Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
18. čer 2010

zuzanka: u nás je to s tím mini baráčkem na dlouhej běh 😉 začly jsme letos v lednu a bude to ještě trvat než se budeme moc nastěhovat minimálně tři roky ☹ počítám, že to nenarozený mimi by tam mohlo už nastoupit do školky 😅 stavíme to sami, hodně nám pomáhá mamka i finančně, neutáhli bychom to, už tady platíme velkej nájem, jednou jí to všechno splatíme, bude bydlet hned vedle nás a tak se o ní budu jednou starat a finančně se vypořádám se sourozenci 😉

ined77
18. čer 2010

ahojky 🙂 ,
ryché info 😀 ....já včera večer totálně ko. s horečkou 😒 , tak matýnek spinkal s tatínkem 😕 .ve 4h ráno po mně začal maty plakat, tak byla střídačka.měl teplotu, tak dostal léček a nakonec ještě usnul do 6.15 😔 .
já jsem už lepší,ale dopol jsme raději doma...uvidíme jak po o 😉 .-..hlavně taky jak bude že 😅
ale je to dloooouhé 😅
tak zatím pááá po o 🙂

sherry28
18. čer 2010

už spí 😝 jdu do sprchy 😉

gina333
18. čer 2010

@ined77 : chudatko, akosi vas tie choroby nechcu opustit. ☹ Tak rychlo sa uzdrav. 😉

Sophi spinka, ja idem pozriet dalsie casi Upirskych dennikov. 🙂 🙂

sherry28
18. čer 2010

ined: tak tebe to taky skolilo, určitě to máš od Matýnka, tak necourat nikde po venku a hezky ležet nebo si hrát doma😉 🙂

ined77
18. čer 2010

u nás se spinká od 11.35 😔
má zase teplotku -37,6 ☹ ...to zase určitě vyskočí 😢 .
já poobvědvala magnum 😅 ...chladím mandle 😉
tak co si povzpomínám ze včera 😅

sherry 🙂 ... 🙂
lukáškovi přejeme vše ne nej nej 😵 😵 😵 .....už půjde letos do školy? 🙂
jsem moc ráda, že jste s mimískem oba v pořádku 😵 , ikdyž je to stydlínek 😠 😀 ...i matýnek byl 😅
co se týče porodného atd....nemám slov 😠 ...já bych jim ten rodičák dala,ať si to vyzkouší,choboti 😠 ...neříkám,že bychom strádali, ale je to přesně jak píšeš...přijde školka, škola...a peníze budou chybět...asi je to nezajímá 😖 ...holt každý není pan podnikatel že 😖 ...no nic 😔

matova 🙂 ...s tou kuchyní je to na prd no ☹ ...ale neboj, za chvilku budeš mít prďolky dva a ti už se spolu začas zabaví 😉 .
já se jen modlím,aby se nám te barák povedl prodat co nejdřív 😨 ...bytů je na trhu dost 😉 .včera jsem se ak zběžně kukala a jeden 2+1 se nám moc líbil...sice jsme raději chtěli třípokojáč...to je jasné,ale to asi nevyjde ☹ ...všechny jsou okolo 1 500 000 😒 ...ten 2+1 je za 1 200 000 a více méně zrekonstruovaný..koupelna, plast.okna, podlahy.no uvidíme.
dokonce tady padlo i to, že bychom mohli odkoupit tento byt, ale ještě o tom přemýšlíme a dost váháme i kvůli lidem tady 😒 a hlavně...asi by nám nezbylo na jádro...a koupelna je tady docela hodně hrozná 😒 ...jen rozloha bytu je super...68 m2.al zase tu není výtah a do třetího patra pak tahat dvě děti a tašky atd...no nevím, nevím 😒 ...upřímně...mám toho plnou hlavu 😔
takže vám lezou už 5 😕 ...no super, to by narození julinky mohl být šimonek v pohodě 😵 .

gina 🙂 ...konečně jsi si aspoň povykládala s kamarádkou 🙂
fotbal...já bych jim ty jejich vuvuzely spláchla do haj.lu 😉 😠 ...sice jsem to neviděla, ale četla.
na receptík kuknu 😉 ...matýnek je poslední dobu hrozně špatný jedlík 😢 ...samá nemoc...3 do toho,tak se ani není čemu divit, ale jíst takhle já, tak už mám tak 45 kg ☹ ...což by bylo fajn na jednu stranu 😀 ...ale to bych si sežrala boty 😝

lehna 🙂 ...máte tuším zase špatné noci ☹ ...chjo,kdy tohle skončí 😒
tak snad bude brzy lépe 😉

katzi 🙂 ...fakt už nevím co jsi psala,tak jen ahojky 😵

zuzanka 🙂 ...ano, i u nás je nemožné žít v domě 😀 .no holt každý umí něco jiného 😉 .
jo jiná by byla mít dost peněz a vše si zaplatit, ovšem to je hodně velká fikce 😅

