Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
18. led 2011

@anta 🙂 ...tak to pak vše vysvětluje 😀 .
neusnul honzulák?asi je to seno moc výživné 😀 .

u nás spánek 2h a nálada docela fajn 🙂 .už máme doma taťku, tak se jdu činit 😉 .
všem pěkné odpolko 🙂

katzi 🙂 ...zrovna mi přišel mail, že kolo odrážedlo je na cestě k nám 😀 ...dorazí nejspíš už zítra 😕 🙂 ..jsem fakt zvědavá co na to bude říkat matýnek 🙂 .

anta
18. led 2011

Jů, teď mě Honzík mile překvapil, nechala jsem mu plenu dneska a on si odpoledne sám řekl o slipy, že je chce 🙂 🙂 Tak mi to udělalo velkou radost, se přiznám 🙂
@ined77 - no obědu moc nedal a seno jsem zrovna neměla 😀 😀 , tak mi neusnul - asi hlady, no co mám dělat, když do něj nic nenarvu. 😒

ined77
18. led 2011

tak jsem zrovna dovytírala, mám uklizeno i téměř navařeno a už se mi nechce ale vůbec nic dělat 😝 .
je tu nějak mrtvo 🙂 .

@anta 🙂 ...vidíš jak si honzík slípky oblíbil 🙂 .to věřím, že z toho máš velkou radost, je to super pokrok 😉 .
aspoň ti vytuhne brzy večer 😉 .

tak jdu pokračovat...pá 🙂

anta
18. led 2011

@ined77 - no radost mi udělal velikou, protože se pak chtěl jít sám od sebe vyčůrat do nočníku, to by v tom byl čert, aby se mu to do tý hlavy nedostalo, kurňa 😀 😀 😀

anta
18. led 2011

Jo a v jedné slabé chvilce mi řekl, že to s tátou prostě trénovat nechce, že s mámou je to lepšejší, že ho táta neustále otravuje tím "a nechce se ti čůrat" a "kdyby se ti chtělo čůrat ble ble", no a Honzík mi řekl, že ho to dost unavuje a otravuje 😀 😀 😀, no jak vidno, tak u něj to jaksi kýžený výsledek prostě nemá 😅

prchalka
autor
18. led 2011

@ined77 Postýlka SUPER!!! Přesně tuhle jsem moc chtěla. Akorát jsem si pak koupila tuto: www.moje-miminko.cz/cestovni-postylky/cestovni-... a nakonec použila tolikrát, že bych to mohla spočítat na prstech jedný ruky, škoda 😖
A z Cipíska jsem taky objednávala 🙂
Ještě jsem zapomněla, že Maty je teda pěkný žroutík s banánama a jablíčkem. U nás vždycky tak 1ks něčeho na svačinku - je tohle nějaká spravedlnost? Jíme míň, vážíme jak 4leté dítě 🙄
@anta No to je rozoumek 😅 😀
My spaly asi 1.20 😉

katzi
18. led 2011

ahojky,

já zas po o vytuhla s Aduš 😅 Vždycky se s ní nadlábnu, ještě si dám kafe s něčím a pak padnu 🙂

@ined77 : letí to, letí, jak máš nachystanou tašku do porodnice začíná to být vážný 😀 Ale ty budeš mít tipuju porod jako malinu - po tom tvým věčným zápřahu a pohybu, takže není se čeho bát. A jj - hnízdíme, sice je ještě relativně čas, ale tak pro jistotu a taky pro radost. Dost se na tu změnu ložnice těším - třeba povlečení jsme fakt neměli nový ani nemapatuju, tak to chce i celkově nový look 😀 A odrázedlo - pak napiš postřehy. My jsme s ním dnes odpol. byly venku - jen před domem, svítilo tu sluníčko jako na jaře. Ale Adélce je ješte dost velký, spíš na něm jde, než se odráží. Každopádně se u toho tváří důležitě jakože jede na kole 😀

@anta : Honzík je šikula s tím nočníkem, jak si už sám říká to jste za vodou. A je sranda jak se ti svěřil, že ho táta prudí 😀

ined77
18. led 2011

@anta 🙂 ...téda, tak duchaplné rozhovory s matýnkem nehrozí 😀 .hlavně že se mu chce trénovat aspoň s tebou 🙂 .

