Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ..no nic jako 😲 ..to měla být legrace 😔 😀 ..už mlčím už mlčím 🤐 🤐 🤐 😀

gina333
8. zář 2010

@ined77 : juj, tak to si mala co robit , vycistit vanu. 😉

Sophi spinka, dnes sa neslo do kocika pretoze vonku prsi, fuka no hruza pocasie. Idem sa pustit do zehlenia kym nepride Nati zo skoly. 😉
ad plienky: my sme mali dlho Tesco potom som presla na DM, su rovnake, len tie z Tesca tak sustia. Nestava sa my, ze by ich precurala tak som spokojna. 😵

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ...hmmm 😅 , no než kiki doroste bude výběr bot určitě ještě lepší 😉 .no a po kom by tu 38 taky měla mít? 😀

hancazivocich
8. zář 2010

@ined77 - dyť já vím 😀 😀 - jen my dvě se prostě musíme provokovat, že? 😀 😀
Mlčíš? A ty ? 😕 😲 To nevydržíš!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Člověče, to ti byly situace... kolikrát - ale člověk se aspoň rychle otrkal 😀

ined77
8. zář 2010

@gina333 🙂 ...no jo, bylo to zábavné dopoledne 😀 .
kdyby jsi viděla matýnka co dělá před spaním, tak se budeš spíš divit, když plenku nepročůrá 😀 .
je to melena 😠 😀 .
tak ať sophinka pěkně spinká i doma 🙂 .

hancazivocich
8. zář 2010

@ined77 - ale já bych jí tu 38tku tak přálaaaaaa... Jenže.... tu bude mít tak ve třetí třídě 😝

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ..my se nějak provokujeme??? 😕 😅 😀 ...to jsem si teda nevšimla 😅 , máš ten pocit? 😀
to ti věřím že máš pestré zážitky 😀 .

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ...já ji mám, ale nedám 😀 .ale tak nevíš, třeba bude mít nožku spíš po tobě 😉 🙂 .

hancazivocich
8. zář 2010

@ined77 ale to víš, že ne..... Vůbec 😀 😀 😀 😀 , ale Matýnka jsi pochválila - že to aspoň umístil.... dobře, ne? 😅

hancazivocich
8. zář 2010

@ined77 - spíš po chlapovi - má ji takovou.... Máma tomu říká sloupy!! Prostě oni to mají v rodině - i jeho mamina vypadá a je štíhlá, ale normální kozačky neobuje, páč má nožku takovou... netabulkovou 😅 Prostě č. 41, ale silný lejtka - jakoby oteklý... U mě je to obezitou, u nich genetikou 😔

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ..já se zmohla jen na smích..ono totiž už při vyslékání slípků z něj vypadl bobek co tam už měl 😀 ...tak to chudáček asi ještě držel 😀 .šikulka 😀 .
já mu nenadávám když se počurká, jen občas lamentuju, že kdo to má pořád prát 😉 😀 .
on je totiž i takový expert, že si sedne třeba sám na nočník, ale pipíka nechá venku 😝 😀 ..to je pak fontánka 😀 .no ale zlob se na něho 😅 😉 .
jo s takovýma nohama jsem viděla včera jednu paní...ještě jsem si říkala, že na svou postavu má opravdu takové sloupkovité nohy 😨 ...jéé, matýnek pláče ☹

hancazivocich
8. zář 2010

též pláčeme, valím.... Teda hulákáme...

ined77
8. zář 2010

tak my jsme vzhůru 🙂 .spinkal 1.45, stačí 😉 .
na otázku jestli je vyspinkaný do růžova mi opět odpověděl že ne 😀 .

ined77
8. zář 2010

sherry 🙂 ..co ko? jsem napjatá a ty nikde? 😨 😕

prchalka
autor
8. zář 2010

U nás se spalo asi 45 min a béééé mamíííí a celkově tak 1.30! Nic moc dneska. Asi jsem trošku zachrápla, jak jsem tam u ní ležela a pak otevřu oči a ona na mě čumí 😅 😀
Tady teda jela diskuze 😝 Já měla Happy celkem ráda, ale fakt ty 4+, 5tky jsou velký, tak už se těším, až se jich zbavíme a na noc ty Tesco zelený, až teď naposled se nám jednou jedinkrát roztrhla, jinak v pohodě!
Já teda nohu měřila nedávno a tak cca 14,5 cm určitě 😝 😝 ... baletka 😀 😀 😀 😀

gina333
8. zář 2010

U nas spalo 1:10, super, Nati ide do tanecnej a my ku svokre, MM jej slubol opravit malovku tak ideme asistovat. 😉

ined77
8. zář 2010

mates mi za 2 minuty bez dohledu vylil v obýváku na stůl jupíka a vymáchal si tam celé ruce až pod krk 😠 .dnes už je potřetí převlečený 🙄 ...moje nervy 😠 😅 .
jinak já se loučím a přeji všem fajn den i noc 🙂 , páááááá

