Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
27. bře 2010

katzi: Bohužel to neznamená, že jsem se vyspala.. asi jako obvykle 🙄

gina333
27. bře 2010

Baby aj ja mam hlavu ako vo zveraku ☹ konecne to bola noc ked som sa mohla vyspat, ale som sa v kuse prehadzovala, chodila po byte, sms-kovala koli svagrinej 😉 no co uz, asi my nie je dopriate vyspat sa poriadne. 😉 😉

prchalka
autor
27. bře 2010

Tak u nás se chrupká od 11, čím dřív, tím líp, i kvůli té změně času, aspoň ty 2h by mohla dát!!

prchalka
autor
27. bře 2010

A teď odpovědi:
ined: Bydlíme asi 2km od letiště ☹ Z jedné strany letiště, z druhé vlak a u baráku staveniště 🙄
matova: Vy ale máte spotřebu cumlíků 😝 To je zatím první trojka nebo už druhá?? Mám nějak vymeteno, sorry.. 😝
katzi: Gril - jak se udělá vždycky jen trochu hezky, tak se MM prostě neudrží. Ale nebylo zas tak hezky na posezení a abych nenastydla, takže si myslím, že na gril ještě času dost. Navíc já ty masa vůbec nemusím, radši sýr!
sherry: Tak to byla zabíračka, ale ty jsi holka šikovná! Naštěstí vše dobře dopadlo, až na ty trojky, ty ještě budou chvíli zlobit 😠 Ale pořád jste napřed!! 😉
gina: Poslední dobou je tu fakt nějak přemiminkováno 😅 😅 Andrej taky hezké jméno. Taky se mi líbí Marián, teď měl svátek.
A PS: Já taky neznám tak šílené malé kluky, fakt!! Jen holky 😀 😅 😅 😝

gina333
27. bře 2010

my uz tiez spime, dnes na obed moc nezjedla, ale to je vzdy tak ked je Nati, doma, rozptyluje ju, Sophi furt by len za nou chodila. 🙂 Kupodivu vyslo slniecko, takze poo mozme ist aj von. 😵 😵

prchalka:no moja Sophi je sialena za 3 chlapcov, kazdy vravi, ze je to riadne sidielko. 😝 😝

katzi
27. bře 2010

u nás se taky chrupká.

Dopol. jsme byly pěšky v obchodě dokoupit nějaké suroviny na oběd. A Adeli pak udělala budíček celýmu baráku - nechtěla jít ještě domů, takže sebou sekla před vchodem na zem a řvala 😠 Já jsem chtěla být neústupná a nechtěla jsem aby se naučila si vyřvávat takto svoji, takže jsem stála ve vchodu a čekala než přestane, zvedne se a půjde domů. Což po nějaké době řevu nakonec udělala, takže jsem vyhrála já 😉

prchalko: tak podmínky na bydlení to nejsou úplně ideální, ale řeknu ti - za to soukromí ve vlastním domečku se zahrádkou bych je brala...Jj, na dlouhý sezení na grilovačce venku to ještě fakt moc není, leda tak po poledni, na slunku možná.....

ined77
27. bře 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.45 😔 .
noc...zase jedna z těch lepších,ale tak dobrá jako minulá teda nebyla.ke mně šel tipuju okolo 23h.,nějakou dobu jsem už ležela,ale na budíka jsem nekukla.pak se neskutečně dlouho hnízdil až jsem z toho vytuhla 😀 .budík v 6.30 🙂 .
ráno jsem navařila,uklidla a vyprala 😝 .v 9.30 už jsme byli venku s motorkou a jeli pro rohlíky do pekárny(250m,cesta trvala asi 30 minut).. děs..buď jede dozadu jako rak nebo čučí po ftákách,ještě tak mrskne motorkou a jde si kam se mu zlíbí 😠 😀.hluchý jak peň 😠.
včera jsme si daly s kamarádkou 2 pivka 🙂 ...nevím čím to je,že venku to pivečko chutná tak dobře 😀 .k tomu topinky se sýrem a večer mi bylo samozřejmě zle 😀 .
tak to je asi tak vše,jdu dočíst
😉

