Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
14. dub 2010

tak spí 😝 nabaštil se kuřecích prsíček na ananasu, dušené v ananasové šťávě s rýží 🙂 a odpadnul 😉

prchalka
autor
14. dub 2010

Tady bude asi dneska mrtvo 😅 😝

sherry28
14. dub 2010

já bych u něj vsadila na 90%zuby, dneska si vzal ve skříni tričko a nosil ho v puse, držel ho zubama a zběsile do něj kousal, tohle dělal celý dopoledne 😅

sherry28
14. dub 2010

prchalka: asi naše děti jako jediný spěj 😉

matova
14. dub 2010

Ahojte,
u nás sa spalo fajn, v noci o 3:30 bola scéna- malý sa prebudil, chcel mlieko ale musela som ho prebaliť lebo mal zasa úplne prepišanú plienku- jaaaj, ten vrieskal 🙄 , vždy mi ho je tak ľúto, sladko sa prebudí a chce to svoje mliečko a zrazu vyzliekanie....uteká mi zo stola... 😝 . MM jasne zas nič nepočul 🙄 . Potom malý spal do 6:40. Tu tiež leje ako z konvy, ešteže prišla svokra so švagrom, malý sa rozptýlil a ja som aspoň navarila, pred kŕmením som ešte bežala rýchlo von po poštu a šimon chytil taký záchvat že sa nevedel nadýchnuť, svokra s ním triasla... Hneď som ho vzala nazad - prestal...potom ukľudňovanie...a teda sa mi podarilo nakoniec aj tú schránku vybrať 😒. No to sú teda úspechy dňa 😲. Krátko po obede chcel aj spať, tak stiahol ešte mlieko, už to vidím čo to spraví do plienky 😀. Spí už od 11:20, do večera bude ďaleko ☹.
Obed: zemiaková kaša, paradajková omáčka so sójovými guľami. Teraz som ešte dala variť zeleninovú polievku.
sherry: chudáčik Marek, zvracanie pred spaním 😕
prchalka, katzi: tak u vás zasa premotaná noc 😒

matova
14. dub 2010

sherry: ja mám v 160 cm a každé nohavice si musím skracovať 🙄

sherry28
14. dub 2010

tak takhle si včera ustlal v koupelně na špinavém prádle(připravené na praní) 😀 a dnes chodil s tím tričkem a furt ho kousal 😅 a také nám dnes přišla pozvánka na očkování ☹

sherry28
14. dub 2010

matova: také zkracuji 😉

matova
14. dub 2010

sherry: no to je teda expert 😀 . Aj šimon si teraz hryzie veci- väčšinou okraj body okolo krku- už ich má také vyťahané... 😝
a kedy sa sťahujete? to ste sa chceli už dávno?
ined? kde si? ako je Matymu?

prchalka
autor
14. dub 2010

sherry: Hmm, tak asi zuby, my minule taky zvracely. Pil něco před spaním? A taky z toho zvracení musel být v šoku, ne? Jak to čorí minule vyhodila, taky pak brečela jak nezavřená asi 15 minut ☹ ☹
matova: Ani ne tak promotaná, jako ukřičená noc. Kdyby ten dudel v puse vydržel, tak si myslím, že by možná řvala vždycky o něco míň a některé řvaní by i vypustila, ale takhle.. věčně šmátrám po dudlu ☹ ☹ ☹

matova
14. dub 2010

prchalka: a čo ten cumôík s protisklzom, nedávaš?

