Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
18. kvě 2010

dočteno,uf...ale jsem dnes vymazaná,nic si nepamatuju 😅 ..nebo že by to bylo tím vinným(neviným)střikem s kámoškou 😎 😀 ?

lehna 🙂 ...zatím pod vodou nejsme,ale tipuju,že se morava vylije i u nás 😢 .
MM a jeho rodině vzala voda v 97 kemp.tam kde bydlí tcháni bylo skoro 4 metry vody a tahali je z paneláku vojáci na loďkách...nepředstavitelné,když s člověk představí kde až ta voda byla 😕 ...docela to tady potom zaopatřili,ale nevím nevím...tenkrát se hlavně bránila fabrika barum...tak nechali raději zatopit celý baťov 😒 .
my jsme trošku na kopečku,sem by se voda nedostala...ale strach přece jen je ☹ .
tak vy už jste i bez dudoška??? 😕...moc gratuluju 😵..to bych také potřebvala aby si ho matýnek zrušil sám 😀.no počkám na ty 3 a pude 😠 😉 😀(dudlík 😉 )

prchalka 🙂 ...krásné foto 🙂 .s nocema soucítím...máme to teď stejné,děs ☹ .
velká voda snad už nějak ublížila každému v čr ☹...no není se čemu divit,ta příroda je už prostě v pr... 😢

matova 🙂 ...v pusence nevidím nic,ale lautr nic...teda nahoře,dolů mě se mrknout nenechá.včera večer při čištění zoubků si kartáčkem kvedlal vlevo dole 😨 ...ale fakt nevím.no něco ho bolet musí,když ho to spinkat nenechá 😒 ☹ .stavím se des objednat ty viburcol čípky,třeba to zabere 😉.
přes den to spinká,to jo,ale na mamince nejraději 😝

katzi 🙂...co voda u vás???
ty gumáčky..no jo,v těch obchodech jsou celkem drahé 😒...ale co už,když je člověk potřebuje 😉

sherry 🙂..ani já si nepamatuju,že by mě růst moudráků bolel 😅.asi je to opravdu u každého jinak 😒.

misa 🙂...matýnek se mi jednou přidusil kouskem rohlíku v trolejbuse 😕.nalepil se mu na patro vzadu..naštěstí na něj pořád nakukuju,ale byl už chudáček celý rudý 😲 😢 ...hned mi to docvaklo naštěstí,tak jsem mu otevřela pusenku a prstem to vyškrábla 😨

matova
18. kvě 2010

sherry: my sme to tu už raz rozoberali a tak sa zdá že u vás je to iné s tou hexou, nám povedala že má prísť ke´d bude mať 2roky, v brožúrke som našla úplne inú info ako vtedy vy, dávali ste tu odkaz na nete na termíny povinného očkovania. nechápem to ale...večer sa možno zas na to mrknem v tom info letáku, teraz letím pá.

sherry28
18. kvě 2010

ined: určitě je to u každého jinak 😉 mě když lezly, tak jsem ani spát nemohla ☹ v té době jsem kouřila a prokouřila jsem celou noc 😅

gina333
18. kvě 2010

matova: presne ako sherry pise, do 18 mesiacov.

sherry28
18. kvě 2010

matova: tak u vás to asi bude jiné s tím očkováním😉 určitě to máte jiné s tou vakcínou proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím 😉 my máme druhou dávku mít kolem 21 měsíce ☹ 😠

ined77
18. kvě 2010

fotky ze včerejší svačinky z domina a z dnešního dopoledne se sylvinkou 🙂 .
a jak nakonec vytuhnul 😀

lehna
18. kvě 2010

matova-jj, chybí poslední. rostly totiž najednou trojky i čtyřky a ta jedna čtyřka ještě chybí.¨¨

