Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
12. led 2011

@hancazivocich : tak to je přesný s tím " cítím jak rudnu a tím pádem rudnu ještě víc" 😀 Taky jsme si myslela, že když jsem odrodila před celou plejádou mladejch krásnejch doktorů, tak že mě už nějaký ten vtípek od nějakýho hezouna nemůže rozhodit a ono pořád jo 😀

hancazivocich
12. led 2011

@prchalka - no jo, no...Já už nevím - mám toho nějak moc a asi jsem zmatená - že by v souvislosti s narozkama ... Lehny?
Hm, klid - u nás je to 15,5 - no, žilky si nefiknu, ale trpí záda 😠

hancazivocich
12. led 2011

@katzi - a copak to bylo za hezouna? 😀 😀

ined77
12. led 2011

@anta 🙂 ...vše nej nej nej, hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky a ať vám honzík dělá stále jen samou radost 😵 😵 😵

jinak ahojky všem, ale jdu sem s tímhle výrazem ☹ ...
u nás je to asi fakt nekonečné ☹ ..v noci jsem čekala na 23h abych dala matýnkovi ATB,těsně před se rozkašlal a slyším jak to z něj letí 😕 ...ať to shrnu...problinkal celou noc, já 2x převlékala a spala asi tak možná 3h 😒 .
pak už se teda spíš pravidelně dávil naprázdno chudáček, ale bylo to teda maso 😢 .
a ráno byl v pohodě 😕 ...tak jsme k dr. nešli, já vše vyprala, vyžehlila haldu prádla, pak zase začal chodit a že ho bolí bříško a do finále dostal průjem ☹ .teda kakal zatím jen 3x, ale strašně plakal, že ho bolí v zadečku 😕 ...tak to už jsem volala i dr., protože jsem fakt byla v koncích..no na radu dr. jsem mu dala nurofen, mastí mázla až dovnitř do zadečku a pak teda usnul.opruzený není, ale těsně u zadečku to má maličko odřené...tak prý možná už i citlivě reaguje na kde co ☹ ...nedivím se mu, chuďátkovi 😢 .
dnes máme být teda jen černém čaji a sucharech a uvidíme zítra.
já měla jet zítra ráno na ko, jenže s matýnkem nemá kdo být a sebou ho takovou štreku trolejbusem tahat nebudu, aspoń že setřička byla tak hodná a přeobjednala mě na odpoledne...MM je zítra i dnes odpolko doma.
ale popravdě vám povím, že už toho všeho mám tak akorát 😠 ...hlavně že šlape hospoda 😠 a já ať si asi tady klidně i porodím za běhu nebo už nevím.fakt jsem už vzteklá 😖 .
no omlouvám se, nechci vám nosit jen samou špatnou náladu...ale potřebuju si ulevit 😅 .
teď jsem dovyřizovala mateřské podprsenky, osušky a stupátko za kočárek..to jsem měla vše rozjednané ještě před nemocnicí, tak ještě se dostat do banky 😅 .

tak jdu ještě zkuknout jak u vás, pokud to teda stihnu, matýnek spinká asi od 12h.

hancazivocich
12. led 2011

Holky - nevíte, kde se dají splašit tyhle tyčky? První v odkazu http://www.coop.cz/katalog-vyrobku/cs_food/cvack/ - MP si je přivezl odněkud z práce, tady nejdou sehnat a malá mu je zbušila... Help!!

katzi
12. led 2011

@hancazivocich : ále prosím tě prodavač u mekáče 😀 Jsem prostě nemožná 😀

ined77
12. led 2011

jééééjda 😲 😲 😲

kikoušku 😵 😵 😵 😵 , ty hubino malá nevymáchaná 😵 😀 , vše nej nej nej, ať jsi stále taková veselá a děláš mamince a tatínkovi jen samou radost 😵 😀 😵 !!!

prchalka
autor
12. led 2011

@hancazivocich Jo aha,tak možná jsem tu vyjmenovávala, kdy má kdo narozky a tudíž kdy tu kdo porodí - únor a duben!
A od vás uvidíme fotku někdy??

