Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
18. lis 2010

Dobré ránko,
jen v rychlosti - včera jsme byli na narozkách u přítelový babičky. Malá se vzbudila odpo pozdě, pořád nás naháněli - i když jsme jim řeklik že přijdeme později. Náš odhad byl správný. No, tak se malá zas svezla trolejem.. Ale tam... Jsem naštvaná ještě teď. Tchýně opět perlila - před nacpaným bytem - cca 20lidí včetně dětí mi řekla, že se malý ráda zbavuju.. Tak ať k ní malá jde... 😠 😠 Na to jsem se teda ohradila - ať mi vysvětlí jak se jí zbavuju, když bez ní nikam nechodím? Ani na slučáky, na nákupy, atd - nikde nezůstává u nikoho...Něco začla blekotat, ale to si s ní ještě vyřídím - to mi opravdu dělat nebude. Nejvíc mě se*e, že mi malá furt doma říká, že chce za babičkou, chlap jí teda zavolá a ona se necítí, nechce od ní něco chytit, je unavená, má toho dost...Minule jsme se procházeli u cyklostezky, on jim volal, jeli kolem nás - jestli se nechtějí přizastavit. Ne! Bude brzy tma, ale máme přijít my!! Jestli jako chceme. Měla přijet teta, koupání, atd, tak jsme řekli že ne...
Na oslavě si jdu jen pro kapesník, posadí si ji na klín a láduje jí jednohubkou s hroznem s peckama - moc dobře ví, že to malá nesmí - je jí pak hrozně zle.. Řekla jsem jí - slušně, ať jí to nedává, koukla na chlapa, jestli to vidí a cpala ji dál.. Tak jsem ji naprášila chlapovi. Ten zakročil..Ale pořád jí nabízela něco, co jí nechceme dávat - lupínky, atd... Krev se ve mně vařila, fakt.. A dovršil to tchán - když malá pokňourávala, že ji tam velký kluci nechtějí, jak jí říká a chceš dudáka, žabáka... Já jsem ráda, když si nevzpomene - fakt nechápu, proč jsou ty lidi tak zlí? A to už jsem bouchla a říkám - a Vám jsem už říkala, ať jí to nepřipomínáte - jsem ráda, když si na to nevzpomene.. A dostal sprďáka eště od svý ségry, že se to fakt nedělá. A řekla i tchýni, že by to nedělala - cpát dítě něčím, čím rodiče nechtějí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aspoň někdo! Jo a vyšli jsme ven - chlap prohlásil, že se to opravdu nedělá - čekala jsem, že dostanu sodu já, ale tentokrát se zastal mě!!
Holky - mám si to s ní vyříkat? Ona ze mě fakt dělá socku, co dítě odkládá...

anta
18. lis 2010

@hancazivocich - no to je hnus. Dospělí lidi a chovaj se jak hovada. Tak jí normálně zavolej a řekni jí, že si nepřeješ, aby s tebou jednala jak s malým dítětem a nedělala věci, které si nepřeješ. Normálně jí pohroz, že k nim tedy chodit nebudete, pokud tě bude takovým způsobem shazovat před ostatními a i před vlastním dítětem, to se nedělá toto! 😠

gina333
18. lis 2010

@hancazivocich : vies, rodinu si clovek nevyberie. Tvoja svokra dokonca svojho zivota bude matkou tvojho muza a babickou tvojej dcery. Takze ja by som to s nou urcite medzi styrmi ocami vydiskutovala. Ked s nou nie je normalnej reci tak by som za nou na sto percent prestala chodit, ignorovala ju kym sa sama nerozhodne prist za vami. 😲

