Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
28. led 2011

ahojky 🙂 ,
tak začnu tím 4 letým rodičákem..no, jako jo, něco na tom pravdy je...snad se to časem vyvrbí s babiččiným hlídáním a dostala bych se aspoń na nějakou brigádu 😒 .těch peněz je prostě hrozně málo...z toho nejde ani ty dvě děti obléct 😖 .ale už to nezměním...měla jsem asi nějak ''počítat''dřív 😝 😅 .
tak a teď kontrola 😉 ...hrdlo už je měkkčí, otevřená jsem tak skoro pro prst...takže nic velkého se v blízké době asi nechystá 😉, dr. začal mluvit sám o té rizikovce a nejdřív teda že přijdu ještě za týden k němu a pak že by mě tam poslal a nakonec teda že už příště raději půjdu přímo do porodnice 😉 .tak uvidíme jestli to budou chtít zase vyvolávat nebo jak to bude 😉 .monitor byl v pořádku 🙂 .
matýnek zvládl hlídání skvělě 😵 , koupila jsem mu za odměnu nářadí i s helmou na které jde rozsvítit světlo...tož je jak kutil tim a všude s tím chodí 😀 .akorát mu to na tom jeho vosím pásečku nedrží 😀 .
spinkáme od 12h 🙂 .odpoledne přijede kámoška se sylvinkou, tak máme o zábavu postaráno 😉 ...to bude čurbes 😀.

@hancazivocich 🙂 ..jejda, chuďátko kikoušek, ta na to bříško taky pěkně trpí pořád ☹ .u nás je zatím s bříškem pokoj...teď matýnek jenom pořád hlásí, že bolí bříško mě 🙂 .
dnes jsem mu koupila balení 90 tablet multitabsu, ať má nějaké ty vitamínky navíc na to jaro a zbytek zimy 😉 .
a sobě maliníkový čaj 🙂 .
i matýnek chce vždycky mazat bříško...čím ho malé mažeš? 😕 já jen olejíčkem, asi mu pomáhá jen jakoby masáž 😨.

@sherry28 🙂 ...jejda, chuďátko malé ☹ ...no taky bych raději pak volila ATB ať se toho brzy zbaví ☹ 😕 .
držím moc palečky ať to luki nechytí 😔 .

@anta 🙂 .. nás se taky usíná vždy tak po 20h a vstává v 6-6.30...v létě vstával i v 5h 😝 .
to bych řekla , že je tak normál 😉 .

@gina333 🙂 ...děkuji 😵 .

@katzi 🙂 ...tak to jsem se i zasmála 😀 ...dětí se matýnek zatím teda nebojí, jen co teď viděl miminko ve výtahu, tak hned rozkazoval..miminko šákat 😝 (vstávat) 😀 ...jaksi marně jsem mu vysvětlovala, že miminko ještě vstávat nemůže, protože neumí ještě chodit 😝 ...ten dá kačce zabrat, už to vidím 😀.
tak ten strach je asi prostě v tomhle věku normální 😉.

@prchalka 🙂 ...ale teda upřímně, představa, že jsem ještě 4 roky doma je dost děsivá 😅 ...ale je to fakt, makat pak budeme až do smrti 😝 .
sněhulák včera dopadl tak že....vlastně nedopadl, prý nešel postavit, že byl sníh moc mokrý 😝 ...mrkev vrazili místo nosu jinému sněhulákovi 😀 a matýnek mu prý dodělával z větviček vlásky, tak aspoń tak no 😉 .já bych s ním stavěla hned, ale s tím pupíkem už jsem ráda, že lezu, natož koulet sněhuláka 😀 .

tak jsem se najedla a jsem tak zralá lehnout a spát 😝 ...že by? 😅 jn mám strach, že bych byla do večera jak pytlem praštěná 😒 ...asi půjdu raději spát dřív večer, stejně je tam v tv houbelec 😉 .

ined77
28. led 2011

@hancazivocich 🙂 ...a herdek, tak asi dám matýnkovi nějaké podpatky 😀 .tak třeba do něj do léta doroste 😉 😅 .my jsme ho ještě nevytáhli..donese ho matýnkovi jako až miminko 😉 😵 .

