Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
10. led 2010

mela2: S čípky nemám zkušenost, bohužel 😒 Ale určitě bych s další dávkou pro jistotu počkala.
matova: Tak nám je nové bodyno na dýlku tak akorát 😀 😀 jinak v těle větší a rukávy dlouhý, jako vždy. Já ty velilkosti fakt nechápu nebo spíš máme nějakýho mutanta.. To jste asi tak drobný, jako ten náš kamarád, tomu by byly ještě snad dupačky a po naší by mohl všechny věci dědit 😀 Ale nosil by je asi tak za rok 😅

ined77
10. led 2010

ahojky 🙂 ,
nějak nestíhám 😅 .pořád úklid atd.tatínka máme tento víkend doma tak dodělávám co s malým normálně nestíhám 😉 .
spánek je pořád tak tak.obě noci spal se mnou,ale celkem to šlo.dnes jsem mu propátrala pusenku a lezou mu horní 4,opět obě dvě 😒 .nám to jde vždy po dvou zoubkách.a asi ho to chuďátko moc bolí,protože ani moc pít nechce,snídani taky moc nedal...tak uvidíme ☹ .
odpoledne jdeme na návštěvu,tak snad se trošku po o prospinká do lepší nálady.je fakt,že když je se mnou sám,je daleko hodnější.jak jsme doma všichni tak je o mnoho víc ukňouranější,nebo mi to tak aspoň přijde 😅 .

matova 🙂 ...včera jsem jen v rychlosti nakukla a úplně jsem se lekla 😕 .chuďátko malé,takhle žuchnout ☹ .ale malý nám spadl už také několikrát.nikdy jsem s ním teda u dr.kvůli tomu nebyla,protože byl v pohodě,ale hlídala jsem ho moc a měla nutkání raději zajet...naštěstí...ťuk ťuk ťuk 😉 .
matýnek hlavně padá tak,že si sedne mezi kolínka a při hře nebo podobně neudrží např.při otočení rovnováhu a spadne dozadu ☹ .také to byly kolikrát rány,ale byl v pořádku a na hlavičce nic 😅 .
tak hlavně ať už se nic nestane 🙂 .

prchalka 🙂 ...krásné fotečky.malá je si myslím i proti nám trošku větší,ale je pěkná 🙂 .já jsem si ji nějak tak představovala,i ty vlásky atd. 😀 .zkusím vložit v rychlosti nějakou matýnkovu nahatou fotku na porovnání 😀 .

mela2 🙂 ...jestli čípek vykaká,druhý už bych také nedávala.počkala bych a třeba dala další za ty 4h.nebo jen gelík na dásínka 😉 .

jaja64 🙂 ...hlavně žepapá aspoň něco.a když prospívá,tak bych to nějak neřešila.násilím do něj stejně nic víc nedostaneš a mohlo by to naopak ještě uškodit 😉 .já jsem z toho nechutenství také docela špatná,ale zase vím,že až nebudou dásínka bolet,bobek to dožene 😉 .

ined77
10. led 2010

tak jsem hledala rychle nějakou vhodnou nahalatou fotečku a nic 😝 .všude je celý zapěněný 😀 .
ale brzy pořídím a dodám 😉 .
včera jme oslavili 16 měsíců,hrozně to letí 😅 .

matova
10. led 2010

Ahoj holky,malý dnes zalomil už o 11h, neviem čo mu je ale veĺmi plakal, nevedela som ho uspať-ani cicu nechcel ale nakoniec si predsa dal-asi sa fakt chce už odstaviť,len bez toho nevie zaspať-neviem 😢 . inak vnoci sa stále krúti a teraz keď už máme to letisko (3postele spolu) tak len preliezam z jednej na druhú a z druhej na prvú...hore dole,podľa malého..
ahoj ined77 😉 tak to má tvoj matýnek o 11 dní viac ako môl šimúnek 😵. nech sa mu tie zúbky čím skôr prerežú!!! má to aj svoju výhodu,máte po trápení vždy naraz dva zúbky😉. Malý sa tiež takto správa-ja si myslím že je to žiarlivosť-lebo tvoja pozornosť sa zrazu delí a nemá ťa celú-to robí aj môj a keď mu ide zub-jojojoj, len plače,chce len ku mne,nerváči keď sa s niekým rozprávam,ale keď je na rukách,zrazu má úsmev na tvári 😉
Baby,ja vám asi fotku nepošlem,aj by som chcela ale manžel je totálne proti, aj proti detailom čo si tu píšeme-je hrozný skeptik a navyše sa bojí zneužitia info-čo má asi aj pravdu lebo stáva sa všeličo...neviemfakt je že malého som už dávno nefotila...musím to napraviť. a ako sa tu fotka vôbec posiela? 😲

