Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
23. srp 2010

@sherry28 Mrkla jsem na fotky, ale jen zatím jen letmo. Mě zaujal děda - vypadá jak dětí táta, tak už se nedivím, že ho žerou, je to sympaťák 😉
Asi pojedem reklamovat můj telefonek, neslyším v něm volajícího.. ☹ ☹
Jo a před chvílí jsme měly scénu kvůli jogurtu 😕 My a jogurt! 😅 Začaly padat velký kapky, tak jí chci uklidit z terasy domů a všechny věci a ona začala ječet, že to je její hamání a chcííííí (Hollandia čoko)! Pak ho dojedla se slzama 😔
Ale musím jí i pochválit, normálně si sama oblékne spoďáry a tričko - když má teda svůj den, dneska sice všechno stále naruby, ale to neva 😀

prchalka
autor
23. srp 2010

Jo a máme asi 5 dalších pěkných štípanců ze včera 😠

simonka2701
23. srp 2010

ahojte

chcem sa spytat ako dlho trvaju teploty ked idu zubky? no idu zubky anineviem cinam vlatne nejaky ide..mame 15mesiacov a 16zubkov.ale malej hrozneopuchli dasna..nic mi nechce papat. naobed som donej dostala len trolinku polievky a snazim sa ju kojit castejsie a davat jej cajik aby nebola dehydrovana..Ma stale vysoke teploty. dam jej vzdy cipok a tak 2x denne aj sirupcek..nechcem stresovat a ist doktorke aj tak mi podla mna povie to musime pretrpiet su tozubky..vie mi niekto poradit.

prchalka
autor
23. srp 2010

Holky, jak vy to zvládáte doma, já to nechápu! Jsme přijeli z města, ta reklamačka a nákup, dali véču a MM opět odfrčel na motorku. Najednou je to nějakej velkej koníček 😖 😠 ☹
Do toho jsem chtěla jen omýt brokolici na polívku, do toho se mi potento malá a řvala a řvala, že jí to až natahovalo, což už on neví, páč už tu nebyl. Já už měla fakt nervy v kýblu, ani věci na pitomou polívku nemůžu připravit, tak jsem vyjela, ale prostě ona se vždycky umí trefit a hlavně, nikdy neumí počkat!!

@simonka2701 Ahoj, u ostatních zoubků jste teploty neměly? U nás byly tak 2-3 dny, ale to se zoubek aktivně prořezává, u napuchlých dásen jsme teploty snad ani neměly, nebo tak nepatrné, že to nestálo za řeč. Kdyby to trvalo dýl, jak ty 3 dny a nic se nedělo, tak radši zajeďte.
U posledních teplot + zuby, které jsme měly asi před měsícem a 3 dny to trvalo, tak se nakonec osypala 6.nemocí, tak i to by mohl být důvod..!!

sherry28
23. srp 2010

@prchalka jojo děda je velkej sympaťák, však je to mladý děda(44let) 😉 a s dětma to umí perfektně, akorát moc vychovávat ne 😕 je hodně měkký 🙂 nechá si od nich všechno líbit a děti to vycítí 😀 a proto ho milujou 😉 chudák Čorí, takhle jí sebrat sváču 😉 a s tou netrpělivostí to znám dobře, Marek hraje první ligu za netrpělivost 😅 jak to není do vteřiny, tak scéna 😠 třeba řekne, že chce pití, tak řikám, vydrž přinesu, no to vydrž jsem si mohla odpustit, bylo by to rychlejší a jeho by to tak nenasra....už jenom, když jdu pro to pití, tak se mu zdám pomalá 😅 asi s enaučím lítat nebo otáčet prstenem 😉 ale ať si pořve , nepřetrhnu se 😎 fakt neznám takhle netrpělivý dítě ani člověka ne 😕

gina333
23. srp 2010

ahojtte, 🙂
my dneska cele poo vonku, aj spala v kociku, boli sme na ihrisku, na pivku, krasne sa vyhrala cely den. 🙂 Ja som fakt stastna, ze je taka samostatna, krasne sa hra, neotravuje, stale sa usmieva, len aby bola furt taka perfektna, moja Sophi. 😵 😵 😵 Idem vas docitat a kuk sherryne fotecky. 😉