hancazivocich
18. lis 2010

@gina333 - vím, že si člověk rodinu nevybere, že bude vždy matkou mýho muže, ale já si pořád říkám - kurňa, co dělám pořád špatně? Od srpna nebo září je doma a viděla malou 4x. Z toho jsem tam 3x byla s malou já a jednou hlídala, když jsem měla zubaře - 25 minut. Já fakt nevím - jestli ..je to tím, že je malá takový divoch? Na druhou stranu je jí líto, že její vlastní matka za ní nejde, i když ví, že je nemocná a neviděla ji několik měsíců...
Vím, jaký to je, když rodiče štvou děti proti prarodičům - nechci to dělat. I když tam nechodím s velkým nadšením, tak kvůli malý se snažím... Fakt...
Nebo jestli je to tím, že je relativně mladá a na babičku se necítí? Ona by nejradši - na zavolání přijít, pomazlit, vyfotit a zase jít... Jenže malá přijde a pořád je v pohybu. Hraje si s kolíčky na prádlo, s hračkama, pak chce do schodů, ze schodů..

@anta - mě zarazil ten její pohled - ona moc dobře věděla, že to nechci a stejně to zkusí nebo udělá... Malá - babičko prosím vajíčko.. A ona - Kristýnko, tebe bude bolet bříško... Ale když si spočítáš, kolik plátků vajíčka z chlebíčku by musela sníst, aby to bylo víc jak celý vajíčko..Ale hrozny s peckou - to jo... A bramborový lupínky - smažený, solený... Teda, jako že okurku a vajíčko z chlebíčků normálně jí, to je vyzkoušený a jednou za čas...
A nemysli si - malý stačí říct něco jednou a moc dobře si určitý věci pamatuje.. To už je vyzkoušený! Tak mě nemusí před ní shazovat..A na to, jaký je torpédo, tak se tam chovala celkem slušně - až na závěrečný oblékání...
A takový to měření sil - ty blbý kecy a pohledy, který nás ženský vytáčení (měření sil) a chlapy nechávají v klidu, protože oni to nevidí a neslyší - ten podtext !!
A kdybys viděla ty ostatní - jak se zarazili! Jako že když já řeknu nedávej jí to, tak stejně jí to dá!! Nebo proč mi říká, že se jí zbavuju, když to dítě stejně visí na mně? A když jí někdo něco dá, tak koukne na mě nebo na chlapa..

sherry28
18. lis 2010

ahojky 🙂
@hancazivocich no vlastně vida, máme tu odbornici přes šulínky 🙂 😉 dneska mu tu objížděl sondičkou a vyplachoval byl tam jiný starý doktor 😕 a máme ten triamcinolon 😉 pokud to do úterý nepovolí, tak ho čeká operace, ale jen mu to lehce nastřihnou pod celkovou narkózou ☹ na obřízku je prý ještě malý, řekl mi, že zatím jen mazat u té špičky hlavně a neva, že to mažu a kojím 😕 ruce si myju to jo, ale jestli se mi to nemůže nějak dostat do kůže a do mléka, ale to asi ne viď? 😕

anta
18. lis 2010

@hancazivocich - to je jako když mi moje máma řekla, když bylo Honzíkovi asi 3 měsíce, že jsem hysterka jako moje sestra! Jo, jenže sestra svoji holku vůbec nezvládla, je líná, bordelářka a s holkou ven, to já oproti ní jsem akční hrdinka, ale nikdy mi bába Honzu nepohlídala, neví, jak to u nás chodí a bude mi říkat takový věci, ani v porodnici za mnou nebyla se podívat na malýho a přiznám se tedy, že tohle jí nezapomenu 😠 😠

anta
18. lis 2010

@hancazivocich - jé, chtěla jsem napsat, že s holkou ven celý týdny nechodí, holku opravdu odkládá u báby, aby mohla s manželem na kafe, ke kosmetičce a na nehtíčky a pořád nějaký důvod 😠

