Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
22. bře 2010

sherry: trošku som pátrala, tak v skratke: Eliáš-starozákonný prorok, vystúpil proti Baalovmu kultu, za kult Jahveho. Pripisujú sa mu viaceré zázraky. Po pomazaní svojho nástupcu (Elízea) ho vzali do neba na ohnivom voze ohnivé kone. 😉

gina333
22. bře 2010

matova: chudacik maly, je my ho luto, ze sa tak trapi. ☹ Pri mojom stasti urcite budeme teplotovat z ockovania. 😒 Idem ulozit malu a caka ma hrrrrba zehlenia.
Krasnu nocku vam vsetkym 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
22. bře 2010

Tak máme po návštěvě, chovala jsem 3m mimi, no a zase ho pak ráda vrátila, mimi v náručí, na noze batole 😅 MM by mi k tomu ještě prý pořídil psa 😀 Chudinka mimi, navečer začala hrozně brečet a vůbec nepřestala - prdíky, slzy ☹ ☹ ☹ Tak se mi to zase všechno vrátilo a jsem trochu vyklepaná.. Hrozný vzpomínky, když nic nepomáhalo!! Jsem se nad ní málem rozbulela!
Čorí se koupe, taky jsem zvědavá, kdy zabere, dneska zas jdem trošku dýl. Já už unavená ale jsem 😅 Píšu radši teď, bůhví, kdy by mi to dovolila ona.
matova: Chudák Šimonek, jak já bych mu přála pořádný spánek, jako byl ten náš dnešní, klidně bych s vámi měnila.
gina: To očko bude v poho, my byly taky OK, teplota jen trochu!
Tak zatím letím a kdyžtak všem brou 😔 😔 😔

sherry28
22. bře 2010

tak M spí, Lukas se vrátil ze školky s tím, že byly dlouho venku na sluníčku a bolí ho hlava, dokonce měl teplotu 38°C☹(že by první úžeh?)no to první sluníčko je zrádný a silný

gina, katzi: tak s holčičkou opravdu nepočítám, jinak se mi líbí Bára a Markéta (ale jsou to obě moje sestry)😀

matova: díky za vzdělávací kurs o Eliášovi, jsem docela ráda, že tam nemá žádné agresivní sklony jako Marek(podle boha Mars, Marcus- bojovník, válečník)to jméno mu fakt sedí, tentokrát jsem si řekla, že chci zase nějakého mírného klučinu jako je Lukášek 😉 tak nebudu vybírat bojovná jména

prchalka: ani mi nepřipomínej to brečení kvůli prdíkům a jiné☹už teď mi běhá mráz po zádech

matova
22. bře 2010

prchalka:nestraš s tým večerným plačom 😒 😒 😒 . alebo už potajomky nacvičuješ? 😀. Svetlou nádejou sú pre mňa tie tri super spacie dni, ktoré sa dúfam vrátia keď zuby vylezú 😉
gina: mne je zas veľmi ľúto vašich nocí-hlavne keď sa malá budí vlastnenevieš kôli čomu-na prsníku už nie je závislá, zuby nikde tak by ti mohla konečne dopriať trochu nočného kľudu už 😉
sherry: mali by sme si niekde nájsť meno odvodené od dobrého spánku 😀

matova
22. bře 2010

prchalka:nestraš s tým večerným plačom 😒 😒 😒 . alebo už potajomky nacvičuješ? 😀. Svetlou nádejou sú pre mňa tie tri super spacie dni, ktoré sa dúfam vrátia keď zuby vylezú 😉
gina: mne je zas veľmi ľúto vašich nocí-hlavne keď sa malá budí vlastnenevieš kôli čomu-na prsníku už nie je závislá, zuby nikde tak by ti mohla konečne dopriať trochu nočného kľudu už 😉
sherry: mali by sme si niekde nájsť meno odvodené od dobrého spánku 😀
a že by už úpal? možné to je, veď nakoniec aj v zime sa dá pokožka sokonca spáliť na slnku 😒.

všetkým pokojnú noc 😎

sherry28
22. bře 2010

matova: jestli takové nějaké je, tak sem s ním😉

prchalka
autor
22. bře 2010

Usnula hned po mlíku, tentokrát ale až 20.20, jak se šla dýl koupat, snad jí to vydrží dlouho. Jako co to dneska předváděla s tím dlouhým spaním nevím 😅
Mimi mělo sice něco málo lehce přes 6kg, ale ruka mi po půlhodině stejně dřevěněla! Je stejně těžká, jako byla čorí v jejím věku, vlasatá, jsou si podobný a to bříško to samý. Navíc musí dávat ještě 4 plíny na široký balení ☹ No lituju jí, prdelku! Možná hodím i fotku, není to teda žádná sláva se mnou, ale byl to nezvyk, už jsem skoro zapomněla, jak se to drží 😀
Holky, tak já vám nějaký jména vyberu, mám knížku a ráda s v tom pořád nípu, vybírám, sice zbytečně, nevím pro koho, ale mám to ráda! Mimochodem čorí známaná vlasatá nebo zářící, tak hlavně to vlasatá sedí 😀 😀 já věděla, že bude 😉

katzi
22. bře 2010

prchalko: podívej se mi co znamená Adéla - neznamená to náhodou upištěná? 😀

teda chuďátko mimi s těma prdíkama. Já teď chodím k té mojí kamarádce co má dvě - dvouletou a pár týdenní holčičku. Býváme tam tak ty 2 hoďky a vždycky to vypadá hrozně idylicky - starší si hraje, menší spí, nebo kouká na kolotoč nad sebou 🙂 Takový štěstí ale já mít nebudu.....

