Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
12. bře 2010

Přidala jsem fotky a tímto se loučím, protože už vidím, jak se zase za chvíli probere.. 🙄

katzi
12. bře 2010

gino: děkuju.

Shoppingovat - hmmm, to by se mi taky líbilo kdyby mě muž vzal a hlavně kdyby platil vše co si vyberu 😀

prchalka
autor
12. bře 2010

Ještě odpovím..
gina: No s prvníma gumákama jsem se sekla, druhý máme větší a pak tamto jsou kotníčkové botky a jdou hodně rozevřít, do toho jí snad dám ještě tlustší ponožku a doufám, že jí budou, byly bazarové, skro nenošené a kožené, tak jsem to riskla, když už jsem u paní objednávala ty gumáky. Když to nevyjde, tak už neobjednám botu ani za nic. My jsme právě ten případy, kdy si kalhoty a boty na ní musím prohlídnout, je to slonice 😀 😀 😀 Určitě bych neobjednávala nikde z e-shopu, to bych taky neriskovala, ale po domluvě na MMB to jde 😉

sherry28
12. bře 2010

já se taky bojím s těma botama pro kluky přes net, přitom je fakt velkej výběr a pěkný mají, ale bojím, bojím, že nebudou (on jak má ten velkej nárt, tak mu jsou jen málo které)

prchalka
autor
12. bře 2010

Sakra, jsem vám nenapsala, co jsem vlastně chtěla - že druhou půlku talíře snědla sama, chtěla lžičku, kaše hustá, tak proč ne. Držela jsem talíř, ona se umí strefit, takže nikde ani cintanec a to nemá ani bryndák 😀 😀 😅
Necháváte je už taky jíst samotný?

ined77
12. bře 2010

gina 🙂 ...tak opět držíme natálce palečky 😉 .sofi je teda super,že si tak sama vyhraje,to u nás neexistuje.teda...dokáže si hrát sám,ale musím být poblíž,na dohled 😅 .ale stejně se co chvilka přijde po mně povalchovat 😝 .
a usnula doma???ty jo,tolik změn,super 😵 .a vidíš,polévečka šmakovala 😵...vše se obrací k lepšímu 😉.

katzi 🙂 ...přejeme krásný víkend v hotelu MÁMA 😵 .
my jsme zase celý víkend sirotečci 😢 😀 ...ale pojedeme aspoň na besedu k babi 😉.a dnes možná odpolko na srázek s maminkama tady z koníka 😉...uvidíme ještě,jak matýnkovi bude.zatím vypadá v pohodě 😵.

prchalka 🙂 ...hrachová kaše??? 😅 ...matýnka sejme i brokolicová polévka 😀 ...prdí jak starý chlap,ale má ji rád 🙂 .
držím palečky s gumáčkama...tentokrát to už musí vyjít 😉 .
já bych se taky bála...botky raději nakupuju osobně a po vyzkoušení 😉 .ale zase ty gumáčky nejsou na denní nošení,tak to bych možná riskla 😉 .

sherry 🙂 ...myslím,že např.karate je dobrý sport,hlavně všestranně zatěžující tělo 😉 .taky jsme už kdysi toto řešili s mm,ale samozřejmě se uvidí co bude matýnka bavit 😉 .ale dědeček ho už vidí kopat za manchaster 😀 -minimálně 😀 .
já s malým vytírám,ale ze začátku to bylo o nervy...buď mi bral mop nebo kýbl,pak zkoušel pěnu a nakonec se mu mooc líbilo po vytřeném ťapkat 😠 😀 ...ale už ví 😉
u mě jediné co s ním neudělám je žehlení a samozřejmě třeba mytí oken 😀 ...jinak je to veliký pomocník 🙂

sherry28
12. bře 2010

prchalka: on papá sám(má vidličku na všechno, protože se lžící to ještě neumí)ale já mám taky příbor a krmí se sám a zároveň i já ho krmím 😉 jsme ještě prckové oproti vám (myslím věkově) 😀

sherry28
12. bře 2010

ined77: tak já zase s Márou žehlím 😉 on mi podává a já žehlím, vždycky, když dožehlím mi podá další a řekne: "na", věřím, že to vytírání by také pochopi,l ale radši to udělám, když spí 🙂

gina333
12. bře 2010

Tak co sa tyka jedenia, tiez jej dam do ruky rohlik, chlebik, vyjeda z mysky cestoviny, ale kedze odmieta sediet vo vysokej stolicke chodi s jedlom po byte, tak vsetko jej dovolit nemozem aby jedla sama. 😉 A najradsej my pomaha pri vykladani umyvacky riadu, to jej ani nestiham brat riad z ruky. 😉

