Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
1. únor 2011

@ined77 - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Mně zas záhadně zmizela stříkačka na nurofen a nejdřív jsem si bláhově myslela, že to půjde tou od panadolu .... Ale - jednoduchý - lžička do dycky jistí - trošku zapáčím a frnk - už nabírám 😅 Já požádala jednou dědu, aby to otevřel, držela jsem malou a pořád NIC... Za chvíli plno sprostejch slov a otázka - dopr...můžeš mi říct, jak se to otevírá? A já - to je to otvírání pro děti 😅 😅 Podle mě to kolikrát dřív fakt otevře dítě a totální analfabet, než já... 😠

katzi
1. únor 2011

@ined77 :jak už jsme si kdysi psaly: já bych taky zas brala ten vyvolávanej - člověk ví co,kdy a jak a taky že to bylo rychlý. Bojím se, že to sice bude můj druhej porod,ale když bude přirozenej, tak že tam budu hekat dva dny 😀 Tý jo 39tt to už je úplná cílová rovinka, ten cíl už máš na dohled a určitě to s Kačenkou v pohodě zvládnete. A dobře děláš - teď už fakt nic nečti, nic neřeš, jen se těš 😉

ined77
1. únor 2011

@hancazivocich 🙂 ..jo, tak to jsem taky jednou zkoušela, s tou stříkačkou, leč marně 😀 .
jako ono je to otvírání jednoduché...když člověk ví jak na to, že 😀 😎 .

@katzi 🙂 ..no já právě nevím jestli se mám víc těšit nebo bát 😀 ..myslím na to, co bude pak..na miminko se jasně těším, ale nevím jestli ho budu umět vůbec zase chytit 😅 ...ale ne..bude to v pohodě 😵 .

matýnek je vzhůru a zrovna se snaží rozbít si papulu...stojí na odrážedle 😕 😀 ...a mám prý už šákat..tak jdu no 😝 .
všem pěkné odpoledne...pokud se mi podaří kluky vystrnadit ven, ještě nakuknu 😎 😉 😀 .
a jéééé, matýnek mě začal nabourávat kočárkem 😀

prchalka
autor
1. únor 2011

Vy jste toho nakecaly, nestihnu to přečíst, jen jsem prolítla..
@ined77 No nic neberu 😕 😖 Blatná - jižní Čechy? 🙂 Byli jsme tam na dovče v okolí a mám fotky 😅 Doufám, že to tentokrát s bříškem budete mít lepší nebo nejlépe nic. Já se těšila na holku a vyřvaly jsme si plíce, pakže že na to holky míň trpí - kulový!
@hancazivocich Právěže ten adrenalin moc nemiluju 😖 a už asi 2x jsem teda měla fakt vítr 🙄 😖
@lehna Ale ty bláho, já to nemyslala na tebe, jako obecně, krkavčí matky apod... víš 😔 On tě Štěpi koukám zaměstnává taky 😕 😖

prchalka
autor
1. únor 2011

Historka z odpoledne. Šla jsem k jedné paní vyzvednout kámošce kapsář. Jdem od ní, stavujem se v krámě, beru 2 věci. Čorí bere 2 až 3 müsli tyčinky, který tam obvykle kupujem, když jdem na prochajdu všichni. Hodná, myslí na všechny, ale povolila bych jí dneska max. jednu a to ještě bůhví za to ječení. Stojím u kasy, už mám spočítáno, když ona si to přihasí se všema 3ma. No co mám dělat, nechtěla je dát z ruky a nebudu zdržovat a prát se tam s ní. Koupila jsem je. Ale jak jsem si je dovolila dát do tašky, řéééév až domů. Zrovna tam stála nějaká zásobovací paní a docela se usmívala... ne tak já. Vzteklý a vřeštící dítě za mnou šlo jak ocásek a řvalo cestou domů a doma ještě dobu! Dneska jí to vydrželo z odpo spaní až do půl 5 a to ještě nekončíme, že.. Zlá maminka chce nějaký sanatorium... 😔

