Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

u2jana
5. led 2010

ahojte baby, citam vas, ale nejak nemam silu pisat...
dnes sme hore od 4,30 lebo mala uz po mlieku hodinu nevedela zaspat 😒
jedine stastie, ze manzel ma este dovolenku,tak mi s nou pomaha... ja uz fakt neviem, kedy sa vyspime 🙄

prchalka, inak to poznam, manzel chodi v noci po UM, ja zatial malu mojkam, aby sa uplne nerozrevala
a par krat sa nam stalo, ze doniesol vo flaske cistu vodu, alebo najlepsie je, ked ide dole, skoci na WC, chvilu sa pomota po kuchyni a ked sa vrati do spalne, tak na mna pozera, ze co sme hore 😅

inak, ako vam jedia deticky, pri zubkoch?
nasa strasne zle, ked jej isli stolicky, tak bola skoro tyzden len na mlieku 😒
a teraz zas boj po par lyziciek 😖

prajem vela sil a pokojnu noc

prchalka
autor
5. led 2010

Koukám, že byly snad všechny dneska ve 4 vzhůru a nějak jim nešlo usnout, to už je fakt divný 😕 😝
u2jana: Manžel taky dobrý 😀 😀 😀 😀 Malá mi jí normálně, celý den nemyslí snad na nic jinýho než na "mňamíííí", to slyším pořád a dost hlasitě. Před pár měsíci jedla pár dní trošku míň, ale žádná trága. Uvidíme dál, já na stoličky radši ani nemyslím.. 😖

matova
5. led 2010

u2jana 🙂 Nas tiez velmi zle,nic nechce...vzdy schudne a potom to tazko dobiehava.
Zuzula20 🙂 A dá sa s tými hlienmi niečo robiť okrem neustáleho odsávania? keď je plný noštek,naozaj sa takto spinkať nedá,a dudlík si nechce dať von,zrejmä ešte neprišiel na to,že sa dá dýchať aj ústami (čo je možno aj dobre).včera bola nádcha na ústupe a dnes večer sa to zas spustilo 😢
Prchalka 🙂 Očné zúbky-trojky hore. Tvoja spala cez deň "len" 1h 20?- u nás je taký čas cez deň celkom úspech 😀. Malý chce byť len pri mne ale asi je mu už so mnou tesno na 1 posteli. mne teda s ním je! už +é mesiacov spím na 1 boku...a fakt sa ráno cítim ako starena. viac Ti o tom napíšem (keď sa malý tak skoro nezobudí 😒 )v téme Kedy dať dieťa do vlastnej postele (neviem či tak presne sa tá téma volá).
Ined 77 🙂 O rastových bolestiach nič neviem-zatiaľ. to Ťa úplne chápem a vôbec nezávidím,si doma véééľmi často s malým sama a kto nezažil nepochopí.Môj malý je dosť citlivček,takže poriadne naviazaný (predpokladám že aj tvoj) a niektorí z mojich známych sa nad tým dokonca pohoršujú,že chce byť len pri mne... akoby to bola dokonca moja chyba...
millist 🙂 keď doteraz tak nevyvádzala,naozaj to môže byť od zúbkov.ani synovi nepomáha keď ho chcem ukľudniť hladením.neviem či nosí tvoja cez deň cumlík.moj malý keď sa "chystá" ďalší zub,stále ho má,všelijak ho hryzie,nechce ho dať von,keď sa už prereže,hrá sa bez neho.ale v noci ho nedá za nič...

prchalka
autor
5. led 2010

matova: Dík za vysvětlení, ale proč se jim říká očné? Dokonce ani rodilý Slovák, který tu žije od 9. let nevěděl, že něco takového existuje. A dolní trojky se taky nějak nazývají?
Malá začala být hodně ubrečená, jak začaly růst ty zuby, do té doby si sama vyhrála a byla v pohodě, přišla za mnou jen když chtěla a pořád nebrečela. Teď když jí nevezmu, je oheň na střeše, zvedá ruce, slzy tečou. Jenže já jí zase nechci tahat, tak buď si pobrečí nebo s ní jdu radši na zem si hrát. Ještě když nechodila, nemohla jsem se vzdálit, aniž by z toho nebyl převeliký řev. Už mi to hlava nebrala!
Já přes den dudlík vůbec nedávám, jen na spaní, poo ho dostane, aby se zklidnila a věděla, že půjdem spát a na noc ho má - proto ho pořád nandáváme 😠
Tak jsem asi odpověděla na vše 😀 Jo, ale jednu výhodu tohle její spaní-nespaní má. Je poo dřív unavená a rychleji ji uspím 😀 No jak kdy..

