Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
30. bře 2010

lucienko: vítej do klubu 🙂

gina333
30. bře 2010

katzi: no som ja ale nechapava 😀 😀 nevedela som, ze to tak nazyvas 😉 😉 😉

lucienka: pekne vitam aj ja 😵

katzi
30. bře 2010

gino: 🙂 Tu zkratku MS, jsem odkoukala tady na MK 🙂

prchalka
autor
30. bře 2010

luci_enka: Můžeš se přidat i sem, je to zábavné 😅 Zrovna jsem psala do tvého tématu odpověď ještě! A děkuju za podporu, taky s váma soucítím!
katzi: No aspoň se zasměju nad tvými příspěvky - o vztekavém dítěti, fandění cizí matce a kostičkách mimo batůžek 😀
gina: katzi je mistryně světa v krocení Adélky 😀
Jinak chlapi už jsou pryč z baráku, spravili to do 10ti minut, takže poho a nic jí nevzbudilo! Je fakt někde v jiný dimenzi momentálně! 😔 😔

katzi
30. bře 2010

prchalko: 🙂 jj, člověk to musí brát v rámci možností s nadhledem ty děcka, nebo by nám z toho fakt už hráblo 😀 Prej mistryně světa - 😀

prchalka
autor
30. bře 2010

Psal mi kámoš, jestli může odpol přijít s pejskem, no samozřejmě! Půjdem někam ven a ta bambula přijde aspoň na jiný myšlenky.. doufám! Konečně mi někdo udělal radost a nebudu s ní muset zápasit na prochajdě sama 🙂
Ještě jsem jí prdla 2jku Nurofenu, jestli jí to fakt bolí 😖 Tak ty 2.20 v postýlce by se dneska zase víc, než hodily!
No já taky doufám v MS, ale to si ještě počkám... 😕

luci_enka
30. bře 2010

holky, diky za privitani... budu k vam nakukovat a pokud cas / nase ditko dovoli, rada prispeju 🙂
nase spani stoji starou belu, a to uz hodne dlouho - rekly bych tak od 4.mesice, kazdy me porad uklidnoval, ze az zacne lezt, spravi se to... bude pry unavena a bude spat v noci! je teda pravda, ze mi spi pres den 1,5 hodinu dopoledne a odpoledne, ale pouze venku v kocarku, v postylce je to rev a hysterie, to jeste budu muset nacvicit...

jinak ty nase noci, zacinam to taky pripisovat zubum, hlavne v posledni dobe, kdyz vykoukly - teprve nedavno - pred 3 tydny - to bylo hlavne neklidne spani (a to jsem si tehdy myslela, ze uz hur byt nemuze), ted uz se to nejak podezrele zacina projevovat tim buzenim vetsinou na 1,5 - 2 hodiny uprostred noci, pritom, kdyz rozsvitim, spala by, je strasne unavena, ale nejak to nejde... jsem uz z toho vyrizena... ja jsem si uz zvykla, ze nespim nikdy dele nez 2 hodiny v kuse a to je jeste luxus 😝

no a jak vidim, zda se, ze to jen tak neprejde... vsechny zuby pred nama... 😝 😀

katzi
30. bře 2010

prchalko: to je fajn, že jsou nějaká pozitiva na obzoru 😉 Jak doufáš v MS? To zní nějak podezřele 😕 🙂

katzi
30. bře 2010

lucienko: mě Adeli taky blbě spí tak od toho 4. měsíce a taky jsem pořád v něco doufala - v lezení, až začnou kašičky že se víc zasytí, pak až začne chodit, že se vyběhá,....Teď aktuálně doufám v to, že až vyrostou všechny zuby 😀

prchalka
autor
30. bře 2010

luci: No na roce 2 zuby, to je velká krása: To my měly aspoň 4 😅 Ale i tak o ničem, teď je jich 8 a jedna upocená stolička, takže 9 😝
katzi: No ani se neptej radši 😕 😝

