Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
28. bře 2010

chcela som vám tu hodiť tiež odkaz na nejaké receptíky pre deti po 1roku, našla som ho len predchvíľkou:
http://recepty.rodinka.sk/

matova
28. bře 2010

presnejšie tento:http://recepty.rodinka.sk/vypis.ltc?k=42

ja trochu brázdim po e- obchodoch, hľadám nejaké tehoten. rifle lacnejšie, ale teda všade sú to pálky v prepočte nad 1000SK 😕 . Mala som dvoje, jedny z toho- práve menšie sú nepoužiteľné, kupovala som ich u nás v meste- šitie na zákazku- cca1200,-

matova
28. bře 2010

tak ja tu straším sama??? 😝
ženy, chcela som sa vás opýtať, odkedy plánujete drobcom dávať normálne pyžamká dvojdielne s neuzavretými nožičkami dole? Ja som rozmýšľala že možno od leta, keď bude horúco...neviem , nemám s týmto skúsenosť...
aha, malý je hore, tak fajn zvyšok dňa všetkým, paaaaa

sherry28
28. bře 2010

tak galeje skončili(Davídka si odvezli) 😉 Mára spí a Luky si skládá puzzle, venku není hezky 😠 snažila jsem se vás dočíst 🙂 (ale nedá se to) 😀

gina: už se to švagrové narodilo? 😨 a kdy?

ined: ty sis ještě vzpoměla na mojí nohu? 🙂 No já o ní stále vím(ten prst určitě srůstá, ale ještě to není O.K. ale lepší to je 😉 )

matova: nezávidím tvojí situaci ☹

sherry28
28. bře 2010

matova: malý má to pyžámko už od šesti měsíců, ale spí v ponožkách 🙂

sherry28
28. bře 2010

jo a ještě bych dodala, že pod tím má body s krátkým rukávkem

sherry28
28. bře 2010

ined: kdo je drew barymoore (neznám) 😒 možná podle jména ne

sherry28
28. bře 2010

jo a k tomu očkování, tak na nás nezapomněli 😉 prej nebyla vakcína, tak si nás pozvou někdy v dubnu 😅 moc to neřešej, kdy to bude 🙂

gina333
28. bře 2010

ahojcek,
Sophi spala skoro 2 hodky, takze fajn. Natalka bola pozret so svokrovcami Andrejka, ze vraj je zlaty. 🙂 My sme boli so Sophi trocha vonku sa pomotkat, pocasie o nicom, fuka dost studeny vietor, normalne mala cerveny nostek. 😉 Idem si dat kavu, dnes ide so mno na Zumbu aj Nati, bude nam veselo. 🙂

matova: dik za receptiky. 😉

sherry: svagrina porodila v piatok v noci. 😉

prchalka
autor
28. bře 2010

Tak my jsme opět vyjeli. Mám pro čorí pastelky-no teda vybarvovat budu zatím já 😀 balón na ven a sobě brýle. MM říkal, že venku se mi udělá líp a taky jo, hlavně z těch brýlí mám radost 😀
matova: No už je 18h a světlo jak v poledne, to jsem zvědavá, jak u vás uspávání.. Nám schrupla asi na 10 min v autě cestou dom. Jo a už s ní nesedím vzadu a v pohodě, je tam sama úplně hodná 😅
Někdo tu psal něco o Drew?? 😕

sherry28
28. bře 2010

gina: tak to je dobře, že už to má za sebou a to bylo také druhé dítko? 😕pochopila jsem, že taky klučík 🙂

prchalka: ined říká, že moje ségra je podobná Drew Barymoore, já nevím vůbec o koho jde 😅 herečka, zpěvačka?nevím 😒

sherry28
28. bře 2010

jako Mára se mi nezdá 😒 má od pátku průjem a dneska zesílil, pokadil se po čtvrté během hodiny ☹ tak může to být k zubům, nikdo jiný průjem nemá 😕 ale je mi ho líto, vždycky ho začne bolet bříško, tak přiběhne a brečí : 😢 chovám ho, za chvíli to přejde, tak zase tancuje 😅

katzi
28. bře 2010

ahojte,

matova: taky lituju tvého muže ( i tebe 🙂 ) a držím palce ať je to už dobré!

