Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
28. říj 2010

@ined77 : ja nechyty stale striham nasilu v sprievode revu 😉

U nas sa spi od 12:15, celkom rychlo zaspinkala, 🙂 🙂 akurat prisla Natalka, zajtra idu na skolsky vylet s turistickym kruzkom do Vysokych Tatier. Rano o 5:40 musia byt na vlakovej stanici, no som nadsena zo skoreho vstavania. 😲

ined77
28. říj 2010

tak to vzdávám, všem pěkný den 🙂 .
nespíš o víkendu nakuknu, pááá 🙂

prchalka
autor
28. říj 2010

U nás se nespí vůbec ☹ ☹ po takové noci a nic. Teda ve 12.30 konečně po půl dni pustila bobíka, dřív jsem jí dát spát nechtěla, byla nervózní, tak jsem si říkala super.. za 5 minut usínala, ale nešlo to, tlačila ze sebe ten kašel, nešťastná... tak jsem jí vzala na klín, přikryly jsme se a že třeba se u mě uklidní, vydržela 5min a pak začala blbnout a když jsem jí vrátila zpátky na polštář, že to zkusíme znova a dělala jsem, že spím, tak dělala všechno možné, jen už nebyla v klidu, lítala po posteli.. MM bohužel na motorce, tak mu píšu, volám.. vrátí se zpátky a musíme aspoň do auta, to by nevydržela a my taky ne. Mám fakt dost ze všeho 🙄

anta
28. říj 2010

@gina333 - mám na nehty štěstí, Honzíkovi rostou jak z vody, tak stříhám každý třetí den a necuká se, musíme se ale vždy předem domluvit. No a na nohách je to trošku horší, ale i tak drží. Jen tu hlavu nějak nechce ustřihnout 😀 😀 Vypadá jak nakopnutej drn a nedej bože, když si to přeleží, tak má nahoře anténu na vysílání krátkých vln, no občas se neudržím a říkám mu "ty můj malý rákosníčku" 😀 😀 😀
@prchalka - tý jo, máte to těžký, viď? Ale ono to přejde, i když chápu, že je to vysilující 😒

gina333
28. říj 2010

@prchalka : dufam, ze Cori si pospala v aute. 😉

Sophi spala nieco vyse hodiny, som aj rada, ze dlhsie nie, mam strach ake bude vecerne uspavanie. 😲 Natalka isla s kamaratkami do kina, zajtra idu na ten vylet tak sa uz tesi, my malokedy chodime na tury, ja na hory moc nie som i ked tu zijem, tak aspon si so skolou trocha turistiky uzije. 🙂 😉 Dnes sme boli kupit poriadne topanky na tury, stali 50 EUR 😠 len dufam, ze jej uz moc neporastie noha, ved nebude mat po nej kto nosit tie velke lode. 😀

prchalka
autor
28. říj 2010

Čorí zaspala až po 15.30 na slabých 30 minut a i tak v sedačce hodně kašlala ze spaní, slzy v očích, bubliny u pusy ☹
Až sousedka mi dneska řekla, že Mucosolvan po 17.h a na noc NE, že ten dráždí. Hlavně, že jsme ho měli brát 3x denně!! Ještěže mám doma i Stoptussin, tak dám ten! Člověk je někdy jak blbec! 😠
Cestou zpět jsme jeli nakoupit do Takka, MM i čorí mají bundu a já mám aspoň cvičky na cvíčo 😅 Jinak malá přes ten den dobrý, blbne normálně, jen jak si lehne, tak masakr.
Jak myslíte, že by ty noci měly ještě dlouho trvat, moc jich takových asi už nedám.. 😝 kdy by se to mělo klidnit?

gina333
28. říj 2010

@prchalka : ja ta asi nepotesim,ale podla mna tak 3-4 dni potrebuje organizmus na vyliecenie, kym zaberu poriadne tie sirupy alebo lieky. 😲

Hned vedla nas 11.11 otvaraju velky shopping centrum, konecne aj my tu budeme mat dobre obchody. 😵 Ratam s tym, ze kombinezu, pyzamka aj zopar zimnych veci kupim pre Sophi tam, ja este nemam cizmy, bundu, no je toho dost co potrebujem. 😵

gina333
28. říj 2010

Sophi zaspinkala, Natalka je doma z kina, idem skontrolovat oblecenie ktore vychystala na zajtra a sup k telke. 🙂 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
28. říj 2010