katzi
27. bře 2010

ined: tvůj popis Matýnkové "jízdy" na motorce mi něco silně připomíná 😀

matova
27. bře 2010

ahojte,
ako tak čítam, tak aj tam kde by sa dnes dalo spať sa nespalo... 🙄. U nás podobne, klasika, do polnoci jeden budíček kôli cumlíku, inak by bolo fajn, keby som vedela zaspať...potom budík a mlieko až o 4:50, ale mm nenachystal vodu do konvice 😠
(mal to za úlohu 😉), takže som s malým musela dole do kuchyne, čaka ť kým zovrie atď....ten si hneď všimol že vonku už je svetlo, čumákoval všade...vypil mlieko s otvoerenými očami a nie a nie zaspať...ja som sa robila že spím, pichal do mňa nechtami...no nakoniec aspoňže ostal ležať a ja som vytuhla, neviem čo sa dialo lebo mm tiež spal a malý nás zobudil 6:15-to už začal po nás skákať. O10h bol hotový, tak teda neviem čo robil tú hodinu-či spal či nie. Boli sme vonku, spí od 11:35, a to už veľa z obedu nezjedol...
Idem teraz umyť aspoň 2 okná, ja som sa tešila na sobotu, že mm vezme malého von a umyjem všetky okná naraz, ale on má v pláne každú voľnú chvíľu pracovať von okolo domu, vykladá schody a tak a malého pritom mať nemôže, tak zasa sama...
gina: veľa zdravíčka Andrejkovi a švagrinke 😵. a teda je to poriadny buk 😅
katzi: no teda gratulujem ti k pevným nervom-ja som v tomto úplne nanič mater, musím niečo s tým urobiť, než mi nezačne malý po hlave skákať...
prchalka: hej, cumlíky zasa aby sme kupovali keď pôjdeme do mesta aspoň tri naraz...špičku trojky máme zatiaľ len jednu.
sherry: vy už máte z tých trojek nejakú prerezanú? 😕 ako sa má Marek? ešte teplotkuje?
ined?: ja som ti minule zabudla napísať, že super aktivitu v krúžku ste mali, chcela som malému maľovanie prstami spraviť už skôr doma, ale nakoniec som usúdila že doma radšej ešte nie, bolo by tej farby asi všade 😀

prchalka
autor
27. bře 2010

Vybírám teď na MMB receptíky - kupodivu už ne hadry apod. .. 😅

gina333
27. bře 2010

ined: ani moja nikdy nechce ist tym smerom ako ja 🙂 A take pivko by som si dala aj ja, veru dnes si kupim aspon flaskove a vecer si otvorim ku telke 😉 😉

katzi: ja vravim, ze tie deti si akovcez kopirak 😀 😀 😀 😀 aj u nas je blakot ked sa ma ist dnu, vacsinou ju nesiem pod pazuchou a druhou rukou talcim kocik. 😝 😝 😝

prchalka
autor
27. bře 2010

Víte co je strašněj pocit?
Mám to už asi 3 dny, v krku něco sedí a pořád to tam čas od času škrábe a nepomůže nic - zapít, polykat, vykašlat - oči z toho slzí jak blázen 😠 No a nejlíp mě to chytne, když musí být klid (třeba teď, když spí)! Dala jsem si aspoň pastilku, ale bude to stejně k prdu!

prchalka
autor
27. bře 2010

matova: Že bychom šly spát jednou dřív, než Šimonek? To se mi ani nechce věřit!! 😕 😅
Jo a nám, když se něco nechce, tak jí taky táhnu a ona se svíjí jak hadice pod tlakem - opravdu ostuda, jak když jí vraždím!

katzi
27. bře 2010

prchalko: nemůže to být nějaká alergie? Teď začaly víc ty pyly...

