Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

mirri
25. únor 2010

moc dekuji,tak zkusim Viburcol,snad to malemu zabere.On jinak od bolesti nemuze spat a breci s obrovskymi slzami,tak je mi ho taaak lito...A protoze jeste kojim,tak by chtel pit skoro kazde 2 hodiny a pritom se budil uz jen nad ranem na mliko.... 😒
No,doufam,ze bude lip....

katzi
25. únor 2010

prchalko: mě to právě většinou nebaví ani když na to mám klid a nápad 🙂 Ale jsem ráda, že nejsem sama kuchařka na baterky 🙂 Rajská mňam mňam. My jsme měli filé s brokolicí a bramborama na másle a taky mňam. Jj, homeo myslím návykový fakt není a když vždycky mezitím uděláte nějakou tu pauzu...

sherry: no právě, ten strávený čas a energie🙂 Já bych třeba vygruntovala celý byt, nebo žehlila, nebo cokoli,ale to vaření mě neba 🙂

prchalka
autor
25. únor 2010

katzi: Jsem to nechtěla říct na plnou hubu, že mě to taky neba 😀 😝 😝 MM naštěstí zase jo, no.. se stydím taky! Když pro mě je to ztráta času a energie, mojí i elektriky! Uvaří se, sní, zbydou špinavý hrnce a talíře.. a tak pořád dokola 😝 😖

matova
25. únor 2010

Ahojte ženy 😎 🙄
Neviem čo sa to s tým spaním u nás stalo. Ako išiel včera spať o tej 19, a vstal po 45 min., tak znovu spať šiel o 21h. to sme však museli ísť zas všetci a všetko vypnúť,lebo malý plakal 😒 . Našťastie spal potom so mnou až do 5:15, vypil mlieko ale už nezaspal.krútil sa vrtel, zdvíhal, mm šiel do práce a my sme vstávali. Ja som si statočne zanadávala, ale aspoň som jedným okom kukla hokej 😀.
Dobojovali sme to dokonca do 11:50, na desiatu zjedol polievku, potom som ho vystrojila von, na poštu -je tam dnes krásne tak ma to pozdvihlo na nálade aspoň 😉. Nechcel vôbec chodiť,len sa voziť 😒. A na obed nezjedol takmer nič, ale aspoň vypil 150ml mlieka. Možno by vypil aj viac, ale nemáme väčší nekvapkajúci hrnček.

pomaly vás idem dočítať, ale báseň som si už dočítala-bola som zvedavá čo to tam je také dlhé 😀

gina 🙂: super báseň, asi si ju vytlačím a zarámujem, nech to má aj mm na očiach 😀

ined77
25. únor 2010

ahojky 🙂 ,
spíme 😵 .
teda ale řeknu vám,dnes tu máme vážně jaro 🙂 .úplně jsem nabitá energií 😀 .odpoledne pošlu kluky ven a poklidím balkon,vydrbu kočárek a přejedu chodbu přede dveřma.tady u nás na patře to totiž nikdo jiný nedělá 😖 ...oboji nájemníci hodně cestují a tak je to na mně 😒 .
chvilku jsem přemýšlěla,že bych vletěla na okna,ale to ještě počkám a udělám těsně před velikonocema 😉 .

katzi 🙂 ...tříkolku ještě vybranou nemáme.z netu kupovat nechci,protože bych ji ráda viděla naživo a odzkoušela si tu vodící tyč,rozteč u šlapátek a tak 😉 .dnes jsem byla v cyklu,ale tříkolky nevedou,mají už jen ty větší odrážedla,tak asi mrknu v tescu,sparu nebo podobně 😉 .
s vařením s nic nedělej,mám kámošku která zvládne maximálně čaj a špagety 😀 .no možná už se přiučila něco víc 😅 .

prchalka 🙂 ...jejda s tím telefonem,to také nesnáším,když něco rozbiju ☹ .no co už...já jsem si dnes nechtě zaprasila nové triko olejíčkem 😢 ...(nevíte prosím některá náhodou nějaký fígl na mastný flek ☹ ?jak ho dostat zaručeně dolů ☹ ?)
člověk pořád spěchá,snaží se zvládnout vše rychle a co nejvíc a pak to tak dopadá 😖 .
jj,ten čajík to bude on,je super 🙂.

matova 🙂 ...taky mi to vyvolalo úsměv na tváři,chuďátko 😅,tedy ten popis 😉 ...je to někdy fakt kříž s těma dětma 😅 .

