Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
16. črc 2010

U nás se spí na prd i poo, necelou hodinu a pak asi 4x dejchala jak lokomotiva a kňučela opět ze spaní. Bych si nemohla zdřímnout, ani kdybych chtěla a je to asi lepší, občas se mi to povede a jsem pak jak přejetá.
Obědem se docela nacpala. Bazének už má připravený a taťka už je doma. Odpol asi dorazí tchýně a švagrová, tak uvidíme, jaký bude rodeo.
Na nočník chodila před obědem co 5 minut, já nevím, jestli se jí to tak líbí a chce pořád chválit nebo ho vynášet na záchod... snad to nebude takhle pořád. Ale překvapila - dopol jsem mluvila přes plot se sousedkou a čorí šla domů a přinesla nám ho ukázat plnej 😀

ined77
16. črc 2010

ahojky 🙂 ,
tak už si moc nestihnu.matýnek spinká od 12h a nejel MK ☹ .
to je pařák co 😒 ...po spánku jedeme s matýnkem na koupák, to se nedá 😝 .
přes víkend jsme zase sami, tož ani nevím co budeme robit 😒 😅
jinak ani nic nového..včerejší prohlídka bytu proběhla a asi to vezmeme 😉 .
teď bude aktuálně na programu vyklízení baráku...moje noční můra se naplní 😨 ...od 23.7. má MM dovču, tak snad to zvládneme v tu dobu ať je to co nejdříve za námi 😨 .jinak nikam nejedeme, jen budeme výletovat 😉.
zkusím vás dočíst, ale moc tomu nedávám 😅
kdyby náhodu 🙂 ...rovnou se loučím a přeji moc hezký páteční den 😵

ined77
16. črc 2010

tak dle očekávání je matýnek už vzhůru 😅 ...
jdeme se vypravit a vyrážíme plavčit neo mě trefí šlak 😀

@prchalka 🙂 ...ještě k TM ..to bude krize středního věku..asi 😝 😀
nebo to chce druhé mimčo 😀 ...to by ho přešly roupy 😝 😀 ...
čorí je šikulka 😵

sherry 🙂 ...marýsek je teda pomocník 🙄 😀 ...

matova 🙂 ..super že je vše v pořádku 😵

lehna 🙂...super článek 🙂

tak letíme,páááááá 😵

sherry28
16. črc 2010

tak Mára spal jen hoďku 😠

prchalka
autor
16. črc 2010

@sherry28 Jak to jen hodinu, dneska ho to nezlomilo? Vždyť je takový palermo!! Tak snad aspoň zalomí rychle a brzo. U nás si tím nejsem tak jistá 😖

@ined77 No tak druhé dítě už by to stejně nezachránilo - myslíš jako já 2 děti na krku a on na projížďkách, ne? 😅 😝 Mimochodem, nakukal mu to ten, co se teď jako asi o mimčo snaží - jsem zvědavá, kolik času na to bude on mít a jak často budou jezdit na výlety na motorce, až se jim něco narodí... 😖 No nerozum, fakt! Nevím teda, co je lepší - chtěl ještě pistoli 🙄
Všem dobrou noc, už je fakt moc teplo, když se člověk potí, i když sedí a nic nedělá, jen se rosí 😝 Zítra jedem k našim.

katzi
16. črc 2010

ahojky holky,

jdu jen v rychlosti pozdravit, říct že žijem a že jsem ostuda, že nemám na vás teď vůbec čas 😕 ☹ U mamky se ten net moc nedá - pořád se něco děje, pořád tu někdo se mnou je,.....nemám na to tady moc klid.

