Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
6. srp 2010

dobré ráno 😉 vstávali jsme v sedm 😉 Luky ještě spí

gina333
6. srp 2010

dobre rano 🙂

@matova : tych chlapov fakt niekedy iba obesit a najlepsie za gu.e. 😀 😉

@hancazivocich : tak o takom zaspavani ja snivam uz strasne dlho, to je super, ze tak rychlo zaspi a este aj sama. 🙂 Ja sa toho asi nikdy nedockam. 😲

Aj u nas bola uknucana noc, prvykrat o 22:00 potom aj o 23:00, mlieko mala o 01:15, alo potom nastastie spala vkuse do 7:30. 😉 Natalka ide dnes do tabora, este ju musim zbalit, vychystat, na obed spravim pangasa a zeleninovu polievku takze rychlovka. 😉

katzi
6. srp 2010

Dobré ráno,

u nás je po pár dnech zase dobré ráno : dnes se u nás spalo 😵 V kuse do 5.15, pak mlíko a vstávala v 6.30. Jsem ale praštěná polenem z těch extrémů 😝

prchalko: info do pasu dodáno 🙂

janca.mareckova
6. srp 2010

Dobré ránko 🙂
U nás se taky spalo po více jak po týdnu!! 🙂 Vyklubaly se všechny 4 zoubky, které se tlačily ven 😀 a je klííííííííd

prchalka
autor
6. srp 2010

Jsme měly do 11h návštěvu, tak jsem ani nestihla zavolat na ten výtěr, tak jindy.
S bobkem jsme myslím na lepší cestě, protože dneska zas do spoďárů, hned a bez velkého křiku 😉 Jen jsem šla sama z wc, jí nikde nevidím, ale slyším její pištivé "bobéš, bobéš", stále ji nikde nevidím a ona stála v jednom rohu místnosti za židlí, u krabice s hračkama a měla na zadku "ocásek" 🙂 No a prošlo to v klidu 😅
Tady zase prší, jsem nějak nečekala, že se to na víkend zkazí 😒

prchalka
autor
6. srp 2010

Jo a kdo se ptal na ucho - už zase dobrý, ono to po namazání je lepší už druhý den a pak to zase zmizí.. Kdybych se v tom čas od času nešťourala (jako čištění uší apod..), neměla bych to asi tak často. Ale někdy to prostě nejde vydržet a člověk by se nejradši pošťoural až uvnitř hlavy.. a pak to takhle dopadá 😝

prchalka
autor
6. srp 2010

www.super.cz/clanek/41046-gisele-bundchen-kojen...
Jo a u těch, co to nejde, tak nejlíp zavřít! 🙄

anta
6. srp 2010

Ahoj holčinky, tak včera se vstávalo až v 6,30! Po dlouhé době, ale daň jsme si vybrali neb se celý den nespalo, že? 😅 Dnes hudlal od 5,45 hod a usnul před čtvrthodinkou 😉 Protivný byl až hrůza, jak jinak 🙂

ined77
6. srp 2010

ahojky 🙂 ,
noc celkem šla, sice kdesi matýnek nějakou dobu seděl, převaloval se a hlavně kňoural, ale pak usnul a spalo se do 6.15 🙂 .
dnes jsme byli u dr. na ten výtěr, dostali jsme jakýsi enterol či co, tak uvidíme. výsledky budou ta ve středu nebo ve čtvrtek. a kdyby tam prý něco bylo, tak že bude volat hygiena 😨 .
jinak kaku už je myslím daleko lepší, ale jsme teda na dietě 😉 ...ono totiž takhle...jéé, já to nenapsala od začátku 😅 ...
včera odpol jsme měli jet do zl na barák, jenže...přebaluju matýnka a čučím jak puk...měl v kaku krvavý hlen 😲 .tak jsem ho čapla a šli jsme i s MM k dr..
teplotku nemá, nezvrací, ale prý to nějaká bakterie být může 😒 .uvidíme.
no a teda pak se šlo teda k holičce..čekáme dobře 20 minut, přijdeme na řádu a ?no řéééév jako by ho na nože brali 😝 ..takže má ostříhané vlásky jen u jednoho ouška a šlus 😖 ...no comment 😎
pak busem domů, neboť se rozpršelo a ještě nepřestalo, plus k tomu chvilkama bouří.
spinká od 11.30 🙂
jo a včera, protože měl matýnek slíbenou cestu buď vláčkem nebo trolejbusem, tak jsme pak sjeli do tesca 😅 ...ale ''ulovila'' jsem ve výprodeji rifličky za 60 kč 😕 , 5x slípky, 3 ponožky a tričko s dl.rukávkem 🙂 ...tak to byla plodná cesta 😀 .
pak jsme se zastavili na zahrádku na pivečko..já nealko 😉 , matýnek se vyřádil s dětma a odcházeli jsme v 17.50 s vééélikým křikem 😅 .
no a dnes nám to začalo, budeme 10 dní sami 😝 ...to počasí mě opravdu potěšilo 😒 .

