Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
23. dub 2010

Dobré ráno,
noc - bečela už ve 21 🙄 😝 MM to zachránil dudlem a odešel od ní, pak se probrala až skoro 23.30, to šlo, aspoň jsem usnula. Zbytek noci jako vždy, moje trhané spaní, i když se moc nemlela nebo o tom nevím!

lehna
23. dub 2010

dobré ránko,

tak u nás první probuzení opět už ve 20.20, jen dudel, pak ve 23.05(jsme šli zrovna spát) až do 01.15 se jen vrtěl, sedal si, prostě nemohl pořádně zabrat, 2x jsme ho přebalili. pak naštěstí až v 5.10, dostal mlíko, vrtěl se skoro do 6,usnul, a vstávačka v 6.45.
tak mám opět 4h spánku, aspoň že v kuse, jen to nějak není znát 😅

Katzi- ráda bych ti svou energii poslala, jen jí tolik už nemám. sama ale nechápu,kde se to po takových nocích ve mě bere. asi si tělo nějak zvyklo. a to bylo zvyklé na minimálně na 10h spánku 😅 , a teď??

jinak teďka někdy to bude přesně rok, kdy takhle blbě spí 😔

sherry28
23. dub 2010

ahojík, dnes má být hezky 🙂
a celý příští týden taky 🙂 už i od čtvrtka hlásí 21°C, že by už konečně to teplo dorazilo 😉

naše noc normální,v 21:30 už byl vzhůru, ale protože sousedi pod námi něco slavili, takže rambajs 😠 ale nějak jsem to neřešila, lehli jsem rovnou k němu všichni a spali jsme, dneska se celou noc vrtěl a něco mluvil, určitě se mu něco zdálo 🙂 vstvávali jsme po šesté, klasika 😉

gina333
23. dub 2010

sherry: u vas fajn noc ako vzdy. 🙂 Aj tu svieti slniecko, cely weekend ma byt pekne, som rada.

lehna
23. dub 2010

sherry- tak to je super, že má být už konečně tak krásně. u nás taky vítí sluníčko,ale celkem kosa, 6° 😖

gina333
23. dub 2010

Tak ja uz mam povysavany byt, podlahy zmyvam az vecer, v 3 izbach poutierany prach este ma cakaju dve. 😝 Dnes sebe varim iba cestoviny s tuniakom, Natalka ma od vcera polievku aj masko na sampionch, 🙂 🙂 chudatko Sophi este dietuje, varene masko ostalo od vcera, len jej uvarim zemiaciky a mrkvu. 😒

gina333
23. dub 2010

Baby prave som dotelefonovala s dokinou a mame dobre vysledky 😀 😀bola tam sice nejaka bakteria, ale je to fajn, uz jej nemusim robit mlieko do odvaru, ani smectu davat, len ten Dophyllus, to su vlastne iba probiotika a postupne moze jest vsetko. Juj, som velmi rada, dufam, ze sa uz nedokaka. 😉

katzi
23. dub 2010

ahojte,

tak u nás další ze série hororových nocí: poprvé sice až v 23.20, ale řvala hodně takže ven z postýlky a šla za mnou. Jak jde za mnou, tak to je konec - nejen že se motá, ale v poslední době furt na mě leze, pak si na mě lehá, jakoby usíná, zase vstává a leze. Taky na vás děcka leží???? 😕 Já ji pořád oddělávám, no a dnes jako bonus ještě spadla z postele, takže mega řev. Já se hrozně lekla, byla jsem v polospánku 😝 😝 No a pak už jsem dneska řvala s ní 😖 V 2.30 jsem jí dala mlíko, ve 3 vytuhla definivně a vstávala s řevem v 6.30. Je ubrečená celý dopol. - nedivím se, musí být fakt unavená 😖 Řekla bych, že ta trojka co nám teď leze je nejhorší co jsme zatím zažily 😝

gino: super, že výsledky OK. Už u vás konečně nastane obrat k lepšímu 😵

lehna: máš tělo už opravdu zocelený 🙂

sherry: to jsou pozitivní zprávy, že má být konečně teplo 😵

prchalka
autor
23. dub 2010

Dnes odpadla rychlostí blesku, ještě nebylo ani 11h 😅 Obídek špenát ze včera, dnes s těstovinovou rýží..

gina333
23. dub 2010

prchalka: nechapem ako moze takto zaspat, podarena je. 😉

katzI: asi ste na rade s tymi zlymi nocami, 😒 😒 😒 😒 drzim palce aby to bolo cim skor za vami.

