Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
9. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova : veru kde je? Mne by aj babia jar stacila 🙂 🙂 aj teraz uz prsi, slnko tu nebolo vidiet pekne davno. 😠

Po hroznom uspavani otrasna noc, uz o 23:10 som ju musela zobrat k sebe, celu noc sa vrtela, kopala, plakala, sadala si na hruza. 😠 Ja neviem co jej bolo ale dne veru kupim Chamomillu a nasadim naspat. Cely den je ok, aj ked pride noc my vyvdie toto. Som totalne dolamana, nevyspata a samozrejme uz je hore, veselo si semoti po byte. 😉

prchalka
autor
9. zář 2010

Dobré ráno,
moje noc o ničem, 10x vzhůru a zas jsem nemohla spát.. 😖 🙄 A dítě je snad na baterky nebo co, opět ve 22.30 béééé 🙄
@ined77 Krásně vám to tam svítí 🙂 Matymu vše nej... nej... nej... ke 2 ročkům! Třeba se dneska něco zlomí 😀 My taky "slavíme" - rok nespaní & výročí svatby 😅 a neteř má 18 😉 Snad jsem na nic nezapomněla 😅

gina333
9. zář 2010

ined: Matymu prajeme krasne narozky, hlavne vela zdravicka , uzite si dnesny den. 🙂 🙂 🙂

@prchalka : tak vsetko naj k vyrociu svadby. 😵 😵 😵 😵 cim prekvapis TM? 😉

lehna
9. zář 2010

dobré ránko,

včera jsem nějak nestíhala, ani jsem PC nezapínala. Štěpi spal včera do 8.30 a za hodinu jsmě šli ke kámošce. přišli jsme odpo, Pipa samozřejmě celý den nespal.
Takže dnešní noc nic moc,jak jinak a budíček 5.45.
Dneska jsem měla mít zase sraz s holkama,ale prší,tak budem doma.
Ined- Matýnkovi přejeme vše nej nej k narozeninám,hlavně zdravíčko 😉 😵 .
Prchalka- jsem myslela,že ty malé prkýnka pro děti jsou jen ty plastové. no v sobotu jedem na nákup, tak se mrknem.

Jinak my slavili výročí svatby včera 🙂

sherry28
9. zář 2010

dobré ráno nebo spíše deštivé ráno 😕 😉
dnes se mi k pravé ruce přidala i levá 😅 tak to už je fakt moc 😠 ráno jsem nemohla namazat ani chleba Lukymu ke sváče, tak jsem to zkoušela levačkou, ta bolí míň 😀 Luky mi dělá radost, donesl dvě jedničky z matiky a včera jedničku z češtiny 😵

gina333
9. zář 2010

@sherry28 : sikovny chlapec ten tvoj Luky 🙂 fu, tak je to horsie s tou rukou ked uz aj lava je bolava, no ja si to ani predstavit neviem co by som robila, drzkaj sa moja. 😝

sherry28
9. zář 2010

@gina333 děkujeme 🙂 uvidíme jak mu to půjde dál, přeci jenom je to zatím první třída 😉 ale i tak to mamku potěší a on má taky radost 😵 lepší začátek do studií nemohl mít 😉 co se týká ruky, tak přes den se to rozhýbe, takže to jde, ale večery, noci a rána jsou nejhorší ☹ uvidíme jak dál 😉

@ined vše nejlepší Matýnkovi, už to není miminko, ale velký klučík, maminko 😉 a Marýsek mu posílá písničky od Dády 😉 (teď tady tančí a já se pokouším žehlit) 🙂 http://www.videomix.cz/video/kTIyiZPyXzQ/

matova
9. zář 2010

INED MATYÁŠEK- prajeme Ti všetko najlepšie k narodeninkám, veľa zdravíčka, radosti a lásky 😵 😵 😵 😵
Posielame božteky 😵

matova
9. zář 2010

Zatiaľ nečítam, je mi zle 😝 , ešte o 2h som nespala, a malý vstával o 6:30, som K.O 🙄 . a on v plnom nasadení útočí 😀 . Musím tiež nejakú aspoň jogurtovú tortu nachystať...tak páááá,
všetkým krásny deň 😉 (tu prší, ale aspoň obrazne nech je krásne 😉 )