prchalka
autor
12. led 2011

@ined77 Já chápu, jak ti je, jen je to taková dost malá útěcha! ☹ Ty už přežiješ opravdu všechno! 😔

katzi
12. led 2011

@ined77 : 😢 😢 😢 Je mi vás obou opravdu moc moc líto. Z čeho to ten Matýnek má? Asi ti nikdo nic neřekl, že? Jsi plným právem vzteklá, tohle by porazilo i koně 😖

anta
12. led 2011

@ined77 - ahojky, děkuji 🙂 Honzík mi radost dělá, s manželem je to občas horší, však to znáte 😅 😅 No jinak tě teda, holka, lituju, achjo, s těma chlapama je vážně jen trápení, ty jsou fakt akorát dobrý na to udělání dítěte, pak už raději člověk s ničím moc nepočítá 😠 Já tě fakt obdivuju, kolik toho stíháš s bříškem, to bude z Kačenky asi divoška, když chvíli nemáš šanci si posedět 😅 Chuďátko Matýnek takhle se trápí, prdelka 😔 Á dítě mě spravuje svým nářadím, pomoooooooooc 😀 😀 Už mi uřízl ruku, pak mi jí smontoval, to se ale mám 😀 😀 😀

hancazivocich
12. led 2011

@ined77 - jejej, to je mi vás líto! Tohle měla kámoška u malýho u angíny - taky srandil.... Hlavně nedávej žádný mlíčný věci... To blinkání....jejda - hlavně kvůli antibio, viď?
A ty to máš s Kačulkou jak? Plánovanej nástup do nem..? Nebo se teprve budeš domlouvat?

katzi
12. led 2011

@prchalka : ano ano, správný postřeh - hancazivocich je s fotkama ještě horší případ než já 😀

hancazivocich
12. led 2011

@ined77 - Kikouškovi vyřídím - až se vydadá... Ty - prý řádí nějaký rotaviry - ale to by vám snad v nem řekli, ne? Třeba jen nebyl ještě připravenej na normální stravu... A vyhodil to - že to v sobě ještě má - nějakou neplešku...

@prchalka - Fotku? Od nás? Jakou? Néé - prdla by mi čočka 😝

@katzi - alee prosimtě - ty se nezdáš 😀 Jo, to znám - stačí, když mi soused podrží dveře, nebo na mě mrkne a řekne - ahoj Hani - a ..... 😠 😠 však víš

hancazivocich
12. led 2011

@katzi - tsss - že budeš teda rejt zrovna ty... 😕 😅

ined77
12. led 2011

@prchalka 🙂 ...přesně sophie rose drga 😉 ..tatínek je dle mého čech..teda soudě podle babičky malé 😉 .
s tou výškou to holky myslíte jako vážně jo????já naměřila matýnkovi 90cm a má fakt tak necelých 12 kg 😕 😅 ....ale všichni říkají že je celkem vysoký 😅 ...tak neznají vás no 😅 .
a kolik teda čorí váží?

@hancazivocich 🙂 ..a kolik měla kiki při porodu? 🙂 , matýnek 2930g, ale kdyby byl v termínu, tak určitě těch 3500g mít bude 😉 .
v té nemocnici...no já už byla ze všeho spíš nešťastná 😅 ..ale i kdybych se vážně, ale VÁŽNĚ nakrkla, tak tolik anglických sprostých slov ze sebe fakt asi nevymáčknu 😅 , ale něco by určitě padlo, to jo 😎 .

hancazivocich
12. led 2011

@ined77 - 3800 - pěkně prosím a 50cm - odhad v 31. týdnu byl 2200 - to jejich plus mínus... Noo - já bl*la celý těhu - páč jsem měla strach, že bude mít 5kg 😅

hancazivocich
12. led 2011

jak už jsem tu říkala - ona ani prcek nemá po kom bejt - já mám 178 a MP 186... Ale například - výhoda - zboží z horního regálu si sundám většinou sama 😀 😀

ined77
12. led 2011

@prchalka 🙂 ...děkuji 🙂 ..no nebojím se, bude i hůř 😝 .včera jsem si říkala, že mi ještě do toho všeho chybí plačíčí miminko v postýlce 😅 ...
ty brďo, mě už napadají i takové kraviny, že jsme do toho druhého neměli ani chodit 😔 ...já se nechci vůbec rouhat...jsem hrozně ráda, že kačenku budeme mít, jen z toho všeho už mám teď děsný strach ☹ .