ined77
1. únor 2011

@prchalka 🙂 ...no hele, já na to, že máme mít holčičku versus prdíky vůbec ale vůbec ani pidi nehřeším 😅 .znám tolik maminek co mají holčičky, a měly stejné peklo jako my ☹ ...možná to nějak ''obecně'' platí, že kluci na to trpí víc, ale většinou jsem se setkala asi s maminkama smolařkama 😅 .jediné mimčo, které znám a nemělo prdíky, je sylvinka..ta fakt zrudla, zatlačila, pak prdla a byl klid 😀 ...ty jo..já když si na to naše martýrium vzpomenu 😅 ..no snad to aspoň nebude až takové 😔 .
z obchodu my takhle chodíme často 😅 ...já teda ale často vyměknu a dám mu to, neboť bych mu musela asi někam utéct 😀 .
a ta blatná..to je něco menšího nebo to spadá pod nějaké větší město?kvůli porodnici jako 😉 .ono je to asi jedno...prostě pohlaví miminka není nikdy podle utz 100% 😉 .ale jen tak pro zajímavost 🙂 .

no jinak...mám douklizeno, uvařeno na zítra (máme dopol kroužek) a ještě jsem udělala k večeři tuňákovou pomazánku 🙂 .matýnek mi ji baštil lžičkou z misky jen tak bez chleba a prý mňááám 😅 ..doufám, že se z toho nepokaká 😀 .
kluci šli na chvilku ven, sice jsem matýnka oblékala malinko na sílu, ale to on vzdoruje vždy už jen tak z principu 😝.
jo a MM mi říkal, že prý mám od včera bříško nějak níž 😕...že by? 😀..no dnes mě bolí v kříži a v podbřišku celkem pořád 😒.

teď byla na nově ve zprávách reportáž o opilém lékaři od nás z otrokovic...je to známý doktor našeho dědy 😅 .

no, jdu ještě pověsit prádlo a ještě snad nakuknu co se děje na koníkovi 🙂 .

anta
1. únor 2011

Holky, vy jste šikovné, probíráte toho spoustu 😀 😀 Byli jsme odpoledne tedy doma, ale povím vám, je to opruz s dítětem nejít ven, jsem zvyklá chodit dvakrát denně, ale dneska byl mráz jak sviňa, takže nás to nelákalo, ale doma - nuda, zlobení, nuda, zlobení, vymýšlení blbostí, hovadin a krávovin a umění vytáčení maminky, atd.. 😝 😀 Každý nám říká venku, že snad nikdy nejsme doma, tak říkám po pravdě, že doma to prostě s hárošem nejde po dobrým 😉

gina333
1. únor 2011

Ale ste toho dnes popisali 🙂 My nastastie z obchodu chodime s usmevom, teda aspon zatial, vzdy ked si spravime nakup moze sa povozit na takom malom kolotoci, tesi sa nato, mozme v klude nakupovat, lebo vie, ze ked bude dobra, tak kolotoc caka. 😉 🙂 Ani ked sa zobudi nemam s nou ziaden problem, ona spi v detskej, a ked sa zobudi, zacne sa hrat alebo si len tak rozprava. Chvilku ju necham tak, potom idem k nej a ona sa s usmevom pozera na mna. 😵 😵 Ja som poo bola v kozmetike, potom som sla k svokre pre Sophi, dala som si kavu, do obchodu a domov. Sophi sa este hra, o chvilu jej dam mliecko a konecne spanok. 😉

prchalka
autor
1. únor 2011

U nás zbytek dne? Nezájem o hraní, schválně ječí u seriálů (Nemocnice, Ulice), mlátila mě flaškou schválně a kupu dalších schválností. Jsem fakt psych. nadranc! Kam to jako ještě půjde?
Musím jít, šli se koupat a doufám, že brzo zalehne, protože to jediný nám všem pomůže. MM přišel dneska až na koupání, takže to bylo dlouhé.
@ined77 Já jí to nedala a bylo mi to jedno, šla jsem před ní, ať si řve a líto mi jí není v tý chvíli ani trochu. Pokud jí vyhovím na všechno, bude se mnou za chvíli cvičit víc, než teď, toho se fakt bojím! Jenže nevím, jak se chovat, když nepomáhá ani po dobrým, ani po zlým, prostě nic!! Kdyby aspoň pochopila zákon akce a reakce, že když bude hodná, dostane, ale když bude ječet a schválně řvát, aby mě ani neslyšela, když jí chci něco vysvětlit, NIC nedostane! Tohle mi dělá s těma svačinama. Dostala po spaní kus buchty-perníku, kousek nechala, že už nechce, tím pádem je podle mě najedená. Ne, začala si vyřvávat "další" svačinku, nechápala, že ten perník byla jako svačinka! Chtěla něco z ledničky. Nedám a je zle!
Dobrou radši 😔 🙄

