Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
20. kvě 2010

Tak my uz spime, dnes to bol celkom kratky proces 😀 😀 😀 dufam, ze zato noc bude dlhsia. 😉

Prijemnu dobru noc prajem. 😔

sherry28
20. kvě 2010

tak spí 😝 měl zase pro změnu záchvat smíchu, ale ten je dobrej 😉 říkal furt mamííí a natahoval to a pokaždé, když jsem zvedla bčí se rozesmál na celé kolo 😀 no a pak usnul 😉 sice za 40 minut, ale bez řevu 😝 jdu k telce tak se mějte a hezky spinkejte 😔

sherry28
20. kvě 2010

prchalka: ukášek má taky číslo nohy 28 a ty boty má 30 😀 oni mají svoje číslování 🙂

matova
20. kvě 2010

Ahojky, tak to je fakt sila ako tie deti večer nechcú ísť spať a naťahujú to..malý spal dnes 1:35, zobudil sa o 13h ale večer než zaspal bolo 20:45 😝, zaspával zas dlho. Každý večer sa chystám na posteľné prádlo ale po takom dlhom uspávaní už potom fakt nemám na to žehlenie náladu.....ALE- dne bol taký dobručký, že som ho takého ešte nikdy nevidela (aha ke´d sa narodil 😀 😉). Normálne sa sám hral 😅. Síce aj za mnou behal ale..fuuuuuutak tie stoličky keby do pôrodu vyliezli, bola by tu šanca aj na zmenu,že chvíľku posedí aj vkľude.....
prchalka 🙂 : dnes som sa nasmiala na tvojich výrazoch- ako čorí robila scenérie...a iné ďalšie 😀 . A to vajíčko aj šimonkovi sa nejak zapáčilo, nie ho len študovať ale si tam hačne a začne sa hojdať a robí si pritom hojda hojda- tým svojím neartikulovaným zvukom- poznám to len podľa melódie 😀
ined 🙂 : jjoj, vy ste v poslednej dobe zas v dlhotrvajúcej šlamastike 😒 , dúfam že Malému sa čoskoro polepší, tipujem že zajtra ideš k dr....držím palčekynech to nieje nič vážne 😲
sherry 🙂 : aj u nás to bolo bez plaču ale dúfam že takéto dlhotrvajúce zaspávanie čím skôr pominie-aj ke´d tomu neverím- mám pocit že to skončí až keď bude mať také 4 roky budem môcť uložiť do postele a zavrieť za ním dvere- nech si nespí, ale s kľudom že bude aspoň ticho zalezený tam 😀 😀 😀 (tak ako ja s bratmi kedysi- pekne ticho sme si ponocovali v posteliach a keď naši náhodou prišli skontrolovať, robili sme sa že spíme- to sú poslušné detičky že? 😉). Ako sú na tom malého špičky? už trčia všetky?
katzi 🙂 : 🙂 😀
gina 🙂 : v brožúrke čo som dostala po pôrode som našla, že 1. hexa sa podáva v 3. mesiaci, ďalšie dva s odstupom 6 mesiacov a posledná štvrtá dovŕšením 2 rokov 😕. Chcela som zavolať aj dr. ale včera ani dnes mi to nikto nevral, asi majú dovolenku....Vy máte tiež v očkovacom preukaze konkrétne pečiatku Infarix hexa? už rozmýšľam či aj vakcíny nie sú rôzne...

Dík za ohlasy na pupek, ja som si zaumienila že pri druhom sa nedopustím takých chýb ako pri malom, ale ja mám neskutočný hlad v jednom kuse a na samé nezdravé veci 😔, už aby bola normálna zelenina zo záhrady aspoň k tomu....

Ozaj, gratulujem k postupu cz hokejistov 😉. A tie škody po záplavach- no strašné...

