Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
1. únor 2011

ahoooj holky moje 🙂

jsem doma. Oni si mě tam nechali přes noc 😖 . Jsem nachlazená, tak anestezilolog rozhodl,že si mě tam nechají přes noc. No ale jinak vše proběhlo pořádku. Břicho mě trochu pobolívá jak při MS,prý ej to normální, ještě budu pár týdnů špinit, pak mám počkat na MS a napsat si prášky na 3 měsíce a pak se zas můžem začít snažit.
jsem ráda ,že jsem doma, ani jsem se moc dobře nevyspala 😝.
jak půjde Pipa spát,tak vás snad trochu dočtu 😉

gina333
1. únor 2011

@lehna : ahoooooooooj 🙂 Tak to uz mas za sebou, uz mysli len pozitivne, neboj mimco sa vam urcite coskoro zadari. 😵

@hancazivocich : super noc, uz len dufat, ze kazda bude taka. 😉

Ja som bola dnes v praci iba 1 hodinku, dnes neprisiel tovar, tak idem zajtra. No co uz, aspon som stihla vyzehlit pradlo. 😉

prchalka
autor
1. únor 2011

@anta Já bych taky radši, aby spát nechodila - vyřešilo by se tím spoustu věcí, co mě trápí (jako to věčný bulení a hlavně bychom mohly jet na celý den někam na návštěvu, takhle pořád musíme být doma, i když až bude teplo, snad by to vyřešil ten kočár a udyndání na procházce venku...)
Jo a to mě ještě matova psala, že kolem 3.let zase mají období dalšího buzení, kdy mají nějaký strachy, že zůstanou samy, že je opustí maminka... Se z toho fakt nevyhrabem! 🙄
@katzi Jj, ještě to potřebujou. Taky jsem si myslela, jak nám budou pomalu tady všechny děti vzdorovat a ony se stále drží a spinkat chodí, to je dobře 🙂 A ta MS - no říkám, není to tak nejhorší 😅 Ale nějaká předminulá, to jsem byla u snídaně zelená, černo před očima, zle, klepavka - ruku jsem si musela podepřít, když jsem jí chtěla strčit kus chleba do pusy a to jsem to předtím musela ještě pořádně rozdejchat! Ale to bývá málokdy takhle, fakt 😉
@lehna Ahojky, tak je to za váma! To jde brát prášky jen takhle chvilku?? Ohledně ATK, nebrala jsem je asi rok před těhu a od té doby taky ne. Moc se mi do toho nechce, ale opět by mi to vyřešilo víc věcí - jako těhu, který momentálně pár měsíců jako fakt nee jsem se rozhodla a ty moje pubertální projevy, pleť, vlasy... Jenže já chtěla být vždycky jiná a ne závislá na práškách... chjo, mi poraďte! Ty do nich teda půjdeš??

anta
1. únor 2011

@lehna - ahojky, jsme rádi, že jsi zpátky. No radostné to není, ale neboj, uteče to jako voda a zase se budete radovat 😉

prchalka
autor
1. únor 2011

Holky, "nesbíráte" teď někdo poslední Kostíky - plemena psů? Nevíte co je pod písmenem M?
No ono je to trochu zavádějící - buldok je písmenko U - jako bUldok 😅 ale zajímá mě to M 😅

anta
1. únor 2011

@prchalka - podívám se, holka, nemám. Zjistila jsem, že to normálně lidi asi otvírají v krámu a berou ty kartičky bez těch kostíků, už jsme jich pár otevřeli a nic tam nebylo. 😠

lehna
1. únor 2011

@gina333
@prchalka
@anta
moc děkuji za přivítání 🙂..
vůbec nevím kde začít dočítat 😀. co nového atd..
Já myslím pořád pozitivně, nějak na to vůbec nemyslím co se stalo a proč mě operovali, nejsem divná? včera jak byl za mnou MM ,tak jsme se bavili o dalším miminku,že se teda ještě jednou pokusíme o Sašenku a to jsem se rozbrečela. pořád do mě hučí,ať na to nemyslím,že se povede příště atd. no je mi velikou oporou 😵 . s Pipou to taky zvládli na 1 jako vždy, odpo byl vlastně Štěpánek u našich, tak naši říkali,že je úplně jiný,když nás nevidí,že je strašně hodný,nevymýšlí, nevzteká se apod. jen ty bonbony kdyby taky do něj každou chvíli necpali ☹.

