Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
23. lis 2010

@anta -si piš. až mi slzy vyhrkly. co je to napdaá,že? potvory malé 😀 😀

anta
23. lis 2010

@lehna - no to mě povídej, kdybychom byli nějaká italská domácnost, tak neřeknu, že má vzor v rodičích, ale jako my se s mm nebijeme, samozřejmě, v životě bych ho neuhodila a manžel mě taky ne. Co ty děti si dovolí, to člověk vážně zírá! Vůbec nevím, kde to berou 😝

lehna
23. lis 2010

@anta -no my se taky nebijem. taky nevím kde to bere. ale on spíš do nás bouchá hlavou. děláme blbiny na posteli a on udělá bum a trefí se většinou do hlavy, já nestihnu kolikrát zareagovat a pak mi teče z nosa. a on má z toho děsnou srandu 🙄

anta
23. lis 2010

@lehna - to je přesně ono, že to udělá v takovou dobu, kdy to jeden nečeká a ještě se tomu směje zmetek jeden malej 😠 . Vyrobila jsem mu boxovací pytel s tím, že když ho to čapne, tak ať si rychle bouchne do polštářku, že máma má tvrdou hlavu a že by ho bolela ruka 😀 😀 😀

lehna
23. lis 2010

@anta -dobrý nápad, to asi musím vyrobit taky 😀

gina333
23. lis 2010

@anta : snezi? 😲 u nas krasne svieti slniecko, tesim sa ako MM vyzeniem so Sophi spinkat. 😉 Ale snezenie hlasia aj tu, snad od zajtra. Vobec my taketo pocasie nevadi, ani sneh, vsetko je lepsie ako dazd a vietor co sme tu mali vcera.

sherry28
23. lis 2010

dobré ránko, u nás také sněží 😨 😅 😕 ☹ 😉

sherry28
23. lis 2010

ještě že mají neštovice a nikam nemusíme 😀😉 🙂

anta
23. lis 2010

Tak jsme si dali výborný oběd a snědli jsme to i s talíři 😀 😀 😀

gina333
23. lis 2010

@anta : tak to zavidim, ja som robila cestovinky s kuracim maskom v paradajkovej omacke, nieco zjedla ale najviac jej sli ciste cestoviny. 😒

hancazivocich
23. lis 2010

@anta - i naše je vůči nám - teda hlavně vůči mně agresivní. Včera mě třískla krabicí od hodinek - pouzdro pevné.. Takže zarudlé obočí, říkala jsem jí, že se to nedělá, že to bolí... A ona Pocem! Objala mě, řekla Pakej (jako neplakej), zafoukala a eště prej - Dobýý .. A šla pryč...
Ehm - boxovací pytel? Člověče to není špatnej nápad 😀 😀 😀 Oni mají šíleně moc energie a veškeré pokusy o utahání končí mým odpadnutím a jejím skákáním..
Ale Katzi? měla tuším dobrej postřeh - že uplně utahaná nám taky dobře nespí - už jsme to taky několikrát zažili...

hancazivocich
23. lis 2010

@gina333 - ehm...paradajková je rajská či jaká?

gina333
23. lis 2010

@hancazivocich : ano je to rajska. 😉

gina333
23. lis 2010

Nakoniec MM s nou nesiel von, slnko zaslo, fuka vietor a je pekna zima. Vyzera to tak, ze ten sneh tu mame co nevidiet. 😉 Ale nastastie rychlo zaspala tak sa idem konecne najest aj ja.