všetkým pokojnú noc 😉 😔

sherry28
21. kvě 2010

dobré ráno 🙂
Mára celou noc procestoval po posteli 😅 i s mrčením, ale neprobudil se, ale bylo to hrozný kopal do mě ze všech stran 😠a válel se po mě 😒

matova: už máme všechny špičky od trojek venku 😵 hokejisti se konečně probudili 😀

akorát to počasí dnes teda nic moc 😖 na to jak slibovali teplo 😕

gina333
21. kvě 2010

Dobre rano, 🙂

zeny, po 1,5 hlasim prvu prespatu noc. 😀 😀 😀 😀 😀 Zaspala o 20:10 a zobudila sa o 6:40. Bola to uplne kludna noc, par krat sa povrtela ale normalne spinkala. Jaj, to bolo labuzo, takto by to malo byt stale. Ale ako moju certicu poznam bola to len ukazka, ze raz to bude takto. 🙂 🙂 🙂 🙂

matova: ja osm ockovaci preukaz ani nevidela, ma ho dokina. Podla mna ja idem v septembri iba na tretiu hexu. Nechcem trepat dve na tri, ale ja sa v tom nevyznam a ani to priznam sa neriesim. Na povinne ockovania idem, to my doktorka zatial stale napisala do karticky ktoru my dala hned v prvej poradni. Navyse som dala ockovat proti rotavirusom a ovcim kiahniam. Radsej necitam fora a clanky kde sa pise o skodlivosti ockovania, to by som sa asi zblaznila keby som vsetkemu uverila. Ved aj Nati je ockovana, aj ine vacsie deti, vtedy sme o ockovani nic nevedeli a mozno , ze bolo aj lepsie. 😒

kadlecova.misa
21. kvě 2010

dobré ráno všem..i my hlásíme další (2.) prospanou noc!!! paráda...stejně jako o giny. Jste na tom stejně?? Malá usnula ve 20hod, a vstavala v 6:30h...supr..takove noci všem!!!

prchalka
autor
21. kvě 2010

Ahoj, u nás taky dobrý. Teda klečela v postýlce už ve 21.50, pak za 10 minut znova a pak jsem ji z postýlky brala po půlnoci a do rána spala v klidu a mrčet začala až v 5 a probírat tak nějak v 5.50, jo šlo to 😉 MM tentokrát o ničem nevěděl 😝
Jdu se připravovat a pojedem. Budu odpol nebo večer!
Doufám, že u ined ucházející, myslela jsem na vás!!!
Hezký den 😉

gina333
21. kvě 2010

prchalka: stastnu cestu a ohlas sa 🙂

kadlecova.misa: tak vy uz druhu noc spinkate paradne, tak to je super, nech to vydrzi 😵 😵

lehna
21. kvě 2010

ahoj holky,

včerejší noc byla děsná. byl vzhůru snad pořád, od půl 3 do skoro 4 nemohl pořádně zabrat, pak naštěstí už spal až do rána do 7,15 🙂 . a po obědě trhl rekord, spal 2,45!!! asi dospával 🙂 .
k večeru si nabil nos, až jsme mysleli, že ho má zlomený, naštěstí nemá. ale to byla pecka,jen to zadunělo ☹. krev, řev asi 15 minut. naštěstí v pohodě.

dnešní noc-už byla lepší, poprvé ve 21, pak ve 22, další 23, potom tuším 2,30 a pak myslím až v 6,30 kdy vstával.

nebyl úplněk?

sherry- k těm šatům ještě. ty šaty ti určo sedí, jsou krásné, jen já chtěla napsat, že na té fotce mi na tobě nesedí,jak tě TM vyblejskl 😉 🙂

mám malého na klíně, tak písnu zas později jak trochu dočtu 😉

sherry28
21. kvě 2010

už jsme zpět 🙂

lehna: 🙂 já to pochopila, však se i Lukášek nad fotkama smál 😀 MM totiž fotil po třetí v životě, všechny fotky co mám fotím já, proto taky na žádné skoro nejsem 😒 ale mě to nevadí, já radši fotím než pózuju 🙂 a taky MM má 186cm a já 155cm, takže když mě fotí ze své výšky, tak se ani nedivím, že to dopadlo jak to dopadlo 😀 jsem hlavně ráda, že jsou volné a hezké, klidně do nich může bříško přibejvat 😉 budou mi celé těhu

prchalka: užijte si to, my zase dneska v sedm večer vyjíždíme k sestře, MM chce hnout s baráčkem 😉 no mám trochu strach, že malý po cestě usne a na místě budeme před devátou a že až se vzbudí, tak jen tak neusne, no uvidíme jak to dopadne 😖

