Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
1. črc 2010

@sherry28 Ono to zatím není ani vidět 😉

hancazivocich
1. črc 2010

S tím kartáčem si udělala malá taky natáčku - ještě, že byl doma chlap. Měla to až u hlavičky, takže kdybych to vystříhala, tak vypadá jak lebkoun 😠
Před chvílí jsme přišly od dr. Naše Mudra má dov, musela jsem s malou na krční - máme na rýmu antibio kapky... Od rána se mi nezdála, dokonce měla zvýšenou a zalomila to před 10. Myslíte, že půjde ještě jednou, nebo prostě jen půjde dřív spát?

sherry28
1. črc 2010

@hancazivocich to je těžký říct, záleží jak hodně unaveně se bude cítit, třeba ještě hoďku dá a když ne, tak hold půjde spát dřív 😉

hancazivocich
1. črc 2010

Jo, sherry - díky, malej vztekloun to před chvílí zalomil.. Hryzla mě ve výtahu do nohy, zas mám modráka - jak kdyby mě uštkl had. Rudo před očima, měla jsem chuť s ním vytapetovat výtah 😔 😔 😔 😔

prchalka
autor
1. črc 2010

Máme hóóóóóóóó!!!!!! No v Globusu že ho zkusíme a už jela po krámě 😅 😅 😅 - to zas byla scéééééna vysvětlit, že nejdřív zaplatíme a jezdit bude až doma, lidi se otáčeli.. Obrečela samo i to, že už musí jít domů a na moto už se dneska jezdit nebude 😅

sherry28
1. črc 2010

tak Mára to zalomil brzy už o půl spal jak dudek 😨 a Lukas sedí u ohýnku, kterej sousedi rozdělali 😅 a opéká s nima 😉 no jsem zvědavá kdy přijde domů 😅
@prchalka Čorí tam vypadá jak malá diktátorka 😀 😀 evidentně jí jezdit baví 😉

všem klidnou a spavou noc 😔 😔 😔

prchalka
autor
1. črc 2010

Těch úsměvných momentů bylo dneska nějak víc:
- Filc ve vlasech
- Odpol jsem jí natáčela vodu do lavoru a říkám jí, ať jde ven, né že se mi tu počůrá jako minule nebo bude sekec! V tom mi ujela vysouvací hadice z baterie a polila jsem sebe i zem, tak to hned utírám a v tom ona začne čurů o půl metru dál - samo měla ještě sandály, takže čvachta 😝
- A do třetice. Večer jsme jí v pokoji pustili klimošku, ale moc to nepomohlo. Na dálkové krabičce bylo 30 stupňů, tak říkám, že minule bez klimošky tam měla 28 - no ale čím to bylo.... Ona si s krabičkou hrála a dálkově spustila kotel, takže začaly topit radiátory 😝 😝 To je teď fakt potřeba!! 😠
Teď už si přeju jen, aby normálně spala, prý mám dneska službu 😝
Tak všem dobrou 😔

@sherry28 Tak to usnul brzo 😕 Jak to děláte?? 😅 Moto jí myslím bavit bude, už dokonce i přidala, že jsem musela popoběhnout 😅 😀 No byl na nás pohled... já za ní s namazaným chlebem jako k večeři a ona jela 😅

sherry28
1. črc 2010

@prchalka dneska byl hodně vyčerpaný 😉 myl se mnou asi hodinu a půl auto 🙂 tak ho to zmohlo a brzy zalehl a MM přinesl Lukase z venku spícího, prý tam usnul na stole 😀 takže jsem ho probrala sprchou, protože smrděl ohýnkem a byl neskutečně černej a já jsem dneska čistě povlékala, ještě teď mi pere pračka 😅

tak teď už se loučím s vámi co spíte i s těmi co ještě přijdou (matova) 🙂

sherry28
2. črc 2010

dobré ráno 😵
tak u nás celou noc klídek 🙂 vstával 6:20 není se čemu divit, když usnul tak brzo, to bylo vynahrazení za předešlou noc 😉 krásně jsem se vyspala

lehna
2. črc 2010

dobré ránko,

u nás noc proti včerejšku luxus 🙂.
Poprvé jsem tam byla v 00.45, asi 15minut. pak ve 3.45 taky n 15minut a vstával v 6.10, no paráda 😵 .

Za chvíli jedem pro plíny, a já mám v 9 zcuka s holkama z beremka, už máme všechny děti, taky i s dětma 🙂. jdem někam do cukrárny,kde je nějaký výběh pro děti, jinak bych to s malým neuseděla🙂.

JInak je mi líp, jen ještě trochu rýmy a kašel, ale celkově je to lepší,tak jdu na ten sraz.