matova
8. zář 2010

ahojte, u nás sa včera zaspalo o 21:15, vstávalo sa zas neskôr- o 8:15 😕 , o 4h sme boli hore a zas po mlieku nevedel zaspať, tak sme mastili zuby.... 😲 .
Doo sami dvaja, a nechcel mi ísť spať, cez obed prišla svokra zahliadnuť tak ju malý ťahal že sa chce hrať ale nešla...zaspal o 14:05 takmer celkom ako včera, zas budem asi budiť, aby nešiel spať potom až príliš neskoro. Dočítané nemám- zatiaľ 😉

matova
8. zář 2010

ahojte, u nás sa včera zaspalo o 21:15, vstávalo sa zas neskôr- o 8:15 😕 , o 4h sme boli hore a po mlieku nevedel zaspať, tak sme mastili zuby.... 😲 .
Doo sami dvaja, a nechcel mi ísť spať, cez obed prišla svokra zahliadnuť tak ju malý ťahal že sa chce hrať, ale nešla...zaspal o 14:05 takmer celkom ako včera, budem ho musieť zobudiť ako včera, aby nešiel spať potom až príliš neskoro. Dočítané nemám- zatiaľ 😉

matova
8. zář 2010

plienky- nosíme pampers č. 4- vždy v akcii v Metre, vyjdú niekedy ešte lacnejšie ako z Dm, ale keď niesú v akcii, kúpime DM- ako gina 😉, zelené Tesco sme mali, ale tiež sa mi vidí že oproti DM sú šušťavé.
prchalka 🙂 :talent mánia 😀. Môj sa "naučil" povedať: Jlia 😅 (júlia)
gina 🙂 : mm chcel aby sme látkovali- už v porodke som to spomenula ststričke a ona oči vyvalila, že prečo a tak, a tiež že je to ešte aj drahšie...ale hlavne sa spýtala či nieje starší ročník- a ja ja že je 😀, tak že ahaaa 😉Ale prišli problémy s kojením, kakal každé tri hodky aj vnoci, tak už si na ten nápad ani nespomenul 😀
ined 🙂 :super na neuro, to poteší 😉. Kočiarik- áno, budem rada, ďakujeme 😵 a ako sme sa dohodli, neskôr ho darujem 😉, v prípade potreby Ti prepošlem nazad 😀 😉 .
katzi 🙂 : máme rovnaký problém, akurát mm odchádza ako myška o 6h, nechcem aby ho budil, lebo ja vnoci nemôžem zaspať tak dospávam ráno- a potom je tu problém, ale asi dvakrát to tak vyšlo že nespal dovečera a bol to total horor vydržať to, proste ešte ten spánok potrebuje len tiež dávať ho o 16h to je na mašľu, to by nespal do noci..neviem čo s tým.
hanza 🙂 : my máme 23 topánočky a tlačia ho, krivia sa mu nechtíky nadol, ale keď dám botasky 24, tak v tom nevie chodiť, zakopáva o špičky, nechce ich, asi sa mu zdajú veľké alebo aj sú, neviem. A už má aj jesenné vysoké šnurovacie 24 elefanten-tu z bazáru, ale neviem neviem...

sherry 🙂 ????dúfam že všetko je ok 😲 😉

sherry28
8. zář 2010

tak podávám info o KO, byla jsem tam na třetí, ale odpo jsem neměla čas sem zajít 😉 přijede ségra s Kájou, tak jsem vařila 😉 tak mimi už leží hlavou dolů, ale je o něco menší asi o 12 dní 😕 nedělám si z toho hlavu, Luky byl taky menší 🙂 jinak ta ruka prý vypadá na kapiláry 😅 dala mi kombinaci hořčíku s B6 a chce mě vidět za 14 dní, pokud to neustane, tak mě pošle na neurologii 😕 a na velký utz do Kolína, tak uvidíme 😒

hancazivocich
8. zář 2010

@sherry28 - a nemůžeš mít spíš něco se šlachama? Nebo sy karpálního tunelu? Tenisovej loket - toho může bejt.... Ale hlavně, že je mimouš správně natočenej, ne? A pohlaví? Asi pořád není vidět, co? Teď už asi ani moc k vidění nebude - až na porodním sále

sherry28
8. zář 2010

@hancazivocich šlachy asi ne 😒 no dr. taky říkala něco o karpálním tunelu, že je prý víc variant 😕 zkusí mi dát to béčko s hořčíkem(hořčík teda beru)a uvidí se, pokud nebude zlepšení čeká mě neurologie 😅 a velkej utz v Kolíně, takže tam by pohlaví bylo vidět, jinak jsem se ani dneska neptala(nějak mi to je už jedno 😒 ), jen doufám, že je mimčo jen menší a je jinak zdravé 😉

gina333
8. zář 2010

@sherry28 : dufam, ze na tu ruku ti lieky zaberu. To nevadi, ze je mimco mensie, ved dobreho vela nebyva. 😉 😉 😉 Ale zdravucky je urcite, to sa neboj. 😵