hancazivocich
28. led 2011

@ined77 - včera nám taky nešel stavět hulák a to se strejda tak snažil... Noo - aby to místo podpatků nebylo na kolečkový brusle..
Mažu Pupíkem - ten se fakt osvědčil.. Už ani nevím, kdo mi ho poradil - možná i nějaký časák či co. Je mentolovej a Kikouš hlásí, že to bude studit - ale drží statečně - pak mažem i nožičky a tak podobně. Máme nějaký vysušený stehýnka (stehniska), že by od punčocháčů?
Já se fakt klepala, protože jí to moc bolelo.. Hehe - kde jsi splašila tu helmu? To by se malý líbilo - páč chodí pomáhat tatínkovi spravovat a ehm.... Mno - víš, jak to je 😅 😅 To je pořád - do pr..teď jsem měl tady to kladivo - a zůstalo mu tam umělý od Ježíška a Kikouš tím opravdovým buší do jeho pracovního kufru a splavuje...
Nebo - já se na to... Kde mám ten pitomej šroubovák a Kikouš z ložnice - tatínku - tády jee - Kistýnka šoubuje...
No, my byly na návštěvě u Tobíka a jeho malej bráška je o rok od Kiky a ta chtěla furt chovat miminko - pořád na něj - pocem - pochovám- no, sranda... Pak se praštil a bečel, tak nás ani k němu nechtěla pustit a hladila ho po hlavičce a říkala - nepakej, bude dobýý - to nič...Pofoukám a dobýý - joo?

anta
28. led 2011

@hancazivocich - jo táááááááááááááááákkkkkkkk 😀 😀 😀 😀 😀

hancazivocich
28. led 2011

Teď tu smolím seznam večeří, aby v tom měl MP ..... No, radši nic - taky ho asi brzy něčím spravím 😅 😅
Doufám, že se tě nezeptá, v čem ho to miminko doneslo - když je tak mrňavý - páč občas ty jejich nápady - včera narazila do futer, natáhla před sebe ruce a říká - dědeček nemá bejličky, nevidí... bum.... A včera jsme potkaly pejska a ona na mě hulákala, že musíme utíkat, jinak přijde pejsek a kousne nás do pudelky 😲 To jsou ty vycházky s tatínkem

ined77
28. led 2011

@hancazivocich 🙂 ..tak asi vyjímečně MM nekecal s tím sněhem 😀 .teď mi došly 2 poslední balíky, no ten jeden má snad 20 kg..s tou postálkou...to jsem si teda pěkně mákla 😝 ..ještě že se nevzbudil matýnek 😕 .
jo pupík...to jsme měli doma když byl matýnek maličký 😉 .vidíš, to bych mohla zase koupit, bůhví jestli to nebude brzy aktuální že 😅 .
ty kikouškovi hlášky jsou prostě fakt boží 😀 .
jo a ta helma...to byla celá sada, helma + nářadí na pásku, stálo to 170kč...a měli to normálně v hračkářství 😉 .
u nás bere matýnek šroubováky a nářadí jen mně 😀 ...ještě že nemám dílnu 😀 .
jdu se mrknout na ty balíky 😉

ined77
28. led 2011

@hancazivocich 🙂 ...jsi mi připomněla pelíšky...to bude zase rajská?co vidíš, kuře, tak vidíš 😀 .
takovou otázku od matýnka nečekám, on je rád, že je rád..hlavně že něco má a je mu šumák odkud 😝 😀 .u ježíška taky nekoumal, prostě to donesl a hotovo...možná časem 😀 .on ještě až tak moc nemluví aby takhle básnil (možná naštěstí) 😀

hancazivocich
28. led 2011

@ined77 - tak to buď ráda, páč u nás - každý večer - dáme pusinku, uložíme a eště dudáka maminko, medvídka - toho chupatýho a eště veveku,..... A říká medvídkovi (šeptá) - medvídku - spíš? Zima medvídkovi, pikejeme, spíš? Tak koukej pinkat... A nezlob... Za chvíli - Maminko - čůrat - fakt a honem!
Tak vyndám, posadím na nočník a vykládám jí, ať už je zticha, že medvídek už spinká - tak na něj znalecky mrkne a říká - nepinká - čumí 😅 😠

gina333
28. led 2011

@ined77 : takze Kacenka sa este na svet nechysta, asi jej je dobre v teplucku 🙂

sherry: chudatka deti, prajem rychle uzdravenie a drzim strasne moc v pondelok Lukymu palce. 😒 😉

@hancazivocich : Kikus vie tiez riadne potrapit v noci ako citam, ale tesi ma, ze aj vas tatik sa zapojuje do nocnych aktivit ako ten nas. 😉 😲 No chlapi, nic ich netrapi, svet gombicka. 😵

@anta : fuu, 5:30 rano, taky budicek veru nezavidim. A dokedy s nim este lezis v posteli? Alebo musis hned vstat? 😝

