Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
15. říj 2010

Ahojtee,
ďakujeme všetkým za prianíčka poslané cez ined 😉 . Sme dnes už doma, bude to ťažké, musíme sa nejak zabehnúť. Veeeľka škoda-stále som nenašla káblik k foťáku, akonáhle bude hodím fotečky, malá je celá po tatíkovi, zlatunká..
je zdravučká len treba vyladiť odgrgávanie a kojenie- hryzie neskutočne aj bez zubov, bradavky už mám krvavé a boľavé 😔 ...malý šimon vidí že už nieje na 1.mieste tak začína robiť prieky 😒 , držte palce nech sačím skôr zabehneme.
Dúfam ž e všetky ste tu v pohode, aj tehulky, neviem ako sa darí shery, ako ostatné tehlulky a detičky so zúbkami....chcelo by to hodiť ejaký sumár, nikto sa necíti na to?? mne teraz náhodou obaja spia tak som zbehla sem ale idem fuč, sprcha a tak....pááá,pokojnú noc všetkým...Ozaj, nejak= otázky k pôrodu??? 😉

gina333
16. říj 2010

@matova : no ahoj, konecne si sa sem dostala. 🙂 🙂 Tak vitaj doma aj s Julinkou moja. To verim, ze to mas teraz strasne tazke, zena po porode ma sama so sebou co robit, pre teba to musi byt este stresujucejsie pri takom cetrikovi aky je Simonko. 😝 Ale hadam ti TM a tvoja svokra aspon teraz viac pomahaju. 😉 Tesime sa na fotecky, hadam ten kabel najdes. 😵 Drzkaj sa a ozyvaj sa nam ako sa ti bude dat. 🙂 🙂 U nas je teraz obdobie kludu co sa tyka zubov, inak vsetko po starom, vymysla jedlom no je to cert. 😉

Noc sme mali taku plakavu, vrtivu, no nic moc. 😲

prchalka
autor
16. říj 2010

Přežili jsme všichni, ráno mi dokonce štěbetala do telefonu "ahoj maminko" a zase odběhla 😉 Zvládli to dobře! Jen ten koncert, to teda bylo maso - malý prostor, koncert v patře (ve starých lázních), šli jsme nahoru až na poslední hodinku, nahuleno, špatný ozvučení - vůbec nebylo rozumět textům, jen duc duc duc a člověk za celou dobu, co tam byl - i dole v baru neslyšel sám sebe, protože dole zase pouštěli nahlas diskotéku. No, moc jsme se nebavili, dovedu si to představit jinde a jinak a hlavně si pokecat. A jelikož to bylo poprvé, co jsme se jí "zbavili" tak nálada taky taková nijaká, ale jinak dobrý, aspoň jsme vypadli, i když strašně smrdíme, vylezli jsme hluchý a uchraptěný 😝 Takže se nasnídáme a jdem něco dělat, já už peru 😅
matova: Vítej doma, všechny tu na vás myslíme a nenech se od Šimonka terorizovat!!! Máš něco na nošení - nosítko, šátek? To by se ti teď moc hodilo, abys měla volné ruce a čas na malýho, když bude potřeba 😕 Snad se zajedete brzo a Šimi bude velký opatroval a brácha a bude mít nějaký nový "zájem" 😉

sherry28
16. říj 2010

@matova ahojkyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵
vítej zpět 🙂 tak to je fajn, že jste obě v pořádku 😉 neboj sžijete se, teď už to bude jen dobrý, ale vzala jsi to nějak fofrem, to už si musela na té kontrole rodit ne?A jak porod, lepší než první?A co jak Šimonek válčil? 😕

gina333
16. říj 2010

@sherry28 : prosim ta pod tu silikonovu formu mam dat aj pekac, alebo to mam len tak polozit na mriezky? Ja som z toho taka nemozna, ved je to iba guma. 😲 😲 😉

ined77
16. říj 2010

@matova 🙂 ...ahojky a vítejte doma holčinky!!! 😵 😵 😵
se musím smát nad tím 40tt co ti tam pořád svítí 😀 .
no jasně, že to bude chvilku záhul, zvlášť asi se šimonkem než si zvykne, ale pevně věřím, že se vše zajede a bude jen a jen lepší 😵 .
na prsa mně osobně pomáhal nejvíc bepanthen, pak taky potřít MM..nemyslím manželem 😀 a nechat zaschnout..ale teda tak maličká a už tak hryže 😕 😀 .to se poddá neboj 😵 .
jinak co se týče porodu..ni jasně, srovnávej, pak nás zajímá jak válčičl tatínek se šimonkem..no prostě všechno 😵 .
no a kabel určitě pohledej..jsme na julinku moooc zvědavé 😀 .l

