Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
22. pro 2010

@gina333 - nám by dnes měli tchyni pustit z nem, zatím nenapsala - tak snad ano. A zítra snad půjde domů děda....

Chci se zeptat - někde zdobí strom Ježíšek, někde děti pomáhají - jak je to u vás? A kdy tam nandáte dárky?

ined77
22. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsem te´d chvilku bojovala s pc 😠 ..nějak mi to asi kolabuje či co 😅 .
noc byla opět dobrá, pokud vím, chrńkali jsme až do rána 🙂 .
ráno jsme převlékla ložní..málem jsem letos zapomněla 😕 ..teda ne že bych převlékala jednou za rok 😎 😅 😀 , ale převlékám vždy před vánocema 😉 .
pak jsem úspěšně zasadila stromeček do stojanu(je zatím ještě na balkóně, ale to pro jistotku, abych s tím zítra nebojovala 2h 😅 )...kurnik, ale stromek je těžký jak cosi 😨 .
no a pak jsme si s matýnkem hráli 🙂 .sice jsem se ho snažila vylákat ven, ale nechtěl 😝 ...honit ho po bytě a rozčilovat se nehodlám půjdeme odpolko 😉 .přijde mi teď z domácích aktivit víc utahaný než když jdeme dopolko ven 😅 ...každopádně se ale víc vyřádí a je v pohodě 😉 .
dopol sice jeden vztekanec byl...jak přišel, tak odešel 😅 ...tak naštěstí fajn 🙂 .
no a včera...jeli jsme na ty trhy, ale teda cesta zarvaná mega...jeli jsme skoro hodinu, matýnkovi bylo evidentně zle, mně taky..no děs...měli jsme jet vlakem 😒 .trhy ale moc krásné 🙂 .matýnekovi jsem slíbila párek v rohlíku, který už ale bohužel neměli, tak baštil klobásu 😅 ..ale byla taková párkovitější a ne ostrá a snesl to v pohodě..on má žaludek po tatínkovi 😀 .taky jsem ho dost cpala chlebem, aby mu nebylo zle z toho mastného..ale fakt v pohodě..no pro jednou 😔 .jinak jsme nakoupili klasicky sýry, já konečně prkýnko do kuchyně 🙂 , nějaké preclíky a vánoční svícen na stůl...moc pěkný 🙂 .pak jsme ještě byli pozvaní na svačinu k tatínkovi švagrové..no domů jsme dojeli až v 19.30 😕 ...naštěstí jsme na to byli dva, takže jeden vyklízel a druhý obstarával matýnka 😉 .ve 20.10 jsme šli do hajan, matýnek byl celkem zmožený a do 20 minut celkem v klidu usnul 🙂 .
chudáček ale v tom autě..on se táák strašně těšil..že pofrčíme že aukem červeným 😅 ..no moc si to chuďátko neužil ☹ .příště mu dát homeo na nevolnost..hlavně že je doma mám že 😔 .
tak..a to je od nás myslím vše.... 🙂
dnes jdeme mrknout na betlémské světlo odpoledne, ale nemám do čeho ho vzít 😒 ...tak se jen kukneme, skočíme do drogerky a papírnictví a pak se stavíme u babi...máme tam ještě kolekci a tašku s dárkama pro matýnka..tak to ještě večer potřebuju dobalit a kolekci navázat ať se s tím zítra nemorduju.taky se potřebuji domluvit s babi jestli by mi matýnka zítra odpoledne na chvilku pohlídala, nastrojila bych ten stromeček přes den...večer to bude na dlouho a stejně pak bude potřeba povysávat a to bych musela dodělat až na štědrý den ráno 😒 .MM je totiž teď dva dny v práci až do noci, takže ve čtvrtek přijde až někdy po půlnoci.a strojit stromeček na štědrý den ráno s matýnkem, to by bylo na celé dopoledne 😝 😅 ..tak to potřebuji nějak vykoumat 😀 .

@katzi 🙂 .no jejda 😕 ..tak snad ten průjem rychle přejde a dietka zabere 😨 😵 .

@anta 🙂 ..taky super hlášky 😀 .

@prchalka 🙂 ...jéje, chuďátko činča ☹ ...no snad je v tom čorí opravdu nevinně 😕 ...určitě jo 🙂 .

@hancazivocich 🙂 ..to je jako u nás, akorát že u nás si na kutila tima hraju já 😀 ...ale ten komentář bych nepřála nikomu slyšet 😅 .
jejda, tak si to řešení nechejte na vhodnější dobu ☹ ..i když..kdy jindy že....u nás je to taky tak..buď se řeší večer nebo po telefonu 😅 .
prý pošlala 😀....

@lehna 🙂 ..užijte si návštěvu 🙂 .