matova
5. led 2010

Očné zuby sú v podstate umiestnené v zvislej pomyselnej línii s očami a u druhých zubov siahajú ich korene tým smerom,tak že by preto? ja poznám len túto verziu. 🙂 Myslím že dolné trojky sú u dieťaťa tzv. črenové zuby.dúfam že tu teraz netvrdím hlúposti.????

millist
5. led 2010

U2jana: myslím, že jsme se spolu o nepapání bavily tak před rokem, že? Mimo to když tvé malé rostou zoubky ti už jí normálně??? U nás se to zlepšilo trochu v roce, ale teď je to zase děs. Možná to souvisí s těma zubama, ale u ní nevím, ona nejedla nikdy. Váží 7,80.
Všem přeji klidnou noc 🙂

prchalka
autor
6. led 2010

matova: Jo, čreňové jsem tu taky někde četla, tak to asi bude ono - zajímavý jsou ty trojky!
My vážíme 13,5 kg asi tak 😅 😝 Není zas tak tlustá, je veliká, jak dvouletý dítě pomalu, ale kdo se stím má tahat, že? Dietka by nám myslím neublížila 😀 😀

u2jana
6. led 2010

ahojte baby

milist> to jej nejedenie je asi nas udel, rovnako ako to ne/spanie...
mimo zubkov, papa biedne, proste u nas je zaklad zabavit ruky, napr. sklada flasku, spekuluje ako funguje otvarac na konzervy a pod. medzitym ju krmim... ovsem samozrejme tomuto predchadza desat minutovy rev, potom si zoberie lyzicku okoskuje sama... ked jej isli ale tie stolicky, tak som do nej nedostala absolutne nic...
v roku vazila 9,3kg - teraz neviem, zajtra ideme na poradnu, tak uvidime... ale je dost vysoka, oblecenie je kupujeme na 2-3 roky, takze oproti tym buclatym detickam v okoli vyzera ta nasa ako anorekticka modelka 😒

inak my sme dnes zas od 4,30hore ☹ dufam, ze jej to uz nezostane...

vy ako spite? odkedy dokedy...

my o siedmej kupeme, pred 20hod spi... vascinou sme mali rano o tej siestej...
to potom ide spat o 11,hod spi klasika 1-1,5hod

prchalka
autor
6. led 2010

u2jana: Vstává mi tak mezi 7-7.30 ráno. Spát jde poo, teď když má ty špatný noci, tak mezi 12-12.30, včera dokonce 11.45, spí hodinu a půl, pokud jí po půlhodině neporobudí ty zuby 😝 a pak uspávám zase a někdy dala i 2h i víc, po znovuuspání. Koupem ve 20, pak mlíko a jsem ráda, když ve 20.30 nebo těsně po už spí.
Ovšem dneska se probudila už ve 23h - čímdál lepší 😝 Manžel k ní šel a říkala jsem si, že to daj, když je takhle brzo, ale slyšela jsem jí pořád, tak jsem si přestěhovala věci, ale potkala jsem se s ním na chodbě, když u ní zavřel dveře s tím, ať si prý dělá, co chce. Ona už stála v postýlce, připravená začít bulit.. Šla jsem ji vzít (z wc jsem slyšela nějaký kecy, proč to zase dělám...) no a lehly jsme si spolu. Myslím, že v té době není zrovna dobrý jí nechat samotnou, ať si usne řevem ☹ nebo nevím, jak to myslel. Spala do 3h a pak už zase sedala apod., snažila jsem se jí pokládat, ale nějak nechtěla, pak přišel manžel, tak jsem usoudila, že přebalíme a dáme mlíko, navíc byla pročůrnutá, což jsme zjistili až potom, tak to jí asi vadilo. A po míku docela zabrala a spala bez většího hemžení..