matova 🙂 ...jéé, to je ucho ten TM 😅 ...to já se vždycky přesvědčuji jestli MM slyšel....víš co máš udělat?za jak dlouho a tak 😉 ...sice vždycky teče, že prý není blbý 😝 😀 ....což nezpochybňuju, ale přece jen 😉 😝 😀 ..může ''špatně''slyšet že 😎

gina 🙂 ... 😀 😀 😀 , do průvanu 😉 😀

prchalka 🙂 ..noo, pěkně bobíkujete, super 🙂

katzi 🙂 ...noo, člověče to je fakt...z postýlky neuteče, ale i to se naučí 😉 .
pěkná noc 🙂
no písek je u nás v klidu..matýnek je takový ťula, že nechá v klidu okrást 😀 ....ale je pravda, nebo mi to tak aspoń přijde, že takové ''lakomější''jsou přece jen holčičky 😅 .
zase se neztratí 😉 .

hanca 🙂 ...hmmm, tak to je pro nás fata morgana 😀 ...ale jo, nějaký čas to u ná taky fungovalo, nějakým zázrakem teda 😅 , ale bohužel jen krátce 😒 .

janca.mareckova 🙂 ...gratulujeme 🙂 .tak hlavně nabrat hodně sil do dalších ''bojů'' 🙂 .

hancazivocich
6. srp 2010

@prchalka - tak to by stouply sebevraždy! Já od ní neměla daleko - jak já trpěla, že kojit prostě nemůžu a malá nechce!! Teda první dny měla silnou žloutenku, odmítala sát, já kvůli bradavkám (plochý) musela přes klobouček, tak hysterka jak ¨prase - jen viděla prso, tak řev, šermovala, na přikládání ji držely dvě sestřičky, pak jsem dostala vynadáno a vynadáno - že otravuju - ač sama zdravotní sestra, že je plná porodka, musím to zkoušet sama, že mi nemůžou pomáhat, primář jim zas nařídíl, že každý kojo musí pomáhat - malá spadla o 700gramů, pak se šprajcla a hotovo - jen příkrmy stříkačkou, vybrečela jsem si odsávačku - abych jí mohla dávat aspoň svý, postupně sláblo, až zmizlo uplně........ Tak takovýhle články ty chuděrky, co jsou zblblý z hormonů a z toho, že jim to nejde - tak to jim teda dodá!! 😠

hancazivocich
6. srp 2010

@ined77
ono to taky funguje jen v postýlce - uspávání na chatě ve velký je boj - nastupuje chlap, drží ji za nohu, aby nezdrhala a uspává ji on - já na to nemám

gina333
6. srp 2010

@prchalka : dalsia mudra modelecka 😠

@ined77: krasny nakup, 🙂 aj aj uz obzeram pre Sophi veci na jesen, ale zatial som na nic nenatraf ila. 😉

U nas sa spi, akurat sa spusila burka, hrmi, blesky slahaju, no hruza, hadam ju to nezobudi. 😲 Ale od zajtra hlasia zase slnicko, tak sa uz dopredu vytesujem.

sherry28
6. srp 2010

my spíme od půl jedné 😉

ined77
6. srp 2010

@prchalka 🙂 ...no jo, je to móda..jako já pro kojení samozřejmě jsem, ale když to nejde, tak se pověsit nepůjdu že jo. 😖 .taky to tak ráda čtu, takové bláboly 😠

@gina333 🙂 ...no, já už pomalu nakupuju, ať toho pak není moc naráz 😉 .nejhorší zase bude zimní bunda a kombinézka 😀 .
u nás už bouřka přestala, ale pršet bude asi celý den 😒 .

