Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
5. čer 2010

a toto je náš dnešní výlet pro tátu do práce 😉

hancazivocich
5. čer 2010

ahoj 😀 ,
pardon - vyjádřím se celkově, mám ve vás trošku hokej 😅 😅 . Na bříško malá trpí od mimina, švestkouvou šťávu od hamánku pije, frutapuru jsem nezkoušela, koupím... Teď pomáhají švestkové přesnídávky... Když nekadí dva dni, tak je to průšvih, pak si natrhne komín ☹ ☹
No, já s tím já velký problémy taky - hlavně v těhu jsem kolikrát nevěděla, jestli jsem nafouklá, nebo je průšvih s mimísem 😕 😅 😅

Noo, v sobotu jsem taky vytopila koupelnu, heč 😅 😅
Jinak právě jsme se vrátili z chaty - tatínek byl dopo zkoušet vůz, odpo prodat gumy, takže taky sranda. Malá si stáhla ze stolku jed na krysy - bábrdle si to tam jen tak nechává povalovat.... Já byla naštvaná na ntou, pak jde malá ven - je tam hnusnej schod, ze kterýho neumí slézt - prostě udělá krok a je jí jedno, jak dopadne 😠 No a já jdu na wc a ptám se - hlídáš ji? Prej jo... Ale udělá krok stranou, malou nechá sletět, aby se to naučila!!! Že jako když spadne, tak si to bude příště pamatovat. Takže dopad na čumas, řev ........ A pamatuje si to? Kdepak! Udělá to samý příště znova! 😠 snad jí znám a vím... Tak nevím, proč to musí dělat. Zbytečně si namlátí..

hancazivocich
5. čer 2010

Takže závěr je, že po dnešním dni mám neodolatelnou chuť někomu nakopat zadek 😎

hancazivocich
5. čer 2010

Ještě jedna věc - dokud mám čas - malá je děsný šídlo, neposedí, všude je jí plno....... Máte někdo zkušenost s reakcí okolí? Jako že je to spratek? Není - teda aspoň myslím... Myslím, že v dost věcech jsem přísná, ale prostě nepřijde na zavolání - zrovna, když to potřebuju, nepostojí - přitom Pepíček od tý a tý je uplně vzornej, kam ho postaví, tam ho najde..... Budu mít s tím spratkem děsný problémy, atd... Někdy prostě - třeba když konečně usne, tak prostě sedím, nebo ležím, čumím do stropu a bulím... I jsem se kvůli tomu děsně zhádala s mámou - protože ta holka nám přerůstá přes hlavu... Jenže je prostě temperamentní! Umí spoustu věcí, u dr. jsme pokaždý chválený (nechci se chlubit - mně tak nějak přijde samozřejmý, že to umí - já děti nikdy nesrovnávala).. Jen, že když jsem třeba s ní sama doma, nebo s chlapem, nebo u kamarádek, tak problém není (až na výjimky).. Hodně si chce číst - teda ukazujeme, co tam na tom obrázku je, takže třeba i z atlasu umí říct a ukázat mapa, satelit, krokodýl, vlajka, atd.... Jen, když přijde máma, chce si s ní číst, tak je z malý najednou torpédo a vymýšlí si... Babičce řekne bába pyč, dědý chovej! Nebo bába pápá - jako ať už jde... Přitom já se snažím, abysme před ní na babičku nenasazovali - jak si myslí babička, ale fakt jsem zoufalá - ta malá si to snad tak nějak uvědomuje?? jako že babička na ní furt vidí chyby? Že by měla umět už jíst pomalu příborem! Přijít na povel, atd.... Že k ní nechce, k dědovi jo....... Fakt už občas nemůžu....... Tak toť vše, už končím, potřebovala jsem si vylít srdce 😅 😅

gina333
5. čer 2010

@hancazivocich : to nemyslis vazne, ze places koli tomu, ze mala je ziva 🙂 to bud rada. ja mam obidve kocky riadne sidla, vobec my to nevadi, aspon viem, ze sa nikdy vo svete nestratia. 😉 To musi byt podarena, ked tak rozprava s babkou, prave, ze oni by sa mali na tom smiat aka je zlata, ked tak blaboli. 😵 Moja Sophi je ako vietor, vsade beha, vsetko rozsypa, Dedo s nou uz ani von nechce chodit lebo si pcha vsetko do pusy. Ja vzdy hovorim, no a co , ved je to dieta, kedy to ma robit ak nie teraz. Takze, hlavu hore, uzivaj si malu, uvidis, este ti bude luto, ved tak rychlo vyrastu. 🙂