gina333
1. únor 2011

@prchalka : no je to tazke, malemu dietatu nieco vysvetlovat je podla mna zbytocne. Ani Sophi nic nechape, proste nepozna slovo nie, nemozes alebo nedostanes. Vacsinou jej ale ustupujeme 😲 😲 😲 aby sme sa vyhli cirkusu. Nastastie malokedy vymysla, no par krat za den sa to stane, ale vacsinou su to malickosti, nic take, co by my velmi trhalo zily. 🙂

U nas sa uz nastastie spi, idem k telke,zajtra robim, tak asi dlho pozerat nebudem. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
2. únor 2011

dobre rano 🙂 🙂
u nas je zase riadne mrazive, -15°C ale to uz nie je ziadna novinka. 😉 Noc bola dobra, az na jedno zaplakanie okolo 4:30, tak som ju zobrala k sebe a spinkala do 6:00 ked sme uz vstavali. 😵

anta
2. únor 2011

Dobré ranko, tady je taky zima -8 stupňů. Dnes jedeme s Honzíkem do mé práce, mám tam povolení, že mám neplacené volno, tak si to jedeme vyzvednout, tak snad nezmrzneme někde cestou 😉

prchalka
autor
2. únor 2011

Dobré ráno, u nás 2x buzení, poprvé MM, podruhé já. Ráno mi napsal - Julius byl zase neklidus potvorus ☹ A to měla čípek na dnešek! Vyvádí ve dne-v noci 🙄 😠 😔
Její "povaha" mě poslední dobou fakt prudí. Krom křičení a naschválů mi ještě znemožňuje, když chci nebo potřebuju něco udělat. ☹
Co je jakž-takž pozitivní v tom všem je to, že občas už přijde bez řvaní za náma k posteli.

anta
2. únor 2011

@prchalka - no je to divoška, my teda včera měli taky den vymalovaný, fuj, nestálo to za nic 😝

ined77
2. únor 2011

ahojky 🙂 ,
u nás dnes noc docela ukňouraná, ne teda pořád, ale často..naštěstí jen stačilo pohladit a byl jakžtakž zase na nějaký čas klid 😉 .
dopolko kroužek...a fajn, je teda hodně dětí nemocných, takže nás tam bylo jen 6(+6 😀 ), ale čím míň dětí, tím větší humbuk mi přijde 😅 .
skákali jsme i na balonech..no chtěla jsem to už tentokrát vzdát, ale matýnek chtěl, tak jsem se přemohla, ale teda..nic pro mě už 😀 .jsem jako na konci dni...k.o. 😀 a do večera sakra daleko 😝 ...pochopitelně MM je v práci 😉 .
odpoledne půjdeme jen na procházku a možná k babi, uvidíme 😉 .

@prchalka 🙂 ...ano, to je přesně to, co mě žere nejvíc..zákon akce a reakce, přesně.já 😖 jsem si pořád malovala, že než se malá narodí, tak tohle pochopí..že když bude chvilku např. zticha dívat se na pohádku, takže ji dám třeba spát a pak budu mít čas jen pro něj, ale bojím se, že tvrdě narazím ☹ ...my když si chceme s MM něco říct, tak začne buď hulákat nebo zavře dveře apod. 😒 ...s tv to samé..já se teda s ním na nic nedívám, ale když si chci třeba něco poslechnout ve zprávách a poprosím ho o chvilku ticha, je to jako kdybych mu řekla tak a teď ječ jak nejvíc umíš 😝 ...možná jít na něj nějak opačně, ale mám už hlavu nějak vykramovanou...prostě jsem unavená z neustálého vymýšlení jak na něj 😝 ...a bude hůř 😅 .ale třeba to vidím jen moc černě... 😅 .