@prchalka 🙂 ...děkuji 🙂, máme stejnou jídelní židličku, tak to bude i ladit 😀. já myslím, že my ji teď tu postýlku využijeme hodně.třeba když budou děti nemocné nebo tak, tak můžu v klidu vzít malou do obýváku a spát s ní tam a MM půjde za matýnkem..a pod. 😉 .však vy určitě budete mít ještě šanci ji plně využít 😵.
no uvidíme...ale určitě to bude využité víc než nějaký košík 😉 .a hlavně taky stabilnější že...matýnek je hrozný divočák...bůhví jak by to s košíkem dopadlo 😔 😅 .
jídlo? žroutík?právě že vůbec ne ☹ ...posledních x měsíců jí míń než před rokem ☹ ...k obědu tak 5-6 lžiček, ve všem se spíš porýpe atd ☹ .tohle byla nějaká velmi světlá vyjímka 😒 .

@katzi 🙂 ...no kéž by to byl porod jako malina 😀 .
s tou taškou jsem ráda, protože pak už je člověk přeci jen klidnější.i papíry už mám vyplněné..teda..jméno pro chlapečka tam pořád nemám 😅 ...prostě se nemůžu nějak rozhodnout 😔 .
to hnízdění chápu...taky mám radost z takových věcí do domu...povlečení, nábytek a pod. 🙂 .velkou radost mám z pokojíčku...je takový útulný, fakt herna a dětem se tam bude určitě vegetit dobře 😵 .ložnice jako pokoj mi bude teď nějaký čas chybět, ale to jen kvůli malé....i v tom 2+1 to nějak půjde 😉 .když si vzpomenu na naši garsonku...tak jsme tu jako na hradě 😀 .
no počkej...vy už to odrážedlo máte??? 😕 ahááá...tak já myslela, že jste ho objednávali taky až nějak na únor jako my 😅 ..nebo že by to byla hanca? 😅 asi jo 😉 .my to matýnkovi dáme asi až na svátek (24.2)...venku je stejně hnusně a já s ním teď na tom trénovat asi ani už nezvládnu ☹ ...ohnutá a přidržovat atd 😒 .a adélce je teda větší?kolik ona měří asi?

kluci se koupou, ale už budou končit, tak já teda taky...dám spršku a jdu zalehnout s matýnkem..večer asi discopříběh..to bude zase nostalgie 😀 .
tak všem krásný večer a super noc 😵 .
pááááá

ined77
18. led 2011

@prchalka 🙂 ...ta vaše postýlka je ale taky moc pěkná! 🙂 a taky je o kousek širší a delší, to se může hodit 🙂 .

no už ale vážně letím 🙂 ...jo ještě jsem koupila elektrickou odsávačku, tak jsem zvědavá jak ji využiju 😅 , ale byla za super cenu a takřka nepoužívaná 🙂 .s tou mojí ruční jsem odsála leda tak prd a ještě k tomu mi budila matýnka tím vrzáním 😀 .

baja132
18. led 2011

ahojte nasa mala ma uz rok a zubok ziadny myslite ze je to normalne?

gina333
18. led 2011

@baja132 : jasne ze je, niektorym detom neskor vyjdu 🙂

@ined77 : my sme sa z 1 izboveho bytu stahovali do 4 izboveho, tiez my to zo zaciatku pripadalo ako palac, teraz by som kludne brala aj vacsi. 🙂 Zaspominaj si aj za mna, mam rada M. Davida. 😵

@anta : Honzik je sikovny, mozes byt nanho pysna. 🙂 🙂

@prchalka : u nas sa cestovna postielka neosvedcila, Len tam kopala okolo seba, sustala, takze aj tak spala s nami. 😉 🙂