Uz musim ist prisla Nati, idem je ohriat obed, o 14:00 ma zase basket.
Pekny dnik, tu uz vykukuje slniecko. 😵 😵

sherry28
12. bře 2010

jinak já Marka vidím jako hokejistu 😀 je jedno jestli slavného nebo obyč 😒 ale na něj mi to sedí 😉 🙂 má na to vyloženě postavu 🙂 ale MM chce, aby jezdil v FM1 (nejlépe za ferrari 😀 ) stejně si budou ve finále dělat co chtějí oni, ale Lukášek by na to karate i chtěl, tak se o velkých prázdninách pozeptáme 🙂 že by jsme to spojili s 1.třídou rovnou i kroužek 😉 on je dost malej a hubenej, tak se snad aspoň dovede ubránit 😅

sherry28
12. bře 2010

jo a Lukášek jedl naprosto sám od 8.měsíce příborem 😅 (dětským plastovým) byl na to opravdu šikovnej 😉 🙂 od 6.m trénoval a v 8. už to zvládal bravurně a v 1. roce umě jíst i polévku se lžíce. Vůbec jsem mu nepomáhala 😀 ale Mareček je jeho opak, jsou jak den a noc.

prchalka
autor
12. bře 2010

ftípek - Kámoška se budou pokoušet zanedlouho o mimčo. MM se včera tulil, tak mu říkám, jestli jim nevytřem zrak a nepředběhnem je s dalším miminem. Okamžitě se otočil a přikryl 😀 😀 😀 😀 Ale zasmál se, prý, že ho to taky napadlo. Ale byl to fakt nejapnej ftípek 😅 😝
A začínám shánět věci na písek, za chvíli už jí vyhodím na zahrádku, jen to pískoviště bude asi zásadní ještě 😅 😀 A pak kolečko, hrábě, lopaty.. to jí bude bavit!

ined77
12. bře 2010

prchalka 🙂... ty jo,tak u nás nevím nevím se samostatným jezením 😕 ...jako lžičkou se do pusenky trefí,ale když jsem ho nechala,že to vyzkoušíme,tak dělal spíš blbosti něž aby jedl sám 😠 😅 ...přemýšlela jsem nad tou vidličkou,že by si právě mohl kousky napichovat 😉 .
ale měli bychom začít trénovat 😉 .
čorí je šikulka...no jo,holky,ve všem rychlejší 🙂
jdu kuknout na fotky.. 🙂 .teď jsem si vzpomněla,že jsem měla stáhnout fotky...
😅

sherry 🙂 ...jejda,já si až teď všimla,že marýsek je takový prcek ještě 😵 .ale to je teda šikulka,že se tak sám napapká 😕 😵 .
matýnka zajímá hroozně moc ta žehlička...a ta pára 😨 ...taky šňůra...no prostě,raději to dělám když spinká 😉 .
jasně že by to pochopil.. 😉 .matýnek se jednou dvakrát na mokrém natáhl a už tam nešel 😀 .

sherry28
12. bře 2010

ined77: 😀 😀

sherry28
12. bře 2010

ined77: já mám výhodu, že mám ještě staršího synka 🙂 Mareček dělá všechno po něm 😉 takže když vidí, že podává prádlo, dělá to samé, opičí se se vším(někdy je to i nevýhoda) 😅

ined77
12. bře 2010

prchalka 🙂 ...tak a budeš mít po večerech klid 😀 😀 😀 ...nebo se to tatínkovi rozleží v hlavě a bude žadonit o synáčka 😀
na písek máme asi 3 kyblíky 😅 ...ale je fakt,že u nás na hřišti jsme loni o jeden přišli asi během 5 minut 😕 ...prostě najednou nebyl 😅

sherry 🙂 ...tak to jsi mě fakt dostala s tím jezením 😕 .jdu okamžitě matýnkovi pořídit příbor 😀 ..ne,už je na čase..dlouho na tom pomýšlím.ale zeda v 8m jíst sám,to je fakt šikulka 😉 😵 .
jejda FM1 to nééééé,já bych to nepřežila,nebo třeba motorky 😔
hokej je fajn,ale je to drahý koníček,už jen ta výstroj...to je o desetitísících 😖
ale s fotbalem u nás nevím...zatím je to samá ruka 😀

prchalka
autor
12. bře 2010

Tak u nás už se nespí, spala 1,5h a už se nenechala. Tak jdem omrknout ty boty a možná ven?? 😕

ined77
12. bře 2010

sherry 🙂 ..jj,jasně 🙂 .většinou ty druhé děti jsou trošku napřed 😉 .opičí se a opičí 😀 .
tu nevýhodu chápu...ne vše je zrovna super 😀

prchalka 🙂 ...tak držím palce ať padnou 😉 .