ined: malí motorkáři na těch fotkách vypadají tak idylicky a hodňučce 🙂 Jsou šikovní. Adélka s odrážedlem zatím trochu válčí - jakou máte verzi? - dělají menší a větší. My jsme koupili to větší a teď nevím jestli na to ještě není malá - odráží se špičkama 😒 říkala jsem si ať jí to nějakou dobu vydrží....A jak píšeš s tím, žes hned tušila, že bude boj o tříkolku - tak tohle přesně já už vždycky vím předem taky. Naše Adelí má třeba totální slabost pro lahvičky - jak vidím nějaký dítě pít z pěkné flaštičky jsem ve střehu a honem se ji snažím zabavit něčím jiným 🙂

sherry: užívej zaslouženého klidu 🙂 Chuďátko Mára 😖

Jsem zvědavá jak dnes večer Adélka usne. Jinak ale jede úplně stejně jako by na tu posunutou hodinu zapomněla - v poledne spala od 11.45 - 13.15 nového času.

prchalka
autor
28. bře 2010

Tak prd, šlo se koupat až o půl 8.. No už je jako nutný koupit ty tyče a pověsit ty závěsy - neště nejsou! 😅
sherry: Tak to jo, mně ale taky připomněla Drew .. http://drew-barrymore.ic.cz/ i když ty jí znáš asi jinak a jedna fotka může zkreslovat!
Tak já jdu asistovat ke koupání a spol. Nakonec se teď nějak setmělo, tak fajn 😉
Pak dejtě echo z uspávání 😕

sherry28
28. bře 2010

tak Mára už spí (podle starého času brzy) 😉

prchalka: jo to je ta z Charliho andílků? Jo tak té je podobná 😉 teď s těma 19 kily navíc ještě víc 😀 dokonce o nás vždycky říkali (o nás třech sestrách), že jsme to jako my 😀 😀 Markéta Cameron Diaz, Bára ta Drew a na mě zbyla ta asiatka Lucy Liu 😀 😀

sherry28
28. bře 2010

jinak už jdu spát, nevím jaká bude noc 😖 tak ať mám něco naspáno 😉 všem přeji rychlé uspávání (jakoby ani změna času nebyla)a klidnou ničím nerušenou noc, pa 😉 😔

gina333
28. bře 2010

sherry: chudatko Marecek 😒 hadam to bolenie bruska bude len od zubkov.

My uz spime, zaspala tak isto ako pred zmenou casu, tak hadam aj noc bude aspon taka dobra ako posledne dva dni. 🙂 Idem pozerat Lets dance, aspon do tej pol desiatej. 😉 Sladku kludnu noc vsetkm. 🙂 🙂

prchalka
autor
28. bře 2010

Teda na to, že byla vzhůru od 13h, tak zabrala až 20.20, no ale ještě pořád dobrý, minule taky takhle, jak si chrápala ty 3 hodiny přes den 😉 Tak doufejme, že bude dobře. Musela jsem si tam teda sednout na chvíli na balon a hladit ruku! Je to nezmar! Kéž bych aspoň neměla tu rýmu děsnou!
sherry: No tak vidíš, jak ji znáš, Drewku 😀 Tak ukaž ještě svou třetí sestru 😅 Jo a jak rodina, už ví o tvém baby? A na rozdíl od vás, my dneska nekadily vůbec 😝 😠 Tak snad jí to zas nepotká v noci!
Všem brou.. a klidnou.. 😔

katzi
28. bře 2010

my spíme asi až od 20.30. Usínání dnes teda pohodové nebylo - bojím bojím, že dobrá éra s tou změnou času končí ☹ 😖 Adeli tam napřed pokřikovala, pak už přešla do pláče, tak já za ní, chvíli jsem ji tam hladila, ale bylo vidět, že se jí úplně spát nechce. Zkusila jsem po nějaké době odejít, chvilku pláč, už jsem tam zas chtěla jít, ale najednou ticho a spí 😕 Doufám, že se to zítra zajede líp....