Mějte se hezky.....
@prchalka - parádní motorka. Štěpi má takovou obyč, jak jsme měli my kdysi,, a přijde mi,že to má malé, nohy skrčené docela dost, tak mu na tom nejde moc jezdit. asi pořídíme něco jiného. a říkáš v globusu? kvůli plín musíme do tesca a zítra skáknem pro maso do Globusu,tak to tam omrknem.

@sherry28 - parádní noc, ještě že si to rozmyslel a spinkal krásně jako vždycky a včera to byla jen náhoda, nebo to kolínko 😉

prchalka
autor
2. črc 2010

Dobré ráno,
já se taky krásně vyspala 🙄 🙄 Do té doby, než jsem k ní lehla! Potom CELOU noc bez přestání motáky a válení sudů 🙄
PROČ sakra? Vytuhla opět až hodinu před vstáváním! Nespala jsem samozřejmě, max. mikrospánky 😢
A sny? Jeden jak nemůže přistát letadlo-asi helikoptéra a je jasný, že asi spadne a druhej, že nám oběma naskákaly bílé malé pupínky, neskutečně to bolelo a pálilo, zvětšovalo... no... 😖
Kámoška byla s tím Milánkem z fotek na vyšetření - asi neuro. Od miminka se vztekal tak, až modral a nemoh se nadechnout, teď taky někdy. Též se jí budí a už mu jsou 2 roky, někdy 100x, někdy 2x a to slaví! Řekli jí, že jeho stavy jsou normální a to nespaní s tím souvisí. Že to může trvat do 3.let u někoho třeba do 4. ☹
Tak takové jsou pozitivní zprávy takhle na konci týdne 🙄

prchalka
autor
2. črc 2010

@lehna V Globusu dávají k 2x Happy plínkám odrážedlo, ale to malé, tak pro roční děti, to co teď měla půjčené, ještě jsem vám zapomněla hodit fotku. Teda aspoň my to tady máme v letáku. A plínky za 189, takže docela jako dobrý... Museli jsme koupit větší, protože na tamtom to nebylo nic pohodlného a moc jí to nešlo. Jak na tom neuměla, přejížděla si zadníma kolama nohy, naklánělo se to atd...

katzi
2. črc 2010

dobré ránko,

u nás zase dobrá noc (byla jsem tam 1x,pak bez mlíka až do 6.30)., Evidentně je ticho před další bouří: má ven 3 trojky (špičky), poslední se zatím nechystá. Musím si honem naspat do zásoby než to zas vypukne 😖

prchalko: to je fajn, že čorí motorka baví. Máte další variantu programu. My máme tu samou (jen v červené barvě, taky z Globusu 🙂 ), ale Adu na ní ujede kousek a už mi ji strká ať ji nesu.

Ale jinak trénujem to samostatný chození. Vymyslela jsem na ni fintu - když chce do náruče, dám jí takovej prasklej gumovej balónek na šnůrce a ona si ho tahá za sebou. Našly jsme ho někde na zemi venku 🙂

lehna: užijte si dnes srazík, ještěže je ti líp.

sherry: super noc zase u vás.

prchalka
autor
2. črc 2010

1. moc malé odrážedlo 😅
2. a včerejší svačinka na benzíně 😝
No a už zase vyšiluje, tak jdu...

katzi
2. črc 2010

prchalko: tohle odrážedlo taky známe, mají ho v dětským koutku v hospodě kam chodíme na pivo. To Enduro je úplně jiná liga, na tom bude čorí drandit, že jí stačit nebudeš 🙂 A zmrzky to je taky naše - nás obou. Věčně kupuju nanuky Míši 🙂

sherry28
2. črc 2010

@lehna určitě to bylo kolínkem 😉 teď už má největší rány zaschlý, tak už to tak nebolí a neštípe 🙂

@prchalka tohle odrážedlo měl Luky a lítal na něm do tří, ale on je teď pomalu stejně velký a těžký jako Čorí teď 😅 je to prcek, Márovi je malé a pro něj dost vratké, on má žirafu od little tikes dostal jí k prvním narozkám a teď bude muset taťka už posunout sedlo dozadu kvůli nožkám 😉

zmrzliny a nanuky jedou i u nás ve velkém 😉 je jim úplně jedno co je to za nanuk nebo zmrzku 😀

zuzanka26
2. črc 2010

Ahoj, u nás dnes noc dobrá, jen v 1 a ve 4 😲 tak jsem i docela vyspaná.