U nas dalsia vychytavka pri jedeni, chce sama jest, samozrejme nevie ako a olizuje druhu stranu lyzicky, nie tu kde je jedlo. 😉 Horsie natom je, ze mne nedovoli aby som ju krmila, takze isla spatbez obeda, cucla iba trocha mlieka. Uvidim ako to bude ked sa zobudi. ☹ ☹

katzi
23. dub 2010

prchalko: hezký 🙂 Jak jsem psala už Ined: když spí tak jsou fakt nejsladší 😉

prchalka
autor
23. dub 2010

katzi: Hádej 😅 😅 😅 Po mně má taky snahu se válet, však víte, mačká a dloube mi ruce, motá se až na mojí půlku, lehá si na ten zátaras z peřiny, co mezi sebou máme - pak se jí spí nejlíp (že by potřebovala polštář?) a vrchol všeho vždycky je, že mi veme ruku a celou vahou se po ní hlavou válí - to většinou ráno, když se probouzí. A když si v noci sedne, je jí jedno, kam sebou pak zase řízne, nejlíp mě na polštář nebo hlavu!
Ale takhle hrozný to bývá jen někdy! Vy jste měly fakt super noc! 🙄 😝
Dneska se mi dokonce o očných zdálo - někdo mi ve snu říkal, že se jim tak říká proto, že to "pálí" když rostou - no hrozná hovadina!

prchalka
autor
23. dub 2010

gina: Já to taky nechápu, začala to dělat až poslední dobou. Vezmu jí ze židličky, položím, lehnu k ní (předtím ještě přebalím nebo vylovím něco z nosu, což se jí ani jedno nelíbí) a ona po tom výkonu tak zvláční... Dnes spala do minuty! Nikdy bych neřekla, že se něco takového u nás může stát! Ale vstává kolem 5.40, takže už je fakt kantáre v 11 😉 Mám to bez námahy po roce a půl 😅

katzi
23. dub 2010

gino: jj, jsme na řadě 😖 Utěšuju se pořád tím, že s každým dalším zubem jsme blíže do finále a čím rychleji to půjde tím líp. Takže bych vlastně měla být ráda, že se nám to tak pěkně teďka rozjelo 😅
Adeli se taky chce krmit zásadně sama - takže jednu lžičku má v ruce ona, tou se jako "krmí" a druhou držím já a v mezičase jí strkám do pusy jídlo pořádně 😉 Naštěstí u toho neprotestuje.

sherry28
23. dub 2010

tak dnes spí od 11.00, potřebuju jet k mamce a musím tam být už do jedný aještě musím na benzínku pro benzin 😅 takže fofry, a večer nebudu jedeme totiž na ten novej baráček se mrknout všichni(spíš teda na ty prostory, kde bude)a spát budeme u sestry(ta co má Káju) je to od ní 15km 😉 my už jsme všeci snad zdravý, až na Márovu věčnou rýmu 😠 takže tu nebudu celý víkend možná se ozvu od sestry 😉 tak se mějte všici fajn a užívejte sluníčka 🙂 jdu balit 😉

prchalka
autor
23. dub 2010

gina: U nás chce jíst taky všechno sama, jinak se vzteká, jen vezmu do ruky lžičku já - i když jen jídlo chci zamíchat. Ale aspoň mě nechá nabírat s ní a lžičku přidržovat 🙂

katzi
23. dub 2010

prchalko: takže taky jí děláš matraci 😀 Já už jsem přemýšlela jestli je to vůbec normální. No já vím - normální to není, ale dělají to 😀 Vidíš, tak u druhýho si taky počkáš rok a půl a uspávání bude havaj 😀 Já už teď říkám,že bych klidně uspávala hodinu i dýl, kdyby pak chtěla spát v klidu.... 😒

katzi
23. dub 2010

sherry: užijte si výlet 😵

prchalka
autor
23. dub 2010

katzi: Co děláte vy, děláme i my 😀
Ještě jsem přihodila 3 fota..

katzi
23. dub 2010

no jinak odpoledne přijede tchýně pohlídat Adélku a já budu v celým bytě umývat okna. Jak svítí to sluníčko, tak je hrozně vidět, že potřebují vodu jako sůl 😅 Jdu si chvíli lehnout ať naberu síly na ten výkon 🙂

