Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
8. bře 2010

Tak se u nás spalo asi 3.10, ovšem nevypadá to na to, je stejně ukníbaná 😝 Nevadí, maminka si poradí.
matova: Co k tomu tofu? A kde se sežene ta Solčanka, normál v nějakým hypáči nebo spíš ve Zdravé výživě?

gina333
8. bře 2010

ahojcek,
sme doma, mala spala skoro 2 hodky, uz aj ten kasel ma lepsi 😉 len sopliky jej musim tahat a to vzdy reve, co jej vytiahnem ma od placu naspat. 😒

Citam, ze riesite druhe mimco, len smelo do toho, mate moj obdiv. 😀 Idem skusit dat Sophi Pribinacka, som zvedava, co to spravi.

katzi
8. bře 2010

sherry: néééé 🙂 My to řešíme zatím pořád ještě v hypotetické rovině 😀

prchalko: máte spavou nemoc, ne? Hoď sem nějaký bacily 🙂

ined77
8. bře 2010

holky,tak jsme byli venku 2h a řádně jsme vymrzli 🙂 .
matýnek na to,jak poslední dobou málů spinká je celkem miloučký 🙂 .
ale přesto,dnes jsem objednala viburcol a od zítřka najedeme,myslím že je vážně nejvyšší čas,melu z posledního 😀 .

sherry 🙂 ...dočkej času 😀 .ale pokud jde o rozhodnutí,tak ano,jsme rozhodnutí,ale je ještě čas,tak to necháme na přírodě 😉.
zaděláno,to jsou výrazy...ženy 😠 😀 😀

prchalka,gina...závist 😅 😵,zvlášť teda čorízo 😵..ji kousla moucha tse-tse či co??? 😕 😀

gina 🙂...smelo jo?tak smelo do chlapčeka aj vy čo? 😀 😉 😝 😀

jinak ač se to nezdá,mám celkem depku 🙄 ...a fakt nevím proč 😨 ,jen takovou náladu divnou 😖
asi tlak 😀

ined77
8. bře 2010

katzi 🙂 ...od teorie k praxi je v podstatě jen kousek 😀 .aby jsi mě nepředběhla 😀 .

katzi
8. bře 2010

ined: ta nálada - to dělá to nevyspání ☹ Na člověkovi sedí takovej splín, nic ho nebaví, přežívá ze dne na den, od spaní ke spaní,..... Mám to podobně. Jak se člověk trochu vyspí je všechno růžovější, Tak snad i ty se brzo vyspíš, už si to pořádně zasloužíš!

katzi
8. bře 2010

ined: nooooo, uvidíme uvidíme 😉

katzi
8. bře 2010

letos to asi bude 🙂 Což je na jednu stranu dost drsná představa, že už LETOS! 😀

ined77
8. bře 2010

katzi 🙂 ...s tím nevyspáním máš pravdu,asi to bude od toho,protože jinak zrovna nemám co by nějak zvlášť trápilo,krom snad počasí 😅 .
jj,kéž by.tak snad zítra po tom viburcolu bude líp 😉 .
soutěžit nebudeme 😀 ...teď si vážně nedovedu představit být těhu 😅 ,nooo a už se po mně to klíšťátko zase sapká 😀 ...a dělá čurbes...rozházel knihy 😠 ...jdu na něj 😉
jako na potforu mi uschlo prádlo,tak asi večer budu muset vyžehlit.to je tím,že se zase víc topí 😠 😀 ...
život je pes 😝 😀

gina333
8. bře 2010

Skoro som zabudla baby, vsetko naj k MDZ 😀 😀 😀 😀 Dufam, ze vas vasi chlapi potesieli s kytickou? 😉 😉

sherry28
8. bře 2010

ined: 🙂myslela jsem si, že tobě se ten výraz líbit nebude 🙂 tak měním na pokoušíte 😉 aby si se neurazila 😉 🙂 jinak přeji úspěch a druhé dítko spáče 😉 🙂

katzi
8. bře 2010

ined: zase bude líp - určitě.