no tak já jdu trochu dočítat a postupně pisat 🙂

katzi
1. únor 2011

@lehna : taky ahoooj 🙂 Už to máš za sebou, to je jasný, že jsi ještě rozcitlivělá, ale časem se to zlepší. Buď na sebe hodná, dej si něco dobrého a tak 😉 Za ty tři měsíce to už bude v pohodě, mám kamarádku, které se tohle taky stalo a další těhu už v pohodě. Teď na to tvoje tělo nebylo asi ještě připravený.

@prchalka : s tím buzením po 3 tím roce můžu potvrdit od kamarádky - její malej prej jako menší spával vzorně, po 3 tím roce se začal budit. Dnes má 4 roky a ona za ním několikrát za noc chodí do pokojíčku, protože brečí a volá ji. Má ještě 2,5 letou dceru a ta zas cestuje v noci sama k nim do ložnice do postele. Takže prej veselo. Z Kostíků M nemám, ale máme kdyžtak R a S, kdyby někdo potřeboval.

hancazivocich
1. únor 2011

@prchalka - http://www.kostici.cz/index2.html - maltézáček

Jinak už jsem doma.... Síla
Tchyně to zvládla s malou na jedničku s hvězdičkou, přilítla jsem jí uspat.. Před tím mi zbušila dva jogurty, akorát kadit zase nechce

hancazivocich
1. únor 2011

A u nás by se našel Pudl a Jezevčík

prchalka
autor
1. únor 2011

@anta Jo, kradou kartičky! Přišli jsme na to teď s MM. Lepší je se podívat, jestli pod víčkem něco je. Jako né že bych po nich nějak toužila, ale Ju tam ten obrázek očekává.. a jogurt slupne jak malinu 😉
@hancazivocich Děkuji, to je ta moje lenost si to někdy najít 😅 No mops to není, tak mě to nemusí bolet. U nás to zastoupí ten buldok, ten má taky placatej čumák a Ju mu říká Bobina (podle mopse od tchýně)!
Na pohřeb mě někdo dostal asi 3x v životě a jako já na to fakt nemám. To naši zase naopak choděj na všechny 🙄 😔 😝
@katzi Hmmm, buzení až do puberty. Ale doufám, že i když se budí, tak pak se znova líp uspí, než když je budí ty pitomý zuby!! To my jí budem, až jí bude - náct, pravidelně chodit budit, ať vidí, jaký to je! 😅
@lehna Jsem to tu ani nepsala, až teď mě to trklo, ale ta moje kámoška z Takka už se taky nějakou dobu snaží a... asi před měsícem mi řekla, že už byla a že o to v nějakým 6+ něco přišla. Ale žádný zákrok jí nedělali právě, nějak to odešlo samo.
Na světě už to tak chodí, kdo dítě moc chce, tak i kdyby se postavil na hlavu, tak to nejde a kdo se jen otře o trenky a po dalším netouží, tak má dětí jako smetí nebo to dopadá ještě hůř ☹
Tak už abychom šly uspávat, ne? Právě se mi tady strojí a netuší, co na ní chystám..tak jdu bojovat!

ined77
1. únor 2011

ahojky 🙂 ,
tak hned zkraje vítám @lehna 😵 ...jsem moc ráda, že už to máš za sebou a už bude jen a jen dobře 😵 .