vojtaxx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ined77
18. lis 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc no...opět nějaké kňourání, ale nic hrozného.já prostě už spím jen a jen špatně...točím se z boku na bok, pravé rameno mi už trne, jak ho mám přeleželé...no těhu no 😅 .
nad ránem začala kačka kopat jakoby cvičila spartakiádu 😀 a v 6.15 jsem zjistila, že je matýnek opět pročůraný 😖 .já nevím, asi zkusíme koupit větší plenky..teď má už hodně dlouho vel.4, ta je do 18 kg, prý teda, což nemá ani zdaleka.ale asi to zkusím, protože tohle už mě štve 😒 .
jinak dopolko tu byla kámoška se sylvinkou, barvila mi vlasy 🙂 .děcka si hrály, občas se teda tahaly o hračky, už i matýnek si začal hájit to své, ale nakonec se vždy nějak srovnaly a např. na houpacím koníkovi se poctivě střídaly 😀.
těsně před spánkem jsem byla poprosit opět vyhrávajícího souseda o trochu ztišení..vyhověl 🙂.už za dveřmi volal..jojo, já vím 😅.tak aspoń že tak 😉.dnes tu zatím nikdo z dělníků nebyl...ráno pršelo a celkově je dost škaredě.
co mě včera opravdu potěšilo, byla předpověď počasí...prý má být brzy až -14 st. 😕 .no proč bych neumývala okna v takovém mrazu že 😅 , a stěhování 😝 .
včera jsem byla v tom baumaxu a dnes jedu zase...ale už s tím jejich kapitánem.tak sláva, že se to pohnulo...tvrdí prý, že jak už budu mít vše nakoupené, bude hotovo cca za 4 dny 🙂 .
já koupila zatím jen světlo do pokojíku, předložky do koupelny a na wc, matýnkovi jedno povlečení s autama a šatní tyč 🙂 .už tak jsem jela jako ježíšek ověšená 😀 .a já trubice vlezla i do tesca....matýnkovi pro slíbené kokinko 😅 .měla jsme dojem, že je den před vánocemi..neskutečné množství lidí 😕 .tak jsem si spílala, že já vůl mu nekoupila něco na pasáži 😅 .
no a to je asi vše 🙂 .

@hancazivocich 🙂 ....jsem určitě pro rozhovor s ní 😖 .tohle by si prostě neměla dovolovat.ať už jde o to cpaní malé, ale i o to, jak s tebou mluví 😠 .
řekla bych, že kdyby jsi jí pohrozila tím, že k ní přestanete jinak chodit, tak se jí to v hlavě rozleží (otázka je sice na jak dlouho), tohle vypadá, že je prostě takhle páclá asi od přírody a zkrátka se tím baví 😖 .

@anta 🙂
@gina333 🙂...a tak zase já matýnka klidně plácnu, protože na něj moc klidné domluvy nepomáhají 😅.je to holt takový expert 😅 .ale zase tím nemyslím, že je to jediná naše komunikace 😀 .
jsem zastáncem toho, že plácanec ve správnou chvíli nahradí i 1000 slov 😉.já mu vždy řeknu ať něco nedělá nebo něčeho nechá...1,2,3, pak upozorním, že pokud toho nenechá, tak dostane na zadek a pokud ani přesto nepřestane, tak prostě dostane.já ho kolikrát můžu prosit..matýnku prosím tě nedělej to, pokazíš to bla bla bla...on se na mě jen koutkem pousměje a udělá to s klidem zas, a takhle i 10x..co jde odnést, vzít, dát stranou..udělám a samozřejmě je to s řevem, ale pokud to nejde, tak musím holt zakročit 😒 .jako radost z toho nikdy nemám to ne, ale když to nejde po dobrém..... 😅 😒 .

