Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
23. čer 2010

Dnešní oběd - cibulka, pár kostiček hovězího, půl kostky bujonu, jedna mrkev, jedno rajče, půl cukety = mišmaš a k tomu rýže a jak jí to jelo 😉
Pro nás budu dělat něco podobného odpoledne ještě s paprikama a bramborem - eintopf 😅

hancazivocich
23. čer 2010

Holky, neděste mě!! Vy fakt ehm to druhý kvůli ponocování odkládáte? Do neurčita....
Sakra - u nás poslední týden masakr, od porodky jsem nespala ani noc v kuse, trošku sebemrskačství, ale ... já si to bez toho druhýho neumím představit, nooo 😅 😅
Musím ,,jen" odmamutit, aby pode mnou neprdlo křeslo v porodce a huráá do toho (teda ještě přesvědčit tatínka, že to určitě bude Jaroušek 😀 😀 😎 )

sherry28
23. čer 2010

tak u nás spánek od 12:15 😉

prchalka
autor
23. čer 2010

Tak dneska jen 1.20 a "ahoj mami" 😅
Jdu hledat destinaci na dovolenou - to čumíš MM, viď?

gina333
23. čer 2010

@hancazivocich : tak ty mas perfektny postoj k druhemu babatku 😀 jasne je to na kazdej kedy do toho vhupne. Tebe drzim palce aby vysiel ten Jarousek. 😉 🙂

hancazivocich
23. čer 2010

NOO, on by to ani Jaroušek bejt nemusel, holčička by byla taky super - ale ON to vědět nemusí 😀 😀

gina333
23. čer 2010

@hancazivocich : jj 😀

@prchalka: a kde by ste chceli na dovcu? My letime uz buduci piatok a hroooooozne sa bojim. 😒 😒

prchalka
autor
23. čer 2010

gina: IP
ined: Minule ses ptala na tu rybu, viď - tak myslím, že to byl pangas normálně filety, nic světoborného 😀 A kdepak jsi ty těhule 😕

sherry28
23. čer 2010

@prchalka to je fakt, že budu mít tři děti do třicetin 😉 to máme měla v tomhle věku teprve jedno 😀 druhý měla přesně ve třiceti(mě) 🙂 a pak zvládla ještě dvě 😀

jinak holky díky, že si myslíte, že to zvládnu 😉 ono mi teda vlastně ani nic jiného nezbude, ale budu v jednom kole a neustále na cestách a na nohou 😅 ale tak co z pohodlnýho života, že?Já se jen tak nevzdávám jsem přeci Šárka ne? 😀

sherry28
23. čer 2010

*máma

sherry28
23. čer 2010

ined: tobě přeju, aby ti Matýsek začal spát jak Marýsek 😉 jako fakt se naučil spát(nechci to zakřiknout 😨 )ale spíme bez buzení možná sem tam udělá jen hm nebo se dosápe ke mně, ale spí v klidu 🙂 😵 sice teda vstává třeba už v půl pátý někdy, ale teď v létě se to dá a normálně do těch šesti spát vydrží 😉 a večer většinou v osm už spí a přes den ty necelý dvě hoďky dá, prostě ideální dítě teď 😉 🙂

sherry28
23. čer 2010

akorát nám to v listopadu skončí(nebo teda spíš mě) 😅

sherry28
23. čer 2010

hanca: super přístup 🙂 proč to nevyspání zase znova začínat, když se to může vzít jedním vrzem, že? 😉

hancazivocich
23. čer 2010

sherry - jasan 😀 Mno, jen přesvědčit tatínka.... No, kdyby to byla holčička, tak už prej třetí nedělá, protože by si musel pořídit drogošku 😠

hancazivocich
23. čer 2010

Ono taky, kdybych odkládala, tak bych už pak třeba nemusela najít odvahu 😅
Jo, včera jsem dělala těstoviny a šoupla jsem k nim i rukavici... Pak jsem je ohřívala i s naběračkou, rozpálenou jsem vyndavala holýma rukama. Auvajs

ined77
23. čer 2010

ahojky 😀 ,
všem moc děkuji 😵 😵 😵 😀 😀 😀 ...ty vole mě fakt pobavilo 😀 😀 😀 ,ale zase mě mrzí, že prchalka nemůže sát ☹ 😀 ...pročpak? 😀 ...

