Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
13. črc 2010

@sherry28 - přesně tak, rychlovka 🙂. hele já našla do bazénu toto, tak to by asi šlo 🙂 http://www.virive-bazeny.cz/kids-care-bazenova-... .
jsem tam právě psala dotaz jakou by mi doporučili chemii pro děti, tak mi napsali,že tu kyslíkovou,že tak nezatěžuje organismus a nabídli nějaký set ze dvou přípravků za 600,- tak mi to přišlo dost a pak jsem tam objevila toto,tak to asi objednáme.

@ined77 - jejda, Matýnek moc nepospal, snad ještě usne. A budík teda tak brzy 😔 . taky občas míváme.
Na neurole se nás ptala jestli nás Štěpi zlobí,tak jsme říkali,že o, že je dost protivný, vzteká se, nespí. tak nám řekla,že to je teďka takové zlobivé období a nespavost, no, prostě to tak někdo má, jedno její dítě bylo taky takový nespavec,tak mě fáááákt uklidnila 🙂
Jej, pád ze schodů, toho se u nás hrozím taky, máme schody taky.

a u nás je zataženo a bue bouřka.

sherry28
13. črc 2010

@ined77 jojo Marýsek je strašně ukecaný kluk, ten všechno poví, ale málo co mu je rozumět, většinou slova všechny přehazuje pozpátku 🙂 staršně rád si povídá s cizíma lidma, zastaví u nich a začne jim vykládat, přitom rozhazuje ruce a je strašně důležitej😀 u mamky o víkendu jsme byli na pivku v hospo(já limo)a přijeli tam hasiči, když jsme došli k babičce domů, tak hned jí vykládal, cituji: "Boli tam haiči" 🙂 a celý večer než usnul to povídal a ráno jak vstal tak zase 😅 u vás na Moravě by měly být stále vedra 😒 a bouřky přijdou časem od nás, fota nové hodím, během dne, mám i fotky z víkendu, tak je tam chci doplnit 😉 ale tvoje bříško jsme ještě neviděli 😵 tak šup sem s ním, pěkně od začátku, ať vidíme jak roste 😉

sherry28
13. črc 2010

@lehna to tedy je dobrá cena a líbí se mi to, že je to i citlivé k dětem 😉 taky koupíme a přibližně 14dní čistý bazén, to jde 😵

marcelka123
13. črc 2010

Ahojte kocky 🙂

Som sa len tak mrkla do tejto temy co nas caka a veru vidim, ze to bude ina parada, tie zubky a tak.. Mala ma este len mesiac a teraz ma take obdobie, ze ani papat poriadne nechce, len cucka a casto a a neviem ju to nejak odnaucit, najest sa raz a poriadne a zaspavat chce na ruchach a s cicikom v ustach a ja nemam cas potom nic robit, lebo spi chvilku... Neviem ako si s tym poradit..a citam, ze to bude s tym spanim este horsie?
Kedy zacinaju rast zubky? A tiez som citala ze riesite nocniky. Od kedy sa deticky maju ucit na nocnik?

sherry28
13. črc 2010

@marcelka123 zoubky rostou každému jinak 😉 někdo má už ve dvou měsících zuby nekdo první až v deseti i déle 😅 u mě první syn ve čtyřech měsících, druhý v pěti 🙂 Zkoušet na nočník, záleží jak ty se cítíš a co na to prtě 😀 většina mamin to zkouší kolem roku, některá už, když umí mimčo samo hačat 😉 já začla nedávno, začátkem prázdnin 🙂 uvidíš sama jestli ti tam bued chtít malá sedět nebo to budou boje, můj první syn to pochopil až ve druhém roce 😒 dřív nechtěl a vyváděl, tak jsem to vzdala, pak si řekl sám 😉

prchalka
autor
13. črc 2010

U nás se ještě spí 😝 a to jsem měla ve 12h strach, že už nezabere, jak se probudila.. 😅 No už by to stačilo!!

