Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
16. pro 2010

dobre rano 🙂

My sme uz tiez hore, vonku tma a zima, ako dobre, ze nikam nemusim. 😉 Nati som vychystala najteplejsie oblecenie ake mame nech my nezamrzne. 😉

prchalka
autor
16. pro 2010

Dobré ráno,
u nás buzení před půlnocí 😖 a v 1.40 a vstávačka v 6!
@anta Tak to asi nejsi moc stará, když si nepamatuješ slovenské výrazy. 😀 😀 Já si "pojašené" pamatuju z jedné písničky "Sme také, aké sme..." že? 😅 😅 Akorát jsem zas netušila, co je tipel, ale tak nějak to vyplyne z kontextu 😅
@katkabg To jste teda pěkně řádily 😀 a pěkně spinkaly 🙂 Asi byste SK ženy měly občas používat "normání" slova jako třeba boule atp. 😀 😀

katkabg
16. pro 2010

@gina333 NO VERU BO AJ TU JE RIADNA KOSA A JA MUSIM IST AJ S MALOU DO OBCHODU 😝 BRRRR....OZAJ A TVOJ MANZEL KDE PRACUJE,TEDA PRACUJE MIMO SLOVENSKA KEDZE SOM NIEKDE CITALA ZE OPAT OSTANETE SAMI

katkabg
16. pro 2010

@prchalka No to asi jo :D tak od dnes su to boule 😉 no asi nam aj to pomohlo ze sme len raz spinkali cez den a potom to ze sme sa celi den hrali,dnes ideme zase trosku von do snehu,aspon bude veselo 😀

katkabg
16. pro 2010

jaj a jedna pikoska...tak boule sa po bulharsky povie ze cicina...hahaha 😀 😀 😀

gina333
16. pro 2010

@katkabg : pracuje v Rakusku. 😉

@prchalka : to je super, ze si pamatas pesnicky meho mladi 😀 😀 😀

anta
16. pro 2010

Dobré ranko, Honzík dnes vstával v 6,45 hodin. No stará stará jsem, bude mi 34 let, ale ta písnička se mi nikdy moc nelíbila, pamatuju si jí, ale nikdy jsem ji nepitvala natolik 😀 😀 😀

katzi
16. pro 2010

Dobré ráno,

a už je to tady: dnešní noc promrčená 😖 Někdy v noci jsem si za ní šla lehnout do pokojíčku a zůstala tam až do rána. Začala se budit už brzo po usnutí - aby taky ne, když nad nama v bytě běhalo asi stádo splašených koní, jinak nevím od čeho by to dupání bylo až takový 😠 😠 😠

@katkabg : taky jsem ti chtěla pochválit outfit Katušky, jak jí to sluší a teprve potom čtu, že kombinéza je ještě po taťkovi. Fakt super 😵 A fajn, že Katuška je po karambólu v pořádku.

prchalka
autor
16. pro 2010

@katkabg Zrovna jsem chtěla říct, ještěže na nás nemluvíte maďarsky nebo bulharsky, to už bychom byly v koncích 😀
@anta Šák rok sem - rok tam 😅 😀
@gina333 Jsem zažila Československo, né 😀
@katzi No a co vaše odplenkování, držíte se? 😉

katzi
16. pro 2010

@prchalka :jj, myslím,že jsme s plínkama za vodou 🙂 Má je jen na spaní, ve dne si chodí doma sama na nočník, ani mi neříká, když jsme někde venku (třeba včera v babykavárně), tak si řekne. Jen si teda zatím vůbec neumím představit bez plínky to spaní - to fakt nevím jak se pak dělá. Adu má v každé plíně (i po o po třeba hodině spánku) načuráno 😕

lehna
16. pro 2010

ahojky,

u nás noc o.k. jen usnul až 20.30, od 19.30 se v posteli převaloval a ne a ne usnout. budík 5.10, pak od 5.45 do 6.50., takže vcelku dobré.
a to jsme už 4 dny bez chamomilly 🙂.

Dneska je teda kosa, -10°. ale už tam svítí sluníčko,tak půjdem na chvíli ven.

a u nás se na nočník stále nechodí, stále řve,že chce plínu a slipy si nandat nenechá 😒

gina333
16. pro 2010

@lehna : nocnikovanie napodobne, plienky ani za svet dole. 😉

@katzi : od nocneho cikania som Nati oducala tak, ze som ju parkrat za noc normalne rozbalila, dala na nocnik, ona sa v polospanku vycikala a bolo. 😉