matova
14. dub 2010

prchalka: inak ja dávam s protisklzom na noc taký svietiaci cumeľ- malému však pri zaspávaní asi vadí že mu to pred očami svieti, tak pri zaspávaní má nesvietiaci a potom mu ho vymením 😀. Vnoci mu to nevadí a sám si aj nájde niekedy, ak nie tak mne sa oveľa ľahšie hľadá 😉. A tiež ho lepšie vidím keď sa pootáčal 😀

ined77
14. dub 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme až od 12.20 😅 .byli jme totž dopoledne v kavárničce a domů dofrčeli až v 11.30 😅 .
u obídku scéna,zase bylo brum brum,aniž by něc kloudného snědl 😠 .no naoneccosi málo pojedl,ale brum nebylo...to tak 😝 .
tady prší a prší...mě už z toho počasí asi fakt hrábne 🙄 .
odpoelden máme jít na to jarní focení,ale teda nevím,jestli se na to nevykašleme..hnát se tam,blik blik a zase zpátky 😖 ...uvidíme do kdy bude malý spinkat a pak se rozhodnu 😉 .
noc..hrozná,opět motanice atd.teplotka večer už jen 37,5,ale má ji pořád trošku zvýšenou.zoubek nový nikde ☹ .
včer jsem byla odpoledne nečekaně po nákupech,malinko 😅 .sama 🙂 .tatínek hlídal a světe div se 😕 ...vyluxoval a vytřel 😵 .
já jsem si koupila podprsenku a 2 kalhotky,malému v bazárku několik věciček a také konečně novou pláštěnku na kočárek...jenže on ji stejně pořád sundává,takže je mokrý jako myš,pláštěnka nepláštěnka 😒 😅 .
jdu vás dočíst 🙂

monka88
14. dub 2010

Ahojte!
Nebudete mi vediet poradit prosim??
Nasmu drobcovi idu ocne zubky.Teda ma navrete bulvy ako svet a slinta o dusu.
No a vcera vecer mal teplotu 38 a uz na obed hrooozne sopliky.Aj sme mu ich tahali vysavacom.Vnoci nemohol koli tomu ani poriadne spinkat.Teplotu od vecera nema,co mi je az divne,len tie sopliky ma hrozneee.Ani sme nemali moc kde prechadnut,nikde sme neboli ved furt prsi a prsi.
Je mozne,ze ma tu nadchu aj z tych zubkov? Ci je to blbost?
Dakujem za kazdu radu.

matova
14. dub 2010

malý spal 1:15, zišiel z postele a plakal kým som mu nespravila mlieko etše, vypil zž len trochu a stukal chvíľu na posteli, ale už nezaspal. Všetkým želám úspešné prežitie do večera, kým drobci nebudú spať . pááá

ined77
14. dub 2010

uffff,teda 😀

sherry 🙂 ..chuďátko marýsek 😢 .nemyslím,že by tak řádil kvůli pozornosti...matýnek kdysi takt vyváděl podobně a na druhý den byl úplně hin-bronchitida 😢 .ještě že jsem ho tenkrát nenechala brečet,bylo to v období mého odhodlání naučit ho usínat samotného ☹ .
se zahryzáváním do lecčeho máme podobné zkušenosti...maty kolikrát jen tak stiskne zoubky k sobě a úplně se třese při tom stisku😅 (nevím jak to lépe popsat 😉 ).
jééé,ty jsi malušenká 😵 .co je malé,to je milé.... 😉 .já mám 168cm,asi průměr 😅 .
super fotečky 😀...marýsek fakt působí dojmem,že je daleko starší 🙂.

lehna 🙂 ...já výraz dupka znám 😀 .jj,měl opruzenou dupenku o víkendu.v sobotu kakal snad 7x 😕 .v neděli u méně,ale prcku měl už úplně červenou.imazolem jsem mu to 2x potřela a byl klid 😉.
ta tabulová tapeta je super..možná to můžeš zkusit koupit,ani matýnek sice u toho ještě nějak dlouho nevydrží,ale je to zase možnost navíc 😉 .já jsem té tapety kupovala 1,5m,šířku to má 80cm a stála 88 kč.nic drahého,plus křídy asi za 30 kč 😉. máme to nalepené z boku lednice 😉 .

