Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
21. únor 2010

stavebnice? máme pěnové kostky, a ty dokonce se snaží dávat na sebe 😀 ale dalo mi to práci mu to vysvětlit, protože Lukášek mu vždycky něco postavil a pak řekl, Marí můžeš bourat 😅 😀 a Mareček to měl zakódovaný 🙂 ale teď už chápe, že bourat ne 😉 bourá jen v případě, že je naštvaný 😀

matova
21. únor 2010

jej,šimonko trhol rekord, spí už 1:50 !!!!

matova
21. únor 2010

ženy,
tak vstávame- šimonko dnes trhol rekord, celkom spal 1:55 bez prerušenia!!! 😅 a tak zle sa uspával. pravda, bol už veľmi unavený.
tak ideme na to. svieti slniečko,uvidím, či sa bude ťahať zas von...
všetkým krásny slnečný deň 😎
sherry:najskor to dodám až večer 😉 . A bodaj by si mala pravdu s tou jarou 😉 😎

prchalka
autor
21. únor 2010

Dočtu asi později. Jsme spaly hodinu, tak jsem pak musela lehnout zase s ní. Už se těším ven.. pá

gina333
21. únor 2010

Ahojte,

my sme boli u svokrusky na obede, poobede ju dedo kocikoval, spala skoro 2 hodky, ale zaspavala s placom. Neviem co jej je, uz ani v kociku nechce zaspat ☹som sa vytesovala, ze ako tam fajne zaspava a dnes bol riadny cirkus. Oci zavrete a ricala ako tur, normalne som mala nervy, ze nezaspi. 😠 😠

Co sa kociek tyka, tak ja jej postavim vezu a ona za sekundu zruti 😉ale pohariky uz pekne uklada do seba.

Dopozerala som aj ja vase fotecky, krasne detuchy mate vsetky. 🙂 🙂

sherry, matova: musim vyskusat s tym spanim tak, ze budem pri nej lezat uvidim dokedy to vydrzim, ale vcera uz ani cicku moc nechcela, tak uz vobec neviem ako ju uspat. 😖 😖

gina333
21. únor 2010

matova: aj moja Sophi je nadranom najviac urevana a to sa narodila o druhej poobede 😉 😉

sherry28
21. únor 2010

vrátili jsme se z prochajdy 🙂 dnes jsme byli jen hoďku je tam hodně bláta ☹ ale Lukas ještě lítá s klukama 😉

prchalka
autor
21. únor 2010

Fotky z prochajdy tam jsou, ale problém jsme měli s nánožníkem, tak proto ten popis u fotky. Čekám, do z holek s tímto kočárkem mi poradí. Jestli už ani GT3 nezapnem, tak jsme marný 😅 😝

prchalka
autor
21. únor 2010

U nás to poo uspávání taky bylo v náručí a chrula se a kňourala, oči jí padaly, ale chtěla vstávat.. pak jsem to na 20 minut vzdala a pak to zase zkusila a už konečně usnula, ale neměla jsem z toho dneska dobrý pocit 😖
Jinak je pořád ukňouraná, řve prostě v každé situaci a dokáže se naprosto vyřídit během 5ti minut ☹ Já už na to nemám nervy!
Prochajda docela dobrý, ale jarně to vypadá jen doma za oknem, venku ještě kosa, ale šlo to. Jdu, už zase kvičí ☹

gina333
21. únor 2010

prchalka: krasne bodynko, aj kocik aj mala 😵 Aj moja furt kvika, stale musim byt pri nej, dnes ani Nati nemame doma tak j to veru na palicu. 😒 Uz teraz sa desim noci ako budem uspavat. 😠 😠

sherry28
21. únor 2010

prchalka: ta je nádherná 🙂 vypadá jak panenka 😀

sherry28
21. únor 2010

gina333: úplně ti rozumím 😉 když nemám doma Lukyho (je třeba u dědy), tak je to šílený s malým ☹ nezahraje si vůbec sám a přijde mi, že po něm teskní,všude ho hledá 😢 ale na druhou stranu jsem zase ráda, že mám o starost míň 😅 ale jinak jsem klidnější, když je mám oba doma 🙂 a co Naty, už jsou ve Zlíně? 😨

gina333
21. únor 2010

sherry: do Zlina idu za tyzden, dnes boli v Ceskej Trebovej 😉 uz su naststie na ceste spat, sa neviem dockat kedy uz pride, dufam, ze do 19-tej budu doma.

