Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
6. čer 2010

ined: no teda 😢 a ten očný čo už má biely, už je kopček dosť? už sa bude čochvíľu prerezávať???

gina333
6. čer 2010

a sme hore, spala 1:10, vyrazam k svokre. 🙂

ined77
6. čer 2010

no tak snad spinká dál,asi se jen přetáčel 😨 ..a je neděle,to můžu čekat opět že madam nad námi začne co chvíli vsávat že 😒

katzi 🙂 ...i ty pařmenko jedna 😀 ...těžká rána opilcova že 😀 ...ale ne,tak to má být 😉
a hlavně!přejeme vše nej ne nej,hodně štěstíčka,zdravíčka,lásky,peněz,milující rodinu a alespoň jedno splněné přáníčko 😵 😵 😵

sherry 🙂 ..právě,o sluníčku vím,že se moc s ATB nemá chodit 😉 .snažila jsem se co to šlo jít stínem...no snad mu to neublíží 😨 ..když je škaredě,tak to člověk tak nebere,ale v takovémhle počasí trčet doma je snad hřích 😅 .
chuďátko luki,tak snad to ni nebude 😨 ...marýsek a jeho noční pikniky 😅 ...
koblížky s marmeládou 😵..i rohlíček s máslíčkem 😵 😝...také můžu 😀

prchalka 🙂 ...jen ji babi dejte 😉 ...ono to čorí jen a jen prospěje a vy si odfrknete,v klidu nakoupíte a ještě stihnete i nějaké kafčo či něco podobného 😉

gina 🙂 ...tak uvidíš no co s tou chamomillou 😉 ...vrátit se k ní můžete vždy 😉 .
to je teda šikulka klouček,že je už bez plenek 🙂 ...my začneme trénovat také co nevidět...tuším,že to bude běh na dlouhou trať 😀
jak dopadla natálka? 🙂

hanča 🙂 ...ale běž 😵 ...buď ráda,za to jaká malá je a hlavně že je zdravá 😉 .mě malý neposlechne ani zaboha,přestali jsme dokonce chodit i do kroužku 😅 ..bylo to už k nevydržení a navíc jsem si připadala jako totálně neschopná matka 😅 ...o tom jesti je dítko vychované nebo nikoliv se dá snad polemizovat po 3 roce života,ne u batolete 😉 .
rady a dobré rady pouštěj jedním uchem tam a druhým ven...já to dělám přibližně jako sherry..jsem jako síto 😀 ...a u babiček bych se snažila prosadit svůj postoj...ani u nás neplatí,že když si jednou nabije čumák,že to znova neudělá...buď ať jí ukážou jak má z toho schodu bezpečně slézt nebo ať ji tam vůbec nenechají bez dozoru jít.. 😖 ...a jed na krysy...no 😠 ...to už je celkem velký hazard 😒
hlavu vzhůru 😉 ...tak máš doma holt komediantku,aspoń máš veselo 😉 😀

matova 🙂 ...jj ☹ ...čert ví co se to v něm děje,ale je to opravdu záhul na mé nervstvo 😀 i já povídám večer matýnkovi kdo všechno už spinká...kosi,pejsci,malé děti....v tom začne na balkoně vřískat kos,na hřišti děti a v povzdálí pes 😝 😀 ...načež se má v mžiku očka jako lívance 😀 ...tak zase vysvětluju,že se s ním všichni loučí a přejou dobrou noc 😔 😀
vysoká mateřská 😀
co se sluníčka týče...já mažu krémem od prvních jarních paprsků... 😉 ...mám tam daylong 50 faktor a nový astrid 25 😉 .
mažu to co má odkryté...teď teda jen pusenku,protože chodí zakrytý a v dl.rukávku 😉 a letos ještě ani kraťasy ani tričko s kr.rukávkem neměl 😉 .
tak nakonec jsi se nevyspala při návštěvě ty..no ale vidíš,že to šimi zvládl na výbornou 😵

lehna 🙂 ...já včera odpoledne dala matýnkovi na balkon lavor s teplou vodou a kelímky...během minuty byl totálně celý zlitý 😀 .moc dobrý nápad to ale nebyl,protože mi nějak nedošlo,že bude problém ho z tama dostat pryč 😅 ..a taky že jo 😝 ...no hlavně že jsem si v klidu převlékla postele 😀
pravda...chtělo by to nějaké fotečky pipy 😀 😉

sherry28
6. čer 2010

tak u nás ještě oba chrápou 😨 stihla jsem se vykoupat, pověsit prádlo, naobědvat sama(to není zvykem, klídek při jídle) 😉

