Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
13. pro 2010

@katzi Já dárky neřeším, my tak nějak nic nekupujem 😅 To se máme, co? 😅

anta
13. pro 2010

To jsme se s těmi zubáky sešly pěkně, co? Honza je má taky a taky je pěkně "příjemnej", ale jinak se fakt pose.u, čistili jsme si zubáky jako každý večer. No a dítě má ve zvyku nechat se opiglovat a pak běží za tátou, který čeká na chodbě a pak běží za mnou zpátky. No a na tý cestě zpátky si asi zakopl o nohu, táta říkal, že slítnul na kolena a pak nedal ruce před sebe a slítl z těch kolen rovnou na bradu - na dlaždičky, holky já fakt nemůžu!!! MM na něj ještě začal pak řvát. Já Honzovi celý den zakazuju, aby na chodbě lítal a on si tam pak nabije hubu před tátou, který mu ani nic neřekne, aby nelítal apodobně 😢 😢 😢 To je tak trochu k tomu tématu "tatínek a trpělivost" 😝 😝

hancazivocich
13. pro 2010

@anta - jejej a stalo se mu něco? Právě jsem se chtěla zeptat, jak vám ty děti padají... My fakt na čumáka.. No, mý nervy - taky spadne a místo aby dala ručky před sebe, tak je zvedne - aby si je neumazala či co...
Včera - leze po čtyřech, tahne sebou medvěda, škobrtne o medvěda a hodí čelo... A když je unavená, tak je to konec - letí, chce zatočit a vezme futra..
Vzteklý, uřvaný, štípe, hryže - holky, pomoc - já už fakt nemůžu. Napadlo mě dát jí nurofen a teď mi tu kecá a kecá - hůř jak rádio.. A děsně vysmátá..

hancazivocich
13. pro 2010

@katzi - já na něj narazila uplně omylem. Nevěděla jsem, že je možné se šlapkama.. Děkuji moc! Kupujete v Brně? Nebo kde? A za kolik? Mohu-li se optati? A rovnou se šlapkama?

anta
13. pro 2010

@hancazivocich - má "jen" naraženou bradu, kujva sem se lekla, po celodenní hoňce s harantem chci mít večer klid a přijde mm a dítě se div nezabije, to mě fakt štve 😠 😠

gina333
13. pro 2010

@anta : chudak maly 😒 Sophi je zatial s padmi celkom v pohode, ale co sa tyka " padov a nehod pri dozore Tatinka " tak to mame dufam odskakane pri Natalke. MM sa totiz podarilo Nati vytiahnut s pod postele tak, ze jej zlomil nohu a to mala 9 mesiacov. 😲 😲 😲 😲 Ani radsej nato nechcem mysliet, este to mam aj teraz pred ocami ako chudatko chodila po stvornozky a jednu nozicku v sadre tahala za sebou. 😖

Sophi spinka, ja zhanam na nete vianocne kolaciky, je toho neurekom tak hadam si nieco vyberiem. 😵 😵 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

katzi
13. pro 2010

@prchalka : my taky dárky nějak nehrotíme, ale každýmu tu jednu věc kupujem. A problém je, že těch lidí i na ty maličkosti je po rodině hodně 🙂

@anta : tak ještě že pád prošel bez větších následků, to je fakt hned něco 😔

@hancazivocich : kupujem to přes tento eshop:http://sport-fitness.kupteonline.cz/index.php?search=JD+bug&x=12&y=2. Oni mají osobní vyzvednutí v Brně, takže si to tam tento týden vyzvedneme. A šlapátka zatím nekupujem, to třeba pak až nějak v létě, až se na tom trochu naučí. Jo a ty pády - u nás teď dlouho nic nebylo (ťukám raději na dřevo). Adu je taková hodně bojínek teď a taky mamánek a tatánek, takže pořád všechno jen mě u zadku,opatrně a nejlépe s mojí asistencí 🙂

