Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
17. únor 2010

ined: sláva, tak žijete 🙂 Včera ten velký pláč mohlo udělat prořezávání těch čtytrek, nebo těch dvojek, ne?

sherry28
17. únor 2010

katzi:večeřel to co obvykle, kaši 🙂 tentokrát od hippa 😒 neřekla bych, že to bylo z jídla, má i trošku průjem to bude k zubům 😉

ined77
17. únor 2010

tak jsem v rychlosti dočetla a snad stihnu i reagovat... 😉

prchalka 🙂 ...dnes jsem koupila avokádo 😎 ,ale mango je náhodou dobrota,včera padlo za vlast 😀 .
čorízo se mi nějak víc líbí ustrojená po klučičím,ten svetřík je super 😵 .
ta noc je mi líto,myslela jsem už že to máte vážně zpátky ☹ .

matova 🙂 ...není mi přáno ☹ 😠 😅 .
včera matýnek usnul normálka v 19.30,v pohodě,téměř bez motanic a převalování 🙂 .
já to pořád říkám...čím víc spí přes den,tím je to večer lepší 😉 .o noci raději mlčím 😅 🤐.
a busem do města se nedostanete?vydržel by šimonek?

lehna 🙂...tak se pěkně se štěpánkem prospěte a hezkou prochajdu přejeme 🙂.

katzi 🙂... 😠 😀 😀,ty jo...tak dej recept ...co jste jedly,proč jste to jedly,co jste kdy dělaly,proč jste to dělaly,jak jste to dokázaly??? 😕 😀 😀
super,fakt gratuluji,to musí být parááádááááá...já bych byla stejně u matýnka co chvilku a kontrolovala jestli dýchá... 😀 .
držím palečky se skříní 😉.vidíš,taky už bychom potřebovali něco většího pro matýnkovo oblečení...

gina 🙂 ...dnes jdete očkovat?neboj,takové reakce jsou spíš vyjímečné,to nebude tak hrozné 🙂 .
držíme moc palečky ať je reakce nulová 😵 .

sherry 🙂 ...ach jo ta noc... ☹ .bříško často bolívá i našeho prcka a netuším proč.malý jedl něco co by to mohlo způsobit ☹ ?

ined77
17. únor 2010

katzi 🙂 ...vím já..2 ještě prořezané nemá,možná ty 4 😕 .ale ještě včera večer pořád ukazoval na zeď o kterou se ten večer před tím bouchl,tak jsem si říkala,jestli se toho třeba nebál...no to asi nezjistím.jen doufám,že to byla vyjímka 😅 .
jinak žijeme,ráno jsme uklízeli,pak procházka,nákup,obídek...takže jsem dopolko pc ani nezapínala,lákalo by mě to 😀 .

sherry 🙂 ..toho se také bojím,zkažených zoubků 😖 .já jsem teď aspoň matýnkovi začala čistit zoubky prsťáčkem.dám trošinku pasty a jedu,to mě totiž do pusenky pustí,kartáčkem ne.kartáčkem ho nechám a si to šmidlá večer ve vaně 😉 .
maléh bolelo bříško hodně předevčírem v noci,dávala jsem novou kaši k večeři,ale taky hami akorát na dobrou noc,tak že by z toho 😒 ...
ale u vás s průjmem to budou fakt zoubky,chuďátko ☹

sherry28
17. únor 2010

ined77: taky mám prsťáček pro MÁRU, ale jednou mě tak kousnul ☹ že mu čistím zuby už normálním kartáčkem 😀 Lukáškovi jsem čistila zuby od 4. měsíce (měl už čtyři), ale kazům z flašky(sáním) se člověk neubrání 😒

prchalka
autor
17. únor 2010

Já taky někdy přemýšlela nad bolestí bříška, ale proč ještě v tomhle věku? Je fakt, že někdy, když měla ty záchvaty pláče v noci, tak prděla, ale zas nevím, jestli to třeba nebylo tím, že se vztekala a napínala.. s tím si fakt taky nevím rady! Ale véča furt stejná a pak mlíko, tak proč by jí pupu bolelo? ☹
Připisuju po hodině, neboť se mi mezitím probudila:
matova: Spala mi hodinu dneska a brek, pak u mě další hodinu, mezitím se 3x probrala, kňourala a jednou nandání dudlíku ☹ Ale furt lepší, jak vy..