u nás noc fajn, i já celkem spala, akorát ráno jsem se nějak nemohla probrat 😅 .říkala jsem MM ať mě zavře do válendy a vytáhne až budu rodit 😝 😀 .matýnek to pojal jako super srandu a snad by mě tam i zavřel 😠 😀 .
ráno jsme trošku poklidili, odpoledne jen vysaju a vytřu 😉 ...já pořád uklízím..mám strach, že pojedu a nebude něco hotové 😅 ...magooooor 😀 .
pak jsme teda jeli nakoupit..matýnkovi vodovky, štětce a čtvrtky na kreslení..jeho to hrozně baví 😵 ..akorát abych ho tak obalila nějakým igelitem celého i se stolem 😀 .ještě dostal dva přívěšky s krtkem, tak jsem mu to hned musela připnout na kombinézku k zipu 😀 a babičce jsme koupili novou kalkulačku 🙂 , má v pátek svátek a protože dělá pro firmu papíry a te´d si stěžovala, že ta stará kalkulajda už stojí za prd...hned jsme se toho chopila a dárek je na světě 😉 .pak ještě nákup v drogerii..skoro 500kč 😕 , ale vzala jsem i tři skleničky pro matýnka do špajzu až budu pryč jako nouzovku(aby ho necpali párkama např. 😠 ), sobě konečně novou tužku na oči atd...no prostě se to naskládalo 😅 .
pak jsme jeli busem zpět, ale teda byla jsem ráda, že jdeme domů..byla mi kosa jak z nosa..není jak navlečenému matýnkovi 😀 ..ten si mi dřepl na chodík, usmíval se jako jeliman a že dál nejde 😝 ..pod pohrůžkou že ale OPRAVDU dostane na PRDEL se teda zvedl a už letěl za mnou 😎 😀 .jinak je dnes hodný, (sice zase vzdoroval u oblékání..tak tak jsme chytli bus...mě tím ale tááák vytáčí 🙄 ), ale jinak fajn 🙂 .i obědval hezky a hlavně se to dnes obešlo bez nějakých vztekanců...zatím teda 😀 ...nechal dne před večerem že(a ženu před smrtí 😀 ).

@prchalka 🙂 ...z kostíků máme zatím jen 2x čau čau, jednoho ohaře a jednoho kokritala 😉 .máme teď spíš tvaroháčkové období, ale na kostíky zase dojde, to se střídá 😀 .
to spaní bych taky nerušila...je nejlepší to vždycky nechat na dítěti..i když taky jsem si už x krát říkala, že se vše musí řídit podle matýnkova spánku a že je to omezující, ale na druhou stranu..zaplať pánbu že ještě spí 😉 .ale zase musím přiznat, že my s po o uspáváním větší problémy nemáme...horší je to ovšem večer no....ale pravdou je, že čím líp spí po o, tím i klidnější bývá noc...on by to taky určitě do večera utáhl, kolikrát taky spal jen třeba 30 minut a byl dá se říct v pohodě, ale v noci se budil mnohem častěji než obyčejně.takže to fakt přisuzuju tomu po o spánku.

@anta 🙂 ..sluší vám to spolu 🙂 .

hanca 🙂 ..kurnik, fákt? 🙂 že bych té chamomile dala ještě šanci? 😀 jako teď noci dobré...na 4 dobré spadá tak jedna horší, což je super skóre, ale mám na mysli až přijde zase zoubkové období 😨 , tak abych byla zásobená 😉 .
a to je kolikátka CH?15?
myslím na tebe 😔

@gina333 🙂 ..tak máš aspoň nečekaně víc volna, to vždycky potěší 😉 .

a musím vám napsat gól 🙂 ..u nás na stejném TP se dnes narodilo miminko..měla to být danielka 100% a narodil se šimonek 😅 ...pomooc..jestli na nás vykukne na sále lukášek, tak mě asi omyjou 😀 .no každopádně by to překvápko bylo...už teda počítám nějak s tou kačenkou 😅 ...člověk si zvyknul 😉 .ale jinak jde hlavně o zdraví, to je bez debat 😉 😵 .

jééé ,my už spinkáme skoro hodinu 😕 ..to to letí 😅 .

