Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
9. čer 2010

tak malej spí od 12:00 byla jsem se vykoupat a přišli obleky pro Lukase i taška do školy a věci na oslavu 😉

matova
9. čer 2010

ahojte 😎
u nás sa spí od 12:15, ale vstával o 7:20, takže čas ok, navyše dovečera aj tak bude ďaleko 😒. On si totiž zmyslel že nezávisle od toho koľko bude cez obed spať, bude chodiť večer až okolo 21:30- včera spal cez obed 1:15- zobudili ho kvapky dažďa na strešné okno, bol hrozný až do večera, vkuse mrnčal... 🙄a spať išiel až o 22:00 😔. V noci bol hore našťastie len raz.
Dnes doobedu ma zas úplne zničil, všade sme zas boli, všetko asi obehali, neviem čo zas budeme robiť poo...hrozná horúčava bola a on nič, v pohode 😕. Aj tu síce pofukuje ale skôr by mi pomohli mraky, nech to tak nepáli.
Váhy a miery 😀 : merali sme ho doma, v= 83, váha neviem ale snáď už má konečne tých 11kg 😀
nočník: kaaráti to oni sú, tiež ho má akurát tak na hranie. Dnes som skúsila pred spaním na pol hodky slipy- predtým necikal do nočníka a obliekať sa nechcel....a keď som ho dávala spať a dávala mu plienku, už boli mokré- ani si to chlapec nevšimol. Lepšie by bolo keby to šlo po nohách ale zas na koberce?? 😕
Cumlík: odvčera mu ho nenápadne beriem, vonku už nevníma takmer že ho nemá- pred spaním ho hľadá, to mu jasne vrátim 😉 .
Pátračka v puse: nič nové nevidím 😔 .
otázka na všetky 🙂 : Myslíte si že môže bolieť aj mliečny zub, keď je z neho odbité??? asi hej že?
zuzanka: krásne dievčatko máš 🙂
ivanulienka81: vitaj 🙂 . My sme tu poväčšine partička s deťmi ktoré celú noc buď ešte neprespali nikdy alebo len občas aj to až vo vyššom veku, u nás to bolo pár nocí po prvých 4 stoličkách. Keď sa mi aj trikrát vnoci zobudí, stále to beriem ako ok, kým po mlieku rýchlo zaspí alebo kým neplače...
ined: teda to je kohútik Maty 😒 . Snáď pôjde skôr aspoň večer a nebude čakať jak ten môj nočný motýľ do tmy 😲

matova
9. čer 2010

prchalka 🙂 : naši mole mali a vyničili len v tedy, keď všetky skrinky pootvárali, okná pozatvárali, do všetkých izieb nastriekali Biolit, ušli na celý deň preč a večer sa najprv niekto vrátil vyvetrať, až potom samohlo ísť bezpečne dnu...A to bolo umývania všetkého- riad, stoly, stoličky, nábytok... 😝

gina333
9. čer 2010

@matova : jasne, ze moze boliet aj mliecny zub, chuda Simonko 😒 Takze on uz chodi spat ako velkac, no pekne. 😉 U nas nocnik nehrozi, ani jej neskusam.

Uz je vyspata, ideme konecne von. Dnes idem dat Natalku prvykrat podstrihnut ku kadernicke, je cela stastna, dufam, ze jej neostriha vela. 🙂 😉

prchalka
autor
9. čer 2010

Už spí zase 2h 😝

ined77
9. čer 2010

dočíst jsem nestihla ☹ ..vzbudil se po hodině spánku,dohromady spinkal zase 3h 😅
jdeme obědvat 😅

ivanulienka81
9. čer 2010

@lehna, tak to ste mali presne take iste miery pri narodeni ako my 😉 my tiez 3000g a 50cm 😀
my sme dnes na obed buvali iba 1,5 hod tak pevne dufam, ze si drobec zdriemne aj poobede

sherry28
9. čer 2010

taška co si původně Luky vybral nebyla skladem ☹ tak si musel narchlo vybrat jinou, původně chtěl modrou s červenou formulí Risk, ale nakonec teda zvolil zelenou s motorkama GP 😉

matova. i Mára má slipy, ale od odpoledne, dopo má stále plínku 😉 a svoje vlastní slipy a trenky nemá, tak mu dávám zatím Lukyho 🙂 mají stejnou velikost 😀

matova
9. čer 2010

gina 🙂 : on chodi veru uz ako velkac, len kurnik ja nemam kedy pozehlit uz zas tu kopu, cez obed je hrozne horuco.