prchalka
autor
17. únor 2010

ined: Pozitivní zprávy, super! Já se cítím jako včera, dneska i nějaký slzy byly. Já se toho jara snad nedočkám ☹

katzi
17. únor 2010

Ta naše Aduš má asi spavou nemoc - usnula v 11.40. A je 13.50 a ona ještě spí 😅 Já ji normálně půjdu budit, nebo ji večer neuspím.

ined: recept: fakt ti nevím - ani jsem ji nijak neunavovala včera chozením venku jako obvykle. Seděla dokonce skoro 1,5h v kočárku jak jsme byly v tom městě. Právě jsem čekala, že nebude dostatečně unavená. Asi se fakt potvrzuje, že čím míň jsou přetažení, tak spí líp. A hlavně, že u vás zas noc standart.

sherry: zuby jedny 😠 No aspoň jste zas o něco blíž k cíli

prchalka
autor
17. únor 2010

sherry: Proč se sáním kazí zuby? Samozřejmě jsem to už několikrát slyšela, ale zase asi zapomněla..
Tak pro tuto chvíli končím, odnáším noťas a za chvíli se asi definitivně probere, zas je naštorc postele 😖

katzi
17. únor 2010

sherry: taky by mě to zajímalo. Přece jen máme taky tu flašku mlíka nad ránem..A zuby večer čistíme - nebo se spíš snažíme, ale Aďa u toho moc nespolupracuje.

A už jsme vzhůru 🙂

sherry28
17. únor 2010

prchalka: mě zubařka řekla, že tím jak sajou, tak se netvoří sliny (které chrání před kazy) a dochází ke styku zubů s mlékem (nebo jiným pitím), které obsahuje cukr a tím dochází ke kazům 😨 především předních horních zubů, ty prej jsou nejvíc namáhané při sání 😕 nevím co je na tom pravdy, ale my je skutečně měly zkažený od sání, měl jen ty dva přední horní 😒 a podotýkám, že on dostal sladkosti až po druhém roce (vyjma čtverečku čokolády) 😅

sherry28
17. únor 2010

hlavně říkala, že vadí takový to stálý sání (u nás noční) 😖 dala jsem mu flašku s čajem(čaj jsem nepřislazovala, měli jsme granulovanej z lékárny a ten by sladkej akorát) a on pil a přitom usínal, ale sál třeba 20 minut (kolikrát sál i naprázdno) a pak usnul a jak se vzbudil, tak jsem mu zase dala čaj a takhle třeba 3x za noc 😕, já měla klid 😀 a on byl spokojenej 😅 😀

sherry28
17. únor 2010

třeba náš Mareček taky pije přes den z flašky, ale on nemá problém se napít i z mého hrnku(ale musím mu ho držet) 😒 , ale to si nemyslím, že by to vadilo, když se napije a nemá to furt u pusy 😖 ale už budeme přecházet na hrneček 😀

ined77
17. únor 2010

holky,tak u nás spánek 1.50 🙂 ...no tak stačí 😉 .jsme už po sváči a jdeme se chystat ven 🙂 .

prchalka 🙂 ...tak to mě moc mrzí.tak si dej alespoň trošku čokoládky na lepší náladu ☹ 😉 .
jj,už už ať je tu jaro a sluníčko 🙂 .
já jsem si dnes udělala v obchodě radost a koupila do kuchyně nový příborník 🙂 .

katzi 🙂 ..tak to budou jasně 3h,my včera vy dnes 😀 .