Dnes som mala dost perny den, strasne vela roboty, clovek sa tam fakt nezastavi ani na sekundu, vkuse na nohach, no stastie ze robim iba 4 hodiny. Sophi spala v kociku vonku skoro 2 hodky, dnes uz nastastie natchu nema, ona sa paradne vie vykychat za jeden den 😀 , ale jest jej moc nechuti, mozo ze ju aj hrdielko boli. 😲 Ani ja sa necitim najlepsie, boli ma cele telo, skriabe ma v hrdle. 😠 Aj Nati este kasle, uz aby sa to pocasie zmenilo, ked bolo vonku -15°C sme boli zdravi, a teraz toto. Cely den je vonku hmla, no skoda slov. 🙄

anta
18. led 2011

@katzi @ined77 - holky, tak mezi námi, mě to taky prudí, jak ho pořád uhání a nejen s tím čůráním, to je pořád "chceš jíst, chceš pít, chceš bléééééééééé", no dítě je z toho otrávené naprosto oprávněně 😀 😀 😀 😀 Někdy mám pocit, že z kluka dělá blbce a to mi vadí, že ho podceňuje, protože neví, co všechno umí 😉

anta
18. led 2011

@gina333 - jsem a jsem pyšná i na svou svatou trpělivost, která mě občas popadne 😀 😀 😀 Ale tak už ty nemoci vykopněte někam k sousedům 😉

prchalka
autor
18. led 2011

@ined77 Já už jí prodala někdy před rokem, spala v ní jen jednou jako větší u našich a spíš nespala, strašně šustila a nohama hrabala po té síti, byl to děs! Na malé mimčo ale super a pokud si na to dítě zvykne a i si tam hraje, tak je to fajný!
Odsávačku jakou? Já mám doma tuhle a fakt nevyužitou a nepoužitou 😖 www.promladourodinu.cz/product/odsavacka-hlenu-...

katzi
18. led 2011

@ined77 : Adeli dostala to odrážedlo na vánoce, jako s tím,že bude až na jaro. Ale dnes nás jaksi nalákalo sluníčko, tak jsme to jen tak ze srandy šly zkusit ven 🙂 No a kolik měří fakt netuším 😅 Musím ji někdy postavit ke zdi 🙂 Nosí tak velikost 92, 98 podle toho jak je to číslovaný. Pokojíček budou mít vaše děti super, to naše si budou dělat hernu z obýváku, jídelny a kuchyně 😖 Máme 3,5+1 (spojenej prostor kuchyň + jídelna + obývák), ale ten velkej hlavní obytnej prostor je na úkor dětskýho pokoje, ten je malej 😒 Hned bych jim věnovala k pokojíčku jídelnu, ta je v podstatě zbytečná.

@anta : jj, já MM taky občas koriguju ať tu péči o Adel tak nepřehání 🙂

@gina333 : to je super, že Sophi už je fit. A ta práce - ony jsou ty povánoční výprodeje a slevy, že? Taky jsem teď byla kdysi ve městě v obchoďáku a na každým kšeftu je 50% sleva. To by se nakupovalo 😵

@prchalka : jaktože prodáváš věci z výbavy - jako cestovní postýlku? 🙂 To se ti třeba ještě jednou v budoucnu šikne 😉

Všem dobrou, klidnou 😔

gina333
18. led 2011

@katzi : nechapem ak to v tych obchodakoch chodi, kazdy den je pride kopa noveho tovaru, stale sa zlacnuje, a pritom je furt plna predajna aj sklad. 😉 🙂

Sophi spinka, idem k Nati, pozriem telku a dnes pojdem skor spat. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
18. led 2011

Lupla jsem fotku Honzíka do albíčka 😉 Dobrou noc 😔

lehna
18. led 2011

dobrý večer 🙂

INED- postýlka mooooc hezká. my taky měli postýlku, a taky nevyužili 😀. a brali jsme tu,co se u ní dá ještě dát to lůžko zavěsit. tak jak to máš v normální postýlce,že tu matračku máš výš. to bylo fajn,že ses nemusela tak ohýbat. ale u nás byl problém stjený jak u Prchalky, věčné šustění, takže jsme se moc nevyspali. kupovali jsme ji z důvodu jak jezdíme na víkendy ke tchýni. no nakonec stejně Štěpi spal s náma na matračkách 🙂 a postýlka je dodneška rozložená v kuchyni a Pipa si v ní občas hraje 🙂)

ANTA-Honzík je veliký šikula a velká rozumbrada 😉

GINA-zase na druhou stranu ti ta šichta rychle uteče 🙂. ale takové fofry zas nesjou pokaždé,ne? to je dobře,že je Sophi líp,no teď ať se z toho brzy dostane i Naty a tobě ať se bacil vyhne obloukem