dneska udělám to hovězí na zelenině s rýží, tak doufám, že bude hodný 😕

ined77
21. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
jen v rychlosti 😉 ..včera jsme nakonec byli u dr.,ale ouško to naštěstí není.jen je prostě nachlazený.
večer měl ještě teplotu,ráno už nic 🙂 .
noc sice byla taková všelijaká,ale co už že...
akorát teda budíček ve 4.45! 😲 ..jako on už bude za chvilku fakt vstávat ve 4h 😠 ...no leželi jsme dál a vstali před 6.30...chvilku malý odbíhal k taťkovi,ale 3x přišel za mnou na chvilku poležet 😅 .
o víkendu jsme zase sami ☹ ...navíc..mm musí jít zítra ráno na 6h uklízet po malování,takže ho prakticky uvidíme na chvilku až v neděli ráno 😖 ..no comment 😔 .
já dám matýnka v neděli na oběd babi a pojedu nějak zkulturnit tu zahradu...jen nevím jestli to vše stihnu sama udělat.maximálně tam budu muset jet ještě v pondělí odpo až přijde mm z práce 😒 ...a já sám vždycky sám,lalalalalalala 😖 😅 😀
dočtu až po o,půjdeme se na chvilku vyvětrat 🙂 .....ááá,skončila školka,končím,pááá 😀
všem pěkné páteční ránko 🙂

sherry28
21. kvě 2010

tak Mára drží v ruce tampóny a křičí pipi 😀 Lukášek mu totiž řek, že je to na pipinu a ten to ví od MM, když se ho ptal na co to je, tak mu MM řekl, to je mámy na pipinu 😅 😀

gina333
21. kvě 2010

sherry: 😀 😀 aj u nas boduju tampony, ked Sophi ich s oblubou zuje 😵

ined: tak rychle uzdravenie Matynkovi 🙂

Ja uz mam povysavane, pecie sa my kurca uz treba iba zemiakovu kasu sparavit. 😉

gina333
21. kvě 2010

pohoda, klidek a cokolada 😉

sherry28
21. kvě 2010

gina: Mára je taky hodnej, když má něco v puse, proto taky ho krmím každou čtvrt hodinu 😀 on to i vyžaduje, furt něco musí jíst

katzi
21. kvě 2010

ahojte,

u nás noc taky bezva : poprvé jen v 23h (robudili jsme ji jak jsme šli s MM spát), jen dudel, pak až v 4.15 a pozor BEZ mlíka jen zase dudel spala do 6.30.

gino: u vás noc snů, to se u nás nikdy nestalo. Někdy jsme zažili prospanou "celou" noc, a to od třeba 20h - 5h, ale dýl ne. Rozhodně nikdy nevydržela bez zásahu až do 6.40. Asi to u vás dělá kombinace toho, že Sophi omezila mlíko + že nemá dudel. Já pořád nemám odvahu jí ten dudel vzít, ona s ním usíná tak krásně sama.....Super fotečky, Sophi je "naše" ,čokoláda prostě patří k té pravé siestě 😉 😀 Má super vak i ty barevné krabičky na hračky, které jsou v pozadí. Kde jste je sehnali?

ined: super, že to není ouško a že ráno už OK. Tak snad už to bude dobré. A teda ty tvoje single víkendy ☹ Opravdu se s TM moc neužijte. Tak třeba v létě, nemůže si vzít nějakou delší dobu dovču v kuse?

prchalko: fajn boty a jak se v nich čorí chodí, nesundává je? Adu sundává teď pořád papuče.

sherry: prej mámy na pipinu, dobrý 😀 Adu taky žvejká tampony (nepoužitý 😀 ) Včera mě pobavila Adu, když seděla před koupačkou nahatá v koupelně na zemi a ukazovala, kde má pupík - jenže ho ukazovala níž, si to trošku popletla😀

Jinak nás dnes MM stěhuje na týden k mojí mamce. Ten se bude mít, takovýho klidu -nebude mu tu řvát malá, ani velká 😀 Dnes moc nebudu, musím využít že Adeli spí a jít nás balit.

gina333
21. kvě 2010

katzi: tak fajn noc aj u vas, ja tak strasne dufam, ze uz to bude stale tak, a nase babulky uz nas konecne prestanu trapit. 😉 Ty zase ides oddychovat k mame? To je dobre, aspon si uzijes trocha kludu. Ten vak sme kupili Nati teraz na narodeniny, je to perfektna vec, velmi dobre sa no tom sedi. A tu komodu so suflikmi mame z Nemecka, doniesol to MM uz strasne davno, mala to uz aj Natali. 😵