prchalka 🙂 ...matýnek předevčírem spinkal po cestě od dr. v kočárku jen 30 minut...doma byl totálně protifka a mm mi říká...prý, nešlo by ho nějak uspat? 😅 ...což se nakonec povedlo..spal od 14-14.45 kdy se s brekem probudil a brečel a brečel, až jsem myslela, že pojedeme k dr 😨 .pak dostal léček a usnul zase...od 15-16.45 😕 ...tak je si říkala, že večer půjde do pelechu tak o půlnoci 😅 a světe div se..usnul v 19.45 😲 .noc byla celkem v pohodě až zase někdy v noci měl horečku, tak chvilku plakal a vzdychal než zabral léček 😅 .
včera byl od 13h vzhůru a ještě ve 20h byl plný života 😠 ...tak jsem se usnesla na tom, že těch 7h už je moc, že je přetažený a nemůže zabrat...fakt usne rychleji třeba po 5h...
kontrola : super, vše je v pořádku, ale ještě se půjdeme ukázat příští rok.matýnek měl od malička na srdíčku šelest, ale podle primáře se jednalo jen o nějakou skulinu,která vzniká při růstu srdíčka 😉 .

prchalka
autor
18. čer 2010

Dneska máme trošku skluz, usnula ve 12.15 - no někdy jsem to musela zkusit, že..
Měly jsme návštěvu, kamarádku z práce, má o 4m starší holčičku a teď malý mimčo - snad vyjde nějaká fotka, za chvíli na ně jdu mrknout. Malej mě dostal - usměvavé, spokojené miminko, co jen pozoruje, nezabrečel za celé 2 hodiny, jsem naprosto konsternovaná! Fakt kouzelnej! Zato holky se rvaly o každou kravinku a ječely jedna přes druhou 😅 😖
Obědu moc nedala, protože Verunka to měla snědené dřív a "bohužel" si chtěla hrát s jejíma hračkama, tak to čorí nemohla tak nechat, že, tak radši ani nejedla 😖

ined77
18. čer 2010

gina 🙂 ...děkujeme 😵
upíři jo? 😨 ..já milovala horrory dřív, ale už mi to nějak dělá zle 😅 ...ale viděla jsem jich mraky.však taky jak je doma tma, hned se mi začne honit hlavu kdejaký scénář 😀
tak přeji příjemný zážitek 🙂

sherry 🙂 ...no ležet asi nebudu moct 😀 ,to mě maty nenechá 😀 ...navíc mm je zase celý víkend v práci..jak jinak ☹ .ale už je to lepší, včera jem myslela, že nastala moje posledí hodinka 😀 .
no jo,budeme se kulírovat 😉
ono to mezi námi pořád skáče, protože je co to trošku polevilo matýnkovi, chytil to mm a tak to máme pořád někde mezi námi 😒 ...potfora bacil 😠 😀

ined77
18. čer 2010

prchalka 🙂 ..o důvod víc jít do druhého mimi 😀 ...vidíš, že to funguje, že to druhé bude zlaťoučké 😀
chuďátko čorí 😅 , i obídek pro hračky obětovala 😀

ined77
18. čer 2010

katzi 🙂 ...už vím 😨 ...to vaše auto 😲 ...no teda, to je pěkná smůla ☹ .to je mi moc líto ☹ .pokryje to aspoň pojistka? 😨

katzi
18. čer 2010

ahojte,

nedočítám, u nás se dnes asi nebude spát, pomoc 😖 😝 Adeli byla klasicky uložena v 11.30, do 5ti minut tuhoň. Já jsem ji šla zakrýt a cítím mega puch. Byla pokaděná až za ušima, v tom jsem ji nemohla nechat. Takže ve spánku jsem se ji snažila přebalit, no a podařilo se mi ji vzbudit 😖 Měla odespáno asi tak 15minut celkem. Teď řádí v postýlce, vysmátá a úplně ready 😠 Fakt se bojím, že už ji dnes neuspím. No nic, držte mi palce, jdu si tam k ní zkusit lehnout. Jak já se těšila na kafe a net, tak nic no 😒

prchalka
autor
18. čer 2010

Tak fotky jsou tam, mrkněte, foceno v rychlosti, tak to není bůhvíjaké.. ale aspoň něco!
Zapomněla jsem dodat, že se nakonec praly i o toho kluka chuděru a on byl v klidu 😅 😅

prchalka
autor
18. čer 2010

@katzi Ójé, taky jsem se dneska bála, jak po té návštěvě uspím, ale naštěstí to prošlo. Tak držím palec!! 😔

prchalka
autor
18. čer 2010

@ined77 Jéé, díky za komentíky 😉 Já jsem z toho malýho fakt hotová! Mamča jeho říkala, že je taky jinej, než byla Verunka, prostě pohodář. Dokonce i ho trápí míň prdíky, než holku! 😕 Fakt já na něj teď nepřestanu myslet - to je jak ve snu! 😅

ined77
18. čer 2010

prchalka 🙂 ....krásné fotečky 😵

katzi 🙂 ...jejda ☹ ,no ale já myslím,že jště vytuhne 😉 .každopádně držím moc moc palečky 🙂!!!