@sherry28 🙂 ..to by mělo být kdyžtak uvedené nějaké upozornění v příbalovém letáku, ale předpokládám, že viděl, že máš maličké miminko a tak by ti určitě řekl 😉 .

hancazivocich
18. lis 2010

@sherry28 - http://farmaceutika.info/triamcinolon-ivax - existují i rukavice, koupíš v lékárně - jednorázový - pro jistotu! A pro Máru je můžeš nafouknout -můžou si s tím kluci házet jak s balonkem.. Jistota je jistota..
Divný, vím, že se provádí obřízka i u půl ročního chlapečka.. Takže pokud se do obřízky neženou, tak je to dobrý - není to tak hrozný..Ale co kraj, to jinej přístup. Dokonce i co doktor, to jinej přístup. Hlavně hlídej, jestli čůrá a jestli neotýká a nerudne.. I když - nevím, jak moc je ochotnej ti šuldu ukazovat. A naši dr. doporučují přetahovat ,,na mokro" - při koupání. Matlej tak jak máš - jen to místo, klidně i v rukavkách - kojo a Eliášek! Pozor na oči - rukavky hned vyhoď nebo ruce hned umejt a pořádně - je to mastný - mažu si s tím lupenku, když se rozjede.

@anta - to mi připomíná moje stříhání vlasů.. Můžu jen, když je doma chlap, jde s ní ven, korzujou kolem, vletím tam, vyletím ven.. No, ona vrazila jednoho do jeslí v roce, druhýho v půl - protože toho měla plný zuby a potřebovala mezi lidi! Chápeš?
Proto nesnáším, když mi diktuje, jak s ní mám chodit ven, jak ji mám učit na nočník, jak to nebo tamto.. A s tím jídlem - já pak trpím s ní, když se nemůže vykadit, nebo bečí, že ji moc bolí bříško..Neříkám, že by jí člověk něco nedal, ale když ti pak pláče, tak si to rozmyslíš. A hrozny jí, ale odpeckovaný a oloupaný...
Jo a když jí minule MP volal, tak zrovna strčila nohu mezi matrace na letišti - do tý pitomý škvíry, tak řev.. Ptali se, co se děje, Jarda jim to vysvětlil 3x.. A včera se mně zeptala, co jsem jí udělala, že tak plakala? To vypěnil i chlap a zopakoval jí to s tím, že jí to říká už asi po 5. A jeho sestřenka na to řekla, že jim šplhá mladá po parapetu, pak hodila čuňu a překousla si jazyk - že to jsou prostě děti! Ale ptát se - co jsem jí udělala? Já to většinou vše řeším domluvou, když to nezabere, tak plácnu...Ale že bych jí něco udělala... No, mý nervy!!
Jo a do tý škvíry jsem si tu nohu skřípla taky.. A taky jsem měla chuť řvát 😅 😅

anta
18. lis 2010

@ined77 - my kupujeme plenky Huggies od 12-22 kg a ty Honzíkovi pěkně vyhovují, ale stalo se mi, že jsem v Tescu koupila taky rádoby Huggies, obal byl jiný trošku, to mě tedy zarazilo, no a představ si, že byl věčně taky pročůraný, tak jsem je vyhodila, co s nimi, že? 😉

hancazivocich
18. lis 2010

@sherry28 - jo jednou jsem byla akutně na pohotovosti, kdy přijela mamina s větším a miminem a náš dr. jí říkal, že pozor - že on by si dával pozor - při manipulaci s mastičkou a pak s miminkem! že pokud může, ať maže tatínek, ale sám dodal, že ví, jak to je... A doporučil mamině ty rukavky a mytí rukou... Ale že to je jen jeho názor - že on by tak postupoval u svých dětí! že oficiálně to nikde psaný asi nebude

ined77
18. lis 2010

@anta 🙂 ..my už používáme akorát pampers.huggiesky pročůral matýnek vždy..já nevím čím to je..jestli nemá nějakého pipíka divného 😅 😀 .
i když zase když vezmu, jak sebou šije v posteli, tak se možná není čemu divit 😒 .