ined77
10. led 2010

tak jsem malého před hodinkou vyblejskla 🙂 .není sice nahatý 😎 ,vyslékat se mi ho nechtělo 😀 ,ale jako porovnání to snad poslouží 😉 .
je trošku střapaťoučký z čepice 😅 .
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
🙂

ined77
10. led 2010

ahojky matova 🙂 ...v celku manžela chápu 😉 .internet není zrovna bezpečný...ale tak snad jedna fotečka,zcela anonymní 😀 .
fotky si můžeš nahrát do svého alba,vedle ikonky,vpravo.to už by tě navedlo 😉 .
jinak u nás je to s tím nošením fakt to samé a zvlášť,když má nějakou bolístku,ale tak ono je to pochopitelné.jsou to ještě malošci 😵 .
my spáváme s malým jen na dvouposteli,ale je to stejné 😅 .točí se jako na kolotoči.vždycky už myslím,že usnul a najednou se začne zase vrtět a je hlavičkou opačně.ale všimla jsem si,že one má u toho normálně zavřené očka,takže asi spinká,ale teda že ho to baví 😀 .mě už vážně moc ne 🙄 😅 .dásínka má chudáček úplně zduřelé,takové boule na těch místech.zítra musím jít koupit nový gelík,už tam vymačkávám jen silou vůle 😅 .
ještě je dobrý kamistad gel.a opravdu rychle účinkuje.nechtě jsem si po mazání olízla prst a do pěti vteřin jem necítila kousek rtu 😅 .tak koupím asi tento a cal gel na střídačku 😉 .
zítra jedeme k té zubařce,tak jsem fakt zvědavá 😅 .
dali jste krásné jméno,i my jsme o něm uvažovali 🙂 .

prchalka
autor
10. led 2010

ined77: Nožičky jak hůlčičky 😀
Jo na internet jsem dojela, mohla bych vyprávět, fotky pak zase smažu. Myslím, že my máme trošku nateklou tu poslední dolní dvojku. Jinak dneska zase spala poo 50 minut a pak už nechtěla. Abychom ve 2 letech ještě vůbec chodily spát... 😅 Tak Kamistad bych mohla zkusit. Jsem jednou koupila ten Cal gel... a záhy jsem ho ztratila a už nenašla, tak už jsem se pak na to vybodla.
Nám zubař prohlédl ty naše 4 zuby u dveří - je to našich soused, jsem myslela, že si s ní aspoň sednu na křeslo a on to jen tak okouknul a dobrý..
Šimon se mi líbil celý život, ale když na to došlo, tak jsem vymyslela jméno jiný 😀
matova: Fotka se vkládá nahoře vlevo přes FOTOALBA - MOJE ALBA, název a dál pokračuješ, je to jednoduchý 😉
Já zas o víkendu neudělala vůbec nic... 😖

prchalka
autor
11. led 2010

Myslím, že dneska na nás nikdo nemáte, ani kdybyste spojily svoje děti dohromady! ☹ Prostě HOROR!

gina333
11. led 2010

Ahojte dievcata, kazdy den precitam vase prispevky a zda sa mi, ze sa kludne mozem k vam pridat, my totiz tiez v noci nespavame. ☹ ☹ ☹ Ja neviem ci je to koli zubom, zatial mame iba styri, akosi nam nerastu. Mala sa budi strasne casto, sadne si, a reve kym si ju nezoberiem na ruky. Musim s nou chodit po byte, pritulit ju az tak zaspi. Cicku nastastie nepotrebuje, kojim ju iba ked zaspava a nad ranom. V noci zoberie aj flasu, cumel nehrozi. Neviem co ju budi, preco tak vystrasene place, ale nic nepomaha, iba to nosenie na rukach. Uz som z toho strasne unavena, dnes som sa pevne rozhodla, ze si kupim Vibrucol aj Sedaliu. Nemate s tym skusenosti, co to zaberie?

