Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
19. lis 2010

@lehna Mně se dneska dokonce ve snu zdálo, že jsem zase dostala rýmu a to jsem se z toho málem zbláznila, protože jsem si říkala, že to bude teď pořád dokola a že to dostane hlavně malá.. ☹ Samý blbosti se mi zdají!
Ještě ftípek ze včera:
Ptám se kámošky, jestli už mají všechny zuby a ona na to: "Já nevím, ty poslední asi ještě ne".
Já říkám: "Já počítám každý zub" a ona: "Já ne" 😅
No a to znám fakt dost takových lidí kolem mě, co dětem ani do pusy nekoukají 😖 😝

lehna
19. lis 2010

@prchalka - taky mám poslední dobou nějaké divoké sny, ale já i je ráno nepamatuju, naštěstí 🙂
Kámoška,ta co má tu Natálku,tak té taky do pusy nekouká a neví jestli tam ty pětky má nebo nemá.

hancazivocich
19. lis 2010

@prchalka - i u mě jsou divoké sny, ale přičítám to nervům kolem rozhodování s druhým - strach a touha... To jsou kraviny, co mi v noci lezou z hlavy..
Bilancování.... Ale neboj - i já mám nervy - kvůli nocem, strachu, co já vím....Ale říkám si - nějak bylo, nějak bude..
I my budeme bez tatínka - od příštího týdne 14dní (pokud neuhodí mrazy).. A usíná mi před 11. večer - to jí nějak musím zatrhnout 😎
Přesně - to nechápu - s těma zubama! Na druhou stranu - to jsou ty holky, co jejich dětičky jsou zubatý uplně bez problémů či co.........
Tak já letím... Pa a krásný den všem!

anta
19. lis 2010

Ahoj holčinky, u nás noc na jedničku, Honzík vstával v sedm hodin. Vydali jsme se za tou dr., jenže jsem zjistila, že mám doma napsané jiné ordinační hodiny než ty, které platí, takže na to prdím a napíši jí pouze mail, protože se to kakání opravdu už upravilo 😉

katzi
19. lis 2010

ahojte,

tak jsme se úspěšně probojovaly dopolednem -byla to ale fuška .Aduš má rýmu, samotnou ji to prudí, takže je pěkně umrčená 😒 Snažím se být tolerantní, když je ten "marod", ale párkrát mi během dopol. už ty nervy ruply 😒 Noc takovej průměr: byla jsem tam 3x (0.00, 1.30, 4.15), ale naštěstí po mě nechtěla víc než jen dudel a hned mě propustila ze služby 🙂 Do rána spala u sebe.

Jinak to taky nechápu s těma zubama, že někdo ani neví, kolik jich jeho dítě má. Že rostou úplně v poho. Já jsem počítala a čekala na každý zub. Teďještě pořád na ty pětky. Ale teda už ani nedoufám, že jak vyrostou, bude spát v klidu celý noci 😖 Včera jsme s MM už dělali strategie, kdo bude mít v noci na starosti který dítě 😀

ined77
19. lis 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc zlá..matýnek se dusil soplíkama a budilo ho to samozřejmě.takže co chvilka kńourání a pod. 😢 .
jinak je z toho chuďátko samozřejmě oštěrný a protifka, jídlu taky moc nedá, ale nedivím se...teče mu z nosíku fakt nehorázně ☹ .
ráno jsem jen uvařila polévku a vyprala a šli jsme do lékárny na sprej do nosíku a pro jistotu dokoupit i nurofen sirup..kdyby náhodou přišlo něco přes víkend 😔 .teplotku teda nemá, ale v očičkách je ta nemoc vidět 😒 .
pak jsme se jen cestou zpátky stavili koupit vyhlédnutou kombinézku, plus 2 pyžamka a šálečku 🙂 .matýnek dostal auto, takže spokojenost veliká 😀 .
dnes mi došla pro kačku kombinézka..no nádherná, jako nová 😵 .akorát mám další 2 balíčky na poště 😠 a to jsme včera dopol byli doma, takže pošťačka se na to asi vyprdla, nebo nerozumím..zatím většinou vše donesla, pokud jsme teda byli doma 😒 .tak snad se pro to dostanu zítra, dnes už to na venek asi nevypadá, protože prší 😒 .ale uvidíme...pokud by to přestalo a matýnek byl bez teplotky tak to oběhneme.čerstvý vzduch mu udělá na nosík dobře 😉 ,