@gina333 🙂 ...téda, vy chystáte pěkné hody 😀 .
super, že TM dojel v pořádku 🙂 .

jo a taky zatím nekrademe 😀 ...vše mi matýnek poctivě háže do košíku, jen škoda, že se nějak neptá jestli může nebo ne 😅 😝 😀 ...tak on háže a já zase vyndávám 😀 .ale to jen tady u nás v takovém miniobchůdku, kde jsou vozíky, tam ho okamžitě čapnu a nepustím 😀 .

anta
22. pro 2010

@hancazivocich - no vzhledem k tomu, že Honzíkovi je poprvé na vánoce 2,5 roku, tak sami nevíme, jestli bude tátovi fušovat do zdobení nebo ne 😀 😀 , necháme tomu volný průběh. Dárky se tam dají až půjde malý spát, na něj jeho dárky budou pod stromečkem čekat 25. ráno, protože by určitě nechtěl jít spát a vztekal by se, což je jasný 😉

ined77
22. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..u nás nosí stromek ježíšek(poslal ho po strejdovi 🤐 😀 )...strojit mu pomáháme 😅 .a dárky tam dáme až po večeři...mám v plánu zavřít matýnka s MM v pokojíčku, dát dárky pod stromeček, zapálit prskavky, rozsvítit stromeček a zazvonit na zvoneček 😉 .
loni jsme to měli podobně, jen jsem strojila za přítomnosti matýnka, ale to byl ještě maličký 😉 .

katzi
22. pro 2010

@hancazivocich : u nás letos odpol. půjde MM vyvenčit Adeli a já mezitím nazdobím stromek - takže jak se vrátí bude už tam, jakože ho donesl Ježíšek 🙂 Ale dárky tam dám až večer - asi po večeři. Pokusím se na chvíli zabavit Aduš v pokojíčku a MM je tam nanosí.

hancazivocich
22. pro 2010

@ined77 - jako to nebylo nic tragickýho - neboj! Jen člověk prostě ... si říkáš, že dycky nějak překvapí a hlavně - chce to s nima mluvit, no - to z něj lezlo jak z chlupatý deky 😅 😅
Jo, pošlala a moc, fakt moc! - přesně tak....

Bez obav - když jezdil s kamionem, tak jsem byla Kutil Tim hadr já - umím i s vrtačkou, ale nej nej kámoš je izolepa.. Sprostý výrazy tam byly taky - hlavně na adresu dotyčnýho pana spolubydlícího - že se musím starat sama 😅 😅

hancazivocich
22. pro 2010

@katzi - hahaha, už vydím zabavení Kikouše - uplně ji vidím - nasr**nou v postýlce a olepenou izolačkou ..... s roubíkem? 😅 Něco jako snažit se vrátit vypuštěný torpédo 😅

katzi
22. pro 2010

@hancazivocich : no jo, Kikouš je živel 😀 S Adel to zmáknu, to je taková maminčina knedlička 😀

hancazivocich
22. pro 2010

Jinak děkuji všem za odpo! Jsem prostě zvědavá.. Máme dvoupokoják a je volně průchozí... Teda dveře má, ale probíhá to asi takhle.. Rány na dveře (prej ťuky, ťuky - sklo se otřásá), pak rozražení dveří, pozdrav - dobýý déén, pišla (nebo dobýý déén, pišli - s tatínkem), ahoj mamko, honit 😅 😝 😖 Jo a našchle

hancazivocich
22. pro 2010

ježisí - vidím! fuj - hrubka

prchalka
autor
22. pro 2010

Tak mimino spí. Já si půjdu číst, mám absťák 😅
Já vyndám asi 40cm stromeček ze skříně, už na něm jsou i žárovičky, natáhnu větve a hotovo. Dárky? Čorízu asi do papírový Ikea tašky, ale MM teda něco zabalím, ať je napnutej a dělá překvapenýho 😀
Činča se zdá být v pohodě. Čorízo jí teda píchá něčím pravidelně, ale to bych musela najít předmět doličný a fakt tam nic nebylo. A jestli si teda sama všimla, že má bolavý ouško, klobouk dolů, zas bych bulila ☹ ☹
Náš stromeček asi tak..... 😅

hancazivocich
22. pro 2010

@prchalka - to nemá chybu 😀 😀 😀

ined77
22. pro 2010

tak u nás dospáno 😖 ..matýnek spal jen hodinu, někdo opět třískal do zdi 😠 ...usnout už nechtěl, zato chytil nějaký hysterák, tak mi tu ječí a ručkou mlátí do všeho 😠 ...moje nervy 🙄 .
tak se asi už loučím, všem pěkné odpoledne, páááááááá 🙂

katzi
22. pro 2010

@hancazivocich: tak to máš ještě ztížený podmínky - volně průchozí dvoupokojáč, to je jasný, tam Kikouše neudržíš 🙂 My máme 3+1 a samostatný pokoje, pokojíček je přes chodbu od obýváku, takže já to mám s překvápkem jednodušší 🙂