anta
23. lis 2010

@hancazivocich - no Honzík mě v závěru česal hlavičku a pak mi jí takovou třísknul kartáčem, že jsem viděla všechny svatý a jejich příbuzný 😀 😀 😀 Jojo, má pár boxovacích polštářků, nabídla jsem mu, aby si šel případně bouchnout do postele (jako do matrace), může do sedačky. Taky nechci být ubitá, aby tady ještě skákal nad mojí mrtvolou 😀 😀 😀

anta
23. lis 2010

@gina333 - dobrou chuť 😉

anta
23. lis 2010

@hancazivocich - no včera mi Honzík doma zíval a že jako děsně unavený, tak jsem s ním lítala v té zimě v kočárku a co myslíš? Už nezabral, dala jsem mu na to hodinu a když neusnul, tak měl prostě smůlu 😀 😀 😀

ined77
23. lis 2010

ahojky 🙂 ,
zdravím v poloběhu 😅 .
jako děs prostě...včera jsem vypadla z baráku v 7h , nazpátek dorazila po 13h a do 19h jsem se nezastavila.jak dostihový kůň...kobyla 😝 .
jinak teda popořadě...noci stejné, ukńourané 😖 .kdyby aspoń v noci spal ☹ a já taky 😅 .
kontrola včera v pořádku, cukr taky v pořádku....hurá 🙂 a příště nás čeká poslední utz 🙂 .no poslední''velký'' 😉 .
dnes jedu odpoledne s kamarádem do jysku pro ty regály a zbytek nákupu..peřiny a 2m žížalu 😀 .
pak to zavezeme na nové, tam musím setřít chodbu, neboť je tam strašně našlapáno od chlapů a pak zase hajdy domů...to už bude stejně čas večeře 😝 .
dnes jsem si udělala malou duševní radost..koupila jsem advent. věnec, tak už ho vidím pěkně v nové kuchyni na stole 😀 .a taky jsme pořídili ptačí budku..teda spíš krmítko a kilo slunečnicových semínek..budeme ho mít na římse v kuchyni 🙂 .zatím ji teda matýnek použil jako garáž 😅 .
jinak peru až se ze mě kouří a snad to stihnu i vše vyžehlit ať mám pak ty 2-3 dny jakžtakž klid a máme v čem chodit, teda hlavně malý 😉 .
komoru máme už plnou krabic...holky, normálně se toho začínám fakt bát 😨 .hlavně aby se stihly všechny práce...zatím teda nejvíc překvapivě hapruje časově řekla bych kamarád s kuchyní 😖 ...asi proto, že tohle se zkraje zdálo nejvíce bez problémů 😒 .ale bude to muset holt stihnout 😝 .na bytě je 6 chlapů, kteří by to měli v pohodě zvládnout, ale i tak mám z toho fakt noční můry ☹ .
omlouvám se, že to sem tahám 😔 .

tak vás jdu v rychlosti dočíst, snad bude matýnek ještě spinkat....kakal trošku před spaním, tak snad 😅 .včera spal taky jen hodinu..byl s babi, navíc naládovaný oplatkama a bůhví čím 😠 ...k obědu měl prý jen 3 lžičky polévky, no bodejť že 😖 .ráno ho bral MM sebou do hospody(otvírá se v až 10h), ale nechali ho tam brát si co ho napadne 😠 , jako vždy.jenže co nadělám, lepší takhle, než ho tahat sebou k dr. do zlína 😒 .

to se jen těším na víkend, kdy bude u babi matýnek vlastně dva dny, krom noci 😒 ...to toho normálního jídla moc nepojí...a mohla bych si uprosit ať mu nedávají samé kraviny..no však to některé znáte moc dobře 😖 .
jenže jinak ho nemáme kam dát ☹ .

já mám teda dnes náladu, jak to tak po sobě čtu 😅 ..tak se omlouvám 😔 🙂 .