Doufám, že u vás všech všechno OK a že jste se v těch vedrech ještě nerozpustily 🙂

sherry28
16. črc 2010

@prchalka no spal jen hodinu od jedný tu řádil a šel spát až teď a to ještě s přemlouváním, přijel děda, tak se předváděl 😉 😝 🙂

sherry28
16. črc 2010

ženy dobrou noc 😔 😔 😔

matova
16. črc 2010

prchalka: tvoj sen 😀 😀 😀
ined: jej, tak úspešný prevod bytíku želám 😉

Ahojte, u nás bola tiež blbá noc, niekedy okolo tretej mlieko a potom prehadzovačky, plač, motanice... 😝 🙄 . Cez deň brutal, mm došiel až 19:30, inak chodieva o 18:30. Mám dnes úplne blbú náladu 😔 ...dobre že som varila vnoci, lebo hneď chcel von...bazénik 100x denne na 1 minútu...behá vonku bez plienky, väčšinou už bosý- ja už fakt nestíham, nevládzem, tak nosí nazad tú špinu do vody...plače za úplné blbosti, proste ho bolia zuby, nedá sa s ním vôbec hrať, je nervózny keď mu niečo nejde čo by chcel a keď mu to idem ukázať chytá záchvaty. Domov na obed- utrpenie ho dostať, hlavne že odpadáva už ale reve že nie, časy u nás priemer- spať o 13:30 a večer o 21:30 po dlhom metaní sa...Už mi rupli nervy a som mu plácla na zadok jak sa metal pred spaním a začal plakať keď som sa otočila na druhý bok 😢 No mám pocit že sme v úplnej kalamite zasa. So všetkým sme akoby na začiatku. Nedá ani náznakom najavo čo chce, že je hladný, smädný, vodu nechce (furt len to kakao), ...len nervózne či zlostne v jednom kuse pobehuje, ja v závese za ním. Nerozpráva už ani toľko čo pred 4 mesiacmi, pišá kade tade bez akéhokoľvek povšimnutia, v kuchyni na dlaždičku sa vykakal akoby nič, hore po kobercoch čúra tiež akoby nič...normálne rozmýšľam či nenasadím zas plienku, taká fajn príležitosť odúčať v horúčavách ale on je proste úplne mimo aj keď na neho hovorím 😒 Už aj svokor mi kecá do toho jak nás vidí ráno bez plienky, že mám dať dolu a ako mu to potečie po nohe tak sa bude pýtať- no aha, mu to tečie už týždeň a má to na háku 😀
Mi to už tak pripadá že ženské s opatrovateľkami majú aj kľud aj oddych aj vyzerajú a nechápem jak ale tie deti majú v pohodičke, samostatné jednotky...Ja viem, môžem byť šťastná že nieje vážne chorý ale už mi je do revu zo všetkého 😔
dobrú noc, ja ešte nejdem , musím sa ukľudniť...

sherry28
17. črc 2010

dobré ráno potěšujcí zpráva pro prchalku, ženou se k nám bouřky 😉 http://www.chmi.cz/meteo/sat/msghrit/msg_show_w...

sherry28
17. črc 2010

@matova on se to naučí, Mára taky čůrá a kadí kde se mu zlíbí 😕 oni na to přijdou jen ptřebujou víc času 😉 a jestli ti vyhovuje víc plínka, tak se nepřemáhej a dej mu jí a nech ho bez ní jen venku, musíš se teď šetřit, já jsem se smířila, že mi se to do narození mimča nenaučíme, tak Márovi budu kupovat levné pleny už ne pampers a budu ho to stále učit a ať pije Šimonek jen kakao, hlavně, že něco pije 🙂 ale nenech se od něj tak vláčet, já chápu, že je to těžký, ale prostě mu řekni důrazně ne, když se na to necítíš, za cenu, že bude brečet, nehoň se. Hlavně si pravidla stanov ty, aby on jel podle nich a ne ty podle jeho 😀 já vím, že se mi to radí(Šimonek je živel), ale musíš být přísnější jsi těhu 🙂 snaž se všechno si zjednodušit, aby jsi nebyla tak vyřízená 😉

sherry28
17. črc 2010

*my

prchalka
autor
17. črc 2010

Dobré ráno,
bude mi to dítě někdy spát v kuse aspoň půl noci? ☹ 😖 Vzbudila se asi za hodinu a půl a pak za další půl hodinu! Z tohohle už prostě nemůžu 🙄
Za chvíli odjíždíme, budem asi až večer. Zpátky od našich bychom se chtěli stavit u švagrové v bazénu. Dusno teda je, ale zatím tu bylo pod mrakem a vypadalo to na déšť, tak snad to aspoň dneska vyjde, už bych tam vlezla taky 🙂 😝