katzi
6. led 2010

ahojte,

tak u nás po pár dobrých nocích, nastává zřejmě zas období zubů. Dnes se probudila už v 22.30 a pak jela tak různě po hodinkách, nebo půlhodinkách až do 4.15, kdy jsem jí dala mlíko 😝 Po něm naštěstí usnula až do 8h, takže jsem něco málo i naspala. Ale je to hrůza 🙄

U nás se manžel v noci neangažuje, ale zas s ní vstává ráno o vikendu, nebo když má volno. No a já dospávám všechen ten deficit, takže vylízám tak před polednem 😉

prchalka
autor
6. led 2010

katzi, to jsou zlatíčka, viď 😀 jak ti kosí bratři, jeden za 18 a druhý...
mohly bychom z toho udělat národní sport..

ined77
6. led 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsem konečně dočetla vy kecalenky 😀 .
u nás noc opět děs běs.ve 22h jsem si šla lehnout a ve 22.05 už kňárkal 😒 .tak jsem dala dudoška,chvilku hladila a nakonec usnul na nějakou dobu,ale tuším že kolem půlnoci to začalo...byla jsem u něj fakt nekecám tak 15x,pořád dokola,nakonec teda zabral,ale ve 2.30 zase začal,tak jsem ho čapla a šel ke mě 😅 .tam noroval tak dlouho až ho to zmohlo na chvilku,jenže v 5h chtěl vstávat,ukazoval ke dveřím a pořád eeeeee.tak jsem mu řekla,že je noc a že se jde spinkat 😠 😀 ,tak chvilku poplakával,ale nakonec usnul zadečkem přilepeným na mím ksichtíku 😎 ,láskyplná poloha 😀 .
tolik zážitků z noci si snad ani nezasloužím 🙄 .

matova 🙂 ...jj,matýnek je trošku takový mamináček,jenže u nás je to prostě dané 😒 .i mě různé chytré hlavičky radí,že ho mám nechávat hlídat,že už je dost velký.nějak nemůžou pochopit,že jaksi není kdo by hlídal.. 😅 .taky mi přijde někdy,že si snad myslí,že bych ani nechtěla...jejda...já když můžu sama třeba uklízet,to je pohoda 😀 .
ty očné zoubky...to jsou u nás špičáky ne?třenové jsou 4?no ale teda nejsem si moc jistá 😀 .

u2jana 🙂...u nás je to s jídlem docela v pohodě.někdy spapá míň jindy víc,ale tak nějak se to drží v normě.my jsme měli v roce 9,4,teď netuším,ale malý se hodně vytáhl.vel.86 už je mu spíš malá nebo tak tak
😅 .
u nás se spinká od 19-19.30 do 6.30-7.h,ovšem hóóódně po kouskách.po obědě jde většinou mezi 12-12.30 spinkat a to spí tak 2-3h,ale tak že v postýlce vydrží od 30minut po 2h a zbytek u mě na rukác.sedím přitom na pohovce a čtu,takže pohoda a konečně mám čas číst 😀 .jinak bych stejně čapěla tady 😀 .

katzi 🙂 ...u nás se v noci také tatínek neangažuje,ale teda kdy jsem naposled vylezla před poledne z pelechu už si fakt nepamatuju 😀 .mě by tam malý stejně nenechal,on mi nosi do postele i papuče 😀 .když se jdu sprchovat,buší mi na dveře...takže tak.ale máte to super zařízené 😉 .
ale zase na obranu tatínka musím říct,že zprvu chodí z práce třeba v 1 či 2 v noci a ráno jde zase na 8h.,takže nějaký ten spánek potřebuje taky a navíc malý se vzbudí a hned šmahá z tatínkem,takže budíček má chudák tak jako tak také v těch 6.30.ale když byl malý nemocný,tak pomáhal také 😉 .
máme toho oba dost a dost 😅 .