no jinak včera jsme jeli teda do toho baumaxu...já blbec jsem to navrhla, původně se mělo jet do OBI, ale byly na cestách tak mega kolony, že mě napadlo tohle 😝 .jenže tam to všechno nějak předělávají a nikdo neví kde co má 😅 ...ale máme teda vanu, wc, koupelnový set, dlažbu, obklady do kuchyně, do koupelny jsme našli taky krásné, ale nějak nebyly k dispozici 😝 ...ale ty samé dnes koupí ten šéf jinde 😉 .dlažbu máme také...takže zbývá už jen lino...to zařídí také on, dostal instrukce.já s ním všude jezdit nemůžu, MM je zase přes víkend v práci a do toho nemocný matýnek...je to naprdek. a to si představte, že dnes mi volal kámoš co nám dělá kuchyń, že prý jsem to špatně změřila 😝 ..v podstatě se o nic vážného nejedná, dodělá k tomu jen nějakou skříńku a nahoru asi poličku, rohovou..ale i tak...člověk lítá kde může a ještě dostane vynadáno 😖 ..si to měl jet změřit sám že jo 😒 .
ty jo, až tohle skončí, já snad bouchnu rychlé špunty 😀 .

@katzi 🙂 ...takže jako u nás ☹ .a to mám dojem, že k tomu začaly opravdu lézt 5!ráno chtěl matýnek dásínka namazat, za chvilku znovu a že ho to prý bolí 😕 ...vlevo nahoře to má nějaké zduřelé 😕 .
pak dost pobrekával...no asi tak ze všeho, tak jsem mu dala nurofen..pak už bylo chvilku líp 😅 .
tak hlavně ať je adélka brzy fit a ty to nechytneš 😵 😉 .

@hancazivocich 🙂
@prchalka 🙂 ....tak musíme leda doufat, že u toho druhého dítka na tom budeme stejně...jednou se mrkneme do papulky a zjistíme, že už jsou všechny venku 😉 😀 .
většinou aspoń co slýchávám...je to u jednoho dítka horor a u druhého pohoda 😉 ...věřím tomu 😎 😀 ...snažím se 😅 😀 ...no stejně, já už s tím nic neudělám že 😀 ..

gina 🙂 ...také přeji TM vše nej nej nej 🙂 !!! pěkně to oslavte 😵 .

anta 🙂 ...jejda, tak to jste si udělali nečekaný výlet 😅 ..ale hlavně, že už je to lepší 😉 🙂 .

prchalka
autor
19. lis 2010

@hancazivocich Já jsem měla ujetý sny vždycky, nedávalo to smysl, naprostý kraviny, nebylo to nic hezkýho, ráno jsem se probudila a připadala jsem si jak po šichtě. Občas si z toho něco pamatuju.
Ještě k vaší babičce 😖 Úplně chápu, jak ti je. Nevím, co poradit, páč řeším něco "podobnýho" a ještě se mi nic vykomunikovat nepovedlo. Moje mamka i tcháni - pusu bych si musela umluvit, po dobrým i někdy už po zlým - žádná změna, odezva nula!
Mamka - ta se zapřísáhla, že už od ní nic s čokoládou to dítě neuvidí (furt dokola omílám EKZÉM a BOBEK, vedla jsem na to dost jasný monolog). Jasně, jasně... všechno chápala! Minule tam přijedem, jen jsme si odskočili pro něco na půdu a za 5min jsme byli zpátky - čorí už lupala celomáčený pištokotový dortík. A já mámě říkám - říkala jsem ti, že nechci, aby jedla čokoládu a zase znova dokola omílala - ekzém a bobek! A ona se na mě podívala a řekla mi - "No to vůbec nevím?!?!" ☹ ☹
Tchýně- nedávejte jí pořád dokola ty čočky, lízátka, křupky, všelijaký sladký hnusy, co nic neřeší!!! O občasném ekzému ví tak napůl ucha, i o bobku, ještě se vždycky ptají, jestli kadila! Když k nim jde na hlídání, vždycky jí mezi 17-17.30!
Když tam byla naposled teď ve středu, vyjmenovávali mi, co všechno snědla, ale že jedla až v 19h a pak mi nevypila doma skoro nic mlíka... 😠 A jaká byla odpověď, když jsem se druhý den ptala, kdy jedla naposled?? No tos nám ale měla říct, kdy chceš aby jedla!!! 😠
Tak jsem ufon nebo magor nebo co? NIKDO mě neposlouchá a nikdo mě nebere vážně. A můžu po dobrým nebo se vztekat - je to pořád stejný, jak do dubu!! Musela bych asi vzteky něco rozmlátit, aby si uvědomili, že už toho mám tak akorát dost!
Říkám si - nedej bože, aby to dítě mělo nemoc, kdy nesmí pozřít určitý potraviny a dodržovat dietu. Taky by na to kašlali a řekli si, že o nic nejde a s klidem ho zabíjeli?
U vás je to o to horší, že je tchýně ještě sprostá na tebe, já mám jen ten problém s dodržováním pravidel ☹ ☹
Jsem se zas rozčílila!