Spime od 11:40. poo my treba do DM na vacsi nakup, pockam na Natali a vyrazime. 🙂

sherry28
21. kvě 2010

tak dneska usínal bez řevu 😉 oběd- snědl trochu rýže, jinak vybíral jenom samý maso 😀 je prostě masovej, já mu říkám od narození lední medvídek 😉

ined77
21. kvě 2010

spinkáme 😵 ..od 11.35.mám dočteno a protože mě pálí huba...dala jsem si feferonkový salát 😲 ...já ho normálně jím,ale toto teda pozřít nešlo 😅 ,tak to hasím čokoškou 😀 .

prchalka 🙂 ...děkujeme 🙂 ...šťukalo se nám oběma 😀 .
krásné botky 🙂 ...já o nich taky přemýšlela,ale zavrhla,že je na ně ještě matýnek malý 😅 .v tom se musí potit hodně nožka ne? 😨 ...no nevím,ani já je neměla,ale letos uvažuju 😉
pěkná fotka ve vajíčku a vidíš,není tak velká,když se tam ještě vleze 😀

sherry 🙂 ... 😀 😀 😀 ...to jsem se fakt zasmála 😀
matýnek také žuje tampony 😅 ...
užijte si pěkný víkend,ale ty raději jen odpočívej 😉

katzi 🙂...super noc 🙂.
delší dovča 😅...mm má za celý rok týden volna,plus 24 a 25.12 😒...toť vše ☹
takže opět hotel máma 🙂 ...a není vašemu tatínkovi po vás smutno? 😨 😅

matova 🙂 ...dnes jsme už k dr. nešli.zprvu proto,že je matýnek bez teplotky a až na tu rýmu celkem v pořádku a pak proto,že naše dr.má stejně dovolenou a museli bychom k zastupujícímu 😒 .samozřejmě pokud by se to nezlepšilo,šli bychom,ale takto by tam ještě něco spíš na tu rýmu nabalil ☹ ...
hokej super 😀 ...měli jsme kvůli prodloužení a nájezdům posunutou koupačku 😅 .takže matýnek šel spinkat až v 19.30,ale díky tomu,že byl vlastně od 12.30 vzhůru usnul běhěm asi 5 minut 🙂 .jsem si myslela jak nebude k.o. a byl jako nadopovaný 😕 .už jsem měla i hrůzu z uspávání,ale sprška ho znavila 😉 .
dr.nám včera předepsala i diazepam,kdyby měl náhodou moc vysokou horečku a byl neklidný..nedej bože došlo k febr.křečím 😲 ...tak jsem měla na noc čtvrtku nachystanou,naštěstí nebylo potřeba 😉 .dnes už jen soplíkuje 🙂 .a to jsem chtěla s ním jet o víkendu plavčit 😒 ...no snad se aspoň to počasí umoudří 😅
šimonek si sám hrál?????klobuk dolů teda..že ty jsi mu udělala ten makovicový odvar 😀 😀 😀
dnes mi jedna sousedka vykládala o své vnučce...necelé tři roky a x krát za noc je prý vzhůru..no to mi moc náladu nezvedla teda 😖 😅 😀

gina 🙂 ...jééé,tak to je vážně pohodička 😵 😀 ...sophi na fotečkách vypadá velká 😕 😅 ...jako starší 😉 ,ale je miloučká 😵
vaše noc 😲 ...obrovská gratulaceeeee 😵 ...já chci takýýýýýý 😅 😀

lehna 🙂 ...noci nic moc,ale teda ten po o spánek 😕 😀 ...štěpánek se nám nějak rozespinkal 😀 ,to je dobře 😉

misa 🙂 ...také super 😵 ...snad i já se jednou dočkám 😀 ...třeba u druhého 😝 😅

my byli dopoledne venku asi necelou hodinu,neboť se opět spustil déšť,takže matýnek vyfasoval pláštěnku a šlo se.akorát z toho byl tak otrávený,že ani neprotestoval proti návratu domů 😅 ...obídek od včera pozměněn přílohou z rýže na br.kaši 😉 .
na víkend jsem navařila ráno:květáková pol.,pangas na másle a kmíně,br.kaše 🙂 .