prchalka
autor
9. zář 2010

Jo a můžu vás uklidnit, abyste si nemysleli s tou čurkou - zvládáme to jen doma! Ani venku, ani na návštěvě. Včera jsme jeli ke švagrový a bez plínky, říkala jsem jí, že si musí říkat a ptala jsem se, jestli nepotřebuje.. nééé a za minutu byla prodojená v pokojíčku, to jsem vstávala od kafe poprvý a dala jse jí plínu, protože by se to stalo znova. A za minutu udělala bobek, tak jsem vstávala od kafe podruhý. To moc miluju, při takových příležitostech 😖 😠 Kdybych jí táhla na záchod, tak bude protestovat 🙄
Dneska jsme samy až do odpol, taťka je v Praze a přivalí sám neví kdy, tak to jsem zvědavá, co budem dělat, tady pěkně leje. Tak jsem aspoň pustila Pat a Mat, protože ani ta tv díky tomu nejde.
Jinak jsme týden po očku a teplotu ještě neměla, možná byla chvilkama víc teplejší, ale nic velkýho. Myslíte, že by se to ještě mohlo rozjet? Sice je to asi půl roku, ale už si prd pamatuju, jak to bylo minule, jestli do týdne nebo po týdnu.. 😕
@sherry28 Mně bolí taky pravá, ale to budou karpály - mám to jasně od myši v křeči. Někdy s tím taky nejde existovat, ale ty to máš ještě několikanásobně horší! Snad ti něco pomůže! ☹

sherry28
9. zář 2010

@prchalka já myslím, že teplota měla být devátý den nějak 😕 ale my jí taky neměli 😉 tay mě napadlo, že třeba od PC, ale přidala se k tomu levá, takže od PC nejspíš ne, chytlo mě to teď v sobotu poprvé a má to rychlý průběh, každý den je to horší a horší a přidala se i druhá ruka(přikláním to k těhu) 😕

sherry28
9. zář 2010

za chvíli sem přijedou obě sestry i s dětma 😀 doufám, že to stihnou dřív než pojedu pro Lukyho 😉

gina333
9. zář 2010

@sherry28 : takze mate rodinne stretko 😉 😉 ja uz mam uvareny obed, vonku prestalo prsat ale je dost zima. Nevadi, aspon sa pojdeme poo prejst nech je Sophi na vzduchu. 😵

hancazivocich
9. zář 2010

zdravím všechny...
Ined + Maty 😵 😵 😵 - vše nej nej....

sherry + gina + matova 😉 😉 - děkuji za názor - počkám, jaké bude zítra počasí a uvidí se...Zatím je to tak 50:50, možná 60:40
Malá tam má i hračky, i pískoviště, náhradní oblečení, plínky, nočník 😀 😀 , jídelní židličku atd... Chata je v chatové oblasti, trvale tam pobývají minimálně tři lidé... MP nepřijede jen na noc, i přes den.. S tím topením to byl můj nápad - jemu je jedno, kde budeme, nechává to na mně!! No, s dvěma dětma nebo těhotná bych tam asi určitě sama nebyla... Taky nejsem ale vyloženě městský typ, takže pokud je možnost, tak z paneláku zdrháme. Mno - a jestli si troufnu... Tak to uvidím... Se spaním asi ...snad problém nebude - uvidíme... Spíme dole ve spacím koutě... Uvidím, popřemýšlím a dám vědět

prchalka
autor
9. zář 2010

Prodojily jsme se i dneska 😝
Tip na rychlý oběd, dnes ho čorí měla: brambory s kuřecíma koulema Ikea. Rozpasírovala jsem jak brambory, tak koule, ohřála pak na másle a je to mňamka veliká!
Jinak reakce na to očko tak 8.-9. den, tak si ještě počkám, no ale mohlo by to být tentokrát bez, sím!!!
@gina333 Co dostane MM? No asi vůbec nic, ven se nedostanu, nápad stejně nemám. Psal jen, ať dám chladit víno, což jsem doteď neudělala 😅
@matova No vidíš, krásné jméno se naučil Šimonek říkat 🙂 🙂 pak že nemluví 😅
@hancazivocich Já neradila zatím nic, mám problém být doma sama v baráku 😅

gina333
9. zář 2010

@hancazivocich : ta chatka musi byt super, ved je zariadna, Kikus tam ma hracky, to je fajn. Keby bolo pekne pocasie tak tam chodte, sice ja by som sa tam bala 😲 ale ked tam bude TM s vami stoji to za skusku. Ale bez muza by som tam ja sobne nesla, mozno, ze preto lebo ja milujem mesto ale pre mna by to tam bolo bez ruchu dost strasidelne. 😲 😉

prchalka
autor
9. zář 2010

Doufám, že oslavenci se už nezbořili 😀 😀
@katzi A jé, u vás zase začínají bojkoty spaní? To u nás po těch 5ti hodinách vím, že problém "snad" nebude 😕 Většinou vždycky uspáno a večer jak jsem psala.. lehne, držíme se za ruce, je ticho a pomalu usne 😉