prchalka
autor
19. lis 2010

@ined77 Hmm, uvidíme, jak na tom bude se srovnáním dětí matova. Doufám, že zoubky Juli nebudou tak zlobit, jak Šimiho. To by do toho pravidla teda vneslo docela chaos a už by byla druhým člověkem co znám, kde by byly obě děti horor. Zatím taky slýchám, že jedno horor a druhé OK nebo naopak, ale ne stejné 😕

ined77
19. lis 2010

@prchalka 🙂 ..já myslím, že u matovů je to dost extrém...tam je hlavní problém asi šimonek..a od toho se odvíjí i neuhovenost julinky atd....a samozřejmě rozpoložení matove...ty děti jsou prostě náš odraz a jakýkoliv stres vycítí ☹ .
zase asi ještě nejde soudit, jsou v naprostém začátku...chce to se sžít se vším..takže tady se to projeví až tak řeknemě po půl roce, dřív si myslím ani ne 😉 .
jako já raději nespoléhám na nic 😅 .jsem raději pesimista, ale nechám se moc ráda překvapit 😀 .
přežila jsem to jednou, přežiju to podruhé 😉 ..za pět let se tomu budu smát, tomu věřím 😉 .

prchalka
autor
19. lis 2010

@ined77 No tak já samozřejmě doufám v to, že Juli to ponese líp... a jasně, že si to všechno musí sednout, takže posuzovat se bude moct za pár měsíců..
Bohužel nesnáším ten výraz, že děti jsou náš odraz, to mě vždycky ničilo. Když člověku z toho, co se děje není dobře a už vyzkoušel všechno, nemůže z toho být happy a nad věcí. Já teda nebyla ☹ ona bohužel taky ne. No tak příště třeba lehčeji a lépe 😅

hancazivocich
19. lis 2010

@prchalka - jo, o ujetejch snech bych mohla vyprávět! U nás se opět nespí, no - mý nervy! Ale na druhou stranu snad půjde dřív spát a srovná se.. O čůrání si i celkem říká.. Teď tu lítá, přiletí, řekne dobý den, celý déén... To jí prosím učí tatínek.. Těším se na ten zbytek - až ji naučí bába letí komínem... Pak jde pryč a řekne - bou noc, zavře a má z toho děsnou pr*el.. Jo - v postýlce se svlíkla do naha - i z tepláčků a plíny, říká - ci čůvat - pína pocaná, (přitom byla suchá) a todle neci - todleto ... páč jí zůstalo utržený lepítko na boku...
Jo - teď hrabe chlapovi v šuflatech - to tam má dvě pojistky. a eště si ty pojistky po sobě zavře!! A jak jí vidím, tak říká - Kistýnko, mý nevy, teda... 😅 😅 😀 😀 😀
A ty si myslíš, že když mají zácpu, že to není svým způsobem něco jako ,,nemoc"? Že by to snad dodržovat mohli, ne? Není nic horšího, než pak chodit po bytě se svíjejícím se dítětem v náručí... To ti říkám - mít je po ruce v tu chvíli, tak za sebe neručím.. Mám hroznej vztek, když ji pak vidím, nebo když ji vidím na místě a vím, co bude následovat... I když od jistý doby se naši ptají, jestli jí to můžou dát...
Ale tchánovci - ještě to před ní nakrájí a pak jí říká, že jí to nedá, protože je to párek a nebude se cptá uzeninou - a jaký jsme rodiče, že jí ho chceme dát! A mám strach z oříšků - to samý.. Minule jsem ho tchyni málem vyrazila z ruky, když jí ho cpala..
Mně přijde, že vždy, když se ozvu, tak je nějakou dobu klid, pak má pocit, že to může zkusit, tak to zkusí...