prchalka
autor
23. lis 2010

Tak uspáno 12.45, modlím se za to, aby jí zas nepopad kašel! Ráno dostala opět Stoptussin a dělám sirup z černé ředkve. A opět jsem šla pro radu za doktorem na net, jestli se to vše může táhnout k zubům, tak snad mi neodpoví: "musíte se hlavně uklidnit" 🙄
Nějaký erupce ty děti ne? Včera jsem schytala facana přes tvář a pak ještě 2x, i přes to, že jsem jí napomenula a fakt šeredně se dívala! Brala to jako hru a ubalila mi zase! Měla jsem 100 chutí jí vlepit taky. U nás se toho stále a stále nechápe a já jí zase nechci mlátit pokaždý, když mi něco udělá, aby to nebrala tak, jakože je to "normální" 😒
@ined77 Stěhování to byla hrůza, my to stihli vše za 1 den, ale teda vůbec mě to nebavilo. Radši bych makala taky, ale musela jsem JEN čekat s malou v poloprázdném bytě a pak poprvé koupat při světle svíček, protože jsme ještě neměly světla. Snad to dopadne všechno na 1* u vás 😉 Koukám, že u vás taky zabedněno, co se výživy týká. Já to prostě nechápu a je mi z toho fakt dost smutno a někdy i špatně, když vidím, co jsou lidi schopný tomu malýmu děcku dát! ☹

anta
23. lis 2010

@prchalka - ahoj, tak ty taky patříš mezi týrané matky? To snad je nějaká viróza či co? 😀 😀 😀

katzi
23. lis 2010

ahojte,

jsem se zasekla nějak na MMB- třídila jsem svůj šatník a něco tam naházela, taky sháním zas něco pro Aduš...Noci u nás pořád dobrý, ťuk ťuk. Stejně jsem ale pořád jaksi unavená, mě už nepomůže ani svěcená 😀

prchalko: cítím s tebou 😢 Úplně chápu jak se cítím po takových nocích - člověka to nedeptá jen fyzicky, ale především psychicky 😖 Tak snad bude zas brzo líp.

anta: jéé, u vás sněží 😵 Já chci taky 🙂 Tady je jen šedo šedo tma, ten sníh by to trochu snad rozzářil.

lehna: teda červená z nosu ti tekla? To je skoro případ pro sociálku - jako ne týrané dítě, ale týraná matka dítětem 😀

ined: teda jen to čtu, tak chytám stres a potím se za tebe 😝 🙂 Musí to být hroznej zápřah, a ty ještě navíc těhulka 😖 Myslím na tebe ať to zvládneš a ať už sedíš s nožkama na stole v novém, naklizeném bytě.

katzi
23. lis 2010

jo a ještě hancazivocich: jj, to jsem psala já ten postřeh o tom, že ty děcka nesmí jít do postele moc unavený, pak ta noc stojí tak za prd. Dřív jsem se ji snažila utahávat, lítala s ní po venku, vymýšlela programy. To teď dělám taky, ale tak nějak s citem a jak se mi chce 🙂 Kolikrát když je teď tak hnusně, sedíme půl odpoledne u DVD, pak jen oběhnem chviličku barák a zas domů. A světe div se, ona v nocí spí líp než když lítávala celý odpoledne venku 😕

jenny2009
23. lis 2010

Prosim vas ak mali vase deti pri prerezavani zuba stolicky hnacky ako casto sa tieto vyskytovali?
my sme mali dva dni teploty 38,5 dnes je to uz bez ale tie hnacky sa mi zdaju nejak casto a skoro nic nepapa len rozok, tycinku a caj uz druhy den.

dakujem za odpoved.

ined77
23. lis 2010

téda, tolik nekacecáno 😀 ..no jo, zimní provoz že 😀

mě matýnek taky bije 😠 😢 ...dušu bych z něho mohla vytřást a prd to bude platné 😝 😅 ..ale někdy už se fakt tak tak držím mu to nevrátit 😨 .
sníh? chci takýýý..u nás leda tak prší a prší ☹ ..no jo, východ 😝 .

@katzi 🙂 ..nohy na stůl hodím možná tak nejdřív za 5 let 😀 .než se zabydlíme budou vánoce a než kdesi cosi, už se ani nezastavím 😝 😀 .
jako fyzicky dvě děti budu snášet myslím v pohodě, ale psychika na tom bude hůř 😅 ...už jsem se dívala po nějakém homeu na nervy 😀 .
jako ano, ty fotečky opravdu dlužíš!oboje 😉 😀

jinak super, že adélka tak krásně cvičí a nočník bomba! 😵

nějak to shrnu...mám výpadky paměti 😀 ...
oslavy mám taky ráda, ale ne nějak mega velké 😉 .