prchalka
autor
11. led 2010

Ahoj gina333: Vítej k nám 😖 I my jsme ten případ se 4 zuby v roce a teď v 15m roste sedmý a osmý, jde nám to strašně pomalu, takže já už si sem jistá, že je to kvůli zubům, můžou se klubat po milimetrech a nic nemusíš vidět, horní dvojky nám rostly asi 2-3 měsíce, než obě vylezly ☹ Je to peklo! A budí se mi noc co noc, ale zabírá si ji vzít k sobě.
Já zatím dávala jen Panadol (což není nejlepší řešení) nebo Chamomilla (to nemělo žádný účinek), takže s těmito sirupy neporadím, zkusit můžeš, ale můj názor na to je takový, že u nás by se to asi taky minulo účinkem. Budí se i po Panadolu, který má snižovat bolest, takže nevěřím, že by na ní zabralo něco jiného. Taky bych to ráda zkusila, ale člověk nemá jistotu a nebaví mě experimentovat ☹
Nebo už se prostě budí a budit bude, já už jsem taky bezradná...

gina333
11. led 2010

Ja som si myslela, ze ked ju nebudem v noci kojit, tak sa to zmeni, ale vobec. Nie je to o kojeni, neviem si vysvetlit preco je taka nekludna. Pri prvej dcerke som taketo problemy nemala, teraz je to ale fakt na palicu. Moj muz robi v zahranici, takze som vlastne non stop na deti sama, niekedy mi je z toho vazne do placu. 😖 😖

prchalka
autor
11. led 2010

gina333: Jsou dvě možnosti, buď lezou skrytě zuby a nebo prostě budou takhle neklidně spát a něco je budí a člověk s tím nic nenadělá ☹ Jenže do nich nevlezem.. Proto já ani nejsem pro ty pokusy se sirupy apod..
Aspoň víš, že v tom nejsi sama. Mně hodně pomohlo to, co tu holky píšou, protože kolem sebe snad nikoho takového neznám 😒 a připadala jsem si, že něco dělám špatně, že mi nikdo nevěří. Všichni mi akorát říkají, že hubnu, ale to, že už 4 měsíce nespím normálně, tomu nikdo nechce věřit ☹ ☹ že mi z toho padají vlasy jak po porodu... Moji rodiče si třeba myslí, že chci být strašně hubená a ještě dostanu vynadáno ☹ ☹ ☹

prchalka
autor
11. led 2010

Ať už je aspoň jaro, bude líp. Za okny je půl metru sněhu, zima, achjooo ☹

gina333
11. led 2010

no co sa tej vahy tyka, tak vazim menej ako pred tehu, vlasy mi tiez padaju a moje prsia uz nikdy neudu ako predtym. 😉 😉

katzi
11. led 2010

ahojte,

teda vás po víkendu dočíst 🙂

Prchalko: pěkný faldíčky má malá 🙂 To je něco jak naše Adu, ona má asi čtyři bradičky a pupek jak zasloužilej pivař 😀

Ined: u nás boby naprosté fiasko. Adeli se na nich bála a všechny pokusy profňukala. Tak už jsem ji pak netrápila. škoda, no. Snad za rok.

Gino: vítej do klubu 🙂 My zkušeli Viburcol i Sedalii - a nic 😒 Nám pomáhá myslím snad jen ta Chamomila vulgaris, máme 15Ch. Gely na zuby jsme zkusili taky snad všechny, aktuálně máme Mundisal gel. Taky se mi nezdá, že by to mělo nějaký efekt.

gina333
11. led 2010

Takze kupim tu chamomilu. A to su granule alebo kvapky, ci sirup?

