Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
6. únor 2010

ahojky holčinky 🙂 ,
jsem tu opravdu jen na skok,zrovna se snažím trhnout rekord v rychlosti úklidu atd 😅 .
u nás noc ne 😢 ...jsem dokopaná jako boxovací pytel 😒 .
takže po o páááá,ju? 😵
jdu fárat 😝

prchalka
autor
6. únor 2010

Ahojky,
já teda taky v letu 😅 Ač je sobota, ještě jsem se nezastavila, peru, vařím od rána, tatínek nám jel něco zařizovat, takže je to jako každý obyčejný den, no spíš ještě akčnější. Ani jsem neměla čas se jí dopol věnovat, naštěstí se zabavila sama.. A to chce dneska tatí ještě přesčasovat 😖 No a malá, co jsem mezitím dělala všechno možný tady roztahala co se dalo a co jsem pak hned uklidila, protože se tady nedalo normálně šlápnout, tak jen jsem si sedla k noťasovi, začala vyhazovat znova věci z linky.
Popis noci bude následovat poo. Měli jsme jí napůl s tatínkem, ale ten jako obvykle vyhrál tu lepší půlku 😅 😝

matova
6. únor 2010

ahojte zeny,

vstavali sme o 5:00 🙄 , a bohuzial uz aj spime od 10:30, ani polievku poriadne nezjedol 😒,
tak ocakavania na dlhsi spanok nie su ruzove a na neskorsie vstavanie tiez nie... 😔
inak noc sa celkom dala, bol hore 3x, no hned zaspal.
navarene bolo uz o9h, maly nalozil do pracky...o chvilu sa doperie 😀....
esteze tatik je doma, pooo pojdeme von....a neviem ako ho udrzime do vecera......keby sme boli v meste, nalozim do kocika a hajde po obchodoch, oci by valil 😀

prchalka, ined 🙂 : blba noc zas???jáááj, to je doba kým nieco vylezie...my slintáme o stošesť, dnes mi dokonca dovolil namazať dasná- tak ze by sa nieco klubalo von?, nenahmatala som vsak nikde nic podozrivé tak to este asi potrvá...

gina 🙂 toho sa desim uz dopredu- ze keby bolo babo, tak by sme uz nespali vobec, nas ma hrozne krehky spanok, s vynimkou prvej polhodinky, potom uz len po spickach chodime...fakt neviem ake by to bolo....fúúú, to mam este cakat aspon dalsich 5r, kym maly nebude spat v detskej???? kym deti vyrastu tak mozem ist rovno do dochodku............. 😀

matova
6. únor 2010

tak som sa vás nedockala 😢 .
spalo sa 1:25, aspon tak, ale vecer pojdeme zas so sliepkami 😒 .vecer sa stavim, krasny slnecny den vsetkym, nasadit okulky a ideme na to 😎

katzi
6. únor 2010

ahojte děvčata,

i nás pokračuje série blbých nocí 😠 Nejdýl dnes spala v kuse 2 hodiny, jinak se až do mlíka budila tak po té hodince, hodince a půl 😖 Naštěstí si ráno vzal službu tatínek, takže jsem vstávala v 9.30, sice prašštěná, ale trochu dospaná 🙂

Jinak mám dnes taky akční sobotu: vařím, gruntuju, peru,...klasika to máme dnes asi všechny podobný.

A rozluštěna záhada se sousedama nad nama: o tom víkendu jak jsme byli u mamky se ti původní fakt odstěhovali a nad nama jsou noví. Mladší, dvě děti : kluk tak 1. třída a holka ve školce. A jsou teda dost divoký ty děti 😒 Tak snad pro sebe navzájem budeme mít pochopení. Záhada se rozluštila tak, že si ta ženská přišla říct o klíče od kočárkárny, tak jsme se představily a tak.