KATZI- taky nějak začínám usínat se Štěpim 😀, a to jsem teprve na začátku.

tak dobrou a klidnou, papa 😉

gina333
19. led 2011

dobre rano 🙂

Tak noc sme mali po dlhej dobe zlu. 😒 Prvykrat plakala uz o 22:30, normalne som ju musela prebrat lebo revala na cely barak, ked som sa jej pytala ci ju daco boli tak nic. 😲 Potom o 24:00 to iste, a do rana stala si poplackavala, mrnkala. Takze som nevyspata, hlava ma boli, no dnesny den bude zly. 😝

prchalka
autor
19. led 2011

Dobré ráno,
jedno buzení, jinak klid. Dneska budem až do někdy 17h samy, no zítra nám nedorazí domů už vůbec nikdo, takže i noc samy. Vůbec nevím, jak vymyslet program, venku zima a nikdo nebude mít určitě čas... 😖 To mi asi hrábne.. 😠 Co pořád děláte za zábavu, když musíte být zavřený doma? 🙄
@katzi Já prodala jen tu postýlku, sterilizátor do mikrovlnky, 2 lahvičky a látkovky. Myslím, že tohle už potřebovat nebudu. Ostatní věci jako kočáry, dřev.postýlku, oblečení, hračky, to všechno "zatím" ještě schovávám, i když názory na nějaké další děti se u nás různí 😖

gina333
19. led 2011

@prchalka : ja aj ked je skarede pocasie idem von aspon na chvilu. Teda von, no do obchdaku, spravim si nakup, povozyme sa na schodoch, sadne si vzdy do takeho kolotoca za par centov, polieta par obchodov aby sa nam proste minul cas. 😉

prchalka
autor
19. led 2011

@gina333 Jo, to jsem ti zapomněla napsat, že do DM jsem s ní minule vlítla na golfkách, jen na rychlý vteřinový nákup a kvůli těm malým barevným vozíčkům tam stropila řvací scénu, chtěla by si ho povozit, že a byla přivázaná v kočáru. No slzy, řev, křík, svíjení a pohledy u kasy..... 😕
Bohužel my jsme za městem a než se dokodrcáme do něj, tak je to na delší čas. Když ven, tak jsme odkázaný jen tady na tu "vesničku" a to je teda pořád to samé.. a z procházky chce táhnout v náručí... 😒 😖

gina333
19. led 2011

@prchalka : juj, tak tie voziky v DM su nase oblubene 🙂 🙂 len si musim ustrazit 🙂 co tam naklada, lebo ona by vykupila celu predajnu. 😀 My sme uz dlhsiu dobu bez kocika, nechce si tam vobec sadnut, preto s nou nechodim pesi daleko, lebo furt by behala, za ruky nie, a po polhodinke chce na ruky. No v kombineze, naobliekanu ju unesiem asi 5 minut, takze stastie, ze obchodak je za rohom. 😉

lehna
19. led 2011

dobré ránko,

tak já vzhůru dneska od 5 co mě Štěpi poprvé volal. spal dál,pak volal 5.40, to jsem u něho seděla asi 20minut, 6.15 přiše za mnou do ložnice,že mám jít zpátky do pokoje za ním, že chce mlíko a strávila jsem tam do 6.45,kdy teda už spát nechtěl a začal dělat kraviny,tak jsme vstávali. dneska po obědě s ním asi opět vytuhnu 😔

katzi
19. led 2011

Dobré ráno,

noc dobrý, jen ty moje sny 😝 Samej horor - cosi o opuštěných chudých dětech, prostituci, skákání pod vlak a taak 😀 😝

@prchalka : my jsme právě cestovní postýlku využili hodně - spaní u mojí mamky i u tchýně, a často i doma - dala jsem jí tam pořádnou matraci. Adu ji milovala, dřevěnou postýlku nechtěla, šprajcovala se mezi ty šprušle. Názory na další děti se u vás různí? A kdo je pro a kdo proti? 🙂 Jo a malej vozík v DM je i u nás hit - většinou rezignuju a i když jsme s kočárem, tak ji vytáhnu a šéfuju: kočár, svůj košík, Aduš a její vozík....Taky vždycky zásadně v těhle kšeftech musíme něco dobrýho koupit - takže většinou nějaký sladký pití 😝

