Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

kadlecova.misa
17. dub 2010

tak ať...to mi vypdadlo . 😀

kadlecova.misa
17. dub 2010

vypadlo..já snad už dneska vůbec neumím psát. 😀 😀 😀

gina333
17. dub 2010

davam jej zatial po lyzickach ten cajik, poo jej skusim dat z flasky. moc to nechce pit, osladila som to sice Glukopurom ale nie je to jej ovocny cajik. 😉

gina333
17. dub 2010

viktoriakarin: vitaj v nasej particke. 😉

Sophi uz spi, chudatko moje zaspalo hned, ved ani sa necudujem od rana vystresovana. 😒 aj tak je taky chrustik, sa bojim aby my potom papkala. ☹ ☹ Poo jej dam roztek, len ci to bude chciet a ked sa dobre vyspi a nebude grckat uz jej dam aj z flasky caj, len aby ho pila, lebo po lyzickach davat je riadny boj. ☹ ☹ Ani von dnes s nou nepojdem, a to konecne je krasne slniecko, hadam do zajtra je bude lepsie. 😉 😉

prchalka
autor
17. dub 2010

kadlecova.misa: Ahoj, taky si říkám, jestli je možný takhle spát, když byly noci, co se ani na chvíli nezastavila ☹ ☹ Možný je už fakt všechno. A pokud ti spí pravidelně ještě 2x denně, tak si to snad dospí. Akorát je člověk trochu mimo a děti přes den protivný 😖 ☹
viktoriakarin: Už jsme si tu taky zvykly, ale všechny noci nejsou tak špatný. Já se teda budím i 5x za noc a pořád, když už by spala malá, vzbudí mě kdeco a nebo ona svým brečením ve spánku.. ☹
gina: Fiha, kde k tomu chudák přišla? ☹ Tak už to snad bude dobrý!

prchalka
autor
17. dub 2010

Půjdu asi pomalu vše připravit. Myslím, že dneska se vylítáme, páč by to mělo být venku..No to si zase odpočnu. Oči pořád na stopkách, kde a co vyvádí.
Uhoupáno naštěstí 11:30, jsem zvědavá, kdy se rozmyslí vstávat, snad nedá jen hodinku.. pá

kadlecova.misa
17. dub 2010

Holky potřebuju poradit: malá mi asi už 14 dní blbě jí i spí. Odmítá veškeré jídlo,přesnídávky ,kaše,obědy..vše. Vždycky se mi do ní podařilo aspoň něco dostat: ale dneska a včera večer už ne..i když nejedla přes 4 hod a má hlad..nejí..jen vypije mlíko. ach joooo, já se už zblázním, je protivná,nejí.....vůbec to není ona..myslíte že to jsou zuby??žádný nevidím. pije pěkně. 😝

matova
17. dub 2010

Ahojte, u nás bola napriek zlej prognóze noc super, bol hore len o 4h na mlieko, vstávali sme o 6h.
Cez deň klasika: mrzutý, a bez nálady. Po otázke či chce ísť za Matúškom kýval áno 😅. Boli sme tam hodinku, síce je Matúš starší od neho o 8mesiacov, je to veľmi milé dieťa a vcelku kľudné- teda neagresívne takže sa zasa trošku viac zblížili 😉. Horšie je že malý si rýchlo zvyká a to tam teda nechcem behať každý deň- obed sme mali našťastie zovčera.
idem si to tu dočítať...

matova
17. dub 2010

kadlecova.misa: ahoj, tak na toto ti najlepšie asi odpovie gina, jej malá je mizerný papkáč len ja si nepamätám či má vtedy napuchnuté aj ďasná alebo ani nie...
gina: no chúďatko malinká ☹ . Dúfam že ti už nebude zvracať, keď už pár lyžičiek čaju zvládla...Naposledy čo tu zvracal šimonko tak on ani čajík nechcel piť- normálne po jednej lyžičke išlo zasa všetko von...Dúfam že sa ti z toho rýchlo dostane 😉 . Keď nebude chcieť papať nenúť ju ani, existuje aj také "mlieko" čo sa v takých stavoch môže piť, ke)ď sa normálne ešte nemôže, len neviem ako sa volá, potom je aj ryžovo-mrkvová šťava- tiež dobrá na žalúdok a zvykne sa dávať aj čistý ryžový odvar- ryža sa varí vo väčšom množstve vody do rozvarenia, pije sa potom tá voda, len či by ju pila, má to neutrál.chuť, no možno tiež by sa dalo osladiť 😉. Ozaj a včera som ešte zabudla, všetko naj naj naj!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
sherry: my sme zatiaľ tiež sami ale poobede čakáme návštevu- švagriná s rodinkou, má síce dve holky, ale spestrenie je to pre nás fajn 🙂. A čo tie očáky, už sa konečne derú? náš stále nič 😀 😝