Užívejte si víkendu.

gina333
6. únor 2010

Joj matova, to sa na lepsie casy este pockame 😀 Ja tiez od rana gruntujem, malu som akurat nalozila pred dvanastou do kocika, nech ju dedo aspon tu hodku a pol povozi. 😉

Neviem, ci som vam spominala, ale ja som na tie moje potvorky sama, lebo muz pracuje v zahranici. Chodi domov len raz za mesiac na par dni. uz som si zvykla, takto fungujeme asi 8 rokov. Ale svokrovci byvaju oproti, takze vypomozu ked treba. 😵 😵 😵

prchalka
autor
6. únor 2010

Jsem tu, uspáno 12.10. Jak je doma tatínek, je to všechno takový nalevačku, není klid a tak..
Naše noc zas tak blbá nebyla 😅 Kvílet začala tak nějak kolem 22, MM tam šel 2x a ona se ozvala znova (no aby ne, když jen nahodí dudlík a myslí, že věc je vyřízená) a pak jsem tam šla já, byla jsem u ní asi 15 minut a zabrala na další hodinku. Nějak po 23h si ji vzal MM do pracovny a spali spolu až do 2.30, prý v pohodě.. Před 3h dostala mlíko, protože se probrala (bohužel brzo), teplota už nebyla. Po mlíku jsem u ní zůstala já, zdálo se, že hned vytuhla, ale zdání trvalo asi 10 minut a pak s přestávkama motačky až do rána, probrala se někdy zase v 6 😢 pak ani nevím, jestli pořádně spala a vstala v 7. Takže MM se asi vyspal krásně, já jen první půlku noci, co byla s ním, ale i tak to ušlo 😅

prchalka
autor
6. únor 2010

matova: Máte atopický ekzém? ☹ Já myslela, že ho malá má jako mimčo (hrubé lokty a lesklé flíčky na prdelce) ale naštěstí to zmizelo za pár týdnů.. Ale bobky jsem z toho měla!! Já teda dávám z ovoce leda tak banán a kiwi, protože když je oboje zralé, dobře se jí to jí. Třeba jabko jí dát nemůžu, to je tvrdý, ona ukousne moc a nemá to jak rozkousat, tak se pak dáví 😖 Kdybychom nemohly tohle jižní ovoce, tak fakt nevím, co bych jí dávala. Nastrouhaný mi to moc nechce, ale zase bych to jednou po pár měsících mohla zkusit. Vás s tím ještě nikdo nikam neposlal, jo?
Taky si myslím, že ty trojky jsou asi masakr, když se musí vejít už mezi další 2 zuby! Když jsem zjistila, že vlastně rostou čtyřky dřív, tak to jsem teda čuměla jak puk!
Kéž by dětičky tak krásně spaly doma, jako v autě, že? Naši to vždycky taky uspí a to jedem třeba jen 15 minut, hlavně, když jedem odpol nebo navečer z nákupu, tak do domu vždycky zapíchne, ale pak jak se probere, tak zase veje, jak je rozespalá..

katzi: No jo, MM se chtěl dole dívat opět na film (jak nápadité) s vínem, ale řekla jsem mu, že chci slyšet malou a né čumět na něco, o co ani nemám zájem. Tak že prej jdem taky ležet. Ani jsem nečekala, že se to takhle schumelí. Dobrý, že si Adu v kočáru dáchla 😉
A paní sousedce jsi měla hned ve dveřích říct, aby nahoře tolik nedupali 😀 😀 My jak jsme bydleli v prvním bytě po babičce, tak nad náma taky pořád dupot dětí a večer pravidelně řvaní - tenkrát jsem to ještě nechápala.. 😅

ined: Já si myslela, nevím proč, že vy už ani mlíko nepijete 😀 A vy 270, jo? No to je teda nálož!
gina: Obdivuju všechny, do jsou s dětma samy! Já se bojím být i jednu noc bez MM. Štěstí je, že větší už je 9 let, tak občas tu malou chvíli pohlídá nebo si pohrají, ne? Máme taky známé, co mají děti takhle věkově od sebe. Bych taky potřebovala doma někdy malou chůvičku 😉