Jsem zas dnes pěkně vyšťavená, jdu brzo do pelechu 😔

Všem krásné sny 😵

matova
28. bře 2010

ahojte,
tak u nás sa spí od 20:10 😅 . Na obed spal 1:25.
prchalka 🙂 : tak to bolo ako som si myslela- malý unavený len čumel do okien a nevedel čo so sebou, tak som nakoniec zatiahla závesy aj v kúpelni a hajde do vane...nejak sa potom už zrazu začalo zotmievať, tak to potom už šlo-večera, trošku knihy a kocky a uspávanie- ale to bolo dlhé ako včera 😝.
Z ucha mi prešla bolesť už aj na jednu stranu hrdla 😒. Ale mám lepšie správy: Prerezáva sa zabudnutá posledná dvojka dole 😅 .
Mm som poo vyšikovala do mesta na pohotovosť, vrátil sa s kopou liekov (vraj v našom okresnom meste bol na pohotovosti nával pacientov s virózami pred 2 týždňami). A teda za lieky pustil v prepočte vyše 900 SK 😔, to mohlôi byť topánočky pre malého, no čo už. Vlastne spí aj mm-lieky asi zabrali, tak naberá silu 😅. Ozaj a má sa od nás izolovať- no na toto je už ozaj neskoro, môžem len čakať asi 4dni či to schytáme aj my 😒, dúfam že nie. 😉. A jasné že na ortopédiu s prstom nezašiel 😠
sherry 🙂 : tak si trošku vydýchni, mala si posledné dni veľmi záťažové 😢. A chudáčik Marek, snáď už sa mu reže nejaká trojka 😉
prchalka 🙂 : pastelky- včera som ho pristihla ako potajomky začal čmárať po zárubni, hneď som ho hnala...
gina 🙂 :pripájam sa k tvojmu večernému programu v TV 😉
katzi: 🙂
ined: 🙂
všetkým pokojnú ničím nerušenú noc 😉 😎

gina333
29. bře 2010

pozdravujem po noci hrozy ☹
prvykrat sa zobudila o 23:00, potom sa zacala seria motanic a vrteni, a spala do 3:40, ALE bola hore do 5:30. Uplne vyspata, oci dokoran, proste spanok nikde. Normalne my bolo do placu, nevedela som co s nou, 😖 😖 😖 😖 jednoducho sa jej nechcelo spat. Ked my rano zazvonil budik, veru som ani nevedela cia som. 😒 Teraz este spi, takze sa tesiiiim ako bude zaspavat na obed. 😲 😲 😲

gina333
29. bře 2010

tak Sophi vstala 7:15, takze vazne neviem kedy ju dam na obed spat. 😒

matova: manzelovi rychle uzdravenie, Moj muz mal salmonelozu, ked Nati bola cca 6 mesacna, nechytili sme to od neho, neboj, hadam ani teba ani Simonka to neskoli.