u nás noc teda katastrofa nejtěžšího kalibru, dopolko to samé...je možné, že jsem zešedivěla 🙄 ...
v noci..než jsem vůbec usnula kvůli kašli 😠 začal maýnek vvádět...ječel, vztekal se, kopal atd.pak strašně dlouhu dobu kňoural...naonec jsem mu namazala dásínka (s křikem) a pak teda zalomil...asi od 2.30-5h. , pak už byl budíček 😔 .zapomněla jsem totiž zatáhnout v kuchyni žaluzky a bylo tady světla jak v poledne 😖 .
od rána samý hysterák...málem jme se vrátili ze zdola zpátky domů při odchodu ven 😠 ...fakt jse ho čapla a ''táhla'' domů, že na tohle nervy nemám 😔 ...3 se bělají, ale ani náznak proříznutí ☹ .
po o jsem věšela prádlo na balkóně a v ten okamžiku kolem mě něco proletělo 😲 ...to neuhodnete..můj mobil 😲 !...ten ořežprut mi vyhodil telefon ven 😝 😀 ...
spinká od 12.10 a doufám, že dlouho bude 😅

sherry 🙂 ...termín ještě nevím, ale nějak tak to vychází 😉 .aspoń vidíš, kde jsem přišla myšlenkama k tomu skejtu na kočárek 😀.
já jsem taky takový punťa 😅..ve potřebuju mít naplánované atd....mm do mě kolikrát ryje, alejá to tak prostě potřebuju 😉 .
fotečky super..marýsek je smíšek 😀
a teda TM...prý kopačák 😠 😀...vařit by ti měl 😉 😀 😝

@prchalka 🙂 ...promíííííííííííííň 😀 ...to já nechtěla aby se ti špatně spinkalo 😀
pěkné xichtíky dělá čorí 😀
dobré menu 🙂 ...žádné vyvařování a chutná že 😉..to jen já se pořád jako trdlo ňahňám co bych mu podstrčila 😠 😀...polévečky,masíčka a prdlačky 😝

zuzanka 🙂 ...u nás je to také téměř neposkvrněné početí 😀 ...no i zázraky se dějí 😅 😀

matova 🙂 ...gratuluju ke kontrole 😵 😵 😵 .super, že už tam nemusíte 🙂 .
s tou endokri....tak snad to nevadí 😨 ...v tom se vůbec nevyznám 😨
tak vidím, že nejen u nás se takhle vyvádí, děs že 😒 ☹ ...snad se vám aspoň ty noci spraví ☹ ...a ta uspávačka, to je teda mazec 😒 ...toto naštěstí zatím u nás ještě jakžtakž jde, ačkoliv včera jsem byla v pokojíčku 45 minut 😖...a to rději vůbec nemyslím na to, jak to budu dělat se dvěma dětmi 🙄 😅 😎 😀 ...do té doby se to MUSÍ nějak vystříbřit 😅 😀 .

katzi 🙂 ...i nám trval matýnek 5 měsíců..teď vlastně 3 🙂 .
takže za třešně jo? 😎 😀..a to ji neučíš že od cizích pánů si nemá nic brát? 😀 😀 😀
prý si na řadě 😉... 😀

@gina333 🙂 ...jejda, tak to byla teda doba 😕 ☹ ...ale povedly se vám dvě krásné kočenky, nakonec to za to stálo 😉 😵 jééé, vy už poletíte? 🙂 ...neboj, uvidíš že budeš nadšená 😉 🙂

lehna 🙂 ... 😀 ...tak to jste měli divočinu 🙂
no vidíš, už bych si pivečko i dala 😀 ...ale mám výborný jablečný juice 😉 😀 .
písek jedl dlouho i matýnek, i dnes si ještě občas lupne 😔 😀 ...to se štěpánek naučí 😉 🙂 ..vyzkoušet si to musí 😉