sherry28
21. únor 2010

aha 😨 tak já to špatně pochopila 😅 😀, tak to jo, to ji budeš mít dnes zase zpátky 😉

sherry28
21. únor 2010

gina333: a jak dlouho tu budou? 😨 myslím v ČR 🙂

sherry28
21. únor 2010

ve Zlíně

sherry28
21. únor 2010

to jezdí pokaždé jen tak na otočku?,

gina333
21. únor 2010

sherry: idu vzdy len na otocku. Dnes rano som ju budila o 4-tej 😒 chudatko, o piatej odchadzali. Ani neviem kde to v CR je, prave my volala, ze este ni su na Slovensku, takze ani neviem kedy pridu. Aj do Zlina idu len na jeden den. Ona tancuje hip-hop a chodia tam na sutaze a vasi zase k nam. Aspon uvidi kusok aj z vasej zeme. 😀 😀

sherry28
21. únor 2010

gina333.to musí být náročné, několik hodin na cestách 😒 ale zase je to hezký, mám ráda tancování 😉 a je to pěkný koníček a jak píšeš, aspoň se někam podívá 🙂

gina333
21. únor 2010

sherry: no ja by som uz bola davno vyriadena, ale deti to beru inaksie, je vysmiata, aj ked unavena, ma kopu kamaratok, takze je to super. A zas este mam v pamati ako malo sme my spavali, cele noci zurovali, ked som byvala na intraku. 🙂 🙂 Hold, mlade telo viac znesie, tie casy uz daaaaaavno prec. 😉 😉

sherry28
21. únor 2010

gina333: to jo 🙂 děti vydrží to co mi ne ☹ viz naše děti, že? 😅

sherry28
21. únor 2010

jinak už véča je připravena, tak jdu krmit a uspávat, tak zatím pa 😉

gina333
21. únor 2010

Uz sme sa tiez okupkali, mliecko sa chladi, dala som jej uz 5x Chamomillu a zbieram si sily na uspavanie. Drzkajte sa. 🙂

matova
21. únor 2010

Ahojte 😎 ,
my spíme od 19:05, uspávala som 35 min. 😒. Poobede aj napriek tomu že malý spal dlho,tak na mne visel, a poplakával...nevedela som vôbec čo mu je...môže to mať súvis aj s jeho odstavovaním ale možno sa chystajú zadné stoličky,stále si dáva cumeľ úplne nabok a hryzie ho. Každý týždeň už dohryzie jeden cumlík a cez deň keď mu ho nedám tak tam dáva prsty,tak radšej cumeľ (-hygiena 😅). Keďže sa s ním nič nedalo, boli sme nakoniec von, u nás slnko zapadá skoro za kopec,takže bola aj dosť kosa. Po príchode domov chytil šimonko záchvat-ukazoval na dvere-smer svokrovci-že chce ešte tam-už mám na to nervy -nestačilo že tam bol doobedu...večer klasika...
a cicu som už nedala, po zaľahnutí som dala fľašu a na to spustil véééľký plač 😒-nevedela som čo zas chce- chcel sa pomaznať a potom sa krútil a zabáral nohy do mňa atď, nakoniec si cucol z fľaše (teda toho nekvapk. hrnčeka). Skoro som pri ňom tam zaspala.

prchalka: a ako je čorízo na tom so zúbkami??? keď išli nášmu tie prvé stoličky-to bol zarevaný celé dni...fakt mi to liezlo na nervy-je to veľmi náročné,keď takéto stavy trvajú dlho, úplne ťa chápem, človeka to hrozne vyčerpáva ☹. Tak len vydržať, nič iné nezostáva- okrem toho boraxu... atď....😀
gina: vidíš,tak sme sa tu stretli že sa nám deti akurát odstavujú

gina333
21. únor 2010

matova: hlavne ze uz spite a bez cicky. Neviem ci uz to vzdam dnes, este Natali nie je doma a som mierne nervova z toho 😒 tak uvidim ako krpanika uspim. Mliecko uz skoro dopila necham jej ale aj na uspavanie, no uvidim. Este sa ozvem ked zaspi. 🙂 🙂

