Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
8. srp 2010

tak už spí 😉 z lesa přijel nadšený, byl poprvé na houbách,chodil prý furt sám celou hodinu po lese, jendu ho viděli jak si sedl na bobek a něco tam dělal, pak za nima běžel a nesl jim klobouk od houby(babky), měl z toho strašnou radost 😀 doma se nacpal oběda a byl plný dojmů, že se mu nechtělo ani spát 😵

prchalka
autor
8. srp 2010

@ined77 Hlen, třetí trojka a stálé kakání?? - To budou jasný zuby. Nám už ten hlen teda přešel. Musím se podívat na horní klofky, nějak předbíháte. Ruce v puse máme pořád 😖

Když si pořád čtu, jak Šimon brečí s tatínkem a teď, že i Maty někdy, tak si představte, co vymyslel MM - že prý kdy dáme čorízo už konečně někam přes noc?? Jako babičce nejlépe... 😖 Tak jsem mu řekla, že až si jí někdy zkusí uspat sám, aby viděl, jak by to asi probíhalo. Ona teda nebulí, když je s ním, ale nic takovýho si nezkusil a někomu by jí hned přes noc nacpal!! To samý si myslí švagrová. Že prý to nemám tak hrotit, že si musí zvykat - to slyším pořád 😖
No dovedete si představit, že byste je dali na noc pryč?? 😕 😖

sherry28
8. srp 2010

@ined77 já si myslím, že můžeš v pohodě vymalovat jakou barvou chceš, máme pokojíček modrožlutý, obývák vanilkový, kuchyň sytě meruňkovou, ložnici šeříkovou, chodbu bílou(je malá, tak aby se opticky nezmenšovala) a všechny barvy se chovají stejně, pokud budou po zdech malovat, tak je to jedno na všech je to vidět a ještě bych řekla právě, že víc na těch světlých, takže červený bych se nebála 😉 🙂 a snad po spa už budete mít lepší den, já měla blbej páte a sobota taky nic moc, ale dnešek je tu harmonický 😉

sherry28
8. srp 2010

@prchalka bála jsem se jak bude usínat Mára s dědou jak jsme byli na tý svatbě, uspávám ho jen já,párkrát MM (asi 3x přes den) a úplně v poho, jen si vzal do ruky mobila a volal mamíí tatííí až z toho usnul bez breku 😅 ale nevím jak by usínal s babičkou přeci jenom dědu zná(jezdí k nám o víkendy)ale babičku moc ne, chce to, bay dtě uspával někdo koho dobře zná a hraje si s ním občas i přes den 😉 jinak teda nevim 😅 Lukášek taky spal jen s dědou a se mnou s nikým jiným nechtěl ani s tátou....však víš 😉

ined77
8. srp 2010

@gina333 🙂 ...aha, tak to si musím zapamatovat!ona mě od té barvy opravdu zrazovala, že jde na ní vše vidět 😕 .
tak to jsem ráda, rotože mě se ta barva ták moc líbila 🙂 .děkuju! 🙂

ined77
8. srp 2010

@prchalka 🙂 ..no matýnek měl ten hlen krvavý a kaku tak do zelena 😕 ...tak prý to spíš vypadalo na nějakou infekci 😨 .
on si totiž den předtím na hřišti nacpal do pusy nějaký šutr z pískoviště 😲 ...tak jestli z toho něco? 😕
no já bych matýnka na noc někam ráda dala, ale nemám kam 😀 ...ale možná už bych to i zkusila, i když nevím, no...kdyby šlo do reálu, možná bych i couvla 😅

jéééé, pláčemééééééé

gina333
8. srp 2010

@prchalka : neviem si presdstavit, ze by som Sophi na noc dala niekomu. Ona cez den zaspi v kociku hocikomu, je to jedno kto ju kocikuje, ani ma nehlada. Ale kedze stale vecer uspavam na rukach, asi by u nikoho ineho nezaspala. 😒

@sherry28 : fajn, ze sa malemu pacilo v lese. 🙂 U nas na huby chodi len MM s Natalkou, lebo chodia do kopcov a tam by som sa bala Sophi pustit s nimi.