gina 🙂 ...tak doufám,že vám bude polévečka šmakovat 🙂 .
to od tebe ale nebylo pěkné to kiš kiš 😠 😀 ...ostatně správně to napsala sherry...od nás jste dostali na prdel 😝 😀 ...ale ne,dnes jsem pak fandila vašim 😉 ,ale je to škoda,už jsem myslela že bude další nagano 😅
ale teda sáblíková,fakt klobouk dolů 🙂 .

sherry 🙂 ...užijte si maminky 🙂 .já nevím co s tím naším malým je,on je poslední tři dny jako milius 😕 😅 ...to mě určitě čeká dobře týden řvaní a vztekání 😀 .

jinak ještě...jsem objednaná ke kadeřnici 😀 ,jdu v úterý dopoledne,kamarádka mi malého pohlídá 🙂 .a příští měsíc se jdu zapsat do autoškoly 😕 😅 ...z toho mám nervy u teď,naposled jsem se nco učila v minulém století 😅 .

homeo a pod. ...teď nedávám nic.ani ten sédatif...nechtěl mi to pít a já se s tím pořád otravovat nebudu 😝 😀.
koupím viburcol a když bude zle budu třeba pár dní dávat ten 😉.

co se týče údržby(osobní)...dřív jsem také chodila na solárko,měla nehtíčky a ráda se oblékala.dnes na to nemám ani čas ani peníze 😒 .(a do starých věcí před se prostě nevlezu 😒 )ale zase nemůžu říct,že bych ráno vstala,vyčistila si zuby a hotovo 😀 .
malovat se maluju pořád,sice mi stačí jen řasenka a tužka...makeup jsem si nikdy udělat neuměla a protože mám i hodně suchou pleť,vystačím si s mastnějším denním krémem a v zimě balzám na rty 😉 .
ale jo,s příchodem jara ve mně roste chuť s tím začít něco dělat 😀 .

katzi
25. únor 2010

prchalko: 😀 No u nás je to horší tím, že MM taky nevaří rád. Ještěže je fakt nenáročnej a vděčněj i za málo 😉

matova: Šimonek chce asi v ty večery koukat na telku s váma 🙂 Ne, chápu, že to musí být teda blbý ☹ Alespoň, že pak hezky spal až do těch 5.15. Adélka teď taky venku nechce vůbec chodit, udělá takový gumový nohy, takže ji nemůžu postavit a chce buď do náruče, nebo do kočárku. Mě to až tak nevadí, s kočárkem jsme rychlejší 😉

prchalka
autor
25. únor 2010

Tak u nás se chodit chce, ale jako na potvoru vždycky jinam, než já 😝 😀 Hlavně vymetat všude k sousedom apod.. se stydím jí tam nahánět. Navíc je to tu všechno ještě rozestavěný napůl, nejsou ploty a ona, jak vidí, že bych jí chtěla nahánět, tak zdrhá. Pak udělám pápá a jdu na druhou stranu, to se jí zase nelíbí, že odcházím, tak začne utíhat, nacápne se... A už začala dupat do kaluží 😅 😀 😀 Dnes tady snad bude i 11 stupňů 😀

matova
25. únor 2010

zabudla som napísať že pred spaním som mu dala viburcol-asi to teraz ešte nezaberie-možno večer?len nech nechce ísť spať o 16... 😠 😀
Inak už bol hore po hdinke,ale niečo sa mu asilen snívalo lebo skríkol a potom zaspal keď som k nemu ľahla. chcela som ostať už ležať,ale napadlo ma,že som zabudla vypnúť zvonček 🙄.

ženy, aké máte doma oddychové stoličky pre maičkých? alebo kresielka? nemyslím na papanie. Chýba mu posedenie 😒 zatiaľ má chudáčik krabicu 😀

cikyta: 😀
prchalka 🙂 :ˇAno-šimon je neskutočný puntičkár...Raz som stretla známu s dcérkou-vypytovali sme sa navzájom na mená detí. Keď počula šimon, povedala, že v jej oklí sa traduje, že čo šimon to čert 😀. On je ako anjelik ale fakt mi dáva zabrať ako taký čertisko 😅
Mobil-čo už,stáva sa. Mne sa na mojom milovanom minule pokazil hl. vypínač. mm nechápal ako sa mi to mohlo stať...mám už nový-ale nepozrela som si mobili dopredu,len sme tak vbehli i smalým do obchodu a narýchlo som nejaký vzala-moja chyba-sí ce vyzerá podobne ako predošlý, ale neskutočne sa vyšmykáva z ruky 😝. Moja mama keď sme u nich tiež malého nenechá len tak (ak nemusí variť). v jednom kuse s ním narába, vláči ho , rozpráva...mňa by unavila aj za hodinku 😀

