Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
26. črc 2010

@anta 🙂 ...já se někdy rozčiluju, někdy rezignuju, někdy brečím a někdy volám chocholouška 😀 ...celkově ale vše prd platné 😀 .prostě to chce se asi obrnit a vydržet..co jiného taky zbývá 😅.
nebýt těhu tak si možná zajdu na nějaké antidepresiva 😀...třeba by to pomohlo nám oběma 😎, kdo ví 😀

sherry28
26. črc 2010

@anta já jsem ve výchově přísná 😅 já neustupuju, když něco jednou povím a vyžaduji na určité věci poslušnost, ale tak při růstu zubů je ta roztěkanost něco jinýho, to člověk musí brát s nadhledem 😉 ale jinak jsem ráda, že jsem neoblomná, vidím to i u staršího syna a když ho porovnám se sestry dítkem(ona byla dost měkká), tak jsem ráda, za to co mám doma, Davídkovi byly čtyři a na mámu klidně vztáhne ruku 😅 ona má trošku jiný typ výchovy 😉 a přitom, když je Davídek u nás, tak poslouchá jak hodinky 🙂 já nejsem nijak zlá, akorát pevná a důsledná 😕

katzi
26. črc 2010

anta: tak já jsem docela měkkoň 😀 Ale mám taky určitý hranice a jen jedny nervy 🙂

anta
26. črc 2010

Mažu mu to mundisalem, ale u něj je tak trochu problém, že on tu bolest najevo nedává, jestli chápete, přišel jednou s manželem domů a měl rozseklý kolínko a manžel říkal, že si toho ani nevšiml (no chlap, že? 😀 ), že plakal asi jen minutu.
Sherry - já jsem právě taky důsledná, možná v tom je trochu problém, neboť bazíruju na poněkud slušném chování a tak. Měli jsme nastavený krásný režimek a teď je všechno v čudu a já jsem z toho možná taková víc nervózní, no blbec no 😀 Honzík na mě taky občas chce vztáhnout ruku a to ho držím zkrátka, jakmile to zkusí, tak to si myslím přeje asi jinou maminku 😀 😀 😀
Katzi, nevíš, kde se shánějí nové nervy, mně ty moje už nějak došly 😉

anta
26. črc 2010

Sherry - máme asi dost podobnou výchovu, podle toho, co píšeš, se v tom fakt taky poznávám. Jednou jsem to řekla mé sestře do telefonu a ta se mě jen vyděšeně zeptala "jo??", no a je fakt, že v porovnání s její holčičkou je náš Honzík fakt mílius 🙂

ined77
26. črc 2010

@anta 🙂...tak má asi snížený práh bolestivosti 😅 .
já jsem spíš taky měkká, ale dokážu přitvrdit, když už je toho moc..což není až tak dobrá cesta 😒 ...jsem už někdy s nervama tak v koncích, že raději ''uhnu''...a to je přirozeně špatně 😒 .ale to zase neznamená, že si nechám na sobě dříví štípat, to ne 😉 .můj největší problém je zachovat si klid.... 😅 .

anta
26. črc 2010

Ined - já neuhýbám, to si říkám, ať si klidně řve, že si nevyřve nic, ale je fakt, že když je v pohodě, tak si nevynucuje. Měl ve zvyku chodit pořád do lednice jak do výkladní skříně, tak jsem mu to zakázala, zkusil to ještě jednou, tak jsem mu vysvětlila tím mým obvyklým způsobem 😀 😀 , že do lednice jen s mým souhlasem (nebo přes mou mrtvolu 😀 😀 ), no a už tam nechodí 😉 .