@sherry28 🙂 .tak hlavně že eliášek pěkně roste a ty ruce jsou fajn že už je to lepší 😵 .ono ten tlak dole taky nic moc, ale to už holt patří k tomu 😉 .
tak to si tu formu koupím určitě a chci i nějakého sněhuláka, ať má matýnek taky radost z pečení 🙂 .

@prchalka 🙂 ..výborně 😵 !
já jsem si říkala, že to bude vážně o.k., ty děti už jsou samostatnější než si myslíme 😉 .
teda třeba na týden bych určitě nikam nejela, ale ten víkend už by se myslím i dal 😉 ..no ale mně se to kecá, já lastně bez matýnka přes noc ani nebyla..ale kdyby to šlo, tak bych asi neváhala 😉 ..ale teď už to nemá cenu 😅 .
a co se týče zvířat..no psy miluju, ale teď opravdu taky žádné zvíře do baráku nechci ani vidět...a popravdě už si ani neumím představit všude ty chlupy a pod., to už by mi asi fakt vadilo.jako jednou, až budou mít z toho děti rozum určitě na nějakého křečka atd. přistoupím, ale teď v žádném případě a pejska už vůbec ne...na to není a nebude prostě pár let čas 😉 .

@gina333 🙂 ..to se asi předvádí každé dítko 😉 .
jejda, tak s tou formou teda neporadím..já bych tam asi ten pekáč dala..vadit ničemu nemůže 😉 .

a matova 🙂 ...souhrn? 😅 ..myslím, že se tady ani nic velkého neudálo, ale zkusím to nějak shrnout 😉 ..že jsi to ty 😎 😀 .
tak prchalkovi byli poprvé přes noc bez čorí a vše dopadlo na výbornou 😀 .
u lehny lezou 5..teda štěpánkovi, přes den je prý uknouraný, ale v noci spinká pěkně 🙂 .
u katzi přecházejí nevolnosti a honí ji mlsná 😀 ...chystají se na sever k mamince a na nákup zimních botek 🙂 .
anta převychovává synka 😀 .
sherry je stále 2v1 a daří se jim dobře 😵 .
u nás je to pořád stejné...jen máme konečně dovymyšlenou a objednanou kuchyň 🙂 .barák je prodaný, ale realitka mrcha pozdržuje penízky o 14 dní kvůli schválení vkladu na katastru..čím se nám vše posunuje 😝 .
gina bojuje se silikonovou formou a sophinka řádí 😀.

🙂 ..víc už nevím 😀

jinak všem ahojky 🙂 ,
noc u nás v pohodě 🙂 .
odpoledne se chystáme nebo možná jen já, že pojedeme konečně na hřbitov, ale začalo pršet, tak proto možná pojedu sama a kluci budou doma.
zítra nás čeká návštěva u švagrové, ale moc nadšená z toho nejsem..matýnek se bude určitě nudit takovou dobu a hlavně opět všude kramovat...takže mě čeká asi zase 2-3 h napomínání a usměrńování 😒 .oni právě děti nemají a tak to mají vše tak na ráně přímo dělané na matýnka 😅 .
jinak vše při starém 🙂 .