prchalka
autor
13. črc 2010

Tak se zase probrala najednou z ničehonic posazením - stejně tak to má asi v noci.. 😖
@lehna Takové období, jo? No už je dost dlouhé, ne? Za chvíli i my budem slavit rok... 😝

ined77
13. črc 2010

holky u nás spánek nakonec 3h 🙂 , ale po 40 minutách se tvářil, že chce vstávat, což jsem rezolutně zamítla 😎 😀 .
a překvápko po probuzení veliké!bouřka jako prase, i kroupy, hurááááááá 😀 ...teď to tady profukuju a je to jako na větrné hůrce,boží.... 😀
snad ještě dočtu 🙂
zatím všem pěkné odpoledne(kdyby náhodou) 😉 🙂 😵

ined77
13. črc 2010

@sherry28 🙂 ... 😀 krásně mluví marýsek...matýnek se snaží,ale ještě slova nespojuje 😉 .to přijde 🙂
no hele moje bříško jo?myslím že není o co stát 😀 ...takový měch 😝 😀
ale jo, něco vyfotím a dodám, ať neskrblím 😉 😀
bouřka se musela udělat z vedra, však taky bylo 😕

@lehna 🙂 ...jj, tohle přesně mi na neuro řekla dr. taky...nic nového a povzbudivého 😅 ...no co už, máme živé dětičky 😀
jj, já z těch schodů měla dlouho strach a nakonec to přišlo, ještěže se nic nestalo 😨

no co jsem říkala,. už tady zase sluníčko šajní 😝 ...ale v dálce je pořád černo, tak třeba se to ještě stočí 😉 😀 ...lidi neví co chtějí 😅 ...viz já 😉

dicinka1
13. črc 2010

ahojte..moja mala zle spinka posledne noci..pripisujem to zubkom,ale zatial ich nevidno..ma dve horne,a 4 dolne..je možne že ju boli to prerezavanie?aj ked jej zubky ešte nevidno?inač si to vysvetlit neviem..

sherry28
13. črc 2010

tak jsem tam hdila fota zatím jen bříško, zbytek až bude malý spát 😉
@dicinka1 ono právě nejvíc bolí to prořezávání ☹ to je nejhorší vyklubat se nad dáseň 😅 a to máte docela skluz se zoubkama, ale ono to teď půjde zase o to rychleji 🙂

sherry28
13. črc 2010

tak spí od 19:50, dnes opět spal od 11:40 do 14:45, takže tři hoďky 😒 a teď už mě zase tahal do postele 😅 na něj to teplo teda působí hodně, i když ven většinou chodíme až po třetí 😕 no hlavně, že spí dobře i v noci, že se nebudí 😉 hezky všechny spinkejte 😔 😔 😔

prchalka
autor
13. črc 2010

Dnes byl fakt příjemný den, co se počasí týče. Navečer jsme ještě vyrazili na pifko, bobina muchlala a tahala po cestě u jednoho domku šťěňátka, tak byla vodvařená 😀 v hospůdce docela hodná, držela se u nás.
Ale odpol - sedíme venku a jak jsem opřená o židli, tak ona z druhé strany stojí a hlavou mydlí záda a docela dlouhou dobu. Říkám jí - nechceš čůrat, kakat? Odpověď je NEEE! A snad za 20 vteřin za mnou, na terase ležel........bobeš 😝
Usínání se mi zdálo, že bude OK, ale nakonec jsem tam musela být docela dlouho, už jsem myslela, že zabrala, jdu jen vedle do pokoje a... už se ozvala. Takže od mlíka až do opuštění postýlky asi 40 minut tentokrát.. 😖
Dobrou 😔 😔