katzi
1. únor 2011

@ined77 : s tím vytíráním bytu: děláš to normálně v kleče na čtyřech s hadrou,nebo máš mop? Jestli máš mop tak ho zahoď a jdi na čtyři 🙂 Čtu knížku K porodu bez obav a autorka doporučuje být v těhu často na čtyřech, prý je to výborná připrava na porod- dítě se dostává do správné pozice 🙂 Já poslední dobou taky často vytírám byt - už si pomalu ten porod začínám připouštět, že ho budu muset jednou absolvovat 😀 Vodovky jsou i u nás hit, pastelky ji tak dlouho nezabaví. A teda my jsme taky už připravení na Káju i Adeli hlásí, že bude vozit v kočárku Karolínku, tak by to byl taky nezvyk 😕 🙂

anta
1. únor 2011

Tak jsme nadrobili nějaký rohlíčky a chlebíčky pro ptáčky, dali jsme to na parapet a světe div se, ty potvůrky na to chodí, tak mi to udělalo radost 🙂
@ined77 - jů díky za pochvalu 😉

ined77
1. únor 2011

nechval dne.... 😅 😉

bulení že se maminka ztratila? 😅 ..matýnek se mi teď nějak hned po usnutí večer probral..já tam teda ještě byla, ale měla jsem hlavu schovanou za polštářem a to jste měly slyšet ten řev.... maminkoooooo 😅 ...prd po třetím roce..my už se nevyspíme nikdy, protože až budou ti prďolové náctiletí, tak zase budeme sedět v noci u oken a čekat na ně 😝 😀 .

hancazivocich
1. únor 2011

@katzi - ono je to vytírání na 4 šetrnější k zádům, ale poněkud nešetrný k čumáku - minule mi ujely obě přední a eště, že to táák krásně klouzalo, jinak bych měla po bradavici na nose...

@ined77 - já jí zkusila včera prvně - 15, ani nevím, jak můžu často, ale někde to doporučují i u bolavýho bříška.. Akorát - ehm, jaksi nejsem moc technický typ a tam to otvírání ...jaksi - nejdřív jsem to chtěla vysypat po jedný jak bombonky, pak se mi ten otvůrek zdál malý, tak jsem tam klafla lžičku a vyškubla to 😅 😅
Ty noci byly fakt očistec a ta dnešní - v té nemá prsty madam, ale má chabá nervová soustava... Měl to krásný, já smířená se vším, počítala, že už bulet nebudu, po třech letech jsem si i linky udělala - když teda tak dobře vidím a nevyrazím si přitom oko a linky samo padly záhy po uvedení do sálu... ☹ ☹

lehna
1. únor 2011

tak letecky dočteno 🙂

Vidím,že vcelku nic nového. Snad už jste všechny zdrávy i dětičky.
ale hlavně
@hancazivocich - Hani, i od nás upřímnou soustrast 😔
Ty jsi Kristýnce ještě homeo nedávala? já myslela,že jooo. my dáváme Chamomillu taky už pěkně dlouho a někdy taky blbě spí,když se zas budí docela často, tak ji na 2-5 dní vysadím a spí zas líp,pak mu jí zas na pár dní dám a pořád tak dokola 🙂. a teďka jsem v nějaké časáku co mi mamka donesla z nemocnice, jakásik Maminka či co z října, tak tam píšou o homeopatikách a i právě o homeo na bříško. ještě to nastuduju a pak to večer kdyžtak písnu. a myslím,že se zmiňovali i o Chamomile na břicho,nejen na zuby.

INED- tak fajn,že KO dopadla dobře a Kačka ještě chvíli v břichu pobude 🙂. na fotky z karnevalu taky ještě juknu 🙂

KATZI- tak co jsi vymyslela TM za ten dárek?

