Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
3. srp 2010

@janca.mareckova : skus Chamomillu 15CH, su to homeopatika alebo cipky Vibrucol. Prajem hodne sily. 😉

gina333
3. srp 2010

U mam uvareny obed, dnes je karfiolova kremova polievka, a rizoto s kuracim maskom a so zeleninkou. Tu zatial svieti lniecko 🙂 ale od poo uz hlasia dazd. 😒

sherry28
3. srp 2010

@gina333 závidím sluníčko 😵 já vařím, dnes těstoviny 😉 Mára spal do sedmi 😨 jak prší, tak se mu spinká 😉 škoda, že na to spaní přišel až teď, když budu za chvíli chtít, aby zase vstával v šest 😀

prchalka
autor
3. srp 2010

@janca.mareckova Kolik vám je, co roste a trvá to týden nebo dýl? Když to u nás trvalo týden, 14 dní, tak jsem si taky myslela, že to nemůžu přežít. Občas taky nepomáhal ani moc sirup. Teda my jsme jako spaly, ale tak napůl a velmi neklidně, takže já nespala pár dní skoro vůbec.. 😝 Používala jsem homeo čípky Viburcol, 1x na noc, docela to chvílema pomáhalo a spala klidněji a dýl i přes den. U nás by taky žádný del extra nepomohl 😖 Nebo zkus jiné homeo, jak radila gina.

prchalka
autor
3. srp 2010

Hlásím, že u nás nakonec před 11h úspěch, nejdřív z toho měla docela radost, pak to zas obrečela, když jsem jí chtěla přebalovat, nevím, asi je jí to nepříjemný, jo a hlavně - bez hlenu dneska 😉 Ale konzultace, aspoň se zeptat, co by mudra radila proti tomu strachu, neuškodí.
Jo a pak jsem jí gratulovala a chválila a ona pak pořád chodila, podávala mi ruku a říkala: "gratuluju, gratuluju"
Její oblíbené je taky teď "ypani moušo" neboli "vypadni moucho" 😀

prchalka
autor
3. srp 2010

@sherry28 Moc si nedovedu představit, jak bych jí v 6 budila a ještě po ní chtěla, abychom mohly odjet do školy a pak i s mimčem.. 🙄 😝
Přidala jsem do alba 2 fotky, ta druhá je opravdu focena z dálky se zoomem a nekvalitní, ale jen abyste viděly, jak neposlouchá! Jdu si asi číst, určitě bude za chvíli stejně buntošit, usnula 11.35

ined77
3. srp 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká od 11.25 🙂 .
noc hrozná, uplakaná a ukňouraná a budík v 5.30 😔 ☹ .
ale!!!musím dnes matýnka mooooooooc pochválit, protože se vyčurkal do záchodu a pozor!!!čural VENKU 😲 ! 😀
sice jen pár kapiček, protože chvilku před tím čurkal doma, ale i tak..jsem moc ráda 😵 .
ráno teda hodil pořádný náklad do slípků 😅 ...a to chvilku předtím seděl na nočníku..co už že 😅 , tak to potom asi kompenzoval 😀 .
jinak nic zajímavého..včera odpolko procházka, zmrzka, průlezky 🙂 .usnul v 19.45 🙂
dnes ráno jsem vařila, vytřela, pak se šlo ven, ale stihl nás asi po hodince déšť, tak jsme šli zase domů 😉 .
jdu kuknout jak u vás 🙂

gina333
3. srp 2010

@ined77 : gratulacia k curkaniu 😉

Nato, ze spala do 8:00 velkom rychlo teraz zaspinkala. Idem sa pustit do zehlenia, mam z toho hrozu ked sa pozriem na ten kopec pradla. 😝 😝