MM právě povolali do práce 😒 ...jsou ty volby a chodí jim do hospody i volební komise na oběd a samozřejmě nestíhají, tak vyrazil pomoct.

ined77
16. říj 2010

@matova 🙂 ...a ještě jsem ale zapomněla 😀 ...máme potvrzenou opět holčičku! 😵
takže to bude asi opravdu kačenka 😵 .

gina333
16. říj 2010

@ined77 : takze este raz gratulujem ku Kacenke 🙂 🙂

Mama zase zobrala Sophi von, stihla som uz umyt podlahy a vyvesit pradlo. Dnes som robila zemlovku na obed, som sa najedla az prilis, az ma zacalo brucho boliet. 😲 Poo ked sa mala zobudi chcem zajst na zahradu, aspon sa trocha prejst. Tu je riadna zima ani slnko nesvieti. Vecer mam zumbu, uz sa nan tesim. 🙂

ined77
16. říj 2010

@gina333 🙂 ..děkuji 😵 ..to já chtěla hlavně matove 🙂 ...ještě do toho souhrnu 🙂 .
jéé, žemlovku mám taky ráda 🙂 ...já jsem dělala kuřecí polévku s nudlema a kuřecí stehna s opékaným bramborem a okurkovo rajčatovým salátem 🙂 ..mňam 🙂 .
u nás dnes ani zima moc není, ale je tam deštivo a šedivo ☹ ..to už je možná lepší ta kosa, ale sluníčko 🙂 😉 .
zumbu si užij 🙂 ...to tu žemlovku setřeseš raz dva 😀 .

katzi
16. říj 2010

ahote,

hlavně matova: ahoooj 🙂 To je fajn, že ses sem už dostala. Jasně zajímá nás všechno: co porod (druhoriodičky doufají, že napíšeš, že byl v pohodě oproti prvnímu 😉 😀 ), co šimonek a TM, co ty a celkový psychický i fyzický stav atd. Jinak držím moc palce ať tady to sehrávací období už máte za sebou a ať se to kojení dobře rozjede.

prchalko: tak super, že hlídání prošlo v pohodě. Můžete to zas časem zopakovat a vybrat nějakou lepší akci. Hlavně, když se hlídači osvědčili.

ined: já ještě ani nereagovala na potvrzenou holčičku a na Kačenku taky ne 😅 Bezvadný, že vám vyšel páreček a Kačenka je pěkný jméno (kdybych nebyla sama Katka, tak bych o něm možná i uvažovala), v dnešní době se moc nedává.

gino: pevný nervy na Sophi a mamku 😉

Jinak my jsme už nastěhovaný u mojí mamky, budem tu s Adu celý týden. Je tady tradičně větší kosa než v Brně, ani se zatím nemůžem jaksi vykopat ven. Bylo v plánu,že odpol. půjdem na telátka do družstva, ale zatím to vyhrál Krtek na DVD 🙂

ined77
16. říj 2010

tak jsme přišla jen popřát hezký večer a fajn noc 🙂 ..odpo už byl fofr a nestihla jsem se ani rozloučit 😅 .
byli jsme na hřbitově a pak na kolotočích..hrkala jsem s matýnkem 2x na autodromu 😀 ..chudák kačka 😀 .
tak zase letím, kluci už půjdou z vany, dnes máme skluz 😝 🙂 .
páá zítra 🙂

@katzi 🙂 ...děkuji 🙂 .to jméno si vymyslel MM, ale byla to jedna z variant..na mně byl chlapeček 🙂 .jj, moc se to nedává..mně se třeba taky líbí terezka, nikolka, natálka nebo adélka..i když tu už v rodině máme, tak by to ani nešlo....ale terezek apod.je plno, tak doufám, že kačenek zase tolik nebude 😉 .ještě jsme měli lucinku, ale nakonec to vyhrála kačka 🙂 .
u mamči si to užijte a zrelaxuj se 🙂 .

prchalka
autor
16. říj 2010

Ještě doplňuju zbytek dne:
Dopolko jsme vyrazili v klídku na nákupy do města, malé dárky pro chůvu a druhou mámu 😅 já si vybrala dokonce knížku a pro čorí dvě - a to jsem do knihy původně nechtěla ani jít 😅 a pak.... obídek v indické restauraci a teda - paráda! Byla jsem unešená z obyčejné rýže, byla výborná! Cestou zpátky přes město a ještě obchoďáček a pak volala švagrová ve 13.15, že jsme neuspatelný, řev, hysterie, dávení 😖 No ještě, že to takhle dopadlo AŽ odpoledne a večer byl v pohodě 😉 Tak jsme jí jeli vyzvednout a MM se s ní na hodinku projel, takže si odpočla v autě a já měla ještě volno se švagrovou na kafe. Takže na dlouhou dobu vybráno, ale budu vzpomínat 😅 😉