No jsou to fakt svéhlavý zlobidla ty děti a zkouší nás. Kdybysme byly dál od baráku, tak bych ji asi taky čapla pod paži a šlo by se, ale před vchodem jsem čekala až se uklidní a pochopí, že to myslím vážně. Ale byla to hra fakt nervů - takhle v sobotu dopoledne, dělat koncert celýmu baráku 😒 Kdyby řvala ještě o chvíli dýl, tak bych to už vzdala🙂

ined77
27. bře 2010

sherry 🙂 ...jejda,chuďátko 😢 ...to jste tedy měli opravdu den D ☹ .a t s tím kočárkm na přechodu...úplně mě přeběhla husina 😕 😢 .jak je marýskovi?
jo a filípka jsem už našla 😎...je nádhernýýýý 😵 😵 😵a tvoje sestra mi okamžitě připoměla drew barrymore(nevím jesti jsem to napsala dobře 😅).
botičky taky parádní 😉...já jsem matýnkovi koupila minulý týden zase essi-750kč 😕 😝,no co už že jo 😅
paní mi nabízela zase ty goretex s membránou,za 1350 😀...jako byly krásné,to jo,ale tolik za jarní botky teda nedám 😒

gina 🙂...moc moc gratulujeme švagrušce k andrejkovi 😵 😵 😵.to jsou krásné zprávičky 😵 .
teda ale to přepadení 😕 ..člověk fakt nikdy neví co se kde může stát,děs takhle za bílého dne ☹ .

prchalka 🙂 ..teda letiště a ještě vlaky 😕 ???to je radost ☹ .člověk si zvykne...já jsem taky bydlela u dráhy a časem mi to ani nepřišlo,blbé je to ale s malým dítkem ☹ .
grilovačka,hmmm,to také můžu...vidíš,my už teď nebudeme mít ani kde si něco opéct ☹ .už jsem tak přemýšlela,koupit časem nějakou malinkou zahrádku s chatkou...jen tráva,dva ovocné stromky,ze dva keře rybízu a gril 😀 .a samozřejmě něco pro děti 😉 .

katzi 🙂 ...jééé,to mě těší,že jsem někdy v něčem první 😀 .
ono je to ve finále stejně myslím všude stejné s dětmi...každé se vzteká,neposlouchá,dělá binec atd...teda skoro každé 😉 .
to jsi dobrá,že jsi to ustála a vydržela jsi 😉 .já mám někdy dost co dělat,abych nechytla rapla 😀 .ale většinou to rozdýchám,když ne,čapnu ho a jde se 😉 .
a jízda na motorce...no comment 😀 pak si vždycky říkám,žejá husa sebou nevezmu kočárek 😎 😀

matova 🙂...to malování..on to takový úspěch nebyl,protože matýne nesnese špinavé ručky .takže když jsem mu tu dlaněčku patlala tou barvou,ječel jako když ho na nože berou 😀 .on je v tomto hrozný..ukápne polévka...hned se to musí utřít.venku spadne..hned ukazuje že má špinavé ručky atd. 😅 .dnes si začal u obídku sundávat brndák s korýtkem,protože mu tam spadly těstoviny 🙄 .
takže okna děláš?já to právě musím dělat naráz...mě by to rozčilovalo 😀
ale teda TM by mohl práci okolo domu na chvilku přerušit,vevnitř je to důležitější 😉 😎 .