ined77
21. kvě 2010

katzi 🙂 ..podobnou komodu co má gina 🙂 má švagrová z ikei 😉 .také se mi to líbí 🙂

gina 🙂 ...pěkný obrázek za sophi 🙂 .to malovala natali? 🙂

ined77
21. kvě 2010

sherry 🙂 ...prostě brum jak by ''řekl'' matýnek 😀 .
tak že by se marýsek umoudřil a přestal s usínáním vzdorovat? 🙂 ...jen ať to vydrží 😉

matova
21. kvě 2010

ahojte,
u nás sa spí od 11:55, vnoci bol hore len raz a vstával pekne, až o 6:50, navyše je to teraz fakt iné dieťa, pekne vydržal kým som navarila, síce rýchlovka ale aj tak 🙂. Doobedu som spomenula či chce ísť za kamošom Matúško, hne´d sa bral dole na schody...tak sme šli ale akurát boli vonku - pošta, obchod, tak sme to nakoniec obehali s nimi a potom ho Matúško volal ešte ku nim- šimon už unavený ale jasne že sa tam trhal ešte, tak sme tam šli, nemohla som ho nejak pokojne odtiaľ dostať napriek tomu že oči už mal červené...zrazu vytiahol chlapček naťahovacie kuriatka a tak sa tešil ako skáču, že pritom hrozne silno pišťal- veru až mne praskali bubienky 😕a to spôsobilo u malého taký záchvat plaču, že sa mi až váľal po zemi, joj, ukľudnili sme ho tam nakoniec, a pri odchode ešte kýval, tak dúfam že sa nepreberie zo spánku kôli tomu 😔. Na hluk teda odolný nieje ani náhodou (v tomto je po mne 😒).
Zajtra máme ísť k mamke na oslavu jej narodiek ale ešte neviem či zasrisknem že tam zaspí či až poobede- minule zaspal no zajtra tam bude viac ľudí....A v nedeľu- joj- to sa bojím úplne najviac už dlho- sme pozvaní na veľkú slávnosť k švagrine- odrána a ja mám byť birmovná mama- naozaj nemali koho iného vybrať, tak som to prijala ale jaj ach 😔 😔 😔bojim bojim -či vôbec s manželom malý vydrží niekde vonku počas tej ceremónie a kde a ako bude vlastne spať......super je že trojky sa dovtedy prerezali lebo to by bolo iné kafe 😲
idem kuknúť ako sa máte

gina333
21. kvě 2010

ined: ano malovala to Natali, ale to vtedy ked Sophi bola novorodenec, teraz to nie je mozne, lebo by tam chcela carbat aj ona. 😉 No tak ta susedka taku poznamku mala nechat radsej pre seba. 😒

matova: tak to ides mat riadne perny weekend. Aspon nemusis varit, 😀 a mozno, ze ked tam bude vela ludi Simonkovi sa to zapaci, nebudes musiet okol nej behat ty ked tam budu chuvicky. 😉

sherry28
21. kvě 2010

matova: jen pěkně nech taťku se Šimonkem, ať si na sebe zvyknou 😉 však oni si už nějak poradí 🙂

ined: děkujeme, Mareček už pojede radši oblečený v čem bude spát, abych ho mohla rovnou přenést do postele 😀

katzi: to Mareček mi vždycky odhrne tričo a ukáže na pupíka a řekne pupí, pak uáže níž a řekne pipi 😀 (jednou jsem vylézala z vany a malý tam přišel i s MM a koukal, že nemám šulí, tak mu MM vysvětlil, že máma nemá šulíka, že má pipinu)on je vůbec na to vysvětlování přeborník 😀 😀 a Mára od té doby říká, že mám pipi 🙂

matova
21. kvě 2010

shery: 😀 😀 😀
gina, k. misa: gratulujem ku krásnej noci 😉
gina: veru sa zdá že tvoja malinká je vlastne dosť veľká už 🙂 . DM- tiež by som tam potrebovalaskočiť, ale sama , aspoň na hodinku, joj to by bol relax 😉
katzi: a možno sa budí Adu aj preto že vlastne kontrouje či tam ste...ona je sama v ruhej izbe nie? to je úplne perfiš, podľa mňa hoci sa budí ste aj tak najbližšie k samostatnému spaniu 😉
ined: ja som myslela totiž že včera ste už u dr. neboli, to ani ja by som nešla keby už teplotku nemal. A ako je to s tými uškami? dá sa to nejak zistiť- či klasika- kuk do hrdla, počúvanie dýchania...
víkend teda máte zas sami, hádam si aspoň na tej záhradke "oddýchneš". Ja čo som ju minule obrábala- asi 2,5h, svokra a mm s malým behali kadetade, ale stále chcel za mnou....kopala som ako drak...takú svalovku som mala, ale napriek tomu, psychicky mi to dobre padlo 😀 😉

