Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
11. únor 2010

lehna. ahojky, mužovi pichni v noci malého aj viackrát 😉
ined: vidíš vidíš, a ja som sa tu takto verejne priznala 😀
ined,musíme to rozobrať,ja sa rada pripojím k ozdravovacej kúre-a pridajte sa ďalšie, lebo keď tu budem čítať ako si niekto dáva čokoládku (ako ja včera na obed 😅 ), tak nevydržím...
gina: do 40?ok? ale to moj muž by už mal 50 😔 a to sa nám už fakt nezdá ok, som už písala-hotový starobinec, takže u nás začína prihárať... 😕

prchalka
autor
11. únor 2010

ined: Já jí dneska taky kolem 10h nic nedala jíst a... stejně mi ten oběd nejedla 😝
Sakra, proč umím číst tak pomalu?
katzi: i ty opare 😀
matova: Moje mamka je taky dvojče 😀 😝 😝 A ty a dieta? Vždyť vypadáš na těch 16, ne?
lehna: Pěkných 12kg 😉

gina333
11. únor 2010

Ale ved je krasnucky, jasne, ze dobehne aj ostatnych. 🙂 🙂 My sme zase asi najlepsie jedla, ked sme zacinali s normalnou stravou. Co som jej nalozila spucila. 🙂 🙂 Ta moje v sedacke tiez neobsedi, vrti sa, kope, obzera sa na vsetky strany. A to papame s knizkami a ked je doma Natali tak ta jej musi recitovat, tancovat a ta mala opica sa na nu zadiva a ju krmim. 😵 😵 Lenze posledne dni ani to nezaberie.

Co sa tyka toho cvicenia, ja som zacala robit brusaky, nech mam spon do leta akotak spevnene brucho. Cicky mam asi -0 ky a to my vraveli, ze po druhom dietati mi narastu. Mate to vidiet. 😀 😀 Teraz sobotu sa u nas zacina cvicit zumba, tak sa chystam pozriet. Zle je to, ze mi vecer nema kto postrazit detuchy, svokrovcov tym nechcem zatazovat, ale uvidim o kolkej sa bude cvicit. Co sa tyka vahy mam menej ako pred tehu, 44kg, je to des ale ja uz asi nepriberiem.

matova
11. únor 2010

ined:ja píšem o avokáde 😀 😀 😀 na chleba
nie mango 😉

ined77
11. únor 2010

matova 🙂 ...tak já se i obecně začnu s jarem víc hýbat.víc jsme venku,letos už mám v plánu i jízdu na kole,samozřejmě i s matýnkem v sedačce(ikdyž se toho trošku bojím,ale prý to přejde 😅 ).kolečkové brusle...to uvidím,jestli mi bude chtít usedět v kočárku.ale možná po cyklostezce by ho i to bavilo 🙂 .
tak snad nějaký pohyb bude ku prospěchu 😉 .posilovnu...sama tam nepůjdu a moc mě to neláká.cvičení je u nás večer okolo 19h...jak asi že 😒 .ale!!!
máme tu cvičení pro maminky s dětmi od 18-ti měsíců,což je pro nás za měsíc,vidíš,to asi vzkoušíme 🙂 .úplně jsem na to zapomněla 😔 .

prchalka
autor
11. únor 2010

avokádo x mango hmmmmmm, to mě pobavilo 😅 😀
gina: 44 kg? 😨
A kdože tady byl největší novorozeně, zase my? 3,62 😅 😅

ined77
11. únor 2010

do pytla,já koupila mango 😕 😀 😕 ...a co s mangem? 😀 😀 😀

matova
11. únor 2010

prchalka:možno na 16,ale len na xichte a na pvý pohľad 😀
je to dedičné,babka spomínala, že keď kočíkovala prvé dieťa, kričali po nej: aha,decko s deckom 😀
gina:aj u nas su cirkusy pri jedle-milion predmetov na stole...tak u tvojej to bude teraz asi tymi zubakmi 😉
malý je hore 😠 😠 😠
spal 1:10 ☹

prchalka
autor
11. únor 2010

ined: Nech ho uzrát v pokoji a pak oloupej a snězte ho, je super! Vevnitř velká pecka, tu nechte.. 😅

gina333
11. únor 2010

prchalka pred tehu som mala 45kg pribrala som 16kg a tesila sa, ze nieco na mne zostane. A nist. 😠 😠 Normalne jem, sladkosti milujem a pribrat sa mi neda. Vravia, ze preto lebo kojim a ponocujem, neviem mozno natom nieco bude. Ale zase mam iba 158cm, takze je to v poho. 😉
Sophi vazila 3,20 😵

ined77
11. únor 2010

prchalka 🙂 ..ty nám to tady pěkně glosuješ 😀 😀 😀 .no tak co,další důkaz mé demence 😝 😀.aspoň vidíte že nekecám 😀.
3,62 zase není tak moc...u nás v porodnici měli i pětikilové novorozeňátko 😕 😀

gina 🙂 ...44kg 😕 ...jejda,tak já mívala okolo 50-ti a byla jsem jako proutek,ale 44kg...a kolik měříš jestli se můžu zeptat 😉 .s břichem bych ale měla taky začít něco dělat 🙄 ...pravda pravda

ined77
11. únor 2010

prchalka 🙂 ...na co mám tu pecku nechat? 😀

gina333
11. únor 2010

ined: ja som take male pivo 😀 😀 mam iba 158cm.