prchalka
autor
23. srp 2010

@gina333 Ty do tohoto tématu snad ani nepatříš 😅 😀

@sherry28 Myslím, že by si M a J mohli podat ruce s tou netrpělivostí, u nás fakt to samé, jenže já jsem z toho na prášky, trvá to už moc dlouho a ona stále nechápe 😖 😠 ☹

sherry28
23. srp 2010

@prchalka u nás taky a myslím si, že to bude mít v povaze, byl takovej vždycky 😒 už od mimina se vztekal jak nebyl hned ve vaně nebo hned oblečenej no zkrátka při všem 😅 myslím si, že v tomhle ho nezměním 😖 jediné co můžu udělat je zacpat si uši a nechat ho, buď ho to časem omrzí nebo z toho jednou vyroste a nebo z něj jednou vyroste žena 😀

anta
23. srp 2010

Ahoj holčinky, trošku jsem to flákala, tak jsem dnes zjistila, že Honzíkovi rostou 2 pětky najednou, pomooooooooc, mám vás dočítat? 😀 Vůbec nemám čas teď sedět u PC, protože harant éééé děťátko bojkotuje tatínkovu péči, takže co vám budu povídat, každý den virvál, vztekání, nespaní a věšení se na větev 😉 Já to ale nevzdám! 😉

anta
23. srp 2010

Tak jsem přečetla ty vaše poslední příspěvky, ano, též mám pocit, že si Honajs myslí, že mám v prdýlce vrtuli či co, ráno vstanu a nesednu si do večera a že to jsou teda sprinty, už mě to taky unavuje 😒

gina333
23. srp 2010

@prchalka : ale no, aj my mame zle chvilky, noc este stale neprespi, niekedy neje, obcas je aj jedovata, ale vacsinou je to fakt andilek. 🙂 😵 Je tvrdohlava a dost, ale kedze jej hodne ustupujeme je viac menej spokojna. 😀

@sherry28 : tak pozrela som fotecky, ten vas Deda je veru riadny sympatak. 😉 V zoo sa chlapcom muselo pacit,aj my sa chystame, len dufam, ze prideme domov bez zvierata. 🙂 😉 A Kajina torta, no nemam slov, prekrasna. Ja uz teraz rozmyslam aku dam upiect Sophi na narodky. 😵 😵

hancazivocich
23. srp 2010

@prchalka - přesně tak - jak kdyby to byla ségra Kiky. Když není hned po jejím, tak nerv... A pořád choej.. Byly jsme dost venku - tam je to zlatý dítě - kromě toho hlídání, aby někde někam někomu nevlezla, nežuchla atd..Jinak vysmátá, všechny zdraví čau nebo dobrý den - zní to jako debílek - dybý dek nebo den - podle nálady.

Jo a mám novinu - tchýně je v nemocnici. Akutní břicho - kýla 😲 😲 😕

hancazivocich
23. srp 2010

@sherry28 - Děda je dobrej....kořen 😀 😀

sherry28
23. srp 2010

tak u nás spánek 😉 už půl hoďky hraju s Lukym na PC a teď bude hrát sám, já jdu za MM k telce ☹

k dědovi: je to můj nevlastní taťka 😉 moc hodný člověk, někdy až moc 😵 má rád všechny děti a všechny děti zase jeho i cizí k němu jdou 😀 něco z něj vyzařuje co přitahuje děti, on vlastní děti nemá 😒 vzal za vlastní nás čtyři 🙂 děda je to k nezaplacení, kam se hrabe babička 😝 😀

a už se loučím a jdu spinkat 😉 všem tichou a klidnou 😔 😔 😔

simonka2701
23. srp 2010

@prchalka
Ahojky. dakujem velmi pekne za odpoved. teplotu nemala ani raz ked jej isli zubky.ale teraz ma uplne opuchnute horne dasienko.az take silno cervene ho ma. dala som jej na to taky gel ktory miodporucili v lekarni. ale nejak ho nechce lebo ani pusu nechce otvorit.teplotu dnes nemala cely den len vecer o 6 jej stupla a teraz sa mi zda ze je zasa dobre.tak uvidime este zajtra co bude.sem tam si asi kusne do dasienka alebo sa nejak udrie a zacne plackat a ukaze mi n azubky..no nic ine nam nezostava len to asi pretrpiet