ined77
8. srp 2010

@sherry28 🙂 ...krásně se měl marýsek na houbách 🙂 .
s tou barvou..ona nemyslela pokreslit třeba, ale otisky rukou...že to dělá jakoby mastné skvrny 😕 .
a ke spaní přes noc..jasně, když už, tak jedině člověku, kterého dítko zná 😉 .u nás by to mohla být max babi...přes den už matýnka dávala spinkat několikrát a v pohodě, on usne fakt hned, ale večer nevím nevím...myslím,že by si užila ☹ 😅 ..pro mě je to teď stejně k ničemu...chodím spát se slepicema a o noční zábavu mám postaráno 😉 😀.

holčinky, loučím se 🙂 ...matýnek se tady dospává na pohovce 😅, tak se jdu aspoń zkulturnit ať vyrazíme brzy.
pěknou neděli všem a super noc, páááááááááááá 😵

sherry28
8. srp 2010

@ined77 když ho uspala přes den, tak by ho uspala i přes noc 😉 v tom není takvý rozdíl, ale jasný, že celou noc by ho hlídat nemohla, záleží jak se budí a tak, já u Máry vím, že se jen tak sám od sebe nevzbudí v noci pokud mu nic není 😉 ale celou noc ho nechat u někoho jinde to si taky nedokážu představit 😅 ale aspoň vím, že děda i MM ho dokážou uspat, aspoň budu v porodnici klidnější 🙂 nějak to s ním celou noc zvládnou 😕 ještě povolám mamku, aby se starala o jídlo, dufám, že si na ty čtyři dny vezme volno 😉 hold tu budou muset přežít, když se musí, tak se musí 😉

katzi
8. srp 2010

Jsme od tchýně a z nákupu doma. Aduš a MM jsem vylifrovala ještě na chvíli vyvětrat ven 😉 Jak spala dobře celou noc, tak se mi ji u tchýně po o nepodařilo uspat 😒 Kočárkovala jsem na balkóně s pauzama snad 1,5h a prostě nezabrala, řechtala se tam na mě. Pak jsme jeli na nákup, ten prošel v poho a cestou domů nám to zalomila v 16h v autě. Spala asi 15min, doma jsem ji hned budila. A je úplně fit, jsem zvědavá na večer a na uspávačku 😕

prchalko: Adeli měla už moje mamka na noc, bylo to v době, kdy byla menší a nebyla takovej závislák. Teď ji bude mít v sobotu částečně taky - jdem s MM na hudební fesťák. Odjedem v so po o (to Aduš ještě uspím já), pak ji moje máma bude hlídat celý odpol., večer uspávat a bude mít službu do cca 1h v noci, než se vrátíme. No jsem na to zvědavá, chudák mamka asi 😝 🙂 Ale je ochotná a nebojí se toho.

ined: úplně chápu, tehle den blbec jsem měla teď kdysi taky. Jak se člověk nevyspí, tak je to všechno náročnější 😔 Zítra bude určitě líp 🙂

sherry28
8. srp 2010

@katzi hlavně, že se chce mamce 😉 Adeli to už nějak přežije, tak snad to mamka přežije taky 😀

lehna
8. srp 2010

ahojky,

tak naše dnešní noc nebyla vůbec tak skvělá jako včera. Poprvé s křikem 22,40, uklidňování asi 15minut, další 2,30 zase s křikem, pak kolem 5 a vstávání v 5.35, naštěstí vydržel s náma ještě ležet do 6.45.