ined77
3. srp 2010

@matova 🙂 ...já tě teda přímo obdivuju, běhat po venku do 20h atd...já jsem ve 21h totál k.o. 😅 .
ale vím..když musíš tak musíš 😒
no chlapi..dnes se ráno matýnek pokakal do slípků..MM ho vzal, dal ho do mokré vany a samozřejmě v ponožkách 😀 , asi tři vteřiny jsem pozorovala jeho počínání a převzala to 😝 .když mu jde náhodou dá svačinu(kterou od něj matýnek stejně nesní 😅 ), tak zapomene na bryndáček apod...hlavně že jinak by vše zvládl s přehledem a je to brnkačka že 😉 😅 😝 😀 ...no comment 🙄
ty jo, vždyť ty už to máš za pár 😕 ...co výbavička, jsi připravená? 🙂
břicho..to se ti jen zdá 😉 ...já umím super fotit víš 😀 😝

@janca.mareckova 🙂 ..tak jak radí mé spolubojovnice 🙂 ...zkusit homeo a hlavně vydržet ☹ .vím, vím, je to náročné 😒 .
přeji hodně sil a hlavně aby to brzy ustalo 😉 🙂

@prchalka 🙂 ..jejda, ucho..to musí být pěkně nepříjemné ☹ .
držím palečky ať to čorí vyjde dobře 😉 .jsem zvědavá co na to dr. 😕
fotečky hezké 🙂 ...viz.komentář 😉

@hancazivocich 🙂 ..já znám taky jednu takovou malou dračici a můžu tě uklidnit, že se aspoň zdá, že věkem se zklidnila...ale nevím, jestli by to potvrdila i její maminka 😅 😀 ..o řídké stolici ale neříkala nic 😀
u nás zase když letí letadlo, tak matýnek ukáže nahoru a řekne syinkaa(sylvinka)...letěli do bulharska a on si chudák myslí asi, že v každém letadle letí zrovna ona 😀 ...malá ale mluví krásně 🙂
foto nového účesu nedáš? 🙂

@gina333 🙂 ...ty jo, homeo na porod 😕 ...tak to si asi taky pořídím 😀 , děkuji za tip 😵
matýnek byl sice venku od zavedení tablety za 3.45 🙂 , ale teda zase ty bolesti stály za to 😅 .
jejda, na hřiby bych šla hned 🙂 , ale teď se bojím klíšťat ☹ .stejně mi to asi nedá a se švagrem zajedeme 😅 .
budu potřebovat na vánoce 😉

katzi 🙂 ...jasně že vám žížaláky namnožím 😀 .matýnkovi se to líbí 😵 , jsou to 2 dvd 😉 .

@sherry28 🙂 ..na šestou ranní bych měla co dělat sama se sebou 😅 , natožpak vypravovat tři děti 😕 .
já už teď špekuluju jak to bude s uspávání atd 😅 ..hlavně že jsem já chytrák matové 🙂 radila ať nechá koňovi že 😝 😀 .
s tím spaním u těch 3..no on spinkal chudáček asi z vyčerpání z toho kakání ☹ ...matýnek kakal včera 3x, dnes zatím jen 1x...teplotku měl včera večer 37,3, tak k dr. zatím nepůjdeme 😉 .

ined77
3. srp 2010

@gina333 🙂 ...děkujeme..ono první vlaštovka jaro nenosí, ale já to beru jako veliký krok kupředu 😅 😉 🙂 .
jéé, žehlení..noo, zítra ráno mám v plánu žehlit..zase tam jsou 3 pračky 😒 .po o prostě odpočívám dokud to jde a večer už jsem hotovson 😀 .tož musím ráno za asistence matýnka, ale on už je vcelku zvyklý a já aspoń kmitám a nelekuju 😉 😝 😀 .

