Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
5. lis 2010

dneska nevařím mám ze včera, stihla jsem vytřít, utřít prach, umýt koupelnu a záchod a teď jsem tady, ale přišel Mára a děsně smrdí, takže jdu 🙂

gina333
5. lis 2010

Uz sme nazad, u zubarky presne ako som predpokladala, rev len co sme vosli do ambulancie. 😲 Nepomlo nic, musela som ju nasilu drzat, patky este neidu ani naznakom, takze si este na ne pekne dlho pockame. Ale zubky ma pekne, mame ich umyvat a davat pozor aby si nepchala ruky do ust. 😉 Stihla som uz aj povysavat, este rano som rychlo navarila spenat so zemiakovou kasou takze obedik mame hotovy. 😵 😵

anta
5. lis 2010

Ahoj holčinky, tak Honzík lítá konečně ve slipáčích a zkoušíme chodit na záchod a na nočník. Oprudila se mu tak levá noha ve slabince, že plínu mám strach dát, aby to neměl ještě horší, vzal to sportovně, protože ví, že se nedá nic dělat.

prchalka
autor
5. lis 2010

Taky přidám jednu nočníkovou story. Chtěla jsem jít aspoň o půl 11 na zahrádku, bylo krásně, ale říkala jsem si, že bez plínky. Připomínám jí to a že se nesmí počůrat a.... byly jsme tam 10 minut a už to teklo, takže zpátky domů a už jsme tu zůstaly, za jedno přijela pošta a za druhý se mi svlíkla z bundy. Jak my se naučíme chodit venku bez, to fakt nevím.. 😝

prchalka
autor
5. lis 2010

Aspoň, že teď udělala taky pěknýho bobka. A už by mohla jít spát, já už jsem docela unavená a ona od 5h doufám taky. Teď tu vaří s mističkama kolínka 😀
A v Tescu mají slevu na Tesco plínky a taky duopack Hamánek masozeleninový (2skleničky s mističkou) - za 11 Kč. Tak mi švagrová přivezla 😕

gina333
5. lis 2010

@prchalka : to pliekovanie ma tiez stve, rozumu maju za troch, rozpravat to vie a pytat sa ani za svet. 😠

MM s nou isiel von, uz davno nespala v kociku, ale hadam rychlo zalomi, u nas je krasnych 17°C treba to vyuzit. 😵

anta
5. lis 2010

Mně už ty plenky fakt lezou na nervy, takže aspoň důvod, proč se jich zbavit, i když blbej 😖 , neb chudák pláče, když mu to ošetřuju, ale snaží se být statečný 😲

ludka140281
5. lis 2010

@gina333 moja ma zajtra 4 roky a vnoci sa pocika stale ☹ doktorka vravi: len vydrzte....no dokedy? cez den sme skoncili s plienkou kd mala 14 mesiacov

anta
5. lis 2010

@ludka140281 tak to je zajímavé, že v noci to nejde.

ludka140281
5. lis 2010

@anta tiez to nechapem..ked ju zobudim na nocnik,tak strasne place a potom je akoby nepritomna a uz nevie zaspat 😖 ...ked ju len vezmem,posadim bez slova,vycika sa a spi dalej no vobec nevie,ze bola na nocniku..tak neviem co dalej..dokedy cakat,ze sa nauci? 😢

hancazivocich
5. lis 2010

dobrý den, opět po dlouhé době...
Pořád soplíkujeme - dnes je to sedmý den, ale zdá se mi to..lepší? Tak uvidíme...
Zuby zatím pořád nic - ale každý den má jednou, dvakrát nálož v plíně - až u kolen.. To samé měla u čtyřek, ale kdybyste mě zabily, tak nevím, za jak dlouho vylezly...

K čůrání - madam si tak 4x řekne, s tím, že fakt čůrá, jinak má nočník jako čtecí zátiší... A hlavně trůní, někam mě pošle a řekne - seď, ukáže na mě ukazováčkem a řekne - hapáš, čumáka, nosáka, bulet..... A děsnej smích... Jo a miluje prohlížení mimin na fotkách - přišel mi mail děti v nej pózách či jak se to jmenuje a děsně se tomu směje...
Už se mi stalo, že se řekla i v noci - o čůrání..Ale buď jsem zaspala moc tvrdě, nebo...nebo si právě cvrkla.. Ale dvakrát mi v noci čůrala do nočníku..Teď máme dvě noci plínku suchou - přes noc.. Asi kdybych na ni tvrdě naklusala, tak .... No, ale když je nemocná, tak se mi moc nechce - ještě to skousnu, no...