sherry28
17. črc 2010

tak my taky razíme na pouť, bouřka putuje směrem severní čechy, takže nám se asi vyhne, pokud se to nějak nestočí 😒 tak se mějte a užívejte soboty, my máme tátu v práci, ale je tady děda 😉
@prchalka no s tím spánkem je to těžký, tam to záleží hodně na tom dítěti ☹ a tobě nezbývá nic jiného než se s tím smířit, ono se to určitě časem srovná, ale nikdo ti neřekne jak dlouho to bude trvat, ale myslím, že už jsi taky měla pěkný noci, takže je vidět, že to půjde jen vydržet, ona má ještě ty trojky, takže vydrž a ono přijde zlepšení 😉

zuzanka26
17. črc 2010

Ahoj holky,

my zase noc hrůza, jak píše prchalka, něco podobnýho máme. V postýlce pořád kope do těch šprušlí a mě se třese celá postel. V noci jsem na ní už zvýšila hlas, chtěla napít a když jsem jí to podala, odstrčila mě s tím pitím a za chvilku zase říkala bumbat, tak jsem jí rázně řekla ne. ale byli jsme vzhůru každou chvíli.
My máme už všechny trojky venku a je to pořád stejný.
Taky jsem si všimla u svých známých, co čekají druhé mimi, že to první najednou začalo spát celou noc. To je tak v přírodě zařízený?

S tím spánkem už jsem si teda dost zvykla, že je to blbý, ale co mám dělat s tím jídlem? Vám asi všechny děti pěkně koušou, ale mě ne a už z toho chytám nervy. Nemůžu jí dát ani kousek jablíčka. Dnes ke svačině jsem jí nastrouhala jablíčko a nechala jsem tam i pár malých kousíčků. Hned se jí navalovalo, začala mě s tím zase odstrkovat. 😖 Jak jí mám naučit kousat? když je jogurt nebo přesnídávka, kaše nebo jen mlíko, tak sní všechno v pohodě. A když jsou kousíčky, tak sní jedno nebo dvě sousta a konec. Sice nemá špatnou váhu, ale zatím poctivě mixuju a jen to zkouším. Bojím se, že kdybych byl tvrdá a dávala jen kousky, nebude mi prostě jíst vůbec. 😢 Když jí někdo něco nabídne, nikdy si nic nevezme. Tchyně nad ní kroutí hlavou, že teda rozhodně po ní není, že u nich nikdy odpor k jídlu nebyl. 🙄

@matova a jak ti spinká v noci? odpočineš si aspoň trochu? Taky bych se být tebou co nejmíň snažila nervovat se s tím čůráním,jak píše sherry to časem pochopí, prostě musíme ještě počkat. Já jsem se rozhodla jí teď aspoň měsíc nočník vůbec neukázat, jen ho vidí, tak kroutí hlavou, natož aby si na něj sedla. 😢

No tak jsem si postěžovala ach jo, nechci si jen stěžovat, mluvení máme taky krásný, ale spánek a jídlo / zrovna ty nejdůležitější dvě věci/ neda moc v pohodě nejsou.