@prchalka : juj, konecne niekto zo starej dobrej CSSR, to boli casy!!!! 😀

katkabg
16. pro 2010

@prchalka no vidis ja aj madarski vieeeem 😀
@katzi dakujeme...no prababina ma ulozene vela takych veciciek,sak na von su dobre nie? 😉 jaj a hej katuska je bojovnik ona placka len vzdy 5 minut 😅

gina333
16. pro 2010

@katkabg : madarsky viem aj ja, tak si mozme pomondokovat obcas, lebo uz zabudam 😀 u nas sa tiez dlho neplace, staci ked jej to pofukam a je spokojna. 😉

katkabg
16. pro 2010

tak mala zaspala 11;20 a uz je 13;05 a ona este hajka 😕

katkabg
16. pro 2010

@gina333 igen,ale ja neviem pisat magyarsky 😀

ined77
16. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak dárky včera nakoupené a večer i zabalené 🙂 .téda, kdybych to měla táhnout busem tak nevím 😅 .
ještě dnes donesu od babi co u nich máme..asi 3-4 věci pro matýnka...už ani nevím 😅 , zabalím a hotovo.teda hotovo...ještě v pondělí musíme jít s MM vybrat jeho hlavní dárek a to brýle 🙂 .ale jsem strašně ráda, že to mám za sebou a myslím že i úspěšně, ale rozjela jsem se teda 😝 .u pokladny jsem měla mírnou závrať 😀 .
koupila jsem i kačence ještě dvoje punčošky, teploučkou čepičku, 5 bodýnek a jeden kompletek...to jsem se nějak neudržela 😎 ...tričenko,legínky a teplé šatečky na tom..či co to je 😅 .moc se v těch holčičích věcičkách ještě neorientuju 😀 .a matýnkovi jsem vzala pyžamko a troje slípky s tílkem 🙂 .už už si je chtěl oblékat 😀 .
no a dojela jsem vlastně už na uspávačku, takže rychlá sprcha a šlo se do hajan, ale mlel sebou dobře půl hodiny...pořád mrčkal a kńoural..chjo 😖 .
jo a perlička...zrovna vstupuju do tesca a telefon...MM..prý mates strašně vyvádí a vymýšlí, že chvilku chce jít ven, pak že zase nechce a že je to strašné 😅 .tak mu říkám...to znám, mám to každý den několikrát 😅 a MM že prý se na to může.... 😎 ...nevím co čekal za radu..po nějaké době teda psal, že už jsou venku a zdál se klidnější 😀 .
bože bože 😀 .
no a budík dnes v 6.30, ráno jsem uklízela, prala a vařila 😝 , ale stihla jsem vše v pohodě a ještě jsme si s matýnkem skoro 1,5 h hráli 🙂 .venku jsme dnes nebyli, bylo -10, tak jsem to zavrhla, půjdou odpolko s tatínkem 😉 ..dnes už konečně by měl dojet známý zapojit tu digestoř...ještě pořád ji nemáme 😅 ...jsou kolem toho zase nějaké problémy pořád 😝 .a já vyžehlím tu haldu oblečků a snad už to budu mít za sebou 🙂 .ještě zbývají nebesa, zavinovačka, mantinely a tak, ale to už bude na 1 pračku a šlus 🙂 .mám oblečků jako na dvojčata jsem zjistila 😅 .hned jak bude kačka na světě a bude to opravdu kačka 😀 , tak vytřídím ty totálně klučičí věcičky a odvezu je do bazárku 😉 .ať mi to tu zbytečně nestraší 😅 .
no a jestli mi zbyde ještě krapet času tak bych chtěla upéct to šlehčkové cukroví 😅 ....ale uvidíme 😉 .

hancazivocich
16. pro 2010

ahojte,
já dnes jedu na páry nebo na nějaký tajný zálož. zdroj! 😒 😖 Noc síla, budila se, když konečně spala, tak jsem nespala já.
Ráno tu byl dědeček - kouzelných 12 minut, naznal, že Kristýna grrrr hrozně zlobí a šel pryč. Ale ona zrovna dnes nezlobila!!! Jen mu pořád něco chtěla ukazovat a on už se asi viděl někde jinde.. Pak byla smutná a pořád ho hledala... Já koukám, jestli mi tu ze zad náhodou nečučí nějakej káblík, že bych našla nějakou volnou zásuvku a šup.. 😅 😀
Jidlu moc nedá, pak na ní šáhnu a madam temperuje - tudíž se odkládá i procházka...
Zkusím zabalit dárky, které jsou na přístupných místech. Akorát jsem vejr a dala jsem jich pár i do místnosti, kde chrní Kikoušek, ty se prostě vyndají a zabalí indy....

ined77
16. pro 2010

@katzi 🙂 ...s těma plenkama se to vyřeší samo, neboj..prostě bude mít jednou pár dní po sobě suchou plenku a pak nastane chvilka to zkusit 😉 .teď jsem se bavila s jednou maminkou...její malý je o půl roku straší od matýnka a začali být bez plen úplně 😉 .a přesně tak jak jsem psala...měl asi týden v kuse přes noc suchou plenku...zkusila mu ji nedat a v pohodě 🙂 .jako dá se to i urychlit...dávat dítko čurkat třeba 2x za noc, ale já to dělat nebudu, jsem ráda, že spí..ještě tak ho budit 😝 😅 .
jo a co vy s 5? 😕 lezou?
jo a slony máme nad sebou taky 😠....ale vcelku to zatím jinak jde...až na to zateplování, ale toho teď už nechali 🙂.
jen jsem si říkala, že by to mohli zvládnout než se bude dát mimčo spávat ven do kočárku, teda jako na balkón... chtěla bych to zkusit 😅.u matýnka to nehrozilo, ale tentokrát...třeba 😅 😉.

