Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
15. pro 2010

Tak dítě na mě kouká a tlačí a tlačí, mám já zapotřebí to čuchat? 😀
@sherry28 - tý jo, to jsou super botičky, takový jsem chtěla pro Honzíka taky, no jo, ale neměli 😉
@gina333 - taky si na ní (matovou) kolikrát vzpomenu, jak asi doma bojují. ☹

hancazivocich
15. pro 2010

@katzi - hlavně to nezakřikni - já si to pochválila, jak mi krásně a sama usíná a buch - držíme za ručičku 😅 😒

@gina333 - to musí být masakr... Mně stačilo to její bříško - to bylo na větev ☹ Dokrmilas, přetrpěla koliku a čučela na hodiny a děsila se dalšího krmení a křečí.. Brrr - jestli to bude i u toho dalšího, tak mi hrábne definitivně........... Kámoška to u holčičky má také.. Ale - no, ta jejich kolika trvá jen pár minut, mímo prdíkuje, kakuje,.....já nevím - u nás byly křeče i hodinu, řev, zácpy....Tfuj...

ined77
15. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak konečně spinkáme..nějak mi matýnek čím dál víc dopolko vydrží 😠 😅 .
ráno kroužek, příchod před 12h, rychlý obídek a šupky do hajan 😝 ..jsem k.o. 😀 .
noc chvilkama promrčkaná, ale nakonec nějak spinkal 😉 .
ještě že jsem se rozhodla do kroužku jít...váhala jsem kvůli tomu kašlíku ještě, ale nějak chycené tam byly snad všechny děti, takže dobře že jsme šli 🙂 .navíc další kroužek bude až 5.1. ☹ ...to zas bude vysvětlování proč nejdeme do berušek 😅 .
a jinak celkem fajn..včera jsme byli nakoupit odpoledne, matýnek dostal nový polštářek s krtkem, tak už na něm spinká 😵 ...ještě včera večer jsem mu ten povlak prala 😀 .pak jsme se stavili na chvilku u babi a dědy a domů jsme dorazili v 18.15...nejvyšší čas 😉 .
doufám, že dnes jak dočtu tak i stihnu reagovat 🙂 ...nějak tady přestávám stíhat ☹ .
jo a dnes jedu do tesca za panem ježíškem 😀 ...snad to přežiju ve zdraví...tyhle vřavy nesnáším 😝

anta
15. pro 2010

Zítra mám akci, jdu se podívat do staré práce, byla jsem pozvaná na sdružené oslavy, tak se těším, že vypadnu, se přiznám 😀 😀 😀

hancazivocich
15. pro 2010

@ined77 - ještě něco pro tebe - ten hodný pán ze sekáče mi pro malou schoval batůžek - medvídka 😲 😲 Ale krásnýho! Jako novej a jen za 50! 😀

katzi
15. pro 2010

@hancazivocich : jj, známe - u nás se to taky takto periodicky střídá 😀 Jsem připravená a smířená, že tohle super období zase brzo přejde 😒 🙂 A kolika - nestraš, já to s Adeli nezažila a bojím se toho u druhýho jak o čert kříže 🙂 Mě Aduš jen hodně blinkala - po jídle šla půlka ven, věčně jsem ji převlíkala 😖

@ined77 : já se taky chystám dnes do města 😝 Držím palce, ať tě dav nerozšlape 😀

@anta : užij si akci 😵 Já jdu v pátek na vánoční večírek ke kamarádce (svobodná, bezdětná), taky už se moc těším 🙂

gina333
15. pro 2010

@anta : uzi si zajtra pohodicku bez Honzika 🙂

@katzi : paradicka, ze sa Adeli paci vo velkej posteli, uzivaj si dlhe prespate noci cim dlhsie. 🙂

@ined77 : aj mna dnes caka mesto, svagrina ma ukecala aby som s nou sla este na nakupy, tak pojdem. 😵 Vonku je krasne slniecko ale -7°C tak pekne vymrzneme. 😉

@hancazivocich : koliky nas tiez neminuly, ale reflux to bol des. Niekedy cele noci som ju na rukach nosila, lebo nemohla lezat, normalne som pocula ako jej mliecko hore dolu putuje v krku. Chudatko moje male. 😖

ined77
15. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..já chci taky hodného strejdu 😀 .řekni mu, že znáš jednoho strááášně super hodného 😎 chlapečka matýnka 😀 ...třeba nám taky něco schová 😀 .
ty jo....no bříško mi ani nepřipomínej..co hodinu 😔 ...u nás se bečelo i 2,5 😢 .pak zase kojení a do 20 minut zase nanovo 😝 .nezapomenutelné 😅 ...no prý holčičky k tomu takové sklony nemají, ale tomu nevěřím, už jsem mluvila s hodně holkama co mají holčičky a byly na tom stejně 😒 .i když teda ten reflux...to raději asi ty prdíky 😕 .
jo děkování a poprosení už se matýnek jaksi naučil 😵 , ale občas mu to ještě připomenout musím 😉 .
no babi... 😖