sherry 🙂 ...je fakt,že já jsem matýnkovi nikdy láhev nenechávala.vypít a hotovo 😅 .tak to jsem asi dělala dobře.
mě matýnek u toho čištění už taky pěkně rafnul,až mi vyhrkly slzy 😠 😅

no,končím,malý už protestuje,žárlifka jedna 😎
tak pěkný zbytek dne všem,papa 🙂

teď něco shodil v kuchyni 😠

prchalka
autor
17. únor 2010

Díky,
no tak to my sice čistíme, ale ve vaně a pak má mlíko že 😖 😖 No hrůza, já vím!
Jinak nakonec dala 2,5h ale růžový ten začátek probuzení zrovna nebyl 🙄
Nestalo se vám někdy, že k vám měla přijet pošta s balíčkem, přijela, ale zase odjela? Dneska zrovna volám s MM a přijelo auto před okna, tak mu říkám, jestli mu nevezou ten balík a on, že jo, že i proto mi volá. No a tak jsem se ho ještě ptala, za kolik to bude, připravuju prachy a když jsem koukla znova z okna, tak auto se otočilo na našem pozemku, nikdo se nenamáhal vystoupit a zase odjelo. Oni je nějak monitorujou, že jako dojedou, ale už ten balík nepředají? Hurá, byl jsem tu, mám splněnou trasu, ale kašlu na to?! Takže já jsem sice doma, můžu to převzít, ale.... bohužel, když nikdo nevyleze! Tak jim to MM na poště dneska doufám řekne. Zbytečný plýtvání časem 🙄 🙄

prchalka
autor
17. únor 2010

Ještě jsem zapomněla, že MM koukal na net a je tam napsáno, že adresát nebyl zastižen, balík je uložen na poště!!!! 🙄 Dobrý no..

ined77
17. únor 2010

prchalka 🙂 ...tak ať jim to tam TM tak řekne,že jsi ho viděla hotovo 😠 .normální to rozhodně není,nám se kdysi stalo něco podobného,pán se neobtěžoval,ale nakonec to doručit musel,ale o den později 😉 .dobře mu tak,místo jedné cesty dvě 😝 .

gina333
17. únor 2010

Tak my sme uz konecne doma, ockovanie sa odklada o tyzden, lebo soplikuje. 😒 Uz som to chcela mat za sebou. Na to nepapanie my dokina vravela, ze je to koli zubkom, tlacia sa jej stolicky, vraj to hodne boli. 😔 😔 A poradila mi tu Chamomillu, aj som jej dala na lyzicku pred chvilkou , no uvidim, ze vraj viac zabera ako Vibrucol, ked sestricke sli zuby mudrosti aj ona si davala, tak z vlastnej skusenosti vravi, ze to funguje.
U nas je otrasne pocasie, strasne studeny vietor fuka, ale cez obed spainkala vonku v kociku.

ined77
17. únor 2010

tak my jsme byli venku 2h a super. 🙂 .
akorát nějaký labrador nám sežral všechny rohlíky a chleba pro kačenky a vláčky nám všechny ujely 😀 .
ale...venku +4 😀 ,všechno taje,vše je teda hnusné,počurané,všude psí h.... 😠 ...ale už se to jaří,cítím to v kostech 😀 .

prchalka 🙂 ...jak to dopadlo?

gina 🙂 ....tak super.je lepší počkat až bude malá zdravoučká 😉 .
nám teda zrovna chamomilla vůbec nezabrala,ale třeba vám fungovat bude 😉 .

matova 🙂 ...jsem ješt chtěla...matýnek také vstává v 6h 😠 ,takže asi letní provoz naskočil i u nás 😒 .