@katzi 🙂 ..to mě nejvíc štve..týdem jsme v nemocnici a prd platné 😒 ...prostě se to na mě se*e ze všech stran 😅 .akorát už nějak dlouho mi přijde 😠 .
s tím vážením...máš to dělat jako já..já se vážím jen u dr. 😀 , sice jsem pak více či méně rozladěná, ale doma by mi to nedalo častěji 😀 .
taky se červenám 😔 ....

@hancazivocich 🙂 ..tak na ty rotaviry by snad přišli ne? 😕 však mu dělali jakýchsi výtěrů a pod..
no s těma ATB..já už mu pak ty noční prostě nedala...stejně by je vyhodil..vadí to? 😨 dostal zase až ráno a to už neblinkal.
to jsem netušila, že angína je taková potfora 😠 ..já si spíš říkala, jestli nemá to co já v to pondělí....prý tu teď řádí takové jednodennky 😒 .
jinak co se týče porodu ještě nevím...asi se dozvím zítra...podle mého mě pošle opět na rizikové do porodnice a tam rozhodnou.a pokud narazím na stejnou dr. což je velice pravděpodobné, tak to asi bude podobně jako s matýnkem.
hin se hukáže 🙂

ined77
12. led 2011

@hancazivocich 🙂 ...jůůůů, pěkné 😅 .no tak ještě že jsi rodila teda dřív 😅 .vidíš a to já celé těhu jedla vitamíny a pak že jsou po nich velké děti 😝 ...matýnek v oblečkách vel. 56 přímo plaval 😀 .

ined77
12. led 2011

@hancazivocich 🙂 ..jo zboží, tak to já buď někde čmajznu bednu nebo holt koupím něco jiného 😀 .
ale tak jasně že jste nemohli mít nějakého kór prcka 😉 ..aspoň to bude kus pěkné ženské 🙂 .
jinak co se výšky týče já mám 168cm a MM 182cm...tak asi takový normál 😉 .

hancazivocich
12. led 2011

@ined77 - aha - já myslela, že už v nějaké rizikovce jsi - od určitýho týdne, víš?
No, kámošce srandil malej hlavně po antibiotikách - protože po nich je vytlučená přirozená střevní rovnováha - např. někdo má po antibio to...sakra.....výtok - jak se to....... Si vezmu prášek proti skleroze. A někdo po nich srandí...

prchalka
autor
12. led 2011

Tety, tak dneska máme to spaní nějaký pošašený.... probrala se po hodině, tak jsem k ní lehla, když jsem chtěla vstát, zas otevřela oči, zas jsem k ní lehla... a po pár minutách odešla a ona zase vzhůru za 2 minuty... tak už jsme vzhůru definitivně. Snad ta noc nebude obdobná! Ale je v pohodě, nepřespalá zřejmě a hlavně - neřve zatím!
Ještě jsem vám chtěla napsat, že krom té výměny ŘP jsem si pořídila ještě lékárničku a vestu 😅
A nosím těhu rifle po 3 letech - páč doteď mi byly dlouhé a jedna paní mi je zkrátila, jsou to jen ty s gumou v pase, tak to jde 😀

ined77
12. led 2011

@anta 🙂 ..on jako když je MM doma, tak pomáhá s malým a tak, jenže když JE doma že...většinou bohužel není 😒 .
já chápu, že práce je práce a podnikání je holt svízel...ale štve mě, že to občas vypadá, jakoby mu nedocházelo, že jsem taky jen člověk 😖 .a když ho jednou za uherský rok poprosím aby si vyměnil směnu s bratrem, protože mi třeba v to pondělí bylo fakt dost blbě, tak to prý prostě už nejde....přitom jsem dnes mluvila se švagrovou a prý by nebyl problém, nic nepotřebovali akutního s dětma nebo tak.nejde tak nejde 😝 ...

ined77
12. led 2011

@hancazivocich 🙂 ..no ten dr. u kterého jsem teď je nový po mém předešlém co odešel do důchodu.sice samozřejmě ví co stalo, ale zatím mě bral vždy jako normoš těhuli...ale většinou mívám ko po 3 týdnech.
s tím kaku...já si taky říkám, že by to mohlo být z ATB, v nemocnici dostával malý ...teď mi to vypadlo....jo biopron, tak už jsem pověřila MM ať to dnes koupí 😉 .v nemocnici při propuštění mi to nepřipomenuli, jen napsali recept na ty ATB a kapky do oček...matýnek má ještě nějaké zarudlé víčko 😒 a já si po tom mém blinkací martónu na ty probiotika v lékárně nevzpomněla 😝 .
ale hergot proč blinká? ☹