@sherry28 🙂 ...jejda, co ten skluz? 🙂

sherry28
6. srp 2010

@prchalka to je zas jedna vyhrabaná modelka, která má jedno dítě, porodila ho letos v lednu a podle toho usuzuje, že každá máma může kojit, ona se bude divit, až při druhém nebude moc 😅

sherry28
6. srp 2010

@ined77 vstával dnes v sedm 😉 je zvyklý chdit spát po pěti hodinách

ined77
6. srp 2010

@sherry28 🙂 ... 😀 , svatá pravda.
aha, tak to jo...spáč jeden malý...asi tím počasím 😉 🙂

gina333
6. srp 2010

U nas je uz slniecko 🙂

ined77
6. srp 2010

u nás dospáno-2h 🙂 ...možná by ještě u mě dospával déle, ale chtěla jsem ho položit, abych se také natáhla, ale to mě převezl 😝 ...otevřel očka a bylo po spánku 😝 😀 .
jdu mu udělat sváčku a jinak všem přejeme krásný den 🙂 .
u nás už také neprší, tak se snad dostaneme na chvilku i ven 🙂 .
páááááááááááááá 🙂

matova
6. srp 2010

ahojte, u nás sa spí od 13:45 ufff, idem dočítať....dnes mám tzv. "deň blbec" 🙄

sherry28
6. srp 2010

tak u nás stále prší a Mára zatím stále spí 😅 včera došla mateřská, tak chci jet nakoupit věci, které došly 😉

matova
6. srp 2010

a je to, ani tu dnes toho tak doo nebolo 😀
Noc- mylslela som že ju celú prespí, však zaspal 21:45- pochodoval vkuse po posteli, ja som šla nakoniec o 0:30, spustil sa lejak, nemohla som zaspať- do toho sa malý ocitol v nejakom polospánku a prehadzoval sa, liezol kade tade, premiestňoval aj vankúšik...v jednom momente som mu miesto nôh prikryla hlavu 🙄- no (ešteže som hneď na to prišla, keď som v zápätí miesto hlavy pohladila nohy 😀 ....takto to šlo do 3h kedy už sa prebral úplne, dala som mu mlieko, nejak nakoniec sme zaspali až do 8:30 (aspoň ja teda...). Takže som tušila, že skoro ho neuspím. Potom naháňačka po izbách lebo robil všetko možné len nie aby ssa prezliecť išiel a vymeniť poondiatu plienku. Keď už bol prezlečený tak dolu do kuchyne, v tom náš pán chúvička dorazil, takže sa nechcel malý ani najesť....zlomili sme ho nakoniec aspoň na kakao, potom už topánky ťahal, nechápal že chuva ide po nočnej spať....pustila som ho na chvíľu a postavila aspoň ryžu na sporák...potom s nimi, chuva sa vytratil, mne tieklo zas z nosa tak sa vraciam narýchlo do dverípo vreckovky a bum- hnusný tupý zvik- otočím sa- malý už na schodíkoch ležal (ktoré inak zvláda), hlávka na kamennom schode, ticho..po chvíli veľký strašný plač-ach- hne´d na ruky, o chvíľu už ja veľký plač, chúva to stihol počuť tak dobehol nazad....no hrôza, ruky nevystrel vôbec pred seba, padol smerom nadol, vracal sa po schodoch dolu-asi zazrel že ja idem nazad alebo čo tak sa musel otočiť a rozbehnúť dole- buchol sa zboku na hlave nad uškom- opuchnuté to má, behala som za ním potom s obkladom...(aj som si porevala už 😔 ). Tak sa potom prebral že u svokrovcov behal asi hodinu po balkóne a vykrikoval vkuse nejaké pazvuky (takže malátny zatiaľ nebol...), vrčal na svokru, mňa tiež na balkóne nechcel- chcel tam behať sám 😕.
Ten mi dáva do tela 😝
hanza: tak aspoň to zaspávanie je u vás ako malá náplasť na celý deň 😉. Ja som si zatiaľ pochvaľovala že mi aspoň nepiští a nevrieska, ale v posledných dňoch už začína 😀. S kojenim tiez sme si uzili...je to fakt psycho- rady od niekoho kto nemal problem...
ined: super nákup 😉. JJ, je to ucho 🙄
prchalka: ktovie či ju bolia ešte tiedolné, šimona očné boleli kým neboli už trochu väččšie.
janamareckova. super ze je teraz klud 🙂
katzi:parádna noc zas raz
sherry: budeš dávať mimčo do overalku a do zavinovačky? ja som tak mala malého- mal overal s uzvaretými nožka mi, inak mu bolo zima, dokonca v byte aj čiapku nosil kým bol v perinke (zavinovačkeň- on bol asi celkovo nejak zamrznutý a to sme kúrili na 21Ć 😕