prchalka 🙂 ...jj,existují růstové bolesti.já jsem na to také hodně trpěla,hlavně v kyčlích mě bolely hrozně nohy.
u matýnka si to myslím proto,že kolikrát ty nožičky pořád tak natahuje a když jsem mu je hladila nbo lehounce masírovala zjevně mu to dělalo dobře.a i se zklidnil.
s tím polštářem jsi mě fakt pobavila 😀 .je to zkrátka zápřah...
malá je teda fakt docela velká,tolik matýnek určitě nemá...on je takový spíš vytáhlý střízlík,ikdyž teď v zimě,jak bývá navlečený,tak vypadá jak včelí medvídek 😀 .on má tu papulku,tak to docela klame...jak ho vysléknu do punčošek a bodýnka,tak je jak pavouček.on ale třeba neměl nikdy nějaké faldíky na nožičkách a tak,já jsem z toho byla špatná,že jako neprospívá 😀 .až mi dr.vysvětlila,že prostě každé miminko faldíky mít nemusí 😀 .
a ty očné zoubky,už jsem psla matove 🙂 ...to jsou u nás špičáky ne?4-ky jsou třenové...myslím teda 😅 .
vpondělí jsme objednaní k zubařce,tak se jí zeptám...jsem zvědavá jenom,jak chce donutit malého,aby otevřel papulku 😅 .
jsem se trošku více rozkecala,pardon 😉

prchalka
autor
6. led 2010

Čekáte něco jinýho, než děs běs? Já ani ne.. Dnešní noc se rozhodly pro budíček ve 22-23h dobrý no.. 😅
ined77: Ano, malá je velká 😀 Velikost 92-98, overal pyžamo 12-18m malý... Oproti třeba klukovi kamarádky, který je o 4 měsíce starší a asi o 4kg lehčí, vypadá ta naše jako zápasnice sumo 😀 Klučina má nožičky jak novorozenec, za to my máme krásné slovanské lýtko a stehýnko. Sama o sobě nevypadá vypaseně, ale v porovnání je to ostuda 😅 Ale já byla taky pěkná Slovanka, vyrostla jsem z toho celkem, i když stehýnka... 😝
Tatínek se u nás taky v noci neangažoval do určité doby, ale musel začít, vstane jednou za noc, tak co, to nespaní další je na mně a on má klid!

zuzula20
6. led 2010

prchalka - u nas cipok vzdy zaberie, len jej ho nedavam casto, a tiez som sa bala, ze sa mi potom pokaka, alebo ze bude kakat v noci, ale ani raz, a rano ked sa ten rozpusteny cipok tlaci von, krasne sa vykaka do serblika
- inak dnesna noc bola super, boli sme len 2x hore - vecer o 9,30 a potom len o pol 4

matova - no odsavanie je teraz u nas fakt katastrofa, ella vrieska akokeby som ju zaziva rezala, v noci ked spi tak dycha ustami, lebo cumel jej vypadne, dnes ked som ju uspavala na obed, tak si chuda strcila cumel do pusy bokom, aby sa jej cez neho dalo dychat, a to som ju predtym odsavala

katzi
6. led 2010

zuzulo: a čípky dáváš jaký: Panadol, nebo Nurofen, nebo ještě nějaký jiný? Že bych na to občas taky najela 😉

matova
6. led 2010

ahojte vsetky 😉 !!! ten moj mojko dufam ze k dnesnemu dnu uz konecne vazi 9kg. Zacali sme nosit oblecenie c.80-konecne...je hypotonik,sam este nechodi zato vo dne vnoci sa vkuse vrti... 🙂 Spi podobne ako u Ined cca od 19.30-20:00 (v priemere30min kym zaspi) - do cca 7.h,Tak ako u vsetkych s nespocetnymi prestavkami suvisicimi so zubkami. Inak budi sa uz ked zacne svitat presvita svetlo spoza tmaveho zavesu.Aj tak kedysi vstaval okolo pol šiestej (takeee neeervy som mala...)az sme sa nastvali a kupili sme čiernu roletu na stresne okno,takze teraz je to do tej 7h.cez den ide spat okolo 12h a spi asi len 1h,max 1 a pol s prestavku 🙄
u2jana:na kazdej poradni som sa hanbila,nas vyzera ako z koncentraku,ked som ho vyzliekala,taky lavorik mal miesto bruska. 😢ale teraz ked sa zacina rozpapkavat,rysuje sa z neho cela mamina (nožiská,zadok).to u chlapa pekne nebude 😢ale pri vyrastajucich zuboch tiez je velky problem aby nieco spapal.Inak,ani piť okrem mojho mlieka nic nechce (ale uz ho mam asi malo),chcem sa pozriet ci je taka tema fo fore,ked nie,asi budem musiet otvorit.
Ined77:preeeeesne to istééé.ziadne dospavanie,vzdy ve strehu! papuce do postele,teraz uz chystam aj hodinky na zem-ked zlezie tak mi ich hned tlaci do ruky.nosi mi aj hracky aby som konecne zliezla aj ja.a so sprchovanim to iste,neskutocne place za dverami ked idem do sprchy,muz ho nezaujme s nicim...uz sa nezatvaram,dolezie k vani a aspon neplace,len ja sa zacinam uz pred nim hanbit 😉
zuzula20- pri odsavani tiez vrieska,nemame odsavacku na vysavac,len taku dvojhadickovu aj taky balonik,takze vyjde akurat soplik z dierky a ked ho zasa zdvihnem na ruky tak mu uz tecie dalsi...dnes sa zas rozsoplil a zac zacina hryzt cumel,prip.prstek tak uz sa bojim co zas polezie....
prchalka:o tej posteli som stale este nepisala...