matova
30. bře 2010

ahojte,
u nás je to des a vnoci.... ☹
Ako včera krásne pospal naobed, tak sa vôbec nechoval poo- stáli sme v zápche 15min-strašný plač, nevedeli sme už čo s ním. Kôli meškaniu sme ho nestihli dať k mame ale na utz sme šli všetci - o 17h, za dveram plakal o dušu, mm šiel s ním vonku ale vraj sa radšej vrátil, lebo všetci na neho pozerali, ako malý vkuse plače...Nakoniec sestrička otvorila dvere a zavolala dnu aj ich, dr. mi robila utz. a pritom malý plakal, stál pri mne a držal ma za ruku. Mimi vyzerá byť ok 😵, pohlavie nevieme.
Večer u mamy- keď sme odchádzali- až o 20h, malému sa chcelo veľmi spať- pozvracal sa. Nevedeli sme čo, či ešte bežať na pohotovosť, ale ako nám hneď zaspal v aute tak sme šli domov- pred príchodom domov v aute prebudenie- ďalšie zvracanie a veľké, všetko bolo od toho...Doma chcel strašne spať ale nemohol, lebo stále zvracal...mm volal na pohotovosť, dali mu nejaké inštrukcie...Do 23h malý zvracal každú polhodinu a medzitým som ho držala na sebe v kresle a pospával...no hrozné. potom sa to ukľudnilo tak sme si ľahli, ale zvracal ešte každú hodinu do tretej, vtedy chcel čaj, stiahol naraz asi 80ml, do polhodky sa prebudil zas -všetko šlo von ☹.Dovtedy som nespala ani minútku a potom do rána možno slabých 3h, je mi zle ale iné príznaky nemám. Na pohotovosti- cez telefón mm sfúkli že malý jedol palacinku (na oleji pečenú), tak ja dúfam že je to kôli tomu a nie viróza. Doobedu bolo šimonkovi ešte zle, celý čas som ho musela nosiť inak plakal. Na obed spapal trošku čistej ryže, zaspal po čaji o 11:30
idem sa natiahnuť, ale už som bola a neviem zaspať. bojím sa čo bude poo, vonku je zatiahnuté a silný ☹ , len kotovie kedy. Všetkým príjemné poobedie 😉

gina333
30. bře 2010

tak my mame 10 zubkov a vcera ked som jej natierala dasienka citila som, ze ma opuchnute dole, takze nas zacnu trapit dolne stolicky. 😒
Baby my sme dnes 8 den po ockovani, myslite si, ze este moze prist nejake reakcia? Niektore baby tu spominaju, ze na 12 den zacali teplotovat, ale mne sa nezda, ze by to bolo z ockovania? 😒 😒 😒

prchalka
autor
30. bře 2010

matova: To muselo být hrozný ☹ Máte 1.místo za nejstrašnější noc 😢 Ať je mu brzo líp - nemohl něco chytit od manžela?

luci_enka
30. bře 2010

a je to tady, prave jsem objevila 3.zub 😀

gina333
30. bře 2010

matova: a akurat som dnes myslela nato, ze hadam si jedina z nas ktorej sa zle noci vyhybaju. 😒 Boze, chudatko Simonko, to muselo byt strasne, ja som take zvracacky zazivala pri Nati, ona bola hroooozne grcava. 😖 😖 A davas mu aj Smectu? Viem, ze pre deti j dobry Kulisek, skus sa nato pozriet, to je od vracania. Ale, ze ti aspon cajik vypil, milacik maly. A nemas s nim ist ku dokine? Ja by som sla urcite, aby sa na neho pozreli poriadne.
Drzkaj sa. 😒

prchalka
autor
30. bře 2010

gina: My myslím ten 7-8 den... no ještě nejste asi za vodou, ale uvidíš, třeba nic nepřijde!

gina333
30. bře 2010

prchalka: a ja som si uz robila nadeje, ze to mame za sebou. ☹ ☹

katzi
30. bře 2010

prchallko: já se teda ani neptám radši. Ale jsem dost napjatá, co nám tu nahlásíš tak za 14 dní. A jestli jo, tak z této diskuze odcházím , protože to už bych se fakt bála s MM něco mít 😀

matova: mě naskakovala úplně husí kůže jak jsem četla co jste se šimonkem prožili ☹ Držte se všichni a snad už to bude dobré!!!!