@gina333 🙂 ...taky často raději pro klid ustoupím, ale vše musí mít své eze 😎 😉 .ale sophinka je určitě daleko pohodovější povaha než třeba matýnek..on je fakt tvrdá palice 😝 .on je v pohodě dokud po něm nikdo nic nechce 😅 .

anta
2. únor 2011

@ined77 - tak to máme to samý, mm přijde z práce a nestačíme si ani pomalu říct ahoj, protože Honza pořád mele a nechce nikoho pustit ke slovu, takže nemáme pomalu šanci se spolu normálně bavit, když je Honza ve svým živlu 😒

ined77
2. únor 2011

@anta 🙂 ... 😅 ..jeden za 18 a druhý bez dvou za 20 😝 😀 ...si můžou ti maloši podat ruce 😀

gina333
2. únor 2011

@anta : tak to poznam, u nas ked sa chceme s Natalkou porozpravat, alebo ked ju chcem pomojkat nemam sancu. Sophi tak ziarli 🙂 🙂 normalne sa vopcha medzi nas a koniec debaty. 😀

Uz som doma z prace, dnes obed varila svokra, mali sme privarok zo zelenej fazulky, uz som to nejedla strasne davno, tak som si riadne pochutila. 😵 Sophi spinka, poo pojdem na nakup, kedze zajtra robim, tak musim dnes navarit aj obed. 😝

anta
2. únor 2011

No to se mi stalo, že jsme potkali holčičku z baráku a ona se chtěla chytit mé druhé ruky a Honzík ji začal odstrkávat, jako že ne, ale já jsem mu řekla, že se klidně Terezka držet může a on se se mnou za to nebavil půl dne, jak žárlil 😅 😅 😅 . Ale dneska mi Honzík udělal radost, před venčením si šel sednout nejdřív na záchod a pak, že na nočník, že to bude střídat, mi říkal a světe div se, vyčůral se do nočníčku 😀 😉

prchalka
autor
2. únor 2011

Tak koukám, že se mektá a překřikuje všude, když se baví dospělí. Já radši MM řeknu, že mu to řeknu potom v klidu a bez ní, páč jinak se neuslyšíme a budem na sebe křičet.
Už radši nic hororovýho ze své výchovy psát nebudu, páč jak doufám, smíra stále existuje, tak abych pak nebyla za tu nejhorší, co si pořád jen na všechno stěžuje, což už tady kdysi proběhlo 😖
My jsme vzhůru, máme pohádky, MM přiveze švagrovou, druhá se taky staví, takže dnes bude návštěvní den - jako vždy vše do jednoho chumlu 😅

anta
2. únor 2011

@prchalka - nic hororovýho u vás zas tak není, no prostě někdy je líp, jindy hůř, u všech je to podle mého stejný, jen někdo se tím nechlubí 😀 😀 😀 A to já jo a uleví se mi 😀 😀 😀

anta
2. únor 2011

@prchalka - nemusíš smutnit, já si nemyslím, že jsi špatná máma. Čorízo je divoška, která by vycucala regiment vojáků 😅 😅 . Špatná máma je pro mě ta, která týrá své dítě anebo ho nechá týrat. Děláš, co můžeš, neboj 😉 🙂

hancazivocich
2. únor 2011

@prchalka - nejsi špatná matka, ale dítě s takovouhle ,,náturou" dá zabrat. Upozorňuju tě, že u nás po těch nocích - MP s ní šel v neděli dopo ven, protože jsem na ní řvala kvůli naprostý kravině - že má chrápat v noci, že by nebyla protivná!! Atd... Nebo když má tu svou hypernáladu, obsah všeho, co není přitlučený, přivázaný a přilepený je všude na zemi....
Na všechno nééé, necíííí, maminkooo, pochovej, atd - vzpomínám na tebe, že ty to tak máš každý den!

