Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
5. lis 2010

@katkabg : jasne kludne daj, aj ja som vzdy davala, mala som istotu ze aspon bude lepsie spat. 😉 Ale ked nemala telplotu ja som davala homeo lieky a niektore dievcata cipky. 🙂

katkabg
5. lis 2010

@gina333 dakujem za radu uzrcite to su zubky...doteraz neboli problemi ale teraz to na nu doslo chuda moje...tie zuby su ale potvora u vas sa to ako prejavovalo???

prchalka
autor
5. lis 2010

@katkabg Očné v 10,5 měsíci? 😨 😨 😨 😨 Nám dolezly všechny 4 snad před 1,5měsícem!! To už máte i 4řky venku??
Samo, můžeš dát sirup, ale já ho dávala raději AŽ na teplotu! Jinak jsem používala ty homeo čípky Viburcol na noc 😉

gina333
5. lis 2010

@katkabg : nejedla, a v noci velmi zle spavala. 😲 Cez den bola v pohode, teda az nato jedenie, ale noci boli hrozne. Vkuse sa prehadzovala, stale sa budila, plakala, dookala som ju ukladala, natierala zubky a cakala kedy zacne svitat. 😝

katkabg
5. lis 2010

@prchalka ups aha tak potom horne trojky nam idu a dolne dvojky...no trapia ju chudatko 😅 dala som teraz panadol beby a je uplne ako vymenena...hadam tu najdem aj nieco ine....na panadole pise ze je aj proti bol;esti ked rastu zubajdyyy 😠

katkabg
5. lis 2010

@gina333 no to robi aj katus hlavne po 4 00...inak aj katuska teraz ani papat nechcela ale ako vravim dala som panadol a je ako vymenena...aj ked som citila ako keby mala teplotu...ked som odmerala nemala...tak neviem ale tak pomohol jej panadol baby sirup...uz uz nech je zubkove obdobie fuc 😒

anta
5. lis 2010

@katkabg - holka, to tě asi nepotěším, já našla první zoubek 10.1.2009 a doteď je nemá všechny 😒

prchalka
autor
5. lis 2010

@anta No většinou vždycky lezou první 4řky stoličky a pak teprve 3jky a většinou vždy dolní a pak horní, i když můžou být i vyjímky, to jo!! Ale my to měly standardní, tak jak popisuju. No kdyby už vám fakt lezly 3jky, tak máš aspoň naději, že budete mít zoubky venku nejrychleji ze všech tady 😅
Jdu na ní, už se obsluhuje sama večeří 😅

prchalka
autor
5. lis 2010

@anta Jéééé, promiň, to patřilo pro @katkabg - nějaký šoteček 😅

anta
5. lis 2010

@prchalka - to neva, aspoň si zavzpomínám 😀 😀 😉

katkabg
5. lis 2010

@prchalka no my sme mali prve 2 dolu potom horna dvojka lava potom horna jednotka lava a potom prava horna dvojka a prava horna jednotka...teraz idu na 100 perc.dolne dvojky obe a tie horne trokjy...aspon tak kukam hadam dobre 😝 ale tak da sa to zvladnut...juj idem krmit piranu...ozaj opat ideme na zem...ach jo 😠

katkabg
5. lis 2010

tak uz tlacime hami kasu lebo uz mi stahovala teplaky od hladu... 😅

katkabg
5. lis 2010

a velmi sa ospravedlnujem ak niekedy nestihnem odpovedat kazdej zvlast 😅

anta
5. lis 2010

@katkabg to je jasný, také odpovídám tzv. globálně 😉 🙂

gina333
5. lis 2010

@katkabg : nic si z toho nerob, hlavne ze si tu a pokecas si sa nami. 🙂 🙂 🙂

U nas sa spinka, odkedy je MM doma je roztatarena az hruza, obliekat moze iba Tatko, vyzliekat to iste, stale musi byt pri nas ked jeme, jedine ked si nalozi do gati prebalit mozem iba ja. 😉 🙂 Natalka ma zajtra tanecnu sutaz ideme este dat dokopy oblecenie v ktorom bude tancovat. 😉