hancazivocich
23. srp 2010

@simonka2701
Kika měla teploty už u prvních zubů - 39 - trvalo to tři dny. Ale bylo to, když se zoubky řezaly. Pak na střídačku - u některých teplota, u jednoho nebo dvou nee. Dáseň měla Kiky nateklou dlouho dopředu- pak toho lezlo najednou víc..
Jinak - když rostou zoubky, tak jsou dítka náchylnější k rýmě a k šesté. Malé u šesté rostly čtyřky, tuším.. Ale u šestý jsou horečky obtížně srazitelný, trvají, i přes den. A hlavně - děti vypadají příšerně. Jako hadroví panduláci... Aspoň u nás to tak bylo. Horečka, chvilku spala - třeba na mně, při pokusu dát do postýlky pláč - ale slabej, takový kníkání, tak přes den spinkala v posteli se mnou, nebo v postýlce, nebo na mně na sedačce...

gina333
23. srp 2010

@simonka2701 : tak prajem aj ja vela trpezlivosti, uz aby boli zubky vonku. 😉

@hancazivocich : teraz neviem co mam popriat tvojej svokre... 😒

Sophi spinka, zajtra nas caka ten UTZ, uz teraz sa bojim. 😲 😢 Idem k telke sa trocha odreagovat. 😉

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

hancazivocich
23. srp 2010

@gina333 - no, no....... brzké uzdravení a relax doma!!! 😕 😅

hancazivocich
23. srp 2010

Dobrou noc všem! Jdu dělat sváču

matova
23. srp 2010

Ahojte, ja som to dočítala naozaj len letecky, fotky scherry som ani nekukla... 😀 😔 😔 😔 . Ja som dnes zaspala až nad ránom, ešte 4:30 som nevedela zaspať, malý vstával o 6 😝 🙄 . A teraz spí od 21h, celkom fajn čas, aj keď vstával poo o 14h, zbehlo nám to dnes pomerne rýchlo, mali sme návštevu...

prchalka: veru, tretia päťka sa mu derie (aktuálny stav zubov v pase 😉 ), noci asi ako u vás, do 1-1,5h veľký plač a celú noc sav jednom kuse prevaľuje , otáča, hľadá cumeľ, mrnčí...vkuse ho naprávam aby nespadol...Domácnosť a varenie? jednoducho nezvládam- je teraz zas prísavník...robila som kus kus- len ako pílohu- k tofu na zelenine zo včera, (zaliať vriacou vodou a nechať postáť 10 min 😀) , aj tak mi pojedol len ten hrach 😀 .
hanza: no teda, mám výčitky že sme tú kýlu normálne privolali, to by nakoniec muela byť veľmi senzitívna osoba 😀 😒 😔 😔hambím hambím, no, čierny humor, snáď som nikomu neublížila 😀
Ja tiež veľmi často po malom kričím- pozeraj na nohy!!! to isté- beží sso zrakom upreným na cieľ 😀
ined: jj, zmenili termín-teda zaopísali do lek. správy z vyšetrenia, že podľa utz, to vyzerá na skôr. Môžno aj kôli rozmerom a váhe, fak neviem 😕
všetkým pááááááááá, držte sa, dobrú noc 😎

sherry28
24. srp 2010

dobré ráno 🙂
u nás zataženo, ale teplo celou noc jsme měli otevřenou větračku a stejně se nedalo dýchat 😅 Mára vstával před sedmou 😵

lehna
24. srp 2010

dobré ráno,

u nás noc celkem v pohodě. MM byl u něho 1x, já o ničem nevím 😒 . a budík v 5.00, ach jo. no neva, zatím je v pohodě, do 11 ale ještě spousta hodin.
zatím neprší, tak půjdem na chvíli ven 🙂.