hancazivocich
9. zář 2010

@gina333 - ano, Kikouš tam má i hračky, protože tam přes léto trávíme víkendy, bez nich by to nešlo... 😀
No, já jsem zvyklá být sama doma, MP si myslím, že tam toho s námi moc nepobyde.... Jo, strašidelné to tam asi bude - hlavně i proto, že tam nesvítí žádně lampy, takže v noci vidíš hvězdy a jinak nic 😀 - což je pro mě super, ovšem v noci, když vstávám k malý, tak bych si trošku rozbila čumáka (nosáka)-jak říká Kikouš 😀 😀 😀
Ta mě před chvílí též dostala. Uložím v obvyklou dobu, v dobré víře, že to zabalí... A nic.. Začla si vemešlet, pochovat, tátu, babiku, žabákaa, atd... Furt dokola, říkám - chceš kakat? Ne, chceš čůrat? Ne! Tak odejdu, pak jdu kolem, hluk a smrad!!! Přitáhla se za úchytky ke stěně s postýlkou, zvedla víko u vyřazený výbavičky - teda u krabice s výbavičkou a půlku mi vyházela 😠 😠 A samozřejmě - měla ho tam... A huláká na mě - Mámo baf! Čuchej bobka"" Smmmdíiiimmmmmmmmm - je tam... tfuj, hladí se po vláskách - jako že je šikoooovná holčička a hlásí, že kadilaa

gina333
9. zář 2010

@hancazivocich : no potvorka mala. 🙂 🙂 Byt bez muza som zvyknuta aj ja, ved uz dlhe roky tak fungujeme, ale predsa sme v meste, v panelaku tak vzdy to beriem tak, ze tu sa nam nic nemoze stat. 😉

gina333
9. zář 2010

U nas sa spinka, idem pozmyvat podlahy. 😉

ined77
9. zář 2010

ahojky 🙂 ,
všem moooc děkujeme za přáníčka 😵 😵 😵 !!!
já jsem od rána chystala chlebíčky a chuťovky 😝 , pak došly první dvě gratulantky- kámoška se sylvinkou 🙂 ...no bugr po dětech neuvěřitelný 😝 , takže pak honem obídek atd. a spinká se od 12h 😵 .akorát teda ani dnes se to neobešlo bez scénky 😢 ...už byl před spaním hrozná protifka, ječel a vztekal se, tak jsem malinko vypěnila 😒 .snad to zaspinká 😅 😢 .
od včera má na obličejíku 5 štípanců ☹ , tak dávám fenistil kapky a i mažu gelem, ale zatím nepomáhá nic...holt budou fotky s pupínkama 😅 ...však on je takový brzký puboš 😀 .
kamera i foťák je přichystaný 🙂 .
jo a dostal od sylvinky super letadlo a desku na wc 😀 a moooc se mu to líbí...už ji pokřtil čuráním i kaku 😀 .teda ne přímo tu desku, ale jakože na ní seděl 😉 😀 .
gratulanti dorazí okolo 14.30, tak snad se stihne vyspinkat do růžova a do dobré náladičky 😉 .
jdu rychle dočíst, mám obr skluz 🙂 .
a ještě jednou všem moc děkujeme 😵 !

hancazivocich
9. zář 2010

@ined77 - pořiďtě si do zásuvky ten borčus proti komárům!! My ho máme - a absolutní spokojenost!! Zapínám na noc a na denní spánek - kdybys ji viděla, jak byla chuděrka oteklá...
Jo a na štípance mi radila kamarádka, že dostaneš Zodac - kapky - na alergii bez předpisu - my máme fenistil, na recept...

hancazivocich
9. zář 2010

Jako do el. zásuvky, aby mi někdo nevyčetl, že v šuplíku mu to bude na prd 😀

ined77
9. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ...děkujeme 😵
kikouš teda super boduje 😀 .
cosi do zásuvky máme, ale matýnka pohryzalo něco včera venku ☹ .
jinak fenistil kapky mám a dávám 😉 ...měl večer, ráno a na poledne, ale zatím beze změn 😒 .
a co se týče chaty.. 🙂 pokud tam máte takovéhle zázemí, tak bych jela určitě 😉 🙂.už se dlouho nedostanete z baráku 😉 ...zima je na krku 😒.takže super šance využít jednu z posledních příležitostí 😉.

@sherry28 🙂 ...moc děkujeme za písničky a přáníčko!!! 😵 už jsou v oblíbených a hned jak se matýnek vzbudí, pustím mu to 😵 .
super že je mimísek už otočený 😵 , ale ty ruce....chuďátko 😢 .nechceš dr. aspoń zavolat že už to máš v obou? 😨
za jak dlouho mají zabrat ty léky? 😕
budete mít doma veselo 😀 a abych nezapomněla, luky startuje se známečkama opravdu pěkně, šikulka!!! 😵 .