matova
13. črc 2010

dobrý večer 😎 ,
Tak ako čítam každý deň, my to máme úplne posunuté od vás časovo...na to že včera išiel malý spať o 22:30, vstával o 7:30, v noci bol hore, ale len raz. No poobede zas až o 13:30, a večer zaspával hrozne dlho (a to bol vybláznený v bazéne), až 1:30 😝 , ja už som myslela že asi z kože vyletím...nakoniec zalomil o 22: 00. 🙄 ,a teraz by som žilááááá 😀 .
ined 🙂 to j u mňa asi už nočná eufória z toho že spí 😀. Ale prvé tri mes. som bola hrozne unavená 😉, to je fajn že sa snažíš ísť skôr spať...mňa štve že ani vnoci sa mi nedá zaspať 😠 😕, bude mi to chýbať neskôr...
lehna 🙂 : super že štepi je v poriadku 😵, aj nás to čaká- neuro- v augute, ale už teraz viem že to nebude o.k. on totiž je jak baran a opakovať slová nebude, ani sa nesnží rozprávať, po trojkách už pomalinky začínal a jak sa derú päťky takten cumeľ zas nechce dať z pusy a je to v keli...už vidím ako mi to dr. zožerie že kôli zubom nerozpráva... 😢
tehuľky 🙂 : došiel mi balíček z mmb- kupovala som nové nočné košele a pyžama na kojenie a páčia sa mi 😵

ja som mala tiež dnes veľkú chuť na špagety...ale kôli malému som nerobila, akurát hustú zeleninovo-ryžovú polievku- trochu zjedol, inak celý deň zas takmer niič ale ani piť nič nechcel...večer sa aspoň napráskal vločkovej kaše a pred spaním 3 dcl mlieka 😕, keď bude piť aj vnoci tak nám hrozí "prietrž" a plienkový gel v posteli 😀 😀 😀.

dobrú noc, idem niečo ešte zjesť 😉

prchalka
autor
14. črc 2010

Dobré ráno,
no já taky opět nemohla moc spát 😠 😢 škoda!
Čorízo občas kníklo, vstávačka v 6 a ráno.......úplně suchá plínka 😕 😕 😨 Tak buď nějaká horkost k zubům, ale teplá moc není a nebo úspěch 🙂 A od 6-7h si 2x čůrla do nočníku 🙂
Až jsem z toho zapomněla, co jsem ještě chtěla 😅

zuzanka26
14. črc 2010

Ahoj holky,

u nás noc hrozná, buzení snad každou hodinu na pití, já vm, že je vedro, ale tohle bylo moc ☹
Navíc nočník u nás vůbec nehrozí, hned vstává, čůrá po troškách každých 5 min a klidně na koberec. Sice pak křičí že čůrala, ale to je už pozdě.
@prchalka to vypadá, že už to začíná chápat s tím čůráním, tak to gratuluju. 🙂

katzi
14. črc 2010

ahojte,

zdravím z prázdnin u mojí mamky 🙂 Moc se teď na net nedostanu: do čtvrtka má tady s náma dovolenou MM, mamka i brácha, tak nechci být nespolečenská a jsem ve volnu s nima 🙂 Jinak noci u nás teď hrůza: kombinace vedra + toho že leze poslední trojka + že spíme v jedné místnosti s Adeli. Ve čtvrtek odjede MM, tak se odstěhuju jinam a snad se trochu dospím. Přes den hodně bazénkujem a k večeru až je chladněji výletujem na kolem.

Snad vás časem nějak dočtu ať jsem v obraze co nového tady. Zatím pa pa.

sherry28
14. črc 2010

krásné dopoledne 😵
my měli hroznou noc, Mára se vzbudil v půl dvanáctý a nechtěl spát do dvou kňučel, plazil se no zkrátka byl podle mě přespalý 😉 Luky ho vystřídal zase od dvou 😅 kňučel a kašlal, takže vyspaná nejsem, Mára budíček v šest 😅 po obědě přijde MM a já pojedu na KO 😉
@matova hoď jsem odkaz jakou jsi koupila 😵 taky si teď vybírám 🙂

prchalka
autor
14. črc 2010

Už vím, co jsem chtěla - pobavit vás. MM se svým přítelem rozebírali, proč jsme se od doby, co jsme na mateřský změnily, proč jsme nervózní a podrážděný, bez nálady atp.. Prý nevidí důvod, proč bychom měly být... Nárok by na to prý měli mít oni 🙄 no, myslím, že to stačí, ale k smíchu to moc není...
A ještě jsem chtěla říct, že kdybychom neměli tatínka, čorízo by mi asi rychle nějakýho opatřila. Dneska šli kolem 2 chlapi ze stavby (každý sólo) a ona k nim a "ahoj, dobrý den, pápá..." 😅 vtěrka jedna 😀 Tudíž pak zdravím i já 😅 Taky u vedlejšího baráku asistovala paní pošťačce... a teď si cucá špinavý palec u nohy 😀
Tak zas jdu, přišly jsme z venku a na chvilku jsem jí pustila bebe tv, abych si mohla aspoň chvilku sednout, páč venku jsem makala - k její velké nelibosti.