ined77
18. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ...aha 😨 😕 😔 .to asi by se člověk na vše nejlépe ptal 😅 .
a tou tchýní ještě...a TP by si s ní o tomhle promluvit nemohl? 😨 není přece hluchý a slepý a tohohle si nevšimnout ani nejde ☹ .
nebo ji fakt jen baví do tebe rýpat a snad ji i těší, když vidí, jak si to bereš, ale teda pokud je to tak......to je člověk.... ☹

hancazivocich
18. lis 2010

@ined77 - my používáme pampers activ cosi 😀 😀 A kolikrát i v noci radši přebalím. Noc vydrží, ale když hodně pije, tak mi přijde studená. A my máme dobu 5! A ty jsou od 11kilo - my vždy měníme, aniž dojdeme do hraničních kil, neboť nám to nejde zapnout přes pupendo - jen do krajů..
Ano, promluvím s ní, ale obávám se, že mi to zatrhne chlap - dycky řekne, že to s nima radši probere sám... Už zažil, jak se dokážu bránit 😅 😅

Jinak - my máme z tesca pro malou parádní autosedačku i s panenkou za 259kč!! A z Prioru z hračkářství čůrací + vaničku, nočník, lahvičky, 322 - což je parádní cena!

hancazivocich
18. lis 2010

@ined77 - oni ty doktoři to berou automaticky, jen pokud je náhle cosi osvítí, tak se ozvou 😀 😅 Jednou přišla mamina tak v osmým měsíci s dítkem a on - jestli náhodou není těhotná? Protože se jí udělalo nějak špatně, tak se kolem ní pendlovalo.. Bystrý chlapec 😀 😀 😀

No, jak si to beru... Hm - to by si asi vzal každej... Jenže ona ví, že se ozvu, ale stejně si rejpne!! A já nemám sílu bejt furt ve střehu...

ined77
18. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ...jj, active baby 😉 ..taky taky.
no zkusím to, ale matýnkovi tyhle plenky pořád ještě zapnu krásně.on se nepročůrává vrchem, ale nohavičkama..teda tím okrajem 😨 .občas i vrchem, ale tomu rozumím..to je vždy když leží na bříšku, tak se mu tam ten pipík asi nějak našponuje 😅 , ale proč pořád tím krajem???
tak to chlapovi neříkej, řekni mu to AŽ si s ní promluvíš, pokud nebude ona rychlejší 😅 .takhle to přece dál nejde, to musí uznat i on 😒 .
dárečky super 😵 .

hancazivocich
18. lis 2010

@anta - ty huggies jsou nějak classic a premium - ne? Kámoška říká, že si musí dávat bacha, aby vzala Premium, že classic jsou na pr*

hancazivocich
18. lis 2010

@ined77 - mno, jestli to nebude tím, že má nožičky jak wc pavouček - jak už tu zaznělo 😀 😀 Naše tarantule je má celkem v poho - kolem nožek, tak asi tak...
Hm... Uvidíme - pak dám vědět.... Ale nenechám si kak*t na hlavu dlouho

anta
18. lis 2010

@hancazivocich - chápu, ale neudělala bych to, abych z tohoto důvodu strčila Honzu do jeslí, jednou mezi lidmi budu a bude se mi stýskat po tom, kdy jsem nemohla jít s Honzou ven a byli jsme doma 😀 😀 😀 No a s tím stříháním vlasů? No to jsme na tom stejně, akorát, že si je stříhám sama, tak jsem se rozhodla, že si ten diskotékový účes nechám pěkně odrůst a půjdu pak, až bude samozřejmě manžel doma, k profesionálovi 😀 😀 😀

ined77
18. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ..no jo, každý doktor se moc nedívá 😅 .ale teda to byl postřeh...v 8. m si myslím, že už je to snad i nepřehlédnutelné 😀 .i když jak u koho 😉 .

no já bych si to brala hrozně moc...takovéhle osobní útoky 😠 .zvlášť že by to šlo přes dítě ☹ .jako kikča není zase už tak úplně malinká a za chvilku tohle začne i tou svou dětskou hlavičkou moc dobře vnímat..takže by to chtělo zarazit co nejdříve 😒 .