@gina333 : jejdamane, to musel být teda pohled na malou Sophinku se sádrou 😖 ☹

Všem dobrou, klidnou 😔

katzi
13. pro 2010

@hancazivocich : ještě k tomu kolu- odrážedlu. My jsme si ho zkoušeli s Adélkou i v jedné prodejně tady v Brně naživo a je fakt super. Hlavně je super lehoučký - což se mě osobně šikne, nevím jak dlouho na něm venku Adeli bude chtít jet, pak mi ho možná vrazí do ruky a matko nos mi ho 😀 Taky i ta naše bojácná Adélka na to sedla a nijak to s ní nemávalo, byla schopná dosáhnout nohama na zem a skoro by to myslím za chvíli uměla ovládat. Zkoušeli jsme už dřív i jiný odrážedla a na těch se Adeli bála, byly na ni těžký a táhlo ji to k zemi 🙂

gina333
14. pro 2010

dobre rano 🙂

@katzi : sadru mala Nati, ale bolo to veru dost zle. 😉

Noc dobra, raz zaplakala zo spania tak dlhsie, ale spala krasne celu noc, zobudila sa 6:30. 🙂

prchalka
autor
14. pro 2010

Dobré ráno,
včera jsem jí tak autenticky uspávala, aby mi věřila, že jsem usnula taky a přišel mě zatahat až MM na nohu, co tam tak dlouho dělám 😅 Pak budíček v 1h a pak v 5.50, ale ještě jsme půl hodiny ležely, ono to vypadalo, že by ještě zaklapla, ale to už nepotřebujem, že?!?! Naštěstí tatínek dole tak chrchlal, že na to moc klidu nebylo 😅
Včera večer na mě před koupáním MM volá: "To zátiší musíš vidět!" Tak letím nahoru, čorízo ve sprchovém koutě, vzadu načůráno, vpředu nakakáno a ona stojí mezi tím jak hrdinka opřená o stěnu sprcháče 😅 😀 Mimochodem už 4. bobek za ten den. No radost byla veliká 😀
@gina333 No to si neumím představit mimino se sádrou, fuj, mám z toho úplně husinu! Jak se to taťkovi povedlo? ☹
@anta Vydržet! Tak se cítím většinu dne taky! 😅 😠

gina333
14. pro 2010

@prchalka : no Nati sa skotulala z postele, MM sa zlakol, chcel ju rychlo zdvihnut lebo plakala, jej sa nozicka zasekla pod pohovku a bolo. Nepostavila sa na nozicku, tak sme utekali na pohotost, na RTG zistili zlomeninu a 6 tyzdnov mala sadru na nozicke az po vyse stehna. ☹ ☹ ☹ ALe ona to znasala dost dobre, len nosit ju zo sadrou na rukach, esteze bolo leto, ze som ju nemusela obliekat ale aj takl to bolo dost zle. 😲
Tak to musel byt pohlad pe Bohov, v tej sprche. 😀

katkabg
14. pro 2010

bre ranko...tak u nas noc bola celkom dobre len rano o 5 00 sa mala chcela hrat,ale potom zaspala opat o 5 45 a spala az do 8 30....co dnes idete varit babulky?

gina333
14. pro 2010

@katkabg : ja budem varit porkovu polievku s vajcom, plnene kuracie prsia a opekane zemiaky. 😵

lehna
14. pro 2010

dobré ránko,

u nás noc v pohodě, budík 5.30 a pak ještě od 6h do 7.15 🙂

@prchalka -néééé, nesnažíme se ještě otěhu, i když nejde net. on spíš nejde přes den, a MM je v práci-naštěstí 😀 😀

@gina333 - kámošky malá měla v 8 měsícícíh sádry na obou nožičkách. měla operované patičky,tak to měla 5týdnů v sádře, taky mazec, vlastně taky přes léto.

lehna
14. pro 2010

@katkabg -tak já zatím nevím co budu dnes vařit,ale půjdem za chvíli se projít do obchodu,tak něco vymyslím 🙂. snad... 😀.