prchalka
autor
21. únor 2010

matova: 4řky lezou stále nebo spíš stagnují, nahmatám na dvou špičky, ale jsou stále pod dásnem ☹ Jako co dneska zase předváděla, fakt hrozný, to mám stavy, že si myslím, že už to s ní nedám. Odpol jak jsme přišli z procházky, tak řevy a řevy, i když jsme tu byli s MM oba, jak jsem šla na wc, tak řéééév, prostě pořád všechno špatně. Vystihla jsi to úplně přesně, celé dny na h...o a noci občas taky, že... Taky jsme zarevaný ☹ No, Šimonek si aspoň pomůže cumlíkem, naše nic nehryže, aby si dásna trochu podrbala ☹ 🙄
Večeře taky na nervy: Chleba namazaný sýrem nechtěla, jednou kousla a tvářila se velice zklamaně, tak jsem jí ho dala do ruky, kousla ještě jednou, položila ho před sebe a otřela si ruce do sebe 🙄 Takže s chlebem konec. Zkusila jsem kaši - dala pár lžiček a konec, prostě to jídlo hrůza! Jako nehodlám vymýšlet, odhadovat a snášet, co by si asi tak dala... no tak třeba zhubnem 😅
Za chvíli jdu na ní, tak pá všem a držte se!

matova
21. únor 2010

prchalka: tak hádam je aj to vymýšľanie u jedla od zubov 😢 .hlavne že mlieko pije 😉 ...je to fakt hrozné- a presne keď ideš na wc,tiež rev...takto dáva náš najavo,že nechce ostať bezomňa lebo mu je buď fakt zle-choroba a tak (zuby), alebo čaká že ideme už spať...a mrkvu nechce aspoň obhrýzať? náš zas nechce hryzátka a máme ich zo 10.
idem si kuknúť ešte tvoje nové fotky 😉

gina: držím palce s uspávaním. najhoršie sa uspáva keď je človek hotovka a nervózny-deti to úplne cítia ☹ . držím palce

scherry a všetky ostatné-pracujem na fotkách 😉

gina333
21. únor 2010

Baby tak my uz spime. Najprv ma dokopala, dobila na posteli, potom som ju dala do postielky, tam polozila, pokopala, zobrala som ju dala cicku a zaspala hned. Ale aspon sme sa nenosili, aj to je pokrok. 😉

prchalka: to vymyslanie s jedenim uz ani nekomentujem. Mna uz to tiez nebavi stale vyvarat a potom vsetko vyhadzovat 😒 😒 esteze mame to hnusne umele mlieko.

Idem pozriet EUROVIZIU, hadam moja Natali pride coskoro. Krasnu noc vsetkym. 🙂 🙂

matova
21. únor 2010

ahojte, tak fotky som pridala 😉 ale keď ich tam dám ako je požadované pod 700kb, tak sú v zlej kvalite 😒

prchalka: ten kočiarik je super moderný- a čorízo v ňom ako dáma- zlatá, milé dievčatko. no ozaj, kto by to povedal že dokáže takto potrápiť 😎

všetkým dobrú noc! 😎 😎 😎

ined77
21. únor 2010

brej večír 🙂 ,
mm odešel zrovna do práce,resp.pomoct bratrovi přes hokej 😒 .
jsem mu říkala,že příště půjdu já,tak mi chybí lidi 😅 .
odpolko spal matýnek 2.30 🙂 ,po vzbuzení byl miloučký.po sváči jsme vrazili na procházku,že za kačenkama,ale tak se zvedla řeka,že kačky tak tak držely na vodě,tak jsem házela nazdařbůh 😅 .ale všude totálně nas...od psů.psy miluji,ale toto mě vážně štve 😒 .malého vypustit nejde,okamžitě by do něčeho vletěl a kdo to má z těch botiček dostávat 😠 😒 .
pak jsme cestou domů míjeli novou kavárnu z pizzeriií,tak jsme si s mm řekli,že vyzkoušíme kafčo-latté.
uvnitř dětský koutek s tabulí,hračkami a křídami a bohužel i fixami,to mi nějak ušlo 😅 ,ovšem vzápětí došlo,to když mě matýnek pomaloval fialovou fixou nohavici zánovních kalhot 😢 .naštěstí...jsem to doma hned hodila do pračky a zdá se,že to pustilo 😉 .
pak následoval hysterák,protože matýnek neustále potřebuje něco přemísťovat a začal šoupat po dlážce dětskou dřevěnou židličkou 😅 ...odejmutí židle způsobilo totální řev,za kterého se mi ho podařilo s vypětím sil (a nervů 🙄 )znovu obléknout a mm s ním odešel ven,já vypila horkou kávu a pálí mě v břiše doteď 😖 .
opravdu se s naším malým dají zažít velice příjemné zážitky 😖 .
jdu dočíst...počkám na hokej,pokud mě malý nechá chvilku dívat 😉 .