holky 😵 ...teď mi volala makléřka...bavily jsme se co a jak.já jí řekla naši novou ''situaci'' atd.ptala se co bychom tak potom chtěli kupovat a nabídla mi, že mají nějaký byt s částečnou exekucí bla blabla za 1 090 000 (2+1 velký) a že by nebyl problém ho pozdržet do prodeje našeho baráku, plus s tím, že by to spočítala tak,že by nám zbylo na rekonstrukci jádra 🙂 .prý přes léto prodej půldomků hodně frčí, takže myslí, že by s tím prodejem neměl být problém 🙂.no kéž by měla pravdu 🙂 .příští týden se na ten byt půjdeme podívat 🙂 .mám fakt radost 😵 .
nezlobte se, že tady s tím pořád otravuju.... 😅 🙂

sherry28
18. čer 2010

prchalka: Vojtíšek má taky místo ručiček pořádný lopaty ajko má náš Mára 😀 😀 😀 a Čorí by to děsně slušelo s bratříčkem 😉 🙂 určitě by se zabavila staráním se o něj a byl by klídek 😀 😎

katzi. tak ať uspíš 😅

ined77
18. čer 2010

prchalka 🙂 ... 🙂
přesně takového chlapečka měli sousedi...první holčička hrozný živel a poděs a chlapečka jsem neslyšela ani pořádně zaplakat 😕 😀 ...tak snad to vyjde i nám 😉 😀
a už přemýšlíš co? 😀

sherry28
18. čer 2010

ined: tak to super 😉 já bych se stěhovala jinam hned a už naposledy 😠 strašně se těším až odtud vypadnem 😅 🙂

matova
18. čer 2010

ahojte, malý zaspal o 12h. Ja som úplne k.o.- strašne sa mi tá senná nádcvha zas spustila-všetko svrbí, oči opuchnuté, homeo nezaberá, sople mi tečú v jednom kuse, aj teraz jak to píšem 😝 ☹ . A to sme boli vonku len 1h, ako sme sa vrátili z návštevy, ešte chcel obehnúť a pohrať sa okolo domu 🙄 . Ja už som myslela že vykýchnem plúca...
Pozor-1.šimon sa tam tiež hral ako anjelik ako ten chlpček z prchalkinej návštevy 😉 - škoda že doma to tak nevyzerá 😲
2. Matúškovi lezie posledná 5-ťka- ale teda tak spokojné decko je to že ja proste nechápem 😔 aj pusu mi otvoril keď som chcela nech ukáže...vkuse sa smeje, papá parádne, spí parádne, pije parádne...akurát jeho mamke sa nezdá že nejak vkuse kaká- napriek Smecte a Hylaku. Normálne sa čudovala že to môže byť zo zubov, že oni s tým problém nemali ešte 😕
3. Včera v obchode- moôj už tak nevedel vydržať (čakali sme v rade asi 5 min), že ma ťahal za ruku dopredu- obehnúť sa 😅 😀 . Ke´d videl že nie je šanca, búchal na dvere že chce ísť preč...A tam asi ročné dievčatko v kočíku si sedelo- jeho mamka ani pol vety nemusela hovoriť, vôbec sa jej nevenovala, deco si kľudne sedelo a len pozeralo dookola. tak toto mať doma, to by som aj súhlasila že materská je dovolenka....

prchalka, gina: ďakujem za recept 😉
sherry: aj my sme prerábali na starom, svojpomocne, trvalo to pekných pár rokov a hlavne neviem čo je dovolenka, cez prázdniny a víkendy počas VŠ...spolužiačky rozprávali zážitky kde všade boli a ja klasika zas na malte, alebo v najrobi 😀 . Preto mám asi pocit že som sa ešte nezastavila v tom živote poriadne 😒 . My tiež hore spálňa, chodba, detská, kúpelňa. Dole obyvák, kuchyňa, WC, pracovňa, pivnice...
ined: ach jaj, ešte aj ty teplotkuješ 😢