@sherry28: krasne fotecky, aj u vas bolo dnes slniecko ako vidim. 😵

Dnes som Sophi dala trocha neskor spat, cakali sme na Natalku. My mame spalnu na zapad a tam este o 20:30 svietilo slnko. Normalne som sa bala, ze nezaspi. Nastastie spinka, som velmi zvedava na dnesnu noc bez homeo. 😉

Prajem peknu noc vsetkym. 😔

sherry28
5. čer 2010

u nás spánek, ale bez boje se to neobešlo 😉
hanka: tak když ti kadí po dvou dnech a má to tvrdší, tak bych řeka málo pije? 😨 nevím, zkus hodně těch přesnídávek(hrušky, švestky atd.)vynech borůvky, čokoládu atd.povahu dítěte si člověk nevybere 😉 jen se musí vést nějakým směrem, já Lukymu musela sebevědomí dodávat a Márovi ho musím brzdit 😉 ale oni z toho vyrostou, některé děti jsou hold živější 😉 a co se týká babiček(našich maminek), tak ty mají svůj názor a nemysli si, že ony byly lepší 😉 to jen tak nám radí, to co ony neudělaly 😀 někdy je dobrý si z toho něco vzít, ale především si to doma udělat tak jak Vám to vyhovuje 😉 já si do ničeho kecat nenechám a když chci radu, tak se zeptám více lidí, abych si z toho mohla udělat souhrn 😕

tak všem přeji klidnou noc a opět krásné slunečné ráno 😉 😔

sherry28
5. čer 2010

gina: slunečno jsme měli, přímo nádherně, taky jsme šli spát dýl, on furt sledoval světlo a moc se mu nechtělo, vztekal se ☹ myslím na vás dnes v noci 😉 🙂

hancazivocich
5. čer 2010

@gina333 já nebrečím kvůli tomu, že je živá - to mi i docela vyhovuje - s klidným dítkem bych už asi ani neuměla 😀 😀 Spíš kvůli těm kecům - já nikdy neměla moc velký sebevědomí, proto jsem moc ráda, že je malá taková ... drzá? 😅 😅 Prostě přijde do obchodu, prodavačce řekne čau, když nereaguje, tak jí z kočárku zatahá za tričko jako že fakt mluví na ní, na chlapa, co stojí ve frontě za námi dělá ksichty a řve na něj - Jé kuk, to cii! Jako - hele kluk, ten se mi lítí 😎 😎 No, kolikrát mám chuť nechat tam nejen nákup, ale i ji 😀 😀
Nebo jdem kolem dělníků na stavbě a řve na ně ... čau kucííííííííí 😅 😅 😕 Ty z toho mají děsnou srandu, protože fakt je vidět, že to patří jim (stojí v kočárku a mává na ně)........ 😔 😔

Kvůli reakcím a kvůli tomu, že i když jsem občas uplně mrtvá, tak to ani nikomu nemůžu říct, protože to stejně nemá cenu - i když jsem měla 40, průjem, nebo seklý záda, tak stejně - nákup, vycházky, prostě všechno bylo na mně! I když to má máma k nám z práce asi dvě minuty, 500 metrů z baráku, tchánovci to samé. Na druhou stranu jsem hrdá, že to takhle zvládáme a že vlastně nikomu nic nedlužím!!

@sherry28 - pije jak kdy.. I s mlíkem ten litřík dá - někdy i přes. Při zubech to ale do ní valím pod tlakem, pít odmítá... Čokoládu zatím nedostává, akorát babička dávala slaný tyčky, to má zakázaný a sunarky už taky - to zhoršují... Ale máš pravdu, cpu do ní přesnídávky, tak snad....

Jina u nás dnes krásně, sluníčko pražilo jak o život

prchalka
autor
6. čer 2010

Ahoj,včera už jsem se nestihla ozvat, sklapl mi tady ntb a bylo to.
Noc příšerná! Od půlnoci se jen válela, kňourala, vřískala a nepřestala mě mydlit 😠 🙄 🙄 Jakmile jsem odtáhla ruku - řev! Nemohla jsem se pohnout, jsem jak paragraf ☹ ☹ Klidně usnula něco kolem 5h 🙄 😠
Včera to bylo s návštěvou moc fajn. Dneska jsme plánovali jet do Ikea, tak bojuju s tím, že mi tchýně brečela do telefonu, že už má na hlídání všechno připravený, uklizeno i polívku... A nebo že si jí vezmem sebou, s tím jsem počítala..
Tak už je vzhůru, jdem bojovat.. Všem hezký den!