Ahojte 😎
ako bojujete? ja som vás samozrejmä nedočítala, len tak letecky som nahliadla...čítam že prchalkina čorí je chorá 😒 tak čím skoršie uzdravenie želám 😉
U nás, vzdor neustály, šimonko stále cez obed nepí 🙄 a potom je to s ním fakt brutal 🙄, nočníkovaie bez posunu a cumeľ? zas ho má a nedá, vkuse ho celý hryzie- asi z nervozity to robí 😒 mm chodí normálne do práce, chodievam s drobcami na prechádzky...no a julka? veľmi zlatá ale ľudia ona veľmi málo spí, stále čumákuje, nechce ežať, chce sa nosiť inak veeeľký rev, noci sú na prd, niekedy je hore aj každú hodinu a horšie že ona len tak po kojení nezaspí, a vstávame cca o 5:30, malá je vtedy väčšinou po kojení a nespí, mm o 6 h vstába do práce, šimon sa často tesne predtým zobudí a už nezaspí...a ja akurát by som odkväcla a nem§žem...

veľa zdaru všetkým aj detičkám tehuliek 😉, ozaj som sa zasmiala z tej konverzácie ined a anty tuším? že šimonka poslať expresom na opatrovanie 😀on by bol veľmi vďačným nebol by s ním problém, však práve to mu chýba- pozornosť neusála 😉
pokojnú noc všetkým







gina333
29. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova : skoda, ze s tym Simonkom je to stale take tazke 😒 ani nechapem ako to vsetko zvladas, musi to byt pre teba velmi narocne. 😝 Drzim palce aby sa to aspon trocha zlepsilo. 😉

Sophi tuto noc spinkala dobre, ja zato zase nic, stale som pozerala na hodinky aby sme nezaspali, pred piatou som uz vstavala. Samozrejme aj Sophi, tak som odbehovala k Nati potom k nej do spalne, pred pol siestou Natali sla. Horko tazko som malu dostala do postele, v tom sa Nati vrati, Dedovi sa nepodarilo nastartovat auto tak chudatko nikam nesla. 😒 😒 Samozrejme Sophi uz nezaspala tak vlastne od 5:00 uz strasi. Ja mam hlavu ako balon, oci opuchnute, no krasny den ma caka. 😲

lehna
29. říj 2010

dobré ráno,

tak u nás noc dobrá, prospaná zas celou noc. Jen budíček v 5,20 😅 , už je asi přespaný 😀, ale vydržel ležet se mnou v posteli do 6.15,kdy to zalomil a vstanul v 8.10. no takže po obědě nejspíš spát opět nepůjde.A tak bych zrovna potřebovala.
Nevadí,aspoň našim večer v pohodě usne 🙂.
No já jdu balit nás na víkend a Štěpiho k našim. Odpo kolem 16h vyrážíme směr jižní morava🙂 na oslavu.

@matova - chuďátko, teda ty musíš mít nervy ze železa. Nejen že obdivuju Sherry se třemi dětmi,ale tebe snad ještě více, protože máš takové nespavce a Šimi pořád vzdoruje. Moc ti přeju,aby se to všechno zlepšilo a ty ses cítila dobře a trochu i odpočatě 😉

sherry28
29. říj 2010

ahojky 🙂
@matova malá je nespavec?Elio chce být zase s námi jak ho vezmu k telce nebo k nám, tak v tu ránu spí klidně, při přenosu do postýlky se vzbudí a protestuje 😀 ale někdy nereaguju a on usne, jindy ho vyndám(když křičí moc), aby nevzbudil kluky a spí vedle mě 😉 občas nás trápí bříško 😔 na to zabírá cvičení s nožkama a chování 😉 nemůžu si nějak stěžovat, až na ty šílená rána kdy je musím vypravit, aby jsme byli včas ve škole, to je masakr 😅 kdybych nikam nemusela jezdit klidně bych zvládla ještě čtvrtý 😀 😉

sherry28
29. říj 2010

byla tady včera sestra s Kájou se podívat na mimi 😉 spali u nás jednu noc, takže hned tu byly čtyři děti 🙂 přivezli Eliovi teplý overálek 😵 krásně se mu v něm spinká, máme problém, že je malý a všechno mu je velké 😅 dobře je mu jen vel.50, ale já to řeším ponožkama a ohrnutými rukávky, na tu chvíli to nemá smysl kupovat nové věci 😉

navařeno mám ze včera, stihla jsem uvařit guláš, polévku a upéct bábovku 😉 zítra bych chtěla upéct mámě dort 🙂 v úterý má narozeniny 😵 teď tady hledám na netu kočárek, nebo spíš konstrukci s autosedačkou 😉

hancazivocich
29. říj 2010

Dobrý den všem
ehm - neděje se něco u Prchalky? Že tu dnes ještě nebyla - myslím s Čorí? Doufám, že jsou ok!!