Jinak jsem mohla jet dnes se švagrovou na Mikulášovy patálie, jako vidět bych to chtěla, ale jelikož jsem se od rána nezastavila a musela bych jet busem a tam bych možná usnula, tak jsem to vzdala.. Nějak nemám energii.. 😝

ined77
6. únor 2010

holky 😒 ,
u nás uspáno až ve 12.20,také máme doma tatínka 😎 ...a je to tím 😖 .
ráno budíček také v 6h-už štěkal 😅 .venku slyšel nějakého psa,tak si asi popovídali 😀 .
odpoledne jedeme popřát babi adědovi a proto jsem chtěla aby malý co nejdřív usnul,no prostě zákon schválnosti 😒 .
zoubky žádný pokrok,akorát mi přijde,že na pohmat už to má hrozně tvrdé,tak snad už vylezou 😅 .

matova 🙂 ...žampiony jsem ještě nedávala.matýnek vůbec nějak omáčky nechce,takže mě to ani nenapadlo 😅 .houby jako takové jsou docela těžké do žaludku,ale nevím jak žampiony 😉 .
jinak matýnek pořád slintá jako bernardýn,ručku z pusenky nevyndá a pořád nic velkého ☹ .
s tím důchodem to bude i u nás podobné 😅.

katzi 🙂 ...no vidíš to,jak se to vybarvilo 😉 .snad to nebude s nima tak hrozné,ačkoliv tenhle věk mít nad hlavou 😒 ...když si to představím u nás,tak už bych asi vážně pomýšlela nad odstěhováním ☹ .
jj,i u nás dnes těžký grunt a vývařovna 😀 .ale asoň to mám zase z krku a zítra bude větší pohodička,snad teda 😅 .

gina 🙂 ...to je dobře,že máš alespoň pomoc 🙂 .sama a ještě na dvě děti,to musí být těžké ☹ .ale ono je to i o zvyku 😉 ...člověk si časem přivykne téměř všemu 😅 .

prchalka 🙂 ...docelo to šlo u vás 😉 .malý se vzbudil s křikem ve 21.30,ale tak nezvykle plakal,jaoby se něčeho lekl 😨 .naštěstí se hned utišil,vzala jsem ho do náruče a byl klid,akorát otevřel očička a za chvilku je měl jak trnky,tak jsem zavolala mm ať s ním chvilku zůstane ležet a šla jsem si vyčistit ještě chrup a hajdy do pelechu 😅 .pak nějakou dobu spinkal,ale tuším od půl jedné se každou 1,5h vrtěl a pokňourával.pak jsem ho mázla a zase chvilku klid a tak pořád dokola.v 6h už mi skákal po hlavě 😢 😀 .

ještě se vrátím o stranu zpět,jen jsem zbytek rychle přelétla,tak dočtu 😉

prchalka
autor
6. únor 2010

NEZMAR nespavej!!! Probudila se po hodině, uspala jsem jí ještě na posteli a za 15minut jsem se od ní zvedla, odešla do druhé místnosti a ona? Za chvíli vzhůru 😝 Slabá hodinka a půl ale asi stačí..

matova
6. únor 2010

ahojte,
prchalka: ano, zatiaľ nas s tym nikto nikam neposielal, len maste sme dostavali- takže žiadne odhalenie príčiny...
a po včerajšej info že budeme čakať na poradie pol roka 😠 , neviem. musím asi obvolať ambulancie, je ich viac a zistiť či sa nedá dostať aj skôr na rad. niektorí lekári používajú tzv. prednostné ošetrenie- platí sa. ..
a super že u tvojej malej to zmizlo. je to pliaga pre dieťa ☹

ined: ja dávam z tých šampionov omáčku-má ju veľmi rád a huby zjem ja 😀 ale mali sme doma hotový príkrm, ktorý obsahoval aj kúsky šampionov- od 8.mesiaca 😅 ale už neviem čo za výrobca to bol...
vidíš, nakoniec sa možno stretneme eštev dome dôchodcov 😀

večer sa stavim, neda sa priliš, spať pojdeme skoro 😀 😀 😎

ined77
6. únor 2010

holčinky SK 🙂 ...co je to prosím vás krpec 😕 😀 ?