@anta 🙂 ...akci si užij 🙂 .taky bych vypadla, ale už jsem ráda, že jsem ráda 😀 .tak mě to nikam netáhne( a ještě dlouho asi nebude a když bude, bude mi to prd platné) 😝 😀 .
básnička pěkná 🙂 .

katzi 🙂 ..ty jo, tak to tiše závidím fakt 🙂 ...takový dárek bych brala hned taky 😀 .adélka je šikulka 🙂 .
no u nás tohle asi nehrozí...matýnek si jde lehnout a hned maminko, hají 😝 ..no bude to zanedlouho boj 😔 .

gina 🙂 ...vidíš, už kolikrát jsem si říkala, že musím matove taky napsat ☹ .takže vlastně nic nového...chuďátko 😢 .
s pečením jsi šikovná 🙂 .já jsem dnes dostala ještě recept na šlehačkové cukroví a je to hrozně jednoduché a rychlé, tak to ještě přidělám 😉 .ale až v pondělí nebo v úterý, až bude doma MM...pro jistotu 😀 .

prchalka 🙂 ...ha návštěvník zase po dlouhé době 😀 ...no že se taky občas ukáže 😝 😀 .se v zimě asi nudí co? 😎 😀
ty děti ...nooo, já vím..ono je to po čase na zasmání, ale v tu chvilku mám fakt temno před očima kolikrát 😔 😅 .
tak vidím, že jsi to řízení auta ještě úplně nevzdala, to je dobře 😀 .a sněhulky super 😉 ...my máme taky jedny a jsou v pohodě, hlavně jsou raz dva obuté a nožka je fakt v teplíčku 😉 .

sherry 🙂 ...ty jo, krásné botičky! 🙂 marýskovi se evidentně taky líbí 🙂 .
však už se chudáček asi venku nemůže dočkat 😅 .

katkabg 🙂 ...u nás se spinkávalo 2x denně do 15 měsíců 😉 .dopoledne tak 40 minut a odpoledne tak 1-1.30h 😉 .a že vystrkuje růžky..no jo, však už to není žádné miminko, ale probouzející se osobnost 🙂 .u nás se už v roce matýnek hooodně projevoval ve svých tužbách 😀 .
ten příběh milenky znám také 😢 ...muselo a musí to být pro ně stále těžké...s tím se asi nejde nějak moc vyrovnat 😢 .

hancazivocich
15. pro 2010

@gina333 - jejej - masakr!!! Ono je vlastně i celkem logický, že u refluxu jsou ty koliky též... Teda... A u Naty nic? V poho?

anta
15. pro 2010

Však se těším jak smyslů zbavená 😀 Nemyslete si, já se taky nikam moc nedostanu, tak jsem ráda aspoň tak 😉

hancazivocich
15. pro 2010

@ined77 - když on je Matýnek tak nějak nastejno s Kikčou.. I když váhově Kikouš určo vede 😅 😅 Takže hračky, hadříky a tak... No - to víš, Kikouš je Kikouš - už na sebe spolu mávají i přes sklo... A Kikouš se ptá, jestli může mačkat (kasu).. 😕 😅 😅 To né - proboha, jen to néé - žádný mačkání - ta ostuda!!
A co by Matýnek potřeboval? Já tam ještě musím juknout na punčocháčky - měli pěkný, ale nebyl čas.. Tatínek má parádní rukavice - teploučký!!
To kolo objednáváte z toho odkazu co jsem tam zadala já? A jakou barvu? Mno, taťka nechce ani zelený, ani červený (kdyby náhodou byl druhej mimouš kluk) a modrý - pro holčičku? To nemají nějaký jiný barvy? Asi ne, co?

ined77
15. pro 2010

@katzi 🙂 ..no jako přehlédnout mě určitě nikdo nepřehlédne 😀 .
jéé, vánoční večírek 🙂 ....a ty chudě musíš abstinovat 😀 .já měla včera stopečku domácího carolansu...hmmmmm, dobrotka 😀 .ale jen malilinkato 😉 .
to spaní ať adelí vydrží!!! moc vám to přeju 🙂

@gina333 🙂 ....no však to nějak přežijeme, já rychle nakoupím a mizím 😀.fajn je, že mě nazpět vezme švagrová autem...to mi bodne 🙂.
u nás je taky celkem pěkně...sice zima a poletuje sníh, ale za oknem je to romantika...venku už menší, ale jde to 😀.
dle našeho digiteploměru máme - 3,6 st. 😉

gina333
15. pro 2010

@hancazivocich : Nati bola dieta snov, od malicka spavala sama, krasne papala, bola stale ako slniecko no uplne bez problemov. Ani vo sne ma nenapadlo, ze koliky a reflux mozu narobit taku paseku. 😒 Ale uz je to za nami, Sophi ma svoje muchy ale v podstate je to zlaticko. 😵

Kokosky uz mam upecene, tak krasne vonia cely byt. 🙂 Este by som chcela upiect linecke kolaciky, do tych sa pustim ale az zajtra. Ostatne upecie svokra. 🙂 🙂

ined77
15. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...ále maťulka nic nepotřebuje, to já jen tak 😀 .ale děkuju 🙂 .
to kolo jsem objednala z toho tvého odkazu 😉 ...měli ale jen modrobílé(zbytek je vyprodaný)...jenže za tu cenu mi to přišlo super(sleva 800 kč..to je dost)..já bych raději to červené...jsem na červenou ujetá 🙂 .a modré pro holčičku a co?u nás to kolo taky podědí kačka 😉 .