sherry28
26. črc 2010

@anta 🙂 jojo, každý si musí vychovávat své děti sám a těžko se dá obecně říci, čí výchova je lepší 😉 ale já jsem s tou svou spokojená a taky vyžaduji, aby mě poslouchali, ale zase nejsem puntičkář, jsem hodně kompromisní člověk a na všem se se mnou dá dohodnout 😉 jenom chci, aby se mnou všechno řešili a ptali se než něco udělají sami, hledám vždycky řešení, aby uspokojovalo obě strany(já a oni)jsem hold váha a budu celý život vyrovnávat a zachovávat harmonii 😕

prchalka
autor
26. črc 2010

@hancazivocich Tys popsala čurku, ale já myslím blok jen s kakáním. Většinou děti chodí čurkat na nočník v pohodě, to si říkaj, ale mají blok se vykakat. A jak míň jí, tak vlastně nemá moc z čeho a tak všechno dohromady.. už z toho mám hlavu jak škopek. Tys ale psala, že máte u zubů problém vždycky 😖 A plínku přes den má nebo ne? Já už dokonce uvažuju, jestli jí ji znova nemám dávat.. ☹

@ined77 ovoce se snažím hodně, za poslední dobu měla i to víno, meruňky, jablíčko, banán (i když ten asi není zrovna vhodnej), zeleninové obědy, ale byla jsem ráda, když snědla aspoň něco a né zrovna kvůli hladu, ale aby mělo být z čeho tvořit..no! Tak uvidíme dál..

@anta Cítím se dost často asi takhle 🙄 bez energie a uondaná. Malá bude v pohodě jen, když se jí bude člověk věnovat, jinak dělá blbosti, že se nemůžu ani otočit a tím přidělává ještě práci. Pořád za zadkem a kňučí, piští... ☹ ☹ Někdy už si říkám, že si to půjdu z toho stereotypu hodit. Je to hrozný rouhání, ale když to zatím moc nebere konce. A ještě 6 zubů před náma..

anta
26. črc 2010

Dneska například vytáhl prkýnko ze skříňky v kuchyni a švihnul s ním o zem, tak jsem mu řekla, ať to kouká zvednout, nic, tak jsem na něj houkla, nic, nechala jsem ho být a on pak sám šel a zvednul ho a uklidil a udělal mi tím velkou radost, to je příklad prostě 😉

anta
26. črc 2010

Sherry, já mám nějak prostě strach, aby mi jako větší nedupal po hlavě, to se mi nelíbí ta představa, že na mě dítě vezme kladivo a flákne mi jí do hlavy, neustupuju, ale zase všichni okolo vidí, že dítě je šikula a hodný 😉

anta
26. črc 2010

Fuj, to jsem se vykecala, děkuji vám holky, že na to nejsem sama, vidím, že to máme stejný všechny, ale upřímně, nepřeji to nikomu, jsem raději, když jsou všichni v pohodě 😉 Až to na mě zase přijde, nebo spíš na malýho, určo se ozvu, budu sledovat tuto diskuzi, abych věděla, co by mě tak ještě mohlo čekat, doufám, že už nic horšího. Spoustu sil nám všem! 😉

sherry28
26. črc 2010

@prchalka banán je právě vhodný, má v sobě hodně vlákniny 😉 ale na každého působí jinak, ale on by neměl stavit jen upravovat stolici, Mára, když si ho vezme, tak do 3minut se zaručeně pokadí, máme to vyzkoušený 😉
@anta jo to mě napadlo u Dády co asi tak provede v patnácti, když už teď si dělá co chce a pro ránu nejde daleko, ale dělá to jen své mamce, tak těžko říct 😒

sherry28
26. črc 2010

jinak je od jedný vzhůru, takže spánku moc nedal, já jen doufám, že půjde spát večer dřív a budu mít klid 😉 🙂

prchalka
autor
26. črc 2010

@sherry28 No, někdo říká, že je vhodný, někdo zase, že staví, ale já ho dávala vždycky, protože to bylo ovoce, který ukousala brzo. Ale netuším, jak funguje na nás.. ale dám jí ho.
Teď křičela 2x bobeš, tak jsem se jí poprvý v klidu zeptala, jestli chce a ona že né a podruhý jsem jí i posadila a ona řekla "nejde" a to je vše ☹
U nás je to s ránou tak, že ona je taky schopná každýmu jednu vrazit, když se jí něco nelíbí nebo při hře ze srandy. Ale taky jí nevysvětlím, že nesmí, nechápu proč to nejde! Když jí jen řeknu,nepomůže, když jí to oplatím, je schopná mi to vrátit znova nebo jen bulí, ale příště to udělá znovu. Neřekla, bych, že jsem měkká, tak nevím, proč to nefunguje!