prchalka
autor
16. říj 2010

Všem dóóóóóbrou noc 😉

sherry28
16. říj 2010

@gina333 moc mě mrzí, že reaguju až teď ☹ jen jí polož na ty mřížky a neboj je to sice guma, ale odolná vysokým žárům 😉 takže jen tak ji dej do trouby a je to 😉

sherry28
16. říj 2010

@ined77 super, že se vám oběma (tobě i Matove)podařil páreček 😉 🙂 já se už zase začínám těšit na Eliho 😵

anta
16. říj 2010

@ined77 gratuluji ke Kačence, krásné jméno a budete mít páreček 😉 Převýchova se daří, musím říci, normálně stačí, když se fujácky zatvářím, ono stačí se dívat na ten můj ksicht i když se nemračím 😀 Dnes jsem si udělala radost, sehnala jsem na sebe tepláky s kapsami, sice jsem je sehnala v dětském oddělení, ale i ten nápis na kapse "missgirl Angel" je famózní 😀 😀 😀 No co, hlavně, že na nich nejsou mikimausové, že? 😀 😀 😀

gina333
16. říj 2010

@sherry28 : diky moc. 🙂 🙂 Ved ja nenahanam, piect budem az na buduci tyzden, ja len aby si my neusla do porodnice. 😀

@prchalka : indicka restika, mnaam to mozem. 😉 Ja mam tiez vybrate knizky pre Sophi, o chvilu ma narodky, tak jej uz pomaly nakupujem darceky. 🙂

@katzi : uzivaj si v hoteli mama. 🙂

My sme boli teda poo na zahradke, bolo fajn, ani nefukalo aj ked bolo zimsie uzili sme si aspon cerstveho vzduchu. 🙂 Zumba super ako vzdy, dokonca dnes s nami cvicil kraaaaasny cernoch. 😵 😉 O chvilu dam Sophi spat, mama nechape ako moze byt taky certik, na JOJ mame dobry film, spravim popkorny takze dnesny vecer bude kino. 🙂 🙂

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

sherry28
16. říj 2010

@gina333 😀 😉

taky všem pěkný sobotní večer a ještě lepší noc😉

matova
16. říj 2010

Ahojte 🙂 ďakujem za privítanie 😎 a ined za súhrn, aspoň viem že ste všetci v poriadku 🙂 .

fotky sú v albume 😉 kvalita-hmmmmm- fotené mobilom, hlavne že sa našiel káblik 😀
a sakra, malá plače a šimon už tiež tak pááááááááá 😢

gina333
17. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova : prave som pozrela fotky, krasna babmbulka je Juli. 🙂 Dufam, ze je aj taka dobra ako na rych fotkach vyzera. 😉 Drzim palce. 😵 😵 😵

Dnesna noc bola bez motanic, zato uz od 5:30 lieta po byte. 😝

ined77
17. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc o ničem..3x křik a v 6.30 se matýnek pročurkal, ale díky tmě jsem myslela, že je míň, tak dostal nové pyžamko, přikryla jsem ho peřinou a říkám spinkej 😅 ..a šla jsem na záchod.a on fakt ležel pod tou peřinou a ani nedutal 😀 .pak jsme se ještě nějaký čas pováleli a matýnek se vypravil za tatínkem 😎 ..tak jsem si dala ještě 20 minut probíračku 😝 .
jinak klasika, úklid, prádlo...nic zvláštního 😉 .
odpo jdeme teda na návštěvu ke švagrové, tak snad tam matýnek opět nic nerozbije 😅 .

@matova 🙂 ..julinka je nádherná 😵 😵 😵 .a jaké má kukadélka 😵 ...cítím v kostech, že to bude přesný opak šimonka 😵 .
asi toho máš teď až nad hlavu že ☹ ...a jak julinka spinká?a co to kójo? lepší 😕 🙂 ..doufám, že ano 🙂 .