Luky občas ze spaní zasténá, no nevím co mu může být, ale tipuju, že mu o moc líp nebude, až se vyspí ☹

matova: já mažu ruce a nohy opalovákem, to co kouká z trička a kraťasů 😉jinak mají kšiltovky, což jim brání, aby jim to svítilo do obličeje 🙂 ono to sluníčko je rok od roku nebezpečnější

ined77
6. čer 2010

matova 🙂 ...má tam prd,pořád jen červené ☹ .

gina 🙂 ..užijte si odpoledne 🙂 ...to toho sophi teda moc ale nenaspinkala,tak aspoń půjde do hajan rychle večer 😉 😵

sherry 🙂 ...krásné fotečky 😵 ...ty šátky sluší každému dítku 😵 ...jak vidím tu kašnu,hned bych tam hépla 😀

něco málo od nás... 🙂
pojídání rajčátek 🙂
siesta na balkonovém schodku 😵
ráchání v lavoru 😀 ..podmínka byla čepeček na hlavičce 😀

ined77
6. čer 2010

no a ta krá.a fakt začala vysávat..takže mi matýnka jasně vzbudí 😠 😒 ..to je opravdu neuvěřitené 🙄

kadlecova.misa
6. čer 2010

Ined: to se teda Matýnek teda vzorně čachtá..to by moje malá v tu ránu byla mokrá od hlavy až k patám. Dneska jsem jí dala do kyblíku jen na dno vodu a v tu ránu jsem musela komplet převlíkat..taky máme vodnáře , i když narozeného v Beranovi. 😀
Jinak všem pěkný den.

katzi
6. čer 2010

ahojte,

dočteno letem světem, to se jinak v tomto množství a po mé absenci nedá 😅 🙂

matova: jj, nějaké fotečky sem zase brzo šupnu 🙂

ined: děkuju 😵 DVD s Míšou pořád nemám, budu to urgovat. Kdybys chtěla -mám ještě CD s písničkama Svěráka a Uhlíře, takže bych ti to potom mohla vypálit k tomu. Jj, Bridget je super, taky můžu 😵

sherry: sluničko člověku dodá dobrou náladu i přes jiné úskalí - jako u vás s tou nocí. Tak snad dnes u vás nebude žádné dobrodružství 🙂

To sluníčko je taaak bezva 😵 No teda až na to, že jsem po době "temna" pěkně ztloustla 😠 Dnes jak jsem se hodila do tílka, tak jsem se dvakrát necítíla 😝 Takže od zítřka dieta a pohyb - ale už doopravdy 🙂 Byli jsme dnes na takové venkovní akci : byla tam hudba, soutěže pro děcka, ....fajn den. Tak snad bude i fajn noc 😔 Poslední dobou ty noci pořád stojí za prd 😝

sherry28
6. čer 2010

ined: taky krásná fota 😉 Marýsek si hrál dneska s vodou na písku a moc dlouho mu v kýblíčku nevydržela 😀 a já jsem se tak nějak nechtěně opálila 😉 ale nespálila 😉

naše fota z dnešního dne

sherry28
6. čer 2010

tak celý týden budou 29°C sem tam bouřka nebo deštík, ale jinak budou vedra 😵 zítra jim vyčistím bazény a napustíme 🙂

prchalka
autor
6. čer 2010

Tak nám to prošlo, tam i zpátky usnula, ale fakt vždycky jen při dojezdu - asi to bylo tím, že jsem s ní seděla vzadu, takže celkově spala takových 45 minut za den. My v Ikea nic moc nechtěli, to švagrová potřebovala kupovat a ta si šla sama, takže my si udělali výlet, pár drobností a na závěr odměna - pak šoupnu fotku.
Odpol jsme se ještě vrátili ke švagrový na zahradu, tak tam ještě lítala, počítám, že dneska spát opět nebude 🙄 😖 no..
Dočtu někdy! Poslední zpráva od sherry mě dodělala, jestli bude 29, tak fakt umřu, to nemůžu.. 😝

sherry28
6. čer 2010

tak mladší už spí 😉 já jdu k telce, tak všem pěkný večer a klidnou noc 😔

gina333
6. čer 2010

@sherry28 : krasne fotky, zda sa my, ze z tvojich chlapcov vyrastu pracovity muzi. 😀