anta
26. črc 2010

Prchalko, u nás to mlácení bylo asi 2 měsíce a to jsem ho pak už sprdávala fakt dost ošklivě, se přiznám, už si to tolik nedovolí, taky mu to asi trvalo než mu to docvaklo, ale vždycky mě to děsně naprdlo 😉

ava
26. črc 2010

@gina333 - dr.ho prohlídla, ale není naštěstí dehydratovaný, takže ok - vykrmuju si ho, přes víkend nabral 0,5 kg.
@ined77 - nestraš s tak dlouhým stoličkovým trápením 😲 my máme teď několik zubů v různých fázích růstu, tak uvidíme, jak to dopadne. Zajímavé je, že přes den nerušeně spí...
@prchalka + hankazivocich - já jsem ještě nezažila prospanou noc...a 1x se mi stalo, že jsem k němu šla jen jednou. Jinak 3x - ???X-krát...(např.každých 15 min.). Super pocit, že v tom nejsem sam, i když bych to nepřála ani nepříteli. Skončí to někdy??? 😀

holky, dáváte jim od bolesti čípek nebo sirup? Já v nejhorších nocích dávám, ale třeba včera jsem dala a nepomohlo...

hancazivocich
26. črc 2010

kde začít?
ined - my se snažíme nemluvit sprostě, ale tchyně používá slova jako - ty se posrala, viď? Vyndej toho dudla z huby... Nežer tu plácačku, atd.. Tak je to pak děsně těžký.... A jí stačí fakt jen jednou...

prchalka - malá má plínku přes den, má dny, kdy si na čůrání říká, pak dny - např. u zubů, po očko, nebo tak, kdy je jí uplně šumák, jestli sedí v mokru nebo jí to teče po nohou. S kakáním my máme problém od narození - a to strašnej, blok u nás asi nebude. Nejhorší je, že nekadí pravidelně - třeba po obědě, že by se to dalo líp odchytit... A když dva dny nejde, tak je mi blbý, když začne tlačit, jí to přerušit... Protože pak se jí to sekne úplně. Takže u nás - když chodí každý den a vidím, že se do toho pouští, tak nočník zkouším.....
Ale jak říkám - když jsou zuby, rýma - je to otřes, má prdy a zácpu pravidelně... Proto ti jeětě jednou děkuji za tu radu s tou stříkačkou 🙂 😉
Jinak - prchalka - my máme doma pěknýho ďábla, mlácení, štípání a hryzání zkouší taky. Hlavně ve vzteku..... Dostane přes ruku (sprdávání vůbec nezabírá) a maže trucovat do postýlky...

katzi
26. črc 2010

Jsem doma ze zumby - uff, ale bylo to super 😵

S tím plácáním: Adu měla taky jedno období, kdy to jelo ve velkým, dokonce i náznaky kousání jiných dětí, když ji něco někdo vzal 😖 Naštěstí to jaksi přešlo. Teď se po mě ohání ve vzteku rukou, já jí to neoplácím - záměrně se snažím ovládnout a jen jí tu ruku chytnu, podívám se jí přísně do očí a řeknu jí, ať dobře zváží co chtěla udělat 😀 A docela to na ni zabírá: někdy se i sama napřáhne, že mi jednu vyšije, ale v poslední chvíli se zastaví 😀

sherry28
26. črc 2010

tak konečně je zprovozněn náš PC a tento můžu vrátit Lukymu 😉 teď jdu uspat Máru 😉

gina333
26. črc 2010

@katzi : jej, zumbu by som si dala aj ja, lae cvicit pojdem az od septembra, musim vydrzat. 😉