@prchalka 🙂 ...hmm, ta indická restaurace zní fakt dobře 🙂 .
no i tak to čorí ustála výborně...asi už uznala, že čeho je moc...... 😀

@anta 🙂 ...děkuji 🙂
ta převýchova..já se na matýnka ještě ksichtit, tak se mi už úplně vysměje 😀 ..ale jo, i on už pozná, kdy to fakt přehnal 😉 .
tak jen tak dál 🙂 ..a co tě k tomu jako vedlo? že převýchova 😅 ..honzík neposlouchal?

@sherry28 🙂 ...já bych byla stejně ráda i za chlapečka 😉 🙂 ..no však počkej, jen aby ten pipík kačence ještě opravdu nenarostl 😀 .12.11. jdeme na 3D utz, tam na to bude čas to pořádně propátrat 😉 ..ještě pořád mám malinko pochybnosti 😅 .

@gina333 🙂 ..jo černoch jo? 😎 😀 ..aby ty jsi nám na té zumbě nezvlčela 😀 .

jinak všem krásnou neděli 😵 ...asi se půjdu po té noci na chvilku natáhnout 😔 😉 .

prchalka
autor
17. říj 2010

Ahojky,
noc v pohodě, vzbudila se až po 3 hodinách, to je úspěch! A pak až do 6.45. já se vzbudila v 6, tak to šlo 😉 K obědu gulášek, tatínek odjíždí na moto (nj, jak je chvilka hezky, tak se prostě musí), no a my půjdeme snad do 13h spinkat 😕
A prdí už pár dní jak starej chlap 🙄 😝

gina333
17. říj 2010

@ined77 : 😀 😀

Sophi spi, moja maminka uz odisla domov a ja tu sedim a cakam kym sa zobudi, dnes je obed opat u svokry. 🙂 🙂 Vonku je krasne slniecko tak poo asi pojdeme na prechadzku. 🙂

ined77
17. říj 2010

@prchalka 🙂 ..hlavně že prdí, horší kdyby nemohla 😉 😀 .z matýnka to bude dnes také pěkně létat, měl k obídku kapustu 😀 .ale šmakovala mu hodně 🙂 .
ten váš taťka 😖 ...že raději třeba něco nekutí 😅 .
a doufám, že čorí brzy zalomí! 🙂

@gina333 🙂 ..užijte si dobrý obídek a sluníčko 🙂 .u nás svítí celkem taky..už jsou krásně vybarvené stromy, tak se kochám 😀 ..ale jen za oknem 😎 .

prchalka
autor
17. říj 2010

@ined77 No prdí, ale kakoš ve ČT v noci a druhý v SO odpol... nic moc. A zdá se mi, že jako se jí chce, zase pobíhala nervózně a čůrat čůrat a nic... No kdyžtak máme tu Lactulosu ještě, ale snad to dneska pustí sama!
Zalomila pár minut po 13h! Jdu si nahoru něco číst..

ined77
17. říj 2010

@prchalka 🙂 ..hmm, tak to je nic moc 😒 .no tak kdyžtak nasadíte léčky 😉 .
jj, jdi odpočívat..já blboń opět ztvrdla tady a teď mě bolí záda ještě víc než předtím 😝 ...dobře mi tak 😝

prchalka
autor
17. říj 2010

Chrápe už 2 hodiny!!! A to dole MM rajtuje se sekačkou už 10 minut 😝

gina333
17. říj 2010

U nas sa spalo 1:30, to je jej obvykla davka spanku. 😉 Uz sme doma, boli sme trocha von, ked zajde slnko je riadna kosa, Sophi mala az vystipany nostek. 🙂 🙂

anta
17. říj 2010

@ined77 - no bylo to v tom, že on se nás snažil oba moc kibicovat a to chci a to nechci, přines, dones, jdi pryč, pojď sem, tak jsem mu vysvětlila, že tudy cesta jaksi nevede, to se nedá nic dělat. 😉

anta
17. říj 2010

@gina333 teda Sophi je nádherná holčinka 🙂 , už si shánějte brokovnici kvůli nápadníkům 😀 😀