sherry28
2. únor 2011

ahojky 😒
tak Elík nakonec dostal v pondělí ATB vůbec se dr. nelíbil, prý pěkně chrčí a dnes jsme byli na KO nic moc, prý píská a možný nález na plicích, dostal inhalátor 😅 zabiju asi doktora, kterej mu už v pátek nedal ATB, nemuselo by to takhle dojít daleko, pro mě zase ukázka toho jak jsou doktoři jedinečný 😠 ať vrátěj diplomy a vypadnou odsud, nepřidala bych jim nic, vykopla bych je odtud pryč a nechala bych tady jenom ty kapacity, který fakt uměj a těm bych přidala.....nezlobte se, ale jsem neskutečně naštvaná a mám strach o Elíka, aby neměl nějaký následky 😢 😔

gina333
2. únor 2011

@sherry28 :tak to je otrasne, clovek aby sa doprosoval liekov, hlavne, ze zdravotne poistenie platime ☹ Chudatko maly, prajem velmi rychle uzdravenie, samozrejme bez nasledkov.

@prchalka: to co za reci, ze si zla matka 😒 nech ta to ani nenapadne obvinovat sa, tak mas zive dieta, ktore ti da denno denne zabrat, kazda z nas by sa zachovala tak ako ty. Sophi nastastie je v tomto zlaticko, dufam, ze to tak aj ostane. 😉 Neviem ci by som zvladla kazdodenny boj tak ako ty, ale co ine ostava, vsak? 😲 Mozno, ked pojde do skolky a bude medzi detmi, alebo mozno staci ked pride jar, bude sa dat byt cele dni vonku, zmeni sa to k lepsiemu. 😉 😵

My sme boli poo vonku, ale je tu strasna zima, neda sa byt dlho na prechadzke. 😲 Ale boli sme aj na nakupe, tak sa nam minul cas. Teraz uz vyvaram na zajtra, idem do roboty, tak aby svokra nemusela zase krmit nase hladne krky. 😀

katzi
2. únor 2011

ahojte,

já jsem dnes byla na kontole na gyndě - vše OK. Mimčo ještě není otočené hlavičkou dolů. Adélka v 29tt už byla 😕 Ale zas mimi velikostně odpovídá 29tt a Adeli se od tohoto týdne začala růstově opožďovat. Zas Dr. nepotvrdil holčičku, tak raději píšu neutrálně mimi 🙂 Aduš hlídala tchýně,tak jsem si pak ještě procárala lehce město.

@prchalka : z ničeho se neobviňuj a to že si postěžuješ je úplně OK. Od toho tady jsme a každá z nás toho má občas plný kecky a potřebuje se vypsat.

@sherry28 : chuďátko malej Elík 😖 Úplně chápu tvou naštvanost a bezmocnost. Jak člověk nemá mezi doktorama nějakou protekci, tak se kolikrát ničeho nedovolá a vymetou s ním 😠

sherry28
2. únor 2011

jojo ☹

anta
2. únor 2011

@sherry28 - už mě ti doktoři vážně lezou krkem, zk**ví, co můžou, do pidele, cožpak je nikdo nekontroluje!!! 😠 😠 😠 No jsem opravdu vyděšená ☹ Holčičko, neplač, Elík je šikulka a zvládne to dobře, moc ti držím palečky, i když chápu, že máš strach jako blázen, mám z toho husinu 😔 😔 😔
@gina333 - jestli je prchalka špatná matka, tak já jsem matka Herodes 😀 😀 😀 Malá je prostě vysilující a nedivím se, že má chudák maminka z ní nervy na špagátě 😖 😖 Tytyty Čorízo, přijde na tebe tetka Janča a uvidíš to tóčo 😵

gina333
2. únor 2011

@katzi : tak aby z Karolinky nakoniec nebol Karolko 😀 😀

@anta : jj, mas pravdu, asi vsetky sa obcas odtrhneme z retaze, niekedy ked mi prasknu nervy a kricim, normalne sa hanbim stretnut susedov co si o mne pomyslia. 😉 🙂

anta
2. únor 2011

@gina333 - a víš, že já se taky občas stydím? 😀 No co, ať si trhnou ploutví, je to moje dítě a mě zlobí a ne je. Vždycky můžu říci, že mám silný hlas 😀 😀 😀