Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
9. únor 2010

no nic končím, jdem ven. Aduš mi tady z toho dělá kůlničku na dříví

sherry28
9. únor 2010

katzi: Určitě je houpání lepší než flaška v tom, že flašku měl ten první na noc a pěkně se mu zkazili dva přední horní zuby. Vyloženě od sání z flašky, tak jsem ji u druhého ihned zavrhla. Sice malej dva dny řval než si zvykl na houpačku, ale teď dobrý, ale musím říct, že flaška byla pohodlnější. Ale zase vím, že nebude mít zkažený zuby. Jinak má Lukášek krásný bílý zoubky, až na ty dva. Už se těším, až mu vypadnou 😀

sherry28
9. únor 2010

Venku jsme už dneska byli, ale taky končím starší chce dělat nějaký úkoly 😉

katzi
9. únor 2010

Sherry: jj, to je jasný. Doufám, že než budu mít druhý dítě vynalezne někdo samo drncaní postýlku. Jsem ochotná zaplatit jakoukoli částku 😀

ined77
9. únor 2010

katzi 🙂 ...já myslím,že tohle budeme jednou říkat všechny 😀 .však děti máme hodňoučké,jen se trošku vztekají,piští,ječí a nespí 😀 😀 😀.
taky jdeme ven,kde se potkáme 😀 ?

sherry 🙂 ...no 40 k zoubkům,to je fakt síla ☹ .taky k dr.nechodím myslím zbytečně a navíc třeba v nějaké epidemii 😒 ,ale kolikrát jen volám pro radu a když není zbytí,také jdeme 😉 .
naštěstí u nás se ti malošci pokud to je jen trošku možné berou přednostně 🙂 ..
u nás se také přestalo pít v noci nějak samo,najednou prostě nechtěl 😅 .

no,také končím,už je tady slušný brajgl za tu chviličku 😠 😀 .

navečer ještě nakuknu 🙂 .
všem pěkné odpoledne 🙂

katzi
9. únor 2010

Ined: jj, oni jsou zlatíčka všichni - hlavně v noci 😀 Tak sraz někde na půli cesty Brno - Zlín 😀 Já už teda jdu, tak pa pa večer.

ined77
9. únor 2010

dnes máme 17 měsíců 😵 ,to jsme už velicí že 😀 😀 😀

prchalka
autor
9. únor 2010

U nás opět hrůza! Řev a kvičení, všechno rozmetá, hází s tím, když má svou chvilku 😝 A do 20h daleko 😝 A když už je to lepší, tak si na nohu pustí plnou flašku pití 1,5l, takže zase řev! Tak já zase jdu..

prchalka
autor
9. únor 2010

Řve jak tur! 😠

ined77
9. únor 2010

katzi 🙂 ...tož jsme čekali a čekali a prdlačky 😝 😀 😀 😀.
ano,v noci malého miluji nejvíc 🙄 😀 😔.
my byli venku něco přes hodinku a fajn.matýnek krásně capkal a docela dost daleko a ani moc nosit nechtěl 😉.
nakrmili jsme labuťky a kačky,matýnek nadšený 😵.ale ujídal jim potfůrka starý chleba a rohlíky 😕 😀.a že mu šmakovalo.
jink teda už i pokašlává ☹,úplně se děsím co se z toho vyklube 😢 .

prchalka 🙂 ...jejda,asi jí fakt něco zase roste,to není možné ☹ .ale večer už se blíží 😉 .

jdeme si posílat bagr a stavět věž 🙂

ined77
9. únor 2010

tak místo bagru donesl nočník,sedí na něm a sleduje kouzelnou školku 😀 .
tak jdeme asi posílat kakáč 😀 .

ined77
9. únor 2010

matova 🙂 ...tak ta rýma od zoubků bohužel těžko bude ☹ .už i kašle ☹ .a navíc jsme nachlazení vlastně všichni,tak se není čemu divit.mě taky není stále nejlépe,ale funguju,jinak se nedá že 😅 .
to jsem předtím zapomněla napsat 😔 .
já si fakt budu muset vždycky dělat nějaké výpisky,protože pak začnu psát a vše co jsem ke komu chtěla zapomenu 🙄 ,už je nás tu moc 😀 .
vy už pomalu usínáte co? 😀

prchalka
autor
9. únor 2010

V rychlosti jsem vás dočetla, ale reagovat nestíhám, má jí na chvíli na starosti tatínek, tak už zase musím jít. Přinesl jí 2 pixly od krému, hlavně od toho, jak tu měla babí, tak je spokojená 😀 ale pištět bude stejně... už jí slyším, letím.. 😝

sherry28
9. únor 2010

Kluci si tady u mě hrajou, pračka pere a já vyhlížím taťku 🙂

sherry28
9. únor 2010

Přemýšlím co k véče 😕

sherry28
9. únor 2010

Už vím, udělám špagety s rajčatovou omáčkou 😉 a budeme je mít i zítra na oběd 😀

ined77
9. únor 2010

sherry 🙂 ...matýnek už papká rohlík s kiri,rajčetem a okurkou 🙂 .ale to nebude myslím nic pro vás 😅 .
děláte teplé?
malý si tu jezdí s bagrem a zatím je docela hodný na to,jak málo odpolko spinkal,tak uvidíme,raději to ještě zaklepu,do večera daleko 😉 😅 .

prchalka 🙂 ...jj,pixly u nás taky frčí,hlavně ale plné 😠 😀 ...
dej jí něco do pusenky ať nepiští 😉 😀

ined77
9. únor 2010

sherry 🙂 ...dobrá volba,taky to mám ráda 🙂 .tak si nechte chutnat 🙂 .i malý to bude papkat?lámeš muje,či jak je jí? 😕

gina333
9. únor 2010

Babenky prosim dajte mi nejake tipy na obedy aj vecere. Ta moja je strasne zly jedak, poradte mi nieco.