prchalka 🙂 ..teda,noc u vás taky zajímavá ☹ .ale dnes jak to tak čtu,tak snad kromě matové 🙂 to stálo z prd všude 😖 .
to jsou teda mega dlouhé rifle 😀 .ale já s tím mám problém taky...všechny jsou mi dlouhé a to nejsem bůhvíjaký prcek 😖 .
jo a flíček na prcině mizí 🙂 ...tak pak zkusím dát hrozny a jestli to znovu vyleze,bude to jasné 😉 😢 .to by mě mrzelo...tak móóóc mu chutnají ☹ .
tyhle pády(záda)míváme často 😒.hlavně že se jí nic nestalo 🙂.

matova 🙂 ...jakoby to za normálna nestačilo že 😒 ..ještě do toho musí být pořád hnusně.já už z toho počasí mám fakt depku ☹.
té tetině hlavně řekni,že šimonek čokoládu prostě nesmí a basta.a jinak se s tím netrap ...jí to dojde,dřív nebo později 😉 .
u vás by to chtělo,aby TM měl dovču a šimonek si na něj nějak zvyknul...MM je teda taky věčně v práci,když má směnu malý ho vidí jen ráno tak hodinku,ale takový cirkus nedělá,když třeba někam jdu 😨 ačkoliv včera ječel jakobych se už neměla vrátit 😅 .
většinou to bývá naopak..je doma tatínek a maminka je vzduch,ikdyž ani u nás toto neplatí 😅 .

katzi 🙂 ...to víš že matýnek touží po buse nebo trolejbuse běhat 😠 😅 ,ale nesmí a hotovo 😉 .ale mu je dobře v buse i v kočárku,hlavně že jede 😀 .
noc... ☹
užijte si návštěvu 😵

jo a včera mi přišel dopis od notářky.dědické řízení bude v pondělí v 8h ráno...tak mám zase poblém jak s matýnkem 😨 snad pohlídá kámoška 😉
ještě se jdu mrknut na co jsem zapomněla 😀 jo a taky na fotečky 😉

matova
14. dub 2010

monka 88,: môj malý mal nádchu asi tri mesiace pri stoličkách. Boli to číre soplíky, stále mu to tieklio a vnoci mal tiež problém dýchať, neustále sa budil 😒
ined: jej, to je super že ti manžel trošku sám od seba pomohol, to fakt poteší 😉 . My sme sa zas večer pochytili a ja som "vďaka tomu" požehlila viac než som mala v pláne 😀 😝 😔 . Tiež mi už hrabne z toho počasia, keby dnes aspoň dlhšie popal 😲 .
Akú veľkosť pampersiek nosí Maty? my č. 4, no fakt "konečne" aj my vieme čo je to prepišaná plienka, tak sa rozpil toho Sunaru, ešte nás čaká roztrhnutá plienka 😀

ined77
14. dub 2010

monka 88 🙂 ...ahojky 🙂 .je to možné 😒 ...růst zoubků může provázet mimo teploty i rýma nebo třeba ekzém ☹ .
já stříkám při takovéto vodové rýmě matýnkovi buď vincentku nebo physiomer(mořská voda)na zvlhčení sliznice 😉 .
u nás teda bývá rýma při zubcích vodová,průsvitná.
držím palečky ať to brzy přejde a prckovi je lépe 😵

matova 🙂 ...jejda,to toho moc nenaspal 😢 .tak pěkný den i vám a ať je šimonek zlatíčko 😵

ined77
14. dub 2010

matova 🙂 ...to víš že jsem byla potěšená 😀 .nejdřív že jen povysává...pak mi volal,co prý dávám do vody 😀 😀 😀
plenky máme také vel.4 😉.matýnek ráno nemá plenku ale pytel mezi nožkama 😀 .já ho ale v noci nepřebaluju,pokud teda není pročůraný 😉 .