lucienko: gratulace k zubu 🙂

ined77
30. bře 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc asi jako u prchalky 🙂 ,ale jak čtu příspěvek matové 😢 ,tak jsme se měli asi krásně 😅 .
ráno úklid,pak ven s kámoškou,pošta,vláčky,nákup,domů jsme dokvačili v 11.15 😅 ...matýnek předtím začal tuhnout v kočárku,tak jsem ho rychle vytáhla,pochodil se sylvinkou a byl probraný,akorát pak zase nechtěl usnout 😅 .naštěstí se podařilo a spinká od 12.05 😉 .
dostali jsme dnes příbor a musím říct,že vidlička sklidila obrovský úspěch 🙂 .i z polévky si napicoval brambůrky 😀.
odpoledne vletím na ty okna,kluky pošlu ven 🙂 .je tu hezky,ale trošku víc fouká,to by nemuselo.

luci 🙂..ahojky 🙂.a gratuluji ke třetímu zoubku 🙂...už jen 17 😉,musíme myslet pozitivně 😅.
u nás se klube 12 🙂,ale s každým je to dřina 😅.

matova 🙂 ...teda,to jste si opravdu dne v noci užili,chuďátka 😢 .snad už to bude lepší,třeba je t opravdu z té palačinky,kéž by ☹ .a jak manžel 😕 ?
ze zprávičky o mimi mám velikáááánskou radost 😵 😵 😵
odpočiň si 🙂 😔

sherry 🙂 ..teda ty máš sny 😅 😀 .kdo je drew už taky víš 😉 .prodej baráčku přenecháme realitce,na to fakt nemám a hlavně,nevyznám se v tom.mě by ještě někdo s klidem ošulil a měli bychom nakonec prd 😝 .
je fakt,že člověk kdyby věděl kam jít a co tam přesně má chtít,bude to v podstatě jednoduché.pravda,zase jsem o cosi chytřejší 😅.
autoškola? ☹ ...teď vážně nejsem schopná nějakého učení,ale ...nejpozději v létě to spáchám,to už by mohlo být vše trochu klidnější.
co marýsek? 😕

prchalka 🙂...jejda,tak návštěvu s pejskem bych brala taky,to by byl od matýnka svatý pokoj 😀.
ty poslyš...mně tak přijde,že tady něco naznačuješ...břicho,ms 😕 ...kápni božskou,tajnůstkářko 😠 😀 .
noc teda taky u vás strašná...blíží se úplněk,že by tím? 😒

gina 🙂 ...7-10 den by měla být nějaké reakce,když už teda 😉 .my měli 8 den teplotu večer 38,4 a ráno už v pořádku.
malinko vyrážky na bříšku a prsíčkách.
ještě jsem ti něco chtěla,ale zapomněla jsem
😅 .

katzi 🙂 ...MS 😀 ...já to taky znám z netu 😉 .
baráček..no to víš,že kdyby to šlo,tak půjdeme tam.jenže to je baťovský půldomek v původním stavu a sežralo by to dobře milion.oni se dobře prodávají,protože volné místo ve městě nenajdeš že na stavbu,tak to kupují bohatí lidé,kteří si z toho postaví vilu 😅 .navíc mm není moc manuálně zručný a na baráku je pořád nějaká práce 😒 ...zkrátka jedno s druhým.
je mi líto té obrovské zahrady.letos jme tam chtěli dát matýnkovi bazének a pískoviště.... 😢 ,už jsme plánovali časté grilování a už nebude nic 😢 😔

prchalka
autor
30. bře 2010

Tak 1.40 dala, určitě jí vzbudili, páč bouchali. Na posteli by jinak ještě zabrala ☹ No nic, je už skoro 13h tak to jde..

sherry28
30. bře 2010

tak Mára spí, pořád průjmuje (včera to vypadalo líp)ale dneska je to stejný jako v neděli ☹ smecta moc nezabírá, zítra s ním nejspíš porazím zase k dr. 😒 aby mu vzali vzorek

katzi
30. bře 2010

ined: kdyby ti nestačily vaše okna, vleť pak i k nám 🙂 Jak mě se do toho nechce.... 😒 Ten domeček - jj, chápu, můj muž taky na barák moc není - zvlášt když je to starší dům, kde je pořád něco. To by byly opravdu pořád asi jen nervy s opravama...A ta zahrádka - tak třeba vám pak zůstanou ještě penízky na nějakou zahrádku ke koupi. Držím palce, ať se vše podaří prodat k vaší spokojenosti!