Co sa tej vychovy tyka, kedze som vacsinou na deti sama vladnem dost tvrdou rukou. Neznamena to, ze by som ich bila ale ked si to zasluzia veru dostanu. Kompromisy robim aj ja, ale musim sa snazit aby my neprerastli cez hlavu. Natalka je vychovana podla mna perfektne, v izbe ma stale poriadok, do nicoho ju nemusim nutit, so Sophi my pomaha. Sophi je este taky somarik, teraz ma hryzave obdobie, obcas veru sekne aj Nati aj mna, vzdy ju capnem, ale zatial je to bez odozvy. 😉
MM uz je doma, neviem kedy pojde Sophi spat, lebo je cela poblaznena. 🙂

prchalka
autor
26. črc 2010

Tak u nás docela dobrý. Odpol u švagrový až do koupání. O bobešovi mluvila od těch 14h fakt asi 8x, nakonec to pustila, protože měla celý den venku plínku. A pak ještě 2 malý úprdky. I jedla, malej banán, kus housky a půlku tlustý gril klobásy s pečivem a to jedla o půl 7, tchýně by to do ní tlačila dál, ale řekla jsem, že už to stačí. No a kupodivu mi dneska vypila na noc možná víc, jak 100vku mlíka, tak jupííí. No asi se ta druhá trojka už prořízla, tak proto 😉 A usnula rychle 😉

@anta Co by vás ještě čekalo? 😅 Jste napřed a už skoro v cíli. Říkej si - ještě 3 a půl zubu a je to 😀

@ined77 Ty kecko, máš nervů a výdrže na rozdávání! To já jsem největší srágora 😅 🙄

@ava Tak vy jste nespavci už odjakživa, že ani jedna prospaná noc? ☹ Jinak my se budíme po obědě po hodině a pak ještě chce spát se mnou na posteli a to třeba i přes hodinu (no to mě taky vytáčí, že musím být pořád k dispozici, prostě se nikdy nevzbudí tak, že by už vstávala) a večer tak po 1,5-2 hodinách, hmmm... paráda! 😖

@hancazivocich Není zač! Nikdy jindy tě to nenapadlo jí prolít? 😕

@katzi I ty sportovkyně. Já bych tady na to chodit nemohla - kvůli té - víš komu, ta se nacpe všude totiž 😝
Tak všem co nejlepší noc 😔

hancazivocich
26. črc 2010

prchalka :
napadlo, ale vzhledem k tomu, že jsem na ni většinu času sama, tak jsem měla pocit, že mi chybí ruce.. I tak to bylo celkem zajímavé..

gina : já nevím jak ty, ale já to mám tak, že když jsem s ní sama, tak je to v poho, ale před ostatníma je jak utržená z řetěu....
Bití přežiju - to uhnu, ale to hryzání a štípání je mazec... Vysvětluju, mračím, hubuju ... nic

gina333
26. črc 2010

@hancazivocich : to mas pravdu, najlepsia je ked sme iba same dve doma. Ked je s nami aj Nati tak stale sa natahuju, Natali by jej rozkazovala a ked sme u svokry tak tam sa predvadza. 😉

Uz konecne zalomila, MM doniesol z Rakuska ribezlove pivo, ideme si naliat, uvidim co to bude za zazrak. 😉