sherry28
6. čer 2010

ahoj 😉miluju tyhle rána, i když jsem nevyspalá 😵 😀
tak mi měli dobrodružnou noc 😅 Luky k nám přišel v jednu ráno a pozvracel celou postel 😒takjsem to jen zklidila, hodila na to deky(abych nemusela budit Marka) a teď už to převlékám a peru 😉ve dvě ráno vstal Mára a už nechtěl spát byl vzhůru do čtyřech a pak usnul, držela jsem ho jen v ložnici(cejtil se vyspalý). Ráno vstával 6:37 😅, venku je krásně, tak mi nic nevadí 😀obléknu kluky a jedeme na snídani do města(na koblížky 😵 )musím si ještě koupit brýle a crosky ještě jedny 😉

krásnou neděli všem 😵 😵 😵

sherry28
6. čer 2010

gina: jak jste spali? 😉

gina333
6. čer 2010

dobre rano 😵

@prchalka : no ja by som urcite nevahala ju odlozit ku svokre. 😉 Ja ked chcem ist na poriadny nakup tak jednoznacne bez Sophi, pri nej dostanem akurat nervy a nakupovanie ma prestane bavit. 😵

@sherry28 : a co sa stalo Lukymu? 😒 Takze noc nic moc, Marecek je riadny nocny vtak. 😉

Sophi vstavala v noci kazde 3 hodky, no ako miminko. Takze tiez sme mali lepsiu noc. 😒 Uz je hore od 5:40, ale aj tu mame krasne slnko tak ma dufam dnes nic nerozhadze. 😵 😵

lehna
6. čer 2010

ahojky,

tak naše noc dobrááá. poprvé kolem 1,půl hodinky se převaloval a pak spal do 6,00 kdy vstával.

akorát už je tedka nějaký ospalý, tak jde spát a odpo si snad ještě zdřímne.

Má napuštěný bazének,tak se bude rochnit 🙂

Papa, užijte si krásnou neděli 😉

sherry28
6. čer 2010

tak jsme zpět 🙂 všechno co jsem potřebovala jsem nakoupila 😉je tam pařák už od rána 😵

gina333
6. čer 2010

@lehna : coze, bazenik? 😵 to je super ze je u vas tak teplucko. 🙂 A noc ste mali zavideniahodnu 😉

@sherry28 : ja sa iu tesim na poo, ze pojdeme von. Hadam jej prvykrat nedam pancuchy 😵

sherry28
6. čer 2010

gina: už od pátku od odpoledne je Mára neměl 😉 U nás je ve stínu 22°C 😵 a jak teprve bude odpo 😀 ale do bazénku je zatím ještě dávat nebudu, my jsme tady u pole a zafukuje, to by muselo takhle být aspoň týden 😉

sherry28
6. čer 2010

ale přemýšlela jsem, že bych ho dneska nechala na zahrádce bez plenky 😒 😕

gina333
6. čer 2010

@sherry28 : vcera som stretla znamu, ma synceka ktory bude mat v juli 2 roky, uz asi 2 mesiace nedava mu plienky. Iba na noc, maly sa cez den pyta. 🙂 Zavidim, my sa ku tomu nedopracujeme v dohladnej dobe urcita. 😒

matova: ako dopadla noc so strykom? 🙂

sherry28
6. čer 2010

a co je Lukymu netuším 😒 od rána nezvracel, ale tipuju to na to, že mu něco nesedlo, poléhává 🙄 ono ve školce zase řádí nějaká střevní chřipka, tam je furt něco 😠

lehna
6. čer 2010

@gina333 jsem ráda,že tak spal, protože včera přes den naspal 45 minut. tak uvidíme zase dneska. u nás každá noc jiná 🙂
jj, malý bazenek jsme vytáhli, je tady fakt horko, ve stinu 22°, tak odpo bude pařák, dám mu tam slunečník a on se bude rochnit. Jak vidí vodu, hned se čachá. je to vodník jak napsala Ined 😀. Vodnář se nezapře 😀

lehna
6. čer 2010

@sherry28 teda to byla dobrodružná noc, chudák Luky. Tak přeji ať už nezvrací a je mu líp 😉
jaké byly kobližky? taky jsem byla v obchodě pro snídani,akorát už měli je rohlíky 😝 . no ale čerstvý rohlíček s máslíček je taky lahoda 😎

lehna
6. čer 2010

máslíčkem samozřejmě 😀

lehna
6. čer 2010

@prchalka využila bych tchýni,když se tak nabízí. Jak jste to vymysleli? Buď ráda,že se někdo nabídl, s Čorí do Ikea můžete zas kdykoliv 😉