@gina333 : tak se dnes holky držte a at vám to do večera uteče

@lehna : chápu - já bych dnes po o šla taky chrnět - je tady mlha a tma, akorát tak na postel. Ale my čekáme návštěvu - kamarádku s děckama, budou tu přes poledne.

anta
19. led 2011

Ahoj holčinky, byla jsem v práci podat žádost o neplacené volno do 9.9.2011, aby kluk měl čas se rozdýchat v té školce, no je to děs. 😉 Jinak jsem od pěti vzhůru, tak jsem celá ráda. Začalo tu pěkně sněžit.

prchalka
autor
19. led 2011

Hehe, našla jsem i důkaz 😅

prchalka
autor
19. led 2011

Když na to tak koukám, tak jsem prodala ještě Manducu a vak 😔

ined77
19. led 2011

ahojky 🙂 ,
tak my dnes dopolko kroužek, no matýnek nadšený 😵 .řešily jsme s holkama jak pak s mimi a možná to půjde tak, že mimi bude na dvorku spinkat a já bych byla s matýnkem v kroužku...vyzkoušíme uvidíme 😉 .
jinak noc docela naprdek..matýnek kašlal a kašlal ☹ .jak stojí, tak je celkem v pohodě, i ta rýma už pěkně ustupuje, ale jak lehne, je to děs..už jsem místo thymomelu nasadila raději stoptussin...to jsem měla udělat hned a nerozjelo by se mu to 😒 ...jenže měl teď chuďátko už tolik léčků, že jsem chtěla zvolit přírodní variantu..no bohužel, on na ty průdušky holt trpí ☹ .
odpoledne ho dám na chvilku k babičce a zajedu si sama pro tu občanku, aspoń budu rychle zpět a matýnka nemusím tahat busem 😉 .
a to je od nás asi vše 🙂 .

@gina333 🙂 ..jj, člověk si rychle zvykne na prostor..to víš, že bych brala 3+1 hned, ale co už...aspoň tohle že máme své 😉 .
ať jste už jako rybičky, má zase začít mrznout, tak ty bacily půjdou pěkně k šípku 😉 .

@prchalka 🙂 ...já myslela odsávačku na mléko 😀 .na soplíky máme tu na vysavač 😉 .
i my jsme tu teď jako na dědině 😒 ...ven chodíme ale každý den, aspoň na chvilku..jak není sníh, tak bereme i motorku a doma?čteme, malujeme, stavíme garáže(pořád a dokola), skáčeme po posteli(teda matýnek..já stavím komín z polštářků a on na to skáče, uklízíme že...taky pořád vše dokola..ale to je asi všude stejné.jo a modlíme se za jaro 😀.

jééé, už tu zase vrtají..to už abych se chystala za matýnkem ☹ .

@katzi 🙂 ...tak to budou děti tak podobně velké 😉 ..no však do léta do toho jistě dorostou 😉 .
mně se zase ty spojené prostory líbí, ale zase je fakt, že vše je na úkor něčeho 😒 .u nás je největší pokoj právě dětský, tak snad jim to bude stačit 😀 ...matýnek beztak tahá hračky všude..hlavně tam, kde jsem zrovna já že 😝 😀 .

@lehna 🙂 ...děkuji 🙂 .no já spíš myslím, že spát v ní bude malá hlavně přes den...prostě podle matýnka, kde ten si bude chtít zrovna hrát..no bude to sranda 😅 .
jen spinkej co můžeš..to se bude hodit a aspoń budeš odpočatá 😉 .já už trpím tou finišovou nespavostí a pěkně mě to štve...jo, moct se tak dospat ráno nebo přes den, tak super, ale to jaksi nejde že 😝 😅 .


@anta 🙂 ...jééé, tak přesně do matýnkových 3 ročků 😀 . a kdy nastupuje?já myslím, že to dá v pohodě, on vypadá jako pohodář 😉 .

ined77
19. led 2011

@prchalka 🙂 ..no vidíš, i nad tím vakem přemýšlím, ale raději si ho půjčím od kámošky na zkoušku, kdyby v tom kačka nechtěla být 😉 .
to jsi toho rozprodala poměrně dost 😕 ..taky mě zajímá skóre pro a proti..u vás se to asi i mění ne? 🙂