hancazivocich
19. lis 2010

toho MP asi přerazím - páč už je to : dobý den, celý den, komínem a ďábelský chechot na konci 😠

anta
19. lis 2010

Holčinky, byli jsme venku, chtěla jsem jít zas, ale začíná pršet, tak to vidím na prdlajs a doma bez spánku, Honzík mi tedy říkal, že už nikam neceeeee, tak uvidím 😉
Koukám, že je to se všemi prarodiči to trápení, mně fakt někdy přijde, že jsou jak hloupý - bez urážky, no jo, ono se to rychle zapomíná no, ale občas to teda hraničí s naschválem 😝

ined77
19. lis 2010

@prchalka 🙂 ..já ten výraz sice taky nesnáším, ale bohužel to asi funguje.jenže člověk jaksi není stroj že jo ☹ ..takže taky nevím jak se domoct klidu..nějakýma antidepresivama možná 😅 ..no uvidíme..snad to bude u všech už o.k....už jsme si toho vybraly myslím až až 😅 😉 .

jinak u nás pláč po 1.30, ale pak dal ještě hodinku u mě 🙂 ...zasopleneček můj malý 😢 ..a prší a prší..to bude dlouhé odpolko 😨 😅 .

ined77
19. lis 2010

tak jsem aspoń vyžehlila a večer se přiblížil 😅 .
nechcete se někdo stavit na kafe? 😀

ined77
19. lis 2010

tak už mám vážně asi vlčí mlhu 😅

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/217263...

no nic.
tak už to tu vypínám..všem krásný večer a ještě lepší noc, pááá 🙂

gina333
19. lis 2010

@ined77 : no comment, niektori ludia si nezasluzia zit, nie este mat deti. 😲

Na obed som isla von so Sophi, klasika,zaspi v kociku. Kocikovala som ju vyse hodiny, spievala si, vykrikovala, spanok nikde. Tak som volala MM, ze by som sla na nakup aby isiel dole ku malej. Utekala som do obchodu, za chvilu boli za mnou, Sophi zaspala tatkovi za 5 minut. Ze vraj ja som ju vozila zlym smerom, ma sa pozerat na krasne Tatranske vrchy vtedy zaspi hned. 🙂 🙂 🙂 No akeho my mame mudreho tatka, ze? 😉 Ale nechala som ju spat iba hodinu, ved to by som ju vecer uspavala este o desiatej. 😝 Potom sme sli k svokre, otvorili sme vinko, manzelovi sa darcek strasne pacil, ze on ako dieta ani nemal auto na dialkove ovladanie, tak sa z toho aj teraz raduje. 😵 😵 😵 😵 Oslava s tortou a chlebickami bude az v nedelu, dnes bol iba predkrm. 😉

prchalka
autor
19. lis 2010

Dneska jsem se skoro nemohla vejít do kuchyně 😅 😀 ale nakonec jsem i s touto pomocí tu véču zvládla a ona to pak i sama zdlábla 😀

gina333
19. lis 2010

@prchalka : takuto pomocnicu v kuchyni mam aj ja 😉 neviem naco som jej kupila kuchynku, riadiky ked sa hra s mojimi. 🙂 Ale tak krasne ako Cori papa u nas nehrozi, o tom len snivam. 😵 😵

gina333
19. lis 2010

Zase som tu dnes posledna? 😉 Sophinka spi, Nati sa uci s Natalkou lebo zajtra ideme na cely den prec, v nedelu je oslava tak aby stihala ulohy. 😉 😵

Pekny vecer prajem. 😔 😔

katkabg
20. lis 2010

Dobre ranko zabenky...tak konecne mozem trosku popisat...no bohuzial vysetrovanie je take dlhe ze este stale neboli pozostatky mojich svokrovcov prevezene sem do bulharska...tak tieto dni by sa mala konat kremacia tak uz hadam za 10dni urobime pohreb...no mojho manzela a jeho bratov vzetko stalo okolo 2000eur...to je hrozne ako zodieraju z koze aj ked sa jedna o taketo veci ako je spopolnenie... vy sa inak ako mate???tusim su tu podaktore deticky chore...my nastastie nie ale katuske sa prerezal 7 zubcek a 8 sa tlaci tak dost mrnci v noci...je to len take 5 sekundove ale ked to je kazdych 10min.tak sa teda ani nevyspim...tesim sa aj tu bude niektora a napise mi...ozaj?ako je to s preockovanim po jednom roku?kedy a kolko ockovani sa robi???Lebo katuska bude mat 18.12. svoj prvy rocik a okolo 20.12.by som chcela odcestovat k nasim na slovensko ale tu je teraz ten otaznik ci ju dam tam zaockovat alebo tu v bulharsku,no ani neviem kedy su dalsie ockovania...to bude zase:(horucky:( jaj a este nieco viete mi poradit co kupit ako darcek pre rocne dieta??? len nie babiku

gina333
20. lis 2010

dobre rano 🙂

@katkabg : mate to urcite tazke, potrebujete teraz vela sil aby ste to zvladli. ☹ S tym ockovanim ti moc neporadim, nas vzdy volali ked bolo treba, neviem ako je to tam u vas, ale ked mas v Bulharsku doktorku tak jy by som ju dalal ockovat tam. 😉