GINA- tak to je mi taky líto,že jsi taky musela na takový zákrok jako já. a gratuluji Naty k samým jedničkám, moc šikovná holka 😵

ANTA- uááá, zubař, nesnáším zubaře, no vidíš to. já jdu teďka ve čtvrtek i s Pipem, ten azs pusenu neotevře, bude zas rachot 🙂

No a jinak u nás vztekací období jako u vás všech,skoro. Hlavně Čorí mi silně připomíná Štěpiho, jako bys Jani mluvila o něm a ne o Juli 😀. moje nervy 😀.
@prchalka- no ono asi i záleží v kterém týdnu se na to přijde. tím že už jsem byla 10tt,tak ten váček byl velký a muselo se to odsát. někomu to odejde samo a nemusí na žádný zákrok.
Jé já nechtěla,aby to vyznělo.že jsem to druhé nechtěla. je fakt,že mě to dost překvapilo,že jsem jak píšeš se otřela o trenky a byla jsem těhotná. pořád jsem na vážkách zda to druhé mít nebo nemít. jasně že když už to bylo,tak jsem se těšila,ale pořád jsem byla v rozpacích. no s těmi dalšími pokusy si to ještě ale rozmyslím 😀. Prášky, já nevím,asi se ještě zeptám mojí dr. jestli teda napsat nebo nenapsat. ale pro jistotu si je asi napsat nechám 😀

hancazivocich
1. únor 2011

@ined77 - jo a v sedum jim naklušem do pokoje a zařvem vstávat 😀 😀

ined77
1. únor 2011

@anta 🙂 ...my sypeme za okno do krmítka semínka slunečnice..taky chodí, ale taky tam pěkně se*inkají 😠 😀 .ale je to pěkné, kolikrát ani netuším co to tam přiletělo a to jsem měla za to, že jakžtakž ptáky poznám 😅 .
přesněji mám na mysli něco jakoby hodně velkou sýkorku 😅 .ale zase třeba menší než holub...asi jako 2 vrabci 😀 .

@katzi 🙂 ...blázníš???se nezvednu!!! 😀
mně stačí sbírat xkrát za den v pokojíku matýnkovi hračky a funím jako lokomotiva 😀 .ze země vstávám jako při artróze 😀 .a navíc...u nás když zaklekneš, tak máš hned na zádech matýnka s povelem jedem s medem 😀 ...MM by ti mohl vykládat 😀 .
no právě..mně o to pohlaví fakt jako nejde..nešlo, ale už jsem tak nějak na tu holčičku prostě připravená 🙂 , tak by to byl asi prvotní šok...však lehna o tom ví své 😉 😀

hancazivocich
1. únor 2011

@lehna - nee, my homeo nikdy nezkoušely.. Naše dr. je ze starý školy a tak nějak proti tomu byla... Malá na to bříško trpěla a trpí moc - asi to má i po mně - já měla bolesti i v těhu, ale jaký....
Mě právě naťukla gina - našla jsem o tý cham.., že je i na bříško - já ti nevím, jestli můžu po jednom náhodným testu říct, že super - já už se bojím, ale řekla bych, že ano!
Malá měla od kojence neuvěřitelný zácpy, prdíky.... To homeo - nevím, proč jsem to nezkusila - asi jsem myslela, že je běžně neprodejný či co... Nevím - truhel, no....

katzi
1. únor 2011

@lehna : s dárkem to letos dopadne úplně nudně - MM potřebuje akutně něco na sport: tepláky, kraťasy...Takže vlítnu do města a přikoupím k tomu nějaký lepší vínko nebo pivko.

@ined77 : co by člověk neudělal pro vidinu hladkého porodu ne? 😀 Po mě u toho vytírání taky Adel skáče - pro změnu, že jede na koňovi 😀 A ta holčina, co se jí sekli - odkud byla? Nějaký menší město? Já spolíhám na to, že jsem ten UTZ ve 20tt absolvovala tady v Brně na vyhlášeným pracovišti, jezdí sem ženský z celý jižní Moravy, tak snad...No o to větší překvápko by to bylo 🙂 Uvidíme no, kdyžtak bude chvíli náš chlapeček v růžovým než obměníme šatník 😀

hancazivocich
1. únor 2011

Jinak to druhý homeo - s tím ještě šílenějším názvem - lékárnice na mě divně koukala, že jsem nějaká matka... ehm... Tak jsem řekla, že je to pro mě, páč máme v rodině nějaké stresy.. A asi se o to budu s Kikouškem rvát 😅