Sophi spinka, Natalka uz je doma, doniesla vysvedcenie, same jednotky, tak som na nu pysna, moje krasne, mudre dievcatko. 😵 😵 Poo pojdem na postu, dosiel my balik z MMB, objednala som pre Sophi krasne vecicky od jednej babenky, tak sa tesim. 🙂 🙂 U nas kocik uz davno nehrozi, posta je dost daleko, tak dufam, ze tam Sophi bude vladat ist. 😵

hancazivocich
28. led 2011

@gina333 - já většinou zvládnu vše, on o nočních kalamitách nemá ani potuchy... Ale tohle byl masakr, tak jsem prostě jen chtěla, aby ji na dvě min pohlídal, abych to vedle zlikvidovala a aby nebyla sama v pokoji, když je jí zle... No, kdybych ji položila do postýlky a nechala bečet, tak by to vyšlo stejně... Protože kdyby byla rozespalá, tak z tý postele žuchla.. Naštěstí z ní začla slézat po břiše.. Já na něj byla tááák naštvaná, fakt.. Hlavně - nevím, jak u vás, ale u nás je tatínek těžce k neprobrání - i v noci, tak na pohotovost bych to viděla na tágo..

gina333
28. led 2011

@hancazivocich : tak u nas detto, je nepouzitelny v noci. A rano kym si neda kavu je mrtvy, nevnima, nepocuva nerozmysla. 😉

ined77
28. led 2011

tak u nás se ještě nakonec spinká, ale už ho budu budit..za chvilku přijedou holky 😉 .
napochodoval sem ve 13.15, tak jsem s ním ještě zalehla a on sladce vytuhnul 😀 .já skoro taky 😀 .
dočítat už nestíhám....tak buď večer nebo až zítra 😉 .
všem krásné odpolko a pá 🙂

anta
28. led 2011

@gina333 - já s ním vůbec v posteli neležím, vytahuju ho tak za půl hodiny od začátku hudlání. Sama se budím cca v půl šestý 😅

anta
28. led 2011

@gina333 - gratulace Natálce ke krásným jedničkám 😉 . Mně se o nich vždy snilo 😀

gina333
28. led 2011

@anta : dik 🙂

Tak dnes po strasne dlhom case sme boli vonku s kocikom. Nahovorila som Sophi aby si don sadla, dala som jej plysaka do ruky a sli. Vysedela celou cestou tam aj spat. 😵 Z MMB my dosli krasne veci pre nu, bude kocka z nej na jar. 😵 Sophi uz spinka, idem k telke.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

ined77
28. led 2011

@hancazivocich 🙂 ...a to zase ne že by jen mlčel, to matýnek mele pěkně, ale nepadají z něj zatím takové otázky 😀 .
ten se taky nažvaní než usne 😝 .
já MM v noci taky nějak nebuntuju, většinou je mi stejně prd platný a ještě se mi motá pod nohama a stresuje 😝 😀 .

@gina333 🙂 ..nati je šikulka 😵 .mně dnes také došel balík s jarníma věcičkama pro matýnka..jsem spokojená 🙂 .už dělám zásoby raději teď, pak už nebude tolik času 😉 .


@anta 🙂 ...honzík spinká ještě v postýlce?
protože matýnek nehudlá, matýnek šáká a to tak, že rozsvítí lampu, strčí mi budíka pod nos a zavelí maminko šákat 😠 😀 😝.leda bych ho zavřela do válendy 😀.

no jinak u nás dnes návštěva fajn 🙂 .dostala jsem krásnou palmičku 🙂 .a shodly jsme se s kámoškou, že je naprdek, že jsme tak celkem z ruky od sebe ☹ ..taky nemají teď s kým chodit ven 😒 .no snad to bude na jaře lepší...ono to busem není nijak daleko, ale přeci jen je to cesta někam 😖 .

jo a zítra jdeme na karneval 🙂 !já na to normálně zapomněla 😅 ...matýnek půjde za piráta..půjčíme si od bratránka pirátský šátek a meč 😉 .budu fotit, tak pak dodám 🙂 .
jo a balík dnes...věci moc pěkné, akorát tu postýlku jsem ještě neskládala, ta má čas 🙂 . a kámoška mi donesla na půjčení od švagrové vak na mimi...tak zkusím jak se v něm bude kačce líbit a kdyžtak ho koupím 🙂 .
a to je vše..už jsem tu nějak přesčas a jsem už docela znavená...tak jdu do pelíšku dokud tvoreček spinká 😀 .
všem super noc, papa 🙂 .