matova 🙂 ...já taky myslela,že s ním atopickým ek.někam chodíte 😕 .jak to že vás dr.někam už neposlala???
chudáček malý ☹ ...moje neteřinka má atopický také a hrozně moc sejí to zhoršuje po čokoládě,ale tu ty asi nedáváš,že 😉 .to je hrozné,to může mít z čehokoliv 😒 .ale myslím na mléčné to nebude,to by trpěl i průjmy a tak... 😉 ,teda aspoň doufám.

prchalka 🙂 ...matýnek papká akorát jablko,normálně ho hlodá předními zoubky 😀 ,banán a pak ovoce v přesnídávkách.jednou měl kousek hrušky,ale moc mu to nejelo,manadrinku vůbec nechtěl,to plival,takže to taky nějak nelámu přes koleno.

holky,dopisuji po 1,5h,malý spal v postýlce jen 40 minut 😖 .
takže máme časový skluz,tak letím,pááá a všem pěknou sobotu 🙂

prchalka
autor
6. únor 2010

ined: krpec - to je Maty, čorízo, Adeli, Šimonko a kde je vlastně Štěpánek s lehna?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Já jsem nakonec zkusila po spaní jablíčko nastrouhat jen tak na zkoušku a do toho 3 piškoty a jako docela to jedla 😉 tak to budu zkoušet častěji..
Šla s tátou před barák a pak hodím nějakou fotečku 😉

matova
6. únor 2010

ahojte, no jasné že my spíme,ako inak.
pavúčik po 1:25 min spánku vydržal na nôžkach-paličkách 😀 presne 6 hodín. takže spí od 18h 😀, ale ráno bude zas 🙄 🙄 🙄 😀
po poo spánku mal úplne zlú náladu..nevedel čo o sebou, tak som chlapov vypravila k svokrovcom 😀, s inštrukciami nech sa vrátia do 16h, aby si dal malý dlhší relaxačný kúpeľ.... 🙂. Ja som zatiaľ relaxovala so žehličkou- posteľné prádlo to fakt nie je moja parketa, radšej mám veľa drobnejšieho ako toto 😖
Chlapi sa vrátili o pol h. neskôr, malý pomaly už odpadával, nereagoval...hrôza, nasledoval kratučký kúpeľ s plačom, rýchla večera, ešte rýchlejšie večerné čítanie- zavrel mi knihu 😒 😀, a šlo sa. Trochu ma skopal a vytuhol 😖.

ozaj, zasa si malý začal ukazovať na gel 😒 jeden očný sa predsa chystá hore 🙄vytipovala som miesto podľa toho kam pchal predmety 😀 a fakt, je to tam tvrdé...
zaliala som klinčeky olejom 😉

katzi 🙂 : a čo zuby, lezie niečo? ozaj, záhada vyriešená- treba uzavrieť s novou pani mámou tajný pakt o večernom, nočnom a obednom kľude, len decká všetko radi porušujú 😖 tak želám, nech je to lepšie! 😉
prchalka 🙂 : vám asi tie zuby vyjdú všetky naraz 🙄.
gratulujem k rozšírenia jedálničku o jablko 🙂 u nás sa nejedia síce citrusy ale banán ano, kiwi nechce, hurmi kaki má veľmi rád- ale jedáva raz za čas (jedla som to často ako tehotná)- to by mohlo byť aj pre čorízo- keď je mäkké, dá sa vybrať dužina lyžičkou,aj pokrájané na kocky (bez šupky), a avokádo-dlho sme už nemali.
ined 🙂 , prchalka: to je práve problém, že nevieme na čo je vlastne alergický....chcelo by to fakt testy. no jednoducho nas neposielali-ja som mala info že tak malym deťom sa testy ani nerobia, tak som to ani nejak neriešila, myslela som že za to môžu zuby (vtedy je to fakt zlé), aj senná nádcha (ja mám)-tak sa prejavuje u malých detičiek-najskôr na koži. skúsila som aj vylučovať potraviny...ale nejak som na žiadnu potr. ešte neprišla- aj ma napadlo mlieko (v mlieč. kašiach) ale hnačky nemáva (s výnimkou prerezávania z.)... 🙄
ined: ano krpec= drobec
konečne som nezabudla a kladiem ti otázku: čo za korytnačku to spomínaš??? 🙂 asi mi už skôr niečo uniklo 😅
lehna 🙂 : kde si?????? 😕 dúfam že sa máte dobre 😉 vrámci možností 😎
gina 🙂 : musím viac využívať svokrovcov 😀 ja som taká, že čo fakt nemusím tak nerobím, no mať dve deti, asi by bolo prvé u nich častejšie, ktovie. a možno ani nie, možno by chcel byť viac doma ako teraz a pozoroval by malinké..........no , človek nikdy nevie... 😉