Prajem pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
26. črc 2010

tak u nás spí od půl deváté 😉 já tady přenastavuju pc

sherry28
26. črc 2010

@gina333 užijte si večer 😉
i vy ostatní pěkný večer a ještě lepší noc 😔

matova
26. črc 2010

Ahojte, prežili sme ďalší deň 😀.
Malý sa mi zdal trošku lepší ako včera, ani tak už nekadil, tak možno trošku aj úľava? Doo sme boli chvíľu vonku - zas sa prekvapil že už nieje horúco 😀, cez obed spal celkom 3h 😵- to je moja odmena, ja som zistila že jak tam ľahnem včas k nemu a sa preberie tak znovu zaspí, ale keď sa skôr preberie, už ho nemámšancu uspať a plače...tak a sme si schrupli obaja, ja síce hodinku ale supeeer. Večer ako došiel mm už bolo po spolupráci, nechcel sa s ním už hrať, vo vani sa skľudnil, dvakrát som m u dávala teplejšiu vodu aby neprechladol- nechcel ísť von 😀. Potom zdesene pozeral na rúčky že má zošúverenú kožu 😀. Teda ale to uspávanie 😝, do postele šiel dobrovoľne ale po mlieku oči dokorán, búchal hlavou do vankúša ☹ ...zaspával hodinu. Dovarila som plnenú papriku s paradajk,. omáčkou, čakám kým schladne a šup do chladničky...
Ďakujem za podporu ined 🙂 , sherry 🙂 , prchalka 🙂 , katzi 🙂 , tiež len pevne verím že to po päťkách bude tak ako po trojkách, lebo inak nastane u nás teror z mojej strany tentokrát 😉
prchalka 🙂 : stolicu by malo upravovať aj každodenné pojedanie jabĺk 😉. A vidíš, ja mám pocit že najväčšia srágora som tu ja 😀, tak sa môžeme nominovať za top na CZ a SK 😀 😀 😀
gina: ríbezľové pivo??? fíha, víno už sm také pila ale vínko ešte nie 🙂
hanza: teda tvoja expertka tak parádne rozpráva a to je dosť malá na také kecanie 😅
katzi 🙂 : oddychuj kým sa dá, super že aj pauzy pri tých zuboch existujú že? 😀. Len ja som si potom tak zvykla rýchlo že z ďalšieho maskru som bola úplne hotofka kým som sa zorientovala 🙄 😀
ined 🙂 : no práve, kým nezomieram tak o nič nežiadam...škoda že moja mama nemôže...len sa modlím aby aspoň 3 celé vyški kým ma odvezú 😀. To sťahujete byt po otcovi? 😔, a ako je to s vašim novým, už ste ho kúpili? 😵. Polyp-aha jj s pohybmi je to fakt už úľava 😵
Vidím tu nové tváre 😉
ava 🙂 : ja mažem Mundisalom, odvčera máme Kamistad a nechce mi už pusu na gel otvoriť, pripadá mi fakt silnejší 😒
A prespaných nocí sa iste dočkáš, však tvoj má len 1r a 2 mes., môj malý do 1 a 4 vstával vnoci min 5x 😢, pri očných zuboch prespal svoje prvé noci celé- čo bolo nepochopiteľné lebo cez deň to bol zatiaľ masaker najhrubšieho zrna- asi už vnoci ani vstať nevládal 😀. Teraz idú päťky a zas sa mi vnoci budí, ako kedy, zhruba 1-2x na mieko + pochodovanie po posteli v spánku, hľadá cumeľ a tak...
anta 🙂 : aj ja mám prívesok na nohe teraz vkuse, mám pocit že vlastne na mne visí od narodenia s výnimkou pár dní 😀, nejaká výraznejšia pomoc od mm nehrozí, utečie pred ním, plače...Ja som vcelu mäkota, ale tiež by som nezniesla aby mi prerástol cez hlavu...snažím sa vychovávať ale keď je ubolený viac zaberá na neho chlácholenie a mojkanie a vtedy je viac v pohode ako keď zostane nepovšimnutý, nepochopený.
gina: ríbezľové pivo??? fíha, víno už sm také pila ale vínko ešte nie 🙂

všetkým čím lepšiu noc 😉

sherry28
26. črc 2010

@matova běž hajat 😉 pivo jsi chtěla říct, také jsem nepila rybízové pivo, ale víno jo i borůvkové víno jsem měla 🙂 bylo výborné 😵 taky běžím spát, už to vypínám(jsem celý večer strávila nad nastavováním stránek atd.) 😅 😔 😔 😔

matova
26. črc 2010

sherry: jj pivo 😀 , uz som mimo 😀
a tiež to tu vypínam, obed už je v chladničke 😉

sherry28
27. črc 2010

dobré ráno 🙂 u nás svítí, tak se hned líp vstává 😉