PS: prchalka 🙂 ...kampak jsi nám dnes odfrčela? 😕 🙂

anta
29. led 2011

@ined77 - ale i kdepak, má svoji dospěláckou postel již od dvou let 😉 Do postýlky by se nevešel, vypadal by tam jak přerostlý trpaslík 😉

prchalka
autor
29. led 2011

Dobré ránko,
včera jsem nikam neodjela, ale nějak nebyl čas, hlavně vůbec nestíhám ani reagovat. A dneska jedem k našim, tak nebudu zase.
Otázka - myslíte, že může být alergie na medovinu? Včera večer jsem si dala 2 panáčky a po asi hodině ... blbě od žaludku (myslela jsem si, že už se mi rozbíhá MS, všechno tomu nasvědčovalo, blbě jak psovi). Za další chvíli kosa-zimnice a pak jsem se nakonec začala drbat. Vyrážka na trupu, zepředu, zezadu, na krku i na čele. Vypadala jsem, jak když mě napadne nějaká nemoc 😖 Přitom jindy mi to nic neudělalo, měli jsme i jinou medovinu.
Teda měla jsem i nějaký ingredience, když jsem připravovala pizzu, ale nikdy mi z toho nic ne nebylo. Mám strach si vzít dalšího panáka na zkoušku 😅 😝
Tak se loučím, snídaně a pojedem..

gina333
29. led 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : medovina, tak to neviem 😒 ale pokial nemas alergiu na med tak by si nemala mat ani na medovinu. Je to sice take bylinne, nemohla tam byt aj ona bylinka ktora ti nesadla?

@ined77 : a u nas v shopping centre je dnes karneval, my sice masku nemame ale pojdeme pozriet. 😵

Noc dobra, spinkala do 6:10.

hancazivocich
29. led 2011

Dobré ránko,

@prchalka - myslím, že buď na nějaké koření z pizzy nebo na bylinky z medoviny - já když si dám nějaký alkohol s bylinkama, tak bych se počůrala, jak mi to kašle.. 😖
U nás noc po dlouhé době celkem ok...

hancazivocich
29. led 2011

Jinak se klube i druhá spodní pětka, tak se není čemu divit, že ji to tak sebralo, co? Šest zubů naráz -to dá člověku zabrat..
Jo a k těm hláškám - včera sedím na wc, Kiky přiletí a říká - co děláš? Čůráš? A pak - maminka čůrala, šikula, musím pochválit - a hladila mě po hlavě 😅

hancazivocich
29. led 2011

@prchalka - já měla jednou ,,potravinovou" alergii - málem mě zavřeli do špitálu, zvracení, svědění, fleky jak když se vyválíš v kopřivách...U mě bylo podezření na bílek nebo nějaký citrus - od tý doby nic - ťuk, ťuk....Ale byl to záhul, teda..

anta
29. led 2011

Ahoj holčinky, jsem v plném pracovním procesu. Vařím Pepkovy nudle (těstoviny se špenátem) 😀 😀 😀

gina333
29. led 2011

@anta : ja uz som stihla prezliect detom postelne pradlo, dat prat, aj vyvesit. 🙂 Obed mame zo vcerajska, iba ohrejem buchty na pare. 😵

anta
29. led 2011

@gina333 - to mám taky ráda, když nemusím vařit, ale vařím každý den a občas mě to neba 😅 Dobrou chuť všem 😉

ined77
29. led 2011

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás fajn, budík v 6.12 a spinkáme už od 11.35 🙂 .
dopolko jsme uklízela, prala a vařila..to prala bych ani tak nezdůrazńovala(pere přece pračka 😀 ) kdyby 🙄 ...dala jsem k matýnkovému prádelku jeho novou osušku, která už teda jednou praná byla a na všem byly takové žmolky z toho, že jsem myslela, že mě trefí šlak..narvala jsem to zpět do pračky, teda už bez té osušky, dala ještě dvojté máchání a stejně tam ty žmoliska zůstaly 😠 ..tak jsem to dobře 40 minut ze všeho vytřepávala...jsem myslela že mě fakt trefí 😠 ...už jsem si i říkala, že té paní co mi to prodávala něco mooc hezkého napíšu...byly z MMB 😖 , ale kašlu na ni a osušky nechám jen jako podložky na koupák 😝 .tolik zbytečné práce 😒 .
ještě jsme tu měli na návštěvě dědu a babi..včera jsme je pozvali na kafčo a dort..dělala jsem ještě večer ten nepečený s jahodama 😉 .takže dopoledne uteklo jako voda 🙂 .
odpoledne teda ten karneval..ještě se musím kuknout po nějakém vhodném tričku 😅 .