@sherry28 - tý jo, teda... Čtvrtý? Hm, Valentýn se blíží - tak bacha 😀 😀
Vy nosíte 50? 😕 Tý jo, my měli pro Kikouše nachystaný vše od 62 vejš - čekali jsme většího mímáka... A omylem jsme buď koupili nebo dostali 56 - tak ta nám byla tejden 😅 😅 😅 Dr. když přišla k nám a jukla na malou, tak spráskla ruce a říká - tady máme ale zaděláno na velkýho človíčka 😕 😵 😀 No a Kikouše nám odhadla naprosto přesně - vypadla jim z tabulek brzy, velmi brzy 😀 😀

hancazivocich
29. říj 2010

JInak probíhá xtý pokus o uspání - vzhledem k tomu, že to nezavře a nezavře klapačku, tak teda nevím... Trénujem nočník a dycky, když má jí spát, tak musí nutně na nočník - trůní tam půlhodiny, čte, kecá a nic. Te'd jsem ji byla zkontrolovat a přišlo mi něco divnýho.. Tlemí se mi do ksichtu a volá, že chce pikejt - tak jí dávám peřinu a NĚCO mě zarazilo - a madam má nahatou pipku a oznamuje mi, že : pína pocaná, hodila pyč!! 😠 Tak teda nevím - když se s váma pouští dítě do diskuzí - milovat či škrtít? 😀 😀 Plína samozřejmě suchá, ale Kikouš nechtěl spát a svlíká se.... Pásky odlepuje, kaťata sundává, tričko též... Mý nervy!!!

hancazivocich
29. říj 2010

@matova - ty bláho - je mi tě moc líto.. Klidně sem Šimonka pošli - Kikouš takový děti miluje, ty hodný ji nebaví 😀 😀 Teda takový ty klidný - jsem chtěla říct 😀 Ona je pořád provokuje, láká a když zjistí, že nic, tak mávne!!! rukou a jde pryč 😖 😀 Škoda, že jsi tak daleko - opravdu bych ráda pomohla..

prchalka
autor
29. říj 2010

@hancazivocich Nééé, u nás v pohodě, jen se hlásím až teď. No v pohodě.... přes den jo, ale to ležení a spaní ☹ ☹ ☹ to je brutus! Hodně podložená, už dávám jen Stoptussin, mokrý plíny a kašle v leže tak, že včera vyhodila i kus mlíka a do půlnoci zase o zábavu postaráno - houpání v náručí v sedě, pak už jsme dali zase Nurofen na bolest a od půlnoci byl klid! Spala s tatínkem, takže jsem na dnešek docela i trošku spala..
Za chvíli bude probíhat pokus o uspání i u nás, když ne, přijede tatí z moto a pojedou se projet autem jako včera, bez aspoň malýho spánku to nejde, obzvlášť když jsou noci takový 🙄
Bacha Velentýn 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gina333
29. říj 2010

@sherry28 : ze stvrte, ty si naozaj matka roka. 🙂 😉 tie rana musia byt fakt tazke, ale ty to zvladas perfektne, klobuk dole. 😉 😵 😵

@hancazivocich : u nas sa tiez zaspava tak, ze rozprava az kym nezaspi. 😉 a vyzlieka sa strasne rada, vacsinou pobehuje po byte v plienke a v tricku. 🙂 Mam z toho mierne nervy, lebo my nemame koberce, vsade iba podlahy, len sa modlim aby neprechladla. 😲