prchalka
autor
11. led 2010

gina333: To jsou kuličky jako antiperle, malá tubička a rozpouští se to v tekutině.
katzi: 4 bradičky jo? 😀
Jestli se dneska staví švagrová, tak nám přinese snad gelík, o kterým tu někdo psal, jestli se teda nezapomene stavit v lékárně a víc už jako nevymyslím. 😀
Ještě jsem vám zapomněla napsat uklidňující zprávu. Ta známá, co má toho hubenýho chlapečka, tak jí spal špatně asi do roku a půl. V poslední době se to prý zlepšilo, spí klidně, dýl, nebudí se a když, tak 1-2x za noc a zase v pohodě usne, tak třeba se někdy taky dočkáme.. 😅 😅

gina333
11. led 2010

S granulami nemam dobre skusenosti, mala sa na natchu - nazov neviem - tiez homeo a vobec sa mi to nerozpustilo v caji. 😒

katzi
11. led 2010

Gino: já jí ty kuličky nerozpouštím. Dávám jí to rovnou rozpustit do pusenky. Ona si to cucá jak bonbón 😉

Prchalko: jj, taky znám takový experty,co se jim od roku a půl rapidně zlepšil spánek.Takže i u nás naděje umírá poslední 🙂

prchalka
autor
11. led 2010

Uspáno 12.10, zdála se mi teplejší, ale nechala mě naměřit jen 37, páč se u toho vzteklila, pak nechtěla namazat dásně, takže násilí (švagrová dovalila Kamistad gel) a to jsem jí ještě šťourla nos 😖 Usnula hned, kéž by ten gelík aspoň zabral trošku na ten poo spánek a nevzbudila se mi po 50 minutách nebo dřív ☹
Ta prořízlá dvojka je krvavější a ta druhá je napuchlá, zatím se klube, je tam jen boulička..

ined77
11. led 2010

ahojky 🙂 ,
malý už spinká,já jsem také po o a relaxuji u kafíčka 😀 .
dnes jsme byli u té zubařky a docela dobré.zoubky mu zkukla tak rychle,že se nestihl ani rozbrečet 😀 .pa si to teda vynahradil,kdy mi dělala zubní kámen,ale byla to jen chvilička.dostal jakéhosi malinkého lvíčka,tak jsem ma hnd strach aby to nespolknul 😅 .máme dojít zase za půl roku 😉 .ale teda krosit v tom marastu s kočárkem,opravdu zábava.jsem měla strach,že někde nechám kolo 😅 .
ovšem v trolejbuse cestou tam i zpět křik,protože neviděl ven,jelo mnoho lidí,tak byl miláček rozladěn a završil to doma hned po příchodu scénou...lehl na zem,kopal nožičkama a vztekal se,nevím proč,vážně 🙄 .
to je něco na mě 😖 .
noc taková klasická,od půlnoci byl u mě.ale zaboha nechtěl usnout,musela je ho vzít z postýlky,položit do své a pak ho přenést 😒 ,už mě s tím štve ☹ ,ale jinak to pak už celkem šlo.když teda pominu,že jsem dostala ve spánku přímý zásah do oka matýnkovou patičkou 😅 .

prchalka 🙂 ...já teda musím říct,že jsem z netem zatím žádný problém neměla,ale co není může být 😒 .jenže kolikrát si říkám,že fakt netuším,co bych bez něj dělala.mě to fakt hodně pomáhá pokecat o ''problémech'' a tak 😉 .
gelík jsem dnes taky zakoupila a k tomu matýnkovi skleničku na oběd.měla jsem pro něj kuřecí masíčko s bramborem a nudlovou polévku,ale ráno měl v trolejbuse rohlík a nějak se mu kousek přilepil na patro...chudáček začal tak strašně ječet,tak jsem mu to prstem oddělala a byl klid.ale má v té pusence hrozné bambule,tak jsem se rozhodla pro skleniču něčeho kašovitého a nakonec snědl vše i s polévečkou 🙂 .
uklidňující zpráva 😅 ?mě každý říkal...neboj,po půl roce to bude lepší...po roce se rapidně zlepšuje spánek,bla bla bla..nevěřím ničemu 😠 😀 .
já zase mám trošku horší zprávu...moje známá mě''uklidnila'',že se se svým synkem vyspala až okolo 3 roku 😕 😎 .říkám,nevěřím raději ničemu 😀 .
mě se prostě rozhodlo mé zlatíčko utrápit 😨 😀 .
jaro už bych také brala 😉.mě by stačila vždycky zima tak do vánoc,pak už ji nepotřebuju 😀.