U nás zmrzka vůbec nic, nechce to, protože prostě ví, že to je jídlo a to neeee. Včera jsem měla vztek, že mi nejí ty kousky. Dala jsem jí před spaním dopoledne hrušku na kousky a vzala si 3, který rozkousala a pak už vrtěla hlavou, tak jsem jí dala spát a když chtěla dudu, řekla jsem, že ne, protože nepapala. A ona se v pohodě otočila na bok a já jí tam nechala spát bez dudu. Je vidět že by to šlo i bez něj, akorát v noci myslím, že ho pořád potřebuje.

Tady je vedro na chcípnutí a nám neteče teplá voda ach jo, do týledový se mi úplně nechce. 😠

prchalka
autor
2. črc 2010

Já už mám dneska fakt dost! Jen co jsem luxla 5minut okolo zvířete a jí jsem řekla, ať si sedne na gauč, tak pomalovala v pokoji černou pastelkou zeď a to dost, prostě obraz a to jsem tam s ní byla, jen jsem čuměla po zemi! Podruhé ho dokončila, když jsem jí připravovala sváču - mrkev s jabkem, to stejně odmítla, tak prostě jíst nebude no, ale domalovala a rozšířila to! Rajčátko si dala asi jedno malý. A než jsem rajčátka rozkrojila, ona už byla na tv stolečku. Jako co to začla vyvádět za blbosti - fakt koukám!! Už mi to začíná připomínat hanču a její Kristýnku, já jí prostě nestíhám... 🙄 😝

@sherry28 Hezká žirafka 🙂 PS: Možná i zhubneme tímto tempem 😀 Musíme jí zvážit, říkala jsem to už předevčírem a zapomněli jsme, třeba překvapí 😅

hancazivocich
2. črc 2010

Prchalka! 😀 😀
Zrovna si říkám, že mi tvoje storry někoho připomíná 😠
K tomu kreslení - počárala si koleno propiskou, tak jí ho drbu - zaujatá jak chrochro a ona mi mezitím čárá po zdi vedle topení -zrovna se jí poved parádní obrázek 😠 😠
Zrovna ráno mě škrábla, šoupla jsem jí na zem a říkám jí tak a mazej do kouta, šla..... 😅 Jenže donesla vařečku a v nestřeženém okamžiku mě ťala mezi světla 😝 😝
Jsou na zabití, když začnou vymejšlet, tak nevědí, kdy přestat! Jo a včera mi padl zrak na otázku - Máte doma taky tak hodné dítě? 😀 😠 Já určitě - lítá mi tady po posteli a řve Hapáááš!
Před chvílí chtěla sůšu. A já jen tak ze srandy - A bylas hodná? Jo, hodnááá holšiška 😖 😀 A mám to. Čekala jsem totiž to její věčný ne.

hancazivocich
2. črc 2010

No, nám zhubla - má 13 - v plíně a oblečení - takže ,,kus baby". Ale tlustá vyloženě není - žádny faldy..
Jinak - včera napouštím bazének do sprcháče, madam bez plínky, připravená tam hupsnout a najednou na svý noze cítím podivný teplo a madam hlásí čůůůůůůůůůůr. Minule jí sundám plínu, posadím na nočník, je u ní chlap a za chvíli přijde madam za mnou, nese mi plnej nočník a natežený gatě od pyžama!!! Já říkám chlapovi - tys jí oblík... Ne? Proč? Takže se vyčůrala, donesla mi to ukázat a ještě se oblíkla.
A včera si při koupání drhla zadek kartáčkem na zuby! 😠

prchalka
autor
2. črc 2010

Já jsem stihla svlíknout postele a 4x po ní utírat loužičky za poslední hodinu (moc se nad tím nepozastavuje, že to leje na zem) a ještě vysát ložnici, aniž by se nám tentokrát něco stalo 😅
Jo a vážila jsem a..... 14,9 to ukázalo 😝 Tak to jsem byla překvapená, ale nemile, myslela jsem, že třeba taky něco shodila. A nákupní sedátka jsou jen do 15 kg, jsem zvědavá, kdy to pod ní rupne 😝

katzi
2. črc 2010

tak spí - dnes to bylo bez práce a napoprvé jako Pája 😀 Usla už někdy v 11.15. Dopol to byla fuška, ukňouraná, věčně na mě přilepená - no však to znáte 🙂

hancazivocich, prchalka: holky jsou dobrý lumpačky. Nenudíte se 🙂 Aduš teď má jakýsi zvláštní období fixace na mě - ani nelumpačí, protože je prostě furt a všude se mnou 😝

katzi
2. črc 2010

jo a nočník u nás taky stále nula bodů 😒 Taky pořád chodím s hadrem a je jí to úplně fuk.