matova
18. čer 2010

ined: jeje, tak ešte aby sa vám ten byt páčil 😉

ined77
18. čer 2010

@sherry28 🙂 ...i já 😀 .jen se bojím, aby to nebylo ještě horší 😀 .ale ne, fakt se těším na ten výtah 😉 ...zvlášť pak s mimískem a matýnkem 😉 .a hlavně...budeme ve svém..žádné sresy se stěhováním, prodloužením smlouvy atd. 😉
ta makléřka se zdá být hodně vstřícná,milá...no je to její práce, má z toho provizi, jasně..ale i tak, člověk se s ní nebojí mluvit atd 😉 .kéž by to dopadlo dobře 😅

sherry28
18. čer 2010

ined: je to její práce, ale každej ji neumí dělat od srdce, jsou lidi, kteří se na to hodí a jsou takový, že člověk se bojí zeptat 😉 a mít svý je to nejlepší co může člověk mít, nehrozí žádné vystěhování a podobné věci, konečně si to tam můžeme zařídit podle sebe 😉

matova
18. čer 2010

katzi: ach no díky za takú situáciu, držím palce, pevné nervy 😔
prchalka: zlatý chlapček- asi by fakt mala čorí o zábavu postarané 😅

hrozne ma bolí hlava...obed je za mnou, káva tiež...neviem čo so sebou a toľko roboty mám-ach. Ozvali sa mi že už mám dodať podklady na tú výstavu čo som písala už dávno, a ja to stále ešte nemám spracované 😔 . Tak mi treba, mala som počúvnuť intuíciu a sa na to celé vykašľať.

ined77
18. čer 2010

@matova 🙂 ...k těm dětem...to že chvilku sedí třeba ve vozíku a je hodné, neznaméná, že nedokáže taky řádit jako čert 😉 .to může být zdánlivý dojem 😉 .
kdo vidí matýnka(a moc nezná), tak říká, že je to zlaté dítě 😀 hahahahahaha...víme své že 😎
ale každopádně moc gratuluji k šimonkově samostané hře 😵 ...to bude čím dál lepší, neboj 🙂 😵
byt...podle popisu, je to stejný byt v jakém bydlí švagrová..je to panelák hned za jejich 😉 .a v podstatě stejný v jakém bydlíme teď 😉 .plus k tomu je, že se teď na něm dodělává zateplení 🙂 .je to blízko nádraží i mhd, i mm by to měl vcelku blízko do práce...no ale ještě si to raději moc nemaluju 😉

prchalka
autor
18. čer 2010

No tak kdyby si čorí bratříčka i uspávala a celý den si s ním hrála, tak do toho jdu! 😅 😀
Před odjezdem se Vojta napil (tedy najedl), přitom vytuh, mamča ho ustrojila, položila do sedačky a spal...

ined77
18. čer 2010

@sherry28 🙂 ...svatá pravda 😉 .snad budeme mít konečně malinko štěstí 🙂 .
nájemci nám říkali, že je to hrozně mrzí, že když konečně našli slušné lidi (nás) 😅 , tak že to musí prodat.chtěli si ten byt nechat, ale chtějí stavět a chybí jim peníze 😒 .fakt je , že ani my s nimi žádné problémy neměli, vše se vždy domluvilo s naprostým klidem...ale vlastní je vlastní 😉 .

@matova 🙂 ...jaká výstava? 😨 jejda, taky by jsi potřebovala pořádně spočnout ☹ .ta senná rýma je teda mrcha 😠 ...
já a teplota...no však víš ☹ ...už je ale lépe,uvidíme večer 😅
a to ještě musím v pondělí k tomu dr., tak doufám, že už budeme oba v pořádku 😨 😉

prchalka
autor
18. čer 2010

@ined77 Zní to krásně, tak kéž by to vyšlo. Těš se, ale potichu 😉 🤐 😵

@sherry28 Víš, že mi ani nepřipadalo, že má lopatky?? Možná až z té fotky 😅

@matova To POZOR a 1. 2. 3. mě pobavilo 😀 Hezký výčet! A kdo z vás dvou bude dělat dřív kuskus?

ined77
18. čer 2010

@prchalka 🙂 ...to by ses pak nudila 😀
ale pravda, taky neznám takovou pohodu 😅 ...krmení-řev, oblékání-řev 😀

ined77
18. čer 2010

@prchalka 🙂 ...jj, já jsem duší spíš skeptik, raději vždy počítám s horším, ale dnes už jsem potřebovala slyšet nějakou dobrou zprávu 😉 😅 .... 🤐 ...makléřka to spočítá a pak mi dá vědět 😉 ...hezkých bytů je dost...pro koupi je doba vhodná, horší ale na prodej 😒 ..my mysleli, že nemusíme spěchat,jenže...no co už 🤐 ....až budu chytřejší, podám info 😉
jdu se ještě jednou podívat na ty lopatky, taky mi to nepřišlo 😅

ined77
18. čer 2010

@prchalka 🙂 ...no má tam vojtík takové větší paprčky, ale spíš bych řekla, že to zkresluje fotka 😉
nebo to bude klavírista 😉 😀