@anta 🙂 ...no však jo, orazit potřebuje jednou za čas každý 😉 .já bych za normálna také někam určo prchla 😀 .

@gina333 🙂 ...no mně stačí teď to věčné pálení žáhy, ten reflux musí být něco hrozného 😢 .takže kdybych si mohla vybrat tak raději opravdu jen ty prdíky, které u nás ovšem trvaly do roku...takže taky nic moc 😅 .

ined77
15. pro 2010

@gina333 🙂 ...jj, kokosky voní krásně 🙂 .taky jsme je dělaly a i pracky voněly všude...jak je tam ta skořice je to vůně přes celý barák 🙂 .

prchalka
autor
15. pro 2010

Tak už jsem vám chtěla nadšeně psát, jak se nám dopol povedl první uvědomělý regulérní bobeš do wc, ale po obědovém spánku mě to nadšení přešlo. Probudil jí další.. následoval 3/4h řev s přestávkama a pak znova ještě další do wc. Mám takovou obavu, aby neudělaly atb paseku a neměla ještě průjem, což se stát může. Přitom k tomu berem i probiotika, tak nefim ☹

ined77
15. pro 2010

tak u ná se opět stálo za dveřma po 50 minutách 😅 a opět následoval okamžitý odjezd nazpět do pelíšku. vstávalo se s těžkým řevem..netuším proč, ale už se to zdá být zažehnáno 😀 .
jdu se vypravovat, MM už je tu a já poletím do toho víru nákupů 😝 😀 .
pááááááá 🙂

katkabg
15. pro 2010

tak mi sme na obed hajali hodinu a pol a uz ju po obede ani nedam...mozno preto sa mi potom vrti celu noc ked tolko naspi cez den...posielam foto...katka +jej prvy sniezik :D

katkabg
15. pro 2010

iank ja tu skoro vobec nepisem,sak ta mala potvora mi ani nedovoli,tak sa nehnevajteeeee 😝

katkabg
15. pro 2010

jaj a to co ma katka na sebe to ma este po tatinovi hihi 😅

anta
15. pro 2010

Tak holčinky, my jsme se místo spinkání vydali na cestu na nákup a pak jsme dělali blbosti ve sněhu a ustál to naprosto bez problémů 😉 Ještě si přinesl sněhovou kouli domů, tak jsem mu ji dala do misky. Ono totiž stačí sáhnout u nás na parapet a máme z toho sněhu na něm dvoumetrovýho sněhuláka 😀 😀 😀

prchalka
autor
15. pro 2010

My taky po spaní s řevem a vydrželo to až do večera - s přestávkama, fakt jí dnes chytaly amoky. K vůli všemu vyšilovala. A zítra jsme zase samyyy ☹
Bobek už nebyl, tak snad to bude dobrý!
@katkabg Ale ta kombinézka je super hezká 🙂

katkabg
15. pro 2010

@prchalka jeeeeda dakujem a je aj dost zachovala tak zajtra vyfotim mam este jednu...dnesny den bol celkom dobre vela sme blaznili a som zistila ze ak sa moc nenervacim tak ani mala neni taka umrncana...dnes spala len raz na obed hodinu a pol tak som zvedava aka bude noc...dobru nocku vam 😔 😔 😔

katkabg
15. pro 2010

jezis uz sa vam stalo ze si vase dieta udrelo o skrinku celo pri tom ako sa jasilo?co na tipel dat....taak som sa zlakla

katkabg
15. pro 2010

ale je to ok,uz hajame 😅 😔

anta
15. pro 2010

@katkabg - já bych ti odpověděla, ale nevím, co je to slovo "jasilo" 😅 😅 😅

anta
15. pro 2010

@katkabg a nevím, co je to "tipel" 😅 😅 😉

gina333
15. pro 2010

@katkabg : super oblecko, ani by som nepovedala, ze od tatinka 🙂 🙂

U nas teda dnes bola poriadna zima, kupila som Nati krasny strieborny prsten pod stromcek, nejaku tu kozmetiku a snad uz mam pre nu vsetko. 🙂 🙂 Sophi uz spinka dnes si dame s MM horuci caj rumom. 😵

Pekny vecer prajem. 😔 😔

katkabg
16. pro 2010

@anta no ze sa blaznila a tipel je hrcka na cele 😀 a dobre raaaneckooo 😀

katkabg
16. pro 2010

jeeeeeeeeeej zase som tu prva sak hej ved u vas je hodinku po zadu...no tato noc bola krasna katka hajala celu noc od 21 00 do 7 30,jeden krat cajik a ja som uplne vyspataaaa 😅 dnes davaju snehovu fujavicu ...cha cha tak som zvedava...zdnes asi urobim perkelt s kolienkami 😝