včera jsme nakonec na pohotovst jeli, protože byl osypaný ještě více. Tak nám řekli, že je to 6tá nemoc i možná v kombinaci s pátou.a že jestli jsme si byli jistí,že to předtím ta 6tá byla. Či já vím, když nám to řekla dr.?
Navíc jsme se potřebovali zeptat jestli můžeme jet ke tchánovcům, protože tchýně byla před dvěma až třema měsíci na ozářkách a výměně tkání kostní dřeně,tak tím,že je to nějaké virové onemocnění,tak by jsme ke tchýni vůbec se Štěpim k ní nemohli, že by jí mohl nějak ohrozit, protože je ještě stále oslabena. Tak jsme byli doma.
Jinak nám na tu vyrážku nic nedali, pokud bude tak do úterý ještě osypaná tak jít k dr. Naše doktorka tady v Kr.Poli má dovolenou,tak musím do města. auto mít nebudu, naši jedou na dovolenou do Jeseníků a taťkovi praskl včera výfuk, tak jedou našim, tož se tam musím dopravit MHD. Tak aspoň bude mít Štěpi po dlouhé době zážitek z autobusu 🙂. Teploty od pátku nemá,jen je pořádně osypaný, už to má i na nožičkách trošku☹.

Jj, pařba v sobotu byla fajn, my bychom přijeli i o něco později,ale kámoška co jsme ji ještě vezli,tak už jaksik od půl 11 jen seděla a nějak se nebavila, tak jsme se ve 23.30 sbalili a jeli.
Byla jsem ráda,že jsem řídila, potřebuju to jako sůl jezdit a jezdit. ale jízda mi jde, MM mě chvílí, i rozjezdy do kopce mi jdou, ze kterých jsem měla vždycky hrůzu. No ještě to parkování a couvání a budu spokojená 🙂

Dneska jsme byli celý den doma, pořád bylo škaredě, jen odpo jsme se zajeli podívat do Ikey a koupili jsme tam Štěpánkovi křesílko a ještě pro nás na ven 2 skládací židle jak je Štěpi na písku,ať máme na čem sedět 🙂.

tak si jdu pročíst jak se máte vy 🙂

gina333
8. srp 2010

@lehna : piata choroba? O tej som nepocula, ale je toho uz moc tych cudnych chorob s tplotami a s vyrazkami. ☹ Uz aby ste boli z toho vonku. 😉

@katzi : na taky dobry festival by som sla aj ja, ale ako som uz par krat pisala, Sophi na noc nikde nemozem dat. 😉 😲

U nas bola zase klasicka nedela u svokry, poo sme boli aj v meste na kave, Sophi sa vyjasila pri fontane, cela bola mokra kym sme prisli domov, este aj v topankach mala vodu. 😉

lehna
8. srp 2010

@gina333 - taky jsem o páté ještě neslyšela ale kámoška mi včera poslala info 🙂
http://www.zdrave.cz/magazin/nemoci-a-lecba-12/...

tak k tomu spaní u někoho nebo hlídání někým jiným. u nás je to tak jak u vás všech, kdyby Štěpi teďka poslední měsíc nespal tak krásně, tak bychom taky nikam nešli. Řekli jsme si,že už "umí" spát,tak to zkusíme a 2x to vyšlo,že se neprobudil když jsme doma nebyli, po 19h jsme ho uspali a pak vyrazili.
Chtěli bychom jet 30.října na oslavu našeho dlouholetého známého do vinného sklípku na jižní moravu a z toho máme trochu strach jak ho někdo bude uspávat atd. Jsou to ještě skoro 3 měsíce,tak je musíme připravovat,že budou hlídat celý víkend.

Prchalka- dobrá noc, jak TM vyhrožoval. To MM vždycky jak dá Pipovi mlíko do postýlky, tak mu řekne - "až to mlíčko vypiješ, tak se otoč na bok a spinkej, dobrou noc" a taky to funguje 😀.

Ined- teda blbý den, ale buď v klidu, takové dny máme všechny, i ty nervy na dítko. Červené barvy bych se taky nebála, vymalovali si tak 2 stěny v obýváku naši kamarádi a vypadý to super 😉 , ještě nemají velké dítko jako my,ale myslím, že nějaké ťapky nebudou vidět ani tak, ale jaký odstín červené to je, nevím.