hancazivocich
14. pro 2010

Dobré ránko,
u nás asi čtyři větší kňourání, ale mezitím se spalo.. Akorát jako ve 3.30 chtěla madam Távat.. Tak to teda jako nééé... Jenže ona jak pořád mele a mele, tak kdo má vědět, kdy to myslí vážně a kdy spí? 😠
@anta - jo, člověk se při těch pádech vyděsí - ve mně by se u těch dvěří krve nedořezal. Hlavně - jak jsem slyšela tu ránu, už jsem věděla, že je průser! Jsme jí s dědou zvedli, vteřinu nic (kromě řevu) a pak čůrek a pak potůčky z čela 😖 ☹ .. Já - borka - sice měla lékárničku doma, ale dítě na rukách - musela jsem k sousedce, ta půjčila vše a nabídla event. odvoz na pohotovost. Naštěstí MP přijel ten večer taky dřív..Vypadalo to strašně, ale zahojilo se to dobře..

@gina333 - jejej - chudák Naty!
@katzi - děkuji za vysvětlení a odkazy! My se dívali na ten můj odkaz - tam by to šlo vyzvednout v Českých Budějovicích.. Ale tady ho možná taky seženeme..

Ined - já jsem taky zvyklá plánovat desetiletky - takže mě to občas značně vytáčí - nevědět co a kdy...

katzi
14. pro 2010

Dobré ránko,

u nás noc zase super: v kuse do 4h, pak zamrčela, tak jsem jí šla dát dudel a spala dál u sebe do 6.30.

@gina333 : jj, myslela jsem Nati, popletla jsem to 🙂

@katkabg : chystám se dnes na rajskou s těstovinama. Jsem zvědavá jak to zas dopadne, jaksi ji neumím udělat dobrou 😅

@prchalka : prej zátiší 😀 😀

prchalka
autor
14. pro 2010

Já zapomněla - zdálo se mi o mateřském mléku a o porodu nebo těhu! Jsem se probudila a ni jsem nevěděla, kde jsem, fakt strašák největší 🙄 😝 😖 Naštěstí jsem měla ještě sen, že jsem se tlemila a tlemila a ani se nemohla nadechnout! No prostě... mišmaš největší 😕

anta
14. pro 2010

Ahoj holčinky, tak dnes jsem vzhůru od 5,05 a dítě hudlalo od 6,15! Takže výborně 😖 Jinak brada se zdá být v pořádku, dítě mele hubou jako normálně, občas se zatváří, že ho to bolí, čemuž se nedivím, je to trápení 😒

prchalka
autor
14. pro 2010

Tak jsem přemýšlela, jestli jít na kontrolu dnes nebo zítra, nechtělo se mi, sněžilo, pak přestalo a my se začly strojit, samozřejmě než jsme se vykopaly, tak zase sněžilo.... 🙄 Ale ještěže jsem šla. Dostala další balení atb na dobrání. Řekla jsem popravdě, že poo u spaní už 2x nekašlala, ale při nočním ještě trochu jo. Tak máme brát do 20.12. a na kontrolu tak v pondělí. Ona na ní stejně nic nevidí, v podstatě je to jen konzultace. Tak jsem ráda, že to takhle dopadlo a snad se to pořádně zaléčí!! Dr. to konečně dneska nazvala jako "zánět dutin" plus ty plíce.
Ale prostě je fakt divný, že už má nos fakt čistej, ne plnej, dejchá normálně a NIC z ní nevysajem, už to ani nezkoušíme. Dr. radila nějaké napařování (buď ruce do vody nebo sednout do vody...) ale s tím se mi fakt nechce crcat, tak jsem to nezkoušela.. 😕 😔
O ten papír na ofocení jsem si neříkala, pak se tam po nás nahrnulo dost dětí, tak měla sestřička frmol, tak příště.

hancazivocich
14. pro 2010

@prchalka - no, já si to myslela, že vás zaantibiokují pořádně! K tomu napařování - je to i babská rada - na rýmu - že to urychluje, spouští a co já vím.. Ale v tomhle počasí je to o ústa - si vezmi rozpařený dítě, sice osušíš, ale... Ona to asi myslela na uvolnění těch dutin, víš?