@katkabg 🙂 ..pěkná kombinézka a vůbec nevypadá nějak omšele 😉 .a co kačenka na první sníh?líbil se jí? 🙂
boule...to se zahojí...takových ještě bude 😅 .

@lehna 🙂 ...matýnek zprvu taky slípky nechtěl, ale pak jsem mu koupila s autama a najednou otočil 😀 .
to přijde....zase jste napřed s mluvením určitě 😉 .

@prchalka 🙂 ...mně vzbudil matýnka včera ve 22h MM 😠 ...pořád chodil do kuchyně a chrblal tam 😖 ..mám podezření, že tam chodil ujídat mikuláše 😠 😀 .

@gina333 🙂 ...jejda, holky, maďarsky nee 😀 ...a jak to že umíte vlastně maďarsky?jste někde blízko u hranic? 😕

@anta 🙂 ...kuš se stářím 😀 ...

ined77
16. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...a nejsi na klíček? 😀
teda dědeček to vzal teda hopem ☹ .a co kikča teda? 😕 je jí ještě něco..nachlazení nebo tak? 😨

hancazivocich
16. pro 2010

@ined77 jo, ale je mezi lopatkama a tam si nedosáhnu 😀 Kikča - asi zub - i to bříško na to vypadá - donese si mastičku a mazat bříško, bude prďoch 😅 😅 😅 A studíí - taky maminku mazat... Jo a nožičky mažeme, takže máme zvýšenou spotřebu...všeho...
Ráno pila, začla si olizovat prsty, strká mi je do pusy a říká - mňam, dobota - ceš um? 😅 😕 😀 Jako RUM

gina333
16. pro 2010

@ined77 : moji rodicia byvaju blizko hranic, takze sa to na nas nalepilo. Vsetko rozumime, ale s rozpravanim je to horsie, clovek zabudne ked nema s kym hovorit. 😉 Ja ked som nakupovala oblecenie pre Sophi bola som ako odtrhnuta z retaze, mala tolko veci, ze to nestihla ani vynosit. 😀 Ach Tatkovia, to je ina katgoria, MM by bol cely den doma so Sophi aj sam, ale nepride mu, ze by jej dal jest alebo prebalil, vsak ked nic nechce od neho iba sa hrat. 😀

Sophi spinka, ja obedujem a cakam na Nati. Vonku zase krasne svieti slniecko, ale ako poznam, kym my pojdeme von aj zajde. 🙂 😉

prchalka
autor
16. pro 2010

Tak jsme ve 12.30 dobojovaly, ale dalo se dopoplko...
Měly jsme před spaním další úspěšný wc pokus - šla nějak do sebe 😉 A budem jí asi muset ostříhat, protože gumičku snese jen při obědě 10 minut, odloží talíř a už to rve z hlavy 😖 😠 a má to už dlouhý a jako rousy, tak to bude muset jít asi dolů, jen nevím, jak a kdo to provede, asi budem muset k holiči... vlastně máme doma ještě stroječek 😀
Tak já si jdu číst asi..

lehna
16. pro 2010

uááá, u nás se opět nechce spát 😠 😠

katkabg
16. pro 2010

tak mi hajali 2 hodina aj 20 minut a potom zjedli velku porciu kuracej polievky,a teraz pozerame Mio-Mao 😅 moji pra rodicia su madari 😀

ined77
16. pro 2010

tak u nás spánek nakonec 1.40.ovšem opět po 50 minutách se matýnek ozval a já měla nástup 😝 .
dokonce jsme stihla už i upéct perníčky, ještě teda musím někdy zdobit...ale to už se zvládne 😉 .
kámoš s digestoří už je tady, tak ho nechávám dělat a jdu se vrhnout na haldu žehlení 😔 .to by stálo za to i vyfotit 😅 .
tak žehličce zdar a všem krásný podvečer 🙂 .

sherry28
16. pro 2010

ahoj 🙂
já jsem v plném tažení před chvílí jsem s Lukáškem vytvořila dort Bobíka k zítřejším druhým narozkám Marečka. 🙂 hodím fotky 😉

sherry28
16. pro 2010

potěšte mě a řekněte, že je to aspoň trošku podobný a že to pozná 😅 dělali jsme to ze surovin co máme doma, jsme zapadlý sněhem a nikam se nedostaneme 😨 , snad už zítra 😉

ined77
16. pro 2010

@sherry28 🙂 ...dortík je nádherný, marýsek bude určitě nadšený 😵 !!!a už dnes mu přejeme vše nej nej nej!!!! 😵 😵 😵

gina333
16. pro 2010

@sherry28 : torticka je prekrasna, urcite sa mu bude pacit a chutit este viac. 🙂 🙂 🙂 Pobozkaj ho aj za nas, prajeme vsetko najlepsie aj my. 😵 😵 😵