Uz spinka, Nati ide na sustredenie do tanecnej, tesila sa ze sa uleje, ale nevyslo, vylet sa nekona tak musi ist. 😒

prchalka
autor
29. říj 2010

Jo moment.....!!!!!! Zapomněla jsem tady vyzdvihnout dnešní oběd - králík se zázvorem a šafránové brambory - vařil MM a mám nakázáno, že to musím zdůraznit!!!!!
No králík jen pro ně dva a pro ní ještě na mikrokousky, jinak to maso nechce, ale *chválím, chválím, chválím*
A už máme zase problém bobééééš bobééééš a nic, tak čekáme... sedá si na nočník, a prej nejde to a vstává.... chjo 😝

anta
29. říj 2010

Ahoj holčinky, tak se mi podařilo Honzíkovi ostříhat hlavu, to je nadlidský výkon teda! Jinak vám posílám spoustu energie 😉 Jedu za svou těhusestrou, je v pátém měsíci, tak jsem zvědavá 😉

hancazivocich
29. říj 2010

@prchalka - šikovný mužík!! Já musím pochválit toho našeho - vařil včera 😀
Jo - dneska ráno klasika - na nočníka šíst... Podávám jak otrok postupně knížky, který chce a říkám - chceš tady ty ptáčky? A ona mi řekne - ne, moment - čůám!! 😠

hancazivocich
29. říj 2010

@prchalka - ehm - on ten bordel na ten kašlík způsobuje zácpu a bolení bříška - teď s tím válčí sousedi 😔 😅

gina333
29. říj 2010

@prchalka : tak to mas sikovneho muzicka, zasluzi si pochvalu. 🙂 🙂 🙂

@anta : no ja by som sa nato nedala, Sophi nedokazem ostrihat ani ofinku, mece sa ako na kolotoci. 🙂

lehna
29. říj 2010

my jsme po o a spaní se u nás nekoná. Sice vypadá,že by si dáchnul, ale jaksik vymýšlí kraviny 😠 .

tak jdu umýt nádobí, dobalit věci, za chvíli snad dojede MM a budem čekat na naše, než přijdou z práce,ať můžem vyrazit 🙂

lehna
29. říj 2010

@prchalka - chválím TM, téééda, takovou mňamku připravit. To bych taky někdy chtěla 🙂. ale já se nedočkám, MM nevaří , max. čaj nebo kávu-ale tu já nepiju 🙂.

hancazivocich
29. říj 2010

@lehna - též nespíme, držkujeme, kraviny, kraviny, pomooocccccccccccccc 😠

lehna
29. říj 2010

@hancazivocich - no já se mu nedivím,že spát nebude, vstával v 8. ale třeba ještě později trochu zalomí.
ahááá, a jsme posratí,tak asi ten důvod. tak zkusím uspat ještě pak.

ined77
29. říj 2010

ahojky 🙂 ,
tak teda nevím jak to tady s tím zateplováním bude, ale podle souseda se má fakt dělat jen střecha a ještě na to mávl znechuceně rukou, jakože jsou ze vším v tomhle baráku a jako vždy jen problémy 😅 .
no jinak u nás noc celkem fajn.v 19.30 už matýnek spal, ale na to, že spinkal po o jen 35 minut byl živý až až 😅 .ale aspoň jsem viděla po dlouhé době zprávy 😀 .
te´d spinká od 12h..tak jsem zvědavá 😔 .pro změnu zase ale nechtěl vůbec obědvat 😒 ..snědl 2 lžičky, přitom ve snídani se klasicky ponimral, pak měl kousek jablka a venku kousek rohlíku a toť vše ☹ .aspoń že teda pije, to jo..ale i tak se děsím jestli na něj něco neleze, teplotku zatím teda nemá 😨 .se sylvinkou byli včera na pohotovosti, má angínu, tak snad se to nechytne i matýnka, den před jsme byli spolu v kroužku 😨 .
ráno jsem vařila a pak se šlo ven..potkali jsme pejska a strávili u něj asi hodinu 😅 .
včera jsme jeli na výlet vláčkem do zl...no story jak cosi...včera byl vůbec den debil ☹ .škoda mluvit 😔 .
dnes jedeme podepsat tu kupní smlouvu, tak matýnek bude s babi.no máme tam být na 17h, tak snad do těch 19h budeme doma.prodávající už mají v novém vymalováno, takže se asi nakonec vše stihne podle plánu 😉 .to by bylo fajn 🙂 .
a to je od nás asi vše 🙂 .

@prchalka 🙂 ..jejda, to ten kašel čorí pěkně schvátil, no ono je to fakt svinstvo ☹ .snad vám léčky zaberou a bude brzy líp 😵 .
ten kašel je určitě tak na ty 3-4 dny, pak by se to mělo zlepšovat 😉 .játeď dávala matýnkovi 3x denně stoptussin a už je v pohodě 😉 .ještě trochu soplíkuje, ale to je vždy s léčkem i bez tak na ten týden 😝 .

@gina333 🙂 ..jejda, škoda že natálce výlet nevyšel ☹ ....tak to je fakt k vzteku..brzo vstávat a k ničemu 😒 .
já se včera dívala v kauflandu na zateplené kalhoty pro matýnka, ale i když je to ťunťa hubený, tak myslím, že to bylo šité na nějakou tyčinku 😅 😕 ...hrozně uzounké byly..v tom by čapnul a měl by na prdýlce větrání 😀 .takže nic..čekám na zásilku z MMB 😉 .

@lehna 🙂 ..užijte si víkend a štěpánek ať vše zvládne na 1* 😵 .

@sherry28 🙂 ..ty vaše rána musí být opravdu masakr 😅 , ještě že ty máš takové vlohy vše zvládnout 🙂 .
prý čtvrté 😀 ..hele, už to ťukej raději 😎 😀 .
i nám byla vel.56 ale obrovská, v kompletku v kterém jel matýnek z porodnice, tam by se vlezl i 2x 😀 .
ale oni prckové rychle do té délky dorostou 😉 .
jinak fotečky teda krásné 😵 ...vypadá to krásně idylicky 😵 .
jejda, tak to bylo opravdu dětí jako smetí 🙂..to jste dobří, já bych měla hrůzu i teď s přespáním někoho ''cizího'' v tomhle krcálku 😅 😀.

@hancazivocich 🙂 ... 😅 ..tak tohle teda zatím matýnek nedělá..on nediskutuje, on jen ječí a nebo si zacpe uši a přikryje oči 😅 😠 ...jako brambora co neslyšela a neviděla 😠 ...ludroš malý 😀 😎 .
myslím že i matýnek by si s kikčou vyhrál
😀 .
co se týče vzrůstu...teď máme v kroužku novou holčičku a ta teda na to, že bude mít 2 roky až teď v listopadu rozhodně nevypadá, já myslela, že má tak dobře 2,5 a i víc 😅 ...ale jen co ji člověk pozoruje, tak to chování opravdu odpovídá věku 😉 .všechny dítka jsou téměř na jedno brdo 😀 .
matýnka zase naopak všichni tipujou mladšího, asi proto, že je to takový střízlík 😝 😀 .který ovšem vydá i za dva a víc 🙄 .

@matova 🙂 ...ach jo ☹ ...to musí být opravdu k zbláznění ☹ .také bych ti nějak moc ráda pomohla 😢 .
on se šimonek z toho dostane...chce to asi čas, on je citlivka tak to musí zpracovat delší dobu, akorát to teda musí být o nervy to věřím 😢 .
a co to kojení, lepší? 😕

mimochodem 🙂 !!!šimonkovi vše nej nej nej k jeho jmeninkám!!! 😵 😵 😵 ...má je sice až zítra, ale kdybych náhodou zapomněla 😎 😀 😉 .

já se pro jistotku rozloučím, kdyby náhodou 😔 😉 .
všem krásný den 🙂 .

ined77
29. říj 2010

@prchalka 🙂 ...šikovný manžel, takových je jako šafránu 🙂 !
jejda, tak snad si čorí kákne a půjde chrupkat 😉 .

@anta 🙂 ..a v pohodě? nechal se bez protestů? 😕 u nás je to vždy děs, ale nedá se..zarostený chodit nemůže..no však už bych měla zase kámošce říct 😨 , ale mám z toho vždy mrazení kolem žaludku 😅 .
já stříhala matýnka jen jednou a naposled, vypadal jako rákosníček 😎 😀 .
šťastnou cestu 🙂 .

lehna
29. říj 2010

tak u nás se nakonec usnulo 🙂. před chviličkou.
tak jdu dobalit a odnést už něco i Štěpimu nahoru, hračky, oblečení a tak.

Ined- tak aspoň budete moct být doma a netrajdat jen po venku, když se zateplovat nebude.
Štěpi, když teďka nevím který den nespal přes den,taky byl večer čilý jak rybka, jsem nechápala, ale zase byl tuhý za 5 minut 🙂. Poslední dobou, se mu to usínání protahuje a navíc tam u něj musím sedět ☹.
Jo a díky, snad to Štěpi zvádne na 1* a nebude moc naše prudit. Taťka říkal, že se pojedou projet vlakem., když je tak miluje, tak jsem zvědavá s jakou pořídí 🙂 a jak to zvládnou 🙂

holky mějte se všechny krásně, užijte si víkend, já se přihlásím buď ještě v neděli odpo,nebo v pondělí.