sherry28
3. srp 2010

tak spíme 😉
@prchalka vzhledem k tomu, že Mára jezdí od dvou měsíců v autě a vstává prakticky takhle furt, tak mu to ani nepřijde a hlavně kdybys viděla ten jeho úsměv, že je ráno a že může vstát 😀 to je teprve něco, maminka po něm nechce, aby spinkal to je nejšťastnější dítě na světě, když může vstát 😀

sherry28
3. srp 2010

@ined77 Marýsek je ten kdo se stará o to, abychom nezaspali 😅 je první vzhůru, on vstává na šestou normálně a na začátku léta vstával i v pět 😉 akorát to šikování všech je teda něco, občas Luky vypomohl a nazul Márovi boty a bundu 😉

ined77
3. srp 2010

@sherry28 🙂 ..no to je fakt, matýnek by to bral taky 😀 .ale myslím, že lukáškovi se už tak moc vstávat nechce ne? 😅

sherry28
3. srp 2010

@ined77 jo s Lukáškem je to horší 😉 ten by nejradši spal do devíti 😀 ale musí, nedá se nic dělat a musím ho budit brzy, on je hroznej loudal 😉

ined77
3. srp 2010

@ined77 🙂 ..no je fakt, že třeba lukášek už sebe jakžtak asi vypraví sám a může pomoci i marýskovi. ale když si vzpomenu, jak mě trvalo dlouho než jsem se vyhrabala ven s mimískem 😅 😀 .no ale jasně...člověk už je při druhém a dále zručnější atd.už nestojí nad bodínkem jako tele a nebádá jak ho na to mini tělíčko navléct že 😀 .
jééé, matýnek 😕

sherry28
3. srp 2010

@ined77 oblečky si chystám vždycky večer dopředu, abych pak ráno to na ně mohla jenom hodit 😉 Luy se obléká sám, jen mu pomůžu se doupravit 😉

prchalka
autor
3. srp 2010

Spala jen hodinu 😖 položila jsem jí na postel, začala něco brblat a pak se probrala úplně a už byl se vším konec. Musím jít, zase kvílí, že chce pití. Jsem prostě neskutečně pomalá... 😅 🙄

ined77
3. srp 2010

matýnek už je vyspinkaný, dal 1.45 🙂 .teď si hraje s vláčkem 😵 .
asi dáme svačinku apůjdeme ven, zatím neprší 😉 🙂 .
všem krásný zbytek dne přejeme a mějte se fáájn 🙂 ,páááááááá

@sherry28 🙂 ..já také chystám kde co na ráno, ale stejně bych se asi pěkně zapotila 😀

sherry28
3. srp 2010

u nás taky je po spánku 😉 spal hodinu 😉

prchalka
autor
3. srp 2010

Nemáte někdo tip, co pro 4 a 7 leté bráchy k narozeninám?? Začínám hledat a krom třeba stejných triček nebo nějaké dětské hry mě zatím nic nenapadá 😖 😕

sherry28
3. srp 2010

@prchalka a co jim koupit tu modelínu, která nešpiní platformu 😕 http://www.megahracky.cz/playfoam-starter-set-6...

sherry28
3. srp 2010

nebo nějakou sadu nářadí, toho u nás není nikdy dost 😉 http://www.eshop-rychle.cz/veselyobchudek/eshop...

sherry28
3. srp 2010

ten pytel chtěl po mě Luky, tak ho koupím k vánocům jako jeden z dárků nebo k svátku 😉

anta
3. srp 2010

Ahoj holčinky, neměla jsem čas se ukázat, Honzík řádil a to doslova do 14,10 dokud neusnul u mě na sedačce. To je pekelný období, vůbec nevím, jestli je to vážně jen těmi zuby. Manžel má dovču a Honzík pořád volá jen "máma máma", kolem tatínka chodí jak kolem kamene, pořád ho odmítá a já mám práce až nad hlavu, už mě to vážně dost vyčerpává. Věčně je nabručenej, malej myslím, já už nechcííííííííííííííííííí 😅 😅 😅