matova
6. led 2010

Ozaj,pri tom nocnom pochodovani-aj ked zubky nejdu,nebudia sa deti mozno aj preto ze im je zima? Stale sa dostava spod paplonu,odkopava sa (ale uspavat ho musim bez paplonu,nechce prikryt). X krat vnoci ho zakryvam,ma studene lica,nos...nakoniec ta nadcha nebude ani zo zubov 😀 😀 😀
p.s.Prchalka:uz je to tam-kedy dat dieta do velkej postele.

prchalka
autor
7. led 2010

matova: On zesílí, ale zadek a stehna mu určitě nezůstanou, kluci k tomu sklony nemají. I když je chlap silnej, tak nohy tlustý prostě nemá (ale vyjímky taky existují) 😀
Ti vaši hubeňouři mají do té mojí fakt hodně daleko! Naše si sedne na nočník a má to akorát, přijde ten od kámošky a propadne do něj 😅
Jestli chcete vidět nějakou fotku, tak mi napište mail do IP, poslala bych to tak, sem dávat fotku nebudu.
Jo a - my spíme BEZ přikrývky 😖 Ale víc se jí tam topí a má 2 overaly na sobě, normální a flísový. Přikrytá by nebyla ani chvíli, stejně by se do toho zamotala a stejně by se probudila. Taky jsem přemýšlela, jestli se nebudí zimou, ale fakt tam má teplo, víc už udělat nemůžu. A když spí se mnou, tak taky není přikrytá a přesto spí. Dneska to docela šlo, i když manžel už z toho jejímo motání ztrácí nervy a nadává. Od 1 do 2 sice nemohla zabrat, ale pak se probudila až v 5 a po mlíku vstávala v 7.45, z čehož zase takovou radost nemám, protože bůhví, kdy jí poo dostanu spát..
Včera byla sranda, koupila jsem takový malý balený buchtičky, jednu jsem jí k večeři dala a snědla celou do jedinýho drobečku a protože byla rychlejší, než my, tak pak si se mnou dala ještě lasaně 😀
No a ruku v puse má pořád, strká jí, kam až do jde a někdy jí tečou sliny jak opratě.. 😖

prchalka
autor
7. led 2010

Ještě jsem zapomněla. My spolu spíme na dospělý posteli, přiražený ke zdi. Nejdřív jen tak, ale protože jsem jí měla až za hlavou, tak jsem se naštvala a mezi nás doprostřed jsem dala přikrývku-peřinu, jako mantinel a od té doby je to lepší, ona se o to zastaví, hodí si tam ruku nebo nohu a většinou to stačí, aby mě nevalchovala.. Kdybyste to chtěl někdo zkusit jako další možnost.. Taky se k tomu tulí atd..