ined77
14. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsem napsala dlouhý příspěvěk, který se mi super smazal 😖 .
tak to zkrátím 😅 .
od včera jsme teda s matýnkem občani otrokovic, zlíne sbohem 😀 .
teda na úřadech se opravdu ukázal v tom ''nejlepším'' světle 🙄 ..hlavně na finančáku, tak se mi vyválel na zemi a hlavou bouchl o koberec, protože jsem mu zakázala odcházet 😔 .
no jinak všude jinde průběh podobný, ale bez válení...už jsem ho v mezích možností raději nechala 😒 .
takže tak...ale vše vyřízeno 😅 .
noc hrozná, ve 4h jsem zjistila, že je mokrý...poprvé od doby co máme ty plenky 4+...taky po té posteli rotoval jako saturn 😝 .budík v 6h.
od rána chtěl matýnek ven...malinko jsem poklidila, vyprala další várku věciček pro kačku a že teda jdeme...do té doby naprostá pohoda a najednou? 😕 ...takové scény že ne ne ne, oblékat se nebude, ven nepůjde...tak říkám dobře, nejdeme nikam 😝 , tak zase začal ječet že chce 🙄 a stále dokola..já to nějak nerozdýchala a lidově řečeno ho pěkně zdrbala 😔 ...musela jsem jít fakt do obýváku, jinak nevím....jenže on samozřejmě za mnou i s tím svým řevem 😠 .proč mi to proboha pořád dělá??? 😢 ..no nálada pak pod tři psy ☹ ...fakt jsem neměla ani chuť se na něj podívat 😒 ...venku už pak celkem dobré..já se prodýchala a matýnek sekal celkem latinu.viděl že jsem fakt vytočená na maximum...doma už pak v klidu, i sranda byla..obídek v pohodě, spápl celkem dost a spinká od 11.50...sice se maličko bránil....chtělo by to dávat ho spát malinko později, ale zase kvůli tomu zateplování to moc nejde 😒 ...no nakonec zatím vždy usnul..dnes dokonce s plyšovým krtkem 😀 .včera jsme ho museli vzít ven sebou a dnes taky 😀 .(samozřejmě skončil v batohu 😉 ).
odpoledne ještě uvidíme..asi busem do centra koupit protiskluznou podložku do vany, pak vláčky a zase zpět 😉 .
stejně je tu kosa jak z nosa 😉 .
tak jdu zkusit dočíst 🙂 ....jen doufám, že se mi to opět nesmázne 😨 😠 😅 .

hancazivocich
14. pro 2010

@ined77 - ono to pořád blbne - mně to padá... Už mě to celkem štve!! člověk se těsí, že si chvíli tady orazí a buch - omlouváme se za výpadek...
Jinak - pokud napíšeš dlouhý, tak si ho označ a zkopíruj.. Pokud ti to spadne, tak dáš do odpovědi zkopírovaný příspěvek a máš to..
Teď jsem sondovala a kámoška koupila to kolo ve sportissimu
Nic si z toho nedělej - já jsem večer myslela, že ji přiškrtím. Mp jel vyměnit auta a co ta tu vyváděla... Normálně jsem šla pryč a třískla dveřma - jak mně tekly nervy... Tak jsem ji vrazila chvíli do postýlky, lehla si k ní a ona začla poučovat plyšáky - pinkej, pikejeme, ziminka, lež...achjo a pitíčko ceš? Tak jooo. A koukej pinkat - táta na pudel!! No, pak jsem jí vyndala a jak milius..
Jo - na zem si madam taky padá a sedá a lehá... Překračuju a jdu pryč.. Ignoruju - i venku na nákupu atd...