matova
17. dub 2010

zabudla som ako vždy- malý spí od 11:50.

prchalka: je mi ľúto zas tej vašej noci... 🙄 . Ale ona to určite rozchodí 😉

sherry28
17. dub 2010

tak malý spí od 12:45, dělala jsem ty okna, stihla jsme jen pokojíček a ložnici(tam malý teď spí) 😉 a jdu pokračovat s kuchyní a obývákem než se vzbudí 🙂 Lukas je také po O a lítá s klukama venku a jsou všude slyšet 😀 ale tohle máru nevzbudí 😉 tak zatím

gina333
17. dub 2010

a za se grckala, riadne vela z nej vyslo, ani neviem odklial sa tolkej vody v nej nabralo, dokina vravela, ze mam prist ked este raz bude gracat ale mam jej doniet moc, ale ako ked ona necika do nocnika?

matova
17. dub 2010

gina: neviem cii más doma vrecká na odber mocu- kupujú sa v lekárni. Ked mozes posli po to svokrovcov...
skus aj tu kuknut, aj ked teraz casu nemas vobec ☹ :
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ako-odobra...

matova
17. dub 2010

sherry: tak som uz konecne pochopila preco mas este stale v pase to motto 😀 😉 😉.
vsetkým peknú sobotu, a zvlást zlepsenie u Sofi 😉

sherry28
17. dub 2010

matova: už mám nové heč 😉 😀

sherry28
17. dub 2010

gina: no ty pytlíky na moč jsou dobrý 😉 kde přišla k tomuto?a vám ostatním nic není? 😕

sherry28
17. dub 2010

gina: a má teplotu? 😨

sherry28
17. dub 2010

jen jsem odskočila, ještě mi zbývá obývák a je to 😝

gina333
17. dub 2010

teplotu nema vobec, aj dokina sa cudovala odkial to nabrala, ale ze vraj kopa viruso je aj vo vzduchu, tak sa to prenasa. Taky pytlik mam aj doma, aj som jej nalepila ale sa moc odtial samozrejme vylial, dievcatam sa to ovela horsie odchyti ako chlapcom. ☹

gina333
17. dub 2010

a este som zabudla napist, ze spala 30 minut. ☹ ☹ ☹

gina333
17. dub 2010

Baby myslite si, ze okolo tej 18:00 mozem jej dat papat cisty rozok alebo trocha ryze? A co jej dam ked sa v noci zobudi, z toho mam mindraky, lebo ju uspi a utisi iba mlieko 😒 😒

sherry28
17. dub 2010

tak mám htovo i jsem zasadila

gina: u nás zase blije Lukas, ale ten prý jedl s klukama venku nějakej šťovík, kdo ví co to bylo 😅 a kdy ti Sophi zvracela naposledy? jestli už nezvrací, tak bych ji zkusila dát k véče tu rýži a pokud dobrý, tak bych dala v noci i trochu toho mléka, pokud ji je furt zle, tak si myslím, že se ti třeba v noci ani nevzbudí(bude vyčerpaná) uvidíš sama jak to bude😉

gina333
17. dub 2010

sherry: naposledy grcala o 12:30, odvtedy aj cajik uz pila, zjedla tycinky, trocha ryze. Annag my radila, aby som jej robila mlieko do ryzoveho odvaru, vypila 90ml po mensich davkach ale je hladna ako nikdy, furt ukazuje na caj a flasku od mlieka. Cakam ci sa nedogrcka z toho, uvidim ci jej nespravim potom na noc. Cely den sme dnu, a ona je perfektna 😉 😉 😉 po 30 min. spanku sa krasne hra, beha s Natalkou usmieva sa. Ale kaka take hnackove, malinko do kazdej plienky.