sherry28
6. čer 2010

lehna: koblížky s marmeládou byly už jen dva, mě jiný nechutnaj a Lukymu taky ne, tak se nadlábli kluci 🙂 na mě zbyl taky ten čerstvý rohlíček s máslíčkem 😉

matova
6. čer 2010

ahojte, idem len na skok- včera poo sme boli vonku 4 hodiny, prišli sme až o 20h, malý stále nechcel ísť dnu... 🙄 . O 21h mi zas po mlieku zdrhol z postele 😠 🙄 ☹ 😢 ...vzala som ho na okno a vysvetľovala že detičky už spia, slnko išlo spať....plakal....A nezapla som potom už zámerne svetlá, aby sa viac neprebral. 😉 Zaspal nakoniec rýchlo o 21:15. MM bol zatiaľ ešte vonku pri dome aj so strýkom, aby nerušili- strýko je fajčiar takže vonku si posedí rád 😉 Spal celú noc- dokonca sme ho nezobudili ani kecaním vio vdľajšej izbe a to boli všetky dvere pootvorené 😕 Ale ja som kurnik potom nevedela zaspať ani o pol noci a celú noc som sa budila..hlavu mám ako melón. Ráno sa mm vytrácal z izby- šimon sa okamžite zdvihol a bolo po spánku- o 6:15.
Dnes už o 9:30 mi ukazoval na sporák, chcel obed, nechcel žiadnu inú desiatu...potom obede už ho len motalo....tak som si povedala že ide spať skôr, aj tak po spánku dovečera v pohode vydrží. Stiahol mlieko, oči zrazu dokorán, chvíľu ešte poležal a koniec. Tu sa mi motá pod nohami, aspoňže dá pokoj, dostal totiž krik a zuby ho žiadne nebolia tak to zvláda 😀. Len mňa už asi odvezú- je to jasné- povaha mu nedovolí spať- telo je hotové ale mysleľ pracuje. Tak to tu máme 😕 . Asi sa fakt blížia dni bez obedného spánku.
Rozmýšľali sme že odvezieme strýka na stanicu do mesta, tak neviem či to uspávanie nenechám na auto, ale bojím sa lebo on bude malý zvedavý kam všetci ideme 😒
Pekný zvyšok nedele všetkým, dúfam že večer vás dočítam ako sa máte....

sherry28
6. čer 2010

tak dneska spějí oba 😅

Mára spí už od 11:15 bez oběda, dnes byl protivný, chyběl mu ten noční spánek, kterej vynechal 😕 tak nevydržel ani na oběd od rána mrčel věšel se na mě, tak jsem ho šla dát spát 😉 já dodělávám kuřecí řízky 😵

Luky si taky zdřímne a pak půjdeme ven 😉 🙂

gina333
6. čer 2010

@matova : tak celkom fajn noc ste mali, az na to tvoje buntosenie 🙂 Ja tiez ked mame navstevu neviem spat a to iste plati aj vtedy ked som ja na navsteve. 😉

U nas sa tiez spi od 11:30, veru zaspala hned, no bodaj by nie ked vstava s kohutmi. 🙂 Dnes vari svokra, tiez mame rezne, idem este vychystat Natalku a tesim sa na poo vonku. 😵 😵

ined77
6. čer 2010

ahojky 🙂 ,
u nás stále vše stejné 🙄 ..vztekánky v noci,vztekance přes den..prostě pohodáááá 😝 😀 ...no jesti tohle brzy neskončí,tak mě asi vážně trefí šlak 😅 ...nedělám nic jiného než že přemýšlím,čím budu matýnka zase balamutit 😀 ...včera jsme šli domů trošku později,až v 18.30,aby si taky užil čerstvého vzduchu a sluníčko už tolik nepralo 😉,tak jsme pracovali na písku ...no ale řééév jak cosi...lákala jsem ho na lízátko jako vosu a pak mu namluvila,že určitě potkáme pejska 😔 😅 ...mně už se z toho hlava vaří a 15 minut před ochodem odkukoliv se začínám rosit 😀 .
jinak zdravotně je vše v pořádku 🙂 .
počasí parádní,škoda jen že si to nemůžeme užít naplno...no nedá se 😉 ...hlavně ať už je matýnek fit 😵 .
zítra bude přes spánek u nás hlídat babi...musím jet na katastr,na poštu do zl. a taky kuknout na barák.takže hlásím dopředu svou nepřítomnost 😉 .odpoledne už bude mm doma a půjdeme na pivečko 🙂 ...se těším jak malá 😀 .při těch víkendech si připadám opuštěná 😀 ...
včera jsem viděla z okna letět balón 😢...škoda že to nevyšlo 😒...tak mě to celou rozladilo,ale nálada se spravila u brigite jones 😀..to já můžu 😀
jdu kuknou jak u vás 🙂

matova
6. čer 2010

dočítala som letom- svetom, malý nakoniec zaspal, jupííííí- od 11:30 🙂.