lehna
8. srp 2010

@matova - teda ty máš pořád honičky se Šimonkem, obdivuju jak to zvládáš. já bych večer padla na hubu a ty ještě "ponocuješ" do noci. Snad se brzy Šimi spraví a nebude takový veliký závisláček. Přeju ať pětky rychle vylezou a Šimi se zklidní 😉

sherry- super výlet do lesa🙂

prchalka
autor
8. srp 2010

Odpol tu byla švagrová, u nás bylo hezky. Hlásím dnes 2 bobeše a 3 znesvěcené spoďáry 😅 To nám to jde 😀
Nemám už ani co psát, MM se opět urazil, protože jsem si dovolila něco podotknout a to to, že uspávám třeba 20 minut, pak přijdu dolů a na lince je všechno poházený a kouká se na tv. Mě za to tepe, ale takhle je to dobrý. Tak jsem to trošku skopila a už jdu taky do peřin, jenže teda nemám náladu na nic, ani na spaní zatím 😝
Dobrou všem 😔

sherry28
8. srp 2010

tak my spíme, ale teda vůbec se mu nechtělo 😉 dneska byl celý den zlatý 😵 moc hodnej chlapeček a předváděl se a hrál si hodně sám 😅 jsem zvědavá na zítřek 😉

sherry28
8. srp 2010

@ined77 tak si představ, že to porodné ty svi.... zrušili 😠 platí to od ledna 2011, já to ještě stihnu, ale jsou to mrchy a udělali to tak, že na každé další dítě v rodině už se nebude vyplácet, ale na první ano 😅 já z toho porodného nejsem sice živa, ale brala jsem to taky jako bolestné a poděkování od státu za rozšiřování populace(kupuju z toho předevšm co mímu chybí), rodíme jim další generaci, však ono těch porodů sakra ubyde(je fakt, že určitý typy lidí .....to zneužívali)ale sebrat to úplně je sprostý, mě by jenom zajímalo, kdy seberou nějaký plat taky sobě 😕 ale toho se tady asi nedočkám 🙄

katzi
8. srp 2010

Adeli vytuhla dnes po tom 15ti minutovém denním spánku hned, jen co jsem ji položila do postýlky. A byla až do večerky zlatá. Tak se nám asi pomalu blíží doba, že nebude chtít spávat přes den 😖 Snad to bude vykoupeno luxusníma nocema 🙂

sherry: přesně tak, o Aduš strach nemám, ta bude v dobrých rukách, zato mamka myslím večer padne vyřízená do peřin. Dítě se jí možná nedovolá 😅 😀

gino: na tento fesťák se těším i já - bude to takové tanečnější: Kryštof, Support lesbiens, Monkey business,..... 😵 MM jezdí sám ještě na Masters of Rock, to jsem odmítla, tam jsem byla jednou a stačilo 😀

lehna: taky máte u vás Kr. pole? 🙂 My taky 🙂 Tak ať je štepi brzo jako rybička a zase pěkně chrní 🙂

prchalko:u nás to dnes bylo v duchu:bordel v bytě - štastné dítě 🙂 Dítě šlo spát, MM si šel sednout k PC a já šla uklízet po nich obou 😝

lehna
8. srp 2010

Sherry- tak v ČR porodnost opět klesne. Spousta rodin si myslím na to spolíhá a finančně jim to vypomůže na nějaké věci pro mímo.No však oni to zas obnoví .

Katzi- tak takový fesťák bych si nechala líbit i já, tyhle skupiny mám ráda🙂. JJ, my tu máme taky Kr.Pole, ale Krásné 🙂, U vás v Kr.Poli bydlí mamčina kamrádka ,tak taky znám 🙂. No taky doufám, že už tento týden bude v pohodě, chceme jet na víkend k druhým tchánovcům.

Prchalka- no u nás v tomhle tom směru taky občas probhnou hádky, zaopatřuju malého, dělám mlíko, přebalím, uložím a on taky ani neuklidí hračky. O nádobí nemluvím, to on dělá tak 3x za rok 😀

Přeju doboru noc všem 😉

gina333
8. srp 2010

@prchalka : mna uz to ani nerozhadze, ze vsetko musim upratat sama. Aj hracky v izbe po Sophi a ked sa ho opytam preco ich neupratal, tak my odpovie ze aj tak sa s nimi zajtra bude hrat. 😉

@katzi: Krystof milujem, to je moja naj ceska kapela. 🙂

Sophi spi, idem k MM. 🙂 Tiez dost rychlo zaspala, tak som rada. ze som ju nemusela dlho nosit. 😉