@prchalka 🙂 ...jo, my to měli minule taky za 1,5 dne v pohodě dá se říct hotové a bydlelo se...jen jsem teď nervní z těch prací a hlavně..nemůžu dělat tolik co bych mohla normálně 😖.navíc pak ten další týden bude MM doma jen jedno odpoledne 😒.jinak já jsem schopná si přestěhovat nábytek po pokoji i sama 😀.ale s bříškem nechci nic riskovat..takže budu jen uklízet, umývat a pod.

jééé, matýnek

prchalka
autor
23. lis 2010

@jenny2009 My vždycky taky tak 2-3 dny teploty a když je má, tak taky nechce jíst - zrovna před asi 10ti dny. Ale hnačky nemáme, na to netrpíme, tak nevím, ale podle projevů je to u vás 100% k zubům, tak asi v "normálu" 😖

ined77
23. lis 2010

nějak už víc nestihnu, ale spinkal aspoń pěknou 1.40 😉 .
teď to tu budu bohužel nějakou chvilku zanedbávat, tak se nezlobte 😉 .
tak všem krásný den a mějte se všichni moc krásně a marůdkové ať jsou brzy jako rybičky! 😵

hancazivocich
23. lis 2010

@jenny2009 - my u čtyřek řidší stolice asi tak maximálně 3x denně, taková hnědožlutá kejda... Teplota byla, ale tak dva dny a mělo to hlavně, když snědla mlíko.. Náhlé zelené kaku a teploty - fakt může být salmonela - hlavně, aby ti prcek pil. Pokud je to 6x a víc, tak to podle mě k zubům nebude. Ale na druhou stranu - jsou maminky, které ti řeknou, že u zubů jen přebalovaly...
A taky - když malá měla kaku u zubů, tak byla normálně veselá - lítala, pila a tak.. Pak se střídaly chvíle, kdy byla ,,na ránu" - ubrečenec, chovanec, atd... Ale nepůsobila nemocně...

@prchalka - člověče a nemáte to nakonec z mlíčných výrobků? Ten kašel (zahlenění a bobek) atd.?

anta
23. lis 2010

Tak dítě spí, jakmile usnul, tak jsem teda šla rychle domů, venku je zimina brrrrrrrr 😉

prchalka
autor
23. lis 2010

Tak my spaly skoro 2h v klidu, pak probuzení - kašel a brek a lítost ☹ ☹ No hrůza! Chovala jsem a chovala a pak že chce čůůůrat, opět lítost na entou, moc se mi jí nechtěla uřvanou svlíkat, ale souhlasila s nočníkem a ....... udělala tam bobek, po dlóóóóuhých měsících 🙂 🙂
@hancazivocich Vím, že tu anta zmiňovala, že vyřadili mléčné výrobky a že je to u nich lepší.
Myslím, že opět jsou 2 strany, někdo říká, že mlíko zahleňuje, někdo ne.. je fakt, že jogurty a smetánky už jíme. Ty myslíš, že by ten kašel mohl souviset?!?!?!?!?! 😕 ☹ Ale proč by to bylo až teď u 5tek??

jenny2009
23. lis 2010

@hancazivocich

on je uplne v pohode teploty mal vlastne len jeden vecer a jeden den, nasla som ze zelena hnacka je sucastou prereazavania zubou , tak neviem dufam teda ze do zajtra sme fit. dala som mu endiex on je sice od 6 rokov ale ked sme mali raz baktera tak nam ho dali a zabral velmi rychlo len male davky.

ja som tiez mala dojem ze zuby a hnacka tak maximum 4 krat ale tak ktovie....... doteraz sme neriesili ziadne choroby a teraz sa nejak nevieme vysomarit zo vsetkeho 🙂))
ahojte a pekny den este.