matova
27. bře 2010

Prvé 2okná umyté, ďalšie nemám šancu, z jednej strany spaiaci šimon, z 2.pes, z tretej mm s brúskou 🙄
prchalka: vidíš, ale večer sa vám to asi nestane, že by ste išli skôr 😀 ....ti poviem že mám z toho letného svetla aj stres, ráno o 5 vidno, večer sa nie a nie zotmieť...ale zas lepšie ako v zime, aspoň s a dá behať po vonku, čo nevidieť tie deti už nebude treba tak obliekať...
škrabanie v krku? 😢 ja to mávam z času na čas.ale skôr to robieva mm, uspím, vyjdem z izby, dovalí sa na TV a z voleja začne úplne nahlas kašľať...by som ho niekedy roztrhla 😀 . Mňa z tých jarných vychádzok bolí 4.deň ucho- nemám 3roky krčné mandle a úplne mi už vadí obyčajný príjemný vánok...dovredy som behala bez čiapky aj v zime ale teraz... 😝
ined:pivko- óoo, ja sa hodím na nealkoholické ako pri šimonkovi 😉 . V lete chodievame často na menšie túry po lese, končíme v chate... keď som ho čakala tak po 2 nealko pivách som normálne cítila ako mi to stopové množstvo alkoholu stúpa do hlavy 😅.

ined77
27. bře 2010

prchalka 🙂 ..tohle mívám taky,hlavně když si jdu večer lehnout z matýnkem nbo ho mám odpolko na klíně a spí...téměř vždy 😒 .
je to otravné..zajímavé je,že jindy nic takového nepociťuju 😅

gina 🙂 ..jj,jen s pěkně dej 😉 .mně to právě doma moc nejede...občas si dáme po obědě třeba jedno na půl,ale to trošku srknu a stačí.ale venku pěkně,na zahrádce,dětičky si hrajou,idylka 😀.
včera jsme byli venku odpol přes 3h!!!dopoledne kroužek,takže 2,5h pryč...to už se dlouho nestalo 😀

gina333
27. bře 2010

matova: presne ako pises, to svetlo rano aj mna desi 😒

Ja uz mam na dnes poupratovane, iba podlahy my treba poumyvat, ale pockam na vecer, aby som teraz nebuntosila pri malej. Ja som si na obed spravila ryzu v mlieku, uz som mala nato taaaaaku chut, furt len maso, cestoviny, slane jedla tak som si aspon osladila zivot. 😉 😉

ined77
27. bře 2010

matova 🙂 ...to mi cheš říct,že TM teď něco brousí 😕 ???já bych ho hnala 😠 😀
taky si odpočiň 🙂 .
nealko pivko...to není špatná věc,ale máš pravdu minimální(stopové) množství alkoholu tam je.taky jsem kdysi po dvou cítila malinko náladičku 😀 .
ucho si pěkně nahřej a nos čepičku...vy tam na těch kotárech musíte mít ještě chladno 😅
je to super že s tím oblékáním...já jsem včera malému natáhla jen tepláky,mikču a bundičku,slabší čepičku a šlo se.obléknutý za 3 minuty 🙂 .teda měl saozřejmě na sobě bodýnko a punčocháčky 😉 a boty 😀

matova
27. bře 2010

ined 🙂 : šimonko mi v izbe z koberca dvíha každé smietko, ale inak pchá ruky všade,minule ich dával do wc 😝 , vonku mu nevadí ani do blata- ale ja za ním v jednom kuse behám a striehnem takže ani vitamín H zatiaľ nemal 😀 , dnu ich kľudne vopchá aj do polievky a hrabal by sa tam...a teraz jak ho zuby bolia a pije z hrnčeka s náustkom,tak ten pritom ešte hryzie a mlieko mu tečie po krku na pyžamo, podhlavníček, plachtu... 🙄.
A určite sa poobzerajte po zahrádke, bude to super pre malého 🙂