gina333
6. únor 2010

My sme sa prave okupali, dnes sme mali riadnu zdravotnu prechajdu po meste s malou. Ale na spanok u nej vobec nevyzera, po pobede dala 2 hodky co som celkom rada. Tize som sa venovala zehleniu a upratovaniu, no na nervy. 😒
Co sa tyka svokrovcov su to uplne super ludia, kazdy den sa stretavame aspon na kavu, oni by to ani neprezili, keby sme sa u noch nestavili. Sophi dnes zase iba zobkala, ovocie u nej nula bodov, len pije mlieko. Uz sa veeelmi "tesim " na noc. 😉 😉 😉

jindri
6. únor 2010

Ahoj, prosím, jakou máte zkušenost - může růst zoubků provázet i horečka? Četla jsem, že zoubky provází pouze zvýšená teplota, horečka ne.
Malá má od dopoledne 39'C, Panadol nám to pomohl snížit, ale večer jsme zase skoro na 39'C ☹ . Nic jiného ji netrápí. Prstíky má často v pusince, moc mi nechce jíst. Do pusinky jsem koukala, ale žádné bílé bouličky nevidím, akorát min. týden se přořezaly dvojky dole.

prchalka
autor
6. únor 2010

jindri: My jsme měli u jedné jedničky teplotu a u poslední dvojky taky a určitě to bylo přes 38, byla horká jak kamínka a zoubek nebyl pořádně ještě ani vidět. U nás je to tak 3 týdny dozadu. U vás to asi taky bude souviset, ale jak až vysoká teplota může provázet zuby fakt nevím, ale 39 proč ne.. bohužel ☹ Snad to bude max. 2 dny a ať je brzo líp. My zas měly teď 2 dny přes 38 z očkování 😖
Zbytek dočtu později, hodila jsem 3 fotečky 😉

matova
6. únor 2010

jindri: u nás boli najvyššie teploty pri dvojkách 38,5´C a myslím ze vtedy vnoci aj viac, kým zabral Panadol, ale nebudila som ho vtedy kôli meraniu. Zatiaľ najdlhšie mu trvali teploty 2 a pol dňa, kým sa neprerezal zub a výška teploty postupne klesala. akonáhle sa prerezal zub, teploty klesli. Zúbky sprevádzajú tiež častejšie stolice.
ak by vám tie teploty neklesali, radšej choďte k lekárovi.

prchalka: super pomocníčka 🙂 😉

prchalka
autor
6. únor 2010

matova: A jó kaki to je super ovocíčko, to milujem, musíme zase koupit, díky, žes mi to připomněla!!
Někdo tu v diskuzi myslím vzpomínal, že dítě mu špatně spalo a zjistila se alergie na banány 😖 po vysazení se vše prý vrátilo zpátky do normálu, ale to asi nebudou naše případy 😖
Vy z těch zubů taky nevyjdete, že? ☹
Chudinka Šimi, odpadávání a podlamování nožek já fakt neznám, dneska na ní nebyla vidět únava ještě ve 20h! Ještěže jí pak vyřídí to mlíko a usne po něm, jinak by tady lítala ještě 2 hodiny 🙄
Jo, to máme pomocnici, celou dobu, co byli venku nepustila koště z ruky 😀 Jen aby jí to vydrželo!!