@prchalka : dobrej stromeček, takovej praktickej 😀 Fajn,že činča je dobrá.

gina333
22. pro 2010

@prchalka : krasna fotk,a my mame vysoky stromcek takyto maly ma Nati vo svojej izbe. 🙂 🙂

Stromcek sme zdobili ked Sophi spala, takze rano som jej iba povedala, ze Jezisek doniesol stromcek a bolo. 🙂 Darceky ponosim pod stromcek po po stedrovecernej veceri, svokra s Nati zabavia deti a my so svagrinou poukladame. 😵 😵

anta
22. pro 2010

@prchalka - fotka doost dobráááááááá 😀 😀
@ined77 - pevný nervy přeji 😉 Nás spaní teprve čeká anebo nečeká? Jó to ví bůh a svatý Václav, dítě mi tu kaká pod nos, blééééééé 😅 😅

ined77
22. pro 2010

@prchalka 🙂 ...krásná fotka 😵 !

katzi
22. pro 2010

@ined77 : tak ať to nedospání Matýnek rychle rozchodí.

gina333
22. pro 2010

@ined77 : hlavne kluden poo ti prajem. 🙂

@katzi : nech je Adeli zdravucka, drzim palce. 😵

@anta : tie tvoje hlasky 😀 😀 😀 😀

katzi
22. pro 2010

@gina333 : děkuju 😵 A já zas ať Sophi nemá teplotu 🙂

lehna
22. pro 2010

u nás se nespalo, jdem se podívat nahoru k našim

pa zítra...

anta
22. pro 2010

U nás nosí stromeček táta, protože já ho neunesu 😀 😀 😀

prchalka
autor
22. pro 2010

Achjo, MM má snad ten samej kašel - dusivej vleže, mě z toho klepne! Samozřejmě, že čorí několikrát přes den kašlala. Tak mi nezbývá, než se modlit 😖 Už teď jsem mrtě unavená, ale asi budu mít opět akční noc.. 😔

gina333
22. pro 2010

@prchalka : fu, tak rychle uzdraveni prajem. 😒

Zase nestiham, poo som behala este po obchodoch ale uz hadam mam vsetko, kolacik je upeceny, dnes som este kupila oblecenie pre Sophi aby bola pod stromcekom za kocku. 🙂 🙂 🙂 Urobila som uzasny vianocny punc, chuti a vonia skvelo. 😉 😵 Sophi spinka, a na Prime ide moj oblubeny vianocny film. 🙂 🙂 🙂 Co viac treba ku stastiu ???? 😀 😀 😀

Prajem pokojnu nocku vsetkym. 😔 😔

lehna
22. pro 2010

Taky budeme mít asi akční noc.
Šel spát v 19h a cosik a už 2x jsem tam byla 😖

@prchalka -v pondělí večer jsem na tebe myslela, byl na očku Petr Muk special 😉 , hodinu jeho písniček.

matova
22. pro 2010

Ahojte, idem vám zaželať 😎
prchalka, ined, gina, katzi, lehna, hanzaivocich, anta, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Krásne, požehnané sviatky, pohodu, pokoj a oddych, veľa zdravíčka vám aj vašim detičkám a vašim rodinám vám zo srdca želá Šimonko, Julinka a ja 😎 😎 😎

matova
22. pro 2010

a sherry: prepáč asamozrejmä aj tebe, a ešte som zabudla na jednu žienku s dievčatkom krásnym a neviem si spomenúť ako sa volá... 😔 🤐 😔 hamba mi, ...

ined: dlho som tu nebola a pozerám ako sa ti to kráti, to je neskutočné 😅 o chvíľku máš doma bábätko 😵 😵 😵 , pozerám v pase že už sa Kačenka nasmerovala 😅 , dúfam že u katzi tiež všetko ok. 😉

gina333
22. pro 2010

@matova : aj tebe prajem krasne Vianoce, samozrejme aj tvojej rodinke, nech ste hlavne zdravy a stastny cely rok. 🙂 🙂 🙂 🙂 A nezabudaj na nas, obcas sa ozvi. 😉

matova
22. pro 2010

gina: ďakujeme pekne 😉
my sme mali v sobotu krstiny, škoda že Julka tak nespí každý deň ako spala vtedy 😀

anta
23. pro 2010

Dobré ranko, holčiny. Dnes jsem tedy vstávala až v šest 😅 Probudila jsem se před pátou a pak jsem ještě usnula a mm mě budil 😀 😀