@ined77 : Matymu tiez chutia paradajky? Aj u nas obidv dievcata ich zboznuju. 🙂

@katzi: juj, zavidim ti, ze vecer mozes povyrazit s kamoskami. Len si to uzi, musis mat zlateho manzela, ked tak zvlada Adeli ked nie si doma. 😵

My sme dnes tiez mali fajn den. Boli sme cele poo vonku, Natali mala na sebe tielko, normalne je opalene, vlastne ako prava blondina specena do cervena. 😲 Dufam, ze ju to nebude moc palit. Stihla som aj zahradku skontolovat po tych dazdoch, skalka je pekna, ale v kvetinacoh kvety des. 😠 😠 Zajtra musim kupit nove a ist ich zasadit, bude ma to stat kopu penazi, ma porazi. 😝 Sophi rekordne rychlo zaspala, Chamomillu som nedala, tak uvidim ako to bude dnes v noci.

Prijemnu nocku. 😔

matova
6. čer 2010

ahojte, malý spal dnes na obed 1:15, tak o 5 min viac ako sofinka 😉 ,bol hore o 12:45. Zobudil sa s revom, celé poobedie bol umrnčaný, boli sdme aj v meste ale bolo to celé na figu...doma už neprotestoval že sme príliš nechodili večer po vonku...zahrali sme sa doma, včera, sprcha, mlieko- už pri ňom odpadával pomaly a pred chvíľou mi zdrhol z postele. 🙄 ☹
ach. Tak sa mi zdá že sofinka bude v jeho veku chodiť spinkať o 22, alebo už nebude spinkať cez obed, keď tak super vydrží dovečera....Ale tento výtvor 😅 ani spať ani hrať sa 😔 😢 ☹ 😔

prchalka
autor
6. čer 2010

Dneska mi usnula hned u mlíka, ještě nebylo ani 20h, no není se co divit, když dohromady nespala ani hodinu 😅
Fotky: jak chodíme na vláčky - a ta odměna v Ikee, který teda předcházela trošku vřískací scénka, než jsem to jako koupila 🙄 😅 A pak asi tak 10 minut ani nedutala 😀 😀

matova
6. čer 2010

prchalka. tak vy dnes ešte horšie 45 min- no to som zvedavá kedy ti večer zaspí. 😲

matova
6. čer 2010

prchalka: no téééda- to už je fakt veľká kočka 😕 😅 😉 . No, asi som mala malého spanie dnes tiež nechať na auto 😠 , ale čo zajtra sama spravím to fakt netuším, ja už vážne rozmýšľamn nedať ho cez obed spať, práve tu oxiduje s autami...

zuzanka26
6. čer 2010

Ahoj holky,
já sem sice nechodím, ale už vás teď pořád čtu jak s tím spaním zápasíte,ale vypadá to, že je to celkem ok nebo ne?
U nás teda pořád ne 😒 , malá usne večer kolem půl 9, ale v noci kolem půlnoci to začíná. ach jo. kdyby se třeba jen vzbudila a hned usnula, tak by mi to tak nevadilo, ale prostě ona pak má vždycky nějaký interval třeba hodinu, kdy nespí vůbec, převaluje se, kňourá a pod. Nedávám jí v noci už nic, ale nevím, jak to odbourat. ☹

Taky jsem tady četla, myslím že to psala Prchalka to o těch radách od ostatních jako nechat vyřvat apod. To mě dokáže někdy tak strašně nas.... 😠 😠 😠 tak pak se fakt neznám. Já tohle nikdy nedokázala a přesně, mám tu zkušenost, že když jsem to zkusila, třeba nechat 15 min plakat, tak pak jsem viděla, jak špatně to šlo uklidnit a jak se pak hrozně bála, že odejdu. 😨

Ach jo, navíc moje tchyně má takový pěkný řeči na mě, že mě z toho asi odvezou. Včera jsme byli na obědě a úplně jsem viděla, jak jí vadí to, že Sárinka chvilku neposedí a pořád musí někde pobíhat a něco dělat a zase jsem si vyslechla, jak byli kluci hodní- jako její dva chlapečci a že dokonce MM jak byl geniální dítě, že ve 2 letech uměl trojmístný čísla autobusů a každýho tím ohromoval. A to mám to štěstí že Sárinka celkem mluví, sice ne žádný dlouhý věty, ale některý slova už hezky spojuje. Pak taky samozřejmě jsem si vyslechla, že jsem Sáru měla posazovat na nočník už od 6 měsíců ( proboha říkám si, vždyť to ani neseděla!!!), protože teď´už mi na něm nechce sedět a když jí tam posadím, hned vstane, přitom dřív mi na něj chodila normálně, takže tchyně na mě dělala prstama strouhání mrkvičky kiš kiš. Málem jsem jí zabila!!! 😠