matova
6. srp 2010

zabudla som napísať, že ma zas naháňajú z poisťovne- tentokrát zdravotnej- na jar som tam bola- chceli po mne preddavky za minulý rok änemala som žiaden príjem...), vyriešilo sa to vtedy, vraj je to ok., teraz zas chcú- to došla upomienka z centrály poisťovne- tak som tam písala že už bol problém aj minulý rok ale na pobočke sa to vyjasnilo...a došlo mi dnes vyjadrenie že, za isté obdobie napriek rodičovskej dovolenke a žiadnemu príjmu mám zaplatiťokolo 30 eur...ja nechápem -ckuse treba riešiť ešte aj také ........ 😔 . možno tam pôjdeme v pondelok...a to som si chcela konečne už vybaviť zubára...v utorok zas šimonko k neurologičke, ja na vyšetrenie...Minule idem žehliť, nalievam vodu do naparovačky azrazu mi tečie po nohách, myslela som na kopec iných vecí 🙄
tak tu máte román odo mňa, všetkým pekný deň ešte 😉.

gina: môj dnešný sen- začal sa mi sľubný trvalý a romantický vzťah s Ďurom Mokrým 😀 (to je náš herec, zabávač, moderátor...), až kým si domov nedotiahol nejakú inú a nevyspal sa s ňou- a vysvitlo že on je proste taký 😅 . To už sa mi tá zlosť na chlapov premieta asi aj do snov 😲

sherry28
6. srp 2010

@matova tak my máme v zimě v ložnici 23°C a stejně spali oba v zavinovačkách a pak, když ji už nechtěli dostali v zimě fusak 😉 a Mára tam vydržel tak do 4. měsíce, pak už jen peřinu, kterou stejně zkopal 😉

sherry28
6. srp 2010

@matova takže taky klasický bavlněný overálek a šup do zavinovačky 😉

matova
6. srp 2010

sherry: takže s overálkom tiež tak 🙂 , u nás tiež po zavinovačke nasledoval fusak a potom detto odkopávanie...bože, ja už som mala depky že zas nsi niesom istá tak ako vtedy či som ho veľmi neprehrievala...Inak- v knihe som našla taký mini tip- na boky postieľky v úrovni matracu nalepiť veľké gombíky a na preinu- paplónik našiť na horné rohy gumku- slučku ktorá sa zakvačí za gombíky- lenže jak on sa stále presúval tak som sa bála že sa podsunie popod paplón a zadusí sa.

matova
6. srp 2010

hlásim že malátny šimon zatiaľ nieje- už je hore- spal 1:10 a to som sa bála ako to dotiahneme do večera...akurát ja som sa nevystrela lebo si tu dušu vylievam, tak pááááá

anta
6. srp 2010

Já vyhnala chlapy ven, ať nepřekáží 😀 Honzík dostal takový ten pracovní ponk pro děti, holky, on vám ráno vstane a už jde vrtat, ten by se hodil do nějaké továrny, jak ho to baví 😀 😀 😀

prchalka
autor
6. srp 2010

Musím rychle, po uspání bychom chtěli dokoukat Sluha dvou pánů.
Jen jsme měli dneska málem krarambol. Jeli jsme do města, MM si dal jídlo, já džusík a mají tam tak blbě vykrojený židle, že na to čorízo pak sama lezla a...asi sejí smekla ruka do prázdna, protože najednou vidím její kopyta nad stolem a hlavou letí na zem. V mžiku jsme jí chytli oba dva, i když jsme na ní ani nekoukali 😝 Trochu jsme tam zahýbali se stolem, trochu rozruch a trochu byli středem pozornosti.. No, nic se jí netalo, ale bulela chvíli z leknutí 😝
Koukala jsem po těch hrách pro kluky,ale Plesk a plác prostě nikde nemají. Akorát jsem malý koupila firurku mopse (má ho tchýně) no 99 Kč... MM málem omylo,ale tu ona myslím bude mít ráda 😉
Tak všem dobrou noc.. 😔

sherry28
6. srp 2010

@anta kluci ho mají taky a je to první v šest ráno, k čemu Mára běží 😉