kadlecova.misa
14. črc 2010

😝 ahoj holky, u nás taky noci stojí zas za prd. Malá se budí, co chvíla, 1x na mlíko...rostou ji 2 dolní zuby..v tom vedru.Taky blbě jí..vetšinou jen mlíko...ještě že dobře pije.

sherry28
14. črc 2010

@prchalka zrovna včera jsem se bavila s MM, říkal, že mám pohodu, že sedím celý den u netu a nic nedělám 😀 😠 tak jsem mu řekla, že si tu pohodu klidně s ním vyměním, ať jde na MD já půjdu do práce 😀 ale myslím, že nemá šanci, tu hodinu co je s malým, tak je nervní, když malý neposlouchá a pořád něco vyžaduje 😀 a já to mám od rána, ale jinak si dělám co chci, však jsem mu to všechno jmenovala(spím do devíti, pak si udělám snídani a v klidu snídám, po snídani si pustím net a telku a v klídku si serfuju a koukám😅 😀 nádobí se myje samo, vaří mi sporák sám, prádlo mi věší soused, děti mají anarchii, čistá koupelna a záchod je samozřejmostí, to tak prostě je a nikdo se o to starat nemusí, Mára se sám uspí po obídku a já se vyvalím na deku a opaluji se, večer si otevřu pivko a pohoda džez 😉

zuzanka26
14. črc 2010

holky, já jsem se asi zbláznila. šly jsme s malou na nákup, ona měla jen takový šaty na sobě a na zpáteční cestě jsem s někým telefonovala, maličká ťapala vedle mě. A přijdeme domů, já jí svlíkla šaty a plínka nikde!!!! myslela jsem, že si jí někde doma sama nějak sundala, ale nic jsem nikde nenešla, tak nevím, jestli jsem se zbláznila nebo jsem byla nějaká zamyšlená a nedala jí na ven plínu? 😅

prchalka
autor
14. črc 2010

@sherry28 Nechápu, jak některý chlap, co třeba zůstane najednou sám, vypiplá dítě nebo víc dětí nebo jde na mateřskou. Já snad z okolí nikoho takového neznám, co by na to měl.. O sobě si myslím, že nejsem zrovna extra mateřský typ, děti se mi líbí, chtěla jsem je, ale dokud jsem ho neměla, taky jsem nevěděla, o čem je řeč. Jenže asi je nám to daný se to postupně naučit, zatnout zuby, starat se a pořád s nima něco řešit a ještě přitom zůstat celý den v klidu a nad věcí..
Ona totiž starost o dítě není vidět, ten úklid a prádlo taky ne... bohužel.. No to nic, jen kdyby si chlapci odpustili takové poznámky. Silácké řeči, že by to zvládli... haha! Nevydrželi by ani týden a chudáci děti 😔

Chválím čorí, je to zlatíčko! Do oběda letěla asi 4x sama na nočník a pokaždé se povedlo 🙂 Koukala na tv, zvedla se a se slovy "nočník" pádila. Sama z toho má radost 🙂

@kadlecova.misa Co vám teďka vlastně roste? U náse se klube druhá trojka.

prchalka
autor
14. črc 2010

@zuzanka26 Neodložila si v krámě? No vidíš, takhle se to taky třeba přes léto naučíte 😀

kadlecova.misa
14. črc 2010

Prchalko: nám se ted klubou z dásní obě spodní dvojky. 😉 😝

zuzanka26
14. črc 2010

@prchalka já nevím, ona zatím fakt vůbec nevnímá to, že čůrá, je schopná to hlásit až pak a my máme doma všude koberec 😝