A keďže ja som tu tá zanedbaná ženská- hambím sa spýtať,ale čo už nejak to prežijem- čo je to MMB?kde to objednávate 😕 😅 😔
gina 🙂: hádam si malá rýchlo zvykne na mamku 😉
sherry 🙂 : prosím ťa a ako robíš tie zemiakové knedlíky? Mamka dúfam aspoň trošku pomôže 😉 .
ined 🙂 :neviem, mám na každom tričku samé mastné fľaky 😝 😀. Na okná už aj ja sa chystám, ale tiež počkám tesne pred veľkou nocou- dovtedy by sa zašpinili a to predsa babky budú sledovať kto umyl okná a kto nie 😀 😀 😀. Ale nie, ja si na reči vôbec nepotrpím - pred vianocami som sa na okná úplne vypr... 😉
katzi 🙂:"gumové nohy" 😀

A neviete poradiť ako dostanem fotky zo sim karty, ale už mám iného operátora, a tá karta bola pri starom- tak neviem či sa to dá. Mám tam úplne prvé fotky šimonka ☹

sherry28
25. únor 2010

ženy venku jaro 😀

matova: malý mi od rána také nechce chodit, furt se válí po zemi a couvá dozadu, abych ho vzala 😅

ined:jestli ti můžu poradit, tak si sežeň testy na autoškolu už teď, pro mě byly nejlepší testy na PC(z toho jsem se naučila všechno) já se učila měsíc a půl před nástupem do autoškoly 😉 u nás je potom autoškola hrozně rychlá, uměla jsem všechny otázky už při nástupu, nastupovala jsem v únoru a v březnu jsem měla hotovo a v dubnu už řidičák 😲 takže v autoškole jsem se soustředila spíš už jen na jízdu a technické otázky 😉 🙂

matova
25. únor 2010

ined: a čo je to milius? 😅

sherry28
25. únor 2010

matova:(podobné těsto jako na br.placky) 🙂
br.knedlíky- uvařím asi 10-12 brambor ve slupce, nechám zase vystydnout, nastrouhám na struhadle, přidám sůl, vejce a hrubou mouku, vše zpracuji, aby se těsto nelepilo, a udělám z toho asi 5 malých šišek knedlíků, vařím ve vodě už bez soli asi 20 min. 🙂 po uvaření vyndám a hned krájím

sherry28
25. únor 2010

matova: je to plná mísa knedlíků, co se týká simky, tak pokud máš odblokovaný mobil(bez simblocku), tak by ti tam měla jít i ta stará simka 🙂

sherry28
25. únor 2010

oblékám malého a pofrčíme 🙂
matova: milius= miliónové dítě, něco jako andílek 😉

ined77
25. únor 2010

holky,tak maty se vzbudil už po 30 min.ale nakonec teda usnul na mně a dal jště 1,5h 🙂 .
ani nestíhám reagovat už se na mě zase sápe 😅 .

gina 🙂 ...konečně jsem přečetla tu báseň,mazec 😀 😀 😀 .to jsi napsala ty?fakt jsem se zasmála 😀 ,ale působí to na mě poněkud jako antikoncepce 😀 😅.
ale aspoň vím,co mě pak se dvěma čeká 😀 .

sherry 🙂 ..jj,taky jsem si říkala,že bude nejvyšší čas začít šrotit 😖 .testy na netu?nemáš prosím odkaz? 🙂
mám knížku,zatím,asi už 3 roky 😅 .odhodlávám se už tak 10 let 😅 .

prchalka
autor
25. únor 2010

matova: Od včera máme tohle křesílko www.dracek.cz/molitanove-kresilko-zoo/houpaci-a... pořád si na něco sedala, možný i nemožný, tak jsme jí ho objednali. Je to kouzelný, přidám pak fotku.
A rozebírala jsem to tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... a pak jsem se rozhodla.
MMB je www.mimibazar.cz, u vás máte to samé, jen sk 😀
Byly jsme se proběhnout venku, čorí zase s koštětem a seznámili jsme se už včera s jednou sousedkou babičkou, tak jsme tu s ní pochodovaly sem a tam 😉
Holky, já jestli se po 13 letech nedonutím znova jezdit tohle jaro, přestávám s vámi komunikovat, protože jsem marná a půjdu se zahrabat. Auto mi stojí před barákem a já jsem byla doteď neschopná ☹ A tak bych chtěla, ale bojíííííím.. ☹

prchalka
autor
25. únor 2010

Jo a Helenka Fibingerová snědla teď odpol přesnídávku ze skleničky, já jí to dala chvíli na hraní a... představte si, že jak do toho mydlila lžičkou, že rozbila dno 😨 To jsem neviděla, to bych snad nezvládla ani já!!! Byla jsem u ní 2 metry, ale všimla jsem si toho, až když chytla střep do ruky, ale vše jsem zachránila 😝 😝

gina333
25. únor 2010

ahojte,

baby, dufam, ze ste za ten hokej neurazili, ved ja to len zo srandy 😉 😉 😉 vy zas mate tu perfektnu korculiarku, klobuk dole pred nou.