No, to dáváte jen na noc a jak teda? Ona mi v lékárně řekla, že se to musí rozpustit ve vodě...Nepolykat - nejlépe cucat - haha, už ji vidím
Já rozpustila 5 kuliček .... Jo a že se to nemá na kovový lžičce či co...
Chemie apod mi nikdy nešla 😝

ined77
1. únor 2011

@lehna 🙂 ..děkuji 🙂 .uvidíme co poví v pátek v porodnici na rizikovém 😅 .ale počítám, že i kdyby to vyvolávat chtěli, tak to nechají na pondělí...co by si tam přes víkend přidělávali práci 😉 .
takže bych rodila na veroniku...já věděla, že tohle jméno ač se mi moc líbí dát nemůžeme 😀 .
a navíc...máme tam chřipkovou karanténu, ani návštěvy by za mnou nemohly ☹ ...není kam spěchat..ještě si užívám relativního klidu, i když s tím pupendem 😅 ...
ty prášky..dnes už je to takové odlehčené, já myslím, že ničemu vadit nebudou a jde jen o tři měsíce 😉 .tělíčko se zotaví a uvidíš jaký to pak bude fofr 😵 .

@hancazivocich 🙂 ...já se na pohřeb pro jistotu namalovala voděodolnou řasenkou a dobře jsem udělala...taky jsem myslela, že to zvládnu líp, ale jakmile jsme vstoupili a začala hrát hudba...konec 😔 .

v 7h do pokoje?to už budeme v práci 😝 😀 ...
a ty homeo..no však jo, to se vysypává po jednom 😉 😀 a jak jsi to kikouškovi dala..ať to cucá?nebo rozdrcené?

@prchalka 🙂 ..ty nic nebereš? 😕 myslím jako atk 😉 ...mně právě prášky hrozně pomohly s bolestivou MS..od té doby co jsem je brala, tak jsem nevěděla ani že to mám...navíc max tak 3-4 dny a pohoda 😉 .

katzi
1. únor 2011

@hancazivocich : já jí těch 5 kuliček dávám normálně z toho vršku rovnou do pusy. Ona to cucá jak bonbon. Myslím, že je to tak účinější než rozpouštět. Ale nevím 😕

hancazivocich
1. únor 2011

@ined77 - mně u toho vzaly děsný nervy - se to tam nějak šprajclo a vysypávat jak antiperle - by mě asi odvezly 😕 😝 , jsem tam píchla lžičku, zapáčila, vysypala pět a halelujá.. Nalila jsem do sklínky trošku vody a nechala rozpustit... Madam to pak vyzunkla a bylo... Cucat? Pche - už jí vidím - by to buď hned spolkla, drtila zubama nebo vyplivla, že je to Dobek, dobeček, to teda maminko nepapam...
Včera volala na MP Jardínku a on - já ti dám takovýho Jardínka,.až ti budou.. A kikouš dořek - tenky malý..... 😅

hancazivocich
1. únor 2011

@katzi - kdyby mi cucala, tak jí to taky tak dám.... Ale to u nás jaksi ještě nehrozí
@ined77 - prchalka miluje adrenalin, nebo to ponechává náhodě 😀

ined77
1. únor 2011

@katzi 🙂 ...člověče, ani nevím odkud je..kuknu se 😉 .
hladký porod..no já si u matýnka stěžovat nemohla...v 7h mi zavedli tabletu, v 9.20 píchli vodu a v 9.45 byl matýnek na světě 🙂 .kontrakce teda šílené, ale ty jsou vždycky..jenže já šla taky rodit už otevřená na 4 cm, tak už to pak byl docela fofr 😉 .a bez nástřihu 🙂 ...takže jsem už odpoledne létala po pokoji jako létavice a chuděrka maminka vedle, třetí den po porodu jen nevěřícně zírala 😀 .ta nemohla ani sedět ani chodit pomalu 😒 .jsem jí darovala svůj nafukovací kruh 🙂 .