Vcera sme maleho ostrihali 3x strojcekom 😉 . Hlavu som mu umyvala zas len tak opatrne pomocou spongie, neznasa ked mu ta voda tecie po tvari 😢 . trvalo to dlho ale aj tak on sa kupava priemerne 30 minut...

matova
9. čer 2010

sherry. dočítaval som všetko a super úspech že tak spolupracuje celkom fajn s nočníkom. Môj neznáša keď ho tam idem posadiť, neznáša sa ani prebaľovať, ja už neviem ako na neho, hlavne že mi tu furt nosí knihy alebo časáky a chce poznať písmená 🙄 . Už ukáže aj v texte 7 písmen ämusia byť veľké tlačené 😀 ). Ale z toho nezaplatíme tie plienky 😀

matova
9. čer 2010

sherry: my sme zdedili asi 10 slipov, tak mi ich aspoň ľúto nebude 😉
A ako si naučila Lukyho? išlo to ľahko či nie?

sherry28
9. čer 2010

matova: Luky nočník nesnášel 😉 při vyndání nočníku zdrhal a řval jako tur ☹ poprvé jsme ho vyndala nějak kolem 15 měsíců, ale ne nechtěl, tak jsem nočník zandala a nechalo to být 😉 při každém pokadění do plínky jsem mu slovně připomenula kam se to dělá a donesla ukázat nočník a zase uklidila 😅 no takhle jsme to dělala až do jeho dvou let, kdy v červenci po druhých narozeninách si ho poprvé sám donesl a řekl že chce svléknout 🙂 koukala jsem jak péro z gauče 😨 😀 a od té doby už chodil jenom na něj, pak jsem ho učila na záchod, ale to nebyl až zas takový problém 😉 když jsme byli u někoho na návštěvě, tak noční nebyl, tak musel na záchod a nijak nevyváděl, ale u Máry už řeším záchod rovnou, on totiž nočník nezná 😕 my chodíme na záchod a on chce taky tam, nočník viděl jen u ségry a myslel si, že je to hračka, hrál si s ním 😀 akorát musím koupit to sedátko na WC, takhle ho musím držet a on se přidržuje, ale směje se a je šťastný, mám z toho strašnou radost, že ho nemusím nijak nutit 😵 a čůrá ve stoje jako velký 😉

ined77
9. čer 2010

a zítradopolko si to zkusím se dvěma dětmi 😝 😕 😀 ...budu hlídat sylvinku 🙂 ..tak snad to zvládnu 😅
všem přejeme krásný den 😵 ...zkusím se sem dostat večer 😉
pápi 😵

matova
9. čer 2010

Tak to budú fakt tí naši podobní- on to chce ako hračku. Inak to neznáša. Každý telefonát s mamou už počúvam o nočníku 😠 ☹ 😢 .
A je mi jasné že pokiaľ to sám nebude chcieť tak nič. Máme aj korekciu- sedák na WC, ale to je detto- len ak sa pohrať 😝 , žiadne vyzliekanie...

sherry, prchalka. ja mám zas dosť bodyniek s krátkym rukávom, tak mu dávam tie, máme však aj dosť podedených tričiek ale potom si chce všetko dolu dávať dolu 😕 , neviem, zatiaľ mu dávam tie body.

matova
9. čer 2010

ined 🙂 : aj vám pekný deň 😉

prchalka
autor
9. čer 2010

Tak 2.30 a nebyla k probuzení, musela jsem jí začít tahat za nohy, šťouchat, šimrat... No tak to mám docela bobky z večera 😝
Asi je to tím teplem 😝

sherry28
9. čer 2010

ined: určitě to zvládneš 🙂 a ono mít své dvě je jiné než hlídat cizí 😉 když hlídáš cizí seš mnohem víc ve střehu než se svýma dětma, hlídat cizí je náročnější, alespoň pro mě to tak bylo, když jsem hlídala Honzíka 4roky do toho Máru 10 měsíců a Luky 5 let 😀 Honzík je divočák, tak jsem měla co dělat, aby ho mamka nenašla s boulema nebo nějakým bebíčkem 😉 🙂