sherry28
2. črc 2010

u nás spí od 11:30 nějak ty vedra ho zmáhají ledního medvídka 😵 byla jsem ještě pověsit prádlo a dneska jsem se rozhodla nevařit 😀 😀 to budu mít chlapi radost 😉 má přijet děda, udělám třeba vejce nebo něco nenáročnýho, jdu si otevřít pivo mám na něj děsnou chuť 😅 😀

hancazivocich
2. črc 2010

katzi - Kika je dobrej Lump... Minule se jí známá ptala - co je .. A malá suverénně - Ump 😀 Nebo říká - Šelt, nene ohy - joko že je čert, ale nemá rohy 😀 😀
Včera něco provedla chlapovi, tak jí sprdával a ona se k němu otočila s kouzelným úsměvem a říká - Šikovná holšišta 😲 😲 😅 Takže tak to je u nás...
S nočníkem - čůrání občas hlásí, ale když ji něco zaujme, tak vyskočí z nočníku a vyčůrá se vedle. Pak na mě řve - Moko, moko - tady moko! 😠

hancazivocich
2. črc 2010

sherry - já měla děsnou chut na pivo s Kikou - normálně ho vůbec nepiju. Ale tohle byl mazec - vyzunkla jsem chlapovi všechna nealka - ,,na trávení". No, čuměl 😎 😀 😀

sherry28
2. črc 2010

@prchalka no čorí už aby za chvilku chodila po krámě po svých, zatímco Lukyho bych tam mohla s jeho 15kg klidně ještě dát 😀

sherry28
2. črc 2010

@hancazivocich tak já i včera večer jsem vypila celý jedno 😅 a není to nealko, ale já si to nalévám do třetinky a dávám tym tři ledy, takže ředěné vodou 🙂 ale je v něm kys. listová a vitamín B, já žádný vitamíny neberu, tak se dopuju takto 😀 ale nemám ho denně, jen včera a dnes, pak zase 10dní nic, furt řídím a někde jezdím, tak ani nemůžu tak či tak 😉

ined77
2. črc 2010

ahojky a šauuuu, jak by řekl matýnek 🙂 😀

tak...my včer byli ráno na ko u dr. ....ouško v pořádku 😵 ,pak byl výlet s dominem, byli jsme opékat špekáčky a a po o jsem jela s matýnem na koupák 🙂.mm dorazil za námi z práce, takže pohoda den 🙂.
a novinka!!! 😲...matýnek skloňuje 😲...včera z ničeho nic volal mamko a káko 😲 😀 a vůbec se snaží mluvit čím dál víc 😵 .
včera spinkal matýnek na koupališti v rachotu 1.30 😕 , tak jsem se slunila a odpočívala a pak jsme řádli spolu 🙂 .
akorát teda je hrozný mamánek..všude musím být s ním 😅 .
noc ušla, ale několikrát chviličku plakal....už jsem šla pro gelík, že ho máznu..nakonec na to nepřišlo, zaspali jsme oba 😅 .budík asi v 6.15 🙂 .
dnes ráno praní, vaření, nákup, matýnek má nové sluneční brýle konečně a kupodivu si je na očičkách nechal 😕 ..původně si vybral ale růžové, což jsem zatrhla že 😀 , tak má světle modré 😉 . a taky dostal crocsy, či jak se to jmenuje...ale dávat mu je budu jen koupališti 😉 .včera pištěl jak šlápl na rozpálené dlaždice, chudáček 😅 .
a že byl hodný, dostal ještě malinkou sanitku a hasičské auto 🙂 ...tož tak...já nemám nic 😝 😀 .chtěla jsem nějaké letní šatky, ale nesehnala jsem, zatím 😒 .
teď spinká od 12.10 a odpoledne plánujeme jet na štěrkoviště...umělá nádrž...houpačky,skluzavky, hřiště, tobogán a dvě broudaliště 🙂 .vstup 20 kč 😅 .akorát tam bývá v bazénkách hrozně studená voda, tak nevím jestli tam matýnek vleze 😅 , on se klepe i v té vyhřívané 😀 .ale pořád bude u vody líp než někde mezi betonem 😉 .
obídek : rajská pol. s rýží a drůb.rizoto, 1 brum 🙂 ...akorát teda jedl jen polévku, ale neva...rizoto dostane k večeři, asi neměl tolik hlad v tom vedru 😉 .
tak a jdu vás zkusit dočíst 😉 🙂

gina už se někde ráchá v moři 😝 😀

sherry28
2. črc 2010

@ined77 🙂 u nás je čau tauč 😀 jinak Mára mi dneska taky odložil oběd úplně celý 😅 stačil mu kakaový bobík a loupák, já se mu teda nedivím ani já nemám hlad 😀