My sme boli trocha na prechajde nech sa unavi, teraz sa rehoce na plne usta pri tatovi, Natali sa uci a ja idem ukuchtit nieco na veceru. Asi granadir. 😉 😉

katzi
9. únor 2010

Ined: my vás taky vyhlíželi a taky nic.Tak kde se stala chyba? 😀 Já Aduš i někdy zpívám - má sladká Emčo, já bych tě láskou sněd - hlavně v noci 🙂 Držím palec ať nejste nemocní. Adušadlo taky soplí = čekám dost blbou noc, bude se jí blbě dýchat 😒

Prchalko: dej si na uši sluchátka a do pusy čokoládu na nervy 😉

Sherry: teda u vás idylka - kluci si pěkně hrajou. Že bych Adélce pořídila sourozence na hraní? 😀 A špagetky bych si taky dala říct, mňam mňam.

katzi
9. únor 2010

Gino: bohužel moc neporadím, já jsem špatná kuchařka a Áda i manžel jsou naopak dobří jedlíci, kterým se zavděčím téměř se vším. U nás je to pořád dokola: kuře, špenát, pangacius, těstoviny s majdou, rizoto,......

ined77
9. únor 2010

katzi 🙂 ...krupica,asi blbá domluva 😀 😠 😀 .
snad z toho nic hrozného nebude,po té nemocnici se už děsím i blbé rýmy ☹ .
ale noc taky nečekám nejlepší,soplí a soplí ☹ .

gina 🙂 ...já vařím to samé co katzi...pořád dokola 😅 .když zkusím něco nového,tak to většinou stejně neprojde 😅 .
co je to granadir???to slyším prvně 😅 .

ined77
9. únor 2010

katzi 🙂 ..tď jsem viděla upoutávku na ordinaci,to bude nervák 😀 😀 😀 .
máš tedy také žehlení?já už mám vše nachystané 😀 ....jsem úchyl 😝 😀
jako ne že bych se na to tak těšila,ale u té ord.mě to docela i baví 😅 😔 .

no jdu zavolat dědovi,udělám kaši a půjdeme do bublinek 😵

sherry28
9. únor 2010

ined77: no většinou máme teplé véči, ale také to někdy spláchneme rohlíkem se sýrem a šunkou atd., ale když mu dám teplou pořádnou, zdá se mi, že spí líp 😒 Malýmu jsem nikdy nemixovala nic. Lžičkou je nakouskuju a on je sní 😉

katzi: S tím hraním to není tak horké, když si spolu hrajou tak je to tak 10 minut, ale díku Bohu za ně 🙂

katzi
9. únor 2010

Sherry: líp spí po teplé večeři? Tak já se snad zítra vyhrotím k nejvyšším výkonům a zkusím něco uvařit🙂 Třeba klasickou krupici - nad tím stejně přemýšlím už delší dobu.

Ined: jasně že mám žehlení, bez toho by ta Ordinace nebyla ono 😀 A ideální kombinace - žehlení + Ordinace+ dvoječka vínka + spící dítě 😉 JJ, já ukázku taky viděla, to zas bude prča 🙂

ined77
9. únor 2010

sherry 🙂 ...fakt???tak to také vyzkouším 😀 .

katzi 🙂 ...vínko???no mám tu nějaké,že by 😝 😀 .asi jo,dnes to budu zdá se potřebovat,už piští 😀 .
jdeme,papa a všem pěkný večer 🙂
a...... 😔 😉

lehna
9. únor 2010

ahoj holky,

v rychlosti:

na neurologii vše v pořádku, větší hlavičku přisuzuje prostě genům. manžel měl taky větší hlavu. motoricky se taky vyvíjí dobře, vůbec nevadí,že ještě nechodí, tak to má být.
Dotaz na spaní, dopadla jsem stejně jako Matova i Ined. Nic nám k tomu neřekla. prostě tak některé děti spí a hotovka. musíme vydržet.

lehna
9. únor 2010

no jinak večer asi zas nebudu, budu u OVRZ žehlit jako Katzi. mám tu toho hafoooooo 😝

tak papa a zítra zas přijdu na skok.

jO a druhý den spal Štěpi po obědě 1h a 10minut 😵 ,kéž už by mu to vydrželo. dopo už teda nespí. jen po o.

lehna
9. únor 2010

ještě jsem zapomněla, víc jak týden spí v tom spacím pytli a že by nějaká změna? Vůbec žádná.
dneska ho dám spát bez něho.

jo a je dneska protivný až hrůza. celý den mrčí a brečí. 😖

tak pa

sherry28
9. únor 2010

holky: fakt mi přijde, že po té teplé spí líp 😵 , je sytý na delší dobu. Střídáme, občas kaše, nebo to co bylo k obědu 🙂

ginna333: Vařím denně, úplně normální jídla. Rajskou, rybí prsty s kaší, kuře pečené s bramborem, rizoto, br. knedlík s hořčicovou omáčkou, dušená kuřecí křídla, kopr. omáčka, vepř. ragú, zapečené těstoviny, svíčkovou, játra na cibulce atd.K véče a pa to mají i na snídani mají oblíbené bram.placky. Podotýkám, že to jedí všichni i ten malej. Ten starší je vybíravý a jí mi špatně, takže pro něj kolikrát vařím zvlášť a nebo sní jen něco 😅