No prostě nevím, občas se mi zdá, že mají všichni dokonalý děti, co krásně papají a krásně spinkají, jen já mám nespavce, kterej nechce jíst. Ale nějak mi to začíná být fuk, protože pro mě je moje dítě úplně nej nej na světě a je to můj ňuňíček.

😀 😝

Tak jsem vás tímto jen chtěla pozdravit, občas nakouknu a něco napíšu, Jsem ráda že tady tahle diskuze je, jsou tady aspoň normální holky s normálníma dětma 😉

matova
6. čer 2010

malý furt nespí, behá tu dobitý energiou neviem odkiaľ 🙄 ,najhoršie že keď si ja idem do izby ľahnúť, hneď reve a sadnúť si tiež nesadám, lebo sa na mňa váľa 😝

katzi
6. čer 2010

dnes tu ještě nakukuju, s oteplením zas začínám koukat po nějakých letních hadrech, no zas beztak prd koupím, ale tak snaha byla 🙂

gino: jj, MM je zlato a s Adu jsou už sehraná dvojka 😉 To naštve ty kytky, že ti je deště zničily 😖 Mě naštěstí vcelku přežily, teď jen aby přežily moji péči 😀 To sluníčko je zrádný, já jsem se taky docela chytla v obličeji - jdu hned do červena 😝

matova: teda uff uff, šimi ti zas dává zabrat 😒 Ještěže pak spí dobře v noci. S tím nespaním přes den -aby pak nebyl moc přetažený a nebylo to třeba ještě horší 😕 No těžká rada jak na něho. Udělej to jako já - lehni si s ním do postýlky, z té ti neuteče 😀

prchalko: čorí je mlsoun 🙂 Adeli taky dnes spořádala zmrzku - zalepená až za ušima, ale maximálně spokojená 🙂

zuzanko26:u nás teda se špatným spaním i nadále neverending story 😒 🙂 Pár nocí třeba lepších (ale rozhodně ne spaní v kuse až do rána, vždycky tam min. 1x jdu) a pak jsou zas noci, kdy tam jdu třeba 4x 😝 Ani já nevím jak to odbourat 😖 S tím vyřváním - taky si myslím, že to není všelék. Některý dítě se prostě bude budit i kdybys dělala cokoli. Teď mi zrovna říkala kamarádka, co má dvojčata : jedno spí krásně až do rána, druhý se třeba 6x za noc budí. K oběma přistupuje od mala úplně stejně, dělá stejný rituály atd. atd. a to jedno prostě spát nebude. Na tchýni a její blbý řeči se vykašli 😉 🙂

sherry28
6. čer 2010

prchalka:i u nás znrzka boduje, nevím o něm min.deset minut, po těch deseti minutách vypadá jako by tu zmrzlinu vyráběl 😀 ale hlavně, že je spokojený 😉 🙂

gina: Luky je pracant od mala, o něj strach nemám, ten se práce nebojí a Mára se opičí po něm, tak aby mu to vydrželo 😉

matova: no jo ještě je vidět, musíš počkat až se setmí 😉 my zažíváme při uspávání přímo boje 😅

prchalka
autor
7. čer 2010

Dobré ráno,
tak usnula, jak jsem psala před 20h, to bylo super a nevěděli jsme o ni do 4.40!!! - zase jedna super noc, ale probudila se bohužel ve špatný čas 😅 😖 pak jsem si jí vzala ještě na postel, kde vytuhla tak kolem 5.30 a teď ještě spí, ale už se převaluje, takže myslím, že poo to bude horor 😖 🙄

sherry28
7. čer 2010

dnes deštík po hicech 😉 aspoň se mi zalije zahrádka, před těmi vedry

jinak už jsou tady z bagrama a jdou na to hřiště 😅

Mára se poslední dobou budí kolem desáté večer, ale hned většinou zase vytuhne, ale pak spí až do rána a dneskauž vstal před šestou a je nesmírně umrčenej, od doby co vstal mrčí ehm ehm ehm a natahuje ruce a ukazuje všude a vzteká se 😅 pomóc to bude den, MM je ještě tady než pro něj přijedou, tak chystám Lukyho, ale co bude pak nevím 😨 ☹ 😅 😕 😉

gina333
7. čer 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : super noc, super foto. 🙂 🙂 Sophi este zmrzlinu nejedla, zatial iba kornut, ale musim vyskusat ked vravis, ze ste mali 10 minut pokoja. 😉