Tak dnes zjedla trocha aj z tej polievky aj vnutornosti, ale nic moc. Ked vstala vypila 180ml mlieka, spala skoro dve hodky. Tu je krasne pocasie, rodost chodit po meste. Ked uz my nic nechce jest, tak zaberie suchy chlieb, kustik sunky a ma rada Kodoboo syrcek. Som rada, ze aspon nieco do nej dostanem,samozrejme vsetko v behu. Na mamu si uz zvykla, ta chodi furt za nou a stale jej daco pcha do ust. 😅 😅

Tu basnicku my poslala kamoska, je presna ako na nas usita. 😀

prchalka: co sa tyka soferovania ja som taky isty srab. ☹ Manzel my nechal doma auto, ale ja sa strasne bojim soferovat. Ked my treba s malou k doktorovi alebo na vacsi nakup musi so mnou svokor, ale to aj soferuje on.
Uz som si tolko razy povedala, ze aj sprostejsie zeny to dokazu, ale ja mam jednoducho strach. 😒

prchalka
autor
25. únor 2010

gina: Já se neurazila 😀 No a šoférování - jak už jsem psala, musím! 😖 😝
Sedátko je v albu!
Jo a mám nový telefon a to tento: www.zbozi.cz/p211731-nokia-6303-classic-alfredo... 6303&sId=Ymw03VYMww6Kyrc1TMjW&r=tab 😉

gina333
25. únor 2010

prchalka: to sedatko vyzera super, idem veru kuk na Mimi ci nemaju 😀 Aj telefonik mas krasny 😉

sherry28
25. únor 2010

ženy já od tý doby co jsem udělala řidičák, tak jezdím, ale protože musím jinak by malej nechodil do školky a od doktora by jsme museli šourem, takže jsem už dva roky za volantem denně. Není to dlouho co jsem udělala řidičák,ale jsem už docela vyježděná 🙂 chce to ženy furt jezdit jak do toho sednete, tak furt pryč. Zrovna dneska jsem potkala paní, co dělala řidičák se mnou a od té doby prý do auta nesedla a tak je jí řidičák na nic ☹ teď už se nemůže přemoc, aby sedla do auta.

gina333. také nejsem uražená 😉 také ode mě to byla sranda 🙂 hlavně naši už poslední čtyři roky ten hokej pěkně flákaj 😠

ined. já měla cd s testama půjčený od kamaráda, ale podívám se po nějakém srozumitelném odkaze 😉

sherry28
25. únor 2010

ined: tak jsem něco našla, můžeš si tam prohlídnout všechny otázky a i si udělat test 🙂 http://www.autoskola-testy.cz/autoskola_test_uv...

sherry28
25. únor 2010

těch otázek je celkem 25 a máš na vypracování 30 minut, maximální počet je 50(já měla 50 😉 ), ale stačí když budeš mít 43 🙂

katzi
25. únor 2010

ined: půjč mi na chvíli domů to miliusové dítko 🙂 Adu to teda taky někdy umí, ale teď na to úplně nějak zapomněla 🙂 A ke kadeřnici jdeš na nějakou větší změnu image, nebo jen na úpravu? Já jak jsem psala už kdysi začnu taky od hlavy - nabarvím si ji a třeba navíc s jarem rozkvetu do krásy 😀

prchalko: to křesílko vypadá dobře. Zařizujem teď Adelí pokojíček, něco takovýho by se mi taky líbilo. Ty skleničky jsou takový šméčkový - mě se to povedlo kdysi taky rozbít jen při vyškrabávání lžičkou
😒

No řidičák je i můj velký rest - teda já řidičák mám, ale taky bojíííím ☹ Každej den mi auto stojí před barákem, kolikrát venku prší, my se s Aduš potřebujem někam přemístit,..tak to si pak fakt nadávám a říkám si taky že s tím musím něco udělat. Každej rok na jaře si říkám, tak letos....