Pá večer.

lehna
23. dub 2010

ahojky,
tak u nás se už taky zase spí od 11.45.

prchalka- malá teda hezky zase vytuhla 🙂

katzi- teda vaše noc 😖 . já se taky pořád uklidňuju tím,že jak ty zuby vylezou,tak to bude lepší. Štěpi po mě teda nelozí, no je fakt,že já v noci si ho k sobě nedávám,až nad ránem,kolem té páté a to leží, převaluje se, někdy až ke mě,ale zatím po mě nelozí. třeba se taky dočkáme 😀

gina- super, že výsledky jsou dobré 😉 .
s jídlem je to u nás taky tak. chce jíst sám, pak je to úúúplně všude. tak já mám v ruce druhou lžičku, a on jak se snaží si dávat do pusy,tak já mezitím mu dám to svojí lžičkou 🙂

sherry- užijte si výlet a ať vše v pohodě zvládnete 😉

ined77
23. dub 2010

ahojky 🙂 ,
noc se celkem dala,poprvé se vzbudil ve 22.30 a šel ke mně,pak už ani nevím,občas kvíkl,le nic velkého 🙂 .
včera jem se sem už opět nedostala,matýnek spinkal 2.50 😅 ,pak už došel taťka a šlo se ven.
v parku se konal den země...tak jsme chvilku byli na průlezkách a sledovali program.matýnkovi jsme koupili ve stánku červený traktor,pořád si s ním hraje a je až neuvěřitelně hodný-chvilkama 😀.
doma pak šampíčko atd ,pohodička,paráda a večer..jsem dostala ms 😝 😅 ....takže pokračování příště 😅 .
dnes jsme kroužek vynechali a užili si fajn dopoledne 😉 .bylo tu nádherně a venku jsme strávili 2.15 🙂 .teď se malinko zatáhlo,ale už vidím,že se to zase lepší 🙂 .jen mě mrzí,že jsme na víkend sami,má být krásně 😒 ...ale i tak si to nějak užijeme 😉.
obídek stejný jako včera 😉..rizoto,dnes bez polévky,dorazili jsme malinko později 😅 .spinkáme od 12.20 🙂 .
jdu si přečíst jak u vás 🙂

ined77
23. dub 2010

sherry,gina,matova 🙂 🙂 🙂 ...matýnek většinou misu nevysype,jen když se vzteká,tak ji naschvál vyklopí 😅.
takto se vyšplhá buď na pohovku nebo na křeslo(já zrovna vysávala a měla po ruce foťák 😅 ) a sleduje.tady se kukal na jáchyme hoď ho do stroje 😅 ...je tam traktor,auta a pejsek,tak se mu to líbí 😅 .nebo ještě takhle sleduje fíka a školku 😉 .
vydrží max 20 minut,ale dobré něco 😉 .
co se týče jídla...máme vždy založeno...-2 lžičky velké polévkové,2 menší a jednu vidličku 😀.

sherry 🙂 ...pěkný víkend a u sestry si to užijte 😵 .super,že jste všichni už v pořádku,konečně 😵.

gina 🙂...paráda ty výsledky 😵 .
ty jo už 9 let,hmmmm....ale člověk si zvykne a už mu to přijde normální 😉 .a co o dovolené,není pak moc dlouhá? 😅

katzi 🙂 ...téda vy si opravdu užíváte ☹ já ty očáky taky už vyhlížím,ale teda netěším se vůbec...leda tak na to až budou venku 😅.
nejšťastnější doba v mateřství..spánek děťátka 😀 .
normálně už přemýšlím,že zuby nezuby,vyhodíme dudel 😖 ....maty začíná být nějaký dudlový závislák,chce ho i přes den 😠 .
tak si říkám,jestli ho fakt nesmýknu do koše a bude 😝 (jako dudel 😉 ).....
a s tím válením se po tobě...to dělá matýnek při usínání...jakoby se na mě klade 😀.v noci ani moc ne,jen mi šmatlíkuje po obličeji(v očích a v nose 🙄) nebo mi drží ruku.kdy j hodně blbá noc,tak sebou různě hází a x krát mě praští třeba hlavičkou do nosu(popř.do zdi)....to už začínám chytat nerva 😀.