No - k tomu těhu a miminkování.... No, no..... Jak bych to jen tento..... 😅 😅 Třeba se taky nechám unést...Výhledově - já bych potřebovala, abych to zjistila až tak ve 4. měsíci 😀 když už má člověk ty vyšetření a nervy za sebou... Děsí mě ten pobyt tam, nevíte jak je to se žloutenkou? Jestli se opakuje i u toho druhýho dítka? My měly silnou, to mě děsí - jakýkoliv prodloužení pobytu TAM... Tfuj...bléé

Porod samotnej mě ani tak neděsí - já to fakt tak nějak zapomněla - i když vím, že v jednu chvíli si člověk říkal, že je to fakt chuťovka, vyšívaná jsem byla taky jak gobelínek, ale to nebylo tak hrozný... Jen ten přistup těch sester... Strašný ... Na to nezapomenu nikdy... ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😠 😠 😖 😖 😖 😖

gina333
5. lis 2010

@ludka140281 : ja ked som odnaucala Nati od nocneho pocikavania normalne okolo 24:00 zobudila, dala na nocnik a spinkala dalej. 😉 Sophi ta je ina salka kavy 🙂 zachod ani nocnik = cista panika. 😉

@hancazivocich : ta nadcha vas akosi dlho drzi 😒

Stihla som pozmyvat, vyzehlit a dat obed Natalke. Cakam kedy pridu a pojdeme von. 🙂

hancazivocich
5. lis 2010

Jo a včera nám pustili dědu z nemocnice.. Kvůli tomu jsem sem ani moc nechodila... A je to potvrzené - dva nádory, pustili ho domů................. zem***☹ ☹ 😢
Sice už je hodně starý, ale .... kdysi to byl ten nehlepší hlídací děda - když jsme byli nemocní ... Donesl si noviny a reagoval pouze, když slyšel nějaký hodně hodně podezřelý zvuk...

hancazivocich
5. lis 2010

@gina333 - minule ji měla tři týdny, zmizla až po antibio kapkách... Tatínka už nakazila, kámoška tvrdí, že je to k zubům, no, nevím - spíš myslím, že nee... Máte někdo soplíky u zubů? Takhle dlouho asi nee?

gina333
5. lis 2010

@hancazivocich : to my je luto s dedom 😕 a sopliky zo zubov mozu byt, ale zeby tak dlho 😲

hancazivocich
5. lis 2010

@gina333 - já myslím, že je to klasická rýma, já na ni taky trpím - mám ji tak 14 dní...Nicméně pokrok - snaží se statečně smrkat...A když jí leze soplík, tak řve - maminkoo, šušni...nebo utřřít

sherry28
5. lis 2010

@hancazivocich Mára u zubů má rýmu dva měsíce(myslela jsem tenkrát, že alergie, ale ne trojky to byly) a teď u pětek to samý 😉 jinak ta novorozenecká žloutenka je individuální, takže druhý dítko ji klidně mít nemusí 😉 Mára ji měl trošku silnější, ale domů nás pustili, akorát jsme pak museli po týdnu na KO jestli je to v poho a Eli ji neměl vůbec 😉 takže toho bych se nebála 🙂a porod ten jsem už taky zapoměla a to jsem rodila před 18dny, ale jo pamatuju si, že jsem říkala už abych mohla tlačit .... a na jedno zatlačení hlavička venku a na druhé ramínka a zbytek😉 takže byl na dvě zatlačení venku 😵 ale roztrhla jsem se blbě u močáku, poštěváku a dole u hráze 😠 ☹ 😅 😕to šití bylo očistec, ale je to už pryč 🙂

anta
5. lis 2010

@hancazivocich - no tak to je teda zpráva s dědečkem, achjo. Nevím, co na to říct, jen, že nám je to líto, když to člověk takhle ví, to je hrozný 😢 😢 Bude to chtít hodně psychických sil z obou stran ☹
Honzíkovi jdou pětky nahoře a taky prská jak kočka, hepčík sem, hepčík tam a máma je umytá 😉