Ne ne, soutěžit nebudem, i když věřím že naším chlapům by se to líbilo, kdybysme se na něčasto vrhaly v té touze být rychle první 😀

gino: dekujeme. Taky vsem vsechno NEJ - hlavně hodný a spavý děti 😉 Já kytičku dostala 😵

sherry28
8. bře 2010

gina333: tak MM je doma a asi ani netuší co je dnes za den 😀 loni jsem dostala kytku a bonboniéru a letos si ji asi nezasloužím ☹ 😀

katzi
8. bře 2010

sherry: třeba se s ní vytasí, až budou děti spát 😉

gina333
8. bře 2010

veru sherry, katzi ma pravdu, este nie je koniec dna. 😉 Katzi ty mas ale slusneho manzelika, moj my aspon cez skype poprial vsetko naj 🙂

ined77
8. bře 2010

sherry 🙂 ...néééé,to byla sranda 😀 😀 😀 ...jo,kdyby jsi mě slyšela jak někdy mluvím 😔 😀 ...
proč jsi si to myslela prosím tě😕 😅?to mě teda zajímá 😀...ale dítko spáče bych každopádně brala,moc děkuji 😵

gina 🙂...jééé,vidíš 🙂.děkujeme a všem přeji také všechno ne nej nej 😵 .
já nedostala nic,neboť máme tatínka od rána až do noci v práci ☹ .

katzi 🙂 ...vrhat se??? 😀 jo,tak to by se asi i mm líbilo 😀 .

katzi
8. bře 2010

gino: jo, on je zlatej. I když na něho někdy taky nadávám jako správná stíhačka 😀

ined77
8. bře 2010

holky,jdeme se koupat atd. 😉 .
matýnek je rozřáděný,tak jsem zvědavá za jak dlouho pak usne 😅 .
MDŽ jsem se dozvěděla slavíme ve středu,až bude mm doma 😀 .
všem jen tu nej nej noc 😔 😵

katzi 🙂 ..nadávat se musí,ale také mám doma fajn chlapa 😉 🙂 .jinak bych si ho přece nebrala,že jo 😀 .

tak jdeme plavčit,páááááá
🙂

sherry28
8. bře 2010

ined77: když jsem ten výraz psala, tak jsem si říkala, že to ined určitě nenechá bez povšimnutí 😉 ale nemyšleno ve zlém, ale také legračně 😉 😀

holky tak jsem jako přišla a řikám MM, že dnes je 8.3. a on no a co to je jako za den 😕 a pak mu to došlo a bylo mu pěkně trapně 😀 on na to prostě zapomněl 😅 ale to nic u něj je spíš div, že si vzpomene 😀 on neví ani moje narozeniny ani dětí, takže vždycky když mi někdo den do předu přeje, tak stihne pak ještě koupit dárek 😀 já si z toho nic nedělám, prostě on si ty data vůbec nepamatuje 😉 🙂 on mi pak všechno vynahradí dvojnásobně 😉 😉

sherry28
8. bře 2010

Mareček mi zasunuje kávesnici, tak ho půjdu dát do pyžámka, dnes ho nekoupu a půjde spát dneska toho moc nenaspal tak zatím, pa 🙂

prchalka
autor
8. bře 2010

Tak to my tu ještě řádíme - asi půjdem trošku dýl. Boban byl po spaní a i teď navečer. O MDŽ se u nás nic neví.
Nezkoušely jsme mrňatům granátové jablíčko? Malá by ho asi zbodla celý!
ined: kiwi gold je žluté a sladší
matova: tak tofu je hotové, dala jsem olej, pórek, mrkev a celer, sůl, kmín a tofu, uvidíme zítra 😉
katzi: jenom jestli něco netajíš 😀 😀

gina333
8. bře 2010

Tak my sme uz okupane, zajtra ideme k dokine, sice z ockovania zase nic nebude ale aspon my ju popozera. 😉 Ja som zacala smoklit, skrabe ma aj v hrdle, dufam, ze neochoriem. ☹ Dam si na noc Paralen, len aby som nemusela furt vstavat ku krpatej.