ined77
17. črc 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.50 🙂 .
včera koupák super. 2h jsme byli jen ve vodě, matýnek nechtěl vůbec vylézt 😅 .akorát mně se udělalo po cestě domů v buse pěkně zle ☹ ...ale vydržla jsem domů...sice s nasazením nadlidské síly, ale vydržela 😅 ...fakt jsem viděla všechny svaté a jen se modlila ať sebou nešvihnu...doma byla následně pěkná šavle 😔 .
noc hrozná spíš pro mě....usnula jsem až po 2.h ☹ ...neskutečné vedro...i matýnek poplakával, kňoural a převaloval se ☹ .
dnes v 10h jsme tu měli 34 C 🙄 ...jako jestli nezaprší, tak se fakt zjevím...slunko žhne a žhne 😒
jinak dnes jsme byli venku poprvé bez plenky a pozor! 😕 včera si matýnek 2x zavolal na kakání 😵 ... sice venku čurat pořád nechce, ale nepočural se 😅 ...měla jsem dvoje převlečení raději a vydržel 🙂 .už jsem ho i nalákala ke stromečku a prd 😝 ...no co už 😅 .
po jsme měla docela šok....matýnek se začal dusit rýž. medvídkem 😲 ...pořád mu říkám ať si necpe do pusenky velké kusy 😠 ...jenže za to může tatínek...ukazoval mu na tvarohovém závinu, jaký kus si umí nacpat do pusy..super příklad že 😖 ..a asi 10 minut nato se praštil holou nožkou do stolu 😔 ..pak už chtěl jít spinkat 😅
myjsme sami...a co bude odpol vůbec nevím.ráno jsme byli jen v obchodě a chvilku na hřišti a po spánku bude doufám bouřit a bouřit 😀 .
obídek : zeleninová pol. s písmenkama a rajská om., vař.hovězí, těstoviny 🙂

@zuzanka26 🙂 ...tak u nás ještě přírodou nebylo dáno 😀 ...možná až od vyšší tt 😀
ty kousky...to člověče nevím ☹ .matýnkovi jsem taky docela dlouho mixovala, ale asi od těch 13-14m začal jíst i ty kousky.myslím, že začal jablíčkem, byl rád že hlodá 😅 ...ale myslím, že jsem tady na MK na takové téma narazila, zkus to vyhledat 😉 🙂 .

@prchalka 🙂 ...to toho známého asi brzy přejde smích 😅 ...no taky záleží na povaze že 😒 ...jsou chlapi, kteří se seberou a ''utečou''.
pistole 😨 ...hmmmm...samé lepší 😅 ...jestli se nudí, kup mu medvídka mývala 😉 😀

@sherry28 🙂 ...užijte si pouti a dědečka 😵

@matova 🙂 ...děkujeme 🙂 bytem to bude ještě na dlouho, nejdříve musíme prodat ten náš barák, ale podrží nám ho 🙂 .
sherry 🙂 má pravdu 😒 ..šimi s tebou takhle vláčet nemůže ☹ .jako sama dobře vím, že s děckem někdy pořízení není ať se člověk snaží jak se snaží.tady ty záchvat vzteku dobře znám, mlácení vším jak něco nejde, kvůli všemu okamžitě mega řev...taky teču, ale musí to být odsud posud 😠 ...něco na šimiho platit musí 😕 ...u nás je to vykázání do pokojíku.řeknu mu, že až se uklidní, ať přijde..a to je pro něj největší trest...jinak bych se mohla namluvit, naprosit, navysvětovat, vyřvat, ruku uplácat a prd platné 😝 ...nezabaví ho třeba na chvilku nějaká pohádka?to kvůli vaření v noci... ☹ ..on se bude muset naučit respektovat, že je čas pro něj, ale musí být i pro ostatní práci...a zanedlouho i pro julinku 😨 ☹ .nemůže zavelet ráno jde se ven a ty hurá za ním ☹ ...chuďátko, tak moc bych ti ráda nějak pomohla ☹ ...
a na plenky se vykašli...to má čas..on na to musí vyzrát...pokud čurká všude a je mu to šumák, dej mu plenku a zkusíš to třeba za měsíc 😉 .mojí známé malé nechtěla do 2 let na nočník ani pohlédnout a pak byla bez plenky snad za 14 dní 😉 .
teď je důležité ho nějak usměrnit a udělat ''řád'' 😉 .
ještě pro příklad 🙂 ...doufám, že tě s tím neotravuju 😕 😅 ...u nás odejde MM v 8h do práce a matýnek automaticky ví, že bude puštěna pohádka, během které já buď vařím nebo uklízím nebo žehlím.může si samozřejmě dělat co chce (hrát si třeba), ale pokud možno sám 😅 ...jasně že se kolem mě motá atd...třeba tahá hrnce a pod., ale to je v pohodě.ví, že musí respektovat tu cca hodinu, kdy je čas je na práci, pak přijde čas jeho...jdeme ven a pokud není nic extra důležitého, nechávám na něm co se bude dít 😉 .taky začne někdy tahat ráno botičky a otevírá dveře, ale řeknu mu, že ano, že půjdeme, ale AŽ...jsou dny, kdy je prostě protifka a vařím atd. za ječení , ale to se prostě nedá 😒 ...krom této hodiny se jinak celý den točí kolem něj, což by snad mělo stačit 😅 .