ani neviem čo komu zrazu....
všetkým 🙂 : nebojíte sa toho brutálneho ostrého slnka? ja som na ňom čo len chvíľu a už ma bolí hlava- malému dávam šiltovku alebo klobúčik, no vidím že aj tak priviera očká, chceli sme mu kúpiť slnečné okulky ale trhal si to dole a robil scény, tak nič, akurát mm kúpil inde oveľa lacnejšie, no v horšej kvalite...malý ich ešte nemal. A čo opašovacie krémy- keď majú malí tričko??
gina 🙂 : áno, buď kôli návšteve som nespala alebo neviem či nieje teraz spln? netuším...A malá mi tam buntošila tiež 😒 😅.
Ty budeš tiež poriadne nabitá energiou keď zvládaš sama obe vrtuľky 😉

hanza z. 🙂 : úplne ťa chápem, môj malý tiež chvíľu neposedí a prevažne som na neho sama, tiež mám svokrovcov za rohom, mimule som revala kôli tomu, že keď ho na chvíľu nechám mm aby si na neho konečne zvykal, zrazu je vonku svokra a ťahá sa s ním ona 😠. To je fakt ako naschvál toto. Tiež si radšej všetko spravím sama kým vládzem a tiež mám aspoň pocit, že nemusím byť zaviazaná...O rodičoch ach jaj- už každý deň počúvam že kôli mne malý ešte nekaká do nočníku a nepapá lyžičkou a nevie zaspávať- ide ma roztrhnúť z toho. Okolie detto- počúvam prakticky asi od malého troch mesiacov- nevedel v postieľke spať ani dnu v kočíku tak som behala po vonku aby spal, že ešte nelozil a nesedel- napriek zákazom nech ho posadzujem, že nechodí ešte, že nechce papať....lebo prečo mu nedám všetko zaradom a tď atdď 🙄 ako to že po lesoch chodíme a do kostola neideme? no asi preto že tam predsa nebude sedieť, ani behať, on nájde dvere a páááá, pri kostole vydrží max 20 min, je to len naťahovanie a ja z toho potom nič nemám...... Aj ľudí čo mu nesedia keď prídu k nám a nechce ich tak im zakýve 😀 Na druhej strane je zlatý a šikovný, (knihy tiež má rád- vtedy jedine chvíľu zastane 😀 )až na tie spomínané veci, nonstop cumlíku a na rozprávanie- to absolútne, už sa bojím čo všetko prezradí keď začne kecať 😀.

matova
6. čer 2010

ined 🙂 : tie vaše terajšie dni 😢 🙄 .Možno ho to fakt bolí, šimon pri očákoch absolútne nespolupracoval, nič ho nezaujalo, nechcel sa s ničím hrať viac jak minútu, len pobehoval bezcieľne, zlý bol jak čert. Fakt len čumím ako je teraz úplne iný 😅, ja už som myslela že on je proste taký lebo sa to tiahlo veľmi dlho- už pri stoličkách. A predtým to tiež nebolo kľudnejšie, tak som si myslela že konec 😝. Tak hádam to prejde, len kedy že??? 😢 Ja som si tiež myslela že vzdor jak "prasa"- a asi aj bol ale asi kôli tej bezmocnosti pri zuboch- toť môj pohľad 😀.
Let balónom vyjde na budúce 😉. A uži si to pivko 🙂, fakt keď je dieťa v takom stave tak je veľa s ním aj 5h vkuse, nieto ešte dlhé týždne....
gina 🙂 : uži si poobedie, hádam aj zmrzka bude.. 😉. Ja dúfam že výjazd do mesta sa podarí, malý sa tam nepokadí a skočíme zas do Letnej terasy na nejakú kofolku... 😉
sherry: fotky pekné- ono to úplne vidno že Lukáš je iný ako Marek 🙂. A želám nech sa nenachytáte, hádam mu len niečo nesadlo 😕
lehna 🙂: nehodíš nejaké fotky malého???
katzi: detto 😀 😉, až na to že nie fotky malého ale malej, aj by ma zaujímalo aká už je veľká po tom čase... 😉

ined77
6. čer 2010

nooo,tak spinká 40 minut a už pláče 😖 ...doprčic už ☹