prchalka
autor
25. únor 2010

Dobrý večer,
tak jsme to doklepaly do konce, ale teda trochu únava už byla po 18h, asi jak jí ovanulo to jaro 😕 😅 😅 😀 😀
Za chvíli mlíčko a spinkání.
Koukám, že jsme tu taky tábor poseroutek - kolem sebe mám snad jen jednu normálně jezdící kamarádku, ostatní fakt vyplesklý z auta, já to snad přitahuju nebo co!
katzi: Asi bychom se letos měly překonat, ne?? A gina teda též!!
Tak letím. Přežijte! 😉

sherry28
25. únor 2010

ženy usínání roztomilé, mohlo by být takových víc 🙂 malej byl opravdu zmožen, šel sám do pokojíka lehl na polštář a ukázal mi, že mám zhasnout 😅 tak jsem ho vyzvedla a on si zhasl sám 🙂 ulehl a hned odpadl 😀

ženy jděte do toho 🙂 šupky šupky k autíčkům a jezdit, jezdit 😉 držím pěsti, aby jste se odvážily 🙂

matova
25. únor 2010

Ahojte,
spíme (zatiaľ 😒 ) od 18:10. Vonku sme už neboli, síce bolo krásne ale asi mu stačilo doobedu- celkom pekne sa hral 😕 😅. Prišla k nám suseda predstaviť vnúčika čo bol u nej práve na návšteve- 3 ročný. Normálne som nestíhala oči vyvaľovať- najprv sa obaja hambili, potom sa šimonko osmelil, začal sa zasa hrať akoby nič, potom sa už aj predvádzal...a ten trojročný stále sedel susede na kolene a vydržal tam hodinu 😕. Ale doma je to vraj neskutočný nespratník...

prchalka, katzi: to som ešte ani nepočula- že sa takto dá ližičkou (vidličkou) vybiť dno skleničky 😖.
prchalka: sedačka je milučká- neviem či máte taký aj poťah, pripomína mi to také pyžamko 🙂.
mobil vyzerá fajn 😉ja som sa nakoniec zasa nerozhodla pre vysúvací...

ined: aspoň že ešte matýnek zaspal, to by bolo veľmi málo- 30 min.

baby-(okrem ined) vy aspoň máte ten vodičák 😀 ja sa neviem ani na ten odhodlať...stále sú nejaké dôvody (hlavný je ten strach 😔)
sherry: mm si musí kôli mne a malému stále vyberať dovolenku- úplne sme na neho odkázaní. Fakt by sa mi šoférovanie (a ďalšie auto 😅 ) zišlo.

matova
25. únor 2010

sherry: tak dúfam, že raz budú všetky tie naše deti zaspávať tak krásne ako dneska tvoj Mareček 🙂 .
a čo robieva starší synátor, keď chodíš uspávať? kedy chodí spinkať on?

sherry28
25. únor 2010

matova: nesmíš mít strach z řízení, také jsem měla, ale ten odejde po čtyřech jízdách v autoškole, vzhledem k tomu, že MM nemá řidičák, tak mi nic jiného nezbylo a jsem ráda, že jsem si ho udělala já, protože já jsem s dětmi a potřebuji jezdit 🙂 Lukášek dělá spousta věcí, když uspávám buď si čistí zuby, nebo se koupe nebo se kouká na discovery (výroba různých věcí) z toho je unešený 🙂 posledně chtěl zkoumat z čeho jsou vyrobeny punčochy 😅 tak je rozstříhal 😀 a obvykle chodí spát půl hoďky po Márovi, tak kolem půl devátý usíná a v devět už má půlnoc, ale pokud jsou prázdniny, tak vydrží třeba do desíti ale o to pak spí ráno dýl i do půl desáté 😉 Ví, že když uspávám, tak tam nesmí, navzájem by se rušili, to už máme vyzkoušené(Marek nechce spát) 😉 🙂

matova
25. únor 2010

sherry: tak to je fajn keď trochu vydrží kým uspávaš 😉 hoci prídeš aj o pančuchy... 😀 . Škoda len- keď spí cez tie prázdniny dlhšie-že ty nepospíš lebo mladší zasa vstáva skôr...Je to vážne tak ako máš uvedené v citáte o rodine- že je ťažké ju nemať, ale mať ju je ešte ťažšie... 😎

tak všetkým pokojnú noc!

sherry28
25. únor 2010

matova: ano....ale ještě si pospíme, až nám toto bude chybět, i když teď se tomu nedá moc věřit 😉

také všem dobrou noc......... 😉