ined77
21. kvě 2010

gina 🙂 ...aha,to chápu 😅 ...matýnek teď pořád chce křídy a malovat na tu tabulovou tapetu.jenže to vždy dopadne tak,že je za tři minuty komplet jako čuňátko zralé na převléknutí,pomalovaná zeď a už ho to samozřejmě nebví.tak vždy honem běžím pro papíry a pastelky 😀 ...že malovat leda takhle 😅 😎 ..až ho to zabaví aspoń na 15 minut,tak třeba 😝
pravda je,že jsem tu jejich malou jednou viděla zrovna docela řádit..vztekala se a pištěla...fakt až neskutečně 😕 .takže to bude asi velký temperement 😅.ale to se nás netýká 😉 😀 ...vás určitě ne,vždyť vy už trénujete na klidné noci teď 😀

matova 🙂 ..pěkná noc 🙂 .tak že by se mu ulevilo a zoubky jsou venku? 😵
víkend..jooo,to bude asi náročné ☹ .já bych jela určitě na oslavu zítra až odpoledne a v neděli to holt nějak přečkat a risknout...co už naděláš.ale ať je aspoň jeden den ''normální'' 😉 .
bude si muset tatínek nějak poradit 😅 ....
co se týče hluku...to snad nemá rád nikdo..snad jen marýsek od sherry 😀 ...matýnek by na 100% spustil pláč také 😅 .

matova
21. kvě 2010

u nás obed bude až po spaní, keď sme prišli domov plakal kým som ho neuložila už.
On malý nieje vôbec neznesie preťahovačky , hlavne že tá jeho zvedavosť mu nedovolí ísť domov dobrovoľne....
Obed: varené zemiaky, na panvici paprika plnená taveným syrom, cuketa- to som zvedavá či zje- surovú papriku má rád.

gina: obed bude v nedeľu reštike. Raz sme boli v jedálni všetci a to som si povedala že nikdy viac- on totiž po obede chce okamžite spať- najedol sa a vriekal než sme nešli, samozrejmä som ho ja predtým kŕmila tak som nemala dojedené, takže mm ho vzal von zatiaľ a kým som svoj obed hádzala do seba, počula som ho z ulice ako vrieska a plače....A to má byť ten obed o 12h. 😔
nejak už len bude 😉

matova
21. kvě 2010

ined:jj, odvarom to bude 😀 😀 😀 😎
nie, fakt úľava- určite- proste takého som malého naozaj nevidela, že sa kľudne pohrá- to je krása, síce aj pribehne, chce sa hrať so mnou ale hrá sa fakt pekne 😉 . Tiež si myslím že normálny deň aspoň jeden, a to máme ísť ešte aj v pondelok k dr- idem si dať do teh. preukazu zapísať výsledky odberov krvi, potrebujem to potom na 1.6.- na to veľké sono 😉

ined77
21. kvě 2010

matova 🙂 ...dr.se podívala matýnkovi do krčku,prohmatala uzliny a kukla do oušek.co říkala dál ti ani po pravdě nevím,protože matýnek ječel jako na lesy a u sestřičky plakalo další dítko 😀 .jen teda že ouška jsou v pořádku,ale že ho určitě bolí hlavička od rýmy.
na zahradě si moc neodpočinu,spíš naopak..musím ostříhat plot...cca 50m. a posekat trávu,pohrabat,uklidit.a to vše nejlépe za cca 4h 😝 ,abych stihla zajet zpátky ve slušném čase pro matýnka ☹.
psychicky si asi taky neodrfknu,neboť tam vidím pořád všude taťku ☹ ...upřímně se těším až bude ten barák prodaný ☹ .ne kvůli práci kolem,ačkoliv je to složité být na to takhle sama navíc s minimem času.protože s matýnkem se tam nic dělat nedá 😒 ,ale proto,že mám z toho všeho pak jen smutnou náladu ☹ .
když si představím co mě tam ještě čeká 😨 ..vyklízení,prodej..atd 😔 ...no hlavně to vyklízení 😢