kadlecova.misa
3. srp 2010

ahoj anto, to mě malá zas nějak neprožívá..nevím proč,já koupu,přebaluju,krmím oblíkám,uspávám,všechno ,jsme spolu pořád.Jak uvidí tátu, nebo švagra,můžu se jít bodnout.
Dneska ráno jsem se probudila s teplotou 38,7..Dr,říká viroza,nic mi nedal.
a Holky: chtěla jsem se zeptat.Jak to udelat,aby malá spala uz jen 1x?? ona spí ještě 2X,v noci spí 8hod(ted se budí po 3h..asi zuby) a bývá protivná,že usne dopoledne a jeste pak odpoledne..no a chodí spát v 22h a vstává v 6..už jsem fakt hotová..ta teplota je asi z celkového vyčerpání..nechala jsem si napsat prášky na uklidnění a spaní..připadám si už jako cvok ☹ . Ale je fakt že jsem se nevyspala ani nepamatuju.. 😒

prchalka
autor
3. srp 2010

@sherry28 Ahojky, tu modelínu i svítící jsem už předtím viděla, svícítí se mi líbí, ale nejsem si jistá, jestli tohle nemají, protože oni mají fakt mrtě hraček - občas mi sousedka půjčila pro čorí, když jsme byly sama doma a je to fakt krámů 😅
Tak bych chtěla trošku víc něco vědomostního, líbí se mi tohle:
www.megahracky.cz/plac-stolni-spolecenskahra/
www.funkids.cz/cz/menu/170/katalog-hracek/hrack...
Prostě aby to bylo tak pro všechny a mohli s nima hrát i rodiče. To do auta je docela fajn, ale zatím fakt nevím, co z toho vybrat nebo se ještě po něčem podívat... No snad mi i pomůže MM!
Už u nás svítí sluníčko 😉

@anta A jak dlouho pak spí a v kolik jde večer? Já jí uspávat takhle pozdě, tak mi bude chodit večer v 10 a to už bych fakt nechtěla zažít, dokud je takhle malá..To je pak moc dlouhé 😝

@kadlecova.misa Tak dokud je protifka, tak asi není čas zatím na jedno spaní. Ale znám to, jak spala 2x denně, tak jsme koupali až ve 21h, fakt hrozný, ostatní mimina chodily spát v 19 a my jak blbci to s ní táhli takhle dlouho! Dopol jsem jí uspávala kolem 10h a odpol kolem 15h, a ona už ani nechtěla, byly to boje. Tak jsem jí pak jednou prostě dala myslím dýl, jak v těch 10, protože vydržela bez problémů a bylo to, ale taky ten přechod nebyl růžovej.. 😖 Musejí si zvyknout a trošku se s tím srovnat. Ještěže jsem jí to učila až po tom, co jsme začaly mít problémy s tím nočním buzením, jinak bych si myslela, že jsem to tím způsobila 🙄

kadlecova.misa
3. srp 2010

Prchalko:jsi můj člověk, 😉 mluvíš mi z duše..připadám si jak blb,ostaní mimina max.do půl 9 spí a my bloncáme do 22hod. ale ona i když se náhodou stane,že spí jen 1x, tak je to pořád stejný a žádná změna...jen pak spí další den dýl.takže asi to ,jak říkáš, zatím nechám tak..a jak říkáš: vydržet,vydržet... 😀 😀 😀

gina333
3. srp 2010

ahojte 🙂

ake super tipy na hracky ste sem dali, uz aby aj ti nasi mrnusi povyrastli aby sa s takymi mohli hrat. 😉 😉 U nas bol dnes celkom slnecny den boli sme trochu po meste, MM nazbierali dost hub, ale nastastie cisti a susi svokra. 🙂 😉 Este som zabudla napisat, ze vcera som nemala Chamomillu, tak vecer spala aj bez nej, 😵 ale som dnes pre istotu kupila, tie ruky ma furt v puse, ale ani naznak zubu nevidim. 😒 😲

@kadlecova.misa : k tomu spaniu, ja som Sophi davala spat zo zaciatku okolo, 10 tej, spala take 2 hodinky, poo sme sa hrali, isli von, proste zabavila som ju do tej 18:30, potom kupanie a uz o 20:00 spala. Nastastie nikdy nebola protivna, nebol s nou problem. 😉 🙂