prchalka
autor
29. bře 2010

Ahoj,
tak já bych se asi krááásně vyspala i s ní, protože se mi zdály sny, byla jsem tak nějak příjemně unavená a chtělo se mi spát.......kdyby ale od půlnoci asi 5x neskřehotala na dudel 😠 😠 🙄 🙄 Jednou za noc si sedla a klepala se jak ratlík ☹ A zdálo se mi o chlapech a ona mi to přetrhla 😠 🙄 I rýma byla v noci v pohodě, zas jsem začala až ráno!
To svoje ranní probouzení kolem 4-5h zaspala (že by to bylo tou změnou času???), probrala se v 6.40 tak to jsem zvědavá, jak to půjde poo a hlavně kdy 😖
Nechtěla se přebalovat a už slítla ze židle - velkej řev a už se sem vydrápala zase. Válí se po mně, tak prozatím končím..
Jaképak bylo vstávání u ostatních?
gina: No, konečně spala dlouho, ne? 😀 😀 😀 😀 To jsme chtěli, viď, ale tohle je zas moc 😅 😅

prchalka
autor
29. bře 2010

gina: Akorát jsem si zapomněla přečíst tvůj první příspěvek, jak nespala aha 😖 Ale tak třeba právě bude unavená normálně a půjde spát taky jako jindy.. snad.. to si říkám já vždycky, no a nikdy se nestalo, že by byla vzhůru třeba až do 13h, no ale taky jsem na to dneska svědavá!!! 😝

gina333
29. bře 2010

prchalka: tak teraz neviem co je lepsie, dlhsi spanok a o nicom noc, alebo kratsi spanok a ako taka noc. 😝 No po dneskajsku, radsej nech vstava o 5:30. 😀 A to zajtra je spln, takze tesiiiiiiim sa dopredu. 😲 😲

katzi
29. bře 2010

ahojte,

u nás se dudlovalo víckrát kolem půlnoci, pak spala do 3.30 a to už řvala jako na mlíko. Nechtěla jsem jí ho tak brzo dát, doufala, jsem ,že se změnou času se to posune na později, ne naopak na dřív 😠 Takže jsme byly vzhůru do 4.30 pak už jsem jí mlíko dala a vstávala v 8.15! Takže jsem fakt zvědavá jak usne po obědě 😒

Za chvíli čekáme na návštěvu kamarádku s děckama, tak jdu honem shrábnout největší bordel 🙂

prchalka
autor
29. bře 2010

Nám už začali bourat terasu a kopat kolem u baráku, tak jsem je jen upozornila, že poo chodíme spát, aby nebyl velkej kravál, tak jsem zvědavá.. říkali, že OK 😉
Hmmm, dětičky se nějak rozespaly, co? No on tenhle čas je vlastně ten přirozenej, ne? Zimní je ten blbej. Tak jsem zvědavá na časy spaní poo, to bude mít dneska každej jiný. To snad jen Šimonek dneska půjde brzy 😅 😅 😅 😀
katzi: Taky bych brala návštěvu, my zas samy a asi celý týden 😖 Ona Adélka někoho zase přiškrtí ne, vydá trochu energie a půjde spinkat včas 😀 😀 😀
Tak se jdu věnovat, čorí tahá žaluzie a kouká na chlapy 😅 😖

katzi
29. bře 2010

prchalko: 😀 jj, vydá maximum energie, aby ubránila všechny svoje hračky, aby s nima nedejbože nejhrál i někdo jinej 🙂 Ale ta holčička co přijde je starší a rozumnější, ta se vždycky dobrovolně stáhne 🙂 A druhý dítě je malý mimino, takže to je pro ni něškodný 🙂

katzi
29. bře 2010

čorí kouká po chlapech? - brzo teda začala 😀

sherry28
29. bře 2010

ahojík 🙂 tak u nás noc suprová, Marek spal v kuse až do šesti, pak jsme vstávali (a to jsem čekala, že bude pořád vzhůru, kvůli bříšku) za to mě bylo zle až do půl desátý, naštěstí jsem se držela a nešavlovala 😒 (nesnáším sýry=to co miluju a mohla jsem i v předchozích těhu) 😨

prchalka: všichni to vědi a když jsme jim říkala ze začátku jestli si ho vůbec nechám, tak teda všichni řekli, že teda nechám 😀 prostě potrat nepřichází v úvahu (ani já bych to neustála)z toho plyne poučení pro příště 😅