matova
14. dub 2010

ined: ona to vie a napriek tomu mu minule keď bola von s vnukom tlačila rožok s Nutelou 😠 (nedala som sa).
Už b y si teda fakt mohol malý na mm zvykať. No, nevadí snáď ešte pár mesiacov, ale učenie na nočník som myslela že do pôrodu zvládne no začínam byť skeptická 😝
tak pááá už ozaj musím letieť, lebo mi tu malý vyhádže celú knižnicu 😅

ined77
14. dub 2010

no to nechtěj-roztrženou plenku,víš co je z toho za bordel? 😀 😀 😀

matova
14. dub 2010

ined: preto som ho radšej prebalila- prečúraný bol až na bruško 😲

ined77
14. dub 2010

jéé,u vás taky knihy létají vzduchem? 😀
baba jedna 😠
neboj,i na nočník dojde 😉 ...bude teplo,necháš malého běhat bez plenky a za chvilku si zvykne 😉.
tak utíkej 🙂 ,pááá

monka88
14. dub 2010

babenky diky moc,trosku ste ma ukludnili s tymi soplikmi. Tak mi je totiz toho drobca luto,ked mu tak stekaju take riedke a ja beham za nim s vreckovkou a nevie si to vyfukat.A tahat vysavacom? Jooj to je ina pohroma...
My sme dali na tie sopliky Olynth.Aspon tak nam bola poradila kedysi doktorka.Tak uvidime.A kiezby tie zubiska uz vysli a dali pokooooooj 😒

prchalka
autor
14. dub 2010

U nás se spalo jen 1.20 a ve 12.30 už halalí 😖 😠 No ale je svěží..
matova: Ten svítící a vůbec ti s protiskluzem jsem viděla, ale musím to ještě pořádně prohlídnout, jako zkusila bych to a fakt to funguje? Nejpitomější je to, že ona si na něm VŽDYCKY leží!!! 😠

prchalka
autor
14. dub 2010

ined: Pokud by ty fleky byly z hroznů, tak dávat, ale jen v malém množství (říkala ta doktorka u toho ročního prcka)!
monka88: Taky jsme měly jednou rýmu k zubům, takže může být 😒 Dokonce i homeo doktorka potvrdila, že k zubům může být cokoliv! Tak vydržte!
Dnes bude MM hlídat, tak se s ní nepoženu ven, ať si jdou třeba sami, já budu mít pak žehlení - hordy 😝 ale udělám to stejně na etapy! Stačí mi pár kusů a jsem ko 😅

ined77
14. dub 2010

prchalka 🙂 ...aha,tak to jsem ráda,že by to po troškách mohl 🙂 .je fakt,že toho snědl hodně naráz 😅 .
užij si žehlení 🙂 .taky se to dá pojmout jako relax 😉

monka88 🙂 ...my smrkáme 😉 .odsávačku malý totálně nenávidí 😀 .ale dřív jsme také používali tu na vysavač 😉 .

u nás také dospinkáno,1.40h,ale stačí 🙂 .je miloučký,tak snad mu to vydrží 😅 .ááá už se sem štimuje,tak páááá 😀 .
všem pěkný zbytek dne 😵

sherry28
14. dub 2010

tak já měla trochu naspěch 😉

prchalka: pil před koupáním, před spaním vyloženě ne 😉 on když se vyblinkal, tak byl paradoxně klid, asi se mu ulevilo, ale při blinkání měl oči vyvalené a zděšený výraz(nevěděl co se s ním děje) 😅

matova: stěhovat se teprve budeme, staví se nám baráček 🙂 ale nejdřív bude až tak za tři roky 😢 teď se třetím mrňousem možná ještě dýl 😖 takže v brzké době zatím zůstávám 😉

lehna
14. dub 2010

ahoj holky,

nám nešel net od rána☹. tak jen pozdravit....

kouknu kdyžtak později 😉

u nás celý chčije a chčije, tak jsme celý den doma ☹ 😠

prchalka
autor
14. dub 2010

Zvláštní, ale stihla jsem uvařit pro čorí na zítra a pro nás, než přijel MM z práce taky 😕 😨 😉 A dokonce mu to i chutnalo. Teď se zvedli a jedou sehnat něco pro strejdu k narozkám 😉 A já.... jdu žehlit 😝