@sherry28: Sophi dnes spala do 6:15, ale vcera veru pred siestou, je to strasne skoro, ani neviem co ju preberie, ved vsade je ticho, mozne, ze to slnko vonku. 😵

@zuzanka26 : no nase dievcata si kludne mozu ruky podat, ani moja Sophi nespi, neje, nekaka do nocnika. 😉 😉 A myslim si, ze tu nie sme sami, snad by si to mala dat svokre precitat. 😀 A z jej reci si veru nic nerob, treba mysliet pozitivne, bude aj lepsie. 🙂

My sme mali zase zlu noc, bola hore o 23:00,24.00,03:00 a vstavala 6:20. Asi jej dnes nasadim zase Chamomillu, uvidim ci zaberie. 😉

sherry28
7. čer 2010

gina: to mě mrzí, že Sophi tak špatně spí ☹ nechceš ještě dva dny zkusit než znovu nasadíš chamomilu? 😉 No jasný, jestli ji ta chamomila zabírá, tak u ní zůstaňte 🙂 a po té chamomile je to lepší 😕 nebo je to taky jak kdy 😕

gina333
7. čer 2010

sherry: no ked som jej davala Chamomillu, budila sa 1-2x, takze to bolo lepsie. Ja neviem preco sa budi, cele poo je vonku, unavena je dost, mala by spat, tak fakt neviem. 😒 Stihla som pozehlit, umyt 2 okna, lebo ich mam strasne zaspinene od dazda. 🙂 🙂 Este, ze my to Sophi dovolila, sice sa motala okolo mna ale v pohode som to zvladla. 😉 😉

gina333
7. čer 2010

vcera som zistila, ze Sophi ma iba jedno triko s kratkym rukavom, nemame ziadne kratasky, len suknicky a tielka. 😒 Takze dnes jej musim nakupit letny satniky. 😉

sherry28
7. čer 2010

i já jsem nakupovala klukům obleky 😉 za Lukyho jsem dala 1000,- a za Máru 600,- 😅

gina333
7. čer 2010

zeny, si predstavte, ze oproti nam cez cestu, na parkovisku, presne pred svokrinym panelakom rozlozil cirkus stany. 😵 😵 Bude tam rytiersky turnaj na konoch, prave stavaju sapito. No svokrovci su nadseni z konskeho smradu. 🙂 😀 😀

prchalka
autor
7. čer 2010

Tak jsem zde. Po 9h jsme vyrazily pěšky ven - musela jsem ji znavit, tak chodila skoro hodinu a půl. Vstávala 6.40 teda s nevolí, nemohla se probrat 😅 a usnula v 11.15, tak to jsem dobrá, ne? 😉 A hodná byla, šla a šla, i za ruku a máme dobrou historku! Všude jí zajímají kamínky, jak mají lidi kolem baráku a našla takový úplně mrňavý, nějaký drcený a začla mi je podávat, tak jsem si dřepla a říkám jo, tak ať dává, stejně je pak hodím zpátky a najednou - hukot, gripen... malá pustila všechno co držela, já taky a vylítla mi až na hlavu. Ještěže jsem jí chytla a sama si nesedla na prdel 😀 Jak panečku hned poslouchá maminku 😀 Tak jsem jí chvíli nesla a pak šla zase sama a vždycky jen chtěla zase kamínek - tentokrát už větší, tak zas letadlo, hned se mě chytla nohy no a takhle jsme postupně došly domů a pak už měla v rukách 2 šišky a když něco letělo, tak už si jen jakoby zacpávala uši nebo držela hlavu 😅 A když je někde nějaký hluk - sama sebe uklidňuje... "nebóój" 😀 Ovšem u gripenu ještě ne, to už je moc! To ani nebóój nepomůže 😅 😀 A blátu říká "játo" 😀
Já pro změnu dneska u nás v lékárně objednala Viburcol, už nemáme. A jak mi minule došlo to mlíko, tak Hajaju tam mají taky, tak pro příště 🙂