Prijmenu noc prajem. 😔 😔

katzi
8. srp 2010

lehna: je fakt, že tady to Kr.pole není bůhví co, ale je to tady považovaný na bydlení za jednu z těch Top čtvrtí 🙂 Já bych si ale taky vybrala spíš jinde. Máme stejnej vkus - tyhle kapely můžu i já 😵

gino: jj, i Kryštof je u mě úplně to nej nej 😵 Dřív jsem chodila pravidelně na jejich koncerty, když dojeli do Brna a vždy super.

matova
8. srp 2010

Ahojte, u nás sa spí od 21:45, boli sme totiž poo u našich na otočku v meste 😉,večer bol totálne k.o., asi ho vyriadil zapnutý tv a hluk- lebo mňa z toho teda už poriadne hlava bolela, to by som zrušila, keď príde návšteva, vypnúť tv 😀 Ale som aspoň nebehala poobede 😀 , to by som asi potrebovala častejšie, vozenie v aute 😉
Inak nič nového, maažeme stále Kamistadom. Je tu tiež divné počasie- keď sú mraky tak dosť kosa aj vietor je chladný a keď vykúka slnko tak je úplne ostré 😕. Steny u nás sú biele, páčia sa mi aj farebné, ale len vtedy ak je nábytku a vecí pomenej, keby bol u nás minimalizmus hneď by som chcela farebné, ale u nás je hromada vecí tak radšej aspoň steny vzdušné 😉
sherry 🙂 : my sa tiež chystáme na huby, možno to vyjde budúci pondelok...
gina: Ešteže je sofinka kľudné dieťa, to by bolo na teba hrozne veľa už všetko riešiť sama...Ja už som mm spucovala že mi proste tú studenú večeru musí urobiť večer. Riady ho umyť nenapadne a stôl zapráskaný pravidelne ráno nachádzam...no aspoň tá večera, aj keď často až okolo 22:30.... 😉
prchalka: čorí je šikovná v tom vyprázdňovaní 😉.
ined 🙂 : no, dúfam že už zajtra Ti bude lepšie, ono je to úplne na figu keď ešte dieťa robí nejaké naschvály...a nakoniec som prišla na to že naschvály mi robí keď ho bolia zuby alebo niečo potrebuje 😒 , A to uspávanie- jak rozmýšľam tak rozmýšľam- nič nevymyslím, je to des, ja si myslím asi to čo sherry- keďsa nechá uspať niekým iným cez deň, tak to zvládne aj vnoci- moj sa nenechá. Teraz má pusinkovacie obdobie a úprejavuje mi takto náklonnosť 😅, je to milučké, ale navykanie- fakt hrozne plače, on normálne chytá záchvaty, nejak to bude musieť chudáčik prežiť, ale rozmýšľam že u babiek ho nenechám, nechám ho mm, a cez deň trebárs môže byť s nimi...Teraz mýá také obdobie- príde svokra- a on hneď začne vrieskať- jačať- či pišťať- neviem ako to nazvať, ani prečo to robí, žeby to počul ako kričala na švagra či na svokra??? 😀. Veru, posledný týždeň som nepribrala nič. Celkovo zatiaľ 9kg, som rada lebo som začínala toto tehu s nadváhou 😉. Pitie- stále rovnako- len to kakao 🙄 😔 , pár dúškou za celý deň čistej vody- ale to len fakt trošičku. Kakanie u nás dám hlavu na to že má od zubov, hlien sa sem tam objaví, myslím že z nestráveného mlieka, krvavý však som zatiaľ nespozorovala, ale mám pocit že tu ktosi o tom písal 😕, žeby hanza? neviem...a zelené kako- minule- tak som sa zľakla čo zas toto a som si spomenula že papal trochu brokolice 😀
lehna: to ponocovanie ma paradoxne drží nad vodou- konečne chvíľa kľudu pre seba 😉. Snažím sa však aspoň chvíľku zdriemnuť cez obed, najprv mi to nešlo- v prvom trimestri, teraz už hej.
všetkým pokojnú noc 😉