sherry: ani moj muz si nepamata ziaden datum, furt mu ho musim ja pripomenut, ale darcek my vzdy kupi. 😉

prchalka: veru granatove jablko som este neskusala, dik za tip. 😉

ined77
8. bře 2010

spinkáme 🙂 .no ale motal se,tak uvidíme 😉 .jdu na to žehlení,ať to mám co nejdříve z krku,dnes bych se chtěla ještě něco poučit z AŠ 😉.
zapomněla jse napsat,že nám dnes došla pozvánka na očko MMR na 11.3.,ale tak houbelec,s rýmou očko nebude 😖 .docela mě to štve,chtěla bych to mít za námi 😒 .

prchalka 🙂 ...aha 😕 ...tak t jse netušila,že je i jiné kiwi,děkuju 😉 .
nevíš náhodou,jak udělat šmakouna tepelně,jako s čím a tak 🙂 .dnes jsem ho měla se zeleninou,čerstvou a mňamka 🙂 .
tofu,no nevím jestli by to matýnek jedl,vyzkouším 😉 .
na zítra na ráno máme sardinkovou pomazánku,tak jsem zvědavá 😅 .já ji mám moc ráda 🙂 .
granátové jsem u matýnka nezkoušela,ani mě to nějak velice nezaujalo 😅...samé semínka 😀,těším se na jahody a třešně😀

sherry 🙂 ... 😵
i mm je s daty na štíru,ale snaží se 😀 .taky si nestěžuju 🙂 .když víja to vnahradit,je to tak možná i lepší 😀 .

gina 🙂..jejda,tak jen aby jsi nebyla také nemocná ☹.snad bude sofinka spinkat pěkně 😵.
já pořád vymýšlím,jak to zítra nejlépe udělat s tou poradnou,12.30 je prostě čas na prd 😖.asi uvidím podle noci 😉 😅.

no,jdu na to 🙄 ...

ined77
8. bře 2010

prchalka 🙂 ..kontrolní otázka 😕
byl bobek? 🙂 😀

ined77
8. bře 2010

jo byl,špatně čtu 😅 ...tak nic 🤐 🙂 ,hlavně že byl

katzi
8. bře 2010

Taky spíme. Byla tuhá snad jen co jsem ji položila do postýlky. Vždycky to tak nadějně začíná ta noc a ty konce kolikrát.... 😝

prchalka: vidím,že po "kauze" Matova už podezíráš všechny 😀 😀 Ne ne nic netajím - fakt 🙂

ined: moc to žehlení nehroť 😉

gino: tak snad se z toho do zítřka vyspíš. Teda pokud tě Sofi nechá 😔

Tak pro dnešek pa pa a spěte sladce 🙂

sherry28
8. bře 2010

tak spíme, dneska usnul jak odpadlík 😀 jsem ráda, že i jiný chlapi data zapomínají 😉

prchalka: aspoň se necítím blbě, že ani u vás nebylo MDŽ 😉

my zase máme k snídani mrkvovou pomazánku (dnes jsem se do ní pustila) kluci jí mají rádi a pozítří se chystám udělat drožďovou, ale tu jím tady jenom sama 😝 nikomu nechutná 😖 ale Mareček jí ještě neměl, tak to na něm vyzkouším, jak se bude tvářit 😀

jarus1
8. bře 2010

babyyy, ja mám strach z noci!!!! ☹ ☹ ☹
bola som u homeopatky a tá mi povedala, aby som jej teraz nedávala žiadne homeo na spánok, lebo berie nejaké tabletky 3xdenne a v tom je aj na spánok....lenže to akosi nefunguje...tie tabl sa musia brať mesiac a keby som to s niečim kombinovala, tak sa môže začať nová séria, jááááj bojím sa dalšej noci ☹ kde čerpáte trpezlivosť? 😕
a hlavne by som chcela, aby sa už aj malá konečne v noci dobre vyspala

sherry28
8. bře 2010

jarus: a co to berete za tablety? 😕 snad bude dnes lépe 😅

katzi
8. bře 2010

jarus: ☹ ☹ ☹ chápu. Držím palce ať je to lepší! A kde bereme trpělivost - u mě se střídají fáze čirého zoufalství a naprosté rezignace 😀