Jedna dávka posteľného je vypraná, druhú dám poobede...mokrá som až za ušami 😝.
Ženy a ten vodný kameň- to ma raz zabije- máme tvrdú vodu a vkuse sa to usádza hlavne pri spodku batérií, dnu vo wc mise...a hrozne blbé umývadlo v kuchyni- drahé jak šľak bolo, ja som ho nechcela, mm ho chcel že je hlboké a dvojnádobové -to by bolo super-ale je to umelý kameň a všetko s čím by sa dal vodný kameň okolo batérie vyčistiť-tak to zas nemôže na to umývadlo 🙄 🙄 🙄

matova
27. bře 2010

ined: Ano, brúsi...on má vždy všetko v paži- len ja som hysterka 😲
punčocháčky a body to je aj u nás základ 😉 . Mám doma kopec podedených tričiek a pulóvrov čo mu ani nedávam, lebo keď to nemá uzavreté v rozkroku tak by sa celý povyzliekal 😅
Raz som mala aj nealko pivo, ktoré namalo absolútne židne stopové množstvo alk. Bolo to nejaké nemecké, ale teda nechutilo mi nejak 😀 . Čo je to na kotárech? 😕 na chotároch?- sa mi páči ten výraz

gina: ako robíš ryžu v mlieku? chcela by som to urobiť niekedy malému. Dnes mal zas po dlhšom čase chlieb s maslom a medom na raňajky a veľmi mu to chutilo. 🙂

ined77
27. bře 2010

matova 🙂 ...já bych mu dala hysterku 😠 ...nechala bych ho ať si malého uspává sám,to by rychle pochopil 😝 .
kotáry?no taková samota jako nebo tak něco 😀 .
no a sousedi mi právě vzbudili matýnka 😠

gina333
27. bře 2010

matova: umyjem pol salky ryze, dam do kastrola, nalejem 2x tolko mlieka, pridam stipku soli a od oka cukor+ kusok masla. Pomaly varim, ale treba to miesat. Ked je to moc huste dolejem mlieko. Ked je to take polomakke odstavim, zakryjem a dam na pokrievku aj utierku aby to bolo v teple. Po polhodke je to ok. Posypem skoricovym cukrom alebo grankom Mnam. 😉

gina333
27. bře 2010

Aj ja som dnes prala postelne pradlo, neznasam to zehlit 😠 😠 ale milujemspat vo vonavych perinach. 🙂 🙂 Baby u nas je take krasne slniecko, zeby ta predpoved pocasia nevysla? No chvala Bohu. 🙂

ined: s tym obliekanim aj ja mam problem, ved je teplucko, ale nechcem aby prechladla, tak pancusky jej davam. Ma na sebe bodycko hruby sveter a na to jej dam vesticku a ked je teplo a je uz vybehana vestu jej dam dole aby sa nespotila. Ciapocku ma uz tiez tensiu. 😵

matova
27. bře 2010

aj mne sa malý zobudil po 1:25 a s veeeľkým revom, nepomohlo hojdanie, hladkanie, mlieko nechcel dopiť....stále rev, tak som na ňho začala kričať čo reve, keď chce vstávať nech vstáva a neplače a on sa ukľudnil, pritúlil a zaspal 😕. idem to tu povypínať a nazad sa pritúliť 😵
gina: dík za receptík. Posteľné žehliť- to je moja smrť 🙄 😀

gina333
27. bře 2010

aj moja sa zobudila po hodinke, ale stacilo ju trocha pohojdat a zaspinkala, uz spi skoro 2 hodky 😉

katzi
27. bře 2010

u nás se spalo 1,5 hodiny. To docela jde - do večera přežijem 🙂

Tak my se půjdem zase vyvenčit 🙂

Mějte pohodovou sobotu. Pa pa.

prchalka
autor
27. bře 2010

Ja uspavala po 1,5h znova a nakonec dala 2,50 no uvidíme, jestli to bude mít nějaký účinek nebo bude stejně vofrněná 😅

prchalka
autor
27. bře 2010

Nj, už zase kňučí, že chce notebook, tak jdu.. 😝

ined77
27. bře 2010

tak matýnek nakonec ještě chrupkal u mě 🙂 .dohromady spinkal 2.30 🙂 .
posvačíme a jdeme ven 😉 .sluníčko sice nesvítí,honí se mraky,ale neprší a zima nijak není 🙂 .
hezký zbytek soboty všem,papa 🙂