ined-no úplně bez dudla nejsme, teďka s ním zase spí,ale v noci ho nějak nechce. tak nevím, kéž by mu to vydrželo 😀
voda je poděs, přeju,aby se to k vám nevylilo. dovedu si to představit jaké to musí být. vlastně tam kde bydlí ta moje kámoška co mají taky na mále,tak já na druhé straně potoka pracovala, takže firma se opět bojí sklad. naštěstí ten potok letos stihli prohloubit a rozšířit o 3metry,tak už to mají v baráku taky dost vysoko ☹.
hezkéééé fotečky 🙂

ined77
18. kvě 2010

sherry 🙂 ...joooo,to tak já kdysi taky prokouřila celou noc 😅 ...chytl mě zub,o víkendu.nakonec jsem skončila na zubní pohotovosti,kde mi ho sice vytrhli,ale už si nějak nevšimli toho,že mám ceou dáseň zhnisanou 🙄 😨 ...fuj..na to raději nevzpomínat 😲 😀 .to mi tenkrát poradil taťka,že prý kouř to umrtvuje 😀 ...já byla vyuzená jako losos 😀
MMR jsou 2 dávky??? 😕
jdu kuknou na ten očk.kalendář 😨

matova 🙂 ...já mám v očkování taky binec,ale i proto,že matýnek byl očkovaný na vše později než normálně 😅 .

lehna
18. kvě 2010

ined- Maty hezky vytuhnul 😀, i se Sylvinkou? nebo ta jen leží ? 🙂

lehna
18. kvě 2010

jo a děkuji váám zha odkazy na gumáčky🙂.
jsem obejdnala od paní,co mi dala tip Sherry, ještě tam objednám asi i bundu.

katzi
18. kvě 2010

tak sice Adli usnula po o super, ale zato už po hoďce vzhůru, takže jsem vás neměla šanci dočíst a hned jsem ji šla ještě uspávat. Nakonec to dotáhla na skoro 2 hodiny. Dočtu snad večer. Teď nás jdu vypravovat - máme s kamoškou sraz v dětské kavárně. Snad tam nebude moc lidí a hluku 😕

gina333
18. kvě 2010

ined: nadherne fotecky 🙂 aj u nas sa tesi klavesnica velkej oblube. 😀

Prestalo prsat, tak idem aspon na nakup a k svokre na kafco. 😉

prchalka
autor
18. kvě 2010

U nás spaní 1.10 a celkově 1.40 😉 Teď má na chvilku bebe tv, pořád jí to ještě baví! A tady se opět kecá, kyž to nejsem!!
Moudráky teda bolí jako p..e, já zatím jen 2, ale nemohla jsem mluvit, otevřít pusu, plácnout jazykem byl nadlidský výkon. 1-2x se to dalo vydržet vždycky ten akutní růst, ale nakonec to chtělo stejně zubaře - no když to byl soused, tak nebyl problém. Prvního mi vytrhl celkem bez bolesti, ani jsem nečekala, že ho bude trhat a druhý moudrák už jsem měla ze 3/4 vylezlý a on? Vzal nůžtičky jak z manikůry, tupý jak p...l a tu 1/4 dásna mi začal stříhat! 😨 Měla jsem injekci, tak že by to bolelo se říct asi nedá, k vydržení to bylo, ale dělal to dlouho, strašně se v tom rýpal a když tu zkázu dokončil, tak jsem sebou švihla u dveří. Pak jsem to v jeho kamrlíku rozdýchávala půl hodiny a domů jsem šla s brekem se vztekem, že ten zub nemám venku. Ale od té doby - a to už je pár let se nějak moudráky nehlásí 😅
Nj, a další MMR až ve 2 letech!
katzi: To vaše uspávání radši nezmiňuj, i když u nás teď ty 2 dny poo taky dobrý - jako předtím 😉
Dočíst jsem vše nestihla, až bude víc času.