prchalka 🙂 ..čorí je boží,jak je tuhoučká na dece 😀 ...vypadá tam veliká 😀

matova 🙂 ...no ale aspoň nějaké hřiště než žádné 😖 .a to pískoviště...to je celkem na prd jestli je ve svahu...šimi se zapomene a už bude válet sudy 😢 .ale zase až bude stabilnější,určitě si tam pěkně vyhraje 😉 .
mně u uspávání taky matýnek šátrá ve výstřihu 😀 ...nebo ještě v podpaží,ale to nemám ráda,protože to lechtá 😀.
taky jsem si teď říkala,jestli budu takto uspávat ještě tříletého caloně 😀 ...nohy mu trčí..v náruči už ho není pomalu jak chytit,těžký je jak pytel písku 😀 ...
u vás jsou porody doma zakázané?to schvaluju 😎 😉...sice je to každého věc,ale přece jen,nejde jen o sebe samou 😒...ale t je je můj názor 😉

lehna 🙂 ...takže přes den se štěpi se spánkem překonává,super 😉 😵.u nás jsou takové noci 15 m 😨,neuvěřitelné 😅,ikdyž teda se to poslední dobou hodně nenápadně,ale přece jen spravilo 😉 .
s tím braním z postýlky jen nad ránem...u nás to bylo nimlich to samé a podívej dnes 😅 ...za trochu spánku šel bych světa kraj...pro mě za mě ať si spí se mnou,hlavně že spí 😀

ined77
23. dub 2010

katzi 🙂 ..přátelé jedou 🙂 😉 😵 😀

lehna
23. dub 2010

Štěpi už spí 2 hodiny v kuse. dneska bez probuzení 😵 😵 . že by ty čípky fakt fungovaly? 😵

lehna
23. dub 2010

Ined- tak super noc 🙂
no my pořád tomu brání z postýlky odoláváme, taky se bojím,že to pak bude horší. jej, kéž by ne,aby MM nemusel spát pořád na gauči v obýváku,kde se taky pořádně nevyspí 😀

matova
23. dub 2010

Ahojte, u nás sa spí až od 12:35, ale bola som ešte maľovať stoličku pre malého...ani obed som ešte nemala, dočítať vás asi stihnem až večer. Noc sa dala zvládnuť v pohode, bol hore o 1:15, vypil mlieko ale nemohol nejak zaspať, krútil sa, prevaľoval...ale Panadol už som mu nedala lebo som vytuhla zrejmä skôr ako šimonko 😅, zobudila som sa niekedy v noci a on ležal už až pri nohách 😒, ešteže nestihol spadnúť. Potom vstal o 5:20, vypil mlieko a najak sa mu už spať nechcelo, no keď videl že aj mm ešte spí, tak nakoniec zalomil, našťastie predtým než som počulabudík...spal do 7h.
Vonku je krásne, krpec nevedel vydržať chvíľku v kuchyni, ešteže som mala kúpený knedlík, rýchlo som spravila paradajkovú omáčku a šli sme von- od 9 do 12h. Dokonca sme boli aj v škôlke-deti boli práve na ihrisku, pustili ho tam na závesnú hojdačku a ten bol v siedmom nebi, nechcel domov....a pri dome sme sa potom ešte dvehodiny motali, rýpal sa celý v piesku. Na pripomienky typu poď ideme jesť, papať, parajdková om.......reakcie žiadne, chcela som pieskovisko 2x zavrieť- vreskot 🙄. O 12h som ho schmatla a preniesla dnu- vrieskal kým sa nezohrial knedlík a nedostal obed na tanier, hneď potom mlieko a zaspal. Takže očakávam riadnu kakanicu. Ten ale má povahu, je úplne nečitateľný- on bol úplne unavený ale že by jednoducho išiel so mnou dnu...ja to nechápem, je to pre mňa tvrdý orech, už jak bábätko asi chcel spať, my sme ho nevedeli uspať tak sme ho zabávali že asi teda spať nechce, že sa chce hrať...a figu.

matova
23. dub 2010

ozaj a po včerajšom Panadolovom dni že by sa niečo prerezalo- nezdá sa mi 😒

matova
23. dub 2010

tak som to všetko už takmer dala dočítané keď sa šimko zobudil, takže reakcie až večer. Spal 1:30, no aspoňže toľko 😉
všetkým krásne poobedie 😎

ined77
23. dub 2010

u nás spánek 1.40,ale stačí,aspoň se vylítá pěkně venku 😉 .
večer možná nakuknu,zatím všem pá pěkný den 😵