@hancazivocich 🙂 ....tak to tě uklidním...my homeo na bolavé bříško měli, dokonce několik druhů a prd platné 😝 .probiotických kapek jsme vykapali za tisíce korun, zkusili kde co a stejne se to vleklo až dobře do roku ☹ .
dnes byl ve snídani s novou nějaký dr. a ten říkal, že by od narození až do 3 let měly děti brát neustále nějaké probiotika 😕 .ale jak to jako do novorozence mám dostat? 😕 ...poptám se na to ale určitě naší dr....ta je zase pro změnu hodně pro to homeo 😉 .
jo a k tomu homeu ještě...prý by se nemělo vůbec brát do rukou! jako ty kuličky 😉 .

katzi
1. únor 2011

@hancazivocich : já jsem první tubu s homeo taky roztřískala, nějak jsem nepochopila ten systém jak mají ty kuličky lízt ven 😅 😀

katzi
1. únor 2011

@ined77 : mě první tabletu šupli v 7h a ve 14h byla Adu na světě. A na začátku jsem byla úplně zavřená. Taky si nestěžuju- intezivní, ale rychlý 🙂 Nastřižená jsem byla,ale jen kapku a po návratu domů jsem už seděla u kojení pěkně na turecký sed a pohoda jazz 😀 To jen že čtu teď tu knížku tak mám tendence se nějak připravovat 😀

hancazivocich
1. únor 2011

@ined77 - nám nejvíc pomáhá ten Pupík (teda spíš ta masáž), probio kapky - přesně jak říkáš, tisíce v ..... a nic. A strašně jsem se užírala, že za to můžu, protože nekojím...
Hm - asi by ke všemu měl bejt zvláštní návod... Mě šmejkne... Nebrat do rukou 😠 - hm.... pokusím se.... Opatřím si .... pinzetku 😀 😀 Ale stejně - když tu tubu rozšlapu, tak bude jedno, jestli to sbírám rukou nebo pinzetou... 😀 😀

Holky - neblbněte - to byl teda fofr - tak ined - to až zavedou tabletlku, to aby Kačku (Lukáška) rovnou chytali, ne? 😀 😅
Já sice šitá byla a značně, ale tureckej sed byl hned v den porodu - asi mě ochránily značné tukové vrstvy

ined77
1. únor 2011

@katzi 🙂 ...moc pěkné na prvorodičku 😉 🙂 .já teda myslela, jak si neužiju vanu na pokoji..no ani ve sprše jsem dlouho vydržet nemohla..jak píšeš..hodně intenzivní 😀 , ale zase než tam trčet celý den 😉 .
ta holčina je z blatné, ale kde přesně rodila netuším..nevím ani kde blatná je 😅 .
já raději nic už nečtu 😀 ...pořád si myslím, že stejně půjdeme vyvolávat..na jednu stranu bych byla asi fakt i klidnější...jsme od porodnice tak 25 km...MM věčně pryč...mám z toho trošku nervy...taky že je to po 3x, aby to nebylo až nějak moc rychlé třeba..abych to stihla atd. 😨 .
zase ale když to tak vezmu..kačka už bude ten 39tt vlastně..takže o nic nepůjde...s matýnkem ten 37tt mi přišel hodně brzký na porod 😨 .ale tak jsou to doktoři, ví co dělají...všechny v to doufáme 😅 .
no včera zase ta třebíčská porodnice 😔 ...ach jo 😢 .to tam mají asi zakleté 😨 .

@hancazivocich 🙂 ..je fakt, že já jsem to poprvé taky pěkně páčila 😀 .ale třeba na to jaké jsem měla problémy otevřít nurofen, to byla brnkačka 😀 .prostě jsem nechápala jak ten bezpečnostní uzávěr funguje 😅 ...do toho nervy z matýnkovi první teploty 😨 ...no málem jsem to uťala mačetou 😀 .