gina333
14. pro 2010

@prchalka : ty mas ale sny 🙂

@ined77 : nas zatial vzdorovanie obchadza 😉 ale mam trocha strach ako to vsetko bude ked MM odide.Sophi je na nom docela dost zafixovana, tak mam strach ci sa ej spravanie nezmeni k horsiemu. 😲 Doo sa s nou celkom dalo, pekne sa hrala, az dovtedy kym si nenastriekala Cif na cistenie okien do oci. Revala ako tur, aj sa toho napila, tak som jej len umyla tvar aj oci, dala jej napit caj, a dufam, ze sa poucila. 😝 Uz spinka, dnes ma Nati basket tak ju pojdeme odprevadit a domov. Aj u nas je riadna zima. 😉

prchalka
autor
14. pro 2010

@hancazivocich Já v další balení ani nedoufala, ale jsem fakt ráda, když už - tak už! No ona to myslela na spuštění rýmy, ale to je dobrý tak pro dospělýho, kterej to vydrží a pak si lehne do peřin, ne moc pro ty malý čerty 😒 Achjo, se mi do toho nechce. Třeba tam fakt nic nemá, ona není ucpaná, dýchá čistě... 😕
@ined77 Je to k pláči s nima někdy, ale člověk se tomu popisu zasměje! Já jí dneska sprdla taky, při obouvání. A že chce knížku mašinky s sebou (sněžilo)! A nenechá si to vysvětlit a mele a mele a pak se durdí! Občas, jak se mi přitom plete krásně do cesty, že na ní furt šlapu, tak s ní taky pěkně zametu někam do kouta. Je to všude stejný.... stejně vzteklý koukám 😠 😝
U nás máme taky takový kecy jako Kristýnka 😀 Tatínek poslouchá teď bezva písničky a v té jedné jsou slova: "Ukážeš mi prsa?" No a co myslíte, že mi řekla asi před 3 dny při uspávání??? Ještěže byl večer a nebylo už vidět, páč jsem se musela tlemit ještě hodně dlouho! Plyšáky taky komanduje a dává spát a říká: "sipej, sipej" 😀

hancazivocich
14. pro 2010

@prchalka - my válčíme s tím, že jí učíme poprosit a poděkovat, ale krev se ve mně vaří, když jí babka vyndá čokoládku, mává jí s ní před obličejem a no - tak řekni... Co máš říct? Jako normálně to umí, ale prostě... Já nevím, jak to říct - ale tohle mi přijde jako ponižování - jako pejsku dej pac, já ti dám cukříček. 😠 Samozřejmě - chceme, aby se chovala slušně, ale... Tohle je trošku moc, ne?
Minule přišla za tchyní, že něco chce - a ona jí nerozuměla - myslím, že chtěla vodu do skleničky - nebo džusík...Jí se líbí pít jako velká.. A tchýně nerozuměla a zoufale koukala po nás - on jí prvně nerozuměl nikdo, tak sepnula ručičky a říká - Babičko, posím, posím, mutně koukám - pitíčko do skeničky dát Kistýnce 😅 😅 No, hotovo - vydřený všichni!
Ty jejich hlášky - chlap se před ní v koupelně zamyká, protože za ním letí - a tatínek cákyty, koupe pi*ďu

ined77
14. pro 2010

tak já ani nedočetla, matýnek po 45min. už otvíral dveře, načež jsem ho pohotově čapla a odvelela nazpět 😀 .

to odrážedlo jsem už objednala, stejně jsme ho chtěli tak na jaro a tohle má být v únoru a za ty peníze 😉 ...i s těma šlapkama už 🙂 .

tak jdu dát matýnkovi svačinku a snad se mi podaří ještě dočíst aspoň 😅 .

anta
14. pro 2010

Holčinky, Honzík umí básničku " Božka boubelatá, dělá buchty z bláta a každou tu buchtičku dá vysušit sluníčku" 😀 😀 😀 No včera to byl den na palici, koukám, pro všechny 😒

katkabg
14. pro 2010

tak dne som varila privarok zo suchej fazule a ktomu spekacky...mnam mnam 😝 tak ja neviem je nomalne ze katka chce spinkat hodku doobeda a hodku poobede???Ja stale neviem ako to je stym spanim,ked ona este nevie prespa 3 hodky v kuse tak si to takto deli.Uz aj rozky zacina sem tam vystrkovat,vase deticky su ake,lebo ja som bola doteraz zvyknuta na poslusne dietatko:D

katkabg
14. pro 2010

http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/nase-det... najkrajsi pribeh aky som kedy citala,a verte zaplakala som...ja by som teda umrela keby sa to stalo mojej malej ☹