Noc sme mali celkom ok, dnes sme cely den prec,tak sa tu majte, krasnu sobotu prajem. 🙂

prchalka
autor
20. lis 2010

Dobré ráno,
musím rychle, mám rozdané úkoly 😅
Budíček už po hodině spaní 😠 😠 ve 21.35! Lehla jsem k ní, zas zabrala, já tomu moc šancí nedávala a... probudila se až v 5 ráno 😅 😀 Zase jsem k ní lehla, ale už neusnula, takže od 5ti čumíme 😅 Ale jo, nestěžuju si, vcelku prospaná noc, jen mi to zase bylo divný, tak já nespala asi už od 3h 😅 😅
Odjeli na nákup a za babí, tak letím něco dělat.. 😝

anta
20. lis 2010

Dobré ranko, dnes očekáváme návštěvu babi s dědou z Brna, Honzík tedy ráno pěkně prudil, tak jsem ho zpražila, že si to pamatuje doteď 😀 😀 😀

prchalka
autor
20. lis 2010

11.30 a tuhoš - to už se dlouho nestalo 😅 😀 😉

anta
20. lis 2010

@prchalka - závist a to se mi taky dlouho nestalo 😀 😀 😀

prchalka
autor
20. lis 2010

@katkabg Tady máš očkovací kalendář: www.babyweb.cz/Clanky/a2321-Kompletni-prehled-o...
Pokud nedáváte očkovat nic navíc, tak se vás po 1.roce týká jen 4.hexa ... a ta se dá píchnout až do těch uváděných 18m 😉

ined77
20. lis 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká od 12h 🙂 .
noc byla zase taková umrčkaná, ale aspoň už matýnek soplíkuje méně 😉 .
ráno jsme vařili a pak se šlo na poštu pro balíčky 🙂 .věciček už mám pro kačenku myslím dost 🙂 .a jsou moc pěkné 😵 .
odpoledne asi pojedeme k babi.chci se stavit na bytě, včera tam montoval pán žaluzie, tak to chci omrknout 😉 .
jinak matýnek je dnes celkem hoodně náročný...vymýšlí kraviny až dostal už i vynadáno 😝 .ale jinak nic hrozného 😉 .

@prchalka 🙂 ...pěkné fotečky 🙂 .i u nás takhle matýnek úřaduje 😀 .
jen s tím jídlem je to asi stejné jako u giny 😅 .no jak kdy no..ať ho zase tolik nepomlouvám 😔 😎 😀 .
dnes obídkoval celkem slušně...měl svou oblíbenou br. kaši a přírodní vepř.panenku na hrášku, tak to baštil pěkně 🙂 .

@anta 🙂 ..užijte si návštěvu 🙂

@gina333 🙂 ...super že se dáreček líbil 🙂 .
tatínek má asi zvláštní dar na uspávání 😀 .já ho pak pozvu na brigádu ju? 😀
oslaviček není nikdy dost 🙂 .nás čeká nejbližší 19.12, to má narozky švagrová, ale máme to vždy spojené s pečením cukroví..takžen rum do těsta, rum do nás 😀 ..ale ne, rum ne...většinou víno nebo šampíčko, jen po ránu se dává štamprle slivovičky na rozehřátí 😀 .se letos budu muset rozehřát čajem no 😀 .


@katkabg 🙂 ..ahojky 🙂 .no jejda, to jsou hrozné průtahy 😢 .tak hlavně ať už to zařizování je aspoń za vámi ☹ .
s tím očkováním..no záleží kde máte svoji dr....předpokládám že asi v bg, tak bych se domluvila s ní tam 😉 .
a dáreček...matýnek dostal k 1. narozeninkám chodítko-odrážedlo 2v1.najdu někde link 😉 .radost z toho měl velikou a řádí na tom dodnes 🙂 ..
jdu se po tom kuknout 😉 .

ined77
20. lis 2010

u nás spánek 1.30 🙂 .
tak se loučím a jdu se věnovat 😉 .
krásnou sobotu všem a pááá 🙂