ined77
11. únor 2010

gina 🙂 ..tak už to vím 🙂 .já mám o 10 cm víc.ale taky asi o 20 kilo 😀 .

matova 🙂 ...jejda,že by už byl odpočatý ☹ ...tak aspoň doufám,že bude šimonek jako sluníčko 😵 .

prchalka 🙂 ...děkuju za návod 🙂 .jak poznám že je zralé?

ined77
11. únor 2010

matova 🙂 ..to snad není ani možné,teď se to ICQ spustilo 😠 😠 😠 .

katzi
11. únor 2010

jéé, člověk si na chvíli odskočí pokusit se ještě uspat řvoucí dítě a tady se toho naplkalo, že nestíhám dočítat 🙂 No ale moje snaha zbytečná - měla naspáno už 1,5, takže vstávačka 😠

sherry28
11. únor 2010

tak konečně spí 🙂
holky díky docela jste mě uklidnily s tím chozením, už jseme si myslela, že je nějakej divnej 😖

ined77: neboj, to byla vyjímka jinak vstáváme v sedm 😉

katzi:Lukymu jsem flašku dávala já, vždycky když se vzbudil, asi tak 2x za noc 😕, myslím, že interval spaní se jí prodlouží, až nebude mít ty bolesti 😉

prchalka
autor
11. únor 2010

ined: Že nebude jako kost nebo se trošku svraští slupka, to už je pak na kaši, ale taky dobrý, měli jsme ho takhle teď, je to asi 3 dny, psala jsem to tu. Pecku zasaď 😀 😀 😀
gina: Určitě je to i nevyspáním, já taky dala dolů pár deka a každej mi nadával, ale jak to asi mám udělat? Bude někdo ponocovat za mě? Asi ne..
Holky, koukala jsem do svýho očkováku, měla jsem v 19 letech asi 64kg 😝 a teď mám 58 😅 😅 😉 V těhu jsem nabrala krásných asi 10 🙂

ined77
11. únor 2010

katzi 🙂 ...matýnek dnes trhá rekord,je v postýlce už 1.30 😅 .ale pak už asi spinkat taky nebude chtít.

sherry 🙂 ..však mareček je ještě malinký,má čas 😉 .matýnek začal chodit ve 13m,od 10m obcházel nábytek,ale ne a ne se pustit.a pak to přišlo ze dne na den 🙂 .neboj,ještě se ho nahoníš 😀 .však ty už to znáš 😉 .

prchalka
autor
11. únor 2010

Nejlepší dieta je, když vás nenechá dítě najíst a vyspat 😅 😝

matova
11. únor 2010

gina,tak to ja som veľké pivo,mám o 2 cm viac a o 17,5 viac ☹ ☹ ☹ 😀
ined. nie je vyspaný, snažil sa ešte spť ale to psisko mu už nedalo 😠
zapnem si to ale neviem neviem, mám ho na nohe
tak všetkým pa

lehna
11. únor 2010

si děláte kozy,ne? takhle tady kecat 😠 😠 😀
kdo to p má pak dočítat.

mladý spí už hodinu, tož za chvíli jdu pro něho.

zatím pááá a vy se taky bězte věnovat dětem,ať toho na večer nemám moc 😝 😀

ined77
11. únor 2010

prchalka 🙂 ...díky 🙂 .ono už trošku měkké je,tak ho možná večer kuchneme 😀 .
no právě asi to mě zmátlo...mango-avokádo 😀 ,čert to vem,nakonec se to sní všechno 😉 .
s peckou ještě uvidím 😀 .
hmm,já v těhu 18 😔 🤐 ... ☹ a těch řekla bych 8 ne ane dostat dolů 😖 .

prchalka
autor
11. únor 2010

ined: Jo, 3,62 není tak moc, no ale měl tu někdo víc? 😅 😀 Nikdo mi teda pohlaví ani tuhle váhu nehádal, ale já věděla, že se mi nenarodí žádná sušinka a vlasatá že bude taky 😀

ined77
11. únor 2010

a jak jsi to věděla? 🙂
no,ale máš pravdu,zatím tu asi větší miminko není 😅

gina333
11. únor 2010

Sophi uz spi skoro 2 hodky, akurat prisla Natali takze sa majte. 😵

ined77
11. únor 2010

lehna 🙂 ...já čekám až se vzbudí 😀 😀 😀 ,nikam nepůjdu 😝

ined77
11. únor 2010

gina 🙂 ..ahojky a pěkný den 🙂

sherry28
11. únor 2010

gina333: po druhém větší prsa? mám -1 ☹ a taky jsem zhubla mám 45kg, ale měřím 155cm 😀

sherry28
11. únor 2010

ined77, víš, že ani neznám?Né že by Lukášek nechodil, ale držel se tak nějak při mě, vůbec jsem za ním nemusela utíkat, je to takovej maminčinej mazel, teda teď už tak ne ale taky se rád pomazlí, když mu to Mára dovolí 😀