mám rozdívanou kriminálku na Nově, jen jsem odskočila v reklamě abych vám popřála krásné sny 😔 pa pa

sherry28
22. bře 2010

ženy tak jdu spinkat, už to na mě padá a chci dát Lukasovi ještě čípek(paralen)on mi prášky nespolkne😉

prchalka: můžeš sem dát klidně nějaká jména pro holky, nemám moc přehled; ségra má termín ve čtvrtek a jméno pro holku má Sabina, pro kluka Filip

zítra přečtu, teď už letím a vy taky nezlobte a běžte spinkat😉všem klidnou noc, AMEN🙂

prchalka
autor
22. bře 2010

katzi: Podívám 😉
Fotky už jsou vhozeny!
Ještě jsem zapomněla - úplně jsem z toho vyšinutá. Přišli lidi, který čorí vůbec nezná, jinak brečí, jakmile vidí cizího chlapa, hned se na mě sápe a brečí, ženský jí vůbec nevadí, chlapi děsně. A na taťku miminka ani ťuk, jak kdyby to byl její táta! Vzal si jí na klín, ona se culila, házel jí pak do stropu, tak se tlemila, normálně k němu chodila, hladila ho, žvanila s ním - jsem totálně v šoku! Je teda pravda, že on jediný z chlapů kolem asi nemá brýle, ale nikdy ho neviděla, kdežto tamty vídá pravidelně, tak nevím.. asi jakési kouzlo osobnosti 😅 😉

gina333
23. bře 2010

dobre ranko 🙂

prchalka: pekne fotecky 🙂

U nas noc uz ani nekomentujem, bola hore o 23:00. 1:30, 3:30 a budicek 5:30. Ona niezeby plakala v noci, ma zavrete oci a mrnci, skusala som si u nevsimat ale potom place. Uz pekne spinkala v postielke, teraz som si ju zobrala k sebe, ale nezabere to, lebo place aj pri mne. 😒 Ako keby bola urieknuta alebo co. 😠 😠 Cez den je to jedno krasne usmiate dieta, sama sa hra, nemrnci no je ozaj perfektne a noci su zas hrozne. Co uz, asi to nezmeni nic, len z musi vyrast. 🙂 Juj, ale som rada, lebo uz teraz svieti slniecko. 😵 😵 😵

prchalka
autor
23. bře 2010

Dobré ráno,
u nás to šlo bez větších motanic, ale stejně nejsem vyspaná. Ona ze spaní několikrát za noc kvílí - brečí, prostě od půlnoci já snad každou chvíli vzhůru 😝 Ani si snad dneska nesedala apod.. Vstala 6.30! Asi vysadíme čípky, protože se změnou času aby nevstávala v 8 😝
katzi: Adéla - bytost ušlechtilá, vznešených způsobů, postavy (to jde 😉)
Ostatním to taky najdu, jestli chcete 😉

lehna
23. bře 2010

dobré ráno,
no tady toho je zas nakecáno 🙄. teda já to nějak nestíhám.
Dopoledne spal 1,5!, takže odpo už nespal a bylo to na něm i znát. šli jsme ven ve 13h, přišli domů skoro v 15.30h, co mi dělal za scény v kočáru, no děs. zez začátku o.k.,ale později už ho to nebavuilo sedět, tak chtěl ven, chvíli po'tapkal a jak mu to ještě nejde, tak dlouho nevydrží a chtěl jít po čtyřech-po cestě!, a vztekal se,že ho nenechám, takže s kraválem domů. zbytek odpo jsme to nějak zvládli, jsem šla radši k našim, ať si ho užijou taky někdy 😝
Noc byla celkem taky dobrá, probudil se v 23.15, do půl 2 se pořád nějak převaloval, tak dostal mlíko a,usnul ve dvě a spal světe div se do 6h bez probuzení.