sherry28
14. črc 2010

malý spí 😝letím dolít benzín, pak sprcha, rychlý oběd a příprava na cestu 😉
@prchalka jojo, já si taky myslím, že by nezvládli ani týden, MM toho má dost už po víkendu a to jsem doma ještě já, takže se o malého střídáme 😅 já si ho nedovedu představit na MD 😕 buď by bylo uvařeno a uklizeno, ale děti v pyžamech a nešťastný a nebo by se staral o děti(což k němi jde líp)zábava atd., ale doma binec jako v tanku a po týdnu, bych byt nepoznala 😀 nechci se chválit nebo nás ženy, ale myslím, že ženská zvládá víc věcí najednou, proto si plánuje taky den, zatím co chlap, neumí nic naplánovat(nebo se plánu nedrží) a na všechno má dost času 😵

tak běžím, pak přijdu 😉

sherry28
14. črc 2010

@prchalka jo ještě, Čorí tady vyniká v nočníkování 😵 dáme ji všem dětem za vzor 😉 🙂

ined77
14. črc 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc tzv. točivá...matýnek se vrtěl jako hodinová ručička 😒 , jinak teda ale naštěstí spinkal.usnul v 19.50 a budík teda v 5.15 😝 ...a hned mamkooooo z kuchyně...šťáva atd 😔 😀 ...dirigent jeden 😝 .
pak jsem si znovu lehla, tahal mě za ruku ať vstávám, ale řekla jsem, že poslouchám ptáčky 😎 , tak lehl a poslouchal taky 😅 ...akorát jen si 5 minut 😀
ráno vaření, procházka při které jsem se oděla 😀 ..koupila jsem za matýnkova lízání lízátka tričko a sukni 😀 .
byli jsme i u dr. ,ale naše má dovču a byla tam hrůza lidí, tak jsme to zase otočili...mtýnek si pořád žmuchlá očka a má je zarudnuté(asi i z opal. krému, potu a tak.), tak jsem aspoň koupila kapky do oček a uvidíme 😉 .
spinká od 11.50 🙂 ...odebral se sám a dobrovolně 😵 .
obídek : květáková pol., kuře na paprice, rýže.

@sherry28 🙂 ...příjemnou cestu a pohodovou ko 😵 .mimíska pozdravuj až ho uvidíš 🙂 .

@matova 🙂 ...no já ani nejsem tak rozumná s tím spánkem, jako spíš už líná cokoliv dělat 😝 😀 .ale to je i tím vedrem...člověk je k.o. i jen z toho 😒 .
košilky? ukááááž 😀
průtrž dlouho nebyla 😀...ťukám raději 😀

@zuzanka26 🙂 ...to se krásně provětrala 😀 😀 😀 ...ovšem teď aby to pro někoho nebyl šok, když ji najde...snad byla jen počuraná 😀 😀 😀 ...

@prchalka 🙂 ...tak velká gratulace k nočníkování 😵 ..to je super 🙂 .
matýnek se budívá suchý po o spánku,ale přes noc má načuraný řádný pytel 😀 ale že by se sám dobrovolně odebral sednout na nočník, to nehrozí 😖 ...ale je to kluk.... 😉
no to jsou zase chytrácké řečičky 😠 ...já bych to dala za povinnost v mateřství 😉 ...aby si tatínek zkusil tak týden o vše starat 😝 ..to by je přešel humor 😎
MM naštěstí takévé chytračinky moc nevypouští, ale občas mu taky něco ujede 🙄 ...on to nevidí že jo...když jde s malým ven, vše udělám okolo matýnka sama...on jen vezme malého, připravenou tašku se vším, dodám instrukce a to se to tatínkuje 🙄 atd. atd...škoda mluvit 😉 ...já se jen děsím toho, že bych měla třeba ležet v nemocnici apod. 😨 ..no radši to nebudu ani přivolávat 😅

@katzi 🙂 ...tak snad se to adélčino spinkání pak zlepší 😉 .jinak se máte ale krásně 🙂 .

gina 🙂 ...tak jak? 🙂 oslavujete taky předpokládám 🙂 ...

ined77
14. črc 2010

jo a teda jsem vyfotila to svoje ''bříško'' 😎 😅
tak tedy 8tt 🙂 a ne že se mi budete smát 😎 😀 😉