ined77
30. bře 2010

gina 🙂 ...už vím! 😀 ...kapky???jsem napjatá 😕 🙂
a pozdravuj dnes andrejka i švagrušku 🙂 😵 ...a hlavně nám ho vyfoť 😀 ...

holky nestraště s těma miminkama tady 😕 ...upřímně teď bych to vážně nepotřebovala 😅 ...
přidávám se ke katzi 🙂 ...prchalko,jestli jsi těhotná,odcházím 😀
tak jak je to...já se ptám 😕 (za všechny) 😉 😀

lehna
30. bře 2010

Ahoj holky,
se hlásím po menší odmlce zase. jsem tu jak vsuvka 😀😀

u nás vše při starém, opět blbě spíme, nemůže v noci usnout pořádně, taik se furt motá, převaluje atd, všk to znáte. přes den taky toho moc nenaspí, ještě teďka se po mě zase sápe, takže zas půjde spát kdo ví kdy.
Odpo jsme většinou pořád venku, je hezky,tak je toho třeba vužít, pak jen peru, protože jak nemumí stále chodit,tak je furt na čtyřech a venku ještě na trávě není sucho.

zuby jsem trochu prozkoumala,tak má trojku vlevo dole a vpravi nehoře. a čtyřku vlevo nahoře. jinak další už jsou jen se prořezat.

jak naše těhulky? a někd další nepřibyl??? musím aspoň trochu letecky dočíst jak půjde spát. 😅

ined77
30. bře 2010

katzi 🙂 ...no právě.to bychom se zadlužili nadosmrti.a hlavně,mm j věčně v práci a já bych ještě ke všemu musela běhat okolo plotu,sekat trávu a kdoví co ještě 😒 .takto budeme mít byt a bez dluhů a snad se nám nějakou zahrádku časem podaří sehnat,to bych ráda 😉 .
okna?mě to teď celkem baví,ty plastovky je radost umývat 😀 ,staré jsem nesnášela 😠 .akorát mě štvou ty žaluzie,je to vždycky hned zprášené jak cosi a co teď vedle zateplují ten barák,létá tady ten binec z těch polystyrénů 😠 😅.
ale děkuju,myslím,že si vystačím s našima 😀.

sherry 🙂 ...jejda 😢 ,chuďátka ☹ .no to jo,raději ať mu udělá dr.výtěr... ☹

sherry28
30. bře 2010

prchalka: tak kde máš MS? 😀

ined77
30. bře 2010

katzi 🙂 ...a děkujeme 🙂 ,snad se nám to podaří do zimy prodat.no chtěli bychom tak do září- října,kvůli stěhování pak 😉 .

lehna 🙂 ...ahojky 🙂 .vy už máte i trojky 😕 ???a kolik má štěpánek teda zoubků dohromady?
také jsme venku jak to jde,co doma s prckem že jo 😉 .matýnek mi už ráno nosí svoje botičky a naviguje mě co si mám obléknout 😀.
po 4,to znám.také jsem prala a prala 😅.a jak to vypadá s chozením,trénuje? 🙂 v létě už ho budeš honit 😀 .

ined77
30. bře 2010

sherry 🙂 ...no že jóóóóó,všechny nás to zajímá 😀 .
prchalka 🙂 ..tak kde ji máš?fááááákt,nedělééééééj 😀

sherry28
30. bře 2010

vitám Luci 😉 🙂

tak jsem si dneska koupila nový těhu test 😀 nějak jsem si chtěla udělat ještě jeden 🙂 i když na tam tom není pochyb o těhu 😀 ale jak čekám na tu první KO, tak aspoň zkontroluju jestli je vše O.K. jsou tam v balení dva nechceš Prchalko jeden půjčit? 😀

sherry28
30. bře 2010

ined: 😀 máš pěkné nové foto 😉 taky potom obměním 🙂