katzi 🙂 ...fakt???to je škoda,ale co no.příští rok už bude svištět sama 😉 .
homeo...já jsem ty kuličky musela vždycky rozdrtit,také se mi nechtěly rozpustit.a abych mu to dala jen tak do pusenky,na to byl tenkrát moc malinký 😅.ale je fakt zase,že jak které,když si t ted uvědomuji.já jsem zkoušela homeo totiž i na prdíky 😉.

gina333 🙂 ...ahojky 🙂 .tak to jsi tu opravdu správně 😅 .
sedalii mám doma,ale zatím jsem nepoužila.homeo máme také nějaké vyzkoušené a ani to nepomohlo 😒 .
nevím,asi prostě z toho ty děti musí nějak vyrůst ☹ .
proto abych se aspoň trošku vyspala musím tak jako prchalka 🙂 malého k sobě.nevím čím to je,možná už i zvykem,ale jako bych se s ním už ''naučila ''spát.už mě nějak moc to jeho vrtění a norování nebudí,ikdyž podvědomě jsem pořád ve střehu,aby nespadl.možná je to spíš tím,že už několik nocí spí přece jen klidněji,ale ve své postýlce ani omylem 😒 .

ined77
11. led 2010

prchalka 🙂 ...tak to vypadá,že se malá vzbudila zase brzy,co ☹ ?malý ještě spinká,ale kdo ví......
včera chtěl vstávat už po hodině 😕 ,no neexistuje.sice jse ho uhoupala jako malé miminečko,ale prostě spinkat musí.do večera by to s ním bylo pak k nevydržení 😒 .

matova 🙂 ...kdepak se nám touláš kočko 🙂 ?snad nespíte 😀 ?

katzi
11. led 2010

Prchalko: my ten Kamistad gel máme taky ale docela se ho bojím dávat - četla jsem příbalovej leták a tam píšou, že by se to mělo konzultovat s lékařem a i tak nedávat víc jak 7 dní v kuse. Sama jsem si ten gel zkusila dát do pusy a je to teda síla oproti těm ostatním gelům (typu Calgel, Mundisal). Nějakou dobu jsem tu pusu měla takovou úplně necitlivou. Já vím - o to jde, ale přijde mi to už hodně takovej dryják 😕

Ined: tak už máte první zubařskou zkušenost za sebou. To se máte - já to pořád oddaluju. Ale už by to fakt chtělo - jednak s prckama se má jít kolem toho roku a jednak já sama jsem nebyla taky několik let, no ostuda 😅
Děcka jsou fakt různý - znám jak jsem psala ty co se jim to zlepšilo po roce a půl, ale na druhou stranu i takový, který se kolem třetího roku ještě v noci budí. To ale nebude náš případ! 😀

A jééé, tak moje zlato je vzhůru 😒 Spala tak tu hoďku a půl, to jde. No nic, půjdem ven.

ined77
11. led 2010

katzi 🙂 ...jj,ten kamistad obsahuje totiž lidocain.ale já malému stejně nemažu každý den,jen když je to opravdu nutné 😉 .a proto mám v záloze i cal gel na střídání 🙂 .
já jsem ráda že už mámezubaře za sebou,už jme byli objednaní myslím na říjen,ale malý onemocněl a pak už vánoce atd.tak nebylo kdy 😔 .tak jsem to po novém roce chtěla hned napravit 😉 .
já jsem byla naposledy jako těhulka 😅 .
jj,právě...u každého prcka je to jiné a planě spoléhat...raději se to snažit brát jak to je 😉 .
kéž by jsi měla pravdu 😀 .
já jen pak nevím co s tím druhým mimískem 😅 ,jak jestli čekat...?až zahřmí 😀
anebo to prostě risknout 😉 .
my ještě spinkáme,ale také pak hned dáme svačinku a valíme se vyvětrat 😉 .
hezky si to užijte 🙂 .