ined77
17. črc 2010

@zuzanka26 🙂 ...zkus kuknout sem 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jak-nauc...
a ještě se po něčem kuknu 😉

ined77
17. črc 2010

tak u nás spánek 2h a vstávačka zadkem napřed 😖
obloha jasná...jdu se zavřít do lednice 😝
všem krásný zbytek dne 🙂 ,páááááááá

zuzanka26
17. črc 2010

@ined77 díky, já jsem to pročetla, ale tam to řešili max. u 11ti měsíčního dítěte, my už jsme veliký a nic 😔 asi je to moje chyba, že jsem vždy vše mixovala. Ale prostě i kdybych jí nabídla něco jako jabko,nevezme si to, ach jo. 😕

gina333
17. črc 2010

ahoj dievcata 🙂
takze zajtra nam to konci, odlietame domov. 😲 som aj smutna aj sa tesim konecne na svoju postel a na svoj kludny zivot. 😉 😉 dufam, ze sa my podari zapojit do vasich rozhovorov a ze sa toho moc u vas nezmenilo. 😵

prchalka
autor
17. črc 2010

Ahojky,
dočtu a reagovat budu později. Teď jen krátce.
Celý den na padnutí - i u našich ve starém baráku a jen dojedem dom a chcem k té švagrové do bazénu, tak už jsme k ní přijeli s lijákem. Nakonec jsme se smočit šli, ale bylo po dešti a zima, takže nic moc. Dítě spalo všehovšudy asi hodinu jen v autě, takže už asi 2 hodinky je protivná, jen piští, vůbec neřekne proč 😅 ale bůhví, jestli je to únava nebo zuby..
Za celý den ani jednou cvrknutá plínka 🙂
Tak předem všem dobrou 😔

hancazivocich
17. črc 2010

ahoj,
hlásím návrat z dov a do reality .... I když mě během dov realita zfackovala několikrát 😠
Spánek malý o dov úžasnej - i když byly ty hnusný vedra... Uspával tatínek - ve velký posteli a ze složený peřiny udělal protizdrhací zábranu - tudíž jsem naštěstí aní nebyla moc okopaná... Jinak jsme postýlkovci a v cestovní nám chybí šprušlíky, takže nic! U mě spaní uplně na prd - uplně jsem se dusila tím horkem - mám klaustrofobii, takže v tom spacím koutě jsem měla pořád pocit, že tam není kyslík.. I když se chlap snažil - spali jsme s otevřenými okny, poctivě zavíral a otvíral okna, ale dřevěná chata........ No, byla jsem k němu nespravedlivá, ale jak mně bylo zle.. Už od rána jsem se děsila celýho dne a hlavně noci.. 😝 😢 Jinak byl i nějaký výletík, cesta na pohár... Malá měla prvně zmrzku - parádně se z ní zašvihla, tudíž jsme nemuseli řešit žádnou zácpu 😅 😅 Pila taky celkem hezky, akorát byla v jednom kuse jak chrochro 😀 😀 Jahody jsem statečně vyprala ze všeho.. Kolínko se zahojilo taky, přibylo x modřin...... Bylo koupáníčko v bazénku, bábovičky na písku..........
Čůrání - no, jak kdy.... Když je v zápalu boje, má společnost, tak to jde blbě, ale když je jen s námi, tak si i řekne a sama se i pochválí... - sleze z nočníku, řekne, čůrr, šikovná holšišta 😀 😀
Jen prostě - tchán využil toho, že tam jsme, tak tam pozval řemeslníky,... A ti, aby utekli horku, tak přijeli dvakrát bouchat v půl šestý ráno 😠 😖 😝