sherry28
17. dub 2010

Mára zase sopluje a taky má střídavě průjem, no Lukas vůbec nevypadá dobře, tak jeho budu dneska strážit 😉 tak když sophi takhle papá, tak bych se jí nebála dát to mlíko ani v noci 😉 kdo ví jestli to není i k zubům, já si myslím, že při viróze by měla teplotu (ale nevím nejsem doktor, je možný, že je to jen střevní chřipka) 😉

gina333
17. dub 2010

sherry: aj ja tipujem tie zuby, a dufam aj ze to nie je viroza, ved je ako sidlo 😀 keby mala crevnu chripku mala by hadam bolesti a lezala by ako drevo. Veru, davaju nam tie deti zabrat,ked nie jeden tak druhy, drzim Lukimu palce aby to nebolo nic vazne. 😒

prchalka
autor
17. dub 2010

U nás se lítalo venku asi 4h, tak jsem zvědavá, jaké bude spaní. V rychlosti jsem dočetla, jdu dělat koupání.
gina: Držte se! A ostatní to samé 😉 Valím!!

petot
17. dub 2010

prchalka, matova: Pokiaľ viem, bežne na niekoľko týždňov. Ktovie, či u citlivejších nie aj na dlhšie... Niekedy môže nastať subklinické (nepozorovateľné) poškodenie mozgu, a myslím, že by nebolo ničím nepochopiteľným, keby sa prejavilo na spánku...

Nevravím, že to musí byť vždy tým. Zúbky tiež vedia potrápiť. Náš najmladší očkovaný nebol a keď sa mu zúbky rezali, tak veruže náš spánok nestál za veľa 😀

Len som chcel upozorniť na vec, ktorú rodičia prehliadajú. Naši prví dvaja mali vždy po očkovaní úplne rozhasený spánkový režim, a tiež nás to nenapadlo, prišli sme na to až "rekapituláciou".

gina333
17. dub 2010

Tak Sophi uz spi, este nikdy nesla spat pred 20:00, ale zaspinkala hned chudatko moje male. 😉 Vypila 210ml ryzoveho odvaru s UM, dufam, ze jej to neuskodi, dala som jej aj Hylak, no som zvedava aka bude noc. Len verim, ze bez grckania a hnackovania. 😲 Idem trocha poklebetit s Natalkou a pojdem si aj asi dnes cim skor lahnut.

Prajem vam vsetkym dlhu pokojnu noc. 😔 😔

sherry28
17. dub 2010

tak u nás spánek oba, Luas se ještě stačil 2x vyblinkat, ale už nemá co(chudák)a usnul. Doufám, že to má z tý trávy, tak celý den mu nic jiného nebylo, lítal, jezdil na kole atd.až po tom přišel a začal zvracet, že ho bolí břicho 😅 teplotu nemá, tak snad to nic nebude 😕

gina: doufám, že u vás bude klidná noc 😉 a u nás také 🙂

tak všem klidnou a dobrou noc 😉 😔

matova
17. dub 2010

Dobrý neskorý večer 😎 ,
to bol zas deň 🙄 , návšteva dorazila až o 16:30 a to ma teda stálo energie, aby som malého udržala aspoň pri dome- bol totiž vychystaný obísť všetky svoje trasy 😀 a vôbec ho nikto iný nezaujímal...aspoňže bolo pekne a všetci sme mohli pokecať aspoň trošku takto v rýchosti. Keď odišli, malý si naplnil svoje predsavzaté ciele uff. Dnu ho dostať to je tiež čosi...ja už sa normálne aj bojím ísť s ním skôr vonku, lebo on potom nevie kedy dosť, hoci už nevládze...Uspávanie mizéria ako posledné večery- hrozne ťažké, cca okolo 21h až.
gina, sherry: myslím na vás, aby sa už nezvracalo 😉.
sherry: 😀, keby som nepozerala kúzelnú školku, nevedela by som čo je heč 😉
ined: ako sa máte? dnes si sa ani neukázala 😕 😲
petot: dík za info, možné to iste je. Radšej by som niekedy ani nevedela čo všetko to očkovanie môže narobiť 😔, na druhej strane sa hrozne bojím zas nedávať očkovať 😖

všetkým pokojnú noc 😎