a už se ke mně maloch vyšplhal,končím než sletí 😅

všem pěkný večer 🙂

gina333
17. únor 2010

ined: tak to si ma nepotesila, ja vkladam veeeeelke nadeje do tej Chamomilly. 😉 😉

matova
17. únor 2010

ahojte,
tak sa spí, predchádzal tomu zas veľký plačnechápem čo to malo byť zas 😝 . Z uspávania začnem mať asi znovu traumy, neviem prečo sa to pokašlalo 😢 . Vydržal hore presne 6 hodín. Vonku sme vôbec neboli vlastne celý deň. aj som sa ho pýtala či chce a on nič-inokedy sa trhá 😒, pravda je že bol nejaký stále uzimený, neviem či na neho niečo nelezie... 😕 a celý deň bol taký prítulný a poslušný ako hádam ešte nikdy,dalo sa s ním aj normálne pohrať... 😅 Kríza na neho prišla o 15:30, rozhodla som sa že ho uspím-no ale ani náhodou,jednoducho nemožné, v kočíku možno by zalomil, aj keď teraz v zime už veľmi v kočíku nezaspí -možno v meste by to bolo iné, že by ho ten ruch ochromil ale tu-tu je často aj nervózny že sa nič nejak nehýbe a nedeje 😀 .

katzi 🙂 , ined 🙂 : do mesta by nevydržal. láka ma to čím ďalej tým viac, ale bojím sa...je to 50 minút busom 😒, a šimonko na nohe neposedí ani na stoličke, dala by som ruku do ohňa za to, že by som musela obiehať s ním okolo všetkých cestujúcich a na to ja niesom 😅
katzi: super spánok aj cez deň 😅. len či si ona náhodou zas nenadháňa 😒 😀. ale nie,to je len závisť 😅 😉
ined: gratulujem k ďalším špičkám 🙂
prchalka. super 😠 doručovateľ
cherry: tak to bude asi kaz 😢 a obviňujem z toho um mlieko, ktoré nechce čisté ale ochutené 😢
my si čistíme síce po večeri zuby ale potom ešte cucá a dnes večer mu nestačilo a vypil ešte trochu z fľaše (po tom záchvate) takže radšej potom nejjdem sním čistiť zuby,aby sa zas neprebral...
gina: aj u nás bolo počasie pod pssa, a to obdivujem malú že si vonku pospala 😉. šimonko neznáša vietor, ani keď vyfukuje vzduch z vysávač alebo rúra 😀. Potom napíš ako chamomilla...

matova
17. únor 2010

ined: aj ostatné- ešte k tomu letnému načasovaniu- naozaj sa tak už šteľuje a mám strach 😒 . Vždy v rovnakom čase sa ponáhľal k vani a teraz môže aj odpadávať ale sleduje okná, že ešte nie je tma...normálne čaká na zotmenie ako v lete, tak diky 😠 Cez deň veľa nepospí, uspať poobede ani náhodou...ja by som aj tie vybramy do lesa vytiahla ale on keď vidí že ideme medzi stromy tak protestuje 😒 . A voziť ho na ulici medzi domami 😒 ,nieeeeee................stane sa zo mňa tzv. mostíková tetka-tak sa u nás nazývajú ženské čo klábosia niekoľko hodín na mostíkoch cez potok medzi domami 😀

gina333
17. únor 2010

matova: to kde prosim ta byvate, ked ho chces vozit po lese? 😵 😵 😵ze mostikova tetka 😀 😀 😀 😀 ty si cislo. No mne mala zaspi posediacky, potom ju dam lezat, zababusim az po za usi, takze do kocika nefuka ani nahodou. Zatial mi vzdy pospala pekne. Uz som ju okupala, dala tu Chamomillu, dam este panadol, lebo ma zvysenku a dokina vravela, ze kludne mam dat aj od zubov, ze vraj je to lepsie ako Vibrucol. Potom dam vediet. 😉 😉

matova
17. únor 2010

gina: v úplnej paži 😀 😀 😀 😀. ale je tu krásne,len malý to ocení až keď vyrastie a nabaží sa niekde vo svete 😀
tak nech spimka pekne malinka 😉

prchalka
autor
17. únor 2010

gina: My taky zkoušely Chamomillu a.. 😖
matova: Z uspávání mám já trauma pořád 🙄
Přelítla jsem to letem světem, za chvíli razím nahoru napojit a uspávat.. Dneska mě navíc z toho všeho nějak pobolívá hlava!