My sme poo boli iba u svokry a potom trocha v meste,ale fuka studeny vietor takze to moc na prechadzku nebolo. 😒 Ja som malej kupovala vcera papucky, no my mame malinku nozku, iba 22-ky 🙂 🙂 este som pozerala ci nemaju aj zimne, chcela by som pre nu take hrube snehule, ale tie estre len maju dostat.

hancazivocich
8. zář 2010

@sherry28 - já neurologii měla - neboj se toho! Já si před.... ty jo.....před...5,6 roky rozdrtila ruku - rsp. svaly, cévy a nějaký nervy či co... Jak jsem propadla z půdy a sama sebe přivřela do poklopu... Takže ty bolesti a brnění znám.. Moc dobře - mně se tlemili i doktoří - že nedokážu otevřít obvazový materiál... Jsem levák - a vypadávala mi i taška s nákupem, psát moc nešlo... Tři nebo čtyři prsty to chytlo...
Miminko je mladši... No - stači, že třeba MS měla posun, ne? Takže by se lišil termín podle MS a UTZ...Naše se rozcházela podle UTZ a MS o 15dní... Neboj, bude to ok.... 😉

hancazivocich
8. zář 2010

Jinak moc prosím o radu - MP jede o víkendu na ten off sraz... Tchánovci mají chatu tak kilák a půl od místa, kde se to bude konat. Ale na chatu ten víkend nepojedou - tchyni se zkomplikovalo hojení rány... A MP mi nabídl, jestli bych tam s malou nechtěla být? Že by se tam za námi třeba zastavil, zajel, nebo my za ním. Taky že by se tam přišel vyspat - takže bych mohla i zatopit, aby šel hajat do teplýho.. Jenže já pořád váhám - sama s malou - sice wc, sprcha, kamna, sporák, vše tam je, ale malá je divoch a sama jsem tam s ní nikdy nebyla - co myslíte? 😅 😔 😕

gina333
8. zář 2010

@hancazivocich : ja by som tam sama nesla, ale to je len moj nazor. Urcite by my tam bolo na nervy samej s malou, a keby prisiel muz iba na noc sa vyspat, tak to by ma aj vystrelo od nudy. 😒

Po 45 minutovom uspavani konecne spime, 😝 😝 nechodi sa von, neni vybehana tak potom vecer nie je ani unavena tak to potom tak aj vyzera. 😲 Tak idem konecne k telke.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
8. zář 2010

ženy díky 🙂 já právě zhruba vím, kdy jsme otěhotněla a to jsem i říkala i dr. že to muselo být na Valentýna(jen jednou jsme to porušili bez antikoncepce, jinak jsem čekala na termín k dr.)a dr. mi řekla, že jí to na 14.2.neodpovídá, že mimčo odpovídá dřívějšku(při prvním utz) a že termín porodu je 2.11., takže to je nejspíš blbost a termín je právě o těch dvanáct dní šouplý 😉 potom by i mímo odpovídalo 😵

přeju vám všem dobrou noc a jdu si něco udělat s tou rukou nebo se zblázním zase to šíleně bolí, nemůžu psát ☹ tak všem klidnou noc 😔

sherry28
8. zář 2010

@hancazivocich záleží jak ty to bereš 😉 já bych sama na chatu s dětma taky nejela, potřebuju se cítit bezpečně a tam bych se teda moc necítila 😕

matova
8. zář 2010

ahojte, aj u nás sa konečne spí 😝 😀
sherry 🙂 : to je fajn že mimi už sa otočilo 😵 , a termíny...u šimonka ja som bola presvedčená že mal byť termín ešte o týždeň neskôr, ale na to sa ohľady nebrali, len podľa PM a utz. A neboj, podľa prietokov v 30tt mi dr. vravela že malinká je trošku vzrastom pozadu a o 2 týždne na to už že úplne o.k, tak to sa tiež mení 😉. Ruka- no, je to na figu, hlavne keď je vždy doma a okolo detí čo robiť 😢 . A som zvedavá čo povie veľký ultrazvuk v Kolíne, dúfam že tu ešte budem 😅.

gina 🙂 : čo to má byť u nás to počasie?? kde je to babie leto??? 😠 😕
hanza 🙂 : ja by som šla na chatu, keby to nebolo niekde na samote ale normálne medzi domami a hlavne keby malý v pohode zaspával aj inde. + počasie by muselo byť fajn, aby mohol behať po vonku, keďže tam nebude mať hračky...inak nie 😉. A teeeda, ty fakt priťahuješ úrazy, alebo úrazy teba 😒