lehna
18. kvě 2010

u nás se spalo 1,25. tak jdu,
páá

sherry28
18. kvě 2010

ined: není to MPR jako Morbilli-Parotitis-Rubeola? 😕 já nevím, myslela jsem, že ta zratka je od latinských názvů, ale nemám ponětí 😒

ined77
18. kvě 2010

lehna 🙂 ...děkujeme 🙂
já to taky v podstatě na vlastní kůži nezažila,jen z vyprávění od mm,ale teď mám celkem strach ☹ .muselo to být strašné 😢 .
já si pamatuju,že když jsem byla malá,byl to rok asi 87 tak se ve zlíně vylila řeka dřevnice,přímo na naší ulici to strhlo most a do školy jsme museli chodit obklikou.a plavali tam mrtvé krávy z jzd slušovice 😨 ,plus teda ještě jiný svinčík že.
ale dudlík dobré,aspoň přes noc 😉 .matýnk v oci dudlík taky vyplivne,ale jak se trošku vzbudí,už ho hledá 😅
jééé,už ho slyším 😲

toto bylo napsáno ve 13.30..nestihla jsem to odeslat 😅

spinkal 2.45 🙂 ...jdu za ním ať hned nemrčká 😉 😵

ined77
18. kvě 2010

sherry 🙂 ...a víš že netuším 😨 ..já to znám jen jako zkratku z netu pro tohle očko 😅

lehna 🙂 ...ne,to pak spinkal sám.holky už odešly 😉 😀 .to se tam spolu jen tak váleli 😲 😎 😀 .

zase mi to skočilo na 1.stranu,tak víc reagovat nemůžu 😒 ...teď jsem zjistila že na slovákách dávají divokého anděla 😀 ...to jsem kdysi sledovala 😀 ...

a prší a prší ☹

ined77
18. kvě 2010

gina 🙂 ...děkujeme 😵 .jj,proto mi ta klávesnice tak bááječně píše 😀 😀 😀

lehna 🙂 ...super 🙂

katzi 🙂 ...užijte si pěkné odpolko 🙂

my půjdeme zdá se aspoň s kámoškou do cukrárny 😉 ....celý den být doma je na houby 😉 .
tak tedy všem pěkný zbytek dne a držte se 🙂

gina333
18. kvě 2010

Ahojte,
samozrejme, ze kym sme sa dostali von zase zacalao liat. 😠 Nielen dazd, ale aj hnusny studeny vietor my zneprijemnoval den. Na horach normalne nasnezilo ☹ z okna vidim biele kopce, no na porazenie. 😨 Ani ten poharik som nebola kupit len sme sli rychlo do potravin, na kafco ku svokre a domov. Hra sa v pohode s Natalkou aj sama, dnes ju bavia taniere, salky a riad, tak je tu hukot ako vo restauracii. 😀

sherry28
18. kvě 2010

jdu dělat véču a koupat, přidala jsem nové bříško, kde už je vidět, že je tam mimi 😉

gina333
18. kvě 2010

sherry: krasne brusenko 🙂

My uz sme okupane, mlieko vypite, na rade je vecerne besnenie 😀 , len aby sme nemali taku plakavu noc ako vcera. 😒

prchalka
autor
18. kvě 2010

sherry: Nj, je tam 😉 Koukala jsem na ten příspěvek od schnek - no ta má ve 24 letech taky pěkný čóromóro 😀
Mám tak nějak dočteno. Odpol jsem vyslala rychlou rotu na nákup a šla zase na záhon, docela se to dalo, ale fakt se stihne jen kousek. Uloženo před 20h 😉 a já jdu taky!
Noc v klídku přeju všem 😔

sherry28
18. kvě 2010

tak spí 🙂 ani jsem ho nemusela vraždit 😉
prchalka: vidíš, příspěvek jsem zhédla až teď 😉 dala ho tam před hoďkou 😉 no a taky má dva kluky a má je ještě docela oba malý 😅 no tak co si vůbec stěžuju 😀

sherry28
18. kvě 2010

všem dobrou noc 😔 nezlobte 😉 😔

gina333
18. kvě 2010

aj u nas sa konecne spinka, trvalo to trocha dlhsie kym zaspala ale je v postielke. 😉