paja1975
7. led 2010

Ahoj ženy, u nás růst zoubků probíhá celkem klidně. Žádné teploty a ani probdělé noci, jen mám problém s čištěním zoubků. Možná je tu na to samostatné téma,ale já ho nenašla. ....Hned první zoubečky jsem čistila prstáčkem, to bylo dobrý dokud už hodně nekousal. Pak jsme najeli na kartáček a to ze začátku šlo, pěkně držel. Ale teď mě do pusinky nepustí a strašně se brání. Od začátku mu dávám kartáček i do ručičky,aby si zvykl ale to je jen takové šmrdlání. Nechci nic zanedbat,ale jsem teď bez šance mu zoubky vyčistit 😠 . Jak to děláte vy? 😒

prchalka
autor
7. led 2010

paja1975: My to děláme, jak to jde, těch našich 5 a půl zubu 😅 Vyčistíme, ale taky to bylo někdy, že nechtěla, myslím, že to do těch citlivých dásní bolí. Ale když se někdy moc nenechá, tak to nehrotím. Čistí manžel při koupání a pak jsme jí kartáček půjčovali a čistila i sama 😉 Ale taky z toho mám vítr, abychom to nezanedbali, není to asi zrovna precizní někdy.. Ono až těch zoubků bude víc, tak to budou snášet snad líp!

ined77
7. led 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás už se dnes spinká 🙂 .a poprvé jsem mu z hrůzou stříhala ve spánku nehtíčky,na nožičkách,protže jine to prostě udělat nejde.naštěstí se nevzbudil,ale trhal nožičkou i tak.asi ho to moc lechtá nebo nevím.na ručkách to jde celkem v klidu 😅 .
noc u nás také o cosi lepší a hlavně...včera jsem usnula v obýváku a vzbudil mě až manžel v1h,jak přišel z práce a světe div se...usnula jsem tak ve 22h a 3h byl klid 🙂 .předtím jen jednou trošku zaplakal,dostal dudoška a hned spinkal dál.no ale sotva jsem se vzbudil už začal kňourat,tak jsem honem vletěla na wc...(mé večerní čaje budu muset omezit,neboť nemám pak kdy jít na záchod 😅) ...a už jsem šla k němu.chvilku jsem ho hladkala a šla si pak lehnout a zase usnul.pak se vzbudil tuším někdy okolo 4.30,tak jsem ho už vzala k sobě a kupodivu se ani moc nemlel a za chvilku usnul 🙂 ...více aspoň takových nocí 😀 .
včera se mi odpolko vzbudil u po hodině,ale za barákem jezdli nějaké shrnovače sněhu,tk bych řekla,že ho vzbudil ten hluk.pak ještě teda spinkal hodinku u mě,ale myslela jsem že dá víc po takové noci.ale zase večer už v 19.10 spinkal 🙂 .včera jsem mu nemazala dásínka ani gelíkem,neměl nic a bylo to lepší,ale mysím,že to s tím stejně nemá co dělat.fakt je ten,že se zpravidla vzbudí po chvilce co si jdu lehnout.přijde mi,že mě vycítí a to se snažím chovat tichounce jako myška 😅 ...možná kdyby spinkal už v pokojíčku sám,bude to lepší,ale čert ví.
dnes mi hodil do wc ovladač od dvd...super 😠 ,ale chvilku nejel,tak jsem ho sušila na topení a zaplaťpánbu u funguje 😉 .no napadlo by mě,že ho tam ten ořežproutek hodí????

matova 🙂 ...jj,taky mi to přijde divné když si mě tak obhlíží,třeba na záchodě,předkloní se a studuje 🙄 😀 .strašně ho ale berou moje prsa,to pořád vypadá jako by byl kojený,ale to už si snad nemůže ani pamatovat 😀 .ale jem ráda,že j to někde podobné,kolikrát mám o něj obavy jestli už to není až příliš,to jeho ocáskování.dnes jsme byli jako vždy dopolko venku bez kočárku,ale stejně jsem ho téměř celou cestu musela nést,pověsí se mi na nohu a hotovo 😝 😅 .
tvůj malý určitě tlusté nožičky mít nebude,kluci to mívají snad jen opravdu vyjímečně 😉 .
ale je to takové malé robátko 😵 .zrovna dnes má matýnek na sobě bodýnko ještě 80,ale už je mu tak tak a to je taková větší 80 😅 .ale co,každé dítko je jiné a hlavně originál 😵 .
já malého už nemám šanci odsát...v jh 13 měsících jsme byli 4 dny v nemocnici,kde ho tak odsávali,že on jenom jak tu odsávačku vidí(anebo bílý plášť)začne okamžitě neskutečně plakat 😢 .tak se h snažím naučit smrkat a na frk někdy smrkne,ale při větší rýmě by to stejně nestačilo 😒 .