hancazivocich
17. črc 2010

ale zakončení dov - dnešní den - uplně kritickej, třesu se ještě teď!
Noha trošku ještě pobolívá, ale už je to ok...
Přijedem na chatu - vystřídali nás tam tchánovci a hned ve dveřích na nás tchán spustil - zle, že jsme rozbili televizi a něco o malejch parchantech - že za to může malá.... Upozorňuju vás, že ve mně bouchly saze - celý týden jsme tu debilní televizi - nechali si namontovat satelit či co a mají přilepený nějaký čidlo zespodu k televizi - ne, že by naši madam nezajímalo, ale netrhá ho.l
Pak něco vypadlo ze zadu z televize - jak chlap větral a přesouval ji.. Nicméně to rozchodil, ale jak na nás vylítl... Celej den stál za levačku 😖

sherry28
17. črc 2010

tak Mára dneska spal 30 minut v autě 😀 a teď spí od půl osmý 😉 pouť super jeli jsme dvěma auty, vyvezla jsem sestru a její dětičky, malýho filípka(budu4 měsíce), který se na mě hrozně směje 😵 a děda vzal mý kluky

@ined77 na tebe jsem si dneska vzpoměla 😉 bavili jsme se se sestrou o tom jak ona byla těhu od července jako ty a že jí bylo zle a nic z léta skoro neměla, jí říkám, že já si to naštěstí odbyla v zimě 😉 a vzpoměla jsem si na tebe, koukám, že máš pěkný termín porodu, neopič se jo? 😀 sestra prodila Filípka 24.3. už je to jarňátko

teď tady prolítl obr blesk 😲 asi to brzy vypnu 😉

@gina333 tak u nás je pořád teplo a ještě celý příští týden budou tropy 😉 tak se do zimy nevracíš 😉 🙂 a určo se rychle zase zajedeš do starých kolejích 😉

ženy dobrou sem jde něco velkýho 😅 😔

sherry28
17. črc 2010

dnešní pouť 😉

matova
17. črc 2010

Ahojte,
všetkým ďakujem za podporu 😉 . Tak ako píšete som dnes aj s plienkami naložila- vonku bez, dnu s nimi. K svokrovcom prišla švagriná s rodinkou tak sme chvíľku boli aj s nimi. Na obed spal 1:30- zobudil ho lejak 🙄 ,( teda ale vzduch akoby ani nepršalo), zaspal zas až o 21:30. Choval sa asi ako včera 😢, musí to byť zubami, lebo po očákoch to bolo už lepšie s ním. Okolo 18h ho chcel mm vziať k svokre a švagrovcom (už som fakt potrebovala aspoň čo to pozmývať)- brali ho od domu- hrozné to bolo- normálny hysterický plač, ja som to pozerala z kuchyne aplakala už tiež 😒. Na
Inak čo sa týka toho doo varenia- proste ho neudržím v kuchyni- nie je to nezvyk- od narodenia ho brávame dolu do kuchyne na raňajky- prvé 2 mesiace tam vydržal aspoň kým sa najeme, od 3. mes. už plakal keď sme jedli a nevydržal len tak ležať či vo vajíčku- odvtedy sa to celé vlečie s ním, proste vkuse potreboval zabávať- inak bol plač. Akurát minule som už mm povedala že už ma z toho trafí-od narodenia ho učím vydržať kým sa navarí chvíľku ale prd, no musím povedať že v pauze po očných aj chvíľu vydržal. Proste on sa tak prejavuje asi keď ho to bolí- že sa nesústredí, a musí bežať niekam preč vkuse 😝, ja sa snažím mu vo všetkom nevyhovovať ale... , dnes sme spolu boli ráno po chlieb- jasné- otočka- beh do parku, kolotoč, to sa dalo, boj nazad k domu, a potom už som ho niesla pod pazuchou domov nasilu s plačom...