anta
5. lis 2010

@sherry28 - to jsi mi připomněla, že vedle mě rodila cikánka, no už 4. dítě, rodila a rodila a prd a prd a holka jí málem slítla na zem, panč už ní nikdo nebyl, šlo to rychle 😅 😅

sherry28
5. lis 2010

@anta jo to u mě byli a pokaždé mi děti chytali 😀 vždycky byly venku hned 😉

hancazivocich
5. lis 2010

@sherry28 - no a jak ta rýma vypadala? My máme bílou, ale sem tam - žlutej soplík, ale minimálně - tak dvakrát denně...
Jo - šití.... Já nevím, nepřišlo mi tak hrozný, moje dr. sice spráskla ruce, když to viděla... Pokud si dobře pamatuju, tak jeden nástřih a třikrát trženíčko, ale nee nahoru, ale dolů a do stran - jak mi tlačiily princezny na břicho - malá měla problémy, asi se dusila či co... A pak říkal velký šéf, že to hrozně uspěchaly, že ji měly nechat dorotovat ....
Nás svítily - a to víš, hysterická prvomatka zmítaná hormonama, dítě, co vedle ní leží v ,,inkubátoru", pak to nekojení... Nevím - měla přes 200, slíbil prim, že když to klesne pod 190, můžem dom, kleslo, ale přišel jinej dr. a ten to zatrh.. No, tak hysterická scéna - že prostě domů a domů, že to máme slíbený... Přístup fakt strašnej...

hancazivocich
5. lis 2010

@sherry28 - no ehm, ty tvoje děti se rodí s 50, to moje rovnou s 62 😀 😀 - proto se nediv, že to u mě lehce ,,vázlo" 😀

hancazivocich
5. lis 2010

@anta - děkuji, nějak ..... nevím jak, ale nějak se to musí zvládnout....

anta
5. lis 2010

Tak u mě to bylo tak, že mě čaply porodní bolesti v 6 ráno ve čtvrtek a porodila jsem v pátek ve 13,20 hodin! Takže mi nějaké šití fakt už nevadilo 😀 😀

anta
5. lis 2010

Potkala jsem nedávno jednu známou (nevím, jak se jmenuje, ale na ulici se normálně bavíme 😀 😀 ), no a ta měla za 3 týdny porodit holčičku a nic. Špatně se jí otočila a uškrtila se na pupeční šňůře, její doktorka to zanedbala 😢 To je děs.

hancazivocich
5. lis 2010

já se dnes loučím, mějte se krásně, zas zkusím nakouknout..
Paa

sherry28
5. lis 2010

@hancazivocich no Márovi teda taky nebyla 50 a 56 jen týden snad 😅 a Mára měl 180 a svítili ho asi den před propuštěním hodinku 😕 a šití zevnitř bolí mnohem víc než z venku, jak mi šili tu hráz to už jsem si pískala 😉 no je to už pryč 😝 jinak ta rýma je hlenovitá žádná voda a určo to má k zubům u trojek ji měl taky a pěkně dlouho

anta
5. lis 2010

Tak jsem sehnala pro Honzíka Sudocrem, je to na opruzeniny, atopický ekzém a pupínky, tak jsem zvědavá, jak to bude fungovat, panč mám dojem, že ten Bepanthen funguje maličko 😉

gina333
5. lis 2010

@anta : ja mam tiez Sudocrem, ale ked ma obcas cervenu cikulku, tak natieram Imazolom. Je to lepsie. 😉

Poo skoro 2 hodiny spala v kociku. Uz som volala MM nech s nou ide domov, ved co potom vecer. 😉 😉 Potom sme sli von, Nati do tanecnej, MM isiel na zahradu posadit ovocne stromky a kriky, ja som sla na nakup a ku svokre na kavu. 😵

katkabg
5. lis 2010

uf tak dnes sme mali fofry tooolko roboty som mala este aj hosti s jednym blaznivym psikom...juck russelom...chcem sa opitat katusku asi trapia zubky ale nema teplotu len je nervozna...idi jej ocne zuby horne mozem dat panadol baby sirup/??