Mára už je vzhůru, ale zatím nás nepotřebuje 😨 hraje si v ložnici na posteli 😵 má zavřeno, ale nedobývá se na nás 😀

sherry28
9. čer 2010

tak všem pěkné odpoledne, porazíme ven, až se milostpanu bude chtít za námi 🙂

sherry28
9. čer 2010

tak ven nejdeme, je tam bouřka(pěkně leje) tak sem dám aspoň fotky kluků z dnešního rána 😉
když jsem vařila, tak vegetili na balkóně 🙂 potom Lukyho napadlo, že si postaví bunkr z mýho sušáku na prádlo 😉 tak přes něj přehodily deky a byl baráček 🙂 já se nanápadně k nim vplížila do bunkru a vyfotila je 😀

sherry28
9. čer 2010

jo ještě fotky bazénku, který jsme kupovali loni pro Máru 🙂 Luky má ten co Štěpi, ale celomodrý 😉

sherry28
9. čer 2010

*přehodili* samozřejmě 😉

prchalka
autor
9. čer 2010

Tak a teď náš bazének 😀 Ale nevím, jak jí naučit, že se občas musí ven, vlastně ani nevím, jak dlouho jí nechat máčet, ona ven fakt nechce a když, tak řve na celý kolo a hodně dlouho, má záchvaty a kope, úplně bez sebe, tak co s ní, když jí to nejde vysvětlit. Chci jí usušit a ustrojit, aby se zase proběhla a pohrála si a pak klidně znova do vody, ale když k tomu má volný přístup... 😖 😖 😝 😝

sherry28
9. čer 2010

prchalka: krásný bazének, akorát pro Čorí 😉 🙂

gina333
9. čer 2010

@matova : ja veru radsej zehlim cez den, vecer som rada ked si vylozim nohy pri telke. 🙂

@sherry28 : ale sa v tom bunkri aspon pekne vyhrali. 🙂 aj bazenik je super. 😵

@prchalka : no ja ju budim uz po 2 hodinach,ale v poslednej dobe spi iba tak 1:30. A bazenik tiez super. Natalka bola taka ked bola mensia, ze nesla z vody aj ked mala fialovu pusu, to bol rev ju odtial dostat. 😉

Tak my sme poo boli dat podstrihnut Nati, nastastie ju ostrihala iba trocha, ale je cela stastna, ze bola u kadernicky, moja slecna velka. 😵 K veceru isla s kamoskami na rytiersky turnaj, my sme to so Sophi sledovali z balkona. Celkom sa my to pacilo, Nati bola unesena, bolo to zaujimavejsie ako cirkus. 😵 😵 Vecer som len spomenula kupanie, spustila taky rev, normalne sa zadusala. ☹ Taks om ju dnes ani nekupala, neviem co s nou mam robit ked ma taku paniku. 😒 😲

ined77
9. čer 2010

holky,nemám dočteno,reagovat budu později,dá-li matýnek,ale... 😅 ...
byli jsme na koupališti a fakt super,matýnek ve vodě výskal nadšením 😵 ,pak nastal hysterák při odchodu 😒 ...je to holt vodník 😀 ...no nic 😅 ...a pak přišlo to 😔 ..že nevím jestli se smát nebo brečet. 😅 ..prostě jsem zdegenerovaná 😔 🙄 😨 😅 😔
čekáme na bus 😉 ...já jsem SVŮJ batoh položila na lavici v bus zastávce,předkem ke stěně,tudíž byl napohled černý(zepředu je červený 😔 )...něco jsem řešila s matýnkem..přijel bus..my nastoupili že 😅 ...s námi nastoupilo celkem 7 lidí-2 mladí milenci,3 puberťačky a 2 důchodkyně a my.orazila jsem si lístek a čekali jsme na odjezd,během čeho jsem si všimla batohu na lavičce a ptám se vedle sedících mladých milenců 😎 ..není to váš batoh? 😀 😅 😨 😢 ...prý ne...(jistěže 😖 ),pak se ozvaly ty dvě důchodkyně...prý jesti to není něčí batoh...nikdo nic 😔 (ANI JÁ NE 😅 )...bus se rozjel a mě v té chvíli trklo(konečně)ŽE BATOH JE MŮJ!ó já kráva 😔 😔 😔 😔 😔
ihned jsem vyrazila směrem k řidiči s prosbou o zastavení...nadával 😔 ...že prý tady o tom byli řeči 😅 (jsem debil? 😅 )omlouvala jsem se,že nejsem zvyklá cestovat se zavazadlem 😅 ...sprintem jsem běžela k zastávce a zpět a on!!!! se rozjel a začal ujíždět i s mým dítětem!!!!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲 usain bolt by rychleji nesprintoval 😅 ...křičela jsem(myslím) a divoce gestikulovala na náctiletou dívku v buse,že tam mám dítě a ta zaplaťpánbůh pochopila a řidiče zastavila 😅 ...načež ten mě seřval,že jsem mu měla říct,že jsem tam s děckem 😎 ... 😔 ....tak nevím...asi toho mám ažaž 😀 ...už se směju,ale kdyby 😲 😅 😢
mmch...musel mě ten řidič zaregistrovat(jasně sice nejsem krásná dvacítka 😉 😀 ),ale dívku vedle nás vyhodil při nástupu s nějakou led.tříští...každopádně jsem zatím horší hrůzu v mateřství asi nezažila 😅
tak jdu dát toho svého téměř ztraceného broučka spinkat 😵 ...
je mi už fakt hrozně 😒