@hancazivocich 🙂 ...ani mně ten lichý počet nesedí 😉 😀 ...tři je málo, ale třeba pět už je na mě asi moc 😀 ..a raději to ťukám 😲 😔
jaruška nebo jaroušek..radost by měl tak jako tak 😉 😀

no vidíte,jména 😲 😅

hancazivocich
23. čer 2010

@ined77
holčička by Jaruška nebyla 😀
Když my jsme oba kozorohové a ty plánují desetiletky 😀 😀

hancazivocich
23. čer 2010

Noo, nám Kiky měsíc 😅 😅 Tatínek šel do kolen a já taky - ten den mi oznámil, že udělal konkurz na práci přes týden pryč, tak odpadla romantika a já stejným tonem oznámila, že jsem těhotná.......... Každej jsme tu novinu rozdejchávali v jiným pokoji 😅

ined77
23. čer 2010

@prchalka 🙂 ...díky 🙂 ..aha.já bych pořád chtěla zkusit nějakou mořskou rybu, ale nevím jakou 😒 😅

@sherry28 🙂 ...děkuju, ale zatím to nevypadá, že by se chtěl umoudřit 😀 ...och ty trojky 😔 ☹ ...
jedním vrzem...přesně tak 😉 ...pak je pošlu na tábor a budu dospávat 😝 😀

@hancazivocich 🙂 ...ty na sebe ale dávej bacha 😀 ...vařit těstoviny s rukavicí 😀 ...nejsi z azbestu 😀 ...

hancazivocich
23. čer 2010

ined:
kdyby jen vařit...ehm .. no ..... zapečený těstoviny to byly 😖

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ...hlavně že jste měli radost 😀 ...třeba by ho jaruška obměkčila 😉 😎 😀 (však to se dá pak změnit) 😀

hancazivocich
23. čer 2010

My máme akorát 4 čtyřky - teď se doklubává poslední....
Trojky jsou prej masakr... 😝 😝 Ale u nás je každej zub masakr

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ...a jak to chutnalo? 😀

hancazivocich
23. čer 2010

Jo, on tenkrát děsnou 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲
Dívčí verze je poněkud jiná...... Jaroslav by byl asi 4. - to je síla... Mně tenkrát jeho babička řekla, že jinou možnost ani nemám.. Ale mám - je to Kikynka 😀 😀 😀 😀 😀

hancazivocich
23. čer 2010

ined
nevím, zeptej se chlapa 😀 😀 😀
Ale vzpomněla jsem si, tak to tak hrozný nebylo. Ale jak magořím

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ...já se jen modlím,aby to u nás bylo skutečně všechno jen od zoubků 😀 😨 ...bo jak bude mít všechny venku a bude to pokračovat tak teda nevím 😎 😀

hancazivocich
23. čer 2010

ined -
tak to bude ta druhá řada těch zoubků, nee? 😀 😀

hancazivocich
23. čer 2010

Jinak naše máti má jasno - Holka je rozmazlená, vymejšlí si. Když se má spát, tak se spí... Ona by to netrpěla 😠

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ...já takhle kdysi chodila s tondou..ten už byl taky asi desátý a mínili v tom pokračovat 😲 😀
ještě je možnost pohlaví maskovat 😀
jestli to snědl, tak je to dobré 😉 😀 ...podívej na brigite jones..ta uvařila modrou polívku 😀 a děti neměla 😉 😀

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ...já ale nemám doma žraloka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲 😀
jasně...když se má spát tak se spí..a jak se to dělá už maminka neříkala? 😀 to by mě zajímalo co by jako dělala 😅 ...no ne, já se ráda něčemu přiučím, ovšem obávám se,že tomu rarachovi to bude jen k smíchu 😠 😀