matova
8. srp 2010

prepáčte- ja vždy ke´d píšem tak nedávam pozor, poprehadzujem písmenká.....
ale aj tak oprava: "pár dúškov vody...." 😉

prchalka
autor
9. srp 2010

Dobré ráno,
jen upřesním, MM je naprosto pořádkumilovný. Naopak já si připadám jak blb, když tohle všechno s ní prostě nezvládnu udělat, protože jak se otočím, ona vymyslí další volovinu, která mi akorát přidělá práci a nemám fakt oči všude. Každý víkend drhne koupelnu, okamžitě když přijde z práce uklízí rozházené hračky, když dám nádobí na linku, tak se rozčiluje, že ne do dřezu nebo do myčky.. ale když jsem přišla dolů a viděla, že vytáhl z mražáku kornout a na 3x ho rozbalil a tak to tam zůstalo i s igelitem a ještě věci po grilování, tak jsem se ozvala, ale.... to jsem neměla dělat 🙄 No nic, to nemá cenu řešit, ještě se pak dozvím, že ho pomlouvám.
Noc docela dobrý, békala ve 12h pak si jí vzal a spala asi klidně. Jen pak se mnou se tu poslední hodinu převalovala.
Teď se počůrala při snídani v židličce, takže musím 😠 😠 😠 😠

gina333
9. srp 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : ale ved ty TM aj chvalis, ved vzdy pises ako sa perfektne o Cori stara. 😉

U nas noc pokojna, 2x bola sice hore ale spala do 7:00. 😉 MM sa dnes chysta upratat pivnicu 😉 no uvidim co z toho bude kedze este spi. 😲

sherry28
9. srp 2010

dobré ráno 🙂
tak u nás bya ve tři ráno bouřka, která mě vzbudila, zapnul se sám i PC 😅 tak jsem ho šla vypnout a koukala jsem z okna na to množství vody, které se valilo po silnici 😨 rány, blesky, ale kluci spali jak zabití 😉 kolem půl čtvrté jsem znova usla, ráno budíček 6:30, možná by i do sedmi spal, kdyby Luky nezakašlal 😒 jinak teď je tady pod mrakem, občas vykoukne sluníčko, tak jsem zapla pračku, doufám, že nebude pršet 😉

gina333
9. srp 2010

@sherry28 : to pocasie je teraz fakt divne. 😠 ked vidim tie povodne co su teraz u vas v CR, cloveka z zamrazi 😲 . Neviem si predstavit co by som robila keby som prisla o vsetko a niektory ti ludia, je to strasne. 😒

Ja som akurat dozehlila, Sophi sa hra s mojimi topankami 🙂 a MM isiel do tej pivnice. 😉

prchalka
autor
9. srp 2010

Tak jsem volala na ten výtěr a je to dobrý, což jsem předpokládala. Na to vyšetření na parazity se snad i vybodnu, protože v jejich pracovní dobu se tam fakt nedostanu, natož s odebraným bobkem 😝
U nás taky poslední 2 dny pěkně lilo, hlavně přes noc, až se tu rozvodnil potůček, ale snad to nikomu nic neprovedlo, max. u toho mají lidi zahrádky. A to předpovídali v tv, že nic dramatickýho to nebude a někoho to zase pěkně spláchlo ☹
Musím vám napsat, že už umíme písničku 😀 : Je-de je-de maši-na, kouží maši-na... zatočí... nemám posím 😀 😀 😀

pia22
9. srp 2010

Dievcata prosim vas o radu. Malemu vysli prve dva zubky-dolne jednotky pred 2 mesiacmi bez problemov a odvtedy nic. A zrazu predvcerom sa mu zacali prerezavat horne dvojky a vcera sa k nim pridali aj jednotky a dolny spicak, takze mu ide naraz pät zubkov😒Dasienko hore mal len cervene a strasne opuchnute, ale teraz som mu na mieste, kde ma byt jednotka objavila nieco visiace z dasienka, je to ako kus mäsa. Je to normalne? Mate s tym skusenosti? Som z toho uplne vyplasena☹