no tak už musím,se po sápe.
přeji všem hezký den, 😉

gina333
23. bře 2010

prchalka: my mame asi deti cez kopirak 😀 presne ako pises, prevaluje sa a kvili. Ale precoooo? A tiez som sa rozhodla, ze koncim s homeo, nema to cenu, aspon na urcity cas ich vysadim. A dnes sa pustim do umyvania okien. 🙂 Zaclony som uz napratala do pracky, len dufam, ze Sophi my to dovoli. 😉

lehna: fajn noc ste mali. 😉

facovka
23. bře 2010

qina,my uplne to iste s oliverkom, noci proste des a cez den uplna pohoda,siceobcas pomrnci,ale chvilkovo, zato noci o nicom, mam pocit ze byva cele noci hore, musim si to v noci zapisovat odkedy do kedy,lebo neviem ci sa mi to neskresluje,ale obavam sa ze to bude realita 😒 asi z toho musi fakt vyrast,aj ked ide mu ten druhy zubok, stale neni cely von,nejako dlho to trva,lebo uz 5.3.sa mu prerezal,a stale neni cely von, ten prvy je uz pekne vonku a prerezal sa par dni pred tymto ☹ ach jo...

facovka
23. bře 2010

yo a homeo berieme aj my, nemam pocit ze je to lepsie....a tiez mrnci a fnuka so zavretymi ocami,asi by chcel spinkat ale proste ho to boli,chuda 😔

prchalka
autor
23. bře 2010

sherry: Ty iniciály - náš kluk by měl jiný, než malá, ale holčičí jména se mi líbí další min. 2 na stejné písmenko, jako má čorí, ale to neřeším. Jen domluvit se s MM by bylo asi horší!
katzi: Včera jsme jely v kočáru a vydržela, ona jak se jede a kouká, tak v poho 😉
lehna: Po 4 - no pěkný a nedaj si to vysvětlit, co 🙄

gina333
23. bře 2010

facovka: ake homeo beriete? My mame aj Vibrucol aj Chamomillu.

Ani Sophi nechce sediet v kociku na dlhsie trasy ani nemozme chodit. ☹ Len dufam, ze v golfaci sa jej zapaci. 🙂

facovka
23. bře 2010

qina aj aj,a ziadna zmena ☹

sherry28
23. bře 2010

krásné ráno ženy, dnes jsme do školky nejeli (i když teplota už není) peru od rána😝

prchalka:na fotce vám to ve třech ohromně sluší, myslím, že je čas pořídit čorí sourozence😉 😀 jo a ten význam jmen sem s tím (Lukáš, Marek)🙂

sherry28
23. bře 2010

gina333: také jsem se chtěla pustit do oken, ale ještě na to prdím, počkám až bude ustálenější počasí (já totiž myju okna jen 2x do roka)😅

gina333
23. bře 2010

baby ja som stihla uvarit paradajkovu polievku, kuracie masko so zeleninkou, nalozit zaclony do pracky a umyt dve okna. Som proste superzena. 😀 😀 😀 A to vsetko pri Sohi, ta sa my motkala pri nohach, obcas odbehla po hracky, ale vobec ma neotravovala. No nemam ja zlate dieta? 😉 😉

sherry28
23. bře 2010

gina333. to máš, zlaté dítě, já když myju okna, tak Marek stojí pode mnou a natahuje ruce a ječí o sto šest😅takže ho vždycky na chvilku vezmu a dám mu nějakou zábavu a jdu zase pokračovat(vydrží tak 5 min sám) a zase se to opakuje

prchalka
autor
23. bře 2010

To jste teda superženy! Já jsem nervózní jen z toho, když si představím, že bych s ní měla něco dělat 😖 Protože když něco dělám a nemůžu se jí věnovat, ona jde a vytahuje všude všechno, jenže kdyby si s tím aspoň hrála, ale ona ne! Vytahá, jde dál a zase vytahá něco dalšího a takhle pořád dokola.. Já pak něco přehlídnu na zemi a jak si na to šlápnu, tak si buď rozbiju h..u nebo to hrozně bolí a hlavně - bych jí nejradši hned jednu lískla! Než jsem připravila dneska oběd na talíř, všechny hračky se válely z kyblíku po celé zemi, tak jdu a odkopnu to z cesty aspoň! Tohle mě fakt vytáčí!!!
U nás k obi brambora s rajskou a kousek sekané, pak bobík do nočníku a od 12.30 chrupe 😉 😉

prchalka
autor
23. bře 2010

Adelí - všechno nej.. k 18tinám 😀 abych nezapomněla..

sherry28
23. bře 2010

u nás spánek od 12:10, tak aby jste neřekly, přemýšlela jsem nad dívčími jmény a líbí se mi dvě Karina nebo Klaudie, prchalka už piš významy😉😀

sherry28
23. bře 2010

zdá se mi to nebo ten koník má zase jinou podobu, už to není tak roztáhlé:-O

gina333
23. bře 2010

tak Sophi spi od 11.00, dedo kocikuje, vonku je krasne. 🙂 Akurat som si povesala zaclony, no je to fuska s mojou vyskou, veru ledva fucim. 😝 😝

shery: tan novy kon sa ani mne nepozdava 😒 ved na jednu stranu vyjdu sotvy 4 pripevky, je to hrozne roztahane, neviem preco.

sherry28
23. bře 2010

gina333: ale já už zase vidím jinou podobu koníka, už je to v rovině a fotku u každé vidím jen jednu tak jak to bylo😲nechápu