prchalka
autor
11. led 2010

Ještě spíme - hodinu a půl zatím..
Jo Kamistad - taky jsem nečetla, že by tam psali na prořezávání zoubků ☹ spíš na protézy!! A po poradě s lékařem, já vím... No ale dneska už jsem byla magor, já se ráno probrala a vůbec jsem ani nevěděla čí jsem, co je za den, jak mě ten její řev v noci vzal. Bůh ví, co jí dneska k tomu spánku pomohlo, gel, únava..
Chamomillu jsem rozpouštěla ve lžíci čaje ve skleničce a třeba 15 min, ono to není hned 😉

ined77
11. led 2010

aha,jsem si říkala,kde se touláš 😀 .
mě ten kamistad dali v lékárně jako alternativu mundisalu,tak snad ví 😒 ???
pěkně spinká malá 🙂 .i u nás se stále chrupká 😵 .

prchalka
autor
11. led 2010

Já nevím jak u vás, ale já dnes nejdu ani na krok, u nás se nedá chodit ani kolem baráku, leda ve sněžnicích. Něco jsem dopol vyfotila, tak pak vložím ještě nějakou fotku kalamity.
Jsme vzhůru.. pá

ined77
11. led 2010

u nás je spíš všechno pomrzlé 😒 .od pátku prakticky spíš padal mrznoucí déšť.
taky nic moc,ale my jsme na odpolení procházku zvyklí.spíš stejně vezmu boby a půjdeme na chvilku za barák 😉 .a na kouzelnou školku pěkně hajdy domů 😀 .
pááá 🙂

matova
11. led 2010

ahojte mojenky moje zlatééé!!! je mi na prd 8- 🙄 🙄 ( pripájam sa k prchalke s dnešnou nocou aj dnom,ani neviem kolkokrát bol malý hore,premiestnoval sa horedolu dostrán atd...raz som ho nasla uz pri nohách...bote esteze zas nespadol,potom od pol tretej nevedel zaspat,potom som ja nevedela zaspat..A naobed zas nedokazal spat,tak som na nho naziapala,dokonca aj na zadocek schytal,nervy mam v koncoch.nakoniec zaspal 12:50,a tak som sa pinkala s fotkou,lenze kedze ju neviem preniest cez blootooth do kompu,tak nebude.muz mi s tym neporadi,zeby mi pomohol maly?
ined77:1.zlatíčko je ten tvoj maličký,fakt vyzera ako taky mojinek mamickin. 🙂 2. tie domace prace-si sikulka,ja sa stale neviem prinutit a uz taku kopu mi treba zozehlit...3.ja som bola u zubara ten mi povedal,ze mame prist az okolo 3 rokov,ked bude maly schopny spolupracovat 😀 4. tááákze my asi potrebujeme ten kamistad 😀 😀 5. co si pisala (v teme o staveni se na hlavu pri spani) o moznej suvislosti s blbym porodom,ma zaujalo,moze kludne byt lebo moj chytal zachvaty nepochopitelneho placu po prebudeni v kociku uz ako babatko.prestal az ked som ho na ruky vzala.inak aj my sme cvicili vojtu a to sa mi vtedy budil dvakrat tolko.
prchalka,presne to som sa ta chcela spytat co si pisala v teme o staveni se na hlavu pri spani,ale mozme aj tu:
Nejak hrooozne pomaly rastu tie zubky aj ked su co len kusok uz prerezané,vsak?
Vitaj gina 333, Sedalia ako uz ined77 skor spominala obsahuje alkohol. asi preto pri detoch do 2 a pol roka ma konzultovat - davkovanie- s lekarom.skoda lebo mne by to asi dr.neschvalila,tak ani neidem za nou. Ale tiez ma lakala,lebo udajne riesi nekludny spanok aj ked nieje kôli zubkom ale z inych pricin.A mas pravdu,to neustale kojenie nepomaha,navyse si len tak pocuckava,niekedy len z 1/2 bradavky-mam ich uz napadrt no najhorsie na tom je ze inak nezaspi a place tak zatnem zuby a drzim...fuuuj 😖
BABY,ozvem sa dufam vecer,nestihla som co som chcela,lebo malý je uz hore 😒 ,dal len 50 min 😢

matova
11. led 2010

ozaj,kedy chodí tá kúzelná škôlka a na akom progr.?u nas chodí akurat reklama 😎 .mam pocit že nič pre take male detičky.