ined 🙂 : teda tá jazda v buse jak ti bolo zle 😒 🤐 , ale opis sa mi veľmi páčil 😀 , bol živý a dramatický 😀 😉 😉 😉
A jasné že neobťažuješ, každá rada dobrá 😉, a s tým spravením režimu- práve to sa snažím odjakživa- a najbližšia méta je pre nás- nech aspo§ň behá po našom dvore a nie kade tade po ceste a uliciach a susedoch 😔 .
hanza 🙂 : tiež neznášam uzatvorené priestory a ešte keď je tak brutal horúco 😝 🤐
sherry🙂: pekné fotečky a bábo v kočíku 😵
gina 🙂 :šťastný návrat 😉
zuzanka 🙂 : my sme mali podobný problém, kašičkoval pravidelne ráno a večer asi do 1r a pol. Ani chlieb dovtedy takm,er neokoštoval. Až postupne si vzal jabĺčko na kúsky- inak stále nemá rád kúsky, cestoviny mi stále vypľúva. A ja som nemixovala dlho, skôr som rozvárala do mäkka...sále má rád viac omáčky a ryžu "mokrú" alebo so šťavou nejakou. A poteším ťa- mizerný je papkáč, aj na gastro chodíme že málo priberá. Teraz takmer ani neje, žije na mlieku. Chce to asi len trpezlivosť, aj mne stále naši dohovárali daj mu chlieb a chlieb arožok...až kým nevideli jak ho zakaždým vypľúva 😀. Teraz jak mu idú päťky tak večer sme zas buď na kaši alebo na zemiakovom pyré 😉. Inak šimi mi spí naozaj celkom faj- aspoňže to- teda od takej 21:30 do niekedy aj tretej spí, niekedy sa zobudí aj dvakrát, ono saa to dá kým aspoň zaspí relatívne skoro po prebudení. Ja sa dostávam do postele po polnoci a nemôžem zaspať aj keď chcem 😝
všetkým pokonú noc 😎

sherry28
18. črc 2010

ahojík 🙂
tak u nás prší od večera ☹ jsem ráda jen kvůli vzduchu, aby nebylo tolik prachu v něm, ale už mohlo přestat pršet 😠 (v noci stačilo)
k tomu mixování, tak Lukymu jsem mixovala do 8. měsíce, pak už musel kousat malé kousky, oni si na to rychle zvykají 😒 a u Máry jsem mixér nepoužila ani jednou, od 4. měsíce baštil příkrmy ze skla(mixované) a od doby kdy jsem mu začla vařit doma (6.-7.měsíc)jsem mu všechno vařila do měkka a při nejhorším rozmělnila jen lžičkou, on byl v pohodě, jedl mi všechno i se šlupkama a rovnou všechno polykal 😅 s kousáním se moc nezdržoval, to až později 😀

pojedeme pro koblížky, mám na ně chuť 😵 😉

prchalka
autor
18. črc 2010

Dobré ráno,
pršíííííííí a je zimáááá 😀 😅
Usnula 20.10, vzbudila se 21.10 a pak až ve 23, ale pak několikrát kvílela, zase asi bolest a ve 24 už jsem tam šla, protože jsem slyšela brek a "mamí píde, mamí píde" ☹ Ale možná kvůli tomu, že se ochladilo, se pak uklidnila a spala více méně pak už bez breku, ale probrala se, ještě nebylo ani 5.40 😅 No a protifka bude, už to na ní vidím, tak si opakuju "leze trojka" 😖 MM měl mít dneska jízdy a nemá nic, odvolali to, takže asi půjdu žehlit nebo něco!

prchalka
autor
18. črc 2010

Jo, dneska zkouším, aby na sobě měla aspoň spoďáry a nelítala s nahatou prdkou, ale jak byla zvyklá z horka, tak chvíli si to nechá, ale jakmile jde na nočník, tak to zkopne a už neobleče... takže jí MM radši vezme na nákup 😅 Dneska to na nudy teda není!

sherry28
18. črc 2010

@prchalka my dneska plínkujeme, u nás žádný velký pokrok 😒