prchalka 🙂 ...u nás je to s přikrýváním tak,že vpostýlce je přikrytý,ale u mě v posteli se hned odkope a když ho znovu přikryju začne se vztekat 😖 .tak také topíme v pokojíku více 😉 ,ale overálek má jen jeden.ponožky už nedávám,protože mu vždy vydrží tak pět minut.jak smolí a noruje,jsou v mžiku dole 😒 .
postel mám taky u zdi a zkoušela jsem to i tak s tu peřinou,ovšem bez úspěchu.malý by přelezl ve spánku klidně i tatínka a to je co říct 😀 .
a co se týče jídla...u nás velmi podobné.co má maminka je vždycky dobré,ikdyž je po polévce a hlavním jídle 😀 .

katzi 🙂 ...mě se hodně osvědčily čípky nurofen,ale musí se zavést až za svěrač,aby ho miminko nevytlačilo 😉 .

paja1975 🙂 ...no u nás je to tak,že já tam malému,když dovolí rychle pošmátrám,jinak si čistí zatím zoubky sám.ale má jich jen 6,takže to zatím nějak neřeším.naše dr.říkala,že je hlavně důležité,aby se mu na ty zoubky dostalo trošku pasty kvůli fluorizaci.a nedávat často sladké pití a v noci,to je jasné 🙂 .
a kolik je malému?

zase jsem se rozkecala,pardon 🙂

ined77
7. led 2010

já se omlouvám za chybějící písmenka.malý mi pořád mlátí s klávesnicí o zem nebo do ní a pak to tak vypadá 😅

prchalka
autor
7. led 2010

ined77: Já si ty čípky asi rozmyslím, za svěrač nééééé 😝 To bych se jí tam asi bála šoupnout.
Dneska poo jsem sice uspala už ve 12.10 celkem bez problému, ale..... spala JEN 50 minut 😝 Achjo, tak snad jí to stačilo a mohla by jít dřív večer!

ined77
7. led 2010

prchalka 🙂 ...to se zdá,to není tak hluboko 😀 .já jsem mu to vždycky jen do dupenky tak zašoupla a hned to vytlačil a až dr.na pohotovosti mi ukázal jak 😉 .je to asi cca 1,5 cm.to ucítíš na prstě že už je to tam kde to má být 😀 .malý sice chvilku protestuje,ale za 20 vteřin už o ničem neví 😉 .a přijde mi to takové šetrnější než ten sirup.ale i tak dávám cokoliv opatrně.spíš když fakt vidím,že ho ty zoubky opravdu už trápí moc a tak 😉.
matýnek se mi dnes vzbudil taky po 50 minutách,ale položila jsem ho,pohladila,chvilku počkala,neboť očkem kontroloval jestli tam jsem a ještě usnul a zatím teda spinká 🙂 .
a na klíně by ti malá ještě neusnula?
chtěla jsem se zeptat jestli můžu... 🙂
ty nedáváš malé maso?

matova
7. led 2010

ahojte baby 🙂 🙂 🙂.minul sa nám gel na zúbky (pri prerezávaní).Aký používate vy?Malý začína dosť slintať,nádcha stále silná,len to tečie a tečie,chudáčik už je zmagorený z toho a ja tiež,celý deň chcel byť na rukách,a hlavne keď videl že chcem umyť riad,takže máme ešte plý drez...(tak sa mi páči v tejto téme vďaka vám všetkým že už sa mi aj na žehlenie nakopilo prádlo za tých pár dní). Včera mi malý prvýkrát posedel aspon minútu na nočníku (prestáva sa už aj neprepadávať 🙂 ),nevadi ze nic nevydal,aj to je pre nas uspech 😉,keďže prvý polrok jeho života kakal ako papal-každé tri hodky aj vnoci. Inak ja ľutujem že som ho nenaučila na spací vak,možno by si zvykol neputovať po posteli,ktovie,lebo asi do 5.mesiacov ležal vzorne ako bábika. Čistenie zúbkov? Keďže je zvedavý,vôbec sa nebránil zubnej kefke,hlavne že sú na nej zvieratká a jeho oľúbený medvedík. Máme tiež obrázkovú knižku - je to vlastne veľký obr. slovník (nem.-angl.-slov.) ktorý je celý o zvieratkách (pozná ich už možno aj 40),ktoré na každej strane robia včšelijaké činnosti, ako my dospeláci, takže sme si tam pozreli aj čistenie zúbkov... 🙂. A keďže má malý hrozne rád knihy,učí s az toho aj o iných veciach a o svete....Zubnú pastu zatiaľ nepoužívame,vraj tá troška nevadí keď ju prehltne?PS-idem schovať ovládač od TV kým ho tiež čosi také nenapadne... 😀