gina333
9. čer 2010

@ined77 : preboha ined, ved ani nedycham ked som to docitala. 😲 😲 😲 No iny idiot ten sofer, chudatko moje, viem si predstavit co si musela prezit. 😝 Ale hlavne, ze ste na kupalisku mali perfektny dnik. 😉

prchalka
autor
9. čer 2010

@sherry28 Nj, to jí koupil tatínek před rokem 😀 😀 😀 😀
Tak spíme - ve stejný čas jako jindy, nevím, čím to.. buď je unavená z té vody nebo vyřízená z tepla - nejspíš obojí. Ovšem prořvala se celým odpolednem a večerem, pořád jí něco bylo a vadilo, fakt v jednom kuse vřískala 😖 ☹ Já jsem taky K.O. a to bude zítra ještě hůř a navíc budem samy 😖 Už aby bylo zítra touhle dobou a všechno bylo za náma.. 😔
Jo dneska jsem ještě našla ve větších věcech, které ještě nenosila taky pár hezkých triček 😀
PS: Má pěkný potníčky po těle a nad zadkem 😖 ☹
Všem dobrou noc! 😔

gina333
9. čer 2010

Aj u nas sa spinka, nakupila som dnes maliny, melon, marhulky, ideme bastit s Natalkou. 😵

Peknu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
9. čer 2010

@ined77 Tak já se tomu vůbec nesměju, spíš naopak ☹ Já tyhle situace tak nenávidím! Jsi dobrá, žes to zvládla, protože já bych si tam asi sedla a vzteky řvala... To je o moc horší, než moje historka z autobusu ☹ Fuj, ještěže to dobře dopadlo! A řidiči koukám všichni stejní, to je smutný ☹ 😢 A co na to Maty, že tam zůstal sám?! Ještěže ho ten blbec nepřevrátil při rozjíždění nebo zastavování!! Tak aspoň dobrou noc ať máte!!! Tfuj tfuj! 😔 😔 😔

ined77
9. čer 2010

tak matýnek konečně usnul 😔 ,dnes jsem nějak netlačila na pilu, sprcha byla až v 19.30, pak trošku fíka,blbostí a nakonec teda usnul 😅 ...
gina 🙂 ...no radost z vody měl matýnek až nakažlivou 😀 ...klepal se,rtíky fialové,ale z vody nechtěl ani za boha 😅 ...
no ano,nakonec byl den pěkný 😅

prchalka 🙂 ...matýnek? 😨 zbatek cesty pa ukazoval pořád na dveře,kterýma jsem odešla ☹ ...musel mít chudáček strach,když se ten bud rozjel 😢 ....ne,vážně jsem se za celou dobu,co matýnka mám, opravdu necítila hůř...prostě jako blbec 😖 ☹
mm se tomu (smutně)smál,protože dle jeho slov je to celý on 😅 ...prž jen stím rozdílem,že jemu by ten bus odjel 😅 ..no já přemýšlela,co bych fakt dělala 😲 ...napadlo mě jediné,volat policajty 😅 ...
no není mi 2x ☹