gina: Malá je taky nezmar.. koukám 😖 😝 😅 Hlavně, že máš s rodiči aspoň trochu povyražení 😉

prchalka
autor
6. únor 2010

Dnes začala opět po hodině kňučet, to už je fakt moc tohleto!! 😔

jindri
6. únor 2010

Díky, je opruz, že tohle vždy musí přijít o víkendu.
... řídší stolici má taky, tak snad to opravdu budou zoubky.

prchalka
autor
7. únor 2010

A je tu ráno 🙄
Z postýlky šla opravdu už po 1,5h asi, mezitím co já si odskočila na wc, tatínek jí vyzved a šel s ní ležet, což o to, ona usnula, ale za 2h halekala znova, fakt takový brekánky ☹ A pak jsme se vyměnili a zbytek noci klasika motáky.. Za chvíli už jí do postýlky nebudem asi dávat vůbec 😖
Jo a jeden overálek už je na cestě a druhý jsem včera vyčmuchala, tak bude asi taky můj 😀

gina: Jak to máte vy? Jen vstáváš k postýlce? Malá se jen budí nebo taky mele sem a tam?
lehna: Halóóóó halóóóóó 😕
A jak vy ostatní bojovníci?? 😝

gina333
7. únor 2010

Ajojte 🙂 🙂 🙂

takze noc: klasika rev o desiatej, to ju musim vybrat z postielky a pochodit s nou. Toto robi kazdu noc, neviem co ju zobudi, preco place. Dalsi budicek o polnoci a potom uz do rana sa v kuse vrtela, mrncala no ako u prchalky. 😒

prchalka: tak v postielke spi do tej desiatej, po placi si ju odtial vyberiem ked zaspi dam naspat. Ale ked sa budi uz druhy krat vacsinou si ju beriem ku sebe, lebo tak sa mece, ze sa furt udiera o mriezky a budi ju to. Ked manzel nie je doma da sa to, mame dost mieste, ale ked aj on spi s nami tak je to hruza. Aj teraz pride domov na par dni, sa uz tesim, aspon mi trocha pomoze, i ked on nepatri k tym tatkom ktory vedia okolo deti urobit vsetko. 😉 😉 😉 😉 😉

lehna
7. únor 2010

ahoj holky,

koukám,že tu máme nové tváře🙂. vítejte 🙂

u nás teda je to na mašlu. omlouvám se, že tu teď nejsem, nemám nějak sílu, náladu, prostě všechno. vypadá to že malému roste dole nevím jestli trojka nebo že by to byla ta čtyřka. ale je to prostě mazec, každou hodinu jsme vzhůru s brekem. dneska o půlnoci jsem nevydžela a fakt jsme si ho už vzala k sobě, po hodině jeho nespaní. okamžitě vytuhl. po půl hodině opět probuzení s brekem a pak každou hoddinu. jsem jak po flámu☹.
ani dočítat nemám sílu. tak snad letecky přes týden.

tak se zatím mějte a já přes týden nakouknu zase. v úterý jdem na neurologii na KO.

tak papa.

jo a spánek přes den, klasika, stále do hodiny vzhůru. včera teda vydržel hodinu a půl,ale po půl hodině ho ještě manžel uspal a vydržel skoro hodinu.