Vsetkym dobru noc. 😔 😔

matova
18. kvě 2010

aj my spíme,
ženy, to je hrozné už, zas mi 1. pokuse o spánok zdrhol z postele....hlavne že dovtedy už mrnčal a nevedel vydržať 🙄. Ja už som myslela že ma asi roztrhne.

matova
18. kvě 2010

sherry 🙂 : vážne krásne bruško, na tom mojom je poznať že je enormne natrieskané jedlom joooj, poddáva sa jedna radosť, však sa nestihlopredtým vypnúť 😀
ined, gina: no ja mám už v tom očklovaní ale úplný hokej, my predvolanku určite nedostaneme, neposielajú to, tak nezostáva nič iné než zavolať dr...mám 100 chutí sa na to očkovanie vykašľať.
gina. sneh poletoval aj tu u nás 🙄
ined 🙂 : krásne fotky a ako tam obaja ležia na gauči 😀
katzi: ja mám pocit že v kaviarni som nonstop 😀 ale nie, dávam si len 2x denne 😉
prchalka: no teda, pri tvojom opise s " operaciou ďasna" mi až zle došlo a pripomenulo mi to ako mi pred 3 rokmi brali krčné mandle- umŕtvovali mi to na x krát- chalan čo sedel na vedľajšej stoličke to malô za chvíľu umŕtvené a šklo sa na to, mne to trvalo podstatne dlhšie, počas zákroku ma kriesili- nebolelo ale došlo mi zle, po zákroku už z lehátka pred prevozom ma znovu museli kriesiť 😀 a znovufungovanie-teda to mi enormne dlho trvalo...Bola to jedna z najhnusnejších bolestí popri pôrode a bolesti ucha 🙄 😝 .
Doľahla na mňa zas raz existenčná kríza- neuspateľný šimi, z poisťovne ma naháňajú že som nepodala ročné zúčtovanie a už i aj pokutu vyrátali, z bývalej práce mi nechcú doplatiť dohodnutý zvyšok sumy....najradšej by som sa zakopala niekam mimo túto " skvelú civilizáciu".
Pokojnú noc všetkým 😔

sherry28
19. kvě 2010

dobré ráno 🙂
dobré jak pro koh, my byli vzhůru od 1:00-3:15, od té jedné začal lézt mrčel, vzdychal, takhle jsme vydrželi v posteli až do dvou, pak už spustil hysterák a že chce tátu, neplatilo na něj nic,furt ječel, tak přiběhl táta, tak se k němu vyloženě hrnul, skočil mu na ruku a šli do obýváku, malej se usmíval 😨 po cestě se rozkecal 😅 no nechtěl spát, tak jsem si sbalila věci a šla za nima(aby sme nevzbudili Lukyho) s paralenem, když mě uviděl, tak začal protestovat, vrazila jsem mu paralen a položila na polštář, no houpala jsem ho 45 minut než usnul, řval prvních 10 minut pak už jen koukal na telku a usínal 😝 no tak už jsme zase u toho, že podnikáme noční pikniky, doufám, že to byla dnes vyjímka 😉

gina333
19. kvě 2010

dobre rano

tak zase o nicom noc za nami. ☹ Bola hore uz o 23:00, potom o 24:10, 03:00 to som si ju zobrala k sebe a pred chvolkou sa zobudila. 😒 Ja len verim, ze je to preto, lebo nechodime von, neunavi sa , len prebehneme v tom dazdi do obchodu a domov. Teraz neprsi, mozno, ze to vydrzi cely den. 😉

matova: no akosi sa to na teba kopi. 😖 Prajem ti, aby uz prisli lepsie dni. 😵