sherry28
12. bře 2010

ined77: ano hokejový koníček je hodně drahý, ale pokud to bude chtít Mareček dělat, tak mu na to vydělám 😅 bude to záležet na něm 😉 🙂

Mára je vzhůru, tak ho půjdu obléci a pojedeme 😉 🙂tak pa

lehna
12. bře 2010

tak my spali 45minut 😖 . jsem nic nestihla 😠 .

koukám,že jste sse zas rozepsaly jak jsem tu nebyla.
no, já se objevím možná večer, tak, jinak všem hezký a klidný víikend

ined77
12. bře 2010

u nás spánek 2.45h 🙂 ...jsme po svačince,vyrážíme se větrat 😉 .
srazík je ale passé 😅 .no nevadí,stavíme se za tatínkem na chvilku 🙂 .
všem pěkný zbytek dne 🙂
večer...dnes možná,ale neslibuju nic 😉

prchalka
autor
12. bře 2010

Tak jsme nikam nešly - zima. Táta přijel brzo, vyluxoval 😅 😀 a teď se dívají spolu na Shreka - katzi - tohle jí baví 😀 Botky jsem hodila do alba, oboje jsou super a hlavně - jsou jí krásně! I když ty gumáčky teda na obvod zase akorát 😅 😀 Ale to za chvíli vyběháme 😅

prchalka
autor
12. bře 2010

lehna: Tak to mě mrzí, to musí být fakt vopruz, co žes nic nestihla, ale člověk se nestačí ani trochu zregenerovat ☹ ☹ ☹ ☹
sherry: Ty a gina jste takový naše naděje, že to funguje.. Že možná my další budeme mít taky druhé děti pravý opak prvních 😅 😖 😕 snad...

gina333
12. bře 2010

My sme spali 2 hodiny, chudatko Nati musela ist sama na basket, lebo Sophi este spinkala. 😉 Teraz je Nati na tanecnej, doladuju posledne pripravy 🙂 🙂 idem daco vymysliet na veceru.

prchalka: bola som kupit zlty hrach, ako si to robila na obed, daj my recept prosim ta. 😵 Idem kuk tvoje fotky.

gina333
12. bře 2010

Teda, aj cizmicky aj topky su krasne, ale Cori najkrajsia. 😵 😵 Po kom ze je taka krasavica??

sherry28
12. bře 2010

prchalka: to čorí jí takhle způsobně nad hadříkem(utěrkou)? 😕 šikulka

gina333:dnes teda také nevím co udělám k véče

přijel děda a už mám půl litr piva před sebou 😉 🙂 mňam mňam, s chutí si dám 😀

gina333
12. bře 2010

sherry: ja som malej ohriala polievku z obeda, ked jej to tak chutilo. 😉 Daco zjedla, neskor jej este spravim rozok so sunkou a syrom, vcera z toho zobkala tak to vyskusam aj dnes. 🙂
Joj, veru pivko by som si dala aj ja . 😵 😵

prchalka
autor
12. bře 2010

sherry: Tak to zkresluje, nejí způsobně nad ubrouskem, ale mává s bryndákem 😀 😀 Pak si ho dávala na hlavu apod... 😅
gina: recept jednoduchý: namočila jsem přes noc hrách, ráno dala vařit do né moc vody, osolila, chvíli povařila a pak jsem do toho hodila na drobno nakrájený 2 brambory a ono se to vařilo a dusilo do změknutí, samo se to zahustilo, nakonec jsem do toho hodila trochu másla, aby se to zjemnilo. Pak jsem vyndala všechny brambory, trochu toho hrachu k tomu a rozmačkala jí to. Ono je to dobrý, jen asi ten popis je divnej 😅 Ale naprosto jednoduchý. Já jí fakt vařím v jednom hrnci šlichtičky. Jo a trochu jsem okořenila sušenou petrželí, protože majoránka nebo něco podobného už nebylo na skladě 😉

prchalka
autor
12. bře 2010

A dík za poklonu, ale po mně to dítě fakt není 😅 😀 Musím jít, mrknout na Ulici a už je unavená, umrněná, tak to snad nějak doklepem.. 😝

gina333
12. bře 2010

prchalka: dik za receptik, vyskusam buduci tyzden. 😉

My sme sa okupali, zbalila som Nati veci na zajtra, ideme si vypit mlieko, dufam, ze cim skor zaspi. Tak sa zatial majte krasne a hlavne v klude. 🙂 🙂