ined77
7. led 2010

a necháte nebo jste už nechali malou očkovat proti neštovicím?
já to právě teď docela řeším a nedokážu se rozhodnout 😒 .
tatínek se k tomu staví tak,že to prý nechá na mě 😅 .

ined77
7. led 2010

matova 🙂 ...jak je na tom tvůj drobeček s mluvením prosím tě?včera mě docela dorazila prchalka 🙂 v jednom z témat tím,že její malá umí 20-30 slov 😕 .vím,že kluci bývají vesměs pomalejší a kamarádka co má ještě o měsíc staršího chlapečka na tom nejsou o moc líp.ale malý umí jestli tak 10 slov?a to s ním mluvím pořád,všechno komentuju,už si připadám jako samomluva 😀 .
vím,že to sem nepatří,ale tak mě to jen napadlo 😉 .
teď jsem si všimla tvého příspěvku,nějak mi to uniklo a to sem pořád nahlížím 😎 😀 .
spací vak...jj,máme,nepoužitý,jen vypraný 😀 .já jsem malého dávala do zavinovačky až do 5-tého měsíce.plus byl ''svázaný''v látkové plence.ze spaní totiž hrozně mával ručičkama a tím se budil.pak jsme to zrušili,už spinkal klidně,ale odmalička nesnáší být nějak omezený,takže ve spacím vaku by nevydržel.ale máme fakt pěkný 😀 ,tak třeba na druhé 😅 ?
zubní pstu používáme dětský elmex,dám mu jen jako kuličku hrášku a móóóc mu to chutná.myslela jsem,že dostaneme od dr.ty fluoridové tablety,ale nedostali jsme.radila používat trošinku pasty,asi že už byl malý poměrně velký 🙂 .první zoubek vylezl až v 10 m.
gelík mám mundisal a cal gel...malý se už i naučil ''držet''při mazání,asi už ví,že ho to pak přestane bolet 😉 .
chudáček,ta rýma je otravná věc ☹ .nám zrovna snad už končí,ale raději to zaťukám 😒 .
žehlení jsem skolila včera večer 😅 .
PS:ovladač schovej...malý si ho vzal sebou,resp.spíš ho nějak ukořistil a donesl si ho za mnou na wc.akorát při splachování ho tam nějak nečekaně hodil 😀 .ještě že jsem byla tolik pohotová a někde se tam nešprajcl 😀 .
ty děti,ty děti 😀

matova
7. led 2010

Ined77- neštovice-to sú ovčie kiahne? moj muž aj lekárka ma jemne vysmiali,že je lepšie to nechať tak,menšie dieťa to lepšie zvládne.Neviem dokedy by som ho potom zas dávala preočkovávať...chcela som ho predtým dať,lebo už som nevládala zažívať nespavé noci,a bála som sa ďalších,ale asi mi to už začína byť jedno či si na to zvykám,neviem.takže nie.Inak keď žena plánuje otehotnieť a nemá ich ešte prekonané,treba zaočkovať malého aj seba.a prebudil 😝 ,dnes dal poobede 1:10 😒 .

ined77
7. led 2010

jj,správně to píšeš,já to neumím slovensky snad ani vyslovit 😀 .
jámaéh asi taky nenechám...navíc je to dalších 1500kč.neštovice jsem měla,tak sad by to mohlo být o.k. 🙂 .
mě se bobeček budí zrovna teď,tak letím,pááááá 🙂