ined77
12. led 2011

@prchalka 🙂 ..takže ty nejen že budeš už zdatná automobilistka, ale už i trénuješ na těhu 😀 .
já mám ty nízké těhu rifle teď taky, akorát jsou mi bohužel pořád dost velké, nedorostla jsem tak jak jsem myslela 😀 (to ne že bych si stěžovala 😉 ),takže po porodu ze mě spadnou raz dva, ale škoda jen, že se daly vynosit i potom.
to spaní..to tak mívá i matýnek někdy...jak jsem u něj, spal by i 3h, ale jakmile se zvednu, je hned vzhůru..asi na to mají prckové nějaký detektor 😀 .

anta
12. led 2011

Takže, holčiny, dítě chrápe. To jsem dostala ještě seřváno od Honzy, že jako ven ne 😠 , tak jsme šli ven, panč tady rozhoduju já 😀 😀 , no trošku jsme se zdrželi a ten hároš jeden mi usnul na patře u výtahu! 😕 No a ještě jsem dostala SMS od kámošky s tím, že se ani neozvu a podobný žvásty a že se u ní nestavím, tak jsem jí napsala "a že ty se stavíš!", byla u mě před 2,5 rokem, no co já k ní budu chodit pořád, byla jsem u ní určo 3x a ona jen jednou! Iv porodnici jsem za ní byla a ona za mnou ne. Když tu byla, tak jsem se jí ptala, jak se jí líbí Honzík a ona mi na to řekla, že neví, že to nijak neposuzuje, to si pamatuju doteď. To mám fakt nejraději toto, sama nepřijde a to má auto a já s klukem budu projíždět celý Kladno, abych tam u ní byla chvíli, no to jo, to se mi chce. Obzvlášť, když musím každý den vařit a taky toho mám plnou prdku 😒
@ined77 - Honzík teda spí v kočárku, ale nikdy jsem u něj nemusela lehávat, aby usnul, je zvyklý od narození prakticky usínat sám 😉

hancazivocich
12. led 2011

tak - čerstvé info :
u nás kadí celá rodina - Kikouš byl už dvakrát - řídký cosi v plíně, MP lítá v práci a já doma... 😝 😝

prchalka
autor
12. led 2011

Já jsem jí koupila při ATB Nutrolin - rozpustný prášečky a srajdou jsme to neodnesly uff! Snad to má taky z toho, chudáček!
Máme návštěvu, abychom nebyly tak samy, tak se jdu všem věnovat.. papa

ined77
12. led 2011

u nás se nakonec spinkalo 2,5h.jen co přišel MM domů, matýnek začal kňourat a vztekat se 😒 .a samozřejmě pořád maminka 😝 .teď šli na půl hodinky ven..ještě musím vytřít, MM povysával, ale časově bych měla sama uklizeno už snad 2x, odstrojoval totiž v neděli stromek a ucpal jehličím komplet vysavač, takže jsem ještě čistila tohle 😅 .
kurnik, je mi zase nějak zle....už ať je večer ať se natáhnu a snad snad bude dnes noc v klidu 😅 .

@hancazivocich 🙂 ...jééé, na kajdí celá rodina ☹ ...no to je radost, létá to asi fakt všude 😒 .
hlavně přeju ať se to nerozběhne v něco velkého 😨 .

@prchalka 🙂 ...matýnek měl nutrolin nedávno, při tom prvním bolení bříška, tak teď ten biopron, ale všichni ho moc chválí 😉 .
ovšem dostat do matýnka léčky je něco nemožného ☹ a zase nechce pít 😒 .
mě fakt už klepne 😢 .
užijte si návštěvu 🙂.
taky už bych potřebovala s někým normálně pokecat 😅.

@anta 🙂 ..takových kamarádek mám taky spousty 😖 ...tak to vždycky skončí tím, že jo...domluvíme se a zase je na čas ticho 😝 .
co máš z ní 😉 .

no nic holky, jdu makat ať to stihnu než se vrátí 😉 .jo a matýnkovi došly trička s dl. rukávkem,5ks...všechny moc pěkné, akorát jedno už je mu spíš tak akorát,ale zbytek je velké dost 🙂 ...není velikost jako velikost 😝 .
tak pááá a všem pěkný večer a fajn noc 🙂