matova
7. únor 2010

ahojte 😎 🙄 😀
musím uznať, že šimúnek je fakt odpadlík v poslednej dobe 😢
neviem čo ho až tak niičí, ale zrejmä všetko dokopy (zuby, ekzémy, chodenie). ja sa strašne snažím, aby šiel spať neskôr, ale nejde to a nasilu pri vedomí ho udržiavať, to nemá význam. Takže po štvorkách sme mali asi 4 celkom kľudné noci (z toho 2 celkom super), a už to tu je zas, včera sa po uspaní večer budil každých cca 45 min,krútil sa horedolu, ryl hlavou do vankúša.................... 🙄................................dokonca raz keď som ho bola znovuuspávať sa nacucal, takmer už zaspal ale rukou do mňa zavadil, otvoril oči a táááák mi jednu čapol 😀,neskutočné, zas musel cicu alen som sa tak odpížiť pomaličky bez šuchotu musela... 🙄,exot jeden 😠 😒 😉.
celú noc sa toto opakovalo, nad ránom frekvencia budenia zasa hustá a vstávačka o 5:30 😒
Cez deň bol úplne "nepoužiteľný" , rozmetával všetko okolo seba-prišla som na to že je pokakaný-táááke nervy ma chytili, že mi nehlásil ee, ale zlostný vie byť riadne. desiatu nechcel, zas bol zlostný- chcel totiž piť 😅 vypil naraz 50ml Sunaru- čo je u ňho veľký úspech- ale čistého ani náhodou- chcel to ochutené jahodovým grankom 😒 .... máme doma, vie o ňom (môj muž je "mliečkoš" 😀 ), tak som mu dala, nech sa aspoň napije 🙄 ......no dnes to vyzerá na horor, ak sú za všetkým zuby tak zas nemôžem čakať dlhý poo spánok
mám doma síce manžela ale tomu je zle, tak doobedu ležal... ☹. aha a pes už začína, no úplne super 😠 ☹

prchalka 🙂 : ja som už vážne zvedavá ktoré zúbky čorízo vylezú, mám pocit, že to potom bude ako na páse (ako u nás...)
gina 🙂 : tak aj u vás blbá noc...ty si spomínala že vám idú očné? alebo to bola stvura asi, už mám z toho hokej 😅

lehna 🙂 :držímm palce nech je ten zub čím skôr von, aby si si trošku aspoň oddýchla 😉
ined 🙂 :nááááástup 😀

matova
7. únor 2010

ozaj od tej 5:30 ráno sme malého udržali hore 5 a polh, takže spí od 11:00 😔

prchalka: to je sila že nepoznáte podlamovanie nôh....
náš ešte aj padá, vždy si pritom klepne hlavu, je to fakt malý slabý pavúčik, aspoň som rada že sa stihol celkom dobre naobedovať.

gina333
7. únor 2010

matova, no my mame len 4 zubky, dole dva hore dva, ani neviem co sa jej tlaci. Aj dole citim daco, aj hore aj vzadu vidno bielu bodku. No idu jej tak kadejako. 😵 Rano som jej chcela ostrihat nechty a ako sermovala rukou tak som jej zastrihla kozticku, revala cele doobedie, krvi bolo ako keby som jej prerezala tepnu. 😒 😒 😒 Normalne som bola nasrata na seba, teraz spi uz asi 45 min. uvidi kolko to dnes bude. 😉

Tu zase nasnezilo, stale mam ja sluzbu okolo panelaka tak ma ide porazit, neviem kedy to pojdem odpratat. 😠 😠

matova
7. únor 2010

ahojte, u nas sa spalo dnes len hodinu ☹ , večer sme zas prví 😢, tak všetkým príjemný deň, pa 😎
gina: joj az zle mi prislo pri predstve zaplavy krvi... 😕

prchalka
autor
7. únor 2010

Tak já si jsem už asi celkem jistá, že naše horní 4řky jsou nastartovaný 😝 ani nevím, kterýho použít smajla a jestli se radovat.. Dnes ráno jsem jí znásilnila s pastou a kartáčkem a docela jsem to tam okoukla.. Večer čištění docela jde, ale ráno nejsme nějak zvyklý moc, což je chyba, čochrá si to jen tak sama. No ve vaně se to přeci jen spláchne líp... Jak to máte vy? Nechaj se vyčistit večer i ráno? Se ptám proto, že tu někdo občas píše, že do pusy nerady pouští i jen na kontrolu.. 🙄

prchalka
autor
7. únor 2010

matova: Achjo chudinek, ta hodina přece nemůže stačit ☹ Proč nespí dýl, když jsou tak unavení, co? To musí být fakt vopruz pro ně ☹