jak bude spát, tak hodím ty fotky, pokud teda neusnu s ním 😅

hancazivocich
24. srp 2010

Dobré ráno všem
matova 😅 : taky jsem na to čuměla - člověk si tu jednou vzdychne a šup už je v nem., já budu muset asi držet ústa 😔 😎
Jinak k termínu porodu - naše dr. věřila jen a jen výpočtu podle ms, ale já tušila, že to bude dřív - prostě jsem si řekla, že to dřív bude a hotovo. Takže oficíko termín : 21.ledna, podle prvního utz 16., podle dalšího dokonce 4.ledna!! Nakonec z toho byla malá tak zblblá, že 1+KK opustila 12.! 😀 😀
Domácnost? 😅 😅 Vařím pro nás dvě tak na dva dny dopředu, chystám to večer, když spí nebo když spí v poledne - tak na druhý den..

lehna : to je vyčerpáním, klid - i já měla asi dvě noci, kdy zasahoval tatínek - a děsně mě to štvalo, že jsem nereagovala... On mi říkal, že jsem byla totálně mrtvá

hancazivocich
24. srp 2010

ještě matova :
včera jsem našla náhodou někde nějaký body - proč děti dělají tamto atd... A tam je - proč když běži nikdy nekoukají pod nohy? Protože jsou zvídavé a čučí po vejrech - tzn. po věcech, co je zajímají, tudíž pořád mění cíl očima, ale nekontrolují zem a proletí jak tornádo.... Nebo sebou třísknou jak.....

Jo a chlapa už dávno napadlo, jestli prej tu naši netrápějí třeba růstové bolesti? Že jako hodně vyrostla .... Tak nevím - možná má i trošk pravdu... Vyrůst o 9cm za půl roku je dost, co? 😲

gina333
24. srp 2010

dobre rano 🙂

@hancazivocich : samozreme svokre prajem rychle uzdravenie 🙂 😉

@lehna : veru nove fotky od teba som uz davno nevidela 😉

Noc ako obvykle, s jednym budenim a spinkanim do 7:40. 😵 😵 Co sa tej domacnosti tyka, tak ja varim teraz kazdy den, ked je MM doma inaksie sa to neda, lebo on toho dost poje 😀 ale stiham v poho doobedu navarit. 😉 Dnes to bude iba rizoto, lebo na 12:30 sme objednany na ten UTZ 😒 tak aby sme sa rychlo najedlo. Uz ani tu nesvieti slnko, asi mame po lete. 😠

ined77
24. srp 2010

dobré ránko 🙂 ,
zprvu se omlouvám, že jsem se včera nerozloučila...byl pak fofr 😅 😔 .jeli jsme nakonec na ten koupák a super...matýnek je prostě vodník 🙂.
jinak noc opět samé motanice a kňouranice 😒 .ale usnul během 20 minut 🙂...aspoń to..taky spal zase jen 1.30, na 2x 😖.
dnes u nás prší, takže jsme doma...já vařila bramborovou polévku a peru, matýnek kuká na hurvínka a půjdeme si hrát 🙂 .
dočtu asi až po o, dřív mě miláček nenechá, žárlifka 😝 .
tak zatím páááá 🙂

sherry28
24. srp 2010

@ined77 u nás taky běží Hurvínek, ale Mára nic, kouká Luky 😉

gina333
24. srp 2010

@sherry28 : u nas telka tiez nebouje, zatial vedu iba reklamy a znelka Tom a Jerry 😀 rozpravka ju dalej uz nezaujima. 😉

sherry28
24. srp 2010

@gina333 🙂 to samé 😉

michalag
24. srp 2010

Ahojte, chcem sa spytat ako dlho pred prerezanim zubkov boli nekludne, lebo moja mala bude mat 4 mesiace a uz takmer tyzden je nekludna a len place a zlosti sa, nema ani teplotu nic len sa zo dna na den uplne zmenila, vsetko hryzie, strasne slinta (prezliekam ju aj 3-5x denne) a dnes ked som jej suchala dasienka tak vtedy sa ukludnila ale akonahle som prestala tak opat plac ☹ , uz som z toho unavena, nic nespravim a navyse mam doma aj starsieho ktoremu s atreba tiez venovat