@matova 🙂 ...děkujeme 😵
jejda, no jen to nééééé, kočárek si pěkně necháte nebo ho pak někomu dáte 😉 😀 .
no vidíš jak šimonek už krásně mluví 😵 , šikulka 😵 .
a kdy on že má vlastně 2 ročky? 😕 taky brzy ne? 🙂



@prchalka 🙂 ...děkujeme 😵
kuřecí koule??? 😅 😀 ...neznám 🙂 .
abych tě uklidnila 🙂 ...dnes se u nás sylvinka počurala i pokakala 😅 ...a to je s bezplenkováním hooodně před náma i váma..takže klid 😉 .
gratuluji k výročí!!! 🙂....pěkně to oslavte 😵.
u nás je září nabité...7. má narozky švagr, 9. matýnek, 10. synovec..do toho tcháni slaví 40. výročí svatby...takže o oslavy nebude nouze 🙂.dnes mám v plánu dát si mini skleničku šampíčka 😝 🙂.

@lehna 🙂 ...gratuluji k výročí svatby 🙂 .a moc děkujeme 🙂 .

@gina333 🙂 ...děkujeme 😵 .
já dnes ve 3.30 převlékala a přebalovala pročurkaného matýnka a pak nemohla zabrat asi 2h 😖 ...za to jsme spali do 7h 😅 😀 .
ale ono i to počasí je hrozně utahané...chybí to sluníčko 😉 .

hancazivocich
9. zář 2010

@ined77 - ještě k té práci - dodnes mě zdraví spoustu a spoustu lidí, když mě pozdraví mladej, namakanej a pěknej chlap a vyká mi, tak většinou vím, že u nás ležel 😀 😀 😀

hancazivocich
9. zář 2010

Jinak mám pocit, že Kikouš boduje už od narození - se ty příhody prostě nedají ani vylíčit, ani sepsat - je to na dlouho.... Sranda je, když prohlíží knížku s dědou a říká mu - dědooo šatelit! Protože koukají do atlasu světa a všechno chce znát.. Akorát jsem ho nevarovala a když se dostali k lamě, tak mu plivla do oka a řekla Lama - pive-.... A má problém v plive a plave - myslí si, že ryba plive taky 😀 😀
Jinak .. včera u kámošky prošmejdila všechno - pořád jsem jí něco brala z rukou a kámoška - jen jí nechej a šup, už jí plavala řasenka a prstýnek v akvárku 😅 😅 Pořád čekám telefon, že si máme odpo zaskočit do zverimexu pro nějaký rybky 😕 😅

hancazivocich
9. zář 2010

A ještě dotaz - když trénujete nočník - kolik čeho oblečení tak musíte mít? Myslím rezervní......

gina333
9. zář 2010

@hancazivocich : urcite vela, 😀 😀 ja som to vzdala aj koli tomu, ved ani nemam tolko teplacikov kolkokrat sa pocikala. 😲

hancazivocich
9. zář 2010

@gina333 - no, tak to jsem si myslela.... 😝 😝 Mno, uvidíme, uvidíme... Mám i takový ty igelitový gaťky na plínky, akorát mě napadá, že asi budu muset přikoupit látkovky - či co.... 😲 😲 Akorát teda- když zkouším vysazovat na nočník, tak se mi to začne vztekat, plácá se po pipině a řve - pínu, ci pínku, sem, tady ci pínku - mno, tak jsem teda fakt zvědavá - ono... někdy to ukecaný dítě není výhra - zvlášť na vycházkách - když komentuje opilce - jéé, pán... motá ... hapá, bebí, atd....Nebo řve za klukem na kole - bázen, bzdi, hapáš, nosáka - jako, že je blázen, že sletí a rozbije si čumák 😅

ined77
9. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
kolik čeho?jako na ven?já brávám dvoje kalhoty, dvoje slípky a dvoje ponožky + jedno náhradní triko, kdyby si na něj nějak cvrkl...u těch kloučků je to hned 😀 .a když mám poslední čisté prádlo, nasadím plenku 😉 .mám zatím ale to štěstí, že venku se matýnek počurkal zatím jen 2x 😉 .ovšem přes zimu taky nevím jak to dělat...náhradní oteplovačky sebou brát ven asi nebudu že...nebo jo 😅 ?
a doma obleču co je zrovna čisté...tepláčky, hrací kalhoty,v létě kraťásky 😉 .

matýnek se vzbudil po 1.15...ale ještě dospává na pohovce,a korát musím psát omalu abych moc neťukala do klávesnice 😅 😀 .

no tak už je vzhůru a zase kňourá 😒