@anta 🙂 ...taky vařím skoro každý den..nebo vždy musím aspoň něco..polévku a tak... 😝 😉 .
no s tou honzíkovou postelí..že jsi psala, že ho jako vytahuješ 😉 ...tak proto jsem myslela, že je ještě v postýlce 😉 .to u matýnka nehrozí, že by jako zůstal v posteli a hudlal...někdy mu to jeho rychlé vstávání fakt závidím..já bych chytla okamžitou motolici 😀 .otevře oči a hned je plný energie...já jsem provozu schopná až někdy nejdřív po 15 minutách 😀 .

@gina333 🙂 ...no já taky netuším jestli s ematýnek do toho pirátského nechá vůbec navléknout..no když ne, tak bude bez masky..to taky nevadí, jen je pak dražší vstupné 😝 😅 ...tak mu aspoń narvu na hlavičku ten šátek a rychle koupíme vstupenky 😀 (legrace) 😉

@hancazivocich 🙂 ...jujda, vy budete teda pěkně zubatí takhle naráz 😨 .chuďátko kikoušek, to musí být hrozné ☹ .
nám ty 5 asi nevylezou nebo co 😅 .
taky jsem jednou super olezla a ani dr. nechápal z čeho a musím teda říct, že se mě i lekl...a to byl kožní dr.! 😅
já to měla hlavně na obličeji a dlaních...nakonec teda asi ze zeleniny...resp.špatně umyté zeleniny 😒 , ale přesná příčina se nikdy nezjistila 😨 .ještě se mi občas takový podobný flek udělá..vypadá to jako štípanec a za nějakou dobu to zmizí..ale fakt netuším z čeho 😒 .

@prchalka 🙂 ..myslím, že alergii může způsobit cokoliv, takže i medovina 😒 .nasaď si fenistiul 😉 .

jééé, matýnek 😅

prchalka
autor
29. led 2011

Ahojky,
u našich fajn, nikdy nechce jet domů, ale teda mamčina výchova - deset tisíc pytlíků bonbonů, do toho čočky, nějaký maršmelou v tyčince, koláček, asi 10 čokolád - a to všechno jí dá na hraní. Jakmile se objevím ve dveřích, dítě řve a schovává si všechno v dosahu 😠 My tam snad na prázdniny nebudem moct jet nebo s ní budu muset být pořád někde venku. Už mě to opravdu točí! V autě spala jen něco kolem 35 minut, pak jsme prostě zastavili, takže počítám s tím, že bude velmi uřvaná k večeru, což už několikrát předvedla.
Koupili jsme si tam pár oblečků a když jsem přijela domů, tak jsem zjistila, že mi chybí 4 spoďáry. Počítala jsem cenu za věci, co jsme dovezli a je to 705, ale MM platil 616! Takže zřejmě jsme je k pokladně vůbec nepřinesli nebo nám je aspoň nepočítala. No ale mrzí mě to tak jako tak, ale horší by bylo, kdybychom je platili, než že je nemám!
Tak já musím, chtěla jsem ještě žehlit, ale nechce se mi nic z těchto dvou důvodů 😖

prchalka
autor
29. led 2011

A při návratu jsme se stavili vyvenčit tchánům psa. Už jsme byli nazpátek u jejich baráku, když se čorí nacápla na betonu - odřela si až nos, prach v puse (no ještě zuby to vydržely)! Kalhoty a bunda zaprášený... a řééév 🙄 😖

gina333
29. led 2011

U nas spanok cca 1 hodina. 🙂 Vonku bolo krasne slniecko tak ju dedko zobral na sanky, potom na ihrisko, boli na prechadzke skoro 2 hodiny, bolo - 5°C, tak ked prisli domov Sophi bola az bordova od zimy, ale vobec jej to nevadilo. 😵 😵 Na karneval sme ani nesli, boli sme u babi, dali sme si cerven vinko ked uz su vsade same choroby, nech nas uz nic nechyti. 😀 Uz som ju okupala, s revom sme zvaldli aj umyvanie vlasov 😲 a za chvilu ju dam spinkat.

gina333
29. led 2011

Babulka spinka, idem k telke, dnes je Batman, este som najnovsiu cast nevidela. 🙂

Pokojnu noc vsetkmy. 😔 😔