prchalka
autor
17. únor 2010

Navíc jsme myly hlavu, no to zas bylo utrpení 😝

matova
17. únor 2010

gina: pozrelasom si tvoje mile zlatovlasky 🙂 Natali má krásne vrkoče a Sofi-zlatá- ako jej zúbky svietia 😀 .
prchalka: no,už aj my by sme potrebovali tú hlavu umyť 🙄 aj druhýkrát ostrihať...predpokladám že vy ste strihali malú už viackrát? a má na tak malé dieťa nielen pekné vlásky ale aj výrazné obočie 🙂

sherry28
17. únor 2010

tak už spí, už má zase móresy před spaním protestovat a vztekat se, i když je ospalý 😖
malej od mala sleduje světlo v okně, jakmile ráno procitne a spatří jen trošku světla, tak je po spaní ☹ nemáme žaluzie a záclony nezatahuju
matova: taky kolem máme jen pole a lesy 😀 civilizace 3km daleko 😉 nemáme tu ani jeden obchod 😒 autobus tu jede 4x denně (2x tam a 2x zpět), donutilo mě to si udělat řidičák 😉

prchalka
autor
17. únor 2010

ined: Teda 2h venku! Já tam jsem půl hodiny a cítím se jak rampouch! Jak to děláte? Jak dopadla pošta? MM napsal stížnost. Jako nestalo se to poprvý, co se tady auto jen otočilo! A máte špičky, no to je fakt hezký, já chci taky!
matova: Škoda, že ti Šimonko, když už se poo vzbudí, zase neusne jako u nás. Asi bys taky brala ty 2,5h že, i když dnes to byla u nás fakt vyjímka a moc klidně stejně nespala.. Fíha, máte 50 minut do města? Já se taky bála s malou busem, teda jely jsme asi 30 minut MHD, ale jako byla spokojená a seděla v kočáru - v létě!
S uspáváním - taky mám bobky z toho, že až v létě budou všichni ještě ve 20 ječet na zahrádkách, tak fakt nevím, jak to dáme 😖 😖 A jak daleko máš do nejbližšího obchodu? Jinak s tím obočím - mě to nijak nepřijde, že by bylo tak výrazný, ale má ho už od miminka, i moje mamka si toho všimla a říkala mi to, tak máš postřeh 😉
Vlásky - no já jí stříhala ty cancoury novorozenecký vzadu, všude jí to vlálo a padalo, jinak vzadu vůbec, ono se jí to kroutí a ofinu 2x zatím. K holiči si s ní fakt nedokážu představit jít, by si tam vypíchla oči asi, nenechala by se ani náhodou, tak to necháme růst a fiknu občas jen ofinu. Kdyby nebyla telátko, mohla by mít gumičku, na což je ještě čas, ale hlavně sponečky - jenže ona je sice chce dát, ale nevydrží jí na hlavě ani vteřinu, stále to strhává, čímž mě štve!! Má krásný berušky a tak by jí slušely!! 🙄
gina: Panadol čípky nebo sirup. Čípky tady máme taky na skladě, ale ještě jsme nepoužili, to až zase bude nějaká krize. A že stoličky bolí, jo.. no kdo by to byl řekl? 🙄

matova
17. únor 2010

sherry: tak presne to sleduje aj môj a závesy máme tmavé, zaťahujem ich, lenže svetlo ide aj spoza nich a odráža sa od steny... posledné dni keď ho dávam spať tak chce ešte pozrieť z okna 😒 a potom sa začne zmietať...ja vysvetľujem že sa svetlo odráža od snehu (máme aj poluličné lampy 😀 ).....čo s tým?? a keď ideš uspávať tiež asi pozerá či už je tma? A tiež sme si s mm všimli že to svetlo sleduje už od malinka- nikto nám to ni veriť nechcel-no nieje to aj divné? 😀 😖
u nás chodí bus dvakrát toľko, tak lepšie, ale do mesta busom-50 min 😒