anta
18. lis 2010

@hancazivocich - ty huggies classic jsou opravdu na vytírání podlahy, ty premium jsou výborné 😉 Já jim říkám pleny Hugo Boss, aby si Honza mohl připadat trochu důležitě 😀 😀 😀

anta
18. lis 2010

@ined77 - jenže když je manžel Hanči vlastní dítě tchýně, tak ho právě ona poslouchat tuplem nebude. Chce to, aby se ozvala jen Hanča a to tak tvrdě, aby si to bába napříště rozmyslela 😉

ined77
18. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ..no nožky hubené sice mates má, ale že by mu ta plenka kolem nich vlála, to zase nee 😀 .
nebo jsem holt blbá a za 2 roky jsem se ji nenaučila správně nandat 😲 😀 .a podotýkám, že gumičky upravuju! 😀

držím palce 😵 !

jinak co se týče nějakého vycházení někam bez matýnka, máme to naprosto stejně.jen po smrti tatínka a tak přibylo více pochůzek a tak se zapojila i babi.i teď nám hodně pomůže při tom stěhování, ale jinak že by matýnka vzala sama o sobě ven nebo tak..to ne.ale zase...zaplaťpánbu že aspoň když je potřeba, tak je ochotná 😉 .
jinak není kdo..já máti nemám, taťka už není, tchán ten je nemocný, švagrová má sama 2 děti a chodí do práce, takže žádná sláva 😝 .ale to mi neva..my to vždy nějak vykoumáme.... 😉 .co nám zbývá že 😅 😉 .

hancazivocich
18. lis 2010

@ined77 - Kikča je vyčůraná jak mraky - minule přilítla, že chce bombo a říká mi - tatínek žíkal dát...Ten mě pak sprdnul, protože jí to zatrh 😅 😅
Nebo minule něco rozbila, řítí se za chlapem a řve - tatíííí - bobila, na pudel a pleská sama sebe přes plínu...Takže tak...Já se obávám, že to ovzduší vnímá už teď - byli jsme tam dvě hod a ona se začla šplhat na chlapa a říká - tatínku, deme domů, poď.....Posím....

ined77
18. lis 2010

@anta 🙂 ..no někdy právě to zakročení vlastních dětí myslím i zapůsobit může.
jasně, pokud on dělal že nevidí a neslyší, tak proč by to ona negradovala, ale pokud se ozve i on, tak si třeba rozmyslí, jestli to za to stojí štvát proti sobě jak ''snachu'' tak i vlastního syna...samozřejmě záleží na povaze...ale za zkoušku to určitě stojí 😉 .
takhle se chovat prostě ta bábina nemůže 😠 .

hancazivocich
18. lis 2010

@ined77 - jasně, holky šikovný - ty si vždycky poradí - koukni na Sherry!! 😀

@anta - uff, je - je její dítě, ale bez obav - z tchánem jsem si to kdysi vyříkala a ..... troufám si říct, že má ze mě i trošku vítr - od tý doby....Ale to je chlap... Ale ženská - já jí to prostě řeknu a je to... To mi dělat nebude.

anta
18. lis 2010

@ined77 - souhlasím i s tvým názorem, možná kdyby manžel Hanči pohrozil bábě, že tam už jezdit nebude, protože mu to za to nestojí, tak by si to mohla rozmyslet 😉

hancazivocich
18. lis 2010

@ined77 - a nejsou vám ty plenky nakonec velký? Nám je Kiky pročůrala, když jí byly velký..

ined77
18. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ... 😀 ...
to víš že hodně věcí vnímá i teď a bude se to jen stupňovat.vždyť i miminko dokáže vycítit stres a nervozitu.
tohle všechno by si měla babča uvědomit.pokud vám ji nechce hlídat a pod.... k tomu se donutit nedá, ale papulu držet by se mohla ovládnout 😖 .