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
6. lis 2010

Dobré ráno,
u nás budík opět nějak po 22té hodině 🙄 😠 proč?! No a ranní budík pár minut před 6tou 🙄 😝
Oběd dneska u tchánů a odpol možná kino 😉
Jo, jinak zazimovaná motorka dlouho nevydržela..... musí samozřejmě ještě vyjet!!! No jak jinak!! 🙄

gina333
6. lis 2010

dobre rano 🙂

u nas sa dobre spalo do 02:00, potom sa rozhodla ze ide ku mne a bude hore. 😲 Do 3:20 rozpravala, spievala, cestovala po posteli hore dolu a hlavne po mne. 😝 😉 Vstavala o 7:00, uz sa my vari polievka, Nati ide odviest MM na sutaz, budu len nedaleko vo Westernovom mestecku tak poo ked sa mlada dama vyspi pojdeme za nou. 🙂

@prchalka : esteze sa daju stahovat filmy, inak by mol kulturny zivot bol o nicom. 🙂 Na aky film idete?

katkabg
6. lis 2010

Ajojte kamkyyyy 🙂 tak mi sme spali celu noc super...sem tam cajik raz mlieko ale inak sme hajali...aso preto sme sa tychlo vyspali bo uz rano o 6:45 sme kikirikali 😠 ale tak teraz uz nas je 9 52 a opat sme zahajali...a to sme pred chvilo dosli s prechadzky 😅 no a potom este raz po obede bude hajat...hadam len nebude ciet dnes hajat 3 x za den 😀 neviem je to normal ze katuska tak lubi cez den hajat???To len po hodke ale to jej dobyja baterky 😎 inak ja si stahujem filmi na ulozto.sk co som sa ja uz hororov napozerala ...jeeeda teda 😉 dnes idem k mm bratovi tak bude sranda...mala urcite bude vystrajat v aute...niak si nanho nevie zvyknut...nevadi hlavne ze uz letela hadam 6 krat s lietadlom....tak krasny dnik a vidime sa tu 😀 😵

anta
6. lis 2010

Ahoj holčinky, tak Honzík se konečně vyčůral do nočníku. Máme trochu problém v tom, že si vesměs řekne pozdě, tak by mě zajímalo, jestli se to naučí si říci dřív? 😅

katkabg
6. lis 2010

@anta NAUCII NEBOJKY 😅 Sstra ma zas svojou malou3 roc.taky problem ze ona zdrziava kako...ked mala pred 10mes.crev.virozu od vtedy sa boji kakat aj prdkat a po5dnoch ked je uz donutena kakat tak hrozne place aj ju to boli ,sestra neraz hovorila ked ju utierala tak islo trochu krvi...aj bola u doktora a vraj toje v psychike a ze to prejde...ja si myslim ze to neni normalne...a to este nosi plienky...doky povedal ze prv nech sa neboji kakat a potom nech ju nauci nebat sa nocnika...ach jo ale ako im dohovorit 😒

gina333
6. lis 2010

@anta : jasne, ze sa nauci, ved sa este kazdy naucil, no nie? 🙂 🙂

@katkabg : ja som tiez maniak na ulozto 😀 😀 😀 teraz mam rozpozerane The vampire diaries, je to neskutocne krasny serial, no som do upirov. 🙂 😉

Akosi nestiham, varila som polievku, upiekla kurca, mame k tomu ryzu so zeleninou, MM zachvilu zoberie Sophi von spinkat a ja chcem vytriedit hracky s ktorymi sa nehra, je ich nehorazne vela, tie zoberiem k svokre a vylozim nove hracky. No nove, su po Nati ale nic im nechyba. Ani neviem ci sa jej oplati kupovat nove hracky, ved tych babik a inych veci mame az zbytocne vela. 😵 😵

ined77
6. lis 2010

ahojky 🙂 ,
včera jsem sice u pc chvilku byla, ale pak jsem to vzdala, mám bloklé záda v kříži, takže paráda 😝 .do toho mi dnes došla faktura za plyn ještě na baráku a prý mám doplatit! 5900 kč!..tam nikdo nebyl a plyn se nepouštěl 😲 .takže buď to MM zapsal s kupcema špatně nebo fakt nevím 😒 .bohužel jsem u toho nebyla a MM si ty stavy nenapsal 😒 .ach jo..pořád něco ☹ .
jinak ale u nás celkem fajn 🙂 .matýnek si už 3 dny pěkně říká na čurkání, dokonce i ráno letí na záhod a dožaduje se sundání plenky 🙂 .akorát teď po o se vyčurkal do nočníku, kakat nechtěl nasadím plenku a už hlásil bobše..tak mu to asi nevyšlo 😅 .nevadí 😉 .
dočetla jsem tak letem, ale půjdu si raději natáhnout ten chrbát..včera jsem nemohla chvilku ani chodit 😅 .a jasně že máme taťku zase celý víkend v práci 😝 .

hanca 🙂 ...to je mi moc líto s dědečkem ☹ .držte se 😔 .

@gina333 🙂 ...natálce ať se na soutěži daří 🙂 .

@prchalka 🙂 ...jj, motorek je zase všude plno...závisláci 😖 .

@anta 🙂 ...neboj, honzík si začne říkat sám od sebe 😉 .to ani naučit nejde, musí si k tomu vyzrát 😉 .
matýnek seděl včera večer už v pyžamku a v plence u pohádky a najednou že čurká 😲 a díval se hned pod sebe 😅 .
už mu to mokro vadí 😉 .ale taky to trvalo...celé léto jsme byli přes den vesměs bez plenky a začal si říkat až teď 😉 .
taky to u vás přijde 🙂 .

jinak všem krásný den a pááááá 🙂

ined77
6. lis 2010

@prchalka 🙂 ...jo to tričko..ahááá, no tak to bychom měli opravdu veliké 😅 .
uvidím jestli ho nepotkám někde u nás..ono je fakt, že ne vše je z netu levnější 😒 😉 ...ale děkuji 🙂 .

gina333
6. lis 2010

@ined77 : riadne vysoky nedoplatok 😲 hadam sa to nejak vyriesi. 😉

Uz sme doma, Sophi je vytancovana, vo Westerne su aj zvieratka, tak sme mali co robit aby ich nechytala. 🙂 Ona sa vobec nicoho neboji, ci je to koza, somarik, baran, vsade pcha ruky. 😵 😵 A sutaz dopadla tak, ze s kolektivnou choreografiou postupili do finale, ale kedze vonku bola obrovska trampolina a museli to vyskusat nestihli sutazne kolo a skoncili na piatom mieste. 😀 😀 😀 No co, vidno ze su to este deti. 🙂 😉

gina333
6. lis 2010

Kde ste vsetky??? Idem aj ja k tym moji, dufam, ze dnesna noc bude lepsia ako minula. 😝 😉

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

katkabg
6. lis 2010

aj ja sa pripaaaajam dobru nocku vam...idem si lahnut ku malej bo dnesny vilet nam dal zabrat...dnes sme aj 2x hajali po dve hodiny...a o 21 00 sme okvecli ako kabela...uvidime aka bude noc...no mam pocit ze sa este bude hrat v noci...uf...cmuk bru noc vaaaam 😔 😔 😔

katkabg
6. lis 2010
katkabg
6. lis 2010

moja mala okana 😀

katkabg
7. lis 2010

JEEEEJ to tu ece nik neni???My sme hore od 7 30 papame akurat ale mala bude asi este hajat:D

gina333
7. lis 2010

dobre rano 🙂

@katkabg : ja som tu, u nas sa vstavalo o 6:20, ale sme lezali do 7:00. 🙂 Veru mas zlatucku okanu. 😵

Noc celkom fajn, obcasne vrtenie a plac ale dalo sa. 😉 Nechapem ze dokaze aj 4 hodiny spat v klude, potom za hodinku zaplace, 3x, zas je klud, potom motanica. no kedy uz bude normalne spat? 😲